Dodaj do ulubionych

taki tam księżowski żarcik

09.01.18, 10:27
twitter.com/kskneblewski
Drugi wpis, przy zdjęciu z komunią. Nawet ja zaniemówiłam. Czy ktoś mi to może jakoś sensownie wytłumaczyć? Trzymajcie dzieci z dala od tych zboczeńców i tych, którzy na działalność zboków pozwalają. Niedobrze mi.

--
Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!
Edytor zaawansowany
  • 1matka-polka 09.01.18, 10:41
    Po ostatniej rozmowie z ateista: "nie wierze ale mi nie przeszkadza, ze moje dzieci chodza na religie. Bo wszyscy chodza, bo boje sie, ze jak wypisze, to beda gnebieni przez grupe." OMG
    Dlaczego ja ciagle spotykam takich pajacow? Pewnie ematka zaraz mi odpowie, ze ciagnie swoj do swego 8)

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skuwrynsyem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • 1matka-polka 09.01.18, 10:53
    Poza tym w czasie tej przerwy swiatecznej spotkalam gorliwych katolikow, ktorzy co miesiac spowiadaja sie z uzywania antykoncepcji oraz takich, ktorzy twierdzac, ze kosciol to zlo i hipokryzja, jednoczesnie posylaja dzieci do komunii. A wszyscy z wyzszym wyksztalceniem. Na stanowiskach. Itp.

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • aqua48 09.01.18, 12:17
    1matka-polka napisała:

> Poza tym w czasie tej przerwy swiatecznej spotkalam gorliwych katolikow, ktorzy
    > co miesiac spowiadaja sie z uzywania antykoncepcji

Spowiadali Ci się?
  • 1matka-polka 09.01.18, 12:19
    Po prostu opowiadali o tym. Jak gdyby nigdy nic.

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:23
    Takie zjawisko nazywa się obłuda.
  • 1matka-polka 09.01.18, 12:26
    Tak. I wystepuje wszedzie, gdzie sa ludzie.

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • mamma_2012 09.01.18, 10:43
    Jeszcze się nie przezwyczaiłaś? Zaraz pojawi się jakiś obrońca kleru twierdząc, że to margines. Szkoda tylko, że tak szeroki, że niewiele poza nim miejscauncertain
  • ichi51e 09.01.18, 14:26
    Ale jaki margines? Zboczonym to trzeba byc zeby sie tu podtekstu dopatrzec...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mai-ra3 09.01.18, 10:47
    Ohyda. Ciesze się że mam coraz mniej wspólnego z polskim kościołem. Masakra.
  • sumire 09.01.18, 10:49
    Skoro tak, to uśmieszek dodany przez księżula całkowicie niepotrzebny. A jednak tam jest.

Cudownie, niech udowadniają, jakie z nich stare oblechy, a popularność tej instytucji będzie dalej spadała.
  • aj.riszka 09.01.18, 10:55
    Obrzydliwe. Widzę, że nawet nie kryją się z tym. I nikt mi nie wmówi, że to moje chore skojarzenia sad
  • iwles 09.01.18, 10:59

nie zrozumiałeś, o co chodzi w tamtym wpisie. Ale jakoś nie dziwi nic...

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • kondolyza 09.01.18, 14:52
    iwles napisała:

>
    > nie zrozumiałeś, o co chodzi w tamtym wpisie. Ale jakoś nie dziwi nic...
    >

to ty nie zrozumialas. w tamtym
    wpisid chodzi o przyjmowanie komunii swietej.

jesli juz robisz przytyki erotyczne to nigdy nie bylo dozwolone wg kosciola katolickiego "do buzi"

wasze lewackie srodowisko ma pedofilską obsesję mysle ze wlasnie z powodu wielu zaburzen seksualnych ktore sa wynikiem braku uporzadkowania i tlumaczenia wszystkoego wolnością
  • alpepe 09.01.18, 17:01
    w 2001 byłam na naukach przedmałżeńskich przy parafii kościoła prowadzonego przez Franciszkanów, miejsce pielgrzymkowe. Zakonnik jasno powiedział, że seks oralny w małżeństwie jest dozwolony, o ile kończy się wytryskiem do pochwy.

