Dodaj do ulubionych

Sonicare od Philipsa cd.

05.01.18, 10:02
Pisałem jakoś przed świętami, że drugi Sonicare w mojej historii zszedł. I że kupiłem nowego za 80 parę GBP na Amazonie. Nawet już przyszedł i wygląda zajebiście.

Ale zasadniczo chciałem powiedzieć, że się pośpieszyłem. Gdy miałem trochę czasu i pogrzebałem w necie to odkryłem że najczęstszą przyczyną niedomagań jest woda, która dostaje się do środka. Rozebrałem - banalnie, 3 minuty, odrobina cierpliwości i płaski śrubokręt - są filmiki na YT. I rzeczywiście cała mokra w środku, ale nie tak, że odrobina wilgoci tylko uczciwe, duże krople. Wytarłem, wysuszyłem przez kilka dni i wróciła szczoteczka do życia.

Woda dostaję się górą, przy uszczelnieniu metalowej części napędzającej szczoteczkę właściwą. Uszczelnienie jest po prostu do dupy, a guma po roku nosi ślady jakby korozji, czyli materiał także do dupy. Niektórzy twierdzą, ze robione to jest specjalnie. Podobno są części zamienne na eBay. Zgłębię może ten temat w wolnej chwili.

Zapobiega się dostawaniu wody trzymanie szczoteczki na płask, zamiast pionowo i wycieranie ręcznikiem czy ściereczką główki po użyciu. Podobno przedłuża żywotność.

I jeszcze jedna ważna rzecz: gdy już rozebraliśmy szczoteczkę to wymiana baterii to banał, siedzi tam standard produkowany w moim przypadku przez Sony, który kupuje się za parę złotych i po prostu wymienia nawet bez lutowania.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka