Dodaj do ulubionych

Czy Zuzanna was przekonuje?

12.09.17, 20:21
kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,22359417,obcy-mezczyzna-podniosl-sukienke-zuzanny-i-zlapal-ja-za.html#Czolka3Img
Jest na Gazecie, w NaTemat, na WP i pewnie jeszcze w dziesięciu różnych miejscach. W skrócie - panna szlocha na fb - opatrując zdjęciem dokumentującym szlochanie - że kiedy była na koncercie w Brwinowie, obcy pan niezachęcany i znienacka złapał ją za d..ę. Zuzanna poczuła się molestowana i w emocjonalnym wpisie podkreśliła, że czuje się molestowana regularnie od 12. roku życia, podobnie jak jej koleżanki <tu przykłady> oraz, że oni tj. molestujący nie mają prawa tego czynić, a czynią ponieważ <tu długi wywód na temat kultury i społeczeństwa>.
Niewątpliwie nieproszone dotknięcie/pomacanie/chwycenie pani z podtekstem seksualnym jest molestowaniem. Niewątpliwie panowie nie powinni molestować słowem ani czynem etc.

Co do zasady zgadzam się z Zuzanną, ale dlaczego nie zastosowała innej reakcji niż zbieranie lajków pod szlochem na fb? Mogła zgłosić atak ochronie, złożyć doniesienie na policji czy wreszcie - zareagować naturalnie i spontanicznie i od razu strzelić macanta w gębę.
Edytor zaawansowany
 • 12.09.17, 20:25
  Triss, idz zglosic na policje ze cie facet zlapal za tylek (ok, let's pretend it could happen) a pozniej nam tu opisz ich reakcje. Mozesz uzyc wyrazenia "turlac sie ze smiechu" jesli chcesz.
 • 12.09.17, 20:26
  Ps. Zeby nie bylo. U mnie bym dostala ulotke.
 • 12.09.17, 20:31
  Dla mnie w czasach gdy chodziłam na koncerty, naturalną reakcją na nieproszone zaloty było rzucenie czegoś w guście "lepiej idź stąd człowieku" tylko innymi słowami albo zniechęcające zachowanie. Nie przyszłoby mi do głowy, że incydent jest na tyle istotny by iść na policję lub zacząć płakać na miejscu i płakać publicznie nadal 3 dni po fakcie.
 • 12.09.17, 20:34
  Każdy ma swoje granice i swoją wrażliwość i fakt, że jedna osoba coś znosi bez większego problemu nie oznacza, że należy umniejszać te, które nie.


  --
  Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
  Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
 • 12.09.17, 21:46
  >Każdy ma swoje granice i swoją wrażliwość i fakt, że jedna osoba coś znosi bez większego problemu nie oznacza, że >należy umniejszać te, które nie.

  Jest to faktem powszechnie znanym i dziwi mnie, że dorosłej kobiecie trzeba takie rzeczy tłumaczyć....
 • 12.09.17, 20:38
  Molestowanie to nie są nieproszone zaloty. Tak jak skopanie kogoś to nie jest intensywny masaż stopami.

  --
  Dawniej Vaikiria
 • 12.09.17, 21:21
  >>Nie przyszłoby mi do głowy, że incydent jest na tyle istotny

  I właśnie dlatego macanie po tyłku to norma.

  --
  Ile osób, tyle upodobań, to najbardziej lubi jeden, tamto ów.
  Od osoby różni się osoba treścią pragnień, treścią marzeń,
  treścią snów...
 • 12.09.17, 21:42
  triss_merigold6 napisała:
  > nieproszone zaloty

  Macanie po tyłku to taaaakie nic... 'nieproszone zaloty'... OJP... matka córki coś takiego pisze!  --
  Emigrancka troska o ojczyznę:
  araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
  black_halo: Na zlosc tobie spale.
 • 12.09.17, 21:44
  Ona ma corke?! Nie zalamuj mnie.
 • 13.09.17, 16:18
  Zawsze wydawałaś się nieco oschła i ciut gruboskórna i to co piszesz teraz potwierdza tę opinię, wyrobioną przez lata big_grin


  --
  kuchniapsakuby.blox.pl/
  www.gwiazdanadziei.pl/pomoc_tomek
 • 13.09.17, 17:10
  Dokładnie! Mnie nauczycielka wysmiala jak poszłam do niej na skargę jak mnie kolega na przerwie za pierś złapał..w ósmej klasie to było, a ona powiedziała że powinnam się cieszyć..młoda i ładna była..
 • 12.09.17, 20:25
  Takie pokolenie. Jak czegoś nie ma na fb to znaczy, ze nie istnieje. Mnie taki ekshibicjonizm netowy jest obcy, ale ja jednak jestem starsza.

  --
  "- Jadowity gad na trzy litery...??
  - mąż..."
 • 12.09.17, 21:28
  Jaki ekshibicjonizm? Kobieta ooisala to co zdarua sie orawie kazdej z nas.I nic dziwnego, ze sie udarza skoro kobiety chocby w tym watku calkowicie bagatelizuja sprawe.

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • 12.09.17, 21:55
  Emocjonalny oczywiście. Ja akurat problem widzę, ale nie trafia do mnie forma. Tak jak napisałam, pewnie to kwestia pokoleniowa. Całkiem możliwe, ze do jej rowiesniczek to trafi. Do rówieśników -raczej wątpię.

  --
  "- Jadowity gad na trzy litery...??
  - mąż..."
 • 12.09.17, 21:59
  No więc forma, nie treść.
 • 12.09.17, 22:14
  Zawsze cos. Rowiesniczki zobacza, pomysla 'kurde, Zuzka ma racje, z jakiej paki maja mnie chamy macac?' i juz masz wzrost swiadomosci.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • 12.09.17, 22:22
  iuscogens napisał:

  > Emocjonalny oczywiście. Ja akurat problem widzę, ale nie trafia do mnie forma.
  > Tak jak napisałam, pewnie to kwestia pokoleniowa. Całkiem możliwe, ze do jej ro
  > wiesniczek to trafi. Do rówieśników -raczej wątpię.

  I dokladnie dlatego, ze Twoje i moje pokolenie nie rozwiazalo problemu, nastepne musi przejac paleczke. Nalezy dziewczynom zyczyc all the best i wspierac ze wszystkich sil all the way, a nie kwestionowac metody! Nasze nie zadzialaly, ergo ... wolno nam juz tylko kibicowac. Life.


  --
  "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
  Leonard Cohen
 • 12.09.17, 22:24
  Nie, chyba jednak nie jestem w stanie kibicować takim upławom emocjonalnym.
 • 12.09.17, 22:30
  Bez urazy bi, ale ja jestem bardziej w wieku twojej córki niż twoim smile


  --
  "- Jadowity gad na trzy litery...??
  - mąż..."
 • 12.09.17, 20:27
  Pani molestowana niewątpliwie była - czy dała agresorowi po gębie, czy zgłosiła to zdarzenie policji - czy nic z tych rzeczy - ma prawo prowadzić kampanię w tej sprawie w mediach, jeśli czuje taką potrzebę. Pytanie, czy uzyska efekt, o jaki jej chodzi. Moim zdaniem niekoniecznie, bo do przerobienia są oceany stereotypów i uprzedzeń - ale z drugiej strony - kropla drąży skałę i lepiej, żeby o takich rzeczach się mówiło głośno, niż udawało, że sprawy nie ma. Ona się wystawia na widelcu na hejt oczywiście, ale w sprawie słusznej.


  --
  "Jakby im tak odjąć trochę jedzenia a dołożyć roboty, to zaraz by się im głupot odechciało"
 • 12.09.17, 20:27
  Coz nikt nie powinien nikogo molestowac to pewne. Taki tam news o niczym goscia nawet pohejtowac nie mozna (bo nie ma kogo) no wspolczuje wspolczuje zla mordka i kciuk w dol.

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • 12.09.17, 20:31
  Yeap, przekonuje. I nie nam sadzic jak zle potraktowana kobieta przezywa, co ja gnebi. Nalezy jej sie 100% support a jesli dla niej liczy sie ten wyrazany przez ilosc "likes" na Facebook to jej sprawa. Triss, jako tax-payer, powinnas byc zadowolona - to jest bez porownania tansza forma wsparcia niz wlaczenie policji. Truly speaking, nie rozumiem w czym/z czym masz problem!

  --
  "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
  Leonard Cohen
 • 12.09.17, 20:34
  Geee... a nie mogła tego załatwić jednym spontanicznym liściem niż przedstawiać się jako nieustannie poszkodowana ofiara?
 • 12.09.17, 20:40
  Mogła lub nie mogła. Sam fakt, że jakiś oblech macał ja po tyłku od tego nie zniknie.

  --
  niepokalaność przebiśniegów jest faktem
  natura brzydzi się dogmatem jak nikt
 • 12.09.17, 20:47
  widocznie jakoś jej się nie złożyło, bo...ludzie różnie mają. Jednych np. w takiej sytuacji paraliżuje i nic nie potrafią zrobić, część uśmiecha się przepraszająco jakby to one robiły coś złego, a niektóre rąbną z liścia albo zaczną krzyczeć, że zboczeniec w tłumie maca. I tak sobie myślę, że jednak o tym wiesz, bo nie jesteś małym dzieckiem, co to dziwuje się światu.
 • 12.09.17, 20:48
  Dla większości kobiet przywalenie z liścia nie jest spontanicznym odruchem, a szkoda, może wtedy liczna amatorów na macanie znacząco by spadła.

  --
  Im intensywniejsza była religijność danego okresu historii, im głębsza wiara w dogmat, tym większe było okrucieństwo i tym gorszy ogólny stan rzeczy. Bertrand Russell
 • 12.09.17, 20:53
  Mogla mu chociaz fotke trzasnac wiedzielibysmy kogo hejtowac...

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • 12.09.17, 21:25
  >Dla większości kobiet przywalenie z liścia nie jest spontanicznym odruchem, a szkoda, może wtedy liczna amatorów na >macanie znacząco by spadła.

  To w takim optymistycznym wariancie. W pesymistycznym amator macania odda, tylko dwa razy mocniej albo kilka razy. Jak ktoś jest zdolny do macania to jest zdolny do wielu innych złych rzeczy też.
 • 12.09.17, 21:33
  No nie wiem, raczej się nie spodziewa takiej reakcji. Spodziewa się pisku, oburzenia, zawstydzenia, ale nie zdecydowania. Albo w ogóle się niczego nie spodziewa, bo nie myśli tylko ręka mu leci w idiotycznym spontanie. IMO terapia behawioralna jest najbardziej skuteczna.
 • 12.09.17, 20:53
  Pani mogła być odrobinę drobniejszej postury, niż agresor i spontaniczne danie z liścia mogło się skończyć dla niej jeszcze gorzej.
 • 12.09.17, 21:57
  A złapał Cie ktos za tylek w tloku?
  Opcja 1 - jest tlok i po prostu nie mozesz sie odwrocic.
  Opcja 2 - Odwracasz sie i stoi za toba czterech gosci, wszyscy na oko tak samo winni i niewinni. Wszystkim lac po ryjach? - To powiedza ze pijana baba zaatakowala sama.
  Opcja 3 - wydrzec ryja na chamiszcze, w razie niemoznosci ustalenia wydrzec ryja zbiorowo z nadzieją ze niewinnie opieprzeni wskaza sprawce - powodzenia na koncercie, gdzie z definicji wszyscy wrzeszcza...

  Opcji ze na koncercie stoi za Toba dokladnie jeden facet praktycznie nie ma.

  Poza tym - niewazne jak ona zareagowała wtedy. Wazne co przekazuje teraz. Wazne ze mowi wyraznie ze KOBIETY NIE CHCA BYC LAPANE ZA TYLKI PRZEZ OBCYCH FACETOW. To jest wazne. A nie to czy ona sie probowala bronic czy nie. I dopóki trzeba facetom takie rzeczy tlumaczyc - dopoty takie reakcje sa sluszne i potrzebne.
  Przykro mi ze tego nie rozumiesz.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • 12.09.17, 22:30
  triss_merigold6 napisała:

  > Geee... a nie mogła tego załatwić jednym spontanicznym liściem niż przedstawiać
  > się jako nieustannie poszkodowana ofiara?

  A on na jej "liscia" daje jej w zeby i ... kurtyna.
  Co to znaczy "nieustannie poszkodowana ofiara" w tym kontekscie? Zamiast sie z gosciem bic, opisala swoja historie i upublicznila swoj point of view. Great. Ktos od czegos musi zaczac zeby powoli ogolne rozumienie "okazywania zainteresowania" zaczelo sie zmieniac. To sa powolne zmiany. Everybody knows that. Ale nastapia wylacznie wtedy gdy kobiety tak odwazne jak owa Zuzanna beda otwarcie mowic o wszystkich trespasses chamowatych facetow, szczegolnie tych trespasses, ktore poprzednie pokolenia zbywaly idiotycznym poblazaniem "boys will be boys" czy wlasnie jakims tam "spontanicznym lisciem". Zamiast tu nadymac usteczka i poddawac slowa Zuzanny w watpliwosc, powinnas byc Zuzannie wdzieczna, bo moze dzieki jej historii, podobna Twojej corce sie JUZ nie przydarzy, czego nalezy jej jak najbardziej zyczyc. Serwus.

  --
  "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
  Leonard Cohen
 • 12.09.17, 20:29
  Jestem nieco zaskoczona, że aż tak się nudzisz we wtorkowy wieczór. Wszak twoja zajawka jest klasycznie jatkogenna, a nie merytoryczna.

  --
  Przychodzi Ziobro do apteki:
  - Poproszę czopek.
  - Jaki?
  - Może być.
 • 12.09.17, 20:32
  Jak nie merytoryczna? Link jest, streszczenie jest, opinia - molestowaniu mówimy nie - jest.
 • 12.09.17, 20:36
  No proszę cię triss, nie rozśmieszaj mnie, bo obie jesteśmy już w wieku, w którym zagrożenie nietrzymaniem moczu gwałtownie wzrasta big_grin

  --
  niepokalaność przebiśniegów jest faktem
  natura brzydzi się dogmatem jak nikt
 • 12.09.17, 20:38
  big_grin Czekam aż dzieci pójdą spać, miałam taki dzień, że muszę się czymś zresetować, a problem Zuzanny wychodzi z każdego portalu.
 • 12.09.17, 21:30
  Też miałam "dzień". Dobra zmiana w pracy, pies ich drapał...
 • 12.09.17, 21:37
  Dobra zmiana znów ma, za przeproszeniem, sraczkę legislacyjną.
 • 12.09.17, 21:40
  Właśnie to odczuwam, na poziomie prowincjonalnej szkoły. Cała dotychczasowa dokumentacja do zaorania, piszemy nową, na podstawie nowych założeń, la la la launcertain
  Plus kłody pod nogi i szykany w sprawie rezygnacji z WdŻdR. Mam jakby dość i fantazjuję o maju.
 • 12.09.17, 22:31
  >Plus kłody pod nogi i szykany w sprawie rezygnacji z WdŻdR.

  Ale że teraz szykany za chodzenie czy za niechodzenie, bo nie zdanżam? smile
 • 13.09.17, 06:46
  Za złożenie niezgody, rzecz jasna. Komentarze, dopytywanie "jak to tak można", "ucieczka z lekcji", niezgoda nie taka jak trzeba.
 • 13.09.17, 16:14
  A WDŻ u Was prowadzi katecheta czy ktoś normalny? big_grin
 • 13.09.17, 16:20
  O właśnie,WDŻ - dziś dopytam na zebraniu.
 • 13.09.17, 19:00
  Yyyy, nie katecheta, ale osoba podobna w poglądach do niejakiej Urszuli Dudziak, współautorki nowej PP.
 • 13.09.17, 23:08
  A to miło, że rodzice świadomi są i kontrolują kto i jak ich dziatki będzie w takich sprawach nauczał, i na fakap reagują wypisywaniem.
 • 12.09.17, 20:30
  Nie chodzi o to, co mogła zrobić inaczej.
  Pytanie brzmi: czy takie akcje (głośne podnoszenie tematu męskich chamskich zachowan) są potrzebne, czy nie.
  Moim zdaniem są. Bo chociaż wielu facetów (I nie tylko) skomentuje to prostacko i bez zrozumienia, to ileś kobiet uświadomi sobie swoje własne oburzenie na to zjawisko - oburzenie którego wcześniej nie miały odwagi (albo okazji) zdefiniowac.
 • 12.09.17, 20:45
  Zgadzam sie. Chcialabym zeby molestowanie i gwalt byly tak definiowane jak w Szwecji, ale do tego trzeba poteznej roboty kobiet.
 • 12.09.17, 20:37
  Tak, przekonuje. Nie każdy jest taki wyszczekany żeby w momencie ataku na swoją cielesność wyskoczyć z ciętą ripostą lub łapami do obcego faceta (niewykluczone, że by jej oddał). A pójście na policję, bo pan pomacał ją po tyłku? Pliz, na jakim świcie żyjesz.
 • 12.09.17, 20:41
  Przekonuje. Choć za każdym razem jak czytam takie rzeczy to mi przykro, że kobiety nie są nauczone skutecznego bronienia się.

  --
  Dawniej Vaikiria
 • 12.09.17, 20:44
  Oczywiście warto o tym mówić i sprawę nagłaśniać.
  Problem w tym, że są kobiety, które tego typu zachowania odbierają jako swego rodzaju komplement czy zainteresowanie ich osobą.
  Sama pamietam, że byłam kiedyś na jakiejś imprezie z koleżankami. Też mi się zdarzyło, że facet chwycił mnie za tyłek. Nie pamiętam czy mu coś powiedziałam, czy wystarczyło, że się obróciłam i spojrzałam na niego, w każdym razie mnie przeprosił.
  Ale zdziwiła mnie reakcja jednej znajomej, co Ty robisz, facetowi się podobasz i dalej w ten deseń. Jakoś nie potrafiła zrozumieć, że mnie to wcale się nie podoba i takie zachowanie uważam za chamstwo.
  Jak widać są kobiety, które różnie reagują i widać to też w komentarzach pod wpisem tej dziewczyny w necie.
 • 12.09.17, 20:53
  Bardzo prawdziwe
 • 12.09.17, 20:59
  Tak, czytałam komentarze, że dziewczyna wykolczykowana, z tatuażami, to co się dziwi i inne podobne.
  I to pisane przez kobiety.
  To jest okropne.
 • 12.09.17, 21:08
  Masz absolutna racje. Tyle rzeczy same musialysmy sobie wywalczyc a i tak ciezkie boje mamy w ramach wlasnej plci. Dzieki oqoq za fajny komentarz.
 • 12.09.17, 20:55
  Ale
  czy to coś dziwnego, że tzw. "współczesna młodzież"tongue_out żyje, czuje, komunikuje, a także prowadzi osobiste monologi, w tym wewnętrzne, w sieciach społecznościowych?

  --
  'Ta opowieść mnie znudziła, albowiem nie była o mnie. Kumasz zależność?' by król Julian
 • 12.09.17, 21:25
  Wciąż mnie to dziwi. W każdym razie przynajmniej własne dzieci postaram się przekonać, żeby jednak nie upubliczniały swoich stanów emocjonalnych do tego stopnia i w pakiecie ze zdjęciem i nazwiskiem.
 • 12.09.17, 21:32
  Sure, bo bedziesz miala na to wplyw.
 • 12.09.17, 21:35
  Pozwolisz, że sama się przekonam lub ewentualnie przyjmę rady od kobiet, które mają nastoletnie - 20+ letnie dzieci albo w ogóle jakieś dzieci.
 • 12.09.17, 21:38
  Jakie ma znaczenie ich rada w stosunku do dzieci ktorych nie znaja? Ale ok, ulegaj zludzeniom ze cos bedziesz mogla w swiecie ktorego ni ch..ja juz teraz nie rozumiesz
 • 12.09.17, 22:13
  No to ja mam nadzieję, że moje dzieci zamiast wywnętrzać się w necie, będą potrafiły pierd**nąć w ryj jak mamusia, kiedy im się krzywda zadzieje wink
 • 12.09.17, 22:16
  To swoja droga, ale nie wolalabys raczej zeby po prostu nie musiały tego robic?...

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • 12.09.17, 22:21
  Wolałabym oczywiście, ale świat idealny nie istnieje, ani u nas, ani nawet na postępowym zachodzie, zawsze znajdzie się zbok/dewiant/czy inny zbir, majacy w du*pce konwenanse i prawo i dlatego warto umieć się bronić. Aaa i żeby umieć się bronić, wystarczy znać podstawy anatomii, rosłego chłopa można pozbawić przytomności jednym ciosem wink To tak apropos, że silniejszy i może oddać wink
 • 12.09.17, 22:26
  Ale to jest przerzucanie odpowiedzialnosci na ofiare. Bo powinna zareahoeac, dac mu w ryj, znac podstawy anatomii itd. A stad w trzech zdaniach dochodzimy do tego ze Zuzanna powinna miec bardziej obcisla sukienke, toby jej nikt nie podniosl. Czyli Zuzanny wina.
  Nie.
  Zuzanna nic nie powinna. To on NIE POWINIEN jej lapac za tylek. Kropka.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • 12.09.17, 22:31
  Ale ja napisałam, co ja bym zrobiła, wypier*oliła taką fangę w ryj, że by prędko nie wstał. Każdy mówi za siebie. Natomiast Zuzanna powinna mieć jakąś linię obrony, bo gwałciciele, złodzieje i przestępcy po prostu istnieją i dobre obyczaje mają za nic. Dlatego np zamykamy drzwi na klucz przed złodziejami, chociaż nawet do otwartego domu nikt NIE MA PRAWA wejść, tyle że złodziej ma to w odwłoku.
 • 12.09.17, 22:39
  Tyle ze na kradzieze nie ma przyzwolenia spolecznego. Na macanie dziewczyn jeszcze jest, widac nawet w tym watku. I temu taka akcja jak Zuzy ma sluzyc - zeby nie zbywano tego wzruszeniem ramion czy smiechem.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • 12.09.17, 22:17
  a jak nie? kto wie jak bedzie wygladala przyszlosc za nawet kilka lat jak juz teraz lalki zastepuja ludzi a hawking i musk ostrzegaja przed sztuczna inteligencja. Nasz swiat to nie bedzie swiat za kilka lat.
 • 12.09.17, 21:05
  Tak, a twój wpis nie.
 • 12.09.17, 21:23
  Triss dziwi się światu...

  --
  Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
 • 12.09.17, 21:26
  Mam wrażenie, że ta opowieść to reakcja na niedawne słowa Roberta Moskwy: "Bardzo często jest tak, że "ja chciałem tylko dotknąć po pupie", a jeżeli mnie kopniesz, to ja ci wybiję zęby - zaczął mgliście tłumaczyć Moskwa."
 • 12.09.17, 21:36
  Mam wrażenie, że to taka sama historia jak tej panienki co postanowiła spieniężyć w postaci produktu literackiego - bo książką tego nie nazwę - wspomnienia sprzed lat o rzekomym gwałcie.
 • 12.09.17, 21:41
  Nie kojarzę, co to za dzieło?
 • 12.09.17, 21:47
  Była dyskusja na ematce, nie chce mi się teraz grzebać, ale w tym roku.
 • 12.09.17, 21:41
  Rzekomym? Jesus, idealnie sie wpisujesz w patriarchalna kultura.
 • 12.09.17, 21:37
  Żeby Ciebie przekonać to trzeba napisać, że ów pan miał na imię Ahmed. Wtedy forma nie ma znaczenia. Jak pan był biały to parzcież 'wystarczyło potraktować z liścia' więc co idiotka przeżywa.  --
  Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
 • 12.09.17, 21:42
  Tak, przekonuje mnie. Za to niektore komentarze (nie na emamie tylko pod wpisem tej dziewczyny i pod artykulem) przekonuja mnie,ze mamy zyebane spoleczenstwo. Zyje w ciemnogrodzie i wciaz nie moge sie z tym pogodzic sad
 • 12.09.17, 21:55
  A tutaj akurat zaprotestuję.

  Takie komentarze mogą pochodzić z całego ( również z tzw. cywilizowanego) świata.
 • 13.09.17, 18:41
  To jeszcze gorzej.
 • 13.09.17, 18:49
  Jest po prostu źle z większością mężczyzn na całym świecie.
 • 12.09.17, 22:03
  Mnie Zuzanna nie przekonuje, ale ja z tych, która wali w ryj tak, że koleś ląduje na glebie. Tak, zdarzyło mi się nie teoretyzuję.
 • 12.09.17, 22:31
  Ja też (również nie teoretyzuję, ostatnią walkę stoczyłam z miesiąc temu, nie o molestowanie chodziło), ale to nie oznacza, że każdy jest taki jak ja. Ja mam zerową empatię, więc tej dziewczyny nie ROZUMIEM ale przyjmuję za oczywisty fakt, że poczuła się źle, jeśli tak mówi i że nie zareagowała inaczej, bo nie umie.

  --
  Dawniej Vaikiria
 • 13.09.17, 10:17
  jem.gluten.i.cukier napisał(a):

  przyjmuję za oczywisty fak
  > t, że poczuła się źle, jeśli tak mówi i że nie zareagowała inaczej, bo nie umie

  A otoz. Nie umie zareagowac inaczej, bo nikt jej tego [b]nie uczyl[.
  Umie tylko wyzalic sie. A i przy tej okazji jeszcze uslyszy/przeczyta od niejednego i niejednej, ze sama sobie winna albo ze powinna COS z tym zrobic. COS, ale co konkretnie i jak ?
  Ja widze szanse w edukacji, przy czym na szkolna raczej bym nie liczyla...
 • 12.09.17, 22:58
  Wiesz, dlaczego?
  Przeczytaj sobie swój wpis i komentarze pod nim.
  Dlatego.
 • 13.09.17, 17:32
  że do kasztanów z placu Pigalle, w których ona gustuje tylko jesienią...


  --
  Naucz się śmiać z samego siebie.
  Będziesz miał ubaw na całe życie...
 • 13.09.17, 17:40
  Nie przekonuje mnie bo czuje z odległości aktorkę z kociego teatru, a nie lubię manipulacji.
 • 13.09.17, 18:44
  A konkretnie na czym polega twoim zdaniem manipulacja w tym przypadku?


  --
  'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
  'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
 • 13.09.17, 19:02
  Tak.

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
 • 13.09.17, 19:10
  a jakby to był uchodźca? wink

  --
  Każda kobieta powinna w pewnym wieku ustalić ile ma lat i już się tego trzymać - M.Czubaszek
 • 13.09.17, 22:38
  Zatkało dziewczynę z wrażenia?
  Jako małolata/bardzo młoda kobieta przeżywałam czasami podobne sytuacje i nie za bardzo wiedziałam, jak reagować.
  Teraz bym od razu łeb dziadowi odgryzła i nie certoliła się, ale kobiet w pewnym wieku już widocznie nie macają, więc nie mam na kim wypróbować strzelenia z liścia.

  --
  Run before you can walk

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.