Dodaj do ulubionych

Forumowe znawczynie polityki niemieckiej...

20.11.17, 08:14
zwłaszcza pani Snake, wielka miłośniczka DE i propagatorka pouczania Polaków, jechały tu po mnie jak po Łysej Kobyle za uwagi na temat przyszłości politycznej Niemiec. No i proszę, rozmowy koalicyjne właśnie dupnęły, najprawdopodobniej będą nowe wybory i jeszcze więcej AfD w Bundestagu. A Pani Merkel ma mokro.

Na czyje wyszło?

--
"Demokracja" na ematce - ban na IP za poglądy.
Obserwuj wątek
    • edelstein Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 08:41
      Deutschland sei "in Teilen gespalten und in einer schwierigen Lage", sagte Spahn. "Es besteht kein Anlass für Panik oder Kurzschlussreaktionen. Es gebe eine "handlungsfähige Regierung". Und: "Ich bin bei dieser Option Neuwahlen noch gar nicht."

--
      "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
    • alpepe Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 09:19
      Nie wiem, na czyje wyszło, ale brawo dla Lindnera, a ogłupiałe zielone zasrańce chcą tu ściągać wujków i ciotki azylantów i piąte wody po kisielu, bo to ułatwia integrację... chyba Niemców z muzułmańskimi imigrantami.

--
      Tak walczę ze złem
      A zło rośnie we mnie z każdym dniem
        • riki_i Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 15:50
          Wklejałem liczne print screeny oświadczeń AfD w sprawie Polski (wszystkie przychylne i popierające aktualny polski rząd), ale moderacja mi to od razu cięła.

O ile dobrze rozumiem wielką znawczynię DE Panią Snakelilith, wszystko to to oczywiście tylko taktyczna zagrywka ze strony tej obmierzłej partii, bo jakby doszli do władzy to natychmiast pokażą twarz Adolfa H. i rozpoczną Drang nach Osten.

Faszyzm nie przejdzie, głosujmy na Zielonych - tak, Pani Snake?

--
          • baltycki Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 16:00
            riki_i napisał:

> Wklejałem liczne print screeny oświadczeń AfD w sprawie Polski (wszystkie przyc
            > hylne i popierające aktualny polski rząd),
            Faszysci wszystkich krajów, łączcie się.

--
            Jestem wolnym człowiekiem i poza praca mam prawo
            robić co mi się rzewnie podoba.
            A jeśli komuś to nie w smak to chętnie zapoznam jego twarz z moim butem!
            /tanebo2.0/
          • snakelilith Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 16:04
            riki_i napisał:

> Faszyzm nie przejdzie, głosujmy na Zielonych - tak, Pani Snake?

Po pierwsze nie wiesz na kogo głosowałam, a po drugie, polityczna arena w Niemczech to nie tylko Zieloni i Afd, snafco niemieckiej polityki od siedmiu boleści. Odpręż się więc, zajmij czymś pożytecznym, planowaniem międzynarodowego hubu w Polsce na przykład, bo to bardziej prawdopodobne od rządów AfD w Niemczech.
            • riki_i Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 16:09
              Nikt przytomny nie wierzy w rządy AfD, więc nie wkładaj dziecka w brzuch.

W poprzedniej dyskusji na tematy niemieckie sobie tę kwestię wyjaśnialiśmy, osobom nieobeznanym przypominam, że zapluwałaś się w niej, że AfD nigdy przenigdy nie wejdzie do Bundestagu, a w ogóle to właśnie upada. No i faktycznie upadli.... na 12,6 % poparcia (trzeci wynik) przy 76,2% frekwencji. big_grin

--
    • asmarabis Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 12:33
      Czy niemieccy posłowie w parlamencie europejskim z opozycji doprowadzili juz do przyjęcia netatwnej uchwały w tej sprawie czy dopiero trwają prace ?

--
      "Bo to nie jest glupia osoba, wbrew pozorom. Bardzo kreatywnie i inteligentnie wypisuje te dyrdymaly i mam wrazenie, ze swietnie sie przy tym bawi."
      Iskierka3 o mnie smile
    • snakelilith Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 13:17
      Ten się śmieje, kto się się śmieje ostatni riki. Już nie machaj tak tak szableką, bo się zapocisz. In der Ruhe liegt die Kraft. Bo jeszcze Niemcy wywiną ci numer, CDU wejdzie w koalicję z SPD, Merkel strzeli focha, a kanclerzem zostanie "entuzjasta" dobrej zmiany w Polsce Schulz. Co się wtedy dupnie i ko będzie miał mokro dopisz sobie sam.
    • nangaparbat3 Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 15:04
      Nie jestem znawczynią polityki niemieckiej, ale nie najgorzej znam historię mojej ojczyzny. Ergo - nie mogę pojąć, jak ktoś mający się za polskiego patriotę może się cieszyć na myśl o sukcesach przeciwników demokracji w Niemczech.

