Dodaj do ulubionych

Jaka pralka najlepsza?

19.08.17, 03:53
Pytam, bo muszę dokonać zakupu. Poprzednia(gorenje) właśnie mi padła po 7 latach użytkowania
Edytor zaawansowany
  • 19.08.17, 05:18
    Mialam elektroluxa, po 10 latach zmienilam (znudzil mi sie juz) na bosha, ktorego wlasnie wymieniam na wyzszy model. Mamuska 15 lat uzytkuje miele bez awarii. Czyli masz juz trzy typy 😀
  • 19.08.17, 05:56
    Technologiczne to wszystkie modele podobne. Obliczone na max 10 lat funkcjonowania. Ja kierowała bym się tym czy ma krótkie programy. I brałabym taką ładowaną od góry bo jak dla mnie wygodniejsza. Mam Elektroluxa, jestem zadowolona.
  • 19.08.17, 06:39
    Dla mnie tylko frontowe drzwi, szczegolnie przy suszarce stojacej na pralce, ale co kto lubi😀
  • 19.08.17, 06:38
    Mam LG. Niby jestem zadowolona. Ale moja pralka stoi w piwnicy , małych dzieci nie mam i szlag mnie trafia jak muszę coś do niej dorzucić. I stoję jak ten kolek i czekam aż drzwiczki się odblokuja 😠

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • 19.08.17, 06:41
    Ale to chyba wszystkie tak maja, tez sie wkurzam
  • 19.08.17, 09:14
    Simens nie ma, przynajmniej ten model, który mam od paru lat. Jeśli można otwierać drzwiczki, to się otwierają od razu, jeśli np. trwa płukanie i wysoki poziom wody, to wyświetla się NO i drzwiczki są blokowane. Dorzucanie zapomnianej skarpetki bez problemowe smile
    Krótki program (15 minutowy) wykorzystujemy rzadko (bo nie jest zbyt efektywny).

Dla mnie pralka powinna mieć kilka programów, w tym dobry do wełny (poprzednia pralka zniszczyła mi kaszmirowy sweterek na ręcznym, tej się to nie zdarzyło). Lubię też możliwość regulacji temperatury i wirowania (w ramach programu, bo dla np. dla wełny nie ustawię wysoko temperatury). Przycisk "odplamianie" też działa kub mojemu zaskoczeniu (pralka pierze dłużej i lepiej się odpiera). Inne rzeczy na które patrzyłam to czujnik czystości wody (płucze dłużej jeśli trzeba), automatyka wagowa (dobór wody do wagi prania.
  • 19.08.17, 06:51
    To chyba celowe założenie techniczne by np. przypadkowo nie wychlupać wody z pralki na podłogę
  • 19.08.17, 08:52
    Każda z pralek jaką posiadałam i posiadam miała funkcje pauzy/dorzucania prania, podczas trwania programu do momentu, aż nie zacznie płukać-czyli długo. Nawet ta z 86roku na 80-100 litrów wody big_grin.
    Dopiero w forum dowiedziałam się, że nie wszystkie pralki tak mają.
    Ja polecam siemensa/boscha-jak dla mnie doskonałe firmy i bez problemu naprawialne przez "pana Mietka".
  • 19.08.17, 09:17
    A ja teraz dowiedziałam sie, ze można otworzyć drzwi w trakcie prania 😄 Nigdy nie potrzebowałam nic dorzucić.
  • 19.08.17, 09:31
    U mnie to norma big_grin Prania sporo i segreguję "kupkami" nie tylko kolorami, ale i pod względem suszenia i czasem coś na inną kupkę zaplącze-jak zauważam-natychmiast dorzucam do pralki.
  • 19.08.17, 09:33
    Jak już to zwykle muszę dorzucić na początku prania wink bo np dziecku się przypomniało i goni mnie po domu a tu już pralka nastawiona. Albo w drodze do pralki coś spadło na podłogę a ja tego nie zauważyłam.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • 19.08.17, 09:02
    Ja mam pralko-suszarkę Aristona Hit Point, była dość droga. Ma 7 lat i ostatnio była naprawiana 2 razy, jak sie zepsuje trzeci raz będę musiała kupić nowa. I na pewno nie kupie drogiej pralki bo to nie ma sensu, każda sie popsuje po 7-9 latach. Kupie Bosha, byle miał wirowanie min. 1200 obrotów. Nie potrzebuje krótkich prań, ani ręcznego ani suszarki.
  • 19.08.17, 09:23
    Poki co moja chodzi,ale jak przestanoe to chcoalabym Samsunga AddWash.
    Teraz mam Bauknecht od 6lat i dziala bez zarzutu

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • 19.08.17, 09:32
    Mam 18 letniego bosha, naprawiana już 4 razy po jakieś 100-150zł. Mechanik za każdym razem mówi, żeby naprawiać, bo te nowe to już nie tak trwałe są. Pytałam, na co zwracać uwagę przy zakupie nowej, mówił żeby nie sugerować się marka, brać pod uwagę programy użytkowe i jak najmniej "bajerów", bo co by nowego nie kupił, to i tak nie wytrzyma naście lat. Nasz bosh przez 5 lat pracował nawet 3 razy dziennie, teraz 1 raz dziennie to standard. I mam nadzieję że jeszcze pociągnie smile
  • 19.08.17, 09:42
    każda, którą ma ematka tongue_out big_grin

--
    "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą".
  • 19.08.17, 10:29
    jak kupowalam pralke 10 lat temu,to tez mowili,ze 2 lata max popracuje.po 8 latach oddalam dalej candy i kupilam wiekszego whirpoola.obie firmy niby z tych niepolecanych a pralki swietne,proste w obsłudze.

• 19.08.17, 10:42
    A jeszcze dodam,ze moi rodzice z tych co zawsze po taniosci kupuja i indesit za 777plb chodzi u nich bezaawaryjnie ponad 10 lat.
  • 19.08.17, 10:41
    Miele. Wg mnie (i nie tylko mnie) wszystko co ma do czynienia z woda tylko Miele. Nasza ma juz 11 lat, na niektóre czesci gwarantuja conajmniej 20 lat użytkowania.
    Poprzednia pralka uzytkowana nazwijmy to slizbowo xhodzi juz prawie 20 lat i cos nie chce sie popsuc 😉

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • 19.08.17, 11:10
    jematkajakichmalo napisała:

> Miele. Wg mnie (i nie tylko mnie) wszystko co ma do czynienia z woda tylko Miele. Nasza ma juz 11 lat, na niektóre czesci gwarantuja conajmniej 20 lat użytkowania.

Miele jest tak drogie, że o ich cenę można się przewrócić. Cóż z tego, że się nie popsuje przez 20 lat, jak jest droga. To można kupić 2-3 pralki za tą cenę i te lata, a zawsze nowa pralka, to jest nowa pralka i ma nowe "wynalazki".

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • 20.08.17, 10:39
    Nie wiem jakie to super wynalazki moze miec pralka... Taka miele miala juz np. 1600 obrotów te 11 lat temu, jak w Pl o taką pytalam to mnie wysmiewali, że chyba mi sie cos pomylilo, bo takich pralek nie ma... Podobna sytuacja byla ze zmywarka, ktora ma gorna szufladę na sztućce a nie kosz. Inne zmywarki mialy taką opcję duuuuzo później.
    A cena miele z czegos wynika, z tego, ze jwst super dobra i duuuuzo do przodu jak inni producenci.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • 19.08.17, 10:58
    Wszystkie są podobne, różnią się ilością bajerów.
    Dla mnie istotnym punktem jest możliwość wyjęcia i bezproblemowego umycia pojemnika na proszek, czyli musi mieć jak najmniej zakamarków, do których dostęp jest przy pomocy patyczka do uszu zamiast zwykłej szczotki.
    Są pralki, w których jedno i drugie jest kłopotliwe.
    Istotne jest też dla mnie gdzie jest umiejscowiony otwór którym wlewa się wodą do pralki z pojemnika - czy na brzegu pralki (+) czy w glebi (-). Jest to dla mnie istotne przy czyszczeniu.
  • 19.08.17, 11:08
    magia napisała:

> Dla mnie istotnym punktem jest możliwość wyjęcia i bezproblemowego umycia pojemnika na proszek, czyli musi mieć jak najmniej zakamarków, do których dostęp jest przy pomocy patyczka do uszu zamiast zwykłej szczotki.

Proszek i płyny do prania wsypuję/wlewam bezpośrednio do bębna. Szufladki nie używam w ogóle, bo od jakiegoś czasu nie używam też płynu do płukania.

--
  • 20.08.17, 08:58
    To akurat nie ma większego znaczenia gdzie wsypujesz/wlewasz, bo woda i tak przepływa przez szufladkę.
    W przypadku większej ilości zakamarków w tejże i tak po pewnym czasie osadza się kamień, brud, pleśń albo coś innego gdy nie otwierasz i nie czyścisz regularnie.
    A żeby choćby przepłukać z każdej strony musi się Toto dać bez problemu wyjąć...
  • 20.08.17, 09:48
    magia napisała:

> To akurat nie ma większego znaczenia gdzie wsypujesz/wlewasz, bo woda i tak przepływa przez szufladkę.

