Dodaj do ulubionych

4 klasa - postawcie do pionu

09.10.17, 11:53
Potrzebuje chyba kopa, bo inaczej mnie rozniesie. Córka w klasach 1-3 uwielbiająca szkołę, świetnie czytająca, licząca, zawsze zorganizowana zbiera pałę za pałą. I za co? Nie za naukę, ale totalne niezorganizowanie. Pała za brak pracy domowej z techniki - nie ma informacji w zeszycie, w librusie, nie ma w głowie, choć dopytuję po kilka razy. Nie pamięta, że ma być kartkówka, choć Pani zapowiadała, nie pamięta, ze trzeba przynieść prace na plastykę. Inna sprawa, że w zeszłym tygodniu kartkówki były codziennie, w czwartek przegięcie zupełne: kartkówka z matematyki, test ze znajomości lektury na polskim i diagnoza z historii (choć historia to nowy przedmiot). Na ten tydzień zapowiadane trzy sprawdziany, na następny dwie duże klasówki. Cały weekend nauki i efekt taki, że: 5 ze sprawdzianu z techniki, ale 1 za brak pracy domowej. Co było zadane, nie wie. Do tej pory byłam bardzo zadowolona, że poszła do 1 klasy mając 6 lat, ale zaczynam żałować po pierwszym miesiącu 4 klasy. Co zrobić, żeby się nie wydzierać na dziecko, opanować nerwy, bo na razie kiepsko mi idzie. Co zrobić żeby nie znienawidziła szkoły, bo cały czas zakuwanie (zupełnie bezsensowne moim zdaniem, ale nie ma wyjścia, bo kartkówka za kartkówką), bo matka non stop wrzeszczy. Wiem, wyluzować, ale jak? Czy ktoś też tak ma, czy mi odbiło?
Obserwuj wątek
  • c2h6 Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 11:58
   lillaj napisała:

   > Potrzebuje chyba kopa, bo inaczej mnie rozniesie. Córka w klasach 1-3 uwielbiaj
   > ąca szkołę, świetnie czytająca, licząca, zawsze zorganizowana zbiera pałę za pa
   > łą. I za co? Nie za naukę, ale totalne niezorganizowanie. Pała za brak pracy do

   Cóż, przejścia fazowe tak wyglądają. Spokojnie, pozbiera się, nauczy zapisywać zadania domowe, da se rade.
  • lusitania2 Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 12:11
   odbiło ci.
   Umów się na jakąś interwencyjną wizytę u psychologa, żeby zrozumieć, dlaczego tak się wyżywasz na dziecku za j.e.g.o. niepowodzenia/nieporadność.
   To dopiero 4 klasa! 1000 razy zdąży się pozbierać i nadrobić, co ew. teraz traci.


   --
   Szanowny Prezydencie!
   Błogosławione łono, które Ciebie nosiło, i piersi, które ssałeś.
   • lillaj Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 12:25
    Lusitania tak wiem, że źle reaguję. Jestem wściekła na szkołę, a wyżywam się na dziecku i wiem, ze muszę odpuścić jak radzi c2h6. Nie wiem czy tylko w naszej szkole tak to wygląda. Przede wszystkim sprawdzanie, sprawdzanie, ocenianie, gdzie w tym wszystkim miejsce na sensowną naukę?
    • ewa_mama_jasia Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 12:38
     Oceń jak wygląda uczenie w szkole. Czy szkoła uczy, wyjaśnia, czy tylko sprawdza wiedze, której trzeba się nauczyć w do,u? Jeśli to drugie, to nie warto w takiej szkole (podstawowej szczególnie) być. Nauczyciel na lekcjach ma przedstawić wiedze, wytłumaczyć - a potem ja sprawdzić. Nie na odwrót. Żeby sobie ugruntowac, przypomnieć - tu niestety praca w domu jest potrzebna. Ale z pewnością nie po to , żeby tłumaczyć dziecku to, co powinni nauczyciele.

