Dodaj do ulubionych

Taksy notarialne - nie za wysokie?

19.10.17, 19:40
Dziwi mnie, ze zadna opcja polityczna chyba jeszcze nie postulowalw ich obnizenia?
Stawki oplat notarialnych sa regulowane prawnie, a ze obecnie sa bardzo wysokie, to notariusze maja kure znoszaca zlote jaja. Grupa spoleczna, ktora naprawde ma za dobrze.
To uslugi szczegolne, bo praktycznie kazdy kto ma chocby drobne ambicje musi z nich korzystac, a da sie to robic tylko prywatnie. Chyba tylko ci co cale zycie mieszkaja w komunalce i nie maja co zostawic po sobie w spadku, nie chodza do notariusza.
Edytor zaawansowany
  • biceps_of_steel napisał:

> Dziwi mnie, ze zadna opcja polityczna chyba jeszcze nie postulowalw ich obnizen
    > ia?
    > Stawki oplat notarialnych sa regulowane prawnie, a ze obecnie sa bardzo wysokie
    > , to notariusze maja kure znoszaca zlote jaja. Grupa spoleczna, ktora naprawde
    > ma za dobrze.

Bolszewik "mientki pisiorek" będzie rozkułaczał kułaków. Brace yourself!

Xsioonc
  • 19.10.17, 20:22
    To są specjalne, regulowane usługi. To adwokata nie musisz chodzić, do lekarza prywatnie też nie. U notariusza chyba każdy normalne jest przynajmniej jeden raz w życiu.
  • 19.10.17, 22:24
    I od tego jednego razu bankrutuje.

--
    Dawniej Vaikiria
  • 19.10.17, 23:14
    Gdyby nie moj akt, to bym mial pare tysiecy w kieszeni wiecej i moze zdazyl buzke laserem potraktowac.
  • 19.10.17, 23:22
    Ale wtedy stracilbys argument 'czemu kobiety na mnie nie leca'. A tak przynajmniej mozesz sobie dalej wmawiać ze to przez blizny.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • 20.10.17, 06:44
    Mozesz mamic oczy, ze wyglad nie jest istotny. Wszystko sie liczy, rowniez kasa i wyglad.
  • 20.10.17, 09:56
    u faceta najważniejszy jest charakter.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • 20.10.17, 10:44
    Nie narzekam, lubie swoj charakter, ale i tak uwazam ze czlowiek jest dzisiaj tym, co posiada.
    Zreszta od dawna uwazam, ze malo kto jest kims wyjatkowym, wiec w pary laczymy sie pragmatycznie.
  • 20.10.17, 11:08
    łączenie sie w pary pragmatycznie wymaga racjonalizacji celów.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 20.10.17, 11:17
    Natomiast w bajki o milosci i o tym, ze kazdy jest kims wyjatkowym nie wierze.
  • 20.10.17, 19:28
    To kiepsko negocjujesz, za akto notarialny zapłaciłam notariuszowi jakieś 1500, a nie parę tysięcy.

--
    Dawniej Vaikiria
  • 20.10.17, 20:48
    Na rynku pierwotnym notariusza narzuca deweloper.
  • 19.10.17, 19:50
    Nie mieszkam w komunalce, a u notariusza w życiu nie byłam i póki co się nie wybieram, bo i po co?
    Spadek dzieci dostaną po równo, to po co mi do tego notariusz?
    A co ma ambicja z notariuszem wspólnego, to ju zupełnie nie wiem.
  • 19.10.17, 20:00
    A konkretnie za które czynności taksa jest za wysoka? Ostatnio korzystałam z usług notariusza, ale wynagrodzenie które wziął to był ułamek wszystkich kosztów okołotransakcyjnych. O wiele więcej wynosił PCC i inne.
    Za takie np. poświadczenie notarialne kopii jakiegoś dokumentu to kilka złotych jest. No faktycznie strasznie dużo big_grin
    Jak ci się nie podoba to nie korzystaj z usług notariusza. Ile razy w życiu musisz skorzystać? I porównaj to np. do tego ile zostawisz przez całe życie dentyście albo za prywatne przedszkole dla dzieci.
  • 19.10.17, 20:23
    Kupowałem mieszkanie, parę tysi u notariusza zostało, za godzinne spotkanie.
  • 19.10.17, 20:27
    Aaa, czyli boli cię kredycik wzięty na 110% wartości twojej norki, bo nawet na notariusza nie starczyło?big_grin

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • 19.10.17, 20:33
    Uważam, że opłata za akt była z pupy...
    A wkład własny miałem, dodatkowo z Twojej kasy okradłem Cię MdM-em - dawali, to brałem. big_grin Tylko głupiec by nie brał.
  • 19.10.17, 20:38
    Zaraz ci się mdm skończy i zapłacisz z nawiązką, to, co ci podatnik doplacil. O ile będzie cię stać big_grin

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • 19.10.17, 20:40
    MdM był przelany do dewelopera i pomniejszył mi kredyt. Pomyliłaś MdM z Rodziną Na Swoim.
  • cosmetic.wipes napisała:

> Zaraz ci się mdm skończy i zapłacisz z nawiązką, to, co ci podatnik doplacil.
    > O ile będzie cię stać big_grin

Jaszcze nie wiemy czy przeczytał co podpisał. Znam jednego co dopiero po pół roku ogarnął co zrobił.

Xsioonc
  • 19.10.17, 20:36
    Coś mi się zdaje, że nie bardzo wiesz co płaciłeś u notariusza a ile wyniosła taksa.
    No nie wie. Mógł kupić garaż, to taksa byłaby sporo niższa, ale mu się zachciało nory w lemingowie za pół bańki.

--
  • 19.10.17, 20:50
    Nie mieszkam w żadnej dzielnicy lemingów, nie mam też mieszkania za pół bańki. A 40 metrów dla jednej osoby to żadna nora.
    Ten wątek jest po to żebyś mógł się pochwalić tym zakupem? Gratulacje, mamusia na pewno jest z Ciebie dumna.
  • 19.10.17, 20:43
    Kupiłem już spory czas temu, tak po prostu jestem wkurzony ostatnio na różne kasty w tym państwie, również na wydumane żądania rezydentów (tak, powinni więcej zarabiać, ale nie od razu 9 tys. zł).
  • 19.10.17, 20:52
    Powtarzam, trzeba się było uczyć, to też byś do kasty należał smile

--
    "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
    http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
  • 19.10.17, 20:55
    To, że się skończy prawo, to nie znaczy że tak łatwo się uda dostać do kasty usłużnych książąt notariuszy.
  • 19.10.17, 21:07
    Im trudniej się dostać, tym potem droższe usługi.

--
    "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  • 20.10.17, 07:56
    W polsce akurat latwiej zawodowym pilkarzem zostac niz notariuszem bez koneksji.
    A z tematem akurat se zgadzam 100%. To taki dodatkoey podatek narzucony przez panstwo idacy do kieszeni prywatnych osob.
  • 20.10.17, 16:30
    W zawodach prawniczych już od 10 lat nie wymaga się koneksji. Trzeba mieć tylko samozaparcie i dość gruby portfel.

--
  • 20.10.17, 16:57
    Notariusze to bardzo zamknieta i korporacyjnie regulowana grupa.
  • 20.10.17, 18:55
    Nie wymyślaj. Ktoś, to ma głowę na karku i kasę na start to sobie poradzi.

--
  • 19.10.17, 21:39
    Zaloz kaste korposzczurow i tez zacznij miec wymagania.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 19.10.17, 21:51
    Co do liczby partnerow potencjalnej zony big_grin
  • 19.10.17, 23:21
    Ale większość z tej opłaty to podatek pcc, który trafia do skarbowego za pośrednictwem notariusza, także nie przesadzaj
  • 20.10.17, 02:09
    Sprawdz jakie byly stawki, zanim pierwszy PiS ich nie obnizyl w okolicach 2006 roku ...

--
    GW - nie kupuje; TVN - nie ogladam; PO - nie glosuje
    Bul Komorowski oddaj czajnik i 180 milionow za referendum
    Ustawka na budowie obwodnicy Inowroclawia
    www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw
  • 20.10.17, 08:31
    Nawet nie słuchałeś i nie patrzyłeś na rachunek, te parę tysięcy to był pcc. PODATEK.
  • 19.10.17, 22:27
    Tak, pcc to jest podatek, którego sensu nie rozumiem. To znaczy poza tym, że państwo chce mojej kas. Ale dlaczego jak kupuję mieszkanie to jeszcze dodatkowo podatek mam od tego płacić?

--
    Dawniej Vaikiria
  • 19.10.17, 23:32
    Nie wiem, ale to na pewno nie jest wina ani notariusza ani Tuska
  • 20.10.17, 08:13
    A napisałam gdzieś, ze jest?

--
    Dawniej Vaikiria
  • 19.10.17, 20:21
    A opłata za wymianę filtrów nie za wysoka? A za farbowanie włosów z obcinaniem? A za położenie kafelków? A za leczenie zwierzaka? Życie jest drogie, panie.

--
  • 19.10.17, 20:25
    Wysokość taks notarialnych jest regulowana prawem, nie widzę powodów by tym usłużnym książętom nie przykręcić nieco śruby.
    To są stawki maksymalne, można negocjować. Trzeba było się uczyć i zostać notariuszem, to też byś miał eldorado.

--
  • sundry napisała:

> To są stawki maksymalne, można negocjować.

I po co mu mówiłaś?! Teraz nie będzie mógł spać, że kilka tysi w plecy.

Xsioonc
  • 19.10.17, 20:35
    Ja nie miałem akurat stawki maksymalnej, ale i tak przepłaciłem za kilka stronek maszynopisu. Ceny z pupy.
  • 19.10.17, 20:43
    Tobie się poważnie zdaje, że wysokość opłaty notarialnej jest liczona od liczby kartek? big_grin big_grin big_grin

--
  • 19.10.17, 20:46
    Tylko co notariusza powinno obchodzić, czy mieszkanie kosztowało 300 tysięcy, czy pół bańki? big_grin
    Tobie się serio wydaje, że taki akt to pani z mięsnego ( z całym szacunkiem dla pań z mięsnego) może przygotować i to żadna odpowiedzialność?

--
  • 19.10.17, 23:19
    Owszem powinni odpowiadac, ale nie slyszalem o notariuszu co posiedl siedziec za udzial w szwindlu.

> Owszem powinni odpowiadac, ale nie slyszalem o notariuszu co posiedl siedziec z
    > a udzial w szwindlu.

Mientki, ty w ogóle wonskie horyzonty masz:

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-07-31/byly-notariusz-skazany-na-piec-lat-wiezienia-mial-przywlaszczyc-ok-36-mln-zl/
  • 19.10.17, 20:23
    A cena masła nie jest dla ciebie zaporowa?

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
    Kostka masła i akt notarialny za złotówkę dla każdego!

--
  • 19.10.17, 20:51
    big_grin

--

> A cena masła nie jest dla ciebie zaporowa?

Masło jak masło, ale te jajka!

Xsioonc
  • 19.10.17, 20:28
    Masła nie ma obowiązku jeść, jak się kupuje mieszkanie to kasty notarialnej nie da się ominąć.
    Poza tym, jak pisałem ceny usług notarialnych są regulowane prawem i czekam aż ktoś dokopie tej kaście usłużnych książąt.
  • 19.10.17, 20:30
    Jakie to polaczkowate! Nie będę pracował, by samemu sobie kupić krowę, będę za to się modlił, żeby sąsiadowi krowa zdechła smile

--

> Masła nie ma obowiązku jeść, jak się kupuje mieszkanie to kasty notarialnej nie
    > da się ominąć.

