Dodaj do ulubionych

Jeszcze Stalowa Wola

22.10.17, 08:52
Napiszę banalnie i po prostacku: wyjdzie taki śmieć w końcu kiedyś na wolność (albo z psychiatryka) i zrobi to po raz kolejny.
Bardzo, bardzo żałuję, jak czytam takie rzeczy, o bestialskich atakach na przypadkowe osoby, że nie ma już kary śmierci.
Na pewne społeczne odpady - nic już nie pomoże, przez lata będą kosztem dla społeczeństwa, po wyjściu będą nadal siać zagrożenie (co dotyczy też i pedofili).
Wk... jestem z rana.

--
He had it coming
He only had himself to blame
Edytor zaawansowany
  • 22.10.17, 10:10
    To są nas dwie. Też miałam dzisiaj takie przemyślenia przy porannej kawie. Na wolność pewnie już nie wyjdzie, ale przez kolejne 50 lat będziemy utrzymywać śmiecia w cieplarnianych warunkach. W imię humanitarnych zasad. A gdzie były te zasady gdy dxgał ludzi nożem?
  • 22.10.17, 10:17
    Przypominam, że w USA jest kara śmierci i jakoś to nie zapobiega podobnym tragediom.
    Przypominam, że nie ma systemu z karą śmierci, w których nie ma przypadków błędnego/złego nieucziwego wyroku, którego ofiarą padają niewinni ludzi (np Wasze dziecko, bo akurat było "obok", a prokurator musial się wykazać)
  • 22.10.17, 10:40
    Nie, nie zapobiega.
    Ale chociaż eliminuje.

--
    He had it coming
  • 22.10.17, 10:43
    Co eliminuje?
  • 22.10.17, 10:58
    Ludzi, którzy zrobili to, co zrobili, zrobią to samo przy sprzyjającej okazji, a są wieloletnim obciążeniem budżetowym dla społeczeństwa.

--
    He had it coming
  • 22.10.17, 11:02
    Byłabyś tak samo mądra i pełna nienawiści, gdyby twoja córka zachorowała psychicznie ( schizofrenia może się ujawnić) miała paranoidalne jazdy i halucynacje ?
    I tak samo, gdyby trafiła do "sekty", przeszła na np. islam i czuła się w obowiązku walczyć z chrześcijaństwem szeroko pojętymi metodami ?

Nie sądzę
    ( żeby nie było- absolutnie tego nie życzę. )
  • 22.10.17, 11:56
    W przytoczonej sytuacji wolałabym, bym ja lub moje dziecko, mając jazdy zagrażające otoczeniu,zrobiło coś sobie niż innym niewinnym postronnym osobom. Albo by po zamachu ja lub ono poniosło nawet ostateczne konsekwencje.
  • 22.10.17, 13:47
    szeptucha.z.malucha napisała:

> W przytoczonej sytuacji wolałabym, bym ja lub moje dziecko, mając jazdy zagraża
    > jące otoczeniu,zrobiło coś sobie niż innym niewinnym postronnym osobom. Albo by
    > po zamachu ja lub ono poniosło nawet ostateczne konsekwencje.

Teoretyczne rozkminy zza monitora.

--
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • 22.10.17, 11:09
    I ja jestem gotowa ponosić te koszty i obciążenia budżetowe. M.in. dla Twojej córki.
  • 22.10.17, 10:35
    Ale co proponujesz?

--
    cndnvn
  • 22.10.17, 10:36
    O rany, straszne rzeczy napisałaś
    To chory człowiek- tak, morderca, tak czubek ale tacy ludzie są wśród nas
    I "szczęście w nieszczęściu" że to psychicznie chory, bo w skali społeczeństwa to efekt uboczny, który się zdarzał, zdarza i zdarzać będzie.
    Dużo gorzej by było, gdyby ataku dokonał w pełni zdrowy , przepełniony nienawiścią i mający cel ideologiczny cżłowiek. To takich trzeba się obawiać bardziej.
    W Twojej wypowiedzi przerażająca jest nienawiść i totalny brak rozsądku. takich jak ty trzeba się bać uncertain
  • 22.10.17, 10:41
    Aleś ty mądra i wyrozumiała dla czubków, no no no. Tylko, że ja jakoś nie latam i nie dźgam ludzi nożem, nawet w necie nigdy nikogo nie hejtuję, chociaż taka jestem groźna big_grin.

--
    He had it coming
  • 22.10.17, 10:44
    Pragnę zauważyć, że mądrość i wyrozumiałość pojawiły się w Twojej wypowiedzi, a nie w mojej. Więc z łaski swojej jeśli chcesz zabrać głos i odpowiadać na posty dotyczące twojego wątku rób to ze zrozumieniem.
    Biorąc jednak pod uwagę , że możesz mieć z tym problem wyjaśniam, co zostało napisane powyżej.
    Chory człowiek-morderca, czubek i tacy są wśród nas - byli, są i będą
    Większym niebezpieczeństwem są zdrowi, pełni nienawiści , za którymi stoi ideologia

Paniała ?
  • 22.10.17, 10:55
    Ale ci ktorzy atakuja w imie ideologii tez maja wyprane mozgi. Tez nie wychodza nagle na ulice i nie atakuja tylko dzieje sie to czesto po latach kontaktow z kims kto ich na to namawia.
    i naprawdę nie widzisz różnicy między chorym czubkiem, który ma głosy w głowie- nie jest niczyją bezpośrednią winą a wypranym mózgiem przez ludzi-idee- którzy mają konkretny cel ?
  • 22.10.17, 11:03
    Rozumiem, że pisiury wyprawiają się na ludzi z kosą i dźgają ich na śmierć? Hm...

--
    He had it coming
  • 22.10.17, 11:04
    nie wiem kto to są pisiury - nie znam tego określenia
    natasha napisała:

> Ale ci ktorzy atakuja w imie ideologii tez maja wyprane mozgi. Tez nie wychodza
    > nagle na ulice i nie atakuja tylko dzieje sie to czesto po latach kontaktow z
    > kims kto ich na to namawia.

Podobnie jak ten nieszczęśnik od samopodpalenia, który zaatakował sam siebie.
    Niech wraca do zdrowia.

"Jeśli poz­wo­lisz, by ro­bac­two się roz­mnożyło - rodzą się pra­wa ro­bac­twa. I rodzą się piew­cy, którzy będą je wysławiać"
    Antoine de Saint-Exupéry
    wapaha napisała:

> Większym niebezpieczeństwem są zdrowi, pełni nienawiści , za którymi stoi ideol
    > ogia
    >
    > Paniała ?

Może jeszcze prościej:

- najgorsi są ci, którzy wrzeszczą jak w zmowie przed atakiem "alle kebab"

Coraz więcej ich w EU razem ze swoimi wrzaskami- tych należy obawiać się bardziej.
  • 22.10.17, 15:40
    Chybaze, i ciagle uwazasz sie za chrzescijanke czy juz zrezygnowalas z atakowania siebie?
  • 22.10.17, 15:41
    *oszukiwania
    To twoja opinia, nie mam okazji do bliższych relacji z czubami ideologicznymi, nie znam osobiście ani jednego oszalałego prawaka - większe jest prawdopodobieństwo, że w CH w sobotę trafię na poyeba z kosą albo siekierą, albo naćpanego i nie wiedzącego, co czyni, a mózg każdego z nich przypomina złomowisko i już go nie uzdrowisz...
    Nie każdy z nas żyje polityką, niektórzy bardziej interesują się realiami własnego życia, niż oszołomami ideolo.
    Ale wątpię, żebyś cokolwiek zrozumiała.

--
    He had it coming
    ty w ogóle nie masz okazji do bliższych relacji z kimkolwiek
  • 22.10.17, 11:58
    Dla zabitego człowieka nie ma znaczenia pobudka z powodu, której stracił życie.
  • 22.10.17, 12:39
    szeptucha.z.malucha napisała:

> Dla zabitego człowieka nie ma znaczenia pobudka z powodu, której stracił życie.

Dla martwego- nic nie ma znaczenia, w przeciwieństwie do żywych, dla których jednak znaczenie ma.

• 22.10.17, 13:22
    Ale gdyby nie tem człowiek, dalej by żył, bliscy nie przeżywalibyśmy straty, czasem załamania egzystencji, np. dzieci nie trafiłyby do DD. Chodzi o fakt. Ktoś komuś odebrał świadomie lub nieświadomie życie i powinien ponieść konsekwencje. Tym mocniejsze, jeśli uczynił to z premedytacją (czy to nienawiść uogólniona, czy ideologiczna jest mniej istotne).
    Nie ma dyskusji, sądy uwzględniają okoliczności, raczej uniewinnią niż skażą przy kiepskich dowodach. W sumie to zaburzona osobowość jest generalnie niemal nie do naprawy, wypranie mózgu ideologią już bardziej, ale podatniść pojawia się częściej u osób z zaburzeniami.

>I "szczęście w nieszczęściu" że to psychicznie chory, bo w skali społeczeństwa to efekt uboczny, który się zdarzał, zdarza i zdarzać będzie.
    Dużo gorzej by było, gdyby ataku dokonał w pełni zdrowy , przepełniony nienawiścią i mający cel ideologiczny cżłowiek. To takich trzeba się obawiać bardziej.

Trudno o większą bzdurę.
    Ludzi chorych, ktorzy są chodząca bombą, bo nigdy nie wiadomo, kiedy im się pogorszy, albo czy nie przestaną brać tabletek, jest bardzo dużo.
    Natomiast człowiek przepełniony nienawiścią, w dodatku ideologiczną, a przy tym zdolny do zabijania, to wciąż rzadkość.
  • 22.10.17, 11:07
    Dlaczego bzdura ?
    Prewencja może sprawić, że chory będzie otoczony opieką.
    Jaki masz pomysł na prewencję w przypadków zamachowców działających z premedytacją ?

Poza tym - nie wiem jak ty, bo wiadomo, że każdy w jakiś sposób ma wybiórcze postrzeganie- ale ja rejestruję więcej zdarzeń z udziałem osób ideologicznie zafiksowanych niż chorych . Zwłaszcza w ostatnich latach
  • 22.10.17, 11:23
    prewencja czyli zamknięcie? taką prewencję popieram, ale wstyd się do tego przyznawać uncertain
    inny rodzaj prewencji nie istnieje, każdy zaburzony musiałby mieć osobistego policjanta, który by mu towarzyszył przez całą dobę
  • 22.10.17, 11:05
    Myślę, że rodzinom ofiar jest wszystko jedno czy ich bliskich zabił chory psychicznie czy chory od ideologii. Twoje określenie "szczęście w nieszczęściu" jest moim zdaniem nie na miejscu.
  • 23.10.17, 15:27
    Ciekawe co byś napisała, gdyby ofiarą padł ktoś bliski Tobie, a wskutek tego zawaliłby się świat, patrzyłabyś na cierpienie dzieci/ rodziców/chłopaka/dziewczyny.

Nie sądzę, byś była tak wyrozumiała.
  • 23.10.17, 16:39
    Nie wiem do kogo to pytanie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Sama bym ukatrupiła własnymi rękami. Ale kary śmierci bym nie wprowadziła do prawa. Daltego, że łączę się w bólu także z tymi, którym zawalił się świat, bo ich córka, syn, mąż, żona, matka, ojciec, dziewczyna, chłopak zostali skazani na karę śmierci mimo, że byli niewinni.
  • 22.10.17, 11:06
    Ależ kara śmierci wcale nie zmniejsza "kosztów", jakie ponosi społeczeństwo. Kara śmierci i związane z nią procedury są bardzo drogie. Że nie wspomnę o odszkodowaniach dla rodzin za niesłusznie wykonany wyrok śmierci - pomyłek się nie da uniknąć. Oczywiście można to robić bez procedur, prowadzić delikwenta do dołu z piachem i strzelać w tył głowy bez większych ceregieli, dół zasypać. Ale zastanów się na spokojnie - naprawdę chciałabyś w takim państwie żyć?
    O nieskuteczności kary śmierci jako straszaka nie wspomnę. W czasach, gdy była chętnie i szczodrze stosowana ludzie nadal kradli, mordowali, gwałcili. Nawet bardziej, niż dziś, tylko powszechność mediów sprawia, że wydaje nam się, jakby zbrodni było więcej. Nie, jesteśmy tylko o niej szybciej i szerzej informowani.
    Kara śmierci to ślepy zaułek. Zawsze była i zawsze będzie. Nie jest cudownym lekarstwem na przemoc ani na dziwnie pojmowaną "oszczędność", cała nasza historia - jak i teraźniejszość (patrz - państwa, gdzie się ją obecnie stosuje) na to wskazuje.

--
    Moi drodzy, po co kłótnie,
    Po co wasze swary głupie,
    Wnet i tak zginiemy w zupie!
  • 22.10.17, 11:11
    Skoro panuje przekonanie, że w więzieniu panują cieplarniane warunki, dlaczego ludzie nie pchają się tam drzwiami i oknami?
    Co do kary śmierci, proponuję wyguglać sobie info o pomyłkach i niesłusznie skazanych, potem wziąć poprawkę na funkcjonowanie systemu w Polsce i ochłonąć.

--
    Jedna kulturalna osoba to zbyt mało, aby podnieść poziom imprezy chamów, natomiast jeden cham zepsuje każdą kulturalną imprezę. Bertrand Russell
  • 22.10.17, 11:29
    Stawianie znaku równości między szaleństwem psychozy a intencjonalnym zabijaniem? Ten wątek jest przerażający.
  • 22.10.17, 11:34
    Ale wiesz, że i ty możesz jeszcze zapaść na schizofrenię? Pisałaś, że twój eks to socjopata i mitoman, uważaj na geny, bo czasami mogą zakpić z poglądów rodziców, a wtedy dotknie cię syndrom lipcowej.
  • 22.10.17, 15:12
    Skąd informacje, że nożownik ze Stalowej Woli chorował na schizofrenię, a nie odp... mu po dopalaczach?
    Psychozy po dopalaczach są koszmarne i nawet jednorazowe zażycie może spowodować nieodwracalne zmiany w mózgu, na oddziałach psychiatrycznych pełno takich co raz czy dwa "tylko spróbowali".
  • 22.10.17, 15:24
    A gdzie napisałam, że nożownik miał schizofrenię?
    Po prostu epizod psychotyczny może się przytrafić właściwie każdemu.

A co do psychopatii, to jeśli zlababa nie wierzy, to niech poczyta o możliwych przyczynach powstania osobowości nieprawidłowej (m.in. rozwód rodziców, brak zainteresowania ze strony jednego z rodziców, chwiejność rodzicielska, matka kastrująca; ubóstwo; geny; itp. itd.) i niech zastanowi się nad swoim nawoływaniem do kary śmierci w stosunku do chorych popełniających zbrodnie.
  • 22.10.17, 11:52
    nie leczy też przestępstw popełnionych w afekcie.
    Ta kara jest dobra tylko w przypadku skorumpowanych polityków i członków mafii.

Co najwyżej karać trzeba by było rodziny schizofreników - że nie wezwały karetki, nie próbowały zgłosić do leczenia, nie doniosły że stan schizofrenika się pogarsza (nawet jak nie ma procedur tego typu, to czas je zrobić).
    Lub lekarza, który wypuścił schizofrenika - za ewidentny błąd lekarski.
  • 22.10.17, 15:54
    Dla tej pani co proponujecie, bo jak dla mnie to powinna zapracować na każdy kęs chleba do końca życia. Nie mam serca dla takich łajz.

www.pudelek.pl/artykul/118992/ukrainski_minister_chce_surowej_kary_dla_corki_milionera_ktora_zabila_szesc_osob_nie_pozwolimy_im_zalatwic_tej_sprawy/?src01=6a4c8&src02=facebook_wp
    --
    http://bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
  • 23.10.17, 16:22
    Wypadek komunikacyjny (nawet jeśli to były nielegalne wyścigi w mieście) to jednak inny kaliber niż zaplanowane i z premedytacją wykonane dźganie bagnetami ludzi w CH. Mnie to lotto czy pan w trakcie wołał "allahu akbar" czy "mam was w d..ie". Powinien być sądzony jako terrorysta.
  • 23.10.17, 17:27
    Wyscigi w miescie, to prawie to samo co zabójstwo z premedytacja.
    Tyle, ze ofiary sa przypadkowe.
    To NIE jest to samo co wypadek!
    To jest swiadome podejmowanie decyzji, ze prawdopodobnie kogos zabijemy.
    Bo chcemy sie poscigac...
  • 23.10.17, 17:33
    że nie będziesz mi miała tego za złe bo ja też w temacie, choć jest to inne obok niż twoje, ale nie chciałam już osobnego wątku zakładać:
    https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22728701_1437194673063902_952537524327944971_n.png?oh=1768b83d52ec97896f4924c8bdbf6234&oe=5A7A3168

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.