Aż zajrzałam przed chwilą do tej szufladki i wygląda prawie jak nowa, a pralka ma 3 lata. Ma bardzo niewiele osadu (kamienia). Do poprzedniej pralki wszystko sypałam i wlewałam do szufladki i miała dużo kamienia, brudu i bardzo ciężko było domyć w zakamarkach. Ale ja zaczęłam proszek sypać do bębna, jak mi w poprzedniej pralce czasami proszek zostawał w szufladce, a pralka skończyła prać. I tak mi już zostało. Zresztą kiedyś fachowiec, który naprawiał mi starą pralkę, potwierdził że to jest dobry sposób: sypać proszek czy wlewać płyn do bębna.

--
  • 19.08.17, 11:15
    miraflores5 napisała:

> Pytam, bo muszę dokonać zakupu. Poprzednia(gorenje) właśnie mi padła po 7 latach użytkowania

Skoro już użytkowałaś pralkę automatyczną, to mniej więcej wiesz co byś chciała, aby pralka miała.
    Dla mnie ważny był duży bęben, żeby się kołdra czy koc zmieścił.
    Krótkie programy też są ważne, regulacja temperatury i wirowania.
    Mój elektroluks ma funkcję odświeżania, ale to za bardzo moim zdaniem nie działa.
    Bo jak włożyłam trochę przepocony sweter, to efektów tego odświeżania nie widziałam i musiałam uprać. Ja w ogóle używam tylko 3-4 programów, a jest ich wiele.

--
  • 19.08.17, 13:14
    Ja mam Miele i uważam, że jest świetna. Na już chyba 7 czy 8 lat i działa bez zarzutu, a robię około 8-10 pran tygodniowo. Poza tym jest bardzo ekonomiczna i cichutka, co dla mnie jest ważne, bo często piorę późno wieczorem. Mozna wybrać krótkie cykle, co tez jest dla mnie istotne i bardzo pięknie pierze swetry nie filcując ich.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • 19.08.17, 16:08
    To zależy, ile masz pieniędzy do wydania. Ja mam pralkę Amicę i pracuje już 20 rok. Czekam z niecierpliwością, iedy się zepsuje smile Ale teraz kupiłabym elctroluxa albo Boscha. W miele bym się nie pchała.
  • 19.08.17, 16:29
    Dzięki za odzew, też myślę o jakimś modelu Boscha, sądzę, że byłoby to optymalne rozwiązanie. Moi rodzice mają Miele i faktycznie-chodzi bez zazrzutu już 8 rok, z drugiej zaś strony jest dramatycznie trudna w obsłudze. W dodatku podobno potwornie drogi sprzęt, więc może faktycznie lepiej sobie darować. Co do Amiki-zaskoczyłaś mnie. Moi rodzice mieli kiedyś lodówkę, więc inna sprawa, ale pamiętam, że były ze sprzętem problemy.
  • 19.08.17, 17:02
    Amicę pralkę mam ja. Miał mój brat i moja teściowa. Brat niedawno wymienił na nową, ale też działała ok 20 lat. Teściowa już nie żyje, użwała pralkę jakieś 10 lat. Więc te pralki działają. Ale jakie są współczesne, tego nie wiem. Moja mama ma 4-letniego Electroluxa. Działa bardzo dobrze, jest cichutki. W porównaniu do mojego starocia, to wgóle jej nie słychać
  • 20.08.17, 08:35
    A co jest takiego trudnego w obsłudze Miele Twoich rodziców? Pytam raczej z ciekawości niż żeby się czepiać smile. A ja mam model, w którym część funkcji wybieram pokrętłem, a guziczkami różne dodatki kombinacje. Nie mam w pełni skomputeryzowanej wersji wink

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • 19.08.17, 16:33
    Miele mam. Pierwsza pralka co przetrwala u mnie dluzej.
  • 20.08.17, 08:42
    podobno.... najbardziej opłacało by się, żeby "cały blok" użytkował jendej pralki, wyeksploatował ja na maxa i po gwarancji, kiedy dokona żywota kupić następną.

Warto zadzwonić do jakiegoś zaprzyjaźnionego mechanika i zapytać co się nie psuje i co warto naprawiać (są pralki nienaprawilane, w których wiadomo że jak się zepsuje - bo się właśnie najczęściej / standardowo psuje część X to koszt naprawy jest porównywalny z np. 60% ceny pralki)

Podobno boshe są dobre (mam ale krótko, więc - pierze jak pierze, program na 5kg jest BARDZO długi, nie wiem ile pożyje)
    Gdyby mnie było stać chciała bym spróbować miele.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.