     --
     Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
    • c2h6 Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 13:14
     lillaj napisała:

     > Lusitania tak wiem, że źle reaguję. Jestem wściekła na szkołę, a wyżywam się na
     > dziecku i wiem, ze muszę odpuścić jak radzi c2h6. Nie wiem czy tylko w naszej
     > szkole tak to wygląda. Przede wszystkim sprawdzanie, sprawdzanie, ocenianie, gd
     > zie w tym wszystkim miejsce na sensowną naukę?

     A co przeszkadza sprawdzanie i ocenianie w sensownej nauce?
   • agn3 Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 12:39
    U mnie to samo. Córka poszła do szkoły jako 6 latka. Szkołę lubiła. Radziła sobie dobrze. Teraz jest koszmarnie. Kartkówki, klasówki w zasadzie codziennie. Pracę pisemne (Pan z techniki zazyczyl sobie pracę o pierwszej pomocy na 2 strony papieru podaniowego, pisane odręcznie). Wczoraj to pisała przez 2 godz. Oprócz tego klasowka w poniedziałek z historii, jutro angielski a piątek matematyka. Ratunku...Pomagam jej się uczyć bo sama jeszcze nie ogarnia co trzeba wiedzieć a co warto odpuścić (np.historia). Mam doła, bo i ona jest zmęczona i ja padam. Wracam codziennie ok 17 i minimum 2 godz ślęczę nad lekcjami. Nauczyciele żadnej taryfy ulgowej dla nich nie mają (najmłodsza klasa IV). Nie interesuje nikogo ile kartkówek jest każdego dnia i klasowek w tyg. Do wszystkiego trzeba być perfekcyjnie przygotowanym. Córka zrezygnowana. Kiedy czas na pasje, spotkania z koleżankami...?
    • lillaj Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 13:30
     agn3 no właśnie opisujesz też naszą rzeczywistośćsmile Pisanie w domu pracy przez dziecko o udzielaniu pierwszej pomocy na 2 strony papieru podaniowego wydaje mi się być jakimś wielkim nieporozumieniem. Tak jak wielkie prace plastyczne zadawane do domu, nad którymi ślęczy połowa rodziny. Czy to nie może być traktowane jako projekt i tworzone przez dzieci na kilku lekcjach plastyki? Nie skarżę się na zadawane lekcje z matematyki - to ważne i zdaję sobie sprawę, że żeby się jej nauczyć dziecko musi ćwiczyć. Ale bezsens niektórych działań i straty czasu doprowadza mnie do szału. Skorzystam z rady kupię meliskę.
     Dziękuję Wam, bardzo mi pomogłyście i dzięki Wam spokojnie porozmawiam dziś z dzieckiem o jedynce za pracę domową z techniki i pochwalę za piątkę ze sprawdzianusmile
  • ewa_mama_jasia Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 12:26
   Wyluzuj i zastanów się, po co Ci potrzebne te 5 i 6 w IV klasie. Uświadom sobie, że poza Twoim samopoczuciem te oceny do niczego nie są potrzebne. O niczym nie świadczą. Dziecko ma IV klasę po to, aby nauczyć się organizować. Porozmawiaj z wychowawcą i innymi rodzicami. Jeśli więcej dzieci ma problemy z organizacją, pogadajcie z nauczycielami, wychowawcą itp o możliwości ogarnięcia. Prace domowe nie muszą być wpisywane w librusa, tak samo kartkówki. Kartkówka to tak jak odpowiedź ustna - można bez zapowiedzi i z trzech ostatnich lekcji / tematów. Trzeba w domu powtórzyć. Naprawdę w czwartej klasie tego programu nie ma jakoś dużo, wystarczy uważać na lekcjach, odrobić w domu pracę domową i poczytać, co było ostatnio na lekcjach. Wymagajcie żeby klasówki były wpisywane w librusa ( nie mogą być więcej niż 2 albo 3 w tygodniu).

   --
   Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • makurokurosek Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 12:32
   Zakupić sobie meliski do ssania, rzadziej wchodzić na librusa i postarać się wyluzować. Niestety wbrew opowieścią emamy etapy przejściowe tak wyglądają. Nie jest to miłe i motywujące ale trzeba to przejść. Kiedy następnym razem młoda dostanie 1 pomyśl sobie, że ocen z czwartej klasy nikt nie bierze pod uwagę , tak więc olej je.
  • slonko1335 Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 12:36
   Sprawdź czy mogą być zapowiedziane 3 sprawdziany. U nas czasami dzieciaki muszą przypomnieć nauczycielom, że zgodnie z regulaminem nie może ich być więcej niż 2.
   Pomóz dziecku na poczatku ogarnąć chaos.
   Przyjrzy się i pogadaj z innymi rodzicami jak radza sobie ich dzieci może ejst problem z wymaganaimi nauczycieli.
   Wyluzuj z ocenami, to 4 klasa i te oceny na nic nie mają wpływu, skup się na tym, żeby dziecko nie narobiło sobie zaległości wiedzowych, zwłascza takich które się potem bedą ciągnąć-typu matma.

   --
   Sygnaturka się zgubiła....
    • c2h6 Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 13:14
     lillaj napisała:

     > Przypominam jej o tym, żeby notowała, bo zapomina, ale ona dwa razy zanotuje, a
     > trzeci raz zapomni i za ten trzeci jest jedynka. Ale to dobry pomysł i jedyne
     > sensowne rozwiązanie.

     Niech sobie zapisuje, że ma sobie zapisać.
     • astramastra Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 13:25
      U nas w dzienniku elektronicznym nauczyciele zapisują większość prac domowych, ale fakt nie zawsze.Jeśli zapomina zapisywać to może kup jej jakiś wypasiony notes i wtedy zapisze bo będzie chciała go otworzyć itd.
      Przypominaj jej codziennie przed wyjściem do szkoły by zapisywała, zaznaczała prace domowe.
      Jeśli to nie podziała, to może niech dzwoni do koleżanek popytać i upewnić się co zadane.
      Co do kartkówek, testów to jest tego cała masa.Można się pogubić jak się nie zapisze czy nie spojrzy w dziennik.
      To jest duży przeskok, musi mentalnie dorosnąć do obowiązków i wymagań.
  • heca7 Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 13:42
   Proś aby nauczyciele wpisywali do Librusa. Ja interweniuję u wychowawcy- mam syna w 7 klasie z różnymi dys... i problemami z koncentracją. On wraca do domu i sprawdzamy, porównujemy jego zeszyty i librusa. Jak czegoś nie ma i tu i tu to mogę odetchnąć- prawie na 100% nic nie zadali wink Ale zdarzyło się, że nauczyciel mi rozkłada ręce i mówi- wie pani ja czasem zapisuję coś w librusie i zapominam kliknąć wyślij. Bardzo śmieszne uncertain I dlatego proszę nauczycieli aby wpisywali prace domowe bo albo mamy korzystać z tego librusa i stanowić on ma źródło wiarygodnej informacji albo o kant doopy go potłuc. Oceny umieją wpisać, od razu znajdą swój przedmiot, wpiszą też sprawdziany i kartkówki a praca domowa to coś trudniejszego?

   --
   Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • nisar Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 13:44
   A nie siedzi przypadkiem z jakąś psiapsiółką, z którą głównie gada i po prostu nie słyszy, co się dzieje dookoła? Może przesadzenie do kogoś innego dałoby dobry efekt? Zapytaj nauczycieli, czy nie obserwują nadmiernego gadulstwa.

   --
   Jeśli idziesz na szczyt, nie dziw się że jest pod górę.
   • lillaj Re: 4 klasa - postawcie do pionu 09.10.17, 13:47
    nisar napisała:

    > A nie siedzi przypadkiem z jakąś psiapsiółką, z którą głównie gada i po prostu
    > nie słyszy, co się dzieje dookoła?

    No właśnie przyszło mi to do głowy. Dzisiaj porozmawiam z nią o tym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka