Dodaj do ulubionych

... a moje dziecko to ...

10.10.17, 21:06
damy rade miec watek o naszych dzieciach, gdzie bez obaw mozna napisac, co nas cieszy lub martwi lub wlasciwie nie-wiadomo-co?... bez obaw, ze ktos sie przyczepi, ze sie chwalimy niuniusiami lub skarzymy na niuniusie lub jestesmy niewydolne (-ni?) wychowawczo? ... smile ja bym chetnie posluchala o Waszych dzieciach w tonacji watku "ktora godzina" - tam jest troche za duzy ruch, hehe.

zaczne od siebie.

moj starszy syn ma 170 cm wzrostu, stope 44, wazy ponad 60 kg i ma ... 12 lat ... czyli "okres wzmozonego wzrostu" ponoc jeszcze przed nim - co z niego wyrosnie??? wink nie wiem w sumie, czy skarze sie, czy chwale ... jego 2.5-roku mlodszy brat tez jest wysoki jak na swoj wiek (97 centyl wzrostu), ale jest chucherko, wazy 34 kg i przy starszym wyglada jak liliput smile

nawet nie wiem, skad ten wzrost - my jestesmy przecietni, ponizej 180 cm. owszem, moj tata mial prawie 2 metry, ale mama malutka, hehe ...

--
"out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
Edytor zaawansowany
  • joa66 10.10.17, 21:10
    Ja zawsze się bałam, że będę musiała wyemigrowac z domu kiedy syn będzie miał ręce dłuższe niż nogi, pryszcze i początki wąsów. Nie zauważyłam takiego okresu u syna - albo nie miał albo miłość mnie zaślepiała.
  • jem.gluten.i.cukier 10.10.17, 21:12
    Moje dziecko odkryło, że ma uszy. Zastanawiam się, czy uszy przeżyją fakt bycia odkrytymi wink
    Nie-moje dziecko umie wydawać identyczny dźwięk, jak moje. Co jest fascynujące

--
    Dawniej Vaikiria
  • kura17 10.10.17, 21:15
    > Nie-moje dziecko umie wydawać identyczny dźwięk, jak moje. Co jest fascynujące

ale jak - imituje Twoj ton glosu? tylko Twoj, czy wszystkich potrafi? zapisz to dziecko do "mam talent" smile

--
  • jem.gluten.i.cukier 10.10.17, 21:21
    Nie-moje dziecko w sensie mój pasierb smile Do perfekcji opanował imitowanie dźwięków wydawanych przez niemowlę. Potrafi mnie zmylić jak jestem w innym pomieszczeniu.

--
    Dawniej Vaikiria
  • stephanie.plum 10.10.17, 21:15
    moje dziecko twierdzi, że jest koparką.

--
    jest dobrze, ale nie beznadziejnie
  • joa66 10.10.17, 21:16
    a jest?
  • butch_cassidy 10.10.17, 21:19
    Joa, boskie! big_grin big_grin big_grin
  • stephanie.plum 10.10.17, 21:22
    no, macie rację. młode jest boskie :~)

--
  • butch_cassidy 10.10.17, 21:25
    smile
  • stephanie.plum 10.10.17, 21:21
    no ba.
    nawet przemieszcza się z odpowiednio ułożonymi łapami i wydaje ogłuszające dźwięki.

w każdym razie podobieństwo jest łudzące...

--
  • pani_libusza 10.10.17, 21:36
    To pasują do siebie bo mój twierdzi ze ma na imię Auto, i wołany per auto reaguje z prawdziwym imieniem bywa różnie...
  • stephanie.plum 10.10.17, 21:38
    :~D

--
  • agata_abbott 10.10.17, 21:54
    A moje twierdzi, ze jak dorosnie, to sobie koparkę kupi lub będzie jej operatoremsmile

--
    trzecipasazer.wordpress.com/
  • stephanie.plum 10.10.17, 22:23
    może założą razem firmę...?

--
  • agata_abbott 11.10.17, 06:48
    Jest to jakaś myśl. Aczkolwiek jej plany zmieniają sie jak w kalejdoskopie - jednego dnia operator koparki, innego „rycerka”, kosmonautka, „asystentka pani Dorotki od angielskiego”...smile)

--
    trzecipasazer.wordpress.com/
  • butch_cassidy 10.10.17, 21:18
    Moja ma dobry gust i dba o wizerunek, interesuje się trendami smile Też nie wiem, czy to dobrze, czy źle, bo ma tylko (?) 8,5. Widzę, że niektóre dziewczynki w jej wieku to jeszcze w legginsach latają i są zadowolone, a ona tak to najwyżej spać chodzi. Nawet po domu nie big_grin
  • mamolka1 10.10.17, 21:29
    O jeżu kolczasty mam czworo i nawet nie zaczynam pisać "a moje dziecko " bo epopeja by z tego wyszła 😀...
    Powiem jedno - kurna jak mi żal że czasu nie można zatrzymać - nie że na zawsze ale chociaż na chwilę, czasami...albo zrobić jak na pilocie - replay ..

--
    Punkt G istnieje ! Kobiety maja go na końcu słowa
    SHOPPING smile
  • mamolka1 10.10.17, 21:48
    Dobra
    Duży rzucony na głęboką wodę w wieku lat 13 - gimnazjum a potem liceum sportowe z internatem. Wychował się sam. Teraz 20latek - od trzech lat z tą samą dziewczyną, drugi rok razem mieszkają i studiują. Praktycznie samodzielny - w wakacje pracuje żeby było na stancję, dorywczo pracuje żeby było na życie. Studiuje na tyle skutecznie że ma stypendium. Mało kiedy prosi o kasę, bardziej wspomagam tzw. słoikami. Jestem z niego dumna ale strasznie mi żal, że tak szybko stał się dorosły - chętnie bym mu jeszcze pomatkowała. Chociaż on zawsze był dla mnie bardziej partnerem niż dzieckiem - taka skaza najstarszych ( i ja i on jesteśmy najstarszymi dziećmi )

--
    Punkt G istnieje ! Kobiety maja go na końcu słowa
    SHOPPING smile
  • kura17 11.10.17, 07:07
    Mamaolka - masz absolutna racje, ze jestes dumna! mam nadzieje, ze i synowi o tym mowisz smile

--
  • wilan.an 11.10.17, 12:26
    Weź go czasem zaskocz i rozpieść. Ja podpadam pod opis twojego syna i niestety do tej pory mame traktuje partnersko. Jak patrzę jak tesciowa traktuje męża to troche mu zazdroszczę. Skoro jest taki mało wymagajacy/angazujacy od lat to zrob mi jakąś niespodzianke zeby mu kapcie spadły. Serio.
    Gratuluję syna i pozdrawiam😋
  • agao_72 10.10.17, 21:30
    moje, 12 lat, weszło w fazę: kurtka ciepła, adidasy i krótkie skarpetki. szanowny mąż się zadumał nad tym cudem i oddał dziecinie swoje martensy. coby kosteczki u nóżek nie marźli
  • maanki 10.10.17, 21:38
    Moja Młodsza kocha matematykę i niemiecki, chodzi na dodatkowy projekt matematyczny w szkole i kazała zapisać się na Dziecięcą Politechnikę. Do szkoły chodzi w czarnych martensach i tiulowych spodniczkach albo w mundurze moro. Zależy od humoru. Ma prawie 11 lat i 158cm wzrostu. Ale przede wszystkim ma charakterek. Aż się boje co będzie dalej.
    Synu ma 19lat i od ponad 3 lat tę samą dziewczynę. I to mnie przeraza. I jest fajnym empatycznym czlowiekiem,który sam się jakoś tak wychował, bo żadna w tym moja zasługa. I nienawidzi matmy i fizyki za to z historii wie mnóstwo.
  • kura17 11.10.17, 07:09
    > Moja Młodsza kocha matematykę i niemiecki, chodzi na dodatkowy projekt matematy
    > czny w szkole i kazała zapisać się na Dziecięcą Politechnikę.

zapisalas?... wink
    ja starszego wlasnie zapisalam na "noc z matematyka" w szkole - cala noc maja robic zadania i zagadki, trzeba dac cos do jedzenia do wspolnego "kotla", a szkola zapewnia "napoje energetyczne", hehe

--
  • bei 10.10.17, 21:47
    Moje dziecko myśli o drugim dziecku (34 lata i na stanie ma dwulatka)
    Drugie dziecko kupiło mieszkanie
    Trzecie nie do końca moje zmieniło kierunek na studiach
    Czwarte chce uczyc się czwartego języka obcego.
    Czwarte ma 13 lat , 174 i 52 kg wagi. Przerósł mnie, a wciąż go mylą ze mną- nosimy ta sama długość włosów.
  • aqua48 10.10.17, 21:56
    Moje młodsze dziecko bywa marudne, ma szanse na kolejne stypendium doktoranckie, ale nie umyło naczyń po kolacji, w ogóle nie lubi sprzątać po sobie, starsze ma około 2m wzrostu (ile dokładnie nie wiadomo bo nikt tak wysoko nie sięga), jest cenionym pracownikiem, dobrze gotuje i piecze, w rozmiarze jego stopy są jedynie pudełka na buty, i lubi się czasami naburmuszyć. Na szczęście synowa się tym nie przejmuje.
  • arwena_11 10.10.17, 21:50
    Moje starsze dziecko ma 190 cm - i dalej rośnie aaaaaa, stopę ma 47. Ale to nie najważniejsze. W tym roku dostał już drygą 3 ze sprawdzianu z matematyki i jest w pierwszej 10 klasy - i to jest SUKCES tongue_out

Moje młodsze dziecko - bardzo się stara, żeby doba się rozciągnęła do 48h. Musi być czas na spanie, naukę, tańce, koleżanki i Bóg wie co jeszcze. Tylko niestety ta doba nie chce się rozciągnąć.
  • cosmetic.wipes 10.10.17, 22:13
    Moje dziecko, mające 20 i pół roczku, dziś kupiło sobie czapkę na zimę. Chyba właśnie stał się dorosły big_grin

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • wilan.an 11.10.17, 12:29
    Mówi się 246 miesiecy😈
    Podoba mi się twoja definicja dorastania z czapką. Doroslam majac 25 lat.
  • kkalipso 10.10.17, 22:19
    Młodsza stoi; Boże mój niemowlaczek który niedawno był tyci tyci STOI sobie, ale to nic. Wspina się na kanapę schodzi z łóżka. Uwielbiam ją ...

Starsza jest kochana, mimo tylu obowiązków radzi sobie doskonale. Na dniach ma przedstawienie i główną rolę. Oby dobrze poszło, bo lekko się stresujemy....

--
    http://bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
  • inguszetia_2006 10.10.17, 22:23
    Witam
    Nie nosi skarpetek, bo twierdzi, że jest gorąco! "Gorąco" trwa do wiosny;-P Potem robi się "ciepło" i nikt o skarpetki nie pyta.
    Pzdr.
    Ing
  • solejrolia 10.10.17, 22:31
    A moje dziecko jest podobne do mnie. smile

Bardzo mi przypomina mnie w tym wieku jeśli chodzi o wyrażanie siebie, sposób buntowania się, dyskutowania, jej reakcje na nas, rodziców.. A jednocześnie jest tak różna. Kurcze, to całkiem inna młodzież jest, niż my byliśmy w tym wieku.

No cóż, zrobiłam ile mogłam, teraz jest w wieku "wszystko wiem najlepiej, bo pozjadałam rozumy", więc skończyło się wychowywanie, teraz mogę tylko liczyć na jej rozsądek.

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • wiosennaburza1 10.10.17, 22:33
    moje dziecko , niespełna sześcioletnie weszło sobie na olx ( gdzie mam konto) , wyszukało sobie kota i napisało do właściciela, aby ten kota przywiózł. ( trochę byków narobiło, zdania proste ale czytelne). wieczorem usiadłam sobie , zerknęłam na olx i się zdziwiłam. od tamtej pory mam pozabezpieczane.
    jak miała 4 lata , spacerowałyśmy po parku. dzieci ę się uflegało koncertowo. przechodziły dwie pani i jedna rzuciła : taka ładna dziewczynka i taka brudna sukienka, co to będzie, aż nieładnie". dziecko bez wahania odparło " mamy pralkę, może sobie pani też kupi? Polecam/ big_grin
    bardzo chciała abym jej kupiła jakąś bzdurę. w danym sklepie przeprowadziła rozmowę z kasjerką: " może mi pani pokazać x? dziękuję. ładne. śliczne. dużo tego jest? czy mogłaby pani to odłożyć? bardzo chcę to mieć. być może mama się zdecyduje i wyskoczy z kasy" - miała wtedy pięć lat i powiedziała dokładnie tak. jak już wszyscy przestali się śmiać, odezwał się pan stojący za nami. oświadczył, że on to natychmiast jej kupi. oczywiście nie zgodziłam się.
  • a.va 11.10.17, 11:11
    "moje dziecko , niespełna sześcioletnie weszło sobie na olx ( gdzie mam konto) , wyszukało sobie kota i napisało do właściciela, aby ten kota przywiózł. ( trochę byków narobiło, zdania proste ale czytelne)."
    Bomba big_grin
  • kornelia_sowa 10.10.17, 23:06
    Moje starsze dziecko ma prawie 10 lat i tańczy lepiej ode mnie. Twarz mu się zmienia na taką nastolatkową, młodzieżowych rysów nabiera.Jest empatyczny do bólu. Chce gotować -dziś zrobił ojcu spaghetti na kolację. Ciągle dokłada sobie zajęć. Boszsz dopiero co hustalam go w huśtawce a on krzyczał :"Jecie wyziej mamusiu".

Młodsza zaczęła pkole jako 2, 5 latka niedawno i radzi sobie cudnie. Ostatnio lubi capnąć batonik z półki w sklepie-pedzi do pierwszej osoby w kolejce i wciskajac jej baton w dłoń mowi" trzeba zapłacić żebym mogła zjeść ".
    Nie do wiary ze tak rosną
  • domowapani 11.10.17, 03:25
    Moje dziecko zamierza zdawać za rok na ASP i projektuje namiętnie suknie.
    Z tym, że jest to dziecko płci męskiej.
    Dziecko płci żeńskiej ostatnio przeżywa kryzys tożsamościowy i właśnie stwierdziło, że nie ma w niczym talentu, więc rezygnuje ze wszystkich zajęć dodatkowych.
  • miss_fahrenheit 11.10.17, 04:19
    Moje dziecko rośnie i dojrzewa - i to jednocześnie przysparza mi zmartwień i cieszy.
  • kura17 11.10.17, 07:12
    > Moje dziecko rośnie i dojrzewa - i to jednocześnie przysparza mi zmartwień i cieszy.

wiesz, MissF, moja tesciowa (kochana) mowila zawsze: male dzieci - male problemy, duze dzieci - duze problemy wink wszystko przed Toba!

--
  • kota_marcowa 11.10.17, 06:21
    Mojego synka wszyscy biorą za dziewczynę. Obcięty jest jak chłopczyk, ubieram go po ''męsku'' a panie w sklepie, babcie na ulicy, czy w końcu sąsiad z bloku tiutiają jakaś ty słodka i w ten deseń. Jak mówię, że to chłopak, to słyszę zdziwionym tonem '' a śliczny jak dziewczyna''.
    Oprócz urody, jet mądry i bardzo grzeczny. I tak puchnę z dumy big_grin
  • mid.week 11.10.17, 07:02
    Moja 12 latka nosi buty rozmiaru 38 i pobiera mi już swetry. Wysoka póki co nie jest wcale, tylko ta stopa. Musi do niej dorosnąć więc pewnie niebawem czeka mnie kolejna wymiana garderoby.
    Poza tym już się zaczęło życie życiem koleżanek, ma swoje wielkie tajemnice, zaczyna zamykać drzwi od swojego pokoju i miewac małe humorki. A takie fajne dziecko miałam wink
  • zla.m 11.10.17, 07:07
    Moja starsza - 5 lat - opiekuje się młodszą (2 lata), podnosi, gdy się wywali, przytula i całuje, a młodsza chodzi za nią jak piesek i powtarza każdy gest i słowo. Czasem mam mokre oczy, gdy na nie patrzę. A czasem się kłócą i walczą o jedną barbie, gdy obok leży 13 (słownie: trzynaście! - dostaliśmy cały kontyngent po innych dzieciach) innych. Oraz przerabiałam już "maaaamo! a ona się na mnie patrzy!" Ale częściej się kochają smile

--
    Pracuję z naprawdę wspaniałymi ludźmi. Są godni zaufania, uczciwi,
    nigdy nie powodują problemów. Zupełnie tam nie pasuję.
  • kura17 11.10.17, 07:14
    a jeszcze mi sie przypomnialo - moi dwaj synowie regularnie zwoluja "narade rodzinna" przy sniadaniu (nienawide porankow!) i pytaja (najzupelniej powaznie) "to kiedy bedzie nowe dziecko??? ciostre chcemy teraz" ... a ja mam 45 lat i zero ochoty na malutkie dziecko (na trzecie wieksze, tez nie ...)
    ... i to jest cos, co naprawde mnie martwi ...

--
  • kubek0802 11.10.17, 08:55
    Syn trzecioklasista gimnazjalny jest mocno zdeterminowany na określone studia, fakt iż należy skończyć w tym roku gimnazjum, dostać się do liceum, potem zdać maturę itp. nie zajmuje go w ogóle. Aczkolwiek po reformie obecnie jest uczniem liceum, a nie gimnazjum więc kto wie może przyspieszymy proces.
  • mid.week 11.10.17, 09:03
    Kuro, musisz wysiedzieć jajo! wink
  • kura17 11.10.17, 09:31
    > Kuro, musisz wysiedzieć jajo! wink

haha, kiedy ja lubie byc w ciazy - przeraza mnie to, co sie POTEM dzieje LOL

--
  • mid.week 11.10.17, 10:09
    podrzucisz pisklę synom - w końcu to oni chcieli tongue_out
    nie wiem tylko co w przypadku kolejnego braciszka... Mogą powiedzieć, że nie zamawiali i klops!
  • kura17 11.10.17, 10:42
    no wlasnie - zostane z 3 chlopaczorami i co wtedy??? jesli kazdy taki duzy wyrosnie, jak starszy, to skad ja bede na buty dla nich brala???

--
  • stephanie.plum 11.10.17, 11:04
    o, właśnie.
    mój też chce siostrzyczkę...

ale ja mam 42 lata i jestem sterylna jak krzemień, zaś na adopcję drugiego malucha za stara (według reguł).
    musiałby się wydarzyć jakiś cud.

--
  • mebloscianka_dziadka_franka 11.10.17, 09:19
    A mój syn... big_grin

Też jest wysoki na chwilę obecną ma 3,5 roku i 110 cm. Poza tym chyba będzie miał zdolności językowe - mam nadzieję! Umie już mówić ładnie "r", zaczął mówić bardzo szybko, już jak miał 1,5 roku mówił krótkie zdania - typu "otwórz drzwi". Jak miał 2 lata można było z nim normalnie porozmawiać. A, i umie trochę literować słowa. smile
  • 7katipo 11.10.17, 09:27
    Moje upiornie ostatnio działa mi na nerwy sad Dobrze, że śliczny jest chociaż... wink
  • edelstein 11.10.17, 09:56
    Moj 8latek ma stope 36,5 , ktora smierdzi po treningu odpowiednio do rozmiaru😂
    Ostatnio udaje, ze nie umie odczytac godziny, ale to tyczy tylko czasu przebywania poza domem,intersujace go programy w tv zawsze wlacza punktualnie.
    Dostal jakiegos szalu na temat nauki i aktualnie przynosi testy wiekszosc 1 czasem zdarza sie 2 i on jest z tego 2b.niezdowolony.
    Bzik na punkcie fauny morz i oceanow sie poglebia.Nadal nie potrafie wymienic 10 rodzajow rekinow na zyczenie 😣.
    Jakis taki nastolatkowy z wygladu sie robi.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.