Dodaj do ulubionych

Do mam niemowlaków

23.10.17, 09:01
Sama wypadłam z rynku wiele lat temu.

Czy możecie polecić płyny do kąpieli, szampony, etc, które NAPRAWDĘ nie uczulają? (wiem, że uczulić może wszystko, ale oczywiscie mam na myśli takie, które nie mają w składzie najbardziej ryzykownych składników typu np lanolina)

Dzięki.
Edytor zaawansowany
  • milva24 23.10.17, 09:05
    Moje dzieci używają Emolium a mają skłonności do alergii i jest ok. Co prawda cena trochę poraża ale starcza na długo.
  • sfornarina 23.10.17, 09:05
    Oilatum.
    A tak naprawde uzywalabym tylko wody, dziecku w pierwszym roku zycia nic innego nie trzeba.

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • tsaria 23.10.17, 19:35
    U nas Oliatum do kąpieli nie uczula, ale już po balsamie olatium mały ma wysypkę. Smarujemy się La Roche lipikar fluide.
  • an.16 23.10.17, 09:17
    Niemowlakowi niepotrzebne są płyny do kąpieli ani tym bardziej szampony. Podstawa, to nie kapać codziennie, a podczas kąpieli wkładać dziecko do wody bez dodatków i ew. delikatnie (z dłoni, a nie bezpośrednio z kostki) namydlać "newralgiczne" miejsca. Tak robiłam i dzieci nie miały i nie maja żadnych problemów ze skórą. Nie używałam tez balsamów, żeby skóra się nie rozleniwiała. Czasami można użyć zwykłej oliwy z oliwek albo arganowej. Tanio, bezpiecznie i ekologiczniewink
  • kokoryczko 23.10.17, 13:05
    Podpisuję się pod tym. A wciąż spotykam się z oburzeniem "jak można nie kąpać niemowlaka codziennie??".. A dziecko jakoś mi nie śmierdzi ani nie choruje.
  • szmytka1 23.10.17, 19:51
    tobie się wydaje, że nie śmierdzi. Miałam wczoraj okazję pilnować takiego niemowlęcia, mytego co drugi dzień i niestety było mi nieprzyjemnie brać je na ręce. Zapach był. Te same obserwacje miałam 10 lat temu u znajomych stosujących tę metodę co opisujesz, więc to nei to, że z wiekiem coś mi sie stało z powonieniem
  • princesswhitewolf 23.10.17, 22:05
    calkowicie sie zgadzam. Niemowle tez sie poci. A juz nie wspomne niestety okolicy " ogolna".

Mysle ze to usprawiedliwianie wlasnego lenistwa przez mamusie.
  • kokoryczko 23.10.17, 22:55
    OMG, brak codziennej kąpieli (czyli zanurzenia w wanience, wiaderku itp) nie oznacza, że dziecko obrasta mi brudem. Córka tyłek ma podmywany przy każdym przewinięciu, kark, ręce i stopy przecieram 3-4 razy dziennie oraz całe ciało myjką rano i wieczorem. Mam zamiar tak robić dopóki nie zacznie raczkować, ma 4 miesiące. Natomiast kąpiel (niezależnie od zwykłej częstotliwości) jest obowiązkowa gdy jest upał, długi dzień poza domem w miejscu pełnym ludzi albo przy wyjątkowo paskudnej kupie ..
  • szmytka1 23.10.17, 23:56
    skoro jej całe ciało jakąś mokrą myjką przecierasz, równie dobrze mogłabyś poswięcić te 5 minut i normalnie dziecko w wanience zanurzyć i tyle. Nie rozumiem potrzeby przecierania stóp niemowlakowi 4 x dziennie a ograniczenie kapieli do co II dzień?
  • princesswhitewolf 24.10.17, 00:22
    no to co za roznica czy kapiesz czy nie kapiesz ale myjka traktujesz?. NIe latwiej wsadzic na 5 min do wanny?
  • szmytka1 24.10.17, 00:27
    no i nie zapominajmy, że myjki to siedliska bakterii. Tak mówią w przychodni (chyba, że kłamią) wink
  • princesswhitewolf 24.10.17, 01:55
    bo sa. Siatkowe sa bezpieczniejsze
  • kokoryczko 24.10.17, 09:29
    Uzywam jednorazowe.
  • princesswhitewolf 24.10.17, 12:26
    jeszcze lepiej. brawo
  • kokoryczko 24.10.17, 13:07
    No ok, zamiast używać kąśliwego tonu, powiedz co w nich jest nie tak? smile Używam bawełniane, miłe w dotyku.
    W ogóle mam wrażenie, że to już nie pisanie o swoich doświadczeniach a jakieś wzajemne dokuczanie sobie, daj spokój..
  • kokoryczko 24.10.17, 13:09
    Co do myjek - takie używali hurtowo w szpitalu dla noworodków..
  • kokoryczko 24.10.17, 13:10
    *dla noworodków w szpitalu
  • kokoryczko 24.10.17, 09:49
    Zreszta o jakim poceniu mowa? Bo chyba masz na mysli skore lsniaca od potu. Nie mam -przepraszam za wyrazenie- pie*dolca, by owijac dzieciaka w pare grubych warstw i kisic w 25 st w niewietrzonym mieszkaniu. Kupuje ubranka, koce tylko z bawelny i welny, wiec skora moze w tym oddychac, w moeszkaniu ma tmemp 18-21 st, czesto chodze na spacery, nie czapkuje przy ladnej pogodzie... Jakos nie widze, by corka cuchnela i kleila sie od potu a uwierz, ze nie znosze takich zapachow u innych.
  • szmytka1 24.10.17, 17:18
    ty nie czujesz bo masz to na codzin, smierdząca osoba też nie cuzje, że śmierdzi. Ja czuję przykry, taki mdły zapach. Myslałam o co chodzi z tymi dziecmi, że tak mają i czy moj też, tylko ja to odboeram inaczej? Az sprawa się wyjaśniła jak mi szanowne mamusie zaczeły opowiadać że kapiel to co 2 dzien.... Niemowlęta w wieku mojego nieco poniżej 6 miesięcy.
  • mikams75 24.10.17, 11:27
    nie wiem jak to mozliwe, zeby niemowle niekapane codziennie smierdzialo. Moze ubrania byly "po przejsciach", niedoprane - wylecialo cos z pieluchy, czy po ulewaniu? Ja tez nie kapalam malucha codziennie, ale po kupie mylam pod biezaca woda, jak dziecko ulalo duzo i wypackalo sobie szyje czy wloski to kapiel byla tego dnia obowiazkowo.
  • kokoryczko 24.10.17, 11:47
    Też mnie to zastanawia. Zmieniam codziennie ubrania, nie używam w kółko nieświeżych pieluszek tetrowych (do ocierania ze śliny / mleka) itp. A po kupie tak czy siak trzeba tyłek podmyć, co za różnica czy kąpiel tego dnia czy nie wink
  • szmytka1 24.10.17, 17:28
    no słuchaj, jak już myjesz ten tyłek, to tak czy siak 50% dziecka masz zamoczone, to co ci szkodzi domoczyć pozostałe 50? I mieć czysciutkie, świeże niemowle, odprężone po kapieli? jak myjesz buźkę, rączki i tyłek i te stopy przemywasz niby po 4 x (w co nie wierzę) to ile tego zostało, co szkodzi normalnie nalać trochę wody i normalnie na koniec dnia umyc dziecko z odrobina łągodnego detergentu. Po kapieli dobrze jest dziecko wymasować, to bardzo dobrze robi na rozwój i wycisza malucha. Jak się chodzi na rehabilitację to w dobrych przychodniach uczą masazu i jednym z elementów ćwiczeń jest codzienne wymasowanie dziecka po kąpieli. To wszystko to i dla higieny i dla przyjemności. Naprawdę moj umysł nie ogarnia jak można nie wykapać niemowlęcia codziennie a bawić się w jakieś obcieranie wacikami a to szyjka a to nózka itd.
  • szmytka1 24.10.17, 17:33
    Kiedyś nie mieli bieżącej wody, trzeba było grzać w jakimś garze, a w piecu napalić porządnie do tego to i mieli ograniczone nieco mozliwości a i świadomość była inna, kapiele przy sobocie tylko. Obecnie kiedy półki się w sklepach czy aptekach uginają od specyfikow naprawdę można dobrać coś odpowiedniego, czy nawet kapać w samej wodzie z kroplą oliwki albo płynu natłuszczającego, ja tak robiłam z noworodkiem akurat. Nie przesadzajcie z tą niszczącą siłą wody na skórę. Zdowemu, przeciętnemu niemowlakowi nic nie bedzie od codziennej kąpieli.
  • mikams75 24.10.17, 23:49
    ja nie obcieralam wacikami to tu, to tam, tylko mylam pupe po kupie jak byla taka potrzeba a nie zawsze wtedy mialam czas na kapiele. Dziecko zazwyczaj nie strzela kupy na koniec dnia przed kapiela wink Podwiniecie spiochow i body to kilkanascie sekund. Nawet nozki nie zawsze sie ochlapaly. Kapiel duzo dluzej trwa a na dodatek jak tylek jest ufajdany to tez trzeba to najpierw zmyc.
    Kwestie przyjemnosci tez sa rozne - nie kazde niemowle kapiel odpreza, nie kazde niemowle lubi masaze.
    Zalezy tez o jakim wieku mowimy - starsze niemowle, wycierajace sie na czworaka po ogrodzie, z resztkami jedzenia rozmazanymi w uchu, raczkujace jak szalone i spocone od ruchu wymaga kapielo. Mlodsze lezace i noszone nie ma jak sie ubrudzic jak nie uleje a o higiene dba sie przy zmianie pieluchy.
  • szmytka1 25.10.17, 00:02
    tak 5 minut dziennie poświęcone na kąpiel niemowlęcia wyjęte z życiorysu. Doprawdy straszne uncertain Niemowlę też się ślinie, wkąłda rączki do ust, coś tam je, z buzi mu pocieknie, anwet nie uleje ale szyjka spocona, wilogtna i tkai= fragmentarycznie chlub chlup kilkanascie sekund bo zycie ucieka w tych kapielach wielogodiznnych? Bez przesady. rozbierasz, myjesz, ubierasz max 10 minut wszytko a dziecko cyzste, zadbane. jak idziesz z nim do lekarza to też tylko tyłeczek obmyty ma, czy jednak wydaje ci się wtedy, że warto całościowo wykąpać? Ja tam tyłek mu myję jak zrobi kupę ale na wieczór i tak ma kapiel i zmianę ubranek na piżamę-pajaca czy tma inne spioszki. Ma prawie pół roku, robię tak od początku. Z pierwszym dzieckiem też tak było.
  • mikams75 25.10.17, 00:10
    jakby to bylo 5 minut to bym sie nie zastanawiala, ale to jednak wiecej. Nieprzegrzane dziecko nie jest spocone. I nie jest brudne ani zaniedbane.
    A tobie jak dziecko nagle zachoruje to pierwsze co robisz to kapiesz przed wyjsciem do lekarza? Sorry, ale bym na to nigdy nie wpadla.
  • szmytka1 25.10.17, 00:22
    tak, zawsze kapię jak chore, pomaga poprawiając samopoczucie i obniża temperaturę. Większego też kąpię jak chory, jak am dreszcze, pomaga mu się to rozgrzać, jak ma gorączkę, ochłodzić. A niemowlęcia nie muszę spacjelnie bezpośrednio przed wyjściem do lekarza kąpać bo je kapię tak po prostu codziennie i lekarz nie musi mieć nieprzyjemnych wrażeń na wejściu, bo ja mam obcując z takimi dziećmi niestety, mają dziwny zapach i choćbyś się zaklinała, że nie, to jednak tak, tylko nie czujesz bo jesteś przyzwycajona uncertain A kąpiel to 5 mnut, na specyfikach do mycia nawet jest napisane, by czas kapieli nie przkeraczał 5 do 10 minut. Z rozebraniem i ubrnaiem dziecka to max 10 minut. W sumie kapałabym gdyby to i 30 było wink
  • mikams75 25.10.17, 00:49
    predzej uwierze w teorie, ze zapach obcych dzieci jest drazniacy bez wzgledu na to kiedy bylo kapane.
    Ani lekarz, ani polozna, ani polozne w osrodku doradztwa dla mlodych mam nie zalecaly codziennych kapieli.
    Nawet jak dziecko dopadl tradzik niemowlecy - choc wtedy sie wylamalam, bo skora i wloski byly po prostu przetluszczone.
  • szmytka1 25.10.17, 01:02
    oj nie bo widzisz ja znam rózne neimowlęta i dziwnym trafem smierdą te, których roodzice opwadają o myciu tkaie historie jak ty. A mnie i polozna i lekarze pediatrzy i neonatolog kapiele codiznne zalecili i co? Którzy mają racje? Mazi płodowych owszem, nie zmywają przez dbę chyba ale potem ju normalnie kapel codzinnaa w szpitalu w pkoju specjalna wanna dla połonic by bez problemu swoje noworodki mogły kapać. Moje zadnych problemow skórnych nei miało nigdy ani starsze ani młodsze, nawet ciemieniuchy.
  • szmytka1 24.10.17, 17:20
    smierdzą, mają nieprzyjemny, mdły zapach niedomycia. Normlanie niemowlę pachnie, ejst coś rpzyjemnego w zapachu czystego dziecka, te tylko podmywane, wycierane, namaczane zamiast kąpane mają inny, mdły, nieprzyjemny zapach.
  • mikams75 25.10.17, 00:25
    normalne zdrowe niemowle pachnie nawet jak nie bylo kapane (zakladam, ze nie ma resztek mleka czy kupy);
    ale niektorzy musza czuc zapach detergentow na skorze czy ubraniach.
  • szmytka1 25.10.17, 11:52
    właśnie pachnie a nie zalatuje nieświeżością i takim mdłym brudkiem
  • paloma_blauwinder 23.10.17, 13:05
    Podstawa to właśnie kąpać codziennie. Jak już się wydaje, że wszystko uczula kontaktowo to można w wodzie z krochmalem albo w samej wodzie. Ale duża część alergii, które wyglądają na kontaktowe ma niestety źródło pokarmowe.
    Dlaczego warto kąpać codziennie: po pierwsze, niemowlak robi kupę, ulewa, ludzie go chwytają rękami, pełza/raczkuje w parterze - krótko mówiąc, brudzi się. Po drugie, może najważniejsze: przy codziennej kąpieli dokonuje się oględzin dziecka, można szybciej wychwycić różne niepokojące objawy. Po trzecie: to jest codzienny uspokajający rytuał, bo woda obniża napięcie mięśniowe (jestem w ogóle zwolenniczką codziennej kąpieli dzieci, ematka ma wtedy chwilę spokoju, może poczytać internetywink
  • pruszynkaaa 23.10.17, 15:20
    No ale przy przewijaniu to chyba czyscisz dziecku pupe? Ręce czy buzię też przecierasz w trakcie dnia?
    Ja dziecko kapie co dwa dni - przy częstszym myciu niestety egzema się nasila - mają oboje. Starsze muszę ju co dziennie i niestety widać po skórze że nie robi mu to dobrze
  • szmytka1 23.10.17, 19:53
    własnie przecierasz, a myjesz to roznica. Żadne rpzecieranie nie usunie tylu znaieczyszczeń co mycie. Pediatra też zaleca codzienne kapiele.
  • mikams75 24.10.17, 11:32
    mozna umyc sam tylek pod kranem smile
  • princesswhitewolf 23.10.17, 22:06
    >Ja dziecko kapie co dwa dni - przy częstszym myciu niestety egzema się nasila - mają oboje

sugerujesz alergie na wode czy chlor w wodzie? zdecyduj sie. Wybor srodkow jest ogromny do mycia
  • mikams75 25.10.17, 00:00
    takiemu lezacemu dziecku tez nie przecieralam bez powodu nic - najwyzej buzie jak mleko skapnelo. Starszemu niemowlakowi mylam rece pod kranem, buzie po jedzeniu tez. Obetrzec to moglam chwilowo lapki przy jedzeniu albo poza domem. Nie zuzywalam prawie wcale chusteczek czy wacikow i sie kiedys zdziwilam, ze ludziom tego na tony przy dzieciach idzie.
  • tsaria 23.10.17, 19:40
    Ja też. Nie wyobrażam sobie położyć dziecko spać nie wykąpane, bo ono się brudzi. Ulewa, robi kilka razy dziennie kupę, teraz mój pełza wszędzie gdzie się da, to mimo czystej podłogi brudzi się.
  • mikams75 24.10.17, 11:31
    oj z tym uspokajajacym rytualem to bylabym ostrozna, u nas byly fazy nienawisci do kapieli i naprawde uspokajajacy to byl wlasnie brak kapieli wink
    I w zaleznosci od wieku dziecka - takie lezace jak nie uleje to sie nie ubrudzi a pupe myje sie przy okazji zmany pieluchy, nikt nie zaklada czystej na ufajdany tylek.
  • qwirkle 23.10.17, 19:00
    an.16 napisała:

>Czasami można
    > użyć zwykłej oliwy z oliwek albo arganowej. Tanio, bezpiecznie i ekologicznie

Dobrze, ze napisałaś 'czasami'. Oliwa z oliwek uczula jak złoto smile
    Arganowa - nie wiem, nie sprawdzalam jej na dzieciach.
  • fuzja-jadrowa 23.10.17, 22:45
    > Oliwa z oliwek uczula jak złoto

