Dodaj do ulubionych

Plecak pancerny

05.09.17, 22:53
Czy istnieje plecak dla gimnazjalisty, który potrwa dłużej niż 3-4 miesiące?
Przy pierwszym dziecku zdarzało mi się kupować takie, które wytrzymywały 3 lata.
Teraz nie udało mi się na taki trafić i po 3-4 kolejno rozłażących się, zaczynam się lekko załamywać.
Wasi gimnazjaliści w czym dźwigają książki i zeszyty?

--
- Mamo, ciocia poszła do sąsiadów po konfitury?
- Po widły poszła.
Edytor zaawansowany
  • 05.09.17, 22:54
    Firmy Columbia, syn używa trzeci rok + na wyjazdy.
  • 05.09.17, 22:57
    Moze coocazoo?wygladaja bardzo solidnie.
  • 05.09.17, 23:10
    Podpisuję się. Coocazoo są bardzo wytrzymałe i solidne.
  • 05.09.17, 23:29
    Kupilam synowi ,ale jeszcze za duzy dla niego.jednak ze wzgledu na jakosc i korzystna cene (rabat dodatkowy w limango) nie poszedl do zwrotu.
  • 05.09.17, 23:19
    Topgal, zaczynamy 4 rok użytkowania i nic mu nie jest .
  • 05.09.17, 23:36
    Topgale moim zdaniem są pancerne. Po trzech latach godziłam się na zakup innego nie dlatego, że poprzedni był zniszczony, tylko dlatego, że fason i kolor przestawał być adekwatny do wieku smile

--
    "To jest tylko smutne miasteczko, ono sobie kiedyś pojedzie" - W.Młynarski
  • 06.09.17, 00:07
    O... mój konik, jak Wasze torebki smile

Eastpak - mój faworyt. 30 lat gwarancji, nieostentacyjne modele (w sensie 'bezpieczne' dla dziecka) i -naście kolorów (dla każdego modelu) robią wrażenie na tacie smile
    Jansport - tuż za faworytem smile również dużo dobrego słyszałem o trwałości
    North Face - też nieostentacyjne, co chyba jest plusem (ale marka może być znana).
    Wenger - też bardzo konserwatywne, ale... bardzo sobie chwalę trwały, podstawowy model zdobyty za jakieś kupony/punkty Tesco.
    Animal - designy, jakość i funkcjonalność robią wrażenie (pierwszy model służył dwa lata i nadal mógłby) smile
    Superdry - albo zbyt proste (2 kieszenie), albo lepsze (ale krzykliwe), ale jakościowo dobre.

Z bardziej trekkingowych/miejskich (nie wiem, czy szkolne będą):
    Camelbak
    Berghaus

Spróbowałbym też (z ciekawości, ale to jak z torebkami smile):
    Tresspass - dostępne cenowo sportowe produkty (ale nie próbowałem)
    UnderArmor - ciekawi mnie ta firma - bo ostro wchodzi na rynek sportowy smile
  • 06.09.17, 08:00
    Jansport- przechodzilam w nim cale 4lata LO, a oszczedzany nie byl, pozniej wszystkie WFy na studiach, a teraz sluzy mi jako torba na basen smile jak dla mnie niezniszczalny, oby jakosc sie nie popsula przez te wszystkie latasmile

--
    Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób. /Oscar Wilde/
  • 06.09.17, 00:42
    Crumpler
  • 06.09.17, 01:07
    Jack Wolfskin Board Walk 20 - i syn i córka mają takie same modele. Obecnie rozpoczynają 3 rok użytkowania (7 i 6 klasa).
    Plecaki jak nowe - nie zblakly, nie ma przetarc i żadnych naderwań, stan prawie idealny.
    Pranie 2x w roku w pralce mimo porządnie usZtywnionych pleców.
  • 06.09.17, 05:31
    polece coocazoo. starszy juz drugi rok nosi w nim ksiazki i sladow uzytkowania nie widac. w ogole hama, to moim zdaniem dobra firma. mam same dobre doswiadczenia z jakoscia ich tornistrow/plecakow. wczesniej starszy nosil przez 4 lata tornister step by step i jedyne slady uzytkowania widac na nozkach na dnie i na dole bocznych kieszeni. syn bynajmniej nie obchodzil sie z tormistrem jak z jajkiem, raz nawet widzialam, jak zjezdza na nim po sniegu z gorki pod domem - w drodze ze szkoly. zaloze sie, ze nie byl to ten jedyny raz. teraz mlodszy nosi step by step trzeci rok i tornister znow sie spisuje.

dlatego wybralam coocazoo w nadziei, ze jakosc ta sama. wychodzi na to, ze tak, bo po roku uzytkowania plecak wyglada jak nowy.
  • 06.09.17, 07:58
    Hama w stanie idealnym po całym nauczaniu początkowym-oddaliśmy po trzech latach innemu dziecku i dopiero co wczoraj mama użytkownika powiedziała, ze oddała kolejnemu dziecku, wiec plecak ropoczął siódmy rok pracy w szkole😊

--
    olaromanska.blox.pl/html
  • 06.09.17, 08:02
    nie dziwie sie. hama starszaka po 4 latach wyglada praktycznie jak nowa. slady uzytkowania widac tylko, gdy sie plecak odwroci do gory nogami, bo spod jest troche porysowany.
  • 06.09.17, 07:18
    Plecaki Jansport są bardzo trwałe.
  • 06.09.17, 07:27
    Ja też z fanek Topgala. Moj gimnazjalista rozpoczął z ni 4 rok. Inne plecaki wystarczały na kilka miesięcy .

--
    smile
  • 06.09.17, 07:46
    Rok gimnazjum i całe liceum syn nosił Jansporta, plecak ciągle jak nowy ( przed chwilą sprawdziłam), przy uzytkowaniu mojego syna to cud. Córce kupiłam uzywanego Jansporta, nosiła 2 lata , lekko uszkodzony pasek, do naprawienia, pewnie ja jeszcze ponoszę ( nie wiem, jak długo wcześniej ten plecak był użytkowany). W szkole podstawowej zamówiłam dzieciom plecaki Topgala- porażka- u syna pasek od plecak zaczął odpruwać sie od korpusu po trzech tygodniach, plecak był 2 razy reklamowany, ale zszywano go tak nieudolnie, że w końcu naprawiłam sama i rok jakoś wytrzymał. W ramach rekompensaty dostaliśmy jakis plecak w nieciekawych kolorach , ze zniszczonym ( zalanym, fatalne zacieki na jasnym froncie) frontem. Ten wydawał sie nawet dośc solidny, parę razy był uzyty, ale ze względu na usterkę nie nadawał sie do noszenia. Plecak córki ( Topgal)- po dwóch latach przetarcia na dnie , zniszczone/wytarte jedno ramiączko. Słyszałam wcześniej wiele dobrego o tych plecakach, więc sie skusiłam, mimo dosc wysokiej ceny, ale więcej nie zaryzykuję, być może miałam pecha.
  • 06.09.17, 07:55
    Ogio - można w ofercie znaleźć super lekkie i pancerne, i baaaaardzo pojemne z mnóstwem kieszeni, skrytek, komór. Są dobrze zaprojektowane pod okiem ortopedów, i dobrze wentylowane, plecy nie pocą się. Plecaki nie do zdarcia. Minus to cena, ale zwraca się, bo na lata użytkowania. Jeden z plecaków w domu przeżył gimnazjum, liceum, studia i wciąż służy (wycieczki, podróże)- i praktycznie nie widać śladów zniszczeń. Kolejny weteran to od JanSport i Wolfskin. Mają po kilka lat, ten od JanSport ma 30 lat gwarancji, nawet nie był masakrycznie drogi- coś niewiele ponad dwieście pln. Najlżejszy jest od Ogio. Artek nosił a raczej jeździł przez dwa lata plecakiem Roller xl- plecak mimo ciągania po drodze wiejskiej jest wciąż w bardzo dobrym stanie, ale syn przerzucił się na plecak konwencjonalny, na razie nosi same zeszyty, myśle, ze gdy dojdą książki to może wróci do rollera😊. Roller można tylko ciągać albo pchać, nie można nosić na plecach. Oprócz pancernej budowy i wygodnych kołek ma ta zaletę, ze ma wygodny dostęp do zawartości bo ścianki są sztywne. W szkole po schodach lepiej go nosić- bo jest trochę głośny. Kolka wytrzymują użytkowanie po różnych nawierzchńiach jak i schodach. Później zerknę na plecak który nosi średni- przeżył liceum i teraz studiuje na trzecim roku (plecak jak i właściciel plecaka😊

--
    olaromanska.blox.pl/html
  • 06.09.17, 08:07
    Marki nie podam, bo nie zwracałam uwagi, ale sprawdził się plecak kupiony w sklepie wedkarsko-myśliwskim -całe gimnazjum, plus część liceum (do czasu, kiedy "dziecko" zaczeło brać ze soba do szkoły tylko długopis i notesik wink ). Cały czas jest w przywoitym stanie, gdzieś w szafie.
  • 06.09.17, 08:08
    Moja córka drugi rok chodzi z topgalem, wygląda jak nowy. Jej przyjaciółka też ma topgala, kupionego parę miesięcy później, zaraz po tym, jak rozwalił się inny.
    Mój syn, pseudonim roboczy 'destroyer', topgalowi jak na razie nie dał rady. Jeszcze wink
    Al
  • 06.09.17, 08:16
    Ikon