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • iwles 09.01.18, 18:22
    I takie wnioski wyciagnales na podstawie tego jednego mojego zdania? Ty to "genialny" jestes 😃😃😃

--
    Paweł

• iziula1 09.01.18, 18:27
    kondolyza napisała:
    > jesli juz robisz przytyki erotyczne to nigdy nie bylo dozwolone wg kosciola kat
    > olickiego "do buzi"
    >
    > wasze lewackie srodowisko ma pedofilską obsesję mysle ze wlasnie z powodu wielu
    > zaburzen seksualnych ktore sa wynikiem braku uporzadkowania i tlumaczenia wszy
    > stkoego wolnością

Skoro tak to wytłumacz mi tak wielką skalę występowania księży pedofili w kościele katolickim który ma wszystko uporządkowane i wolności wyboru tam nie uświadczysz tylko ślepe posłuszeństwo ?

--
    "Nigdy nie powiedziałem, że nie jesteś dobry w tym, co robisz... Po prostu to, co robisz, jest bezwartościowe."
    by Sheldon Cooper
  • mamma_2012 09.01.18, 11:25
    Masz ZA czy jesteś inteligentny inaczej skoro nie potrafisz odczytać tego tweeta? Jeśli ani jedno ani drugie to z premedytacją bronisz autora tego obrzydliwego „żartu”.
  • iwoniaw 09.01.18, 11:25
    Cóż, zapewne chodziło mu o "dowcipne" (czyli popierające jednocześnie kary cielesne) skomentowanie pomysłu przyjmowania komunii na rękę, co niektórym "katolikom" wydaje się niewiarygodnym wręcz szarganiem świętości i niedopuszczalną "nowinką". On pewnie z frakcji jakiś schizmatyków spod znaku 'nie uznajemy SVII i papieża, który nam nie pasuje".

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • 1matka-polka 09.01.18, 11:30
    W pewnej afrykanskiej spolecznosci jest taki zwyczaj, ze mlodzi chlopcy w ramach rytualu przejscia robia loda mezczyznom ze starszyznie wioski. Widze zbierznosc.

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • 1matka-polka 09.01.18, 11:41
    "Zbieznosc"

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • super_hetero_dyna 09.01.18, 11:48
    Odstajesz.
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:00
    to nie jest lefebrysta, tylko tradycjonalista.
  • iwoniaw 09.01.18, 12:35
    Nie napisałam, że jest lefebrystą i w zasadzie obojętne mi jest, jak się ta grupa schizmatyków, do której należy, nazywa.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:48
    Dlatego to napisałam. On jest jak najbardziej w łączności z Kościołem
  • milva24 09.01.18, 12:26
    Też tak sądzę. To nie była według mnie aluzja seksualna.
  • chicarica 09.01.18, 13:24
    Myślę że dowcipasek zrobił sobie żarcik dwuznaczny i była to aluzja do obu tych rzeczy.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • 1matka-polka 09.01.18, 11:26
    "że jeden z największych autorytetów nie tylko Kościoła, ale także świata laickiego, Matka Teresa z Kalkuty stwierdziła swego czasu: „Komunia Święta na rękę jest większym złem niż aborcja”"
    Autorytet, muahhaha, poza tym tylko osoby gleboko zaburzone moga opowiadac takie pierdoly. A ci, ktorzy te bzdety cytuja w dobrej wierze, to kompletni, tak zwani pozyteczni, idioci.

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
  • piernicola 09.01.18, 11:43
    Chodzi o "na kolanach i do ust"? To jest przedsoborowa forma przyjmowania komunii. Podejrzewam, że istnieją jeszcze proste umysły, którym to "się nie kojarzy" i nie robią w ten sposób żadnej aluzji. Naprawdę. Nie wiem, czy ten ksiądz do nich należy, ale sympatyzowanie z nacjonalistami raczej skłania ku poglądowi, że nie jest to wyrafinowana mentalność.
  • 1matka-polka 09.01.18, 11:45
    Pojdzmy falej, dlaczego na kolanach i po co do ust?

--
  • 1matka-polka 09.01.18, 11:46
    "Dalej"

--
    Mark Twain
  • piernicola 09.01.18, 11:48
    Zacytuję Tewje Mleczarza: "Traditioooooon!"
  • ichi51e 09.01.18, 14:33
    Bo tak zawsze bylo a Polak-katolik jest tradycjonalista. Pamietam moja sp babcie ktora malo apopleksji nie dostala na widok kobiety rozdajacej komunie i jej umalowanych(!!!) paznokci. Nie maja co rozkminiac do czpiaja sie rytualow.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • iwles 09.01.18, 18:31
    Taaaak? A z czym ma sie kojarzyc to mrugniecie oczkiem na koncu zdania?

