Dodaj do ulubionych

Praca pedagoga terapeuty. Kto pracuje jako pedagog

22.08.17, 15:37
Potrzebuje porady w wyborze dobrych i sprawdzonych pomocy, do diagnozy i terapii pedagogicznej , propozycji cwiczen, kart pracy dla dzieci z trudnosciami w nauce.Bede wdzieczna za linki czy podanie autora i nazwy publikacji.
Edytor zaawansowany
  • 22.08.17, 15:49
    Co masz zamiaru diagnozowac dokladnie?
  • 22.08.17, 15:53
    Agnieszka Bala? A co chcesz diagnozowac i nad czym pracowac?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • 22.08.17, 15:55
    Poszukaj w Google ćwiczenia , karty pracy wspomagające naukę czytania, pisania, liczenia. Dużo jest tego. Z wydawnictw akurat ja polecam Harmonię, wejdź na ich stronę www.harmonia.edu.pl i w zakładce PUBLIKACJE są działy np Logopedia, Terapia Pedagogiczna i wykaz podręczników, publikacji, gier, zabaw.
    www.harmonia.edu.pl/pl/c/•-TERAPIA-PEDAGOGICZNA-I-PSYCHOLOGICZNA/7
    Ciekawe są np. 100 i więcej pomysłów jak pomóc dziecku z dysleksją, 101 ćwiczeń, gier i zabaw dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami integracji sensorycznej, ARTC Terapia, Cwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci 6-9 letnich i wiele innych.
    Przede wszystkim jak już zdecydujesz się na taki etat to przejdź do szkoły i poproś o kontakt z panią, po której przejmujesz ten etat . Na pewno udzieli Ci wskazówek oraz zapoznasz się z warsztatem pracy, który po sobie pozostawia, myślę, że szkoła ma jakąś fachową literaturę, zestwy ćwiczeń, więc na razie nic nie kupuj, najpierw zobacz jaką bazę zastaniesz. Na początek poszukaj gier, zabaw, na pierwszy tydzień, podrukuj jakieś karty pracy z internetu. Jeśli pracowałaś jako nauczyciel w klasach młodszych na pewno masz jakieś ćwiczenia, karty dodatkowe ( z pakietu dla nauczyciela) i tutaj również możesz je wykorzystać.
  • 22.08.17, 16:08
    Layre , Ichi pracujecie jako pedagog? Nie wiem czy bede cos diagnozowac bo dzieci sa zdiagnozowane przez Poradnie Psychologiczno Pedagogiczna ale jakies polecane zestwy do diagnozy bym mogla przejrzec. Mam pracowac nad trudnosciami dzieci w nauce, w czytaniu, pisaniu, liczeniu, zaburzeniach percepcyjno motorycznych, z problemami w nauce ortografii, gramatyki, z zaburzona koncentracja itd.
  • 22.08.17, 16:08
    Przede wszystkim to najpierw trzeba wiedziec jakie konkretnie potrzeby maja dzieci z ktorymi sie bedzie pracowac. Przeczytac ich diagnozy, opisy potrzeb,zapoznac sie z tym co juz osiagnely, jakie sa mniejsze strony i slabsze takze na podstawie dostepnych raportow i skonslutowac sie z nauczycielem. Trzeba tez dzieci poznac zeby wiwdziec czego potrzebuja, bo kazdy jest inny i inaczej pracuje takze nauczyciel.
  • 22.08.17, 22:12
    Ja mam stanowisko nauczyciel terapii pedagogicznej w szkole. Oprócz gotowych kart pracy polecam ćwiczenia przez internet (stron jest bardzo dużo np. www.ortofigle.pl, www.ortofrajda.pl, www.matzoo.pl), edukacyjne gry komputerowe (np matematyka 2+2 - dla młodszych dzieci - jest też tabliczka mnożenia, dzielenia), gry stolikowe, które możesz sama wykonać np. memory, puzzle ( ćwiczą koncentrację, pamięć), różnego rodzaju loteryjki, rozsypanki wyrazowe (np wyrazy rymy lub dobieranie wyrazów w pary przykładowo rzeczownik z czasownikiem ( np. kucharz gotuje, pies szczeka), dla klas starszych skojarzenia (np na "Ó" - na kartce tzw. loteryjce piszesz: kolce, kwiat, imię - uczeń musi podać pasujący wyraz zawierający "ó" czyli róża - podobne przykłady ćwiczeń są w pozycji: Barbara Trębacz-Kopicka, Agnieszka Łuczak "Ortografia dla szkoły podstawowej i gimnazjum" to są 4 części. Część ćwiczeń możesz poprzerabiać z kart pracy na wersję stolikową do pogrania.
    Do ćwiczeń z zakresu ortografii czy tabliczki mnożenia wykorzystuję grę Kaboom, na stronie www.zamiastkserowki.pl masz propozycje gier, które możesz sama zrobić. Polecam karty pracy z serii Gramatyka Inaczej, Ortografia Inaczej, Matematyka Inaczej z wydawnictwa Impuls oraz serię ćwiczeń Ortograffiti wydawnictwa Operon - ćwiczenia dostosowane dla dyslektyków, dysortograików, dysgrafików. Pozycje wymienione przez Smerfetkę także znam.
    Podejrzewam, że na zajęciach będziesz miała dzieci zdiagnozowane przez PPP, jednak, gdybyś sama chciała dokonać diagnozy to : Kwestionariusz diagnozy i narzędzia badawcze w terapii pedagogicznej" (autor Joanna Tomczak , wyd. Impuls) lub poszukaj w necie są publikacje, artykuły jak rozpoznać zdiagnozować np zaburzenia analizatora wzrokowego, słuchowego, lateralizacji w procesie czytania, pisania.
    Przede wszystkim jednak zapoznaj się z opiniami uczniów i wtedy też poszukuj pomysłów jak im pomóc smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.