Dodaj do ulubionych

Zaniżony koszt wysyłki, dopłacacie?

04.01.18, 14:28
Kupiłam na alledrogo bluzę, koszt bluzy i wysyłki podanej na aukcji zapłaciłam, a dziś dostaje maila od sprzedającej że mam dopłacić 4 złote bo koszt wysyłki był większy niż myślała. Poczta od jakiegoś czasu ma stały cennik, Pani sprzedaje dużo sądząc po komentarzach więc wysyła na bieżąco. Dopłacacie?

--
"Dankaimirek- rasowa Polka: nie o to chodzi, żebym ja miał nową krowę, tylko żeby sąsiadowi zdechła." by Anorektycznazdzira
Edytor zaawansowany
  • mama.nygusa 04.01.18, 14:43
    Gdyby faktycznie byla niekorzysc na sprzedajacego to bym doplacila.

--
    "Jethon: PiS łamie konstytucję
    Mazurek: W którym miejscu?
    Jethon: Nie wiem, nie znam się.
  • a1ma 04.01.18, 14:46
    Nie. Watpie, czy gdyby różnica była w przeciwna stronę, to sprzedająca zwróciłaby Ci nadpłatę.

--
    chez alma
  • mikams75 04.01.18, 15:10
    ja zwracalam jako sprzedawca smile
  • memphis90 04.01.18, 17:11
    Jesteś wyjątkiem... Pisałam przed świętami, jak to kreatywni sprzedawcy życzą sobie 20 zł za "wysyłkę" towaru, który idzie z Chin za darmo (bezpośrednio do klienta, sprzedawca z allegro nie ma go nawet przez chwilę w swoim posiadaniu).

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • 1st.world.problems 05.01.18, 18:55
    Mi raz zwrócił jakiś sprzedawca, dwuzłotówkę w woreczku strunowym. Byłam mile zaskoczonasmile
  • mikams75 04.01.18, 14:49
    jesli to sklep to bym sie zastanowila, bo to nieuczciwe przyciagac klientow niska cena a pozniej domagac sie doplaty, ale kiedys kupilam cos za grosze od prywatnej osoby i ta osoba musialaby doplacic do tej sprzedazy przez wysylke, wiec oczywiscie doplacilam.
  • rozwiane_marzenie 04.01.18, 14:56
    Dopłaciłabym, bo jestem miła smile. Ale pani nie powinna się tak zachować. Trudno, taką cenę ustaliła za przesyłkę, Ty się na nią zdecydowałaś, no to niech pani będzie konsekwentna i niech sama dopłaci, jeśli jest taka potrzeba. Liczą się warunki początkowe, bo to na nie się zdecydowałaś.
  • mozambique 04.01.18, 15:33
    wiele spzredawalm na all i nawet jak zle oszacowalm koszy paczki , głownie wagę, to trudno - róznicę brałam jako swoją strate , z nauczką na przyszlosc

nie dopłaciłabym

--
    by Niezatapialna Armada :
    "Ptak zamachał skrzydłami i odleciał. Czymże , ach czymże byłby bez skrzydeł?"
    Nielotem? Pingwinem, strusiem? Jest wiele możliwości.
    Na przykład Kiwi.
  • zla.m 04.01.18, 18:44
    Dokładnie. Ja kiedyś podbiłam cenę przesyłki w jednym miejscu, a nie zmieniłam w drugim. Na pytanie: "to ile w końcu|" odpowiedziałam, że oczywiście niższa cena. Mój błąd, ja płacę.

Nie wiem, co bym zrobiła na miejscu załozycielki wątka, pewnie by zależało, ile za bluzę i ile przesyłka.

--
    Psycholog poradził mi napisać szczere listy do osób, których nienawidzę i spalić je.
    Zrobione. Ale co z listami?
  • aguar 04.01.18, 15:37
    Jeśli źle oszacowała, to jej problem. Ja bym nie dopłacała, a jak by kobieta nie przysłała bluzy, to ona by miała problemy na allegro. Chyba, żeby mi bardzo zależało na szybkim otrzymaniu tej bluzy. Wtedy bym może dopłaciła, a potem jej wystawiła negatywny komentarz.
  • sasanka4321 04.01.18, 15:49
    >Wtedy bym może dopłaciła, a potem jej wystawiła negatywny komentarz.<

Wystawilabys jej negatywny komentarz, za to, ze sie pomylila i poprosila o doplacenie brakujacej kwoty, na co Ty sie zgodzilas???? Nigdy nie sprzedawalam niczego na allegro, ale takiego zachowania klientow bym sie nie spodziewala...
  • dyzurny_troll_forum 04.01.18, 15:51
    sasanka4321 napisała:

> >Wtedy bym może dopłaciła, a potem jej wystawiła negatywny komentarz.<
    >
    > Wystawilabys jej negatywny komentarz, za to, ze sie pomylila

A to nie jest warunek wystarczający?
  • mozambique 04.01.18, 15:57
    czyli w sklepie jak zaplacisz przy kasie za blulze cene z metki i juz na ulicy dogoni cie sprzedawczyni ze sie pomyliła i na metce powinno byc wiecej i zebyc dopłaciła - to doplacasz?

--
    Na przykład Kiwi.
  • sasanka4321 04.01.18, 16:14
    Moge doplacic moge nie doplacic - to moja decyzja. Natomiast na pewno nie zrobie czegos takiego, ze zgodze sie na doplacenie, doplace, po czym zloze skarge na te sprzedawczynie. Na tym forum to juz mnie chyba nic nie zdziwi...
  • aguar 04.01.18, 16:17
    No ale co masz zrobić, jeśli z jednej strony uważasz postępowanie sprzedającego za niezgodne z regułami, a z drugiej NAPRAWDĘ Ci zależy, żeby jak najszybciej mieć towar???
  • mozambique 05.01.18, 12:05
    klasyczna sytaucja - komu bardziej zależy
    w tym przypadku Tobie wiec spokojnie poniesiesz karę smile czyli dodatkowy koszt

--
    Na przykład Kiwi.
  • 1st.world.problems 05.01.18, 18:58
    Sprzedawca ma prawo do napisania (IMHO oczywiscie asertywnej) odp na taki chamski komentarz. Choć klient jest teraz anonimowy i nie miałabyś minusa, wiesz kiedyś po paru takich krzywych akcjach bana byś dostala i tyle.
  • kwietniowka2011 04.01.18, 15:45
    no cóż, jej błąd jej strata
    byłam w takiej sytuacji jako sprzedający i nie przyszło mi do głowy się upominać
  • woman_in_love 04.01.18, 16:45
    a jak nie, to nie płać i tyle.
  • semihora 04.01.18, 17:35
    Nie. Koszt wysyłki mogła sprawdzić na stronie poczty.

--
    Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
  • bo1 04.01.18, 17:37
    Nie, nie dopłaciłabym. Umowa to umowa. Nigdy w życiu nie próbowałabym przerzucić na klienta konsekwencji mojej nieporadnej kalkulacji.
  • kota_marcowa 04.01.18, 18:31
    Oczywiście, że nie.
  • tola1990 04.01.18, 18:31
    Nie, nie dopłaciłabym. Wiele rzeczy już sprzedałam i parę razy się już tak kopsłam i zawsze brałam to na klatę.
  • ida_listopadowa 05.01.18, 12:34
    Jakby mi zalezalo na przedmiocie, to tak, ale sama jako sprzedajacy bralam to na siebie. Dodatkowo zwracalam pieniadze, gdy kwota za przesylke wyszla mniejsza. Co ciekawe, kupujacy nie chcieli tych pieniedzy. Bylo kilka takich sytuacji! Zebralo sie troche - zgodnie z porozumieniem wrzucilam do puszki WOŚP
  • edelstein 05.01.18, 14:21
    Doplacilabym,mylic sie jest rzecza ludzka.Poza tymzdaje sie,ze paczki sa zalezne od wagi i wielkosci.Moze wyszlo jej ze zmiesci sie w rozmiarze x i wadze y a nieznacznie przekroczylo.Np o 10gram.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.