22.10.17, 19:16
Stosuje (stosowała) która? Warto czy kolejna ściema? Chciałabym poprawić trochę kondycję włosów, ale nie za bardzo wierzę w te cudowne reklamowane specyfiki typu skrzypowita itp.
Edytor zaawansowany
  • 22.10.17, 19:35
    Ponad miesiąc temu zauważyłam, że bardzo wypadają mi włosy. Zaczęłam pić pokrzywę i skrzyp , pani w aptece poleciła mi biotebal. Tak jak ty nie wierzyłam w jego cudowne działanie, ale zdesperowana kupiłam i stosuję od trzech tygodni. Widzę dużą poprawę, włosy prawie nie wypadają, zrobiły się ładniejsze, puszyste, z połyskiem. Podobno najlepszy efekt pojawia się po trzech miesiącach stosowania.
  • 23.10.17, 11:07
    Jakim cudem tabletka może wpływać w jakikolwiek sposób na połysk i puszystość włosów? Przecież włosy są martwe, nie przyjmują żadnych składników z połykanych tabletek - te mogą mieć wpływ co najwyżej na wypadanie i na kondycję włosów , które dopiero urosną. Chyba, że jest tam jakaś odżywka czy serum do wmasowywania...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • 23.10.17, 13:07
    Tu jest opisane działanie biotyny www.przychodnia.pl/wlosy/index16.php3?s=3&d=36&t=16&p1=3
    Napisałam, że poza zażywaniem tabletek regularnie piję pokrzywę i skrzyp, które mają dużo witamin i minerałów wpływających na kondycję włosów. Prawdopodobnie moje włosy wyglądają lepiej dzięki współdziałaniu tych składników.
  • 23.10.17, 14:12
    Aha, i to potwierdza to, co napisałam powyżej smile Tabletka poprawia tylko jakość "przyszłych" włosów, na "aktualne" włosy trzeba maseczek/serum/olejów itd.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • 22.10.17, 19:40
    Warto ,działa świetnie po miesiacu stosowania(włosy wypadały mi garściami)nie dośc że mam mnóstwo nowych babyhairów smileto przestały wypadac .
  • 22.10.17, 19:48
    Dobre.
  • 23.10.17, 09:53
    Stosowałam, działa. Poprawia też stan paznokci, a mam koszmarnie kruche.
  • 23.10.17, 10:07
    tak, jest poprawa.
  • 23.10.17, 10:18
    stwierdzam poprawę, zwłaszcza paznokci. tylko ma być to biotebal nie preparat z biotyną.
  • 23.10.17, 10:27
    Ja stosuję tylko tabletki, a wy? Używacie szamponu i odżywki?
  • 23.10.17, 12:01
    a.n.i.a.78 napisała:
    > tylko ma być to biotebal nie preparat z biotyną.

Biotebal skład: 1 tabletka zawiera 5mg biotyny oraz substancje pomocnicze: sorbitol (E 420), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna.

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • 23.10.17, 12:13
    Kiedy to jest biotyna właśnie. Aczkolwiek to jedyny lek z tą substancja czynną więc na pewno wart kupić ten a nie jakieś szitowe suplementy
  • 23.10.17, 12:25
    A czym się różni lek z biotyną od suplementu z biotyną?

--
    Niezwykłe miejsce:
    pomagam.pl/drogakorabek
  • 23.10.17, 12:45
    Tym czym się różni każdy lek od każdego suplementu. Suplementy to żywność i poziom kontroli jest taki, aby nie zaszkodzić (mikrobiologia i metale ciężkie). Jakość produktów jest zupełnie nieporównywalna.
  • 23.10.17, 12:48
    dorek3 napisała:
    > Aczkolwiek to jedyny lek z tą substancja czynną

Że jak??? Całe mnóstwo tego na rynku smile

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • 23.10.17, 14:14
    Jakie inne leki z biotyną znasz?
  • 23.10.17, 14:16
    Biotebal to preparat witaminowy. 5mg biotyny to 5 mg biotyny - nie ma znaczenia czy w leku czy w suplemencie.

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • 23.10.17, 14:18
    O naiwna big_grin

Ma olbrzymie znaczenie. Szansa, że w suplemencie w całym okresie trwałości będzie bliska deklarowanemu 5 mg jest jak wygrana w totka. W leku masz tego gwarancję. A to nie jedyna różnica.
  • 23.10.17, 14:52
    dorek3 napisała:
    >W leku masz tego gwarancję.

Co KONKRETNE daje tę gwarancję?

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • 23.10.17, 14:59
    Obowiązki jakie narzuca Prawo Farmaceutyczne na wytwórcę i podmiot odpowiedzialny
  • 23.10.17, 14:20
    Nie wiem oczywiście i nie chcę mi się teraz sprawdzać, czy to jedyny lek z biotyną na rynku.
    Wydaję mi się, że nie odróżniasz leku od suplementu. W przypadku tego ostatniego, nie masz gwarancji, bo producent nie ma takiego obowiązku, odpowiedniej zawartości substancji czynnej w tabletce.
  • 23.10.17, 14:53
    zona_glusia napisał(a):
    > Wydaję mi się, że nie odróżniasz leku od suplementu. W przypadku tego ostatnieg
    > o, nie masz gwarancji, bo producent nie ma takiego obowiązku, odpowiedniej zawa
    > rtości substancji czynnej w tabletce.

Jeżeli producent CZEGOKOLWIEK pisze, że jest 5mg, to ma być 5mg. Inaczej to oszustwo a nie 'brak obowiązku'.

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • 23.10.17, 14:59
    Ty się wczoraj urodziłaś?
  • 23.10.17, 15:12
    A coś w temacie?

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • 23.10.17, 19:40
    W temacie to jest to co ci napisano wyżej, że suplementy nie przechodzą tak rygorystycznych badań jak leki i np. może być 5 mg, ale w takiej postaci, że np. przyswajalne jest z tego 5%.

--
    Wytłumaczę ci to. Jestem facetem. [tanebo 2.0]
  • 23.10.17, 20:22
    minor.revisions napisała:
    > W temacie to jest to co ci napisano wyżej, że suplementy nie przechodzą tak ryg
    > orystycznych badań jak leki i np. może być 5 mg, ale w takiej postaci, że np. p
    > rzyswajalne jest z tego 5%.

Może ale nie musi. Akurat biotyna jest znana ze swoich właściwości od dawna i nikt nie próbował zrobić z niej 'leku' ale jak widać można przebadać i kasować 2-3 razy tyle smile

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • 23.10.17, 10:54
    Właśnie się zastanawiałam nad kupnem, więc fajnie że trafiłam na wątek. Czy warto kupić również szampon i odżywkę ?
  • 23.10.17, 12:35
    Działa do tego stopnia, że mojemu m włosy zaczęły rosnąć tam, gdzie od kilku lat nikt ich nie widział big_grin
  • 23.10.17, 15:10
    Potweirdzam, mam kolezanke farmaceutkę i tez pytalam ja o preparat na wypadanie wlosow, polecila mi tylko i wylacznie biotebal, poniewaz jest to lek a nie suplement diety, biore od miesiaca, poprawa jest jeszcze pobiore 2 miesiace i przerwa.
  • 23.10.17, 19:51
    Brałam Biotebal bez cienia efektów.
  • 23.10.17, 20:03
    Ja też. Dałam sobie spokój.

--
    Rzadko ktokolwiek się zastanawia, gdzie Meduza miała węże. Owłosienie pod pachami staje się kwestią o wiele bardziej kłopotliwą, kiedy próbuje kąsać rozpylacz dezodorantu - Terry Pratchett "Muzyka Duszy"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.