Dodaj do ulubionych

Kiedy pojawia się garbaty nos?

13.11.17, 00:06
Kiedy się ujawnia garb? Bo małe dzieci nie mają. Czy dziecko 13 lat już może mieć, czy to za wcześnie? Moja córka ma maleńkiego, maluniusieńkiego garbeczka, prawie nie widać, ale ja czasami widzę, dostała parę miesięcy temu piłką w nos i mam wrażenie, że to po tym się pojawił. A może wcześniej nie zauważyłam? Nikt, absolutnie nikt w rodzinie nie ma garbatego nosa, nie wiem czy to taki przejściowy etap dorastania, czy to ta piłka i boję się, że będzie rósł. Jak to jest z tymi garbami na nosie?

Ja pamiętam w liceum w pierwszej klasie moja koleżanka miała już niezły kulfon, garbaty że hej, no i taki został do końca liceum. Więc w wieku 15 lat miała już dojrzałego garbka.
Edytor zaawansowany
  • stacie_o 13.11.17, 00:17
    W okresie dojrzewania. A że ludzie dojrzewają w różnym tempie...
    Garbaty nos to taki problem?

--
    Swoja prywatna komorke? Ok jesli nie ma telefonow szknych w klasach to moze wyslac email albo moze chociaz walkie talkie sa. Przeciez nauczyciel jakos musi sie skontaktowac z biurem w razie potrzeby w trakcie lekcji. Szkoly zatrudniaja pracownikow ktorych obowiazkiem jest m.in poszukac uczniow pracujacych wagarow pod pretekstem pojecia do toalety. Duze szkoly maja zespoly ktore m.in tym sie zajmuja. najma vel yamilca vel leyre
  • bei 13.11.17, 00:20
    W wieku dojrzewania, tak od 12 lat do 18 nawet. Nie panikuj, bo Twojej córki nie musi dotyczyć orli nos. Nie zasiewają dziecku kompleksów.
  • barbibarbi 13.11.17, 08:54
    Co ty, nie panikuję, ona nawet nie wie nic o żadnym garbku. To maleństwo (garbek nie córka) martwię się tylko, żeby się ponad miarę nie rozrósł.
    Dla tych którzy twierdzą, że to bez znaczenia, niech sobie zdjęcia pooglądają,
    www.google.pl/search?q=garbaty+nos&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiF59PXiLvXAhUJtxoKHZfsCmEQ_AUICigB&biw=1280&bih=615#imgrc=A-YccfzmKunImM:
  • mamablue 13.11.17, 08:57
    No sorry, rozumiem troskę matki, ale to nie jest normalne. Świrujesz. Przestań oglądać, zajmij się czymś innym.
  • barbibarbi 13.11.17, 09:03
    Oj tam, poświruję trochę, mam wolne dzisiaj.
    Tu to dopiero było nieszczęście:
    pudelekx.pl/operacja-nosa-odmienila-ich-twarze-fotki-przed-i-po-galeria-42588
  • annajustyna 13.11.17, 09:39
    No nie wiem, efekt po katastrofalny... Mam na mysli pierwszy< przyklad.
  • barbibarbi 13.11.17, 09:43
    Serio?
    To ta sama dziewczyna na zdjęciach, to po lewej jest przed a po prawej po. Serio mały nosek jest katastrofalny w porównaniu do tego ekhm.... kutasika?
  • iwoniaw 13.11.17, 11:49
    No akurat tu dziewczyna po operacji wygląda zdecydowanie korzystniej, tyle że przed ona wcale NIE miała garbatego nosa. Problemem była ta bulwa na końcu, nos natomiast był i jest prosty i tego operacja nie korygowała.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • majenkir 13.11.17, 17:32
    iwoniaw napisała:
    >Problemem była ta bulwa na końcu,

wygladalo to jak penis wink

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Coco i Bruno
  • quelquechose 14.11.17, 17:23
    hehe - myślałam, że tylko ja mam takie kosmate myśli tongue_out

--
    http://dl10.glitter-graphics.net/pub/496/496480jrt694jsq1.gif
  • triismegistos 13.11.17, 17:28
    soniczny jeż!

--
    Nie wiem po wuj ludziom prąd, tysiące lat przy pochodniach, kagankach, ogniskach żyli, było dobrze.
    A teraz? Szczepionki, autyzyzm, wegetarianizm, Facebook, publiczna służba zdrowia...
  • triismegistos 13.11.17, 17:27
    Prawdę mówiąc nie znalazlam na tych zdjęciach nic straszliwego.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • sanrio 13.11.17, 20:29
    O_O ale teraz pojechałaś z tymi zdjęciami.
    Zwłaszcza nos Zofii Czerwińskej WYBITNIE nie pasuje do siania paniki.

--
    Mój mi nigdy nie zabronił, ale za każdym razem jak sie umalowałam (a maluję wyłącznie rzęsy) to pytał, czy się pod latarnię wybieram. - andaba
  • jeziorowa 13.11.17, 00:52
    A na czym polega problem? To jakaś różnica dla rodziców jaki kształt i wielkość ma nos ich dziecka?
  • fabbian 13.11.17, 02:06
    Jeżu. Oczywiście wygląd/uroda dziecka nie ma znaczenia dla przyszłości tegoż. Rodzic powinien się skupić tylko na tym czy nauczyło się matmy na jutro, to jest najważniejsze. Jeżu.
  • barbibarbi 13.11.17, 08:48
    No oczywiście, tylko matematyka się liczy. Garbaty nos, krzywe zęby, krzywe nogi, zez, odstające uszy, wady wymowy, garbienie się - tego prawdziwy, rasowy rodzic nie powinien nawet zauważać ;-P
    A ja zauważyłam dlatego, że jestem kiepską matką.
  • jeziorowa 13.11.17, 09:18
    Co ma piernik do wiatraka czy matematyka do kształtu nosa???😱
    Wady wymowy czy zgryzu koryguje się, bo to są wady i wpływają na jakość życia. Kształty nosa są różne (podobnie jak kształty innych części ciała) i jeżeli nie wpływają na jakość życia (np. Skrzywienie przegrody nosa może utrudniać oddychanie) to nie są wadami i nie mają znaczenia dla osoby, która nie zbudowała sobie na tej podstawie wydumanych kompleksów).
  • barbibarbi 13.11.17, 09:35
    A czemu koryguje się zeza, przecież zez nie ma wpływu na jakość życia?

Czyli rozumiem, należy się martwić wyłącznie wtedy jak krzywe nogi utrudniają chodzenie, odstające uszy zasłaniają horyzont, a piersi u kobiety mogą być absolutnie płaskie jak u chłopca, pod warunkiem, że mleko dają? Takie typowo użytkowe postrzeganie życia. Bardzo praktyczne podejście, zastanowię się nad tym.
  • jeziorowa 13.11.17, 09:42
    Znam bardzo dużo szczęśliwych, zadowolonych z życia kobiet. Żadna nie ma idealnego ciała chociaż większość z nich to atrakcyjne kobiety. Operację plastyczną zrobiła jedna (pisałam o niej kiedyś w innym wątku): w okresie dorastania urósł jej tak duży biust, że musiała go mocno zmniejszyć aby ratować kręgosłup. Słyszę natomiast zbyt często o paniach niezbyt szczęśliwych i spełnionych, które oszukują się, że kolejna przeróbka chirurgiczna tym razem polepszy ich życie.
  • barbibarbi 13.11.17, 09:47
    Jeśli dziewczyna (chłopak oczywiście też) ma jakieś ewidentnie widoczne defekty urody, to nawet jeśli w domu jej zbudują poczucie pewności siebie, to już świat jej uświadomi, że ma np. krzywe nogi albo zero biustu. Twierdzenie, że tak nie jest i wygląd się nie liczy, to utopia.
  • jeziorowa 13.11.17, 09:54
    Liczy się wygląd, oczywiście. Całościowy poparty osobowością a nie kilka fragmentów ciała przerobionych chirurgicznie popartych kompleksami.
  • zosia_1 13.11.17, 09:55
    A czemu koryguje się zeza, przecież zez nie ma wpływu na jakość życia?" - oczywiście , ze ma powoduje niedowidzenie, i niekorygowane oko nie widzi
  • stacie_o 13.11.17, 10:00
    Nieleczony zez kojarzy to zaniku widzenia obuocznego. Jego brak to może nie kalectwo, ale spore zaburzenie. Nie można np być kierowcą czy architektem.

--
    Młodsza piękniej mi z dnia na dzień ciemne włosy, piwne oczy (po mamie), długaśne rzęsy, oliwkowa skóra, no nie mogę się napatrzeć. I ten uśmiech. Śliczna będzie. Zresztą w rodzinie wszyscy ładni są więc dobrze będzie. kkalipso skromnie o rodzinie
  • c2h6 13.11.17, 09:59
    barbibarbi napisała:

> A czemu koryguje się zeza, przecież zez nie ma wpływu na jakość życia?

Co ty pieprzysz?
  • ichi51e 13.11.17, 03:09
    Jak ma maly garb to bedzie sie powiekszal uncertain

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • dziennik-niecodziennik 13.11.17, 07:41
    Moze ta pilka jej nos uszkodzila???

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • memphis90 13.11.17, 09:12
    Złamanie nosa trudno przeoczyć...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • barbibarbi 13.11.17, 09:22
    No właśnie też mi się tak wydaje.
  • jeziorowa 13.11.17, 09:35
    Jako wczesna nastolatka miałam niewielkie złamanie nosa. Ból jest ogromny plus opuchlizna uniemożliwiająca swobodne oddychanie nosem. Zgadzam się jednak z paniami, które twierdzą, że po uderzeniu i zmianie kształtu nosa warto zrobić rtg, bo mogło dojść do częściowego pęknięcia lub odpryśnięcia kawałka kości.
  • dziennik-niecodziennik 13.11.17, 12:11
    Nie musi byc od razu zlamany. Sa tez inne uszkodzenia. Skoro garbik powstal po uderzeniu pilka to ciezko tego nie polaczyc...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • mikams75 13.11.17, 08:20
    wsrod znajomych osob garba mialy osoby noszace okulary - bylam zawsze przekonana, ze to od okularow sie tak robi....
    I jedna jeszcze osoba bez okularow, ale jej rodzice tez mieli garby, wiec miala to juz w genach.
  • iberka 13.11.17, 08:54
    Noszę okulary od 19 lat i nie mam farba. Syn(lat16) po 8 latach w okularach, też bez garba wink

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h6w1vt6qz.png
  • mikams75 13.11.17, 09:06
    nie no spoko, tez nosze i ja i dziecko i garbow nie mamy ale obecnie oprawki sa jednak innej jakosci niz 40 lat temu. Kiedys - nie jestem przekonana czy ciezkie uciskajace oprawki u dzieci nie mialy zupelnie wplywu na ksztalt nosa.
  • iwoniaw 13.11.17, 11:52
    Proszę Cię! big_grin Cóż to byłyby za oprawki, które zmieniałyby kształt kości i chrząstek? big_grin
    Odstających uszu to już w ogóle nikt by nie operował, przecież odpowiednia opaska (nawet tylko na noc) by wystarczyła, no nie? A jakoś jednak operują, a nie zakładają opaski. wink

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • ichi51e 13.11.17, 12:28
    Ja zawsze swoj garbaty nos stawialam na okulary - a on 6 roku zycia mialam duza wade i tamte pierwsze szklane szkla to byl koszmar

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • iwoniaw 13.11.17, 12:32
    Też pamiętam epokę tych szklanych ciężkich szkieł i zapewniam Cię, że choć nie były to najwygodniejsze okulary świata, zwłaszcza w porównaniu z dzisiejszymi, lekkimi, czy, tym bardziej, soczewkami kontaktowymi), to nie zmieniały one jednak kształtu nosów ani mnie, ani nikomu ze znajomych okularników wink

--
    "Jakby im tak odjąć trochę jedzenia a dołożyć roboty, to zaraz by się im głupot odechciało"
  • mebloscianka_dziadka_franka 13.11.17, 15:46
    Moja nauczycielka w podstawówce twierdziła, że zakładanie włosów za uszy, powoduje ich odstawanie...
  • leann32 13.11.17, 08:26
    Moj dostal pilka lekko, gdyby nie fakt ze widzialam - on by nawet nie wspomnial. Okazalo sie ze zlamana kosc nosowa. Skoro tym bardziej widzisz jakies zewnetrzne objawy typu zmiana ksztaltu nosa warto moze przeswietlic.
  • jednorazowy22 13.11.17, 08:27
    O matko i córko, kobieto!
    Skoro po uderzeniu piłką pojawił się na nosie garb, to dlaczego do tej pory nie poszłaś z dzieckiem do laryngologa/chirurga, żeby ten nos obejrzał?? Może miała złamany?
  • barbibarbi 13.11.17, 08:37
    Dostała piłką na WF, ale szybko przestała się skarżyć, pobolało trochę może przez dwa dni, potem nie było problemu. Ja ten garbek zaczęłam zauważać jakoś niedawno, wydaje mi się, że wcześniej tego nie było, dlatego dopiero teraz pomyślałam, że to może przez piłkę, jakieś odległe skutki uderzenia. Zlamany nos nie był na pewno, to nie był mocny uraz.
  • iberka 13.11.17, 08:58
    Masz rtg w oczach? Oczywiście, że mógł być złamany

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h6w1vt6qz.png
  • leann32 13.11.17, 09:42
    Bzdury piszesz. Moj dostal pilka tak ze nawet nie zauwazyl a nos byl zlamany. Idz to sprawdz a nie filozofuj o garbie skoro ewidentnie doszlo do urazu.
    Jprd co z tymi ludzmi jest sad(
  • annajustyna 13.11.17, 09:40
    I nos garbaty to nie kulfon. Kulfon to nos szeroki, taki miekki...
  • verdana 13.11.17, 11:56
    Co innego garbaty nos, a co innego garb pojawiający się po kontuzji.
    Ja mam garbaty nos. Moi synowie mają garbaty nos - przy czym oni sie z takim urodzili. Taki typ bliskowschodniej urody. Moja synowa ma garbaty nos i nie, nos jej nie przeszkadza - natomiast szalenie przeszkadzały jej nalegania matki, aby zrobiła sobie operację plastyczną.
  • czarniejszaalineczka 13.11.17, 12:10
    ja mam garbaty i zyje
  • fornitta69 13.11.17, 12:14
    Zbieraj na operacje plastyczna, bo inaczej corka stara panna zostanie!
  • kozica111 13.11.17, 16:03
    O ile mocno orli nos może być kontrowersyjny (choć są tacy co im pasuje) to nie sądziłam nigdy że garbaty może być problemem.Zazwyczaj też jakoś współgra z rysami , po operacji twarz robi się banalna.
  • barbibarbi 13.11.17, 16:18
    Pokaż mi jedną kobiecą twarz z garbatym nosem, która dobrze wygląda.

• mebloscianka_dziadka_franka 13.11.17, 16:36
    Cate Blanchett. Ma nie tylko garbaty, ale też dość kulfoniasty.
  • szorstkawelna 13.11.17, 18:47
    https://img-s3.onedio.com/id-585314df96ae331b39e5bd60/rev-0/w-635/f-jpg-webp/s-74d930972a6d8d7426729e51f7fb4beb59b9b9b1.webp
  • triismegistos 13.11.17, 18:54
    piękna kobieta!

--
    Nie wiem po wuj ludziom prąd, tysiące lat przy pochodniach, kagankach, ogniskach żyli, było dobrze.
    A teraz? Szczepionki, autyzyzm, wegetarianizm, Facebook, publiczna służba zdrowia...
  • barbibarbi 13.11.17, 19:15
    A jaka piękna by była, gdyby ten nos był prosty. Bez porównania.
  • stacie_o 13.11.17, 20:20
    Albo powtórzyłaby los Jennifer Gray.

--
    Młodsza piękniej mi z dnia na dzień ciemne włosy, piwne oczy (po mamie), długaśne rzęsy, oliwkowa skóra, no nie mogę się napatrzeć. I ten uśmiech. Śliczna będzie. Zresztą w rodzinie wszyscy ładni są więc dobrze będzie. kkalipso skromnie o rodzinie
  • triismegistos 14.11.17, 00:49
    A w życiu, taki nos dodaje twarzy charakteru.

--
  • szorstkawelna 14.11.17, 17:00
    Moim zdaniem, nie wyglądałaby lepiej tylko nudniej gdyby miała prosty nos.
    Mnie się podobają twarze z charakterem. Okropne (w dosłownym tego słowa) znaczeniu są za to twarze "przerobione" takie jak u sporej części celebrytek - np. twarz Natalii Siwiec jest wręcz odstręczająca.
  • barbibarbi 14.11.17, 17:18
    Siwiec jest przerobiona i takie przerobienie mi się nie podoba, zwłaszcza nadmuchane usta. Ale ta kobieta ze zwykłym nosem wyglądałaby lepiej i nie byłaby nadmuchaną lalą, bo i bez tego ma charakterystyczne rysy. Nos pogłębia tutaj ostrość rysów, lepiej bez garba, delikatniej, bardziej kobieco.
  • triismegistos 14.11.17, 18:31
    A w życiu!

--
  • szorstkawelna 14.11.17, 19:29
    No właśnie ten nos i charakterystyczne rysy sprawiają, że wygląda super a nie tylko ładnie. Ale jest to oczywiście kwestia gustu wink
  • szorstkawelna 14.11.17, 19:33
    Zresztą, podobają mi się też wydatne nosy u mężczyzn. Orli nos to plus 10 punktów do atrakcyjności.
  • barbibarbi 14.11.17, 20:30
    U mnie nie, orli nos u faceta to minus 10 punktów do atrakcyjności. A taki nos, jaki ma Adrien Brody to.............. o fuj, fuj, fuj. I w ogóle tego typu uroda "charakterystyczna" i "ekscytująca" moim zdaniem w kolejce do urody niestety Adrien stał na samym końcu. Szczerze, aż mnie odrzuca jak na niego patrzę.
  • szorstkawelna 14.11.17, 21:28
    Adrien Brody też nie jest w moim typie, ale już taki profil jak ten niżej, b. mi się podoba.

https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-8708147dbd606880e087110c71e744a0-c
  • barbibarbi 15.11.17, 09:42
    No ten jest przystojny.
  • czarniejszaalineczka 14.11.17, 20:02
    kto to ?
    mi się zdjecie nie wyswietla uncertain
  • szorstkawelna 14.11.17, 21:31
    Niestety, nie wiem kto to - wyszukałam ją po nosie wink
    38.media.tumblr.com/tumblr_m4firxmAAE1rwe7koo1_500.jpg
  • triismegistos 13.11.17, 17:41
    Prawdę mówiąc nie przyszłoby mi do głowy, ze garbaty nos jest wada sama w sobie. Może jak jest jakiś wielki czy coś...

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • znowu.to.samo 14.11.17, 17:32
    Mój nos nie jest jakiś straszny ale ideał to to nie jest.
    Syn 14 lat ma idealny nos i mam nadzieje że tak zostanie. Córka natomiast poszła w tesciową i niestety obawiam sie że bedzie miała talkiego samego kulfona, nie garbaty ale u dołu jakis taki szeroki... Nosek ma co prawda jeszcze ładny ale ma dopiero 7 lat a ja juz widze podobieństwo do tesciowej sad((
    W jej wieku większość dzieci ma ładne nosy, dopiero w dorosłości wychodzą garby i inne takie

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.