Jak oliwa, to raczej wiadomo, że z oliwek.
  • kokoryczko 23.10.17, 22:59
    W moim przypadku rzadsze kąpiele zalecili mi w szpitalu, w którym rodziłam (nie w Polsce), podobnie uważała położna, która mnie odwiedzała.. I najlepiej bez żadnych płynów lub mikro ilości jak już trzeba.
  • szmytka1 24.10.17, 00:00
    A mnie (w tej naszej zacofanej Polsce) zalecili kapiel codziennie, a pediatra (taki znachor co nie daje antybiotyków) oburzył się jak powiedziałam, że główkę noworodkowi myję co drugi dzień, a codziennie kapiel bez zamoczenia głowy. Teraz już myję całosciowo codziennie i gość się nie oburza. Dziecko w wodzie aż piszczy z radości, młóci nogami jak szalone. Zdrowe, ładne, nie 'waniające' mdłym zapachem nie mytego ciałka. Starszy 10latek też tak myty i ma dobry nawyk codziennej kąpieli. Kokoryczko przemyśl to wink
  • kokoryczko 24.10.17, 09:38
    Chyba jestes przewrazliwionasmile mam zamiar codziennie kapac dziecko jak zacznie raczkowac. Powtorze, takie podejscie do mycia jest zalecane gdzies do okolic 1 roku zycia. Czyli nie oznacza to, ze kilkulatek czy nastolatek a potem dorosly ma robic tak samo. Rozumiem codzienna kapiel w zbyt upalnym klimacie, a takze przy silnie ulewajacym dziecku lub z problemami jelitowymi. Znowu- skora noworodkow oraz niemowlakow a takze ich pot nie jest taki dam jak u starszych dzieci, nie mowiac juz o doroslych.
  • kokoryczko 24.10.17, 09:39
    *nie sa takie same
  • mikams75 24.10.17, 11:36
    nawykow 10latka nie wypracowalas w okresie noworodkowym!
    Moje niemowle nie bylo myte codziennie, pozniej byly fazy nienawisci do kapieli i zarastania brudem i fazy milosci do wody. A w wieku 9 lat ma normalne nawyki codziennego brania prysznica.
  • szmytka1 24.10.17, 17:23
    ale u siebie wypracowałam nawyk, by o to zadbać dzień w dzień, a potem by utrwalić u starszego dziecka, wypracowałam pewną rutynę, nigdy protestów co do kapieli nie było, żadnych faz niechęci.
  • banksia 24.10.17, 11:31
    "rzadsze kąpiele zalecili mi w szpitalu, w którym rodziłam (nie w Polsce), podobnie uważała położna, która mnie odwiedzała.. I najlepiej bez żadnych płynów lub mikro ilości"

mi tez, oraz zalecono nie kapac dziecka pierwsze 24h w domu, potem tez nie codziennie.
    po miesiacu zaczely sie codzienne kapiele (rytual, uspokojenie) w samej wodzie a teraz (4ty miesiac) powracamy do systemu co drugi dzien w oilatum bo pojawila sie lekka egzema.

znajoma alergolog wytlumaczyla zreszta, ze codzienne kapanie narusza naturalna ochrone lipidowa skory i przy np. egzemie moze to tylko spowalniac gojenie. w dzien bez kapieli myjemy pupsko w umywalce i juz wink
  • aaa-aaa-pl 24.10.17, 22:01
    Czyli i tak" połowa" dziecka ma kontakt z wodą.A jednak nie narusza to naturalnej ochrony lipidowej skóry.
  • szmytka1 24.10.17, 22:03
    z gornej, niemytej połowy lipidy spłyną w dół wink
  • aaa-aaa-pl 24.10.17, 22:51
    Na to nie wpadłam.Ale jak umyję ( pod wodą) połowę dziecka ( i jest ok ), to co mi szkodzi umyć i tę drugą?
  • szmytka1 24.10.17, 22:55
    no tego się jeszcze nie dowiedziałam z tego wątku. Czekam i nic. Wody szkoda, nie chce sie wysilac, same się nie myją może to i dziecka też nie, nie wiem
  • mikams75 24.10.17, 23:38
    kapiel w wanience to duzo wiecej zachodu niz umycie tylka pod kranem. A jak tylek ufajdany w kupie to i tak najpierw trzeba to zmyc pod biezaca woda i dopiero wtedy wsadzic dziecko do wanienki. Wiec podwojna robota. Poza tym kapiel z wloskami trwa duzo dluzej i nie kazde dziecko to lubi. Umycie samej pupy to kilkanascie sekund do tego w ciszy, nawet dziecka rozbierac calego nie trzeba, tylko podwiniete spiochy i body wystarczy przytrzymac odpowednio.
  • szmytka1 24.10.17, 23:56
    czyli zwykłe w dupiemanie higieny z lenistwa uncertain Kąpiel to raptem 5 minut wieczorem, 5 minut krocej na forum i po sprawie, ja sie nie muszę akurat ograniczać, bo mąż kąpie zazwyczaj wink . Dziecka rozbierać nie trzeba? To nie przbierasz i tak na wieczór do spania w świeze, czyste rzeczy? Nie, nie absolutnie nie ma dziwnego zapachu mówisz? uncertain No i widzisz, nikt nie wypracował u Ciebie nawyku czystości i dlatego wydaje Ci się to ok. Mam wrażenie, że nie lubią kąpieli te dzieci, które nie zostały przyzwyczajone, ale może się mylę. Mamy kapiące codziennie, wasze dzieci nie lubią tego?
  • mikams75 25.10.17, 00:21
    Skup sie - do umycia pupy w ciagu dnia nie trzeba rozbierac dziecka.
    Co do przyzwyczajen - mylisz sie. Dzieci maja rozne fazy. Fazy, kiedy kapiel jest gromnym stresem i wymaga dlugego wyciszania, fazy, kiedy czuje sie jak ryba w wodzie. I codzienne rytualy nie maja na to wplywu.
    Ja wg relacji rodzicow bylam codziennie szorowana detergentami i mialam wiecznie przesuszona skore. Oszczedzilam tego mojemu dziecku i nie musialam nigdy wcierac w dziecko oliwek czy innych substancji ropopochodnych. I ja bym sie jednak martwila gdyby niemowle po jednym dniu bez kapieli smierdzialo.