--
    Paweł

• olena.s 09.01.18, 11:44
    Wpis jest dwuznaczny i obleśny - całkiem bez różnicy, kto jaki ma pogląd nt. postawy przy przyjmowaniu komunii. Ktoś, kto nie widzi tego w tym wpisie, udaje - lub ma zerowe wyczucie tak jezyka, jak ludzi.
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 11:48
    dwuznaczny. Dla ciebie pewnie tak. Nawet mnie to nie dziwi. Wyjasniłam, bo może ktoś chciałby przecztać cos merytorycznego.
  • 1matka-polka 09.01.18, 11:50
    Religoa i merytorycznosc. Leza i kwicza.

--
    Mark Twain
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 11:54
    w sumie mów co tam chcesz. Niezbyt wiele spodziewam się po ludziach komu ideolo pada na głowę. Tak, wiem, co odpiszesz, dlatego zawczasu zyczę miłej zabawy smile Nie wchodzę w pyskówki, bo własnie lubię wypowiedzi merytoryczne smile No to pa smile
  • 1matka-polka 09.01.18, 12:08
    Co niby odpowiem? Jestes katoliczka? A jesli tak, to jaka zawila logika kaze ci twierdzic, ze to ja jestem ofiara jakiejs ideologi???

--
  • olena.s 09.01.18, 19:05
    smile ależ ja doskonale wiem, jakie jest tradycjonalistyczne podejście do tematu. Stwierdzam mimo to, że tekst był, jak wyzej.
  • 1matka-polka 09.01.18, 11:44
    Kosciol sam sie osmiesza. Samo branie do ust/lykanie ciala Chrystusa jest idiotyczne i sie kojarzy.

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skuwrynsyem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 11:51
    W Kościele przyjmuje się Komunię do ust i na klęcząco od setek lat. nawet jeśli kojarzy Ci się to w jakiś chory sposób.
  • snakelilith 09.01.18, 12:44
    wanda_co_nie_chciala_niemca2 napisał(a):

> W Kościele przyjmuje się Komunię do ust i na klęcząco od setek lat. nawet jeśli
    > kojarzy Ci się to w jakiś chory sposób.

Mylisz się. Niemieccy katolicy dostają komunię na stojąco i do ręki. Ale rozumiem, że oni nie są w polskich oczach prawdziwi.
  • iwoniaw 09.01.18, 12:47
    Podobnie jest w innych krajach Europy. W Polsce komunia "na rękę" jest mniej popularna, ale już na stojąco (ludzie podchodzą kolejno do księdza) całkiem powszechna, spotkałam się z tym nawet na podkarpackich wsiach. Większość księży, niezależnie od tego, na czym się lansują ekstremiści po internetach, jednak NIE kwestionuje zaleceń polskiego episkopatu ani papieża.

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • rosapulchra-0 09.01.18, 14:48
    Ja powiem więcej. W UK, w polskim kościele tak się podaje komunię: na stojąco i do ręki.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:50
    Od Soboru. Zreszta w Polsce od kilku lat też można na stojąco i do ręki. Jak podejdziesz i wyciągniesz rękę to dostaniesz.
  • edelstein 09.01.18, 13:01
    W Niemczech sie nie przyjmuje, ale nick twoj swiadczy,ze jestes b.blisko kosciola i ONRu,wiec co tu tlumaczyc

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 13:17
    a nie kojarzy Ci się czasem z legenda z pierwszych lat szkoły podstawowej? smile
  • edelstein 09.01.18, 13:30
    Nie.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • lodomeria 09.01.18, 13:52
    No właśnie od setek, ci sami, co urządzali wyprawy krzyżowe, polowania na czarownice, inkwizycję, co uznawali, że chłop jest własnością pana, że kobieta to nie w pełni człowiek. A jak to robili pierwsi chrześijanie?
  • landora 09.01.18, 11:47
    Cały ten twitter jest obrzydliwy (ten pojazd na protestantów...), ale akurat w tym wpisie chodzi o to, żeby komunia była udzielana do ust, a nie na rękę. Ksiądz jest tradycjonalistą i nie podoba mu się nowoczesna praktyka udzielania komunii na rękę, jak to ma miejsce w kościołach na Zachodzie. Przecież nie chodzi o branie jego penisa do ust...
  • mai-ra3 09.01.18, 11:57
    To po co to "wink" na końcu?

Gdyby tylko o to chodziło, to byłby wpis np. w stylu: Uważam, ze jednak Komunia Swięta powinna byc udzielana nadal na klęcząco i do ust, aby zachowac do niej nalezyty szacunek. amen.

Dając niepotrzebnie "wink" na końcu, i zdjęcie z chłopcem przyjmującym komunię, a do tego coś o rózdze, należało się liczyć z ezłymi skojarzeniami. Bo kościoł aż taki święty nie jest, aby uniknąć podejrzeń ze strony rodziców, niestety afery z pedofilią zrobiły swoje.
  • super_hetero_dyna 09.01.18, 12:04
    Po to, żeby zaznaczyć, że "trzciną na rękę" to tylko taka figura stylistyczna, a nie zachęta do wymierzania kar własnie w taki literalnie sposób.
  • lodomeria 09.01.18, 13:54
    Jaka nowoczesna praktyka skoro pierwsi chrześcijanie tak właśnie odprawiali msze. Że o Jezusie nie wspomnę...
  • dyzurny_troll_forum 09.01.18, 11:49
    super_hetero_dyna napisał(a):

> Własnie ja zrozumiałem. Wy za to wszystkie nieszczęśnice macie wdrukowane Wam p
    > rzez środowisko GW skojarzenie "ksiądz=pedofil". I tak lewactwo ma upieczone na
    > jednym ogniu dwie pieczenie - nienawiść do kościoła i odwrócenie uwagi od środ
    > owiska lewaków, naszpikowanego pedofilami jak wielkanocna baba rodzynkami.

Dobrze, wyjaśniłeś nam już pierwszą cześć wypowiedzi księdza czyli " na kolanach i do ust". To teraz przeanalizuj " a na rękę co najwyżej trzciną" co ja na przykład odbieram jako zachętę do stosowania kar cielesnych. Pytanie czy tylko wobec dzieci czy również "gdy zupa była za słona" Jak myślisz?

• miedzymorze 09.01.18, 11:53
    > KOMUNIA. Żaden katolik z komunii jaj sobie nie będzie robił, a już na pewno nie tradycjonalista.
    cytat z tweetera:
    Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną. wink

skoro nie robi sobie jaj, czyli nie żartuje i pisze z wielką czcia, to wytłumacz skąd tam się wziął dopisek po przecinku i uśmieszek na końcu
    Z uwielbienia tradycji i czci dla komunii ?
    pozdr,
    mi
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 11:56
    emotikony zakałą wolności.
  • nathasha 09.01.18, 12:02
    Prawdopodobnie z tego zeby nie brac powaznie bicia trzcina po rekach. Natomiast, z tych ktore sa przekonane ze taki wpis moze kojarzyc sie jedynie z seksem oralnym i ksiadz zrobil to swiadomie publikujac zdjecie dziecka, ile zglosilo sprawe na policje?
  • semihora 09.01.18, 13:06
    Halo, policja? Proszę przyjechać na ematkę!

Poza tym co zgłosić - że dodał debilnego, dwuznacznego i obrzydliwego tweeta?

--
    Nie mam serca do pilności, do piękności, do świętości - to zbyt wyszukany stan!
  • nathasha 09.01.18, 14:45
    To ksiadz opublikowal na ematce? Propagowanie pedofilii jest karalne, nie mow ze nie wiedzialas. Ale pomysl co mozna sadzic o osobie ktora uwaza ze chodzi o propagowanie pedofilii ale nawet nie trudzi sie zeby zgodil propagatora. Czy takiej osobie naprawde chodzi o zwalczanie pedofilii czy jedynie o jatke na forum?
  • sanrio 09.01.18, 11:55
    trzeba miec mocno wypaczoną psychikę, żeby doszukiwać się w tym wpisie czegoś wulgarnego.
    Dośc dlugo musiałam się zastnawiać o co w tym chodzi, bo nie jestem katoliczką i nie znam się na zwyczajach przyjmowania komunii, dodatkowo nie zrozumiałam hasła z trzciną, ale serio - myślicie, że ten ksiądz sugeruje robienie loda? Serio?

--
    koty...najlepszy przykład na to, że karma wraca
  • super_hetero_dyna 09.01.18, 11:57
    Ależ tak. One tak właśnie myślą. Serio, serio.
  • semihora 09.01.18, 12:07
    Jak trzeba mieć wypaczoną psychikę albo nie być świadomym własnego języka, by dodawać taki wpis? Głupota czy prowokacja?

--
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:15
    ten wpis mówi więcej o Was niż o nim.
  • semihora 09.01.18, 12:17
    Tak to sobie tłumacz.

--
    Małpy nie sposób przekonać, by dała nam banana, obiecując jej, że po śmierci w małpim niebie otrzyma nieskończone mnóstwo bananów.
  • sanrio 09.01.18, 12:30
    może głupota, mało to głupich na świecie?

