Dodaj do ulubionych

Barbara Nowacka narzedziem pisu

11.01.18, 19:38
Barbarę Nowacką opuścił rozum. W przeciwnym wypadku nie składałaby żadnych projektów, a opozycja zjednoczyłaby się przeciwko projektowi zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Byłoby znowu morze "czarnych parasolek" i blady strach pisowskiej władzy ludowej. A tak, to mamy "czarną dupę" zamiast "czarnych parasolek". Czy pani Basia jest z siebie zadowolona? Jeśli tak, to znaczy że idzie drogą Magdaleny Ogórek.
Edytor zaawansowany
  • woman_in_love 11.01.18, 20:02
    nie masz wstydu. Złóż lepiej mandat poselski i się więcej nie wypowiadaj, nie pokazuj w TV i nie komentuj.
  • biceps_of_steel 11.01.18, 23:18
    Przecież Kotomama to facet i troll platformiany.
  • paszczakowna1 11.01.18, 20:12
    Uprzejmie przypominam, że "morze czarnych parasolek" wywołane zostało przez odrzucenie w pierwszym czytaniu poprzedniego projektu Ratujmy Kobiety, a przepuszczeniu projektu zakazu aborcji. Nikt opozycji sejmowej nie kazał zachowywać się jak idioci, a w szczególności nie Barbara Nowacka.

Jeśli faktycznie jesteś Kornelią Wróblewską, pozdrów męża. Dziecko też masz fajne.

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • pani07 11.01.18, 20:20
    Mamy efekt Madera 2.0- p. Barbara wyjechała na wakacje big_grin
  • paszczakowna1 11.01.18, 21:13
    No i? Zaplanowała wakacje po pierwszym czytaniu projektu w Sejmie, należą się jej. Nie jej wina, że projekt odrzucony. Może to błąd w kategoriach krótkoterminowych, bo w ten sposób pozwala zbijać kapitał polityczny razemkom, ale z tego co wiem i tak myślą o koalicji. W każdym razie sprawie w ten sposób nie szkodzi.

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • semihora 11.01.18, 21:20
    A co można zrobić w takiej sytuacji? Tylko pie*** to wszystko i wyjechać w Bieszczady.

--
    Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
  • lauren6 11.01.18, 20:21
    Dasz idiocie marchewkę to się pokaleczy. Opozycja miała idealną szansę by zapunktować o 43% społeczeństwa, które chce liberalizacji aborcji. Zaraz tego zrobili z siebie kretynów, potracili posłów, z których część pewnie jak na skrzydłach poleci do Porozumienia Gowina. Na kolejne sondaże poparcia partii polecam im nie patrzeć. A jako wisienka na torcie: Kaczyński po raz kolejny pięknie ich strollował.

Jeśli faktycznie jestes związana z Nowoczesną to wiedz, że atakując Nowacką pukasz w dno od dołu. Człowiek myśli, że opozycja nie może się bardziej skompromitować, a tu taki wątek.
  • paszczakowna1 11.01.18, 20:54
    Najsmutniejsze jest to, że nawet Kaczyński ich nie strollował. Na bank niczym takim nie myślał, chciał pewnie spokojniutko zamrozić oba projekty w komisji i zapomnieć o nich.

--
  • zla.m 12.01.18, 09:43
    lauren6 napisała:

> Dasz idiocie marchewkę to się pokaleczy.

I to jest najlepszy komentarz do tego, co działo się w sejmie.. Śmiech (przez łzy).

--
    Dziś poznałam straszną prawdę. Okazało się, że kiedy mój facet mówi, to myśli to, co mówi, a nie to, czego się domyślam. Koszmar jakiś
  • asia_i_p 12.01.18, 15:01
    Krejzi raczej nie może być związana z Nowoczesną, wydaje mi się, że zarzucała wyborcom Nowoczesnej i wszystkich małych partii, że dopuszczenie PiSu do władzy to ich wina. Chyba, że ją z kimś mylę.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • kotomama 11.01.18, 20:25
    Na ile oceniacie szansę wejscia projektu ustawy Nowackiej w życie podczas tej kadencji sejmu?
  • woman_in_love 11.01.18, 20:27
    Na 0%.
    Tak jak i szansę Nowośmiesznej na ponowne wejście do Sejmu.
  • kotomama 11.01.18, 20:33
    "Na 0%."
    To o co ten wrzask?
  • woman_in_love 11.01.18, 20:39
    Bo taki Kornelio jest obowiązek opozycji, by - nawet jeśli nie może nic zrobić - zgłaszać jednak swoje projekty, wyłapywać słabe punkty partii rządzącej, starać się punktować u wyborców: może ich docenią itd..

Nie jest za to obowiązkiem podkładanie się partii rządzącej i sprawienie wrażenie że jest się zakamuflowanym koniem trojańskim PiS. Wyborcy docenią pierwsze a jeszcze szybciej napiętnują to drugie, a ty się pakuj i składaj mandat big_grin.
  • kotomama 11.01.18, 20:49
    Koniem trojanskim pisu to jest Nowacka.
    Do tej pory jak opozycja zgłaszała wota nieufności, proejkty ustaw to słyszałam że po co? Przeciez to nie ma sensu bo pis i tak wszystko odrzuci.
  • woman_in_love 11.01.18, 20:58
    Kornelio, nie słuchaj złych doradców.
  • lauren6 11.01.18, 20:40
    Niccccc się nie stało, koledzy nic się nie staaałooo!
  • araceli 11.01.18, 21:40
    lauren6 napisała:
    > Niccccc się nie stało, koledzy nic się nie staaałooo!

Sama wyśmiewałaś poprzednie złożenie tego projektu big_grin

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • paszczakowna1 11.01.18, 21:48
    A, w rzeczy samej, wyśmiewała. A widzisz, że nawet to odrzucenie ma bardzo pozytywną stronę - liderzy partii opozycyjnych musieli się jednoznacznie opowiedzieć. Takie projekty mają sens. Nie tak zadziałają, to inaczej, ale zawsze coś przesuną.

--
  • szarsz 12.01.18, 08:44
    > liderzy partii opozycyjnych musieli się jednoznacznie opowiedzieć.

Nie tylko liderzy. Oficjalna kandydatka na prezydenta najliberalniejszego z dużych miast Polski również. I wyszedł z niej kołtun.
  • claudel6 12.01.18, 17:06
    o to to
  • domowapani 11.01.18, 20:47
    O ZASADY
  • kotomama 11.01.18, 20:50
    Zasady to na chemii. Bzdurna postawa Nowackiej i tych wszystkich społeczników jak na razie spowdowała rozlanie się kwasu i umocnienie pozycji pisowskiego okupanta.
  • woman_in_love 11.01.18, 20:59
    Nie, Kornelio, to twoja bzdurna postawa "spowdowała rozlanie się kwasu i umocnienie pozycji pisowskiego okupanta."
  • paszczakowna1 11.01.18, 21:01
    Widzę, że muszę wyjaśnić elementarz polityczny. Projekt "Ratujmy kobiety" był złożony dlatego, że było wiadomo, że będzie projekt Godek. Chodziło o to, by przesunać środek ciężkości debaty. PiS miałby poważny kłopot, bo ich elektorat w sprawie aborcji jest podzielony. A tak kłopot ma przez własną głupotę opozycja.

A to, że będąc opozycją nie odrzuca sie projektów obywatelskich, to nawet poseł Suski ci może wyjaśnić.

--
  • kotomama 11.01.18, 21:11
    Wybacz, ale twoje wyjasnienia świadczą o braku jakiekolwiek nosa w polityce.
    Najlepiej byłoby gdyby pod obrady sejmu trafił tylko projekt Godek i został przeslany do dalszego procedowania.
    To rozwscieczyło by ulicę które zapełniły by parasolki. Z kolei odrzucenie projektu spowdowałoby pekniecie po prawej stronie.
    Teraz uważam, że najelpszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji.
    Dalczego? Domyślcie się. Może którąś z was stać na strategiczne długofalowe planowanie.
  • paszczakowna1 11.01.18, 21:21
    Takie rozumowanie świadczy o arogancji i braku partnerskiego traktowania obywateli. Także o braku empatii i manipulatorstwie graniczącym z psychopatią. A przyznawanie sie do niego publiczne - dodatkowo o piramidalnej głupocie. Nie wiem, kto wam ten master plan wymyślił, ale zmieńcie doradców. I nawet jeśli taki master plan mieliście (durny nieprawdopodobnie, bo dynamika protestów jest nieprzewidywalna, to nie jest tak że naciskasz guzik i masz mobilizację, w 90% przypadków jej nie masz), waszym psim obowiązkiem było pilotowanie projektu "Ratujmy Kobiety", skoro już został złożony.

--
  • kotomama 11.01.18, 21:23
    Waszym czyli czyim? Bo nie rozumiem.
  • paszczakowna1 11.01.18, 21:42
    Cóż, jeśli nie jesteś Kornelią Wróblewską (nie zaprzeczyłaś), to zastąp "waszą" przez "autorów owego master planu".

A jeśli jesteś, to uwierz - demokrację i szacunek dla obywateli trzeba praktykować, nie tylko o nich gadać, a opozycja uliczna to nie jest bezmózga masa do manipulacji.

--
  • kotomama 11.01.18, 21:46
    Tak będę zaprzeczać każdej bzdurze wypisywanej przez jakiegoś durnia w sieci.
    Powtórzę jeszcze raz. Teraz najlepszym rozwiązaniem jest całkowity zakaz aborcji.
    To pomoże wahadłu odbić się w drugą strone i przyspieszy rewolucję społeczną.
  • miniulowa 11.01.18, 22:04
    "To pomoże wahadłu odbić się w drugą strone i przyspieszy rewolucję społeczną"

Ciebie to wahadło chyba w główkę uderzyło.
    Skończ. Kompromitujesz się.
  • aerra 11.01.18, 23:00
    Czyim kosztem?
    Czy "nie ważne ile to kosztuje, ważne że nie mnie"?
  • lodomeria 12.01.18, 00:13
    To znaczy, pamiętajmy, że rewolucja zawsze zjada swoje włąsne dzieci. A taka Kornelia to zostanie strawiona i wydalona, zanim jakakolwiek rewolucja się zacznie.
  • lodomeria 12.01.18, 00:23
    I kto tu pisze o nosie do polityki... Tobie się marzy wielka zadyma, kosztem urodzenia niechcianych dzieci, śmierci kobiet, którym odmówiono aborcji ciąży, którą chciały, ale po drodze wyszły im problemy zdrowotne zagrażające życiu.

W każdym razie, jeśli Ci się marzy, że rozwścieczone baby na ulicy rozniosą tych, na których takie Kornelie mogą sobie co najwyżej zza kolumny z rozdziawioną gębą popatrzeć, to zasada jest jedna: ten tłum musi od czasu do czasu dostać jakieś zwycięstwo, jakichś choćby pozór, że jest po co walczyć. No i last but not least, jako społeczeństwo jesteśmy bardzo głęboko postfeudalni - dla swojego pana zrobimy wszystko, gorzej jeśli nie mamy pana, a najgorzej, jak nasz własny pan das wystrychnie na dudka.
  • biceps_of_steel 12.01.18, 07:52
    Przecież Krejzi/Kotomama to facet i troll, Ty tego Paszczakowna naprawdę nie potrafiłaś do tej pory wyczuć? nie
  • kotomama 12.01.18, 08:08
    Przy tobie Dzozef to najgorsza pipa jest facetem.
  • lauren6 12.01.18, 09:36
    Jest trollem i być może facetem, ale najwyraźniej związanym z pewnym konkretnym środowiskiem politycznym.

I troche szkoda, że to środowisko nie ma pokory by przyznać się do winy, tylko pluje jadem i obraża innych.
  • lauren6 12.01.18, 09:39
    PS na panią Nowacką głosowałam gdy była u Palikota, głosowałam by była w ZL i będę dalej głosować, bo nikt w Polsce nie zrobił tyle dla kobiet co ona i jej mama. Nie pozwolę by jakieś prawackie trolliszcze wycieralo sobie morde jej nazwiskiem.
  • kotomama 12.01.18, 11:15
    Masz taką samą szansę na niepozwalanie jak ten niedorzeczny projekt ustawy na uchwalenie.
  • ruczki_dwie 11.01.18, 21:09
    A ja się zastanawiam, co w Nowoczesnej robi posłanka, która nie widzi potrzeby wprowadzania do debaty projektów luzujących restrykcyjne przepisy antyaborcyjne, zasłaniając się argumentem, że PIS ma większość i tak odrzuci. ☹️
  • najstarszy_syn_ksiedza_biskupa 11.01.18, 21:10
    kotomama napisał(a):

> Barbarę Nowacką opuścił rozum.

Rozumu (reszki) opuściły Nowośmieszną.
    Jeżeli chcesz jakiekolwiek zmiany, jeżeli chcesz być traktowany poważnie, jeżeli chcesz posłów, którzy będą Cię reprezentować i walczyć o swoje prawa to w przyszłych wyborach głosuj na prawdziwą lewicę.
    Taki jest wniosek z dzisiejszego dnia.

Xsioonc
  • kotomama 11.01.18, 21:12
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • najstarszy_syn_ksiedza_biskupa 11.01.18, 21:22
  • kotomama 11.01.18, 21:26
    Na razie to na śmietniku jest Nowacka, Miller, Palikot. Przy okazji trafienia na smietnik dali pisowi wiekszosc w sejmie.
    Teraz Nowacka probując wrocić zdestabilizowała opozycję. Ciekawe jaki deal ona ma z Jarem.
  • paszczakowna1 11.01.18, 21:36
    Tak, tak, Nowacka zdestabilizowała, zła Nowacka. (Wiesz, że w ten sposób jej popularność podbijasz?) Nie broń Boże opozycja parlamentarna zrobiła głupotę.

Można wiedzieć, co broniło zagłosować za skierowaniem do komisji? Choćby z szacunku dla tych 400 tys zebranych podpisów?

--
  • kotomama 11.01.18, 21:38
    No dobrze zatem poza tym słabym projektem to co do zaproponowania ma Pani Nowacka.
    A skąd ja mam wiedzieć co zabroniło.
  • paszczakowna1 11.01.18, 21:45
    Nie wiem, nie znam Nowackiej, nie mam nic wspólnego z IP, z tego co wiem niewiele. Tu nie chodzi o Nowacką, ale o setki tysięcy obywateli, które się pod tym projektem podpisały.

--
  • woman_in_love 12.01.18, 15:10
    Nowośmieszna także powinna już trafić na śmietnik. Z PO.
  • szeera 11.01.18, 22:20
  • lodomeria 12.01.18, 00:57
    Parafrazując, ciekawe jaki deal ma z Pawłowicz, że takie rzeczy wypisuje smile

Aczkolwiek nigogo chyba nie powinno dziwić, że Nowoczesna, wyrosła z tradycji amerykańskiego neokapitalizmu, hołdująca wartościom amerykańskich republikanów, używa komunizmu (w sobie tylko znanej definicji), jako największego Straszydła.
  • tanebo2.0 12.01.18, 08:01
    Społeczeństwo nadal głupie. Dla opozycji wymagania wysokie a dla rządu przymykanie oka. A trzeba dzieci od maleńkości uczyć żeby broń miały gotową...
  • kotomama 12.01.18, 08:06
    Barbara Nowacka niemal zatopiła SLD, a teraz czas na N i PO. Tak zaplanować zmianę kompromisu aborcyjnego, aby w efekcie osłabić opozycję a jeszcze może uzyskać zakaz aborcji eugenicznej. Niech żyje ideologia, na pohybel rozumowi
  • szarsz 12.01.18, 08:41
    > aborcji eugenicznej

Nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz. Nie dawaj sobie wmówić pisuarowego języka, który opiera się na kłamstwie. I poczytaj wikipedię, będziesz mieć JAKIEŚ rozeznanie, czym jest i czym nie jest eugenika.
  • ada.maris 12.01.18, 09:20
    SLD zatopił Miller, straszący zza Nowackiej. PO popłynęła już dawno, po pierwszej kadencji nie zagłosowałabym na nich w życiu. W ostatnich wyborach, wbrew swoim przekonaniom dałam szanse N, pierwszy i ostatni raz. Skompromitowali sie zupełnie tym razem i żadne kary tego nie zmienia. Wychodzą chamy z PO i N na czarnych protestach, ze oni za kobietami, a tu sie wreszcie okazuje, ze im o władze jedynie chodzi. PO z żenujacym Schetyna długo nie pociągnie, dawno powinien był zniknąć (Schetyna),bo to chyba najbardziej znienawidzona gęba opozycji.
    Dla mnie osobiście Nowacka zapunktowała i to mocno, mam nadzieje, ze w przyszłych wyborach bedzie startować z jakaś alternatywa dla tej całej konserwy, robiącej dobrze tylko kościelnym.
  • ruczki_dwie 12.01.18, 09:22
    Ależ to nie jest żaden kompromis - z punktu widzenia cywilizacji europejskiej.

www.newsweek.pl/swiat/aborcja-na-mapie-swiata-zobacz-gdzie-jest-polska-,105289,1,1.html
  • 1elka26 12.01.18, 10:01
    Cywilizacja która w majestacie prawa pozwala na niszczenie życia nie jest już ani cywlizacjś ani tym bardziej cywilizacją europejską. Jest najgorszą z możliwych odmian totalitaryzmu, nieludzką pozbawioną kompletnie empatii i tolerancji.

Przy okazji - na rozsądek nigdy nie jest za późno. Tak jak w przypadku p. poseł Wróblewskiej która słysząc brednie wygadywane przez Nowacką zareagowała tak, jak powinna zareagować każda kobieta:

"Posłanka Nowoczesnej powiedziała także, co najbardziej uderzyło ją w słowach Barbary Nowackiej, która przedstawiała w Sejmie projekt inicjatywy ustawodawczej "Ratujmy kobiety". – W moim poczuciu nigdy nie uznam, że 3-miesięczny płód nie jest dzieckiem, bo ja przed chwilą urodziłam dziecko. Nikt mi nie powie, że to tylko zlepek komórek – podkreśliła. Odnosząc się do słów Nowackiej o tym, że "żołądź to nie jest dąb, jajko to nie jest kura, a płód i zarodek, i zygota, i zlepek komórek nie jest dzieckiem", stwierdziła, że był to "gwóźdź do trumny". – Po tych słowach kilkoro z nas wstało i wyszło – powiedziała Wróblewska. "
    dorzeczy.pl/kraj/52718/Poslanka-Nowoczesnej-Nigdy-nie-uznam-ze-3-miesieczny-plod-nie-jest-dzieckiem.html

"Zlepek komórek" - czy istnieje bardziej odhumanizowana ideologia niż wszelkie możliwe klony post-marksistowskiej ideologii?
  • ruczki_dwie 12.01.18, 12:20
    Pisząc o cywilizacji europejskiej, miałam na myśli jej współczesną wersję, tj. taką, która wyszła od średniowiecza, ale po drodze wydarzyła się rewolucja francuska z jej hasłami państwa laickiego, racjonalizmem, trójpodziałem władzy itd.

To o czym piszesz, to jest pewien światopogląd wynikający z dogmatów religijnych. Jest mi obcy.

A kompromis ws. usuwania ciąży między Tobą i mną w europejskim XXI-wiecznym państwie świeckim jakim jest Polska może wyglądać tak:
    - ja jestem przeciwko zmuszaniu Cię do aborcji czy ściganiu karnie za rodzenie zniekształconych dzieci, skoro to wynika z Twojego światopoglądu
    - Ty nie narzucasz osobom takim jak ja prawa religijnego i nie gardłujesz, że ma ono obowiązywać jako prawo państwowe.
  • aerra 12.01.18, 18:27
    Wróblewska jest po prostu głupia i ma straszliwe braki z biologii. Ona nie urodziła 3-miesięczengo płodu, a 9-miesięczny, donoszony. I po urodzeniu, owszem, to jest ta granica, kiedy mamy już do czynienia z dzieckiem. PO urodzeniu. Niech więc posłanka Wróblewska się douczy, zamiast pieprzyć głupoty.
  • szarsz 12.01.18, 08:47
    Wiesz co, jak się wyrasta z przedszkola, to się przestaje wrzeszczeć "plose pani, to nie ja, to on".
  • kotomama 12.01.18, 09:00
    Jak na razie wrzeszczy lewica.
  • triismegistos 12.01.18, 09:09
    nowośmieszna nie ma nic wspólnego z lewicą, nie kompromituj się już

--
    Nowośmieszna big_grin
  • kotomama 12.01.18, 09:14
    Nie piszę o Nowoczesnej.
  • triismegistos 12.01.18, 15:59
    Piszesz o wrzeszczących, więc o PoN

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • tanebo2.0 12.01.18, 15:18
    No cóż... taka moda by na opozycji psy wieszać...
  • lauren6 12.01.18, 16:59
  • kotomama 12.01.18, 17:41
  • triismegistos 12.01.18, 18:12
    Głośniej krejzi, głośniej smile Razem z araceli robicie wspaniałą robotę.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.