Nie da się?

Xsioonc
  • 19.10.17, 20:37
    A jak możesz kupić stać się właścicielem bez aktu notarialnego, kucu?

> A jak możesz kupić stać się właścicielem bez aktu notarialnego, kucu?

Nie wiem, więc pytam, tak?
  • 19.10.17, 21:05
    najstarszy_syn_ksiedza_biskupa napisał(a):

> > A jak możesz kupić stać się właścicielem bez aktu notarialnego, kucu?
    >
    > Nie wiem, więc pytam, tak?

Ja Ci napiszę jak, ja tak kupiłam i wielu ludzi m.in. wszyscy moi sąsiedzi.
    W 2000 r. kupiliśmy nowiutkie mieszkania, w nowo wybudowanym bloku od spółdzielni. Wszyscy zapłaciliśmy 100% wartości rynkowej. I nikt z nas nie dostał aktu notarialnego, tylko świstek ze spółdzielni: przydział mieszkania (a zapłaciliśmy za nie, a nie dostaliśmy). Wszyscy mieliśmy mieszkania własnościowe i w międzyczasie niektórzy sprzedali te mieszkania, a inni nabywcy kupili i wtedy już załatwiali formalności z notariuszem (nowi kupujący). A, i nikt nie miał księgi wieczystej.
    Ja kilka lat temu, przekształciłam to swoje mieszkanie w odrębną własność, i dopiero od tej pory mam akt notarialny jak i księgę wieczystą, i nie wiem czy dobrze zrobiłam, przekształcając to mieszkanie w odrębną własność, bo większość moich sąsiadów, ma po staremu, czyli dalej nie ma aktu notarialnego i może normalnie sprzedać mieszkanie, i nie wywalając kasy na przekształcenie.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • 20.10.17, 10:59
    asia-loi - ale właśnie w tym sęk, że przed wyodrębnieniem to mieszkanie było "Spółdzielcze własnościowe" i miałaś do niego prawo, mogłaś je sprzedawać itd. Teraz jest ono w 100% Twoją własnością.
  • 20.10.17, 17:56
    meridana napisał(a):

> asia-loi - ale właśnie w tym sęk, że przed wyodrębnieniem to mieszkanie było "S
    > półdzielcze własnościowe" i miałaś do niego prawo, mogłaś je sprzedawać itd. Te
    > raz jest ono w 100% Twoją własnością.

I niewiele to zmienia. Przedtem mogłam sprzedać, dziedziczyła moja rodzina, a nie spółdzielnia. Teraz sama płacę podatek i użytkowanie wieczyste i wiem ile wynosi, przedtem te opłaty były w czynszu i nie wiedzieliśmy ile wynoszą. A i przeczytałam gdzieś, że w razie np. jakiejś katastrofy z moim blokiem, ci którzy nie mają własności odrębnej dostaną jakieś mieszkania socjalne, a ci z odrębną własnością - NIC. Nic nam miasto nie musi zapewnić gdyby np. wybuchł gaz i blok zostałby zrujnowany, nie nadający się się mieszkania.

--
  • 19.10.17, 20:46
    biceps_of_steel napisał:

> A jak możesz kupić stać się właścicielem bez aktu notarialnego, kucu?

Przypominam, że przez najbliższe 40 lat bank będzie twoim i twojego nierucha właścicielem tongue_out

--
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
    Tak, bo zaciągając kredyt będąc blisko 30tki akurat bym dostał na 40 lat.
    Tak, 30 lat, żadna tajemnica.
  • 19.10.17, 20:53
    To niewiele zmienia big_grin

--
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • 19.10.17, 21:01
    A gdzie jest wymieniony obowiazek kupna mieszkania?
  • 19.10.17, 21:29
    nathasha napisała:

> A gdzie jest wymieniony obowiazek kupna mieszkania?
    Nie ma obowiazku, jest przymus kupowania mieszkan, bo innych nie ma.
    Nawet gdy jozek jakies mieszkanie najmie, to wczesniej ktos je kupil.

--
    Scher dich zum Teufel!
  • 19.10.17, 21:33
    baltycki napisał:

> Nie ma obowiazku, jest przymus kupowania mieszkan, bo innych nie ma.
    > Nawet gdy jozek jakies mieszkanie najmie, to wczesniej ktos je kupil.

józek kredyt spłaci i będzie miał mieszkanie na własność, z którego nikt go nie wyrzuci i już dzisiaj/teraz, może je sobie urządzić jak chce i robić co chce. A jak by wynajmował, to kasy wyda tyle samo, co na raty kredytu, a mieszkania miał nie będzie.

--
  • 19.10.17, 23:22
    Można także nie kupować mieszkania, tak jak masła
  • 19.10.17, 21:18
    cosmetic.wipes napisała:

> A cena masła nie jest dla ciebie zaporowa?
    >
    Jaja sobie robicie z niego.

--
  • 19.10.17, 20:32
    Taksa nie jest wysoka, gorsze są pozostałe opłaty to dopiero zdzierstwo.
  • 19.10.17, 20:39
    Może nie doprecyzowałem, chodziło mi o wszystkie opłaty. Są z pupy.
  • 19.10.17, 20:41
    Sknerzysz i tyle.

--
    Tutaj się nie zgodzę, nieruchomości mocno podrożały i przez to na opłaty idzie kilka tysięcy. Jeszcze kiedyś trzeba było płacić chyba ponad 1000 zł za założenie księgi wieczystej. Jeszcze notariusza i wpis do księgi można przeżyć ale podatek jest wysoki.
  • 19.10.17, 21:13
    Jakoś nikt nie kręci nosem na koszty kredytu w banku smile Ogólnie podatki są wysokie, a zwłaszcza VAT.

--
  • 20.10.17, 02:15
    > Jeszcze kiedyś trzeba było płacić chyba ponad 1000 zł za założenie księgi wieczystej.

Niedobry pierwszy PiS to zlikwidowal.

--
    GW - nie kupuje; TVN - nie ogladam; PO - nie glosuje
    Bul Komorowski oddaj czajnik i 180 milionow za referendum
    Ustawka na budowie obwodnicy Inowroclawia
    www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw
  • 19.10.17, 20:47
    biceps_of_steel napisał:

> Może nie doprecyzowałem, chodziło mi o wszystkie opłaty. Są z pupy.

Zakup nieruchomości nie jest obowiązkowy.

--
    Zawsze pod mostem można zamieszkać.
  • 19.10.17, 20:54
    O wynajmie nie słyszała?

--
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • 19.10.17, 20:56
    W naszej polskiej naturze jest jednak mieszkać "na swoim".
  • 19.10.17, 21:03
    Wg jakich badan?
  • 19.10.17, 21:52
    Nie mieszkasz tu od lat, ale to sie golym okiem widzi ze statystyczny Polak dazy do posiadania swojego.
  • 19.10.17, 21:15
    cosmetic.wipes napisała:

> O wynajmie nie słyszała?

W Polsce wynajem, to strata kasy.

--
  • 19.10.17, 21:42
    A te wynajęte mieszkania z nieba spadają? Podpowiem: też je ktoś musi kupić.
  • 20.10.17, 06:16
    Ale nie musiał akurat jozek big_grin

--
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
    Ależ on liczył, że własne mieszkanie zwiększy jego szanse na rynku matrymonialnym wink

--
  • 19.10.17, 20:53
    I zapewne zwiększył. wink Wiem jakie są dziewczyny u mnie w korpo. Facet ma być przystojny, mieć pieniądze, zapewnić dach nad głową, zabierać na zagraniczne wycieczki. smile
  • 19.10.17, 20:54
    biceps_of_steel napisał:

> I zapewne zwiększył. wink

Z zera na zero to nie jest zwiększenie big_grin

--
  • 19.10.17, 21:14
    big_grin

--

> I zapewne zwiększył. wink Wiem jakie są dziewczyny u mnie w korpo.

I dziewczyny w twoim korpo nie wiedza jaką masz tam pozycję i ile wyciągasz? Musisz popróbować pod gimnazjum!

Xsioonc
  • 19.10.17, 21:04
    Wiesz co kolo? Jak czytam twoje posty, to za każdym razem ciśnie mi się na usta tylko jedno "ALE DUPEK!".

--
    Kazałam dzieciakowi wysiąść, mówiąc, że ze mną jej rodzice nie ustalali, że wraca z nami. Dzieciak przerażony, bo ona sama autobusami jeszcze nie jeździ i jak ona ma teraz wrócić. Powiedziałam jej by zadzwoniła do rodziców i odjechałam (by beatulek).
  • przystanek_tramwajowy napisał:

> Wiesz co kolo? Jak czytam twoje posty, to za każdym razem ciśnie mi się na usta
    > tylko jedno "ALE DUPEK!".

a poza tym bolszewik, co jest moim skromnym zdaniem, jednak gorsze!

Xsioonc
  • 19.10.17, 21:08
    Moja wina, że takie są panny z korpo?
    Nie pisałem zresztą o sobie, bo nie jestem ani przystojny ani nie mam pieniędzy. Dach na głową mam, ale na fundowanie wycieczek zagranicznych z kolei nie mam środków.
    Moja wina, że notariusze żyją jak pączki w maśle i w imię prawa zdzierają z obywateli ile się da?
  • 19.10.17, 20:56
    Podobno jesteś w czołówce kredytowej i nie stać cię na opłaty notarialne?

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • 19.10.17, 21:06
    Uważam po prostu, że te opłaty są niesprawiedliwe i wolałbym te pieniądze spożytkować inaczej, choćby laserowo wyleczyć blizny po trądziku albo nawet zacząć oszczędzać na liposukcję brzucha. big_grin
  • 19.10.17, 21:11
    A laser nie jest za drogi?

--
  • 19.10.17, 21:11
    Idźmy dalej, czy nie uważasz, że niesprawiedliwe są ceny mieszkań? Przecież każde z nich powinno kosztować złotówkę za metr, wtedy nie byłoby bezdomnych.

--
  • 19.10.17, 21:17
    cosmetic.wipes napisała:

> Idźmy dalej, czy nie uważasz, że niesprawiedliwe są ceny mieszkań? Przecież każde z nich powinno kosztować złotówkę za metr, wtedy nie byłoby bezdomnych.
    >

Ceny mieszkań w Polsce, są zdecydowanie za wysokie - w stosunku do pensji Polaków. sad

--
  • 19.10.17, 21:25
    Tak, jasne. Dlatego miliony mieszkań stoją puste i niszczeją.

--
  • 19.10.17, 21:30
    cosmetic.wipes napisała:

> Tak, jasne. Dlatego miliony mieszkań stoją puste i niszczeją.

Uważasz, że są tanie? Wynajem jest stratą kasy, dlatego ludzie wolą kredyt na 20-30 lat i płacić ratę taką, jak miesięczna opłata za wynajem. Kredyt się kiedyś spłaci i mieszkanie będzie nasze, a mieszkanie na wynajem nigdy nie będzie nasze. A i komfort mieszkania na swoim - bezcenny.

--
  • 20.10.17, 06:19
    Uważam, że jeśli byłyby "za drogie dla Polaków", to Polacy by ich nie kupowali.

--
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • 20.10.17, 17:58
    cosmetic.wipes napisała:

> Uważam, że jeśli byłyby "za drogie dla Polaków", to Polacy by ich nie kupowali
    > .
    >

Polacy nie mają dużego wyboru, bo wynajem w Polsce to strata kasy i jest bardzo drogi.

--
  • 20.10.17, 18:41
    Wynajem za drogi, kupno za drogie, praca za ciężka, za mało świąt, zbyt wysoki wiek emerytalny...
    Nie myślałaś o emigracji do Vanuatu?

--
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.

> Idźmy dalej, czy nie uważasz, że niesprawiedliwe są ceny mieszkań? Przecież każ
    > de z nich powinno kosztować złotówkę za metr, wtedy nie byłoby bezdomnych.

Mieszkanie prawem a nie towarem!
  • 20.10.17, 18:42
    Masło też.

--
  • 19.10.17, 22:39
    Ja osobiscie uwazam ze tacy pracownicy korporacji zarabiają zdecydowanie za duzo. Tez bym im obniżyła pensje.

big_grin

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 19.10.17, 23:17
    Ja nie pracuje dowcipnisio w zadnym regulowanym zawodzie, wiec o moim wynagrodzeniu decyduje prywatna organizacja mnie zatrudniajaca.
  • 19.10.17, 23:23
    Trzeba sie bylo uczyc, tobys pracowal. Manna w zasiegu reki!

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 20.10.17, 06:50
    Nie narzekam az tak na swoja sytuacje. Moglo byc gorzej. Jakbym studiowal medycyne, to bym sie tyle w mlodosci nie wybawil, a teraz pewnie bylbym na etapie rezydenta i wiecznie musial dorabiac dyzurami.
  • 20.10.17, 07:02
    To się zdecyduj, albo balowanie w młodości, albo hajs na koncie. Ty byś chciał lenic się i liczyć kasę na Karaibach, bez żadnego wysiłku. I żeby broń boże inni nie mieli lepiej.

--
  • 20.10.17, 07:38
    Jestem hedonista, nie ukrywam tego. Jednak uwazam, ze swoje zycie poprowadzilem nie tak zle. Wielkie pieniadze mi sie nie marza, raczej stabilizacja.
    Dlatego partnerka ma byc stabilna, a nie z burzliwym zyciorysem.
  • 20.10.17, 09:57
    ale jednocześnie żal Ci poslady sciska że ktoś cięzko tyrał na studiach i teraz zarabia wiecej?...
    wez sie chlopcze ogarnij w końcu. myslałam ze moze z wiekiem Ci sie poukłada w dyńce, ale widze ze jest coraz gorzej.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 20.10.17, 11:15
    Nikomu nic nie zaluje, ale w uslugach notarialnych nie ma wolnego rynku, stad ceny tak wysokie.
  • 20.10.17, 18:46
    Skoro mogłeś negocjować cenę, to o co ci chodzi?

--
  • 20.10.17, 20:43
    Pamietam, ze to byl notariusz narzucony przez dewelopera.
  • 20.10.17, 20:51
    Deweloper moze Ci silnie sugerowac notariusza, ale NIE MUSISZ SIE NA NIEGO ZGADZAC.
    Spieprzyles sprawe obywatelu, to teraz nie płacz.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 20.10.17, 08:30
    Mylisz wynagrodzenie notariusza z pcc.
  • 21.10.17, 13:42
    Znawca wink
    Za akt notarialny nie płaci się dużo, są kalkulatory nawet. Dopłaty są za zmiany w KW, za podatek od ccp, za ilość aktow notarialnych. Średnio u nas po wsi za kupno mieszkania od dewelopera za kwotę około 240 tyś, płaci się około 1000 - 1200 zł.
  • 21.10.17, 13:44
    Możesz być super szczęśliwy bp jeszcze 12 lat temu płaciło się w sądzie za wpis hipoteki nie 200 zł tylko % od wielkosci i wowczas wyskakiwalo się z tysięcy złotych

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.