--
    Mój mi nigdy nie zabronił, ale za każdym razem jak sie umalowałam (a maluję wyłącznie rzęsy) to pytał, czy się pod latarnię wybieram. - andaba
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:34
    może inne poglądy? Mało to innych poglądów na świecie? smile
  • sanrio 09.01.18, 12:55
    myślałam, że semihora odniosła się do księdza i jego wypaczonej psychiki / nieświadomości języka. Na to odpowiedziałam

--
    koty...najlepszy przykład na to, że karma wraca
  • semihora 09.01.18, 13:08
    No bo do tego.

--
    Dzisiejszy bunt jest jutrzejszym prawem, dzisiejsze bluźnierstwo jutrzejszym komunałem.
  • asia_i_p 09.01.18, 17:19
    Może głupota, a może fakt, że jeśli walczy od jakiegoś czasu o przyjmowanie komunii na kolanach i do ust jako o jedynie słuszną formę (całkowicie się z nim NIE zgadzam), to mu się te zwroty tylko z tym kojarzą.

Moja znajoma pedagog zaliczyła spektakularną wpadkę, bo kiedy uczeń znalazł jej zgubione klucze, powiedziała, że będzie mu chyba musiała postawić loda. W sensie, w jakim się stawia piwo, w jakim używała tego przez całe życie. Klasa ryknęła śmiechem, ona sobie uświadomiła, co powiedziała, tyle że było już za późno i musiała twardo udawać, że nie wie, o co chodzi.

Dodatkowy wstyd - kiedy opowiadała to w pokoju nauczycielskim, ja, dwudziestoparoletnia wtedy mężatka, dowiedziałam się, co to znaczy stawiać loda. Nie znałam wcześniej tej nazwy. Teraz jestem już tak wyszkolona, że do głowy mi nie przyjdzie spytać w klasie, czy spóźniający się uczeń już doszedł - ale fakt, że muszę uprawiać językowy slalom, bo wszystko się wszystkim kojarzy, jest męczący i wcale mnie nie zachwyca.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • dyzurny_troll_forum 09.01.18, 17:23
    asia_i_p napisała:

> Dodatkowy wstyd - kiedy opowiadała to w pokoju nauczycielskim, ja, dwudziestopa
    > roletnia wtedy mężatka, dowiedziałam się, co to znaczy stawiać loda.

I słusznie, ponieważ "postawić loda" jest niepoprawnym związkiem frazeologicznym w tym znaczeniu o którym myślisz. Poprawnie jest "zrobić loda".
  • iwoniaw 09.01.18, 17:25
    fakt, że muszę uprawiać językowy slalom, bo wszystko się wszystkim kojarzy,

No niestety, taki już los nauczycieli pracujących z rocznikami w pewnym przedziale wiekowym big_grin

--
    "Jakby im tak odjąć trochę jedzenia a dołożyć roboty, to zaraz by się im głupot odechciało"
  • snakelilith 09.01.18, 12:49
    Ale co serio? Strzelili sobie samobója, bo skojarzenia nie biorą się z kosmosu. I możliwe, że nie masz skojarzeń z trzciną, bo po rękach liniją nie dostawałaś, za młoda jesteś, ale ja pamiętam czasy, kiedy książa na lekcji religii, wtedy jeszcze przy kościele, na coś takiego sobie wobec dzieci pozwalali. Komuś tu się więc marzą stare czasy, co w szerszym kontekście postępującej "dobrej zmiany" wcale nie jest już tylko głupim gadaniem i może, a nawet powinno być odebrane poważnie.
  • dyzurny_troll_forum 09.01.18, 12:56
    snakelilith napisała:

> I możliwe, że nie masz skojarzeń z trzciną, bo po rękach liniją nie dostawałaś
    > , za młoda jesteś, ale ja pamiętam czasy, kiedy książa na lekcji religii, wtedy
    > jeszcze przy kościele, na coś takiego sobie wobec dzieci pozwalali.

W moim przypadku była to siostra. Siostra typu Bernadetta. Uwielbia się znęcać nad dziećmi, do tego stopnia, że w pewnym momencie "zachorowała" i została odsunięta.
  • aj.riszka 09.01.18, 13:18
    ja dostawałam po rękach linijką, gumową, pamiętam kolor - pomarańczowy. Kiedyś byłam nieobecna i nie miałam zadania z religi, dostałam gumą po rękach a koleżanka, która odważyła się stanąć w mojej obronie - także. Byłyśmy w 2 klasie SP.
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 13:22
    Masz 90 lat?
  • aj.riszka 09.01.18, 13:29

> Masz 90 lat?