ps. jak moje dziecko bylo niemowlakiem to jeszcze nie znalam tego forum wink teraz moge sobie przesiadywac do oporu a dziecko ma prawidlowe nawyki.
  • aaa-aaa-pl 25.10.17, 00:25
    A kto komu każe szorować dziecko detergentami?
  • mikams75 25.10.17, 00:27
    nikt, u mnie wyrabiano taki nawyk. Codziennie mycie calego ciala mydlem. Zbedny zabieg u lezacego niemowlaka i szkodliwe dla delikatnej skory.
  • szmytka1 25.10.17, 00:56
    al ty chyba w prlu juz nie zyjesz i mozesz wybrac cos bardziej odpowiedniego niz mydło? poodmywając tyłek pstanowiłąs szkodzic tyko plowie swojego dziecka,a ta druga neich bedzie szczesliwa brudna? bo skoro to takie szkodliwe dla skory to wiesz, moze i tego tyła nie polewaj przez kilkanascie sekund wodą
  • szmytka1 25.10.17, 00:58
    wiem ze sie uczepiłam ale to dla mnie szok jakis tki, skoro ono sie eni pooci wg ciebie, nie brudzi t i ubranek nie ma senu pewnie zmienac a i prac nie trzeba b tam detergenty ... Masakra jakas takie rozumowanie
  • mikams75 25.10.17, 01:09
    pupa to nie polowa dziecka a jej niemycie jest duzo szkodliwsze niz detergenty. Co do reszty - to juz twoja fantazja, ze dziecko bez codziennego namaczania w wanience obrasta brudem, nosi brudne ciuchy. Masakra takie rozumowanie.
  • szmytka1 25.10.17, 00:27
    nie wiem, moje nie miały zadnych faz i stresów kapielowych, lubiły wodę tak po prostu i juz, ale może inne mają. Nie posiadam oliwek, dziecko kapięmy codziennie, skóra zdrowa. Wiesz ja zrozumieąłm co napisałaś z tym podmywaniem i szokuje mnie ze zal ci dodatkowo 10 minut na normalne mycie calościowe i się cieszysz ze pozadzierasz boiody tyłek obmyjesz i to starczy za higiene dziecka uncertain A na wieczór chyba przebierasz? To przed przebraniem proponuję kapiel. A zapch jest. Ja wyczuwam, mąż wyczuwa. Zdori jestesmy więc to nie omamy.
  • mikams75 25.10.17, 00:40
    mycie pupy pod biezaca woda to dla mnie podstawa higieny i robilam to wg potrzeby kilka razy dziennie i bez tego sobie nie wyobrazam.
    Z uspokajaniem dziecka po kapieli to mi sie godzina schodzila. Niestety. Umycie pupy pod kranem to moment i bez stresu dla dziecka. Taka to byla roznica. Wiem jak to jest milo jak dziecko sie z usmiechem popluska ale wiem tez jak moze byc niemilo. Zadbane dziecko, z czysta pielucha i w czystych ubrankach nie ma czym woniec.
  • szmytka1 25.10.17, 00:51
    widać cos robiłaś nei tak albo dziecko miało głębszy problem, skoro histeryzowało w kąpieli, szkoda ze tego nie zgłębiłas tylko wyeliminowałąs ąpiele. wróce jescze do tergentów i ciebie w niewlęctwie. jesli urodziłas się powiedzmy w 1975 r w PL to twoi rodice zbyt wielu secyfikow do wyboru ne mieli to szorowali czym zdobyli. Teraz płki się uginają.
  • mikams75 25.10.17, 00:59
    Skad wiesz, ze nie zglebialam. Dziecko ogolnie wrazliwe, a z niemowlakiem nie ma co walczyc, lepiej chwilowo wyeliminowac zrodlo stresu i konfrontowac powoli.
    Ale juz pomijajac jakies problemy - takie byly zalecenia lekarza, poloznej - nie kapac codziennie. Jakby dziecko piszczalo z radosci na widok wanienki (a i takie etapy byly) to bym sprawiala radosc codziennie.
    W 70tych latach mydlo bambino bylo. I szare, obecnie uznawane za antyalergiczne, tez bylo.
  • szmytka1 25.10.17, 01:05
    o unas zaecenia całkiem dwrotne a pierwsze pytanie na wizycie patronażowej u pediatry, czy kapie pani codznnie. To samo wizyta pilegniarki srdowiskowej, czy moze obejrzec łazienke i omowienie kapieli niemowlęicia. Przepraszam za fatalną jakość tekstu, przesiadłam się na gorszy w obsłudze dla mnei sprzet
  • mikams75 25.10.17, 01:11
    ale jestes w stanie uwierzyc, ze teraz zalecenia moga byc inne niz w latach 70tych?
  • szmytka1 25.10.17, 01:17
    moje dziecie 1 ma 10 a drugie niecałe poł roku, 2 x te same zalecenia codiznna kapiel. obaj zdrwi, dermatolgcznch problemow zadnch. na hasło ale głowek to co II dzien wielki chrzan od pediatry i ja pootrzebę myca widzę faktycznie, przkre ze tbe szkoda tych 10 minut by zadbac o dizecko i kilkanascie mnut pod kranem uwazasz za wystarczające. Tylko w krajach gdzie brak wdy jestem w stanie to zrozumiec. Dobranoc, już nic wiecej nie mam do dodania w temacie.
  • szmytka1 25.10.17, 01:17
    kilkanascie sekund mialo byc
  • mikams75 25.10.17, 01:24
    uparlas sie przy tym, ze mi szkoda 10 min i mam dziecko zaniedbane. Skad takie wnioski?
    Ochrzan to ja bym miala za codzienne mycie.

A ty wolisz sie pomoczyc w wannie czy umyc pod prysznicem?

• szmytka1 25.10.17, 11:50
    wolę się umyć CODZIENNIE i nie tylko tyłek, ale w sumie w polu nie pracuje, to się za bardzo nie spociłam, nie śmierdzę na pewno, niczym się nie oblałam ani nie umorusałam, to w sumie może polać się wodą po tyłku wystarczy? Hmmm, przemyślę.
  • mikams75 25.10.17, 15:45
    umyc, nie pomoczyc i pochlapac. Nie porownujmy gruczolow potowych doroslego i niemowlaka.
  • aaa-aaa-pl 25.10.17, 00:23
    Umycie w wanience to dużo zachodu???? Litosci! W 5 minut można sprawę załatwić. Dziecko mam już duże i nawet nie wiedziałam, że kąpiel to taki " pozeracz " czasu ( i że wymaga takiej strategii). Człowiek uczy się całe życie. Ale nikt mnie nie przekona, że przecieranie chusteczkami jest zdrowsze dla skóry niż parę minut w wodzie.
  • mikams75 25.10.17, 00:30
    ja nigdzie nie napisalam, ze przecieralam chusteczkami.
  • szmytka1 25.10.17, 00:53
    nie w kilkanascie sekund opłukałaspod kranem, lepsze niz chusteczki ale gorsze niż kapiel no i cenne 5 minut szczedzone, przebierac nie trzeba itd. takie podmywanie bo tak sie to nazywa to rzwiązanie doraźne a nie zastępujące kąpiel
  • mikams75 25.10.17, 01:04
    wracamy do poczatku dyskusji - kapiel nie zastepuje regularnego mycia tylka pod biezaca woda. Ba, nie da sie wylacznie kapac dziecka bez mycia pod kranem.
    Nie wiem tez czemu sie tak uparlas przy kapielach. Nawet niemowlak moze brac prysznic calego ciala co tez jest zdrowsze dla skory niz moczenie w wanience.
  • szmytka1 25.10.17, 01:07
    to zdecydj sie czy myjesz go calosciowo cyz wda i specyfiki to samo zuooo i tylko kilkanscie sekund płukanka pod kranem. Mnie obojętnie czy prysznic, wanna czy wiaderko, grunt ze codzinnie i calościowo całe ciało a nie wybiorczo ochlupane i dosc
  • szmytka1 25.10.17, 01:09
    kilkanscie sekund to nie zdązysz fałdek wszytkich domyc i jak pd kranem pomanewrowac by i z przodu i z tyłu dobrze umyć, dokladnie te kupy pousuwac, to ejst tylko rozwiązanei doraźne nie codzinna higiena dziecka
  • mikams75 25.10.17, 01:18
    praktyka czyni mistrza, pachwiny dalo sie wymyc a moje dziecko bylo chude i bezfaldkowe. W zyciu bym nie wsadzila do wanienki dziecka z jakimis resztkami kupy, bo porzadne wymycie tych okolic to wlasnie codzienna higiena. Umycie pod biezaca woda. Nie pomoczenie w wanience czy ochlupanie.

Calosciowo - nie codziennie a co do metody to troche zalezalo od tego gdzie i z kim.
  • kokoryczko 25.10.17, 16:14
    Tylko się uśmiecham jak czytam te spory "moja racja jest najmojsza".

Szmytka, spoko. Nie mam ci za złe, nie nakazuję, nie oceniam - masz prawo pielęgnować swoje dzieci jak chcesz. Naprawdę! Nie każę ci w zamian nie myć dzieciaka i nie nazywam cię walniętą na punkcie mycia itp. Szkoda, że ty nie potrafiłaś się powstrzymać, mówi się trudno.
    Autorka pyta o doświadczenia związane z myciem niemowlaków, podzieliłam się własnym. Jeśli temat rzadkich kąpieli tak cie denerwuje, to załóż osobny post, grupę dyskusyjną. Kończę swoją obecność w tym temacie. Pozdrawiam.
  • juuuu7 23.10.17, 09:25
    Oilatum.
  • kaka-llina 23.10.17, 09:27
    Oilatum to lek, nie powinno się używać bez powodów.
  • truscaveczka 23.10.17, 09:44
    A co ty opowiadasz, jaki lek, zwykły kosmetyk umiarkowanej jakości.

--
    Ci z was, którzy myślą, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy rzeczywiście wszystko wiedzą. /Agatha Christie/
  • kaka-llina 23.10.17, 09:59
    "As the makers of Oilatum, we understand what it’s like to have a dry skin condition and the impact it can have on your child and your family. That’s why we have a specialist skin care range which is designed for the treatment of dry skin conditions including eczema, and is suitable for babies, children and adults."
  • sfornarina 23.10.17, 10:17
    Oprócz cytowania trzeba jeszcze umieć czytać ze zrozumieniem smile
    Oilatum to zwykły kosmetyk, nie lek.

--
  • kaka-llina 23.10.17, 10:18
    "For treatment", nie powinno się tego używać przy zdrowej skórze, zwłaszcza u niemowlaków.
  • joaaa83 23.10.17, 10:20
    Przeczytaj jeszcze raz co zaznaczyłaś.
  • sfornarina 23.10.17, 10:23
    Proszę Cię, nie ucz mnie angielskiego; to język którego używam na co dzień smile

Każdy producent jakiegokolwiek kosmetyku może sobie napisać "for treatment"; na każdej odżywce do włosów też to znajdziesz. Nie ma to żadnego zwiazku z udokumentowanym działaniem leczniczym danego produktu.

--
  • kaka-llina 23.10.17, 10:33
    Nie mówię, ze ma... Ale zapytaj się każdego lekarza w Uk, położnej czy kogokolwiek to nie jest środek (niech ci będzie rozpędziłam się z lekiem), którego należy używać profilaktycznie. Jest przeznaczony do skóry z problemami a nie do zdrowej, lekarze wydaja to na receptę przy egzemie.
    Stosowanie tego bez powodów moze zaszkodzić.
  • sfornarina 23.10.17, 10:47
    Fantazjujesz smile
    Rodziłam w UK, małż jest lekarzem szkolonym w UK I nikt takich fantazji nie opowiadał. Owszem, do pielęgnacji niemowlat zaleca się wyłacznie wodę, ale oilatum żadnych szkód nie narobi.

A już z tym kupowaniem na receptę to przesada; oilatum kupisz taniej bez recepty. Choć w sumie paracetamol też możesz kupować z recepta - za 7f zamiast 45p big_grin

--
  • kaka-llina 23.10.17, 11:20
    Za receptę dla dzieci się nie płaci.
  • memphis90 23.10.17, 11:55
    Oilatum nie jest na receptę i można go używać u zdrowych niemowląt.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • princesswhitewolf 24.10.17, 01:58
    ja dostaje Aveno body lotion na recepte dla dziecka. W Uk wiele rzeczy daja ci na recepte ale nie znaczy ze wszystko to leksmile)
  • issa-a 23.10.17, 12:25
    Jest przeznaczony do skóry z problemami a nie do zdr
    > owej, lekarze wydaja to na receptę przy egzemie.

Oilatum Baby, emulsja do kąpieli...Do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej lub podrażnionej już od 1 dnia życia
  • issa-a 23.10.17, 12:28
    sa rózne emulsje Oilatum
  • krisdevalnor 23.10.17, 15:25
    kaka-llina napisała:

> Nie mówię, ze ma... Ale zapytaj się każdego lekarza w Uk, położnej czy kogokolw
    > iek to nie jest środek (niech ci będzie rozpędziłam się z lekiem), którego nale
    > ży używać profilaktycznie. Jest przeznaczony do skóry z problemami a nie do zdr
    > owej, lekarze wydaja to na receptę przy egzemie.
    > Stosowanie tego bez powodów moze zaszkodzić.

Bzdura, normalnie w Superdrugu albo Bootsie kupujesz bez recepty na dziale dzieciecym.
  • princesswhitewolf 24.10.17, 01:57
    kaka-lina. Poczytaj dobrze znaczenie slowa "treatment" bo cos ci sie tylko medycznie kojarzy. Ja mam to slowo na pudelkach w opisie maski do wlosow i Serum do pyska...
  • edelstein 23.10.17, 12:34
    Uczulalo mojego syna

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • paniusia.aniusia 23.10.17, 09:32
    Mydło Banbino w kostce. Także do włosków.

--
    Nie chcę o tym teraz myśleć – postanowiła Scarlett. – Jeżeli zacznę o tym myśleć teraz, będę się musiała martwić. Nie ma powodu, aby sprawy nie miały się ułożyć tak, jak tego chcę (…wink
  • lucyjkama 23.10.17, 09:42
    Mój niemowlak jest myty co 2-3 dni (w upały był kąpany codziennie ale to w samej wodzie tylko dla odświeżenia). Z kosmetyków używamy szarego mydła, oleju kokosowego jak trzeba nawilżyć ale póki co był potrzebny tylko do zlikwidowania ciemieniuchy i szamponu micelarnego mixa baby ale moje małe urodziło się z bujną czupryną i teraz na 6 - cy ma już kucyki. Jeszcze chusteczki nawilżanie używamy.
  • kokoryczko 24.10.17, 09:53
    Robie tak samo, a chusteczki nawilzane tylko do pupy po kupie,a i tak przemywam jeszcze woda po nich. Po siku tylko woda myje.
  • joa66 23.10.17, 09:46
    Dzięki za wszystkie wpisy do tej pory. Powinnam była dodać, że chodzi o osobę dorosłą, której lekarz polecił kosmetyki dla niemowląt z powodu podejrzenia alergii. A pamiętam, że nie każdy niemowlęcy kosmetyk jest dobrej jakości.
  • afro.ninja 23.10.17, 09:48
    Jak osoba dorosla to niech luknie na atoderma biodermy.
  • joa66 23.10.17, 10:34
    Dzięki smile szkoda, że nie mają mydełek, ale wypróbuję z tych polecanych dla niemowląt.

Oilatum używałam dla mojego niemowlaka, ale mam wrażenie, że dobrze to on nie myje, przynajmniej nie osoby dorosłe.
  • issa-a 23.10.17, 13:01
    > Powinnam była dodać, że chodzi o osobę dorosłą, której lekarz polecił kosmetyki dla niemowląt z powodu podejrzenia alergii.

jesli to osoba "alergiczna" to jednak patrzyłabym na Ph specyfiku do mycia. I tym sposobem zadne mydla w kostcenie wchodza w grę, najwyżej kostki myjace.
    Kiedys dermatolog opierniczyła mnie za uzywanie mydła w kostce (popularnego u nas, z przeznaczeniem dla alergikow) bo stwierdzila, że ono niszczy barierę ochronną skóry. Mialam problem z powiekami, ktore strasznie mnie swędziały (nie maluje sie) a skora powiek, jako najdelikatniejsza, zareagowała pierwsza.
    Teraz uzywam emulsji dla dorosłych ale patrze na Ph.
  • princesswhitewolf 24.10.17, 00:23
    doroslemu to sie nie podejrzewa alergii tylko robi testy skorne.
  • joa66 24.10.17, 08:22
    princess - robi się molekularne, to XXI wiek wink Tylko, żeby zrobić jakiekolwiek porządnie testy to trzeba odstawić leki antyhistaminowe i "uspokoić" skórę. A po drugie nie ma testów "na wszystko", a w międzyczasie trzeba o skórę dbać i jej dodatkowo nie podrażniać.
  • princesswhitewolf 24.10.17, 12:25
    co rozumiesz przez molekularne i o czym ty kobito mowisz? Znowu jakies grand name na cos banalnego >>>
    testy robisz z krwi albo naskorne/platkowe albo wprowadzili teraz nowy test na produkty chemiczne przyklejaja go do plecow na 2 tyg.

To oczywiste ze przed badaniem musisz odstawic leki przeciwhistaminowe doustne i topikalne bo proba antyhistaminowa musi wyjsc tez.

Jestem alergiczka i robie testy co roku.
  • joa66 24.10.17, 13:11
    alergiczne.info/testy-molekularne/
    princess, dziękuję za dobre serce i rozumiem, że jesteś alergiczką, ale ja prosiłam o porady dotyczące kosmetyków myjących , a nie o informacje czym jest podejrzenie alergii, jak się ją bada, jakie są testy, etcwink Mam lekarza prowadzącego, któremu ufam bardziej niż pani z forum, która "ma alergię" - z całym szacunkiem. wink
  • afro.ninja 23.10.17, 09:47
    z tych tanich, to na blogu srokao, pod wazgledem skladu polecala zel linomag bobo, faktycznie jest bardzo fajny.
    Ja kupilam momme, ale to drogie kosmetyki, wiec juz do nich nie wroce. Lubie welede, ale trudno dostepna. Dobre se zele rossmana,a le musisz doczytac ktore, bo ja ich nie kupowalam.
  • wilowka 23.10.17, 10:01
    www.srokao.pl/2015/10/analiza-babydream.html takie są ok

--
    Porządek to wróg zwierządek!
    www.kot-malenstwo.blogspot.com
    www.ztworzonka.blogspot.com robótkowy
  • sandrasj 23.10.17, 10:06
    Ziajka płyn natłuszczający do kąpieli.
  • martishia7 23.10.17, 14:41
    Ja po weryfikacji u Sroki używam Sylveco dla dzieci. Jest ok.
  • ela.dzi 23.10.17, 10:05
    Seria Babydream z Rossmanna. Tanie kosmetyki, a bez syfu.
  • aguar 23.10.17, 10:33
    Ja lubię płyn do kąpieli Balneum. Można nim też myć włosy.
  • ichi51e 23.10.17, 11:22
    Mydlo marsylskie

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • joa66 23.10.17, 11:27
    A jakiej firmy konkretnie? Bo dużo tego jest na rynku.
  • aerra 23.10.17, 11:39
    Ja młody był mały (skóra atopowa, alergik, po mnie niestety) to używaliśmy Musteli, ale to baaaardzo drogo wychodzi wink
  • kropka_kom 23.10.17, 11:43
    Mam alergika. Kapię w oilatum czy emolium. Myję nivea mydło w płynie i szampon w jednym. Nic się nie dzieje. Kąpię codziennie bo to rytuał...takie wyciszenie i rozluźnienie brzuszka.
  • aerra 23.10.17, 11:57
    Jacy to alergicy jednak różni są... mnie i młodego po Nivea tak wysypywało, że od paru lat nawet kijem nie dotykam wink
  • ingaki 23.10.17, 11:48
    Produkty Mustela, używam od urodzenia mojej córki ma 9 mc i ani jednego problemy skornego nie miała.

--
    jest jak jest, nie jak powinno być..
  • kokoryczko 23.10.17, 13:06
    Myje z odrobinką płynu Penaten Ultra Sensitive lub Bubchen nagietkowy, po kąpieli smaruję ciałko odrobiną oliwki
  • joa66 23.10.17, 14:12
    Wszystkim pieknie dziękuję za wszystkie rady i rekomendacje. Wkroczę madrzejsza w świat zakupów antyalergicznych smile (lekarz też podejrzewa pokarmową, ale profilaktycznie radzi odstawić wszystkie alergeny)
  • skat_0 23.10.17, 21:21
    Duńska Derma, dostepna juz w Polsce, i na pewno bez perfum w składzie.
  • drinkit 23.10.17, 15:00
    ziaja seria dla ludzi z AZS
  • anagat1 23.10.17, 20:29
    Moim synom ziaja z tej serii pogorszyla skore.
  • spirit_of_africa 23.10.17, 15:13
    Jako alergik i atopik polecam do kąpieli żel Atoderm z Biodermy albo krem myjący SVR Topialyse. Swojego niemowlaka myje odżywcza śmietanka Momme która ma fajny skład ale on jeszcze objawów alergii nie wykazuje
  • krisdevalnor 23.10.17, 15:28
    Aveeno dla dzieci, nie wiem czy w Polsce mozna dostac. Jest wiele roznych produktow ale mojej corce pomogly najbardziej saszetki do rozpuszczenia w wannie w wodzie.
  • zlababa35 23.10.17, 19:14
    Oilatum, Emolium, Avene.

--
    He had it coming
    He only had himself to blame
  • anagat1 23.10.17, 20:27
    Niemowlaki najlepiej myc emolientami. Bez szamponow. Ryzyko uczulenia nikle, bo to substancje z reguly na uczulenia i egzemy stosowane. Tak mylam obu synow- atopowcow.
  • bazia8 23.10.17, 21:30
    Używałam A-dermy Exomega, niestety droga

--
    Dla dziecka to naprawdę bez znaczenia czy bawi się na placu zabaw w Gdańsku, Wiedniu czy Los Angeles. Podobnie jak to czy wspina się na Giewont czy na Mount Blanck. Tymczasem długie podróże są dla małego dziecka męczące i stresogenne. A do tego bywają kosztowne.(Peppers01)
  • princesswhitewolf 23.10.17, 22:08
    mydlo miodowe babci Agafii albo biale.

Skore smarowac maslem Shea. Cuda czyni na egzemy itd
  • issa-a 23.10.17, 23:06
    >Skore smarowac maslem Shea. Cuda czyni na egzemy itd

ładnie pachnie, cudów nie zauważyłam. Owszem, troche natłuszcza skore ale nie na tyle, żeby nie pękała - a pękała przy egzemie. Mimo smarowania po kilka razy dziennie. Na pewno nie "leczy".
  • princesswhitewolf 24.10.17, 00:15
    mojemu dziecku nic nie pomagalo nic. tylko systematyczne przez 2 miesiace smarowanie 2 razy dziennie. Po 2 miesiacach zero egzemy. Potem jak tylko przerwalam nawracalo. Teraz... wyrosl
  • qwirkle 24.10.17, 07:24
    U mnie cuda robiła masc cholesterolowa - z apteki 5 zł/100g

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.