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • 06.09.17, 08:17
    jak sie cos rozwala po 3-4 miesiacach to gwarancja jeszcze obowiazuje;
    chyba ze dziecko po prostu niszczy i trzeba znalezc sposob na dziecko. Naprawde nie wiem co trzeba robic z plecakiem, zeby po 3 miesiacach byl zniszczony, przy zalozeniu, ze plecak mial sensowna jakosc.
  • 06.09.17, 08:26
    Jeśli dla gimnazjalisty to raczej nie szłabym w plecaki Coocazoo. Na pewno są trwałe ale moim zdaniem ze względu na design dla młodszych dzieci. Gimnazjum trwa moment. W LO / technikum głupio będzie z takim kolorowym plecaczkiem pomykać .
    U nas przez klasy 4-6, gimnazjum i pierwszą klasę LOl był używany Jansport, który do tej pory wygląda jak nieużywany smile Oprócz szkoły brany był na wszelkie wyjazdy, biwaki, wycieczki. Prany 2-3 razy w roku w pralce.
  • 06.09.17, 08:39
    Coocazoo ma tez tego typu modele: images.morele.net/i500/1228708_0_i500.jpg
    Żałuję, że takiego nie kupilam rok temu, bo jasno zielony syna wydaje mi się juz za dziecinny.
  • 06.09.17, 10:29
    grazbed napisała:

> Jeśli dla gimnazjalisty to raczej nie szłabym w plecaki Coocazoo. Na pewno są t
    > rwałe ale moim zdaniem ze względu na design dla młodszych dzieci.

hama ma rozne modele plecakow coocazoo. mona kupic model bardziej dzieciecy, jak i calkiem czarny. moj syn ma model jobjobber ze wzmocniona kieszenia na laptopa, wiec raczej nie sadze, ze jest to model dla mlodszych dzieci. kolory tez wybral sobie neutralne, bo plecak jest ciemny, granatowo-szary z niewielka domieszka stonowanego, ciemnego czerwonego. zdecydowanie nie wyglada jak plecak dla mlodszych dzieci i nie sadze, zeby syn musial sie go wstydzic za 2-3 lata. obecnie ma prawie 11.
  • 06.09.17, 08:44
    North Face, chyba 3 rok używa

--
    Fryzjer jest wazniejszy niż pasztet, to oczywiste. Przynajmniej do póki nie masz dziecka z własciwym facetem. [by Piepe]
  • 06.09.17, 08:55
    Wiem, że to już gimnazjalista ale pamiętam jak u córki w klasie a potem i u syna nagle masowo zaczęły się niszczyć plecaki. Okazało się, że na przerwie jak tylko nauczyciel dyżurny nie patrzył chłopcy robili z plecaków pod klasą stos i na nie z impetem skakali. U syna znowu jeździli na plecakach po podłodze. Po kilku pogadankach z dziećmi, które przeprowadzili prawie wszyscy rodzice z klasy i groźbie konsekwencji finansowych (koleżanka ma połamane okulary, zniszczony flet...) dzieciom przeszło a pleckach wytrzymał kolejne lata.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • 06.09.17, 10:04
    Dziękuję wszystkim, to idę oglądać i kupować <3

--
    - Mamo, ciocia poszła do sąsiadów po konfitury?
    - Po widły poszła.
  • 06.09.17, 10:16
    Sporo gimnazjalistów w szkole syna w zeszłym roku miało plecaki coolclub. Mój syn zresztą też. Z jednym egzemplarzem mamy do czynienia (zresztą kupiony jako ostatni z półki w pierwszym lepszym markecie) i nie mogę powiedzieć złego słowa na temat jakości. Trzeci rok służy synowi i praktycznie nie ma śladów używania. A ciężary nosi (i nosił), bo książek sporo i ciężkie.

--
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • 06.09.17, 11:01
    Moje gimnazjalistki mają jedna Dakine (nosi drugi rok), a druga Caribee (nosi czwarty rok i plecak nie chce się zniszczyć).
  • 06.09.17, 11:27
    Cool Pack właśnie rozpoczął drugi rok w użyciu gimnazjalnym - po roku codziennego użytkowania jako nosidło do książek i innych niezbędnych klamotów i byciu plecakiem "podręcznym" na wycieczki szkolne, wygląda jak nowy. Kosztował w Auchanie rok temu na promocji mniej niż stówkę (dokładnie nie pomnę ile, ale coś między 70 a 90, z tego, co kojarzę), więc generalnie polecam, bo koszty amortyzacji ma mniejsze niż reklamówka, a komfort nieporównywalny.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.