Dodaj do ulubionych

Dlaczego panuje tu taka cenzura?

10.10.17, 09:59
Zalozylam watek o kulturze arabskiej wklejajac linka z wp, czyli raczej neutralnego zrodla informacji.
Oczywiscie zostal usuniety, choc nie ma tam nic obrazliwego, nawolujacego do przemocy etc.

wiadomosci.wp.pl/beztroskie-zycie-gwalcicieli-z-rimini-mieli-wszystko-by-stac-sie-porzadnymi-obywatelami-6163283345479297a
Edytor zaawansowany
  • 10.10.17, 10:01
    lea.letizia napisał(a):

> Zalozylam watek o kulturze arabskiej wklejajac linka z wp, czyli raczej neutral
    > nego zrodla informacji.

Ponieważ na moderacja zostały wybrane miernoty z komplekasmi, które nie ograniają. Zresztą takie postacie zawsze się garną do takich profesji - wystarczy spojrzeć kto na bramce stoi i przeprowadza "selekcję"....
  • 10.10.17, 10:03
    Ale dziewczyny, ktore moderuja pisza normalnie udzielajac sie na forum, moge sie z nimi nie zgadzac, ale nie nazwalabym ich miernotami. Dlatego wlasnie sie dziwie
  • 10.10.17, 10:05
    lea.letizia napisał(a):

> Ale dziewczyny, ktore moderuja pisza normalnie udzielajac sie na forum, moge si
    > e z nimi nie zgadzac, ale nie nazwalabym ich miernotami. Dlatego wlasnie sie dz
    > iwie

Nie zgodzę się, wielokrotnie zwłąszcza jedna wykazała, że zbyt skomplikopwane zdanie to ona już nie ogarnia, więc nie wymagaj, żeby ogarneły zbyt skomplikowany temat. Do poważnych tematów są poważne fora.....
  • 10.10.17, 10:07
    Moze i masz racje
  • 10.10.17, 10:08
    Może dlatego, że nazywasz ludzi robactwem?
    Chociaż powinna była zostać wycięta tylko Twoja wypowiedź.
  • 10.10.17, 10:10
    szorstkawelna napisała:

> Może dlatego, że nazywasz ludzi robactwem?
    > Chociaż powinna była zostać wycięta tylko Twoja wypowiedź.

Przedewszystkim to powinine zostawać ślad po wycięciu oraz nazwa tego co wyciął. Tak by było po prostu uczciwie.
  • 10.10.17, 13:22
    > Przedewszystkim to powinine zostawać ślad po wycięciu oraz nazwa tego co wyciął
    > . Tak by było po prostu uczciwie.

tak nie można zrobić, bo użytkownicy zobaczą, jak tu cenzura szaleje. Tym bardziej że notka informuje o "złamaniu prawa lub regulaminu", a wylatują wpisy, które nic nie łamią. Szczególnie w porównaniu do wypowiedzi o wiele ostrzejszych, za to zgodnych z linią polityczną właściciela forum spółki Agora.

Według mnie problem jest tylko z jedną nową moderatorką. Jak ona ma zmianę oraz obniżone samopoczucie, to wszystko leci. Do niedawna tego nie było. Natomiast przy innych moderatorkach można pisać co się chce (byle nie o Miecugowie - temat tabu). Więc jeszcze nie jest tak źle.
  • 10.10.17, 10:12
    Bez sensu wyciac post startowy, a tam sie juz guano wylalo.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • 10.10.17, 10:14
    W poście startowym nie było "robactwa".
  • 10.10.17, 10:15
    Za to bylo nazwanie wszystkich Marokanczykow bandytami

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • 10.10.17, 10:18
    Nie bylo, odnosialam sie do tej konkretnej rodziny, w ktorej jak widac bandytow nie brakuje smile
  • 10.10.17, 10:19
    Chyba jednak nie. Było "nie byłoby bandytów z Maroka i z Konga".
    Wg mnie oznaczało to, że nie byłoby Marokańczyków i Kongijczyków, nie byłoby więc i bandytów stamtąd.
  • 10.10.17, 10:28
    Tych konkretych bandytow, wtedy ta dziewczyna spokojnie wrocilaby do domu i milo wspominala wakacje, a nie musiala sie leczyc do konca zycia,
    Ale Twoje rozumowanie jest sluszne w sumie; w Maroku i w Kongo wojny nie ma, wiec powodu aby to byli takze nie.
  • 10.10.17, 10:35
    Przeczytałam ten artykuł na wp i zgadzam się z tym co napisalaś w tamtym wątku. Tamta rodzina to była jedna wielka patologia i powinna zostać wydalona na cito z Europy. Przez złe procedury ci ludzie chodzili sobie wolno i krzywdzili innych: m.in. przez to doszło do gwałtu na Polce.

Myslę, że to jest ważna dyskusja. O złych procedurach, które nie pozwalaja na usuwanie z Europy recydywistów. Bardzo niedobrze, że moderacja w takich sprawach knebluje forum usta. To JEST cenzura.
  • 10.10.17, 10:42
    Dzieki lauren smile, mysle tak samo, tamta kobieta mogla uniknac swojego losu, wystarczyloby zeby egzekwowano prawo.
    A ja mysle, ze wlasciwie dzialajace procedury powinny skutkowac natychmiastowym wydalaniem wszystkich, ktorym nie przysluguje azyl
  • 10.10.17, 13:30
    > Myslę, że to jest ważna dyskusja. O złych procedurach, które nie pozwalaja na u
    > suwanie z Europy recydywistów. Bardzo niedobrze, że moderacja w takich sprawach
    > knebluje forum usta. To JEST cenzura.

Nawet państwa, które miały kolonie, mają ogromne problemy, żeby odróżnić od siebie dwóch Murzynów bez dokumentów czy rozróżnić Mehmeda, Mohammeda, Ahmada i Ahmeda, szczególnie w przypadku, gdy tych Mahometów jest pół miliona i za każdym razem podają inny z 75 wariantów tego imienia.
  • 10.10.17, 11:41
    Blagam Cie.Tytul watku byl jednoznaczny

--
  • 10.10.17, 11:44
    A przeczytalas moze tez watek startowy oraz zalinkowany artykul? Pewnie nie
  • 10.10.17, 12:06
    Przeciez tobie wcale nie chodzi o tych konkretnych muzulman😂

--
  • 10.10.17, 12:13
    Rozumiem ze posiadlas umiejetnosc czytania w moich myslachsmile
  • 10.10.17, 12:17
    Jeżeli w wątku zatytułowanym "Kultura arabska" piszesz "to całe robactwo" to mam dziwne wrażenie, że piszesz o ogóle.
    Na szczęście nie czytam w Twoich myślach.
  • 10.10.17, 12:19
    Przepraszam, myślałam, że to do mnie.
  • 10.10.17, 13:58
    Widze,ze nie wiesz co piszesz 😂

--
    Nie było też nic o tym, że wszyscy Marokańczycy to gwalciciele i bandyci.
    Edel tradycyjnie przeczytala to co chciala przeczytać.
  • 10.10.17, 10:16
    W watku o gwalcicielu niepelnosprawnej intelektualnie dziewczyny lataly gorsze epitety, a jakos nikt ich nie wycinal...
  • 10.10.17, 10:21
    i wszyscy mężczyźni zostali nazwani robactwem lub czymś jeszcze gorszym?
  • 10.10.17, 10:28
    Ten konkretny, gwalciciel. Podobnie jak w moim watku
  • 10.10.17, 12:11
    Nie mam już wglądu w to co napisałaś, ale odniosłam wrażenie, że mówisz o ogóle imigrantów "to całe robactwo".
  • 10.10.17, 12:15
    Mowilam o tych konkretnych bandytach, ktorzy zgwalcili dziewczyne, choc zgodnie z prawem i procedurami powinni od dawna byc w swoich krajach.
  • 10.10.17, 13:38
    Tak teraz to tłumacz, bo dobrze wiesz, że większość nie będzie mogła sprawdzić. Ale ponieważ jesteś znana na forum ze swoich rasistowskich poglądów, to jestem pewna, że dziewczyny piszą prawdę w przeciwieństwie do ciebie.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • 10.10.17, 13:44
    Nie, nie mówiłaś o konkretnych bandytach. Wyraziłaś opinię o wszystkich Marokańczykach i Kongijczykach że są "robactwem".
    W sumie szkoda że wątek poleciał - bo teraz stroisz się w piórka pokrzywdzonej przez cenzurę kiedy w rzeczywistości oblałaś rasistowskim guanem wszystkich ze względu na kolor skóry i pochodzenie.

--
    Nie chcę więcej, twoje serce do życia wystarczy
    Twoje serce, co zagrzewa do walki o każdy dzień
    Twoje serce, które cierpi i kocha namiętnie,
    które bije coraz prędzej, goręcej...
  • 10.10.17, 13:47
    Nastepnym razem nie klikaj w kosz, wystarczy okazac dezaprobate nie piszac w danym watku smile
  • 10.10.17, 13:59
    Ciekawr,ze jakos wszyscy co innego przeczytali

--
  • 10.10.17, 10:07
    Żeby jeszcze tak szybko reagowały usuwając obraźliwe posty jak szybko kasują niewygodne dla nich wątki.
  • 10.10.17, 10:09
    lauren6 napisała:

> Żeby jeszcze tak szybko reagowały usuwając obraźliwe posty jak szybko kasują ni
    > ewygodne dla nich wątki.

Ostatnio to chyba kasują losowo, bo w niektórych za nic się nie mogę dopatrzeć niewygody...
  • 10.10.17, 13:34
    > Ostatnio to chyba kasują losowo, bo w niektórych za nic się nie mogę dopatrzeć
    > niewygody...

cytując moderatorkę, "walka z chamstwem" wymaga ofiar smile
  • 10.10.17, 10:11
    Nie bylo tam nic obrazliwego? Doprawdy? A nazwanie Marokanczykow bandytami to pewnie wyopadek przy pracy?
    Nie zdazylam ci tam odpowiedziec, wiec odpowiem tu, nauczycielka mojego syna od 18lat jest zona Marokanczyka, maja dwie sympatyczne corki, a z bandytyzmem ma jej maz tyle wspolnego co ja z baletem.

--
  • 10.10.17, 10:13
    edelstein napisała:

> a z bandytyzmem ma jej maz tyle wspolnego co ja z baletem.

Nie znane jest nam Twoje zaangażowanie w balet, więc ciężko ocenić...
  • 10.10.17, 10:14
    Wnioskowanie cie przerasta.Podpowiem.Zerowe.

--
    hm, a Ty nie sadzisz, ze dwaj gwalciciele to bandyci? Podobnie zreszta jak ich rodzice, matka z 5 wyrokami i ojciec w areszcie domowym? To nie bandyci???
  • 10.10.17, 10:17
    Jakby byli białymi Polakami to nikt by nie miał problemu z nazwaniem spraw po imieniu. To jest właśnie ta otwartość i tolerancja w wykonaniu emigrantek.
  • 10.10.17, 10:21
    Mna serio nie widzisz roznicy miedzy nazwsniem narodowosci a stwoerdzeniem, ze wszyscy danej narodowosci to...?w sumoe kogo ja pytam, czytanie nie jest teoja mocna strona

--
    Nie wiedzialam,ze "dwaj" to wszyscy.Zgodie z teoja logika,poniewaz na tym forum sa "pikajace serduszka"czyli wiecej niz jedno,to tez jedtes pikajacym sercem.Jak wszyscy to wszyscy.

--
  • 10.10.17, 12:10
    lea.letizia napisał(a):
    > hm, a Ty nie sadzisz, ze dwaj gwalciciele to bandyci?

Są. Polacy też gwałcą (i to kurde ile!!) - czy to znaczy, że TY jako Polka jesteś bandytą?

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • 10.10.17, 12:20
    Uff, pisalam o tych konkretnych bandytach z Maroka, wlasciwie calej rodzince bandytow, plus o ich koledze z Konga.
    Polacy tez gwalca, podobnie jak Wlosi, ALE tej dziewczyny nie skrzywdzili Wlosi ani Polacy, skrzywdzili ja nielegalni imigranci, ktorzy od dawna powinni byc w swoich krajach, gdyby tak sie stalo to ta konkretna dziewczyna nie zostalaby skrzywdzona, a z wloskich wakacji wrocilaby opalona i zadowolona (tak mysle).
    Wlasnie takie skrzywdzone jednostki, martwe przepisy procedury sprawiaja, ze ja i wiele osob nie chce tych osob w Europie.

Nie, nie jestem bandytka, nikogo nie skrzywdzilam, a moi rodzice tez wyrokow na koncie nie maja.
  • 10.10.17, 12:22
    lea.letizia napisał(a):
    > o tych konkretnych bandytach z Maroka

Piałaś per 'kultura arabska'?

> ALE tej dziewczyny nie skrzywdzili

Czyli kobiety zgwałcone przez Polaków/Włochów/Anglików to jakiś gorszy sort?

> Nie, nie jestem bandytka, nikogo nie skrzywdzilam, a moi rodzice tez wyrokow na
    > koncie nie maja.

A nie jesteś przedstawicielką 'polskiej kultury'?

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • 10.10.17, 12:27
    Pieslam w nawiazaniu do wpisu o osiagnieciach z sasiedniego watku smile.
    Nie, nie gorszy ani lepszy, ale jak tlumaczylam wielokrotnie; w kazdym spoleczenstwie jest odsetek bandytow, a poniwaz kolonii karnych dla nich nie mamy, to niestety trzeba sie liczyc ze smutnym faktem, ze sa i beda ofiary tych bandytow.
    ALE przyjmowanie imigrantow, to zwiekszanie liczby potencjalnych bandytow (tak wiem, ze nie kazdy imigrant to bandyta, ale jakis odsetek tez wsrod nich jest), a co za tym idzie zwiekszenie liczby potencjalnych ofiar przestepstw.
  • 10.10.17, 12:34
    Hm. Właśnie przed chwilą czytałam, że w Krakowie wzrosła liczba gwałtów.
    Pewnie przez imigrantów.
  • 10.10.17, 12:44
    W Krakowie moze i nie, ale w Bawarii jak najbardziej tak

fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-sz-w-bawarii-wzrosla-liczba-gwaltow-popelnianych-przez-migra,nId,2442094
  • 10.10.17, 14:02
    Wiesz, że oprócz pokrzywdzonego małżeństwa polskiego jest jeszcze trochę innych ofiar tej bandy? Zdaje się, jedną z ofiar był transwestyta, wcześniej próbowali napaść na włoską prostytutkę.
    Ponad 50 osób zginęło w USA O ilości rannych nie wspomnę), bo biały szaleniec postanowił sobie postrzelać. Ostatnio były cztery głośne gwałty, w tym tylko jeden pojedynczy, reszta zbiorowe - jedna kobieta nie żyje, druga do końca życia będzie kaleką, kolejna jest niepełnosprawna umysłowo.
    Jakimś dziwnym trafem w/w ofiar nie żałujesz. Ciekawe dlaczego? suspicious

--
    > głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • 10.10.17, 14:08
    Wiem, doczytalam tez, ze ta banda terroryzowala od dawna okolice.
    Dlaczego mialabym nie zalowac, zaluje kazdej ofiary przestepstwa, ale zlosc mnie ogarnia jak latwo, stosujac procedury mozna bylo niektorych uniknac, zwyczajnie pozbywajac sie bandytow
  • 10.10.17, 13:36
    > Są. Polacy też gwałcą (i to kurde ile!!) - czy to znaczy, że TY jako Polka jest
    > eś bandytą?

araceli byłabyś świetną przedszkolanką.
    Ale kogo obchodzą twoje psiapsióły? Tamten watek dotyczył czego innego. Jak chcesz obgadać pół swojego osiedla załóż osobny temat.
  • 10.10.17, 10:19
    Widze,ze fakty sa dla ciebie b.niewygodne.Z reszta znow wystedl teoj brak umiejetnosci czytania.Wyraznie napisalam "na6czycielka"a nie przyjaciolka

--
  • 10.10.17, 10:22
    Nie napisałam przyjaciółka tylko psiapsióła. I kto tu nie umie czytać big_grin
  • 10.10.17, 12:04
    A to psiapsiola nie jest synonimem przyjaciolki.Ciekawe.

--
  • 10.10.17, 10:32
    Zgaduje, ze ta nauczycielka nie ma 5 wyrokow za nekanie i grozby, a jej malzonek nie jest w areszcie domowym, a ich dzieci nie sa zwyrodnialymi gwalcicielami.
    A rodzina z linka taka jest, moim zdaniem zasluguja na miano bandytow.
    Prawda tez jest, ze w Maroku wojny nie ma, podobnie jak w Kongo, wiec nic nie stoi na przeszkodzie odsylaniu nielegalnych imigrnatow stamtad do domow, zamiast dopuszczac do czego takiego
  • 10.10.17, 14:05
    Fakt, ona co chwila stawia jakieś kleksy, jakby niedouczona była.

--
    > głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • 10.10.17, 10:31
    Bo wolność słowa jest przereklamowana.
  • 10.10.17, 10:33
    Wlasnie widze
  • 10.10.17, 12:24
    Wolność słowa jest przereklamowana? Aha. No tak. W sumie.
    "Drobiazgów parę się uchowa: kultura, sztuka, wolność słowa..." że tak mistrzem Młynarskim polecę. Ale tu już rozumiem -nieaktualne?
  • 10.10.17, 11:53
    ponieważ miłośniczkom islamizacji ( kilku miłośników też by się tutaj znalazło), nie w smak prawda, gdy się pisze o ich "kulturze".
    wtedy coś tam smęcą tekstami w stylu "ty rasisto/rasistko" i inne tego typu bzdety a potem wąteczek/wypowiedź , leci big_grin

--
    Ludzie często domagają się prawdy, ale rzadko lubią jej smak.
  • 10.10.17, 12:08
    lea.letizia napisał(a):
    > Zalozylam watek o kulturze arabskiej

Rozumiem, że link z dokonaniami polskich zwyrodnialców za granicą opatrzysz słowami 'polska kultura'?

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • 10.10.17, 12:17
    araceli, jestes z Trojmiasta?
    to oferta dla ciebie big_grin

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-10-09/chcesz-zarobic-8-tys-zl-miesiecznie-przyjmij-studenta-z-kuwejtu-warunek-usun-z-menu-wieprzowine/?ref=kafle

--
    Ludzie często domagają się prawdy, ale rzadko lubią jej smak.
  • 10.10.17, 12:22
    Polskich bandytow za granicami nie chroni polityczna poprawnosc ani obawa o posadzenie o dyskryminacje czy rasizm, ponadto Polska przyjmuje bez problemu swoich deportowanych obywateli, takze przestepcow.
  • 10.10.17, 12:23
    lea.letizia napisał(a):
    > Polskich bandytow za granicami nie chroni polityczna poprawnosc ani obawa o pos
    > adzenie o dyskryminacje czy rasizm, ponadto Polska przyjmuje bez problemu swoic
    > h deportowanych obywateli, takze przestepcow.

Oł rili? big_grin Iluż to deportowano do nas? No iluż to!

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • 10.10.17, 12:31
    O czym Ty piszesz w ogole? Pierwsze slysze aby Polska nie zgadzala sie na przyjecia jakiegokolwiek Polaka z zagranicy, bandyty czy nie.
  • 10.10.17, 16:54
    marcelinka ma wybiórcze widzenie świata, ona ufa Bobowi z hotelu Roma big_grin

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/22-bandytow-wrocilo-do-polski-z-wielkiej-brytanii-wsrod-nich-dwoch-mordercow/q4jxtfv

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • 10.10.17, 13:08
    >Zalozylam watek o kulturze arabskiej
    To jest kultura arabska:
    poematy autorów takich jak Imru al-Kajs, Labid ibn Rabia i Antara ibn Szaddad, wyhaftowane złotem na jedwabiu i zawieszone w świątyni Kaaba,
    16 gatunków poetyckich, znanych jako bihaar ,
    wysoce rozwinięta filozofia i logika oraz bogata literatura (często opartą na formach beduińskich),
    Arabom zawdzięczamy: - liczby arabskie - język arabski - nowa religia- monoteistyczna - różne słowa np. szkoła - system powszechnej edukacji - kawa - czeki - obiady z trzech dań - wynalazki tj: kamera, szachy, maszyna latająca, mydła, destylacje, wał korbowy, watowanie. Wpływ Arabów na kulturę europejską w wiekach średnich i później jest wielki.Zaznaczył się on w takich dziedzinach jak :astronomia,chemia,medycyna,filozofia,nawigacja,architektura,budownictwo okrętowe.
    Większość gwiazd nosi miana arabskie.Arabskiego pochodzenia są np.s łowa: alkohol,alkaliczny,chemia,algebra. Od Arabów nauczyliśmy się wyrobu dzianin.
    Wspomnieć należy że już w IX w.filozofia arabska żywo dyskutowała sprawę relacji wiary i rozumu.

TO OCZYWIŚCIE W WIELKIM SKRÓCIE.
    A to co ty linkujesz i opisujesz to życie patologicznej rodziny, która ma swoje korzenie w Afryce. Ale chyba się zgodzisz, że takie patologiczne rodziny trafiają się pod każdą szerokością geograficzną?

Może watek poleciał (spekuluje tylko bo pewności nie mam) za kłamliwe nazywanie patologii "kulturą arabską"?
  • 10.10.17, 13:20
    Tylko musisz przyznac, ze w Europie mamy czesciej do czynienia z arabska patologia niz kultura. Podobnie jak przecietnemu czlowiekowi islam kojarzy sie z terroryzmem, zamachami.
    Tak bywa, podobnie jak fakt, ze Niemcom Polacy kojarzyli sie (i moze nadal tak jest) ze zlodziejami samochodow.
    Choc nasz osiagniecia byly i sa znacznie wieksze, a zlodzieje to margines.
  • 10.10.17, 13:21
    lea.letizia napisał(a):
    > Tak bywa, podobnie jak fakt, ze Niemcom Polacy kojarzyli sie (i moze nadal tak
    > jest) ze zlodziejami samochodow.

Czyli jednak jesteś bandytką big_grin CBDU.

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • 10.10.17, 13:23
    I pijaczka.
  • 10.10.17, 13:29
    nathasha napisała:

> I pijaczka.

I złodziejem wink

--
    "Nigdy nie powiedziałem, że nie jesteś dobry w tym, co robisz... Po prostu to, co robisz, jest bezwartościowe."
    by Sheldon Cooper
  • 10.10.17, 14:11
    I naciagaczka na socjal.
  • 10.10.17, 14:16
    Wyłudzaczem zasiłków i bezrobotną kurą domową !

--
    "Nigdy nie powiedziałem, że nie jesteś dobry w tym, co robisz... Po prostu to, co robisz, jest bezwartościowe."
    by Sheldon Cooper
  • 10.10.17, 13:25
    Ty tez, cieszysz sie?
    Nie mam wplywu na to co o mnie mysla inni na podstawie "dokonan" moich rodakow.
    A jesli chodzi o Niemcow, to raczej przysluguje mi status pokrzywdzonej, podczas II WS Niemcy ukradli dziala sztuki z mieszkania moich pradziadkow. Takze zgodnie z Twoja logika moge uznawac wszystkich Niemcow za bandytow smile
  • 10.10.17, 13:34
    lea.letizia napisał(a):
    > Nie mam wplywu na to co o mnie mysla inni na podstawie "dokonan" moich rodakow.

A sama wnioskujesz na podstawie pojedynczych przypadków o 'kulturze arabskiej'. Puk, puk! Jakieś resztki myślenia potrafi mózg uruchomić?

--
  • 10.10.17, 13:42
    Ale jakie to ma znaczenie? Ja w Europie mam prawo sie swobodnie przemieszczac jako obywatelka panstwa nalzezcego do UE, bandyci z linku i podejrzewam pozostali Marokanczycy i inni przybysze z Afryki sa UE nielegalnie, azylu nie maja, ani go nie dostana bo nie ma ku temu podstaw.
    W artykule jest jasno napisane, ze ta rodzina powinna i miala byc deportowana, zawinila opieszalosc urzednikow, poprawnosc poiltyczna, moze za malo skuteczne przepisy.
    Naprawde nie widzisz sedna problemu, czy udajesz?
  • 10.10.17, 13:46
    lea.letizia napisał(a):
    > i podejrzewam

I na podstawie swoich rasistowsko nacechowanych podejrzeń kreujesz swoją wizję świata?

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • 10.10.17, 13:49
    Nie musze kreowac, to jest opisane w artykule, podobnie jak sie sporo artykulow o probach deportacji osob, ktore nie maja szans na azyl
  • 10.10.17, 13:53
    lea.letizia napisał(a):
    > Nie musze kreowac, to jest opisane w artykule

W artykule jest napisane co Ty 'podejrzewasz'? Dobre! big_grin

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • 10.10.17, 13:59
    Nie, jest WYRAZNIE napisane, ze ta marokanska rodzina miala byc deportowana kilka lat temu.
    Nie wspominajac juz o tym, ze pewnie niewielu marokanczykow dostaje azyl, z prostego powodu. Nie ma ku temu zadnych podstaw. Maroko jest spokojnym, w miare cywilizowanym krajem, nie najgorszym miejscem do zycia w Afryce
  • 10.10.17, 14:09
    lea.letizia napisał(a):
    > Nie, jest WYRAZNIE napisane, ze ta marokanska rodzina miala byc deportowana kil
    > ka lat temu.

Ale ty nie o tym napisałaś ten fragment, który ja zacytowałam. Wróć i ogarnij.

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • 10.10.17, 13:49
    >
    Tylko musisz przyznac, ze w Europie mamy czesciej do czynienia z arabska patologia niz kultura.
    Zupełnie szczerze- pojęcia nie mam jak rzeczywistość się w tym temacie kształtuje. Na pewno media chętnie podchwytują i nagłaśniają wszelkie wynaturzenia. One są "ciekawe", nośne, medialne. Ja bardzo chętnie bym sie zaponzła z faktami. Całkiem możliwe, ze takie rzetelne opracowania nawet nie istnieją.

>Tak bywa, podobnie jak fakt, ze Niemcom Polacy kojarzyli sie (i moze nadal tak jest) ze zlodziejami samochodow.

I właśnie dlatego szczególnie, że i my jesteśmy/byliśmy ofiarą takich krzywdzących stereotypów, powinniśmy ich unikać a najlepiej aktywnie z nimi walczyć. Uważam, że to byłby bardzo piękny wkład Polaków do kultury (europejskiej i światowej) smile
  • 10.10.17, 13:51
    Ja wole miec swoj wklad nie bedac ofiara zamachu terrorystycznego.
    Poza tym, wole aby mi 10 razy ukradziono samochod niz mnie zgwalcono czy zabito. Tak dziwna jestem
  • 10.10.17, 13:52
    lea.letizia napisał(a):
    >niz mnie zgwalcono czy zabito

A na to akurat w PL masz całkiem sporą szansę. Z rąk przedstawicieli rodzimej 'kultury'.

--
  • 10.10.17, 14:03
    Mamy obie porownywalne szanse. Ale tym bardziej nie chce ich zwiekszac przyjmujac "przedstawicieli obcych kultur".
    Prosta statystyka; wiecej bandytow = wieksza szansa na zostanie ofiara przestepstwa.
    Zgaduje, ze podstawy matematyki nie sa Ci az tak obce i jestes w stanie to pojac?
  • 10.10.17, 14:08
    lea.letizia napisał(a):
    > Prosta statystyka; wiecej bandytow

I zmów założenie, że przedstawiciel obcej kultury = bandyta.

Tylko Twój bandycki umysł może widzieć wszędzie bandytów big_grin

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • 10.10.17, 14:12
    To te pijackie mary, przeciez wiadomo ze kazdy Polak to pijak
  • 10.10.17, 14:15
    Uff, statystycznie w kazdym spoleczenstwie jest jakis % bandytow, wsrod przybyszow z Afryki czy Bliskiego Wschodu takze
  • 10.10.17, 15:29
    jak najbardziej I w tym kontekscie idac za twoja wypowiedzia zadna kultura nam nic nigdy niczego poza bandytyzmem nie dala chyba. jak najbardziej mozna tak widziec swiat I na tym sie skupiac ale to strasznie depresyjne bo skoro nasza ludzkosc jest defniowana tym ze kazde spoleczenstwo produkuje zwyrodnialcow I bandytow to jedyne wyjscie z tej sytuacji to chyba wytrzebienie calej ludzkosci z nadzieja ze nastepna iteracja swiadomego zycia nie popelni tych samych bledow?
  • 10.10.17, 14:07
    Tylko musisz przyznac, ze w Europie mamy czesciej do czynienia z arabska patologia niz kultura.

Niech zgadne , pewnoe dlatego , ze uczciwie pracujacy Ahmed czy Leyla nie sa ciekawym tematem dla mediow?Nikt nie pisze,ze Leyla aktywnie dziala na rzecz szkoly x w miescie y,za to napisza,ze Murat zabil.

--
  • 10.10.17, 13:31
    livia.kalina napisała:

> >Zalozylam watek o kulturze arabskiej
    > To jest kultura arabska:
    > poematy autorów takich jak Imru al-Kajs, Labid ibn Rabia i Antara ibn Szaddad,
    > wyhaftowane złotem na jedwabiu i zawieszone w świątyni Kaaba,
    > 16 gatunków poetyckich, znanych jako bihaar ,
    > wysoce rozwinięta filozofia i logika oraz bogata literatura (często opartą na f
    > ormach beduińskich),

Jesteś wielka smile

• 10.10.17, 13:46
    > średnich i później jest wielki.Zaznaczył się on w takich dziedzinach jak :astro
    > nomia,chemia,medycyna,filozofia,nawigacja,architektura,budownictwo okrętowe.

Na początku kryzysu migracyjnego media informowały, że setkami tysięcy płyną do nas arabskie lekarki, arabscy architekci, znakomicie wykształceni profesjonaliści, którzy pragną nas leczyć i budować nam domy. Patrzcie, wszystko się zgadza.

Media nie wiadomo dlaczego już dwa lata temu wycofały się z tej wzruszającej narracji. Livia.kalina jeszcze nie.
  • 10.10.17, 13:58
    Z tobą się niestety nie da rozmawiać bo operujesz wyłącznie prymitywna nachalną prawacką propagandą.
    Co zdanie to cztery kłamstwa. Wśród uchodźców są ludzie w różnym stopniu wykształceni. Uważasz, że w Syrii, przed wojną, nie było lekarzy, prawników, naukowców, inżynierów? Były również osoby bez wykształcenia. Nikt nie twierdził (no chyba, ze TVTRwam i republika- nie wiem nie oglądam), że co ponton to 60 chemików jądrowych, tylko, że różni ludzie. Jak wszędzie, jak w Polsce chociażby.
    Ale wątek jest zupełnie o czymś innym. O kulturze arabskiej i jej wkładzie w kulturę światową w zakresie poezji, medycyny, architektury itd.

Ale jesteś tak zajadły w swoim szczekaniu na bliźnich, że nawet tego nie zauważyłeś. Ale ty w ogóle niewiele zauważasz, więc jakoś wstrząśnięta nie jestem.
  • 10.10.17, 14:24
    Oczywiscie, ze byli, ale raczej wyjechali do innych krajow w rejonie, chocby do Arabii Saudyjskiej, chocby ze wzgledu na warunki finansowe, jezyk, brak koniecznosci nostryfikowania dyplomu.
    Moze przeczytaj ponizszy wywiad, sprzed 2 lat, ale temat aktualny

wpolityce.pl/spoleczenstwo/265380-jego-tez-oskarza-o-ksenofobie-wlasciciel-amrit-kebab-moze-jedna-piata-to-prawdziwi-uchodzcy-wiekszosc-chce-latwego-zycia-na-zasilku
  • 10.10.17, 13:18
    Potwierdzam - strasznie cenzuruja wszystko poza tvn/gwnowska wizja swiata.
  • 10.10.17, 13:22
    A cenzura do prywatnego podmiotu jak sie ma? I nikt ci nie kaze tu byc, twoja ukochana wladza na internecie jeszcze lap nie polozyla, wiec mozesz spokojnie isc do innych "niecenzurujacych" hostow
  • 10.10.17, 13:48
    > A cenzura do prywatnego podmiotu jak sie ma?

Sprawy mają się dokładnie odwrotnie, gdy idzie o homoseksualistów. Wtedy "prywatny podmiot" nie ma nic do gadania i przegra sprawę w sądzie.
    Na podstawie jakiego artykulu ktorej ustawy?
  • 10.10.17, 13:51
    bywalec.hoteli napisał:

> Potwierdzam - strasznie cenzuruja wszystko poza tvn/gwnowska wizja swiata.

do tego im niższe poparcie w społeczeństwie, tym robią się bardziej wrażliwi i nerwowi. Gdy TVN-owsko-czerska wizja świata była dominującą dzięki monopolowi medialnemu, który sobie wywalczyli - byli znacznie spokojniejsi i stabilni emocjonalnie.
    bywalec.hoteli napisał:

> Potwierdzam - strasznie cenzuruja wszystko poza tvn/gwnowska wizja swiata.

Warto przypomnieć, że do niedawna była to dominująca wizja świata, obecnie w desperackiej defensywie i ze słabymi perspektywami. Pamiętacie, jak 20 lat temu opowiadali o "Końcu historii" Fukuyamy, że środowisko "Gazety Wyborczej" to punkt końcowy tysięcy lat ewolucji i na tym historia się zakończy, bo po prostu nic doskonalszego nie może powstać?
  • 10.10.17, 14:04
    Ale nikt was tu nie trzyma. Macie swoje media, gdzie rasiolska narracja jest mile widziana. Idźcie sobie tam ubolewać nad upadkiem cywilizacji zachodniej.
  • 10.10.17, 13:24
    To ja kliknęłam kosz. Tylko tam jest miejsce dla twego wpisu.

--
    by Sheldon Cooper
  • 10.10.17, 13:28
    To moze jakies wyjasnienie, dlaczego?
    Razi Cie tak moja opinia, ze dziewczyna padla ofiara bandyckiego napadu bo prawo i procedury nie byly przestrzegane, bo gdyby tak sie stalo bandyci byliby w swoich krajach, a nie na plazy w Rimini?
    A moze to rasizm nazywac ciemnoskorego gwalciciela bandyta?
  • 10.10.17, 15:51
    Ja również kliknęłam w kosz. Zatytułowanie wątku o gwałcicielach "Kultura arabska" i nazywanie ludzi robactwem jest moim zdaniem wystarczającym powodem.
    Może poczytaj trochę o kulturze arabskiej a potem zakładaj wątki. Albo dostosuj tytuł wątku do tematu w nim poruszanego.
    "Robactwa" nawet nie chce mi się komentować.
  • 10.10.17, 13:29
    Zastanow sie gdzie jest Twoje miejsce bo dobre wychowanie nie pozwala mi udzielic Ci podpowiedzi...
  • 10.10.17, 13:30
    Ależ się nie krępuj, dawaj....

--
    "Nie wierzę w żadną magię ani inny zabobon. Pradawni bogowie mnie chronią!"
    By Julian
  • 10.10.17, 13:33
    Domysl sie
    Skoro tak Cie razil moj watek, to moze w nim nie pisz?
  • 10.10.17, 14:13
    Jak cie tak razi cenzura to moze spadaj
  • 10.10.17, 15:53
    Niech pisze,maa taki piekny nick , popularne islamskie imie😂

--
  • 10.10.17, 13:33
    Myślę, że musisz się obrazić i nie pisać na tym forum. Nie ma innego wyjęcia. Moderacja nie ustąpi. big_grin

--
    *
  • 10.10.17, 14:00
    Uważam, że lepsza jest wolność słowa nawet parszywego niż cenzura.

--
    ratujemy nóżkę dziecka
    www.siepomaga.pl/ameliaszewczyk

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on, prawdę mówiąc, świnia." Martwe dusze M.W.Gogol
    Mylisz wolność słowa z nienawiścią.

--
    Nie chcę więcej, twoje serce do życia wystarczy
    Twoje serce, co zagrzewa do walki o każdy dzień
    Twoje serce, które cierpi i kocha namiętnie,
    które bije coraz prędzej, goręcej...
  • 10.10.17, 16:24
    iziula1 napisała:

> Mylisz wolność słowa z nienawiścią.

przy czym wszystko oprócz politycznej poprawności jest "mową nienawiści".
  • 10.10.17, 14:12
    Jeżel twoj wątek był tak samo rasistowski jak obecny wpis, w którym twierdzisz,że piszesz o "kulturze arabskiej" a de facto zajmujesz sie grupą przestępców, to poleciał absolutnie słusznie.
    Ciekawa byłabym twojej opinii o człowieku, który założy "wątek o kulturze polskiej" i oprze go, powiedzmy, na dzieciach w beczce. Albo wątek o "polskich służbach medycznych" i który byłby podlinkowany z tekstem o łódzkim pogotowiu z okresu łoców skór.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.