Dodaj do ulubionych

henna na włosach średni blond - kto farbuje?

30.08.17, 20:39
Mój naturalny kolor to średni blond/ trochę myszowaty, od kilku lat farbuję - zazwyczaj są to różne techniki dające efekt naturalnie rozjaśnianych pasm (ale za pomocą farby, a nie rozjaśniaczy) i nadający głębie koloru. Pojawia się jednak coraz więcej siwych, dlatego moja fryzjerka zaproponowała farbowanie odrostów, efekt super, ale włosy wymagają nawilżenia. Czy osiągnę chłodny odcień blondu za pomocą henny? Na stronie khadi jest henna neutralna, ale czy ona zafarbuje siwusy? Nie chcę mocno przyciemniać włosów, a poza tym źle się czuję w złotych odcieniach/ rudościach.
Czy włosy farbowane wcześniej farbami chemicznymi będą pokryte? Efekt pasemek mi nie przeszkadza, nie chciałabym mieć tylko pasów poprzecznych.

--
Nawet szeroka specjalistka nie powinna mieć aż takiego problemu, żeby odłożyć 100 zł miesięcznie z myślą o opiece wakacyjnej, jeśli trzeba ją opłacić. Tyle jest w stanie odłożyć zaradniejszy student, jak nie przepija wszystkiego (Vaikiria)
Obserwuj wątek
    • muchy_w_nosie Re: henna na włosach średni blond - kto farbuje? 30.08.17, 21:34
      Nie, henna daje złotawe refleksy. Mozesz osiągnąć chłonny brąz ale tylko na chwile, bo będzie się wypłukiwać do czerwonego.
      Henną można podkręcić blond do miodowego koloru a nie zafarbować na konkretny jasny kolor. Możesz przyciemnić blond a intensywnoć koloru i odcień zależy od temperatury wody którą zalaaś mieszankę, jak długo będziesz trzymać mieszankę przed nałoeniem i po nałożeniu na włosy, jaki masz,swój kolor wyjściowy, jakie masz podatne włosy. I tak może wyjść ci rudy, miodowy, trochę przyciemni ci włosy albo nic nie wyjdzie.
    • snakelilith Re: henna na włosach średni blond - kto farbuje? 30.08.17, 22:49
      Tak jak wyżej, henna to czerwony barwnik i wszystkie mieszannki zawierające hennę farbują na ciepłe kolory. Do tego sprawa pokrywania siwych włosów nie jest taka prosta, u jednych bardzo długo trzymana henna siwe włosy pokrywa, ale to oznacza zawsze znaczne przyciemnienie blondu. Krótko trzymana henna (czy brązowe mieszanki z henną) siwych nie pokrywa, a brązy w mieszankach i tak wypłukują się szybciej od czerwonego barwnika.
      Henna neutralna Khadi to nie jest farba, nie jest to tak na prawdę w ogóle henna, a cassia, pielęgnująca roślina, na ciemniejszych włosach nie zostawiająca żadnego koloru, a tylko ładny, ciepły połysk. Jasny blond może lekko przyciemnić, ozłocić. Nadaje się wspaniale do pogłębiania naturalnego, złotego blondu, w żadnym wypadku nie pokryje siwych włosów, nie ma żadnych szans. No najwyżej przyżółci, ale trzeba długo trzymać i w tym czasie jasny blond może się nawet zazielenić, dlatego przy jasnym blondzie nie poleca się trzymania dłużej niż 30min.
      Khadi ma także różne mieszanki blondów, mieszanki cassii z rabarbarem, kurkumą i czerwoną henną, czy pokrywają one jednak siwe włosy to nie wiem, w każdym razie uzyskany blond jest zawsze relatywnie ciepły, złoto-rudawy.
      Henna, czy roślinne mieszanki z henną (Khadi, Sante, Logona) pokrywają chemicznie rozjaśniane włosy bez problemu. Sama farbowałam chemiczny prawie platynowy blond (nie podobał mi się efekt) na mój ciemniejszy kolor "naturalny", czyli średni złoty blond. Jaśniejsze (rozjaśnione) pasemka nie zawsze wyjdą jaśniejsze, bo mogą lepiej przyjąć kolor (ciemniejszej od nich) mieszanki, podczas gdy włosy nie naruszone chemią, zdrowe mogą koloru (jaśniejszej od nich) mieszanki w ogóle nie przyjąć. Ciemnych włosów farbą roślinną nie da się bowiem rozjaśnić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka