Dodaj do ulubionych

Przyjemne z pożytecznym - któraś chętna?

12.10.17, 13:43
www.dziennikbaltycki.pl/dom/a/gdynia-zamieszkaj-ze-studentem-z-kuwejtu-za-2-tys-euro-miesiecznie,12572190/
W GW napisano, że są setki zgłoszeń, co oznacza, że perspektywa słusznej gotówki do budżetu domowego skutecznie leczy z lęków przed innokulturowymi. Można połączyć przyjemne - 2 tysiące euro miesięcznie przez rok, z pożytecznym - poczuciem wykonania dobrego uczynku, wykazania się multi kulti, tolerancją i czym tam jeszcze chcą się wykazywać otwarci na arabski krąg kulturowy. Co bardziej gościnnym może się trafić nawet śniady potomek albo wnuk.
Edytor zaawansowany
  • 12.10.17, 13:48
    Przykro mi, u nas bez świninki by nie przeszło sad
    Taka szansa przepadła sad
  • 12.10.17, 13:49
    Dlaczego mnie dziwi, że to właśnie ty ekscytujesz się tym tematem....

--
    Moi drodzy, po co kłótnie,
    Po co wasze swary głupie,
    Wnet i tak zginiemy w zupie!
  • 12.10.17, 13:53
    No nie - pierwsza brandzlowała się jagienka w wątku o muzułmańskim zięciu smile

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • 12.10.17, 13:54
    Ale coś sądzisz o takiej formie terapii przez kasę czy interesuje Cię mój nick w kontekście tematu wątku?
  • 12.10.17, 13:58
    Jakiej terapii? Forma stara jak świat - za 'moich' czasów modne była nauka przy rodzinie w USA big_grin

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • 12.10.17, 14:01
    Wobec nauki przy rodzinie amerykańskiej w USA chyba niewiele osób miało dylematy natury kulturowej.
  • 12.10.17, 14:49
    W ogólniaku chodziłam do klasy z grupką dzieciaków, których rodziny musiały uciekać z Kuwejtu po wybuch wojny w Zatoce Perskiej. Tęsknili za dawnym życiem i na tle klasy należeli do grupki zdecydowanie uprzywilejowanej, nie było widać, żeby im jakoś kontakt z kulturą arabską zaszkodził.

A arabscy studenci na uczelni wojskowej w Gdyni to też przecież nic nowego.
  • 12.10.17, 17:57
    Jakiej terapii? Nie każdy ma schizy, niektórzy są normalni. Co do meritum, ja bym mogła.

--
    Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów- nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. G. Orwell
  • 12.10.17, 13:52
    Kolejny dzień, kolejna biegunka wątkowa w wiadomym temacie.
  • 12.10.17, 13:56
    Obsesję można leczyć, ale nie wiem, czy one to wiedzą.

--
  • 12.10.17, 14:00
    Najwyraźniej przeoczyłam jakiś inny wątek, a info na GW pojawiło się teraz. Nie śledzę na bieżąco wieści z Trójmiasta.
    Nie wiem Morgen jak często bywasz w ścisłym centrum, ale ja codziennie i widzę dużo więcej panów w wieku niestudenckim o urodzie hm... arabskiej/północnoafrykańskiej niż jeszcze np. 2 lata temu. Znacznie więcej, do tego stopnia, że Nowy Świat wygląda jak prawie jak Mogadisz czy inna Marsylia. W mojej dzielnicy pojawiają się baby w chustach i z wózkami/małymi dziećmi, jeszcze niedawno też było ich znacznie mniej.
  • 12.10.17, 14:06
    A co, boisz się, że córka, jak podrośnie zapatrzy się na niebiałego Polaka? Ryzyko zawsze jest, niezależnie od tego, jak tu się będziesz zapierać, może tu jest źródło twojej obsesji. Brałabym pod uwagę też wiek lub jakieś dziwne znajomości na imprezach typu rekonstrukcje, są tam często dobrze zryte prawicowe berety. Już od dłuższego czasu łapię się za głowę jak ciebie czytam.
    W temacie - nie, nie niepokoi mnie. Tacy jak ty mnie niepokoją.

--
  • 12.10.17, 14:11
    Skala. Tego podejrzanego napływowego towarzystwa jest wyraźnie więcej.
  • 12.10.17, 14:06
    Straszne. I jak tu, panie dziejku, po ulicach chodzić,gdy czarny lud je hańbi swą obecnością.

Mogadiszu, btw.
  • 12.10.17, 14:08
    Idziesz spokojnie jak biały człowiek, a tu wtem!!! CZARNY albo nie daj boże baba w chuście. Jak żyć? Gdzie uciekać?

--
  • 12.10.17, 14:14
    Można by zgłosić projekt w ramach budżetu obywatelskiego - wydzielenie pasów ruchu na chodnikach dla bab w chustach. Oczywiście jedynie w części miasta, żeby się po całym nie rozlazły.
  • 12.10.17, 14:32
    Ja proponuję wydzielenie pasów chodnika nur fur Pole, bo chyba o to Triss chodzi.

--
    He had it coming
    He only had himself to blame
  • 12.10.17, 14:44
    Mhm. A straż graniczną należy wyposażyć w próbniki kolorów - przyłożysz do delikwenta i jeśli nie dość biały, to nie wjedzie.
  • 12.10.17, 15:09
    Sądziłam, że wystarczy kontrola paszportu/dowodu osobistego/posiadanej wizy.
  • 12.10.17, 15:13
    No ja nie wiem. Na zdjęciu paszportowym w sumie niewiele widać, może być trudno ocenić stopień śniadości.
  • 12.10.17, 14:15
    Ta baba to z jajami albo cielęciną zapewne, przeniesiona z lat 70.-80...

Triss ma ciężką obsesję, taka prawda.

--
    Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują oraz etatowego ematkowego trolla kaz_nodzieja
  • 12.10.17, 14:26
    Hehehe, niestety ale mężczyźni, arabskiego pochodzenia, jak również i kobiety, w swojej masie są piękni. I nic na to nie poradzisz big_grin

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • 12.10.17, 15:44
    1matka-polka napisała:
    > Hehehe, niestety ale mężczyźni, arabskiego pochodzenia, jak również i kobiety,
    > w swojej masie są piękni. I nic na to nie poradzisz big_grin

Rzecz gustu.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Coco i Bruno
  • 12.10.17, 16:02
    Gorzej, kiedy podobny gust wykazuje 90%populacji sad

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • 12.10.17, 14:27
    Porówaj przeciętnego araba do przeciętnego Janusza big_grinbig_grinbig_grin

--
    Wolter
  • 12.10.17, 15:21
    O Matko Polko, lepiej nie!

--
    Już jesień
    czy to wszystko jest życiem
    małej cykady
    Buson
  • 12.10.17, 17:38
    Przeprowadź się do mojego rodzinnego miasta, tam mieszka chyba tylko jeden ciemnoskóry. Tylko uprzedzę Cię, prowadzi knajpę i raczej mu się wiedzie, nikt go ostentacyjne nie omija. Tylko nie wiem, jakby Ci się podobało na Podkarpaciu big_grin
  • 12.10.17, 13:57
    Phi, jakbym mieszkała w Gdyni to bym wzięła. Sensowny pomysł na nauke języka, bezpieczniej dla studenta i ciekawiej.
  • 12.10.17, 14:04
    Fakt, Ty nie masz córki więc ryzyko mniejsze.
  • 12.10.17, 14:05
    Cóż, przede wszystkim mam mózg niezaburzony lękami.
  • 12.10.17, 14:07
    Przywykłaś mieszkając w krajach, w których kobieta ma mniejszą wartość od kozy. Musiałaś jakoś zredukować dysonans poznawczy.
  • 12.10.17, 14:12
    W Polsce kobieta jest sprowadzona do roli inkubatora.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • 12.10.17, 14:28
    big_grin
  • 12.10.17, 15:27
    w krajach, w których kobieta ma mniejszą wartość od kozy
    Dziwisz się? To niewiele wiesz o kozach.
    https://src.lol24.com/fotki/2/2269.jpg

--
    Już jesień
    małej cykady
    Buson
  • 12.10.17, 15:34
    Boże, myślałam, że pochyłe musi być..... Jak one to?????
  • 12.10.17, 15:38
    Tez nie wiem. Wgapiam sie i wgapiam, takich zdjec jest mnóstwo. Kiedys widzialam małą kozke wskakujacą na ławke w parku, wyzszą od kozki. Odbila sie wszystkimi kopytkami jednocześnie, jakby byla na sprężynach. Najzwyklejsza polska koza domowa. Naprawde jestem milosniczką kóz.

--
    Już jesień
    małej cykady
    Buson
  • 12.10.17, 15:48
    drzewa arganowe, oblepione sa zawsze kozami. wyglada to przecudnie bo przeskakuja sobie z galezi na galaz, spychaja sie nawzajem, no prawdziwy cyrk smile))))
  • 12.10.17, 16:23
    Podobno trzeba jechać do MAroka?

--
    Już jesień
    małej cykady
    Buson
  • 12.10.17, 16:26
    Do dziczy?! Żartujesz?

A serio - tak, widziałam na własne oczy. Uroczy widok smile
  • 12.10.17, 16:46
    No ale gdzie - Maroko?

--
    Już jesień
    małej cykady
    Buson
  • 12.10.17, 16:56
    Tak, w marokańskim interiorze to dość powszechny widok, nie trzeba specjalnie wypatrywać.
  • 12.10.17, 17:59
    Musze pojechac. W najblizsze wakacje juz się nie da, ale nastepne.

--
    Już jesień
    małej cykady
    Buson
  • 13.10.17, 00:03
    Bardzo polecam. Kraj niebywale piękny, znakomite jedzenie, dobre wina, ludzie fajni. Jak to mówią, "będzie pan zadowolony"! wink
  • 12.10.17, 23:53
    Tak, Maroko, okolice Essaouira, dolina rzeki Draa. W ogole przepiekny kraj, Maroko moja milosc smile
    A twoja córka już w wieku rozrodczym, czy coś przeoczyłam?

--
  • 12.10.17, 14:09
    Wyznawcy Allaha niespecjalnie przejmują się ograniczeniami wiekowymi, biorą wzór z Proroka więc to niezbyt trafne pytanie. Ile tam było z Aiszą? Nie odwołuję się do szczegółów, bo są zbyt odrażające.
    Brak słów. Masz potężną obsesję, co się z tobą dzieje? Jesteś jak jagienka, tylko że po studiach.

--
  • 12.10.17, 14:13
    Obstawiam towarzystwo partnera plus osobista frustracja.

--
    *
  • 12.10.17, 14:15
    No musi tak być. Jak tylko przeczytałam o rekonstrukcjach i strzelaniu to już było wiadomo, o co chodzi.

--
  • 12.10.17, 14:19
    Na rekonstrukcje osadzone w XVII w. w które się bawią znajomi chodzimy od dobrych 6 lat więc temat innokulturowi vs. rekonstrukcje nie składa Ci się d kupy czasowo.
    XX-wieczne rekonstrukcje czy jakieś paramilitarne bojówki nas nie interesują.
    Masz jakiś problem z korzystaniem ze strzelnic klubów sportowych?
  • 12.10.17, 14:29
    A jakie ma znaczenie, od ilu lat tam chodzisz? Nie musisz mi się tłumaczyć, to pewnie proces, który nie zaczął się wczoraj. Towarzystwo z prawicowym i obsesyjnym odchyłem ma pewne punkty styczne, które się często powtarzają, to nie jest jakaś wiedza tajemna.

--
  • 12.10.17, 14:32
    "Jak tylko przeczytałam o rekonstrukcjach i strzelaniu to już było wiadomo, o co chodzi. "
    Dokładnie.

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • 12.10.17, 14:36
    PRZEPRASZAM BARDZO
    Nie tylko oglądam chetnie, ale tez bawię się w rekonstrukcje. Postrzelac -zawsze sobie chetnie postrzelam, na strzelnicy, w kulturalnych i bezpiecznych warunkach.
    Obsesji rasowo-kulturowych nie wykazuje.
    Uprzejmie prosze nie siac nieprawdziwych uogolnien.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • 12.10.17, 14:39
    Czy widzisz gdzieś zdanie typu "wszyscy chodzący na rekonstrukcje mają prawicowe odchyły"? Sama mam kolegę, który wygląda jakby chciał lać wszystkich uchodźców i ma świra na punkcie broni, a poglądy ma lewicowe i jest wege od wielu lat wink nauczcie się ludzie czytać trochę.

--
  • 12.10.17, 15:10
    W takim razie po co było to zdanie "Jak tylko przeczytałam o rekonstrukcjach i strzelaniu to już było wiadomo, o co chodzi."?
  • 12.10.17, 15:18
    Wyjaśniłam wyżej.

--
  • 12.10.17, 14:39
    Ja co roku jeżdżę na:

www.czechtourism.com/pl/e/slavkov-battle-of-austerlitz/

Tylko, że chyba nikt nie przeoczył, że triss ma obsesję i to już całkiem poważną.

--
    *
  • 12.10.17, 17:27
    Wpiszę się w tym miejscu, bo od zawsze interesowałam się militariami, strzelaniem-byłam i jestem w tym dobra. Do prawicy mi raczej nie po drodze ( aczkolwiek uważam się za patriotkę i to przez duże P) ale

w maju spędziłam kilka dni w nadmorskiej miejscowości.Noclegi w hotelu z dużą grupą muzułmanów - to był hotel a'la robotniczy, o średnim standarcie. Smaczna micha, dobre warunki do spania na każdym korytarzu ze 30 pokojów. No i spałam obok takiego jednego obcokrajowca. Z butelką po piwie przy łóżku. Zamykałam drzwi na klucz, naśłuchiwałam, nigdy nie szłam sama do pokoju i z pokoju . Słuchałam ich muzyki ( jakieś ichnie zawodzenia i śpiewy ), rozmów .Najgorsze były ich spojrzenia. Wolę zaczepki naszych żulków spod budki z piwem niż obecność takiego typa bliższą niż 2 m uncertain Ich spojrzenia były okropne, obleśne, agresywne, pełne zwierzęcego seksu..ja nie potrafię tego nazwać ale poczułam takie coś pierwszy raz w życiu. I wtedy pierwszy raz też pomyślałam, że chyba tylko uważałam się za osobą tolerancyjną bo jednak taka nie jestem uncertain Było mi źle, czułam strach, same złe emocje uncertain
  • 12.10.17, 14:14
    Jak to tam bylo ue starym testamentem czy inkwizycja?PRZYPOMNIJ

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • 12.10.17, 14:16
    A są gdzieś TERAZ podstawą porządku prawnego? Islam ze swoimi dzikimi prawami jest TERAZ.
  • 12.10.17, 14:30
    Doprawdy? W Polsce nie ma zadnej homofobii a kobieta moze usunac bez problemow ciaze?

--
  • 12.10.17, 14:33
    Z tego co pamietam cherie mieszkam wg ciebie w panstwie islamskim,i w tym panstwie homo malzenstwa sa dozwolone i aborcja jest dozwolona.

--
  • 12.10.17, 13:59
    Znajoma para gejów ma wolny pokój w mieszkaniu. Szkoda, że chodzi o Gdynię, bo bym podeslala im linka.
    Było.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
    Już wiedzieliśmy, że płyną do nas setkami tysięcy świetnie wykształceni i chętni do pracy wąscy specjaliści inżynierowie muzułmańscy, teraz na dodatek dowiadujemy się, że muzułmanie są zamożni i że będą nam dawać pracę. Coraz lepiej.
  • 12.10.17, 14:13
    Kuwejt akurat jest zamożnym państwem i płaci ambasada za konkretnego studenta, a nie gmina za tzw. uchodźcę no name.
  • 12.10.17, 14:23
    Zamieszkałabym, ciekawe jak szybko by uciekł. Hahaha

--
    Wolter
  • 12.10.17, 14:35
    gdybym mieszkala w gdyni i gdyby można było sobie wybrać plec studenta to nie miałabym najmniejszego problemu
  • 12.10.17, 15:12
    ja
    Gdybym tylko mieszkała w Gdyni.
    Nie planują centralnej Polski?
    Nie mam w sobie ani cienia "lęku przed innokulturowymi", a w pakiecie z 2000 euro tym bardziej.

--
    Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, zaapelował do najbogatszych Polaków by powstrzymali się od korzystania z programu "Rodzina 500+"[...] Dopytywany o to znaczy, że ktoś jest bogaty odparł, że nie zastanawiał się na tym. To ktoś taki, kto zarabia dużo więcej ode mnie, powiedział.
  • 12.10.17, 15:31
    Mam przyjaciołkę, o poglądach katolicko-narodowo-prawicowych. Trafil jej się sniady wnuk, nawet dwóch. Uwielbia ich (nawiasem mowiąc - obiektywnie jest za co, wspaniale dzieciaki). Więc to się zdarza, chociaz wcale nie musi byc nieszczęsciem.

--
    Już jesień
    małej cykady
    Buson
  • 12.10.17, 15:33
    Zważywszy na to, ze wg innego wątku z ostatnich dni, mediana zarobków to 2600zl to jestem pewna ze nid będzie problemów ze znalezieniem chętnych. No sorry, 8000 dodatkowych złotych piechota nie chodzi. Ja akurat już nienawidzę dzielić mieszkania, cieżko mi czasem wytrzymać z własnym mezem a co dopiero z obca osoba.

Triss weź się lecz, bo jak tak dalej pójdzie to syn zostanie gejem albo bi, a córka pierwsze co zrobi to pojedzie na erasmusa i wróci z nie-kaukaskim chłopakiem. Naprawdę twoje wywody w domu nie będą miały większego wpływu, chyba ze przeciwny do jakiego chciałaś osiągnąć
  • 12.10.17, 15:55
    Nie da sie zostac gejem na zlosc mamie...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • 12.10.17, 16:45
    Ale jaki to szok może być dla tej mamy!
    Mam znajomego, który do 25r.ż.ukrywał przed rodziną swoje preferencje seksualne. Ba! Nawet dziewczyny miał i jedna przed maturą ciążę (z nim) usuwała. A potem spotkał miłość swojego życia i jest z nim od ponad 20 lat.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • 12.10.17, 19:17
    Złe się wyraziłam, bardziej chodziło mi o „Bo jak tak dalej pójdzie to co zrobić jak...”
    Życie nie raz pokazało, ze dzieci odwracają się pd nauk rodziców
  • 12.10.17, 17:56
    Nie, córka będzie bezdzietną "starą panną" z kotami, a syn przyprowadzi do domu arabskiego chłopaka.
  • 12.10.17, 15:50
    A skąd wiesz, że te setki zgłoszeń pochodzą akurat od osób, ktore cierpią na lęk przed "innokulturowymi"?
  • 12.10.17, 16:08
    a co w tym przyjemnego?
  • 12.10.17, 16:38
    Ja wiem czy to się opłaca? Przecież za te pieniądze trzeba gościa utrzymać i oporządzić koło tyłka. Wolałabym wynająć i mieć święty spokój. Szkoda że jeszcze krzyża ze ściany nie każą zdjąćbig_grin

--
    http://bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
  • 13.10.17, 19:25
    No bez przesady. Naprawdę dodatkowa gęba do wyżywienia + lekko podwyższone rachunki =8tys złotych na miesiąc?
    Nie znam się az tak hardzzo na polskich realiach finansowych, ale z forum kojarzę ze wyżywienie 4os rodziny to jakieś 1-2 tys miesięcznie, czyli jakieś 500zl na łebka. Dodać do tego rachunki itp i masz opps 7tys miesięcznie zamiast 8.
  • 12.10.17, 16:40
    biere

--
    'To są bardzo poważne zarzuty!!! [Oh, czyli to nie ty?] O nie, ja, ja! Tylko mówię, że to są bardzo poważne zarzuty.' by król Julian
  • 12.10.17, 18:11
    Wzięłabym dwóch, choćby po to, żeby powkurzać sąsiadów. Wieprzowiny i tak nie jem.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • 12.10.17, 21:54
    trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,22498786,setki-rodzin-chca-przyjac-pod-swoj-dach-arabskich-studentow.html#Czolka3Img

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • 13.10.17, 08:32
    Zupełnie się nie dziwie. W obliczu prawie 100 tys złotych za rok, wiele osob zapomni o swoich uprzedzeniach i chętnie pomoże
  • 13.10.17, 11:08
    Chciałabym mieć w mieszkaniu wolny 12 metrowy pokój z oknem.

--
    Dawniej Vaikiria

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.