Ale kto? ja? Nie.
  • sanrio 09.01.18, 14:20
    słuchaj, trzcina to pikuś. Miałam okazję w swoim dziecięcym życiu poznać dwóch księży, którzy próbowali mnie molestować, to sprawiło, że nienawidzę KK, ale jednak nie wierzę, po prostu nie wierzę, że ten ksiądz tak jawnie, publicznie i niby to żartem odważył się sugerować orale z dziećmi.

--
    ... jestem słodka jak miód...człowiek - ciacho...genetyczny cud...
  • alpepe 09.01.18, 17:08
    On może być nawet nieświadomy, to po prostu z niego mogło wyjść, rozumiesz?

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • mondovi 09.01.18, 17:50
    Cóż, też tak to widzę, tyle że wpis jest bardzo dwuznaczny, co jest imo niedopuszczalne.

--
    nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
  • semihora 09.01.18, 12:02
    Ty się nie ośmieszaj. Nawet jeśli nie miał nic zdrożnego na myśli, to wyszło dwuznacznie - i nie wierzę, że nie był tej dwuznaczności świadomy. Powinien przeredagować tekst. A już dodanie zdjęcia chłopca... Dno dna. Na każdej linii gra na skojarzeniach, ohyda.

--
    Małpy nie sposób przekonać, by dała nam banana, obiecując jej, że po śmierci w małpim niebie otrzyma nieskończone mnóstwo bananów.
  • mai-ra3 09.01.18, 12:04
    Oczywiście, że musiał być świadomy tej dwuznaczności.
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:06
    Nie znam gościa osobiście, za to znam tradycjonalistów od środka. I powiem Ci, że tego typu porównanie nawet mu w głowie nie powstało. Choćby dlatego że dla katolików tradycjonalistów (czyli tych bardzo mocno zaangazowanych) Komunia to jest absolutna najświętsza świętość. I gdyby ktoś taki się jakimś cudem objawił i rzucał porównania Komunii do seksu oralnego to spotkałby się z takim odzewem własnego środowiska, że głowa mała.
  • dyzurny_troll_forum 09.01.18, 12:09

> Nie znam gościa osobiście, za to znam tradycjonalistów od środka. I powiem Ci,
    > że tego typu porównanie nawet mu w głowie nie powstało. Choćby dlatego że dla k
    > atolików tradycjonalistów (czyli tych bardzo mocno zaangazowanych) Komunia to j
    > est absolutna najświętsza świętość. I gdyby ktoś taki się jakimś cudem objawił
    > i rzucał porównania Komunii do seksu oralnego to spotkałby się z takim odzewem
    > własnego środowiska, że głowa mała.

Dobrze, ale skąd założenie, że ksiądz od twitta to jest jakiś tam "tradycjonalista" a nie zwykły pedofil, który znalazł bezpieczną norkę do uprawiania swojego ulubionego hobby?
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:21
    ze statystyk. Jednak więcej jest księży tradycjonalistów ( w Polsce pewnie ze 30 % ogółu już teraz), niż księży pedofili, których jest promil. Ja akurat też jestem miłośniczka tradycji katolickiej, znam wielu ludzi i ich fora. I ten wpis to jest norma absolutna. Byliby szczerze zdziwieni, że ktokolwiek tu widzi cokolwiek więcej, z tego prostego powodu, że dla nich Eucharystia = Żywy Bóg. Powodów jest więcej, ale ten chyba jest przekonujacy. Na pewno nie ukrywaja pod wpisami dotyczącymi Żywego Boga aluzji do penisów/czy co tam jeszcze widzicie.
  • semihora 09.01.18, 12:28
    Poproszę o jakiś dowód na ten promil. To jakaś oficjalna statystyka czy twoje bajania?

--
    Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:39
    Bajania. Tak naprawdę to co drugi ksiadz to pedofil. W niektórych rejonach co pierwszy tongue_out Tak lepiej? smile
  • iwoniaw 09.01.18, 12:42
    Ale uważasz, że to zabawne, że w tej "branży" nie dość, że jest nadreprezentacja (w stosunku do średniej) pedofilów, to jeszcze ich przełożeni chronią?

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 13:03
    W tej "branży" nie ma nadreprezentacji pedofilów. Niestety zdarzaja się jak pewnie w każdym środowisku. Co nie zmienia faktu że ciężar tego przestępstwa wsród duchownych jest większy. Jeśli Wy w tego typu wpisie widzicie to, co widzicie, to juz przestaję się dziwić opinii o nadreprezentacji. Z mojego doświadczenia: księży znam pewnie z kilkudziesięciu. Od dziecka, z racji zaangażowania własnego i mojej rodziny w życie Koscioła. nigdy nie spotkałam się z jakakolwiek dwuznaczna sytuacją. A kontakt miałam niemal codzienny z wieloma księżmi. W sumie nadal mam. Nie znam statystyk policji (skoro Cię to interesuje to może tam sprawdź?), ale zwłasnego i moich znajomych (też powiazanych z KK) zycia to jednak MOCNO przesadzacie.
  • semihora 09.01.18, 13:08
    Może to ty sprawdź statystyki, bo to ty mówisz o promilu na podstawie dowodu anegdotycznego.

--
    Dzisiejszy bunt jest jutrzejszym prawem, dzisiejsze bluźnierstwo jutrzejszym komunałem.
  • iwoniaw 09.01.18, 13:18
    Jeśli Wy w tego typu wpisie widzicie

Dlaczego piszesz do mnie per "Wy" i jak Twoje pomówienia mają się do tego, co odpisałam autorce wątku?

Nie znam statystyk policji

Więc właściwie na jakiej podstawie twierdzisz, że W tej "branży" nie ma nadreprezentacji pedofilów?

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 13:21
    Ty znasz? No to zapodawaj, czekam.
  • semihora 09.01.18, 12:52
    Ależ skąd, przecież wiadomo, że problem nie istnieje, nawet w rejestrze przestępców seksualnych księdza nie uświadczysz.

--
    Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
  • dyzurny_troll_forum 09.01.18, 12:54
    semihora napisała:

> Ależ skąd, przecież wiadomo, że problem nie istnieje, nawet w rejestrze przestę
    > pców seksualnych księdza nie uświadczysz.

1000/10
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 13:12
    no to weź, sprawdź i podaj procent. Oraz źródło. Zreszta napisałam, że problem w jakimś stopniu istnieje.
  • dyzurny_troll_forum 09.01.18, 13:16

> no to weź, sprawdź i podaj procent.

Ohhh bardzo ciężko, ponieważ proceder jest stale i konsekwentnie ukrywany przez najwyższych hierarchów kościoła. A obecnie również przy wsparciu kwiczącego na kolanach przed kościołem tzw. świeckiego rządu.
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 13:19
    czyli nie możesz podać nic konkretnego. Tak myślałam.
  • dyzurny_troll_forum 09.01.18, 14:44

> czyli nie możesz podać nic konkretnego. Tak myślałam.

Wiesz, to jest tak samo jak z aborcjami, według statystyk to jest najwyżej 1000 rocznie w Polsce, więc rozwiązaliście zagadnienie i problemu nie ma.
  • nathasha 09.01.18, 16:18
    Zrodlo: theguardian. Dane dla innych krajow sa wyzsze, vide Australia
    Barbara Dorris, outreach director of the Survivors' Network of those Abused by Priests, said on Sunday that BishopAccountability.org, a website that attempts to document abuse cases and apparent cover-ups, had figures suggesting that the proportion of US priests accused of abuse from 1950 until 2013 was about 5.6%.
  • tanebo2.0 09.01.18, 14:34
    Chcesz wiedzieć? 90%. Miałem kumpla który wytrzymał w seminarium rok. I to co opowiedział to nawet Rocco Siffredi nie widział na oczy.
  • 1matka-polka 09.01.18, 12:28
    Po co brac zywego Boga do buzi?

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • dyzurny_troll_forum 09.01.18, 12:32
    1matka-polka napisała:

> Po co brac zywego Boga do buzi?

A Japonii jedzą żywe ośmiorniczki. Też pytasz dlaczego?
  • semihora 09.01.18, 12:12
    Błagam... Wystarczyło przed tym głupim tekstem dodać słowo "komunia" i przestałby być dyskusyjny. A tak to sorry - albo nie ma się pojęcia o własnym języku, co oznacza bycie niezbyt lotnym, albo celowo pogrywa się skojarzeniami. Tertium non datur.

--
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:41
    Myslę, że gdyby mu ktoś zalinkował ten watek, to byłoby byłby bardzo zdziwiony.
  • semihora 09.01.18, 12:50
    To mu zalinkuj. Plus jeszcze parę innych - jakoś nie zebrał poklasku ani zrozumienia. Widziałam na fejsie w paru miejscach ten tweet, nie łudź się, że został zrozumiany i tylko ematki mają skojarzenia.

--
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 13:21
    sporo jest nielotów na świecie.
  • semihora 09.01.18, 17:48
    Tak, tylko tyś lotna.

--
    Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
  • ira_08 09.01.18, 14:45
    Po co wam ten nieomylny papa, skoro i tak macie go w dudzie? Kk dopuszcza Komunie na reke i tyle w temacie. A jakbyscie byli prawdziwymi tradycjonalistami, stosowalibyscie do niej chleb, a nie oplatek.
  • tanebo2.0 09.01.18, 14:48
    I wino.
  • semihora 09.01.18, 12:06
    Ładnie się nam pani przedstawiła, nic dodawać nie trzeba.

--
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 09.01.18, 12:07
    hehe smile no i właśnie smile
  • semihora 09.01.18, 12:08
    No właśnie, właśnie. He, he.

--
    Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów.
  • nathasha 09.01.18, 12:08
    Lewicowe srodowiska to takze srodowiska obecnego papieza.
  • dyzurny_troll_forum 09.01.18, 12:11
    nathasha napisała:

> Lewicowe srodowiska to takze srodowiska obecnego papieza.

Jak śmiesz?! Przecież papież nie żyje!

Obecny papież to nie jest papież polskiego kościoła katolickiego.
  • ichi51e 09.01.18, 14:35
    Papiez uzurpator! A Benedykt uwieziony!wink

--
  • tanebo2.0 09.01.18, 14:46
    Benedykt? Niemca też nie zdzierżą...
  • 1matka-polka 09.01.18, 12:12
    Przesylam ci wirtualnego liscia.

--
    Mark Twain
  • iwles 09.01.18, 12:34

dołączam pytą po nerkach.

--
    Paweł

• semihora 09.01.18, 12:15
    Właśnie dlatego że ludziom nie po drodze ze zbokami, to liczba wiernych na mszach spada, kotuś. Nie trzeba być "lewakiem", żeby nie być ślepym.

--
  • woman_in_love 09.01.18, 12:30
    eeeee... odwrotnie, najwyraźniej ludziom po drodze ze zbokami, stąd ten zwrot w kierunku kościoła big_grin
  • dyzurny_troll_forum 09.01.18, 12:53
    super_hetero_dyna napisał(a):

> Mylisz się. Zboki są po Waszej, lewej stronie. Aż się od nich roi. I to Wasza,
    > lewacka propaganda, zboczenia afirmuje. Ale że przy tym drze ryja: "łapać złodz
    > ieja", to się osoby o nienachalnej inteligencji na to łapią.

No tak, jak mają być zboki po prawej stronie, jak tam tylko dzieci, które lgną oraz żony, które trzeba nauczyć moresu.
    Oczywiste oczywistości.
  • woman_in_love 09.01.18, 12:53
    Najwięcej zboków, pedofilów, gwałcicieli i dewiantów jest w ultrakatolickich krajach Ameryki Południowej i Środkowej a nie "u lewaków".
    Wprawdzie w lewackiej Szwecji gwałtów i przypadków pedofilii jakby więcej się zrobiło, ale to i tak pikuś w porównaniu do ukochanego przez papcia JotPe2 ultrakatolickiego Meksyku.
  • chicarica 09.01.18, 13:22
    Nie ma co udawać, wśród lewaków też trafiają się pedofile i zboki. Wierzę jednak i chcę wierzyć, że zostają ukarani i przede wszystkim odsunięci od dzieci. W KK się to nie dzieje i to już wiemy na pewno.
    Nie ma międzynarodowego systemu ochrony lewackich pedofili przed karą, a taki system powstał w KK.
    Co do krajów Ameryki Łacińskiej - coś w tym jest. Mam znajomą z Ekwadoru, która potrafiła wstawić na swojego facebooka (otwartego zresztą dla wszystkich) video swojej dziesięcioletniej córki, kręcącej do kamery tyłkiem (twerkującej dosłownie) w bardzo krótkich spodenkach w rytm piosenki "a mí me gustan mayores" - kto zna piosenkę i rozumie tekst, ten rozumie jak bardzo nie na miejscu i szokujące jest takie video. Sama zresztą zgłosiłam je do skasowania, bo mnie dosłownie zamurowało, video było takie że praktycznie jakbym była pedofilem to chyba otworzyłabym szampana z radości. Inny świat po prostu, tam piętnastoletnie dziewczynki rodzą dzieci...

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.