Dodaj do ulubionych

Zapalenie spojowek lek bez recepty ?

31.12.17, 01:00
Ematki czy można na zapalenie spojówek dostać coś bez recepty? Byłam ostatnio u kolezanki która akurat miała to cholerstwo i mnie właśnie dopadło sad ona brała Dicortineff na to ale to na receptę,do lekarza jutro pewnie się Kię dostanę a na SOR jechać nie mogę bo mam pod opieka dzieci,co mogę kupic na szybko w aptece bez recepty??
Edytor zaawansowany
  • szarsz 31.12.17, 01:05
    > czy można na zapalenie spojówek dostać coś bez recepty?

Nie.
    Możesz w aptece coś wyżebrać, jeśli Cię znają, możesz robić okłady z herbaty, możesz płukać oko płynem do soczewek kontaktowych, ale nic z tego nie będzie skuteczne na mocniejsze zapalenie. Jak będziesz u jakiegokolwiek lekarza poproś o receptę na sulfacetamid na zapas. To też nie jest skuteczne, ale pozwoli dotrwać do lekarza.
  • beverlyja90210 31.12.17, 01:10
    Wyżebrać tzn. ze miga mi sprzedać te krople bez recepty? Jutro „moja” apteka zamknięta,tylko te w galeriach otwarte o masakra jak mi się dzieciaki zaraz to będzie masakra sad Dziekuje Ci za odpowiedz
  • stillgrey 31.12.17, 01:18
    Mi w sytuacjach awaryjnych na przekrwione oczy, piekące spojówki etc. zawsze pomaga starazolin. Efekt jest natychmiastowy. Ale jeśli masz bakteryjne zapalenie spojówek to bez antybiotyku się i tak nie obejdzie.
  • dziennik-niecodziennik 31.12.17, 01:27
    Doraznie zeby jakos przetrwac to jakis Starazolin xzy inne Visine - bedzie mniej pieklo, swedzialo, dotrzymasz latwiej do poniedzialku i lekarza, chociaz rodzinnego. Niech sprobuje okreslic czy to wirusowe czy bakteryjne - na moje oko wirusowe, bo bakteryjne tak zakazne nie bywaja - i dobrac lek.
    Na biezaco staraj sie nie dotykac oczu (i nie pozwalaj dzieciom dotykac), a jak dotkniesz to myj rece. I generalnie troche sie odizoluj od dzieci (wez sobie osobny recznik do twarzy albo wycieraj papierowym, nie puszczaj na swoja poduszke itd). Zmniejszysz ryzyko zakazenia.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • beverlyja90210 31.12.17, 01:42
    Dziekuje wszystkim za rady
  • memphis90 31.12.17, 10:15
    Argenton optic spray działa odkażająco, bo ma jony miedzi i srebea, płucz nim często oko- nawet co 1-2h. Jeśli nie wystarczy to idź na pomoc doraźną ( nie SOR!!!).

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • kruella83 31.12.17, 13:39
    Srebro koloidalne kup
  • ichi51e 31.12.17, 22:04
    Nic nie dziala uncertain mi dopiero receptowe pomogly. Torebki z herbaty kladz i jak najszybciej odz po leki

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.