A Twój komentarz co do pani Merkel może budzic tylko mieszaninę współczucia i odrazy dla mózgu, który to wytworzył.

--
      Już jesień
      czy to wszystko jest życiem
      małej cykady
      Buson
        • baltycki Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 15:22
          sniyg napisał:

> on miał rację w rozmowie z snakelilith.
          Przywolasz?
          Zacytujesz te racje?

--
          Kuba Wojewódzki przypomniał jej "Przesłuchanie", dramat sprzed lat, w którym zagrała główną rolę - kobiety niesprawiedliwie aresztowanej i brutalnie przesłuchiwanej.
          -Strzelałam do latryny i to g*wno zabrudziło wszystko - wspominała Janda.
          -Można powiedzieć, że to jest piękna metafora IV RP: g*wno rozlało się wszędzie - podsumował Wojewódzki.
            • snakelilith Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 16:27
              No ale jakie to ty masz niby racje? Co ja niby takiego tam napisałam, że teraz się nie sprawdziło? Jak na razie to tylko Merkel nie stworzyła pierwszego rządu koalicyjnego, AfD jeszcze nie rządzi, więc bądź łaskowy nie bredzić i nie insynuować mi tez, których nie wystawiałam. Napisałam w tamtym wątku nawet, że możliwie, że Merkel będzie musiała odejść i co z tego? To ciągle nie oznacza rządów AfD i innych bzdur, który próbujesz tu nam wmówić.
              • chyba.ze Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 16:45
                snakelilith rok temu niby nic nie napisała:

Wybory w Niemczech nie są rozstrzygane we wscho
                > dnich Niemczech. W innych landach poparcie dla AfD spada i ta partia nigdy nie
                > zagrażała pozycji innych partii, które nie podjęłyby zresztą z AfD współpracy
                > koalicyjnej, więc AfD może podzielić los komunistów, gdzieś tam są, ale nie maj
                > ą wiele do powiedzenia, są tylko egzotyczną opozycją.
                  • asmarabis Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 20.11.17, 17:58

snakelilith napisała:

> A jaką niby rolę pełni dziś AfD oprócz egzotycznej opozycji?

Państwo z milionami egzotycznych mieszkańców ktorzy nie maja zamiaru sue integrować musi miec przeciez egzotyczna opozycje

--
                    "Wtem zza drzewa wyłoniła się ponura postać."Ty jesteś stworek"?-zapytała ponurym basem.Tak-wyszeptał onieśmielony Stworek."I to jest twoja trąba?"-złowieszczo wysyczała postać.No, moja... -zaszemrał wystraszony nie na żarty Stworek."Ha" -złośliwie zasmiała się osoba w czerni -to ja, jakiem Asmarabis -powiadam ci,zę to wstyd pokazywać sie publicznie z czymś takim na mordzie!...To jest wiocha, a nie najnowsza moda. I to rzekłszy Asmarabis rozwiała sie we mgle" Verdana
        • snakelilith Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 21.11.17, 12:57
          Istnieje wiele możliwych opcji. CDU/CSU może (ale nie musi) wyjść z nowych wyborów silniejsza, bo wrócą do niej głosy tych, którzy głosowali na FDP. Dla wielu stanowisko FDP to rozczarowanie i wcale się nie dziwię. Jeżeli w następnych dniach ta partia nie udowodni, że miała faktycznie ważne przyczyny do zerwania rozmów koalicyjnych, to w następnych wyborach trafi tam, gdzie przez ostatnia lata była, czyli w parlamentarny niebyt. Zieloni paradoksalnie na całym tym budowaniu koalicji chyba zyskali. Prezentują się teraz jako partia z wprawdzie diametralnie inną pozycją w stosunku do potencjalnych koalicjantów w wielu tematach, ale też tą, która w poczuciu odpowiedzialności nawięcej poszła na ustępstwa. I nie przerwała rozmów. To może dodać jej punktów. SPD chce nowych wyborów, bo liczy na nowe przetasowanie i Schulz naiwnie wierzy, że ugra tym razem tam więcej. Może się przeliczyć, bo to upieranie się może być zrozumiane jako egomania Schulza i tym zresztą jest. To nie był najlepszy kandydat na kanclerza, z kimś innym SPD miałaby więcej szans. Co oznaczają nowe wybory dla AfD to nie wiem. Mogą zyskać, mogą jednak też stracić głosy tych, którzy wspierali wcześniej SPD i CDU, a wybierali AfD tylko w ramach protestu. Teraz widać, że to nic nie dało. Zobaczymy. Niewykluczone jednak, że nowych wyborów wcale nie będzie.
          • asmarabis Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 21.11.17, 13:01
            E tam co by sie nie stalo i tak kraj stoi nad przepascia
            dlatego nikt nie chce rzadzic i formowac rzadu bo to nie ma sensu, w kwitnacej polsce kazdy za to pcha sie do wladzy lacznie z ematkami

--
            "Wtem zza drzewa wyłoniła się ponura postać."Ty jesteś stworek"?-zapytała ponurym basem.Tak-wyszeptał onieśmielony Stworek."I to jest twoja trąba?"-złowieszczo wysyczała postać.No, moja... -zaszemrał wystraszony nie na żarty Stworek."Ha" -złośliwie zasmiała się osoba w czerni -to ja, jakiem Asmarabis -powiadam ci,zę to wstyd pokazywać sie publicznie z czymś takim na mordzie!...To jest wiocha, a nie najnowsza moda. I to rzekłszy Asmarabis rozwiała sie we mgle" Verdana
          • riki_i Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 21.11.17, 14:22
            Snakelilith, budzisz mój swoisty podziw tymi analizami politycznymi, podobnie jak Olenka z Kataru, bo twierdzisz zawsze dokładnie odwrotnie to, co mówią eksperci.

1. Zagranie Lindnera przyniosło ten efekt, że w zasadzie wszyscy są zgodni, że przy nowych wyborach FDP jest jedyną partią, która NA PEWNO nie straci. Utrzyma swój stan posiadania, albo zgarnie kilkuprocentową premię. Warto zauważyć, że stanowisko FDP w sprawie imigrantów wiele nie odbiega od poglądów AfD, co w sytuacji kryzysu przywództwa w tej drugiej partii może przerzucić część jej głosów (zwłaszcza na zachodzie Niemiec) do FDP.

2. Zieloni to lewacka ekstrema, a ich kompletnie nierealne postulaty w sprawie migracji, które przy okazji rozmów koalicyjnych zostały szeroko wyeksponowane , na pewno nie przyniosą im wzrostu poparcia.

3. Jeśli kolejne wybory miałyby się odbyć na początku 2018 roku, jak wynika z przecieków, SPD na pewno nie zdoła się do tego czasu na nowo pozycjonować programowo. A w sytuacji prostej "powtórki z rozrywki" na 90% stracą kolejne punkty, zwłaszcza, że nimb nowości Schulza jako lidera dawno już wygasł.

4. Co do Twych uwag na temat szans wyborczych AfD w nowym rozdaniu, to jedynie one są sensowne. Nie wiadomo, który zapiewajło z AfD wyznaczy linię kampanii wyborczej - Gauland? małzeństwo von Storchów?

--
            • snakelilith Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 21.11.17, 16:04
              riki_i napisał:

> 1. Zagranie Lindnera przyniosło ten efekt, że w zasadzie wszyscy są zgodni, że
              > przy nowych wyborach FDP jest jedyną partią, która NA PEWNO nie straci. Utrzyma
              > swój stan posiadania, albo zgarnie kilkuprocentową premię. Warto zauważyć, że
              > stanowisko FDP w sprawie imigrantów wiele nie odbiega od poglądów AfD, co w syt
              > uacji kryzysu przywództwa w tej drugiej partii może przerzucić część jej głosów
              > (zwłaszcza na zachodzie Niemiec) do FDP.

Nie pisałam o tym, czym różni się stanowisko FDP od AfD i jakie jest moje zdanie na temat tego stanowiska, a o reakcjach na przerwanie rozmów koalicjnych przez FDP. I tu niestety, FDP dało tyłka i może za to drogo zapłacić. We wczorajszych tagesschau było o możliwym golu do własnej bramki, a Bundesentwicklungsminister Gerd Müller (CSU) zarzucił oficjalnie FDP, że przerwanie rozmów było kalkulacją i planem. To raczej nie doda tej partii punktów. We wczorajszych talkshows z różnymi ekspertami była też na ten temat mowa. Radzę więc nie kierować się własnymi sentymentami i pobożnymi życzeniami, bo niemiecki wyborca może mieć inne zadanie od twojego. FDP to nie jest masowa partia, na nich głosują szczególni ludzi, raczej nie ci, co mają stracha przed uchodźcami, więc lepiej nie wnikaj w ich motywy, bo tego nie potrafisz.

> 2. Zieloni to lewacka ekstrema, a ich kompletnie nierealne postulaty w sprawie
              > migracji, które przy okazji rozmów koalicyjnych zostały szeroko wyeksponowane ,
              > na pewno nie przyniosą im wzrostu poparcia.

Nie wiem, co to jest lewacka ekstrema. Do tej pory myślałam, że chodzi tu o komunistów, czyli Die Linke. Określając tak Zielonych dajesz może świadectwo swojego mega-konserwatywnego światopoglądu, ale jesteś niestety daleko od prawdy. I czy ich postulaty są nierealne nie gra teraz żadnej roli, bo rozmowy koalicyjne z tą partią zostały przerwane i to nie ze strony CDU/CSU. Jak na razie, to Zieloni od lat są w parlamencie, a FDP jako partia bogatych była w ostatnim czasie w głębokim kryzysie. Z pozycji silniejszego więc nie przemawiają, a chęć współpracy z CDU/CSU w mniejszowściowym rządzie, który dla Merkel niespecjalnie wchodzi w rachubę, brzmi z ust FDP po zerwaniu rozmów jak hipokryzja.

> 3. Jeśli kolejne wybory miałyby się odbyć na początku 2018 roku, jak wynika z p
              > rzecieków, SPD na pewno nie zdoła się do tego czasu na nowo pozycjonować progra
              > mowo. A w sytuacji prostej "powtórki z rozrywki" na 90% stracą kolejne punkty,
              > zwłaszcza, że nimb nowości Schulza jako lidera dawno już wygasł.

Jakich przecieków ignorancie? Wybory zostaną ogłoszone na ściśle określonych warunkach, na to są procedury, o których jest mowa od wczoraj w każdych niemieckich wiadomościach. Znowu się dyskwalifikujesz jako ekspert. A co do SPD, to poparcie dla tej partii, podobnie jak dla CDU/CSU ulega fluktuacji i nie można wiedzieć, ile głosów dostaną na wiosną 2018. W każdym razie SPD była w ostatnich wyborach najsilniejszą partią zaraz po CDU/CSU, więc oni nie walczą o ochłapy, a o stanowisko kanclerza.

> 4. Co do Twych uwag na temat szans wyborczych AfD w nowym rozdaniu, to jedynie
              > one są sensowne. Nie wiadomo, który zapiewajło z AfD wyznaczy linię kampanii wy
              > borczej - Gauland? małzeństwo von Storchów?

Nie rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć. Pisz po polsku. Tylko nie używaj najlepiej nazwiska Gauland, bo na samo przypomnienie sobie o tym obleśnym rasiście i naziscie podnosi mi się obiad.
              • riki_i Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 21.11.17, 20:25
                1. Tagesschau to tuba propagandowa , która zawsze wie, co jest aktualnie "po linii i na bazie". Powtórzę - FDP poprzez zerwanie rozmów koalicyjnych na pewno nie straciło poparcia, choć Pani Merkel usilnie chciałaby , aby tak było. CSU płonie za to z zawiści, że to FDP wycięło ów numer. Bo to Seehofer i jego kumple chcieliby odgrywać rolę tych najbardziej nieprzejednanych z prawej strony w rozmowach koalicyjnych. A tu zonk! Lindner ich ograł i nie pozwolił na stary numer wiecznego hamletyzowania CSU, kończącego się kapitulacją z podwieszonym ogonem. FDP nie jest masową partią? No nie jest, i co z tego? Przez kilkadziesiąt lat poparcie wyborcze nie przekraczające kilkunastu procent pozwalało im nieprzerwanie współrządzić Niemcami. Słyszałaś cokolwiek o koalicjach wyborczych i partiach wspierających? Co do tego ex-kryzysu w FDP, to przecież wywołała go Merkel trzymając bez końca w rządzie obalonego przez własną partię Guida Westerwelle. Przypominam, że wcześniej, w 2009 roku, FDP osiągnęło najlepszy wynik w całej powojennej historii - 14,6% głosów.

2. Die Linke mają socjalny lewicowy program, ale w kwestii migracji nie są jednomyślni i np. Pani Sahra Wagenknecht ma tu poglądy zbieżne z radykalną prawicą. Rozparzone lewactwo z genealogią 1968 roku to właśnie Partia Zielonych, głosząca najbardziej odjechane i od czapy poglądy - zwłaszcza w kwestii migracyjnej (szalony pomysł łączenia rodzin owych 1,2 mln beżowych bez papierów).

3. Nazywanie mnie ignorantem w sprawach niemcoznawstwa to naprawdę niezły żart, ale dawaj dalej - na zdrowie! Guzik wiesz nawet o najnowszych dziejach polityki niemieckiej , skoro wyjeżdżasz mi z procedurami wyborczymi. A o zagraniu Gerharda Schroedera w 2005 roku słyszała? Rząd sam występuje o votum zaufania Bundestagu, po czym własna partia kanclerza głosuje przeciw. Prezydent rozwiązuje parlament i są nowe wybory. Proste? Szybkie? Skuteczne? A Ty mi wyjeżdżasz z teoretycznymi mundrościami z konstytucji, które można w ww. sposób błyskawicznie ominąć.

4. SPD była w ostatnich wyborach najsilniejszą partią po CDU/CSU? Ha ha ha! Zaraz popuszczę w majty ze śmiechu. To był ich najgorszy rezultat w powojennej historii (20,5% głosów!). Na układ sił w parlamencie patrzy się holistycznie tzn. ile poparcia zdobyły wszystkie partie i i jak z tego można zbudować (albo nie można) koalicję rządową. To jest elementarz wiedzy o polityce znany profanom, wszystkim ludziom z IQ powyżej ameby. Ale nie Tobie... Wciskanie, że drugie miejsce po CDU/CSU cokolwiek znaczy przypomina mi stary dowcip z PRL-u jak to Breżniew i Jimmy Carter ścigali się w wyścigu kolarskim. Zwyciężył prezydent USA, który dopedałował pierwszy na metę. Radziecka agencja prasowa TASS skomentowała to następująco "Leonid Breżniew zajął zaszczytne drugie miejsce, Jimmy Carter był przedostatni". big_grin

Jesteś ideologicznym betonem, konsumentką medialnej papki najgorszych reżimowych mediów niemieckich, która jeszcze dokonuje takiej żałosnej operacji myślowej, że te smętne pseudointelektualne piardy przyjmuje jako własną prawdę objawioną. Żal mi Ciebie, ale pisz dalej, nawet polubiłem tę dyskusję z watą cukrową.

• snakelilith Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 21.11.17, 21:02
                  riki_i napisał:

> Jesteś ideologicznym betonem, konsumentką medialnej papki najgorszych reżimowyc
                  > h mediów niemieckich, która jeszcze dokonuje takiej żałosnej operacji myślowej,
                  > że te smętne pseudointelektualne piardy przyjmuje jako własną prawdę objawioną
                  > . Żal mi Ciebie, ale pisz dalej, nawet polubiłem tę dyskusję z watą cukrową.
                  >
                  Nie bardzo wiem, czemu ci tak mnie żal, a jeszcze mniej z jakiego powodu miałabym prowadzić jałową dyskusję z ignorantem i na dodatek chamem. Jako znawca Niemiec powinieneś znać Götza von Berlichingen i jego sławne słowa: "er sollte mich hinten lecken..."
        • riki_i Re: Forumowe znawczynie polityki niemieckiej... 21.11.17, 14:07
          mamusia1999 napisała:

> A gdybym miala pokusić sie o prognozę to wydaje mi sie ze w przypadku ponownych
          > wyborow CDU/CSU ustawi sie mocniej w prawo i spróbuje odzyskać swoich wyborców
          > , ktorzy dali się omotać AfD.

Przepraszam bardzo, ale kto niby miałby w to uwierzyć? Po wpuszczeniu 1,2 mln beżowych bez papierów nagle mieliby się "ustawić mocniej w prawo"?!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka