Dodaj do ulubionych

Robicie czasem takie obiady?

16.01.18, 17:39
Jak domowe hot-dogi lub hamburgery? Czy jest to dla Was niedopuszczalne?
Edytor zaawansowany
  • little_fish 16.01.18, 17:45
    Hot drogi nie, hamburgery tak, zdarza się
  • edelstein 16.01.18, 17:45
    Z jskiego niby powodu niedopuszczalne?
    Robimy hamburgery, hot dogow nikt u nas nie lubi.
    Domowy hamburger to bardzi zdrowe i pyszne jedzenie.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • wiosennaburza1 16.01.18, 17:46
    robimy. dlaczego mielibyśmy nie robić?
  • memphis90 16.01.18, 17:56
    Tak, hotdogi i hamburgery. Hotdogi z kupnej bułki, kupnej parówki i kupnej surówki do tego. Sa dni, kiedy na myśl o staniu przy garach dostaję drgawek, a moje dzieci nie chcą jeść żadnych pierogów/naleśników/klusek/fasolki po bretońsku. Więc są hot-dogi. Burgery lubię "szarpane" z domową surówką z czerwonej kapusty i z tymi jest więcej roboty, choć bułki kupuję (nie będę piekła, odmawiam stanowczo!). Na zwykłe, jeśli nas najdzie ochota, jedziemy do McD. Do tej pory okazją były podróże/dalekie trasy, w tym, roku dzieci miały bunt basenowy i umówiliśmy się, że raz w tygodniu po basenie wstępujemy na jedną rzecz- czasem chcą frytki, czasem lody lub shake'a, czasem burgera właśnie.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • karme-lowa 16.01.18, 18:07
    Nauczycielka na zebraniu powiedziała, że dzieci się "przyznały", że rodzice dają domowe hamburgery. Tzn, dzieci miały pogadankę o zdrowym jedzeniu. I tam było, że hamburger = zło. Nawet robione w domu. Pani na zebraniu stwierdziła, że tak nie można dzieci karmić. Na pytanie, co jest złego w domowym hamburgerze z dobrego mięsa, warzywami itp, pani odpowiedzieć nie umiała😝
  • little_fish 16.01.18, 18:13
    A w czym gorszy jest hamburger z warzywami od mielonego z ziemniakami i surówką?
  • karme-lowa 16.01.18, 18:16
    little_fish napisała:

> A w czym gorszy jest hamburger z warzywami od mielonego z ziemniakami i surówk
    > ą?
    Na to właśnie nauczycielka odpowiedzieć nie umiała😒
  • evee1 17.01.18, 02:51
    Jest zdecydowanie za malo patriotyczny.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • little_fish 17.01.18, 12:05
    😁
  • mid.week 16.01.18, 18:16
    miejmy nadzieję, że pani ma o uczonym przez siebie przedmiocie większe pojęcie wink
  • karme-lowa 16.01.18, 18:23
    mid.week napisała:

> miejmy nadzieję, że pani ma o uczonym przez siebie przedmiocie większe pojęcie
    > wink
    Wiesz, coraz więcej wątpliwości mamy.
    W ogóle dziwna była ta wywiadówka. Zamiast skupić się na omawianiu problemów klasowych (trochę ich jest), ocen środrocznych itp, pani omawiała nawyki żywieniowe dzieci. Akurat u nas w klasie otyłych dzieci nie ma. Wręcz przeciwnie. W końcu zapytaliśmy czy możemy zacząć "normalną" wywiadówkę bo każdemu się spieszy. Pani była niepocieszona😌
  • edelstein 16.01.18, 19:06
    Kurde ja nawet do szkoly dalam,bo mlody chcial.Z tego co wiem to kazdy sprobowac chcial😂

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • a1ma 16.01.18, 20:15
    Robimy domowe burgery (z bułkami wypiekanymi w domu, w wersji mięsnej i wege), robimy pizzę, robimy bourrito. Tylko hotodogow nie, bo parówek nie umiem zastąpić niczym zdrowym.

--
    From 0 to bitch in less than 5 seconds!
  • bei 17.01.18, 00:42
    Robimy- hamburgery z domowymi kotletami i ciemnymi uziarnionymi bułkami, hot dogi z naszymi bułkami i parówkami z zaprzyjaźnionego mięsnego ( parówki bardzo mięsne)
    Frytki pieczemy w piekarniku, jeszcze wrapy robimy.
  • miruka 16.01.18, 18:08
    Robimy bardzo pyszne, hot dogi również w wariancie w naleśniku, czasem jeszcze z frytkami, innych niż domowe nie jadam
  • default 16.01.18, 18:07
    Nie, ale nie dlatego ze to "niedopuszczalne" (?), tylko po prostu - nie mam takiego przyzwyczajenia. Owszem jemy czasem parowki na sniadanie, ale zwyczajnie - na goraco z musztarda i kromka chleba z maslem. A z mielonego miesa to robie zwyczajne mielone kotlety lub cevapcici.
  • mid.week 16.01.18, 18:15
    Parówki kupuję jak chce mieć śniadanie czy kolację bezpieczywną, hot dogów nie robię. Hamburgery dość często, przerobiłam masę wersji moje ulubione są buraczane.
  • triismegistos 16.01.18, 19:03
    Tez lubię buraczane smile

--
    Nowośmieszna big_grin
  • magia 16.01.18, 18:18
    Hotdogow nie, bo nie jadamy parówek. Hamburgery jak najbardziej, ale sama przygotowuje kotlet, nie kupuje gotowców.
    U nas z takich szybkich dan królują etapy: jakieś mięso albo jajko trochę warzyw, placek, sos i jest obiad.
  • little_fish 16.01.18, 18:27
    Hot dog nie musi być z parówką😉
  • memphis90 17.01.18, 11:21
    Bluźnisz!

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • little_fish 17.01.18, 12:06
    Eee, z bialą kielbaską i chrzan. Mniam
  • leyre1 17.01.18, 12:37
    Hod dog z parowka nie, sa specjalne kielbasy, z surowym miesem w srodku.
  • triismegistos 17.01.18, 13:14
    Czemu? Fajne są hotdogi z kiełbaskami smile

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • kornelia_sowa 16.01.18, 18:28
    Nie, bo dla mojego syna, męża, pieczywo - w tym przypadku buła-na obiad jakoś nie za bardzo "pasuje".
    Sporadycznie- głównie na wyjazdach- jedzą hamburgery. Jak chcą coś zjeść na szybko.

Córka ma niecałe 3 lata i jeszcze nie kosztowała, nie wykazała zainteresowania. Ja się odżywiam inaczej iw ogóle na razie nie wchodzi to w grę.

Natomiast, jak ktoś lubi mięso z chlebem to czemu nie? Do tego surówki i obiad jak wiele innych

• kouda 16.01.18, 18:53
    tak, robie czasem, z kupnej parowki hotdog - najczesciej we wlasnym ciescie lub francuskim
    ale z wlasnego kotleta hamburgery smile
    i tortille z kurczakiem i warzywami, ktore moje dzieci kochają
    natomiast jeden z moich uczniow powiedzial, ze jego najukochansze danie to haburgery z biedronki, ktore mama mu kupuje
    i tu sie troche zadziwilam - ze skoro to jest najukochansze, to co musi byc to mniej ulubione wink
  • mama303 16.01.18, 19:10
    kouda napisała:

> natomiast jeden z moich uczniow powiedzial, ze jego najukochansze danie to habu
    > rgery z biedronki, ktore mama mu kupuje
    > i tu sie troche zadziwilam - ze skoro to jest najukochansze, to co musi byc to
    > mniej ulubione wink

hi hi -moja 15 latka kocha pierogi ruskie z Biedronki. Inne, nawet własnej roboty nie sa takie wspaniałe.

--
    nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
  • same-old_mona 17.01.18, 08:00
    Mój młody też pierogi z biedronki uwielbia smile
  • dziennik-niecodziennik 17.01.18, 09:13
    Moja corka tez...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • aaa-aaa-pl 17.01.18, 12:23
    Pierogi z Biedry- też lubię.
  • edelstein 16.01.18, 19:11
    Moj syn b.lubi lasagne gotowa z Lidla.Milion lasagne upieklam,zje moja i owszem,ale i tak powie,ze najlepsza jest ta lidlowa.A moje ulubione ciasto to krowka z proszku mimo ze milion pysznych ciast jadam.

--
  • thea19 17.01.18, 11:56
    uwielbiam lasagne z lidla/biedry (to jest to samo, tylko papierkiem na opakowaniu sie roznia) i jakbym mogla, to bym zarla codziennie. tak samo smakuje mi chleb na maslance z lidla a ja chleba nie jadam w ogole.
  • kouda 17.01.18, 13:21
    hm, ja raz jeden wzielam
    dzieci stanowczo odmowily jedzenia lidlowej lazanji
    z gotowcow jedyne co jest lepsze od maminego to biedronkowe pyzy z miesem smile
    sama je uwielbiam big_grin
  • mama303 16.01.18, 19:07
    hamburgery jak najbardziej - to kotlet mielony z mięsa wołowego.

--
    nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
  • triismegistos 16.01.18, 19:07
    Burgery dość często. Co jest "niedopuszczalnego" w chudej wołowinie grillowanej bez tłuszczu i warzywach? Ok, rozumiem, że ktoś moze dostawać drgawek na myśl o białym pieczywie, serze i bekonie, ale bułę zawsze można wziąć bezglutenową pełnoziarnistą wink a pozostałe pominąć.
    Hotdogi niestety rzadko, bo chłop nie lubi, a szkoda, bo ja uwielbiam. Moje ulubione są z białą kiełbaską i kiszoną kapustą zasmażaną i z chorizo, grillowanym bakłażanem i sałatą.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • karme-lowa 16.01.18, 19:13
    triismegistos napisała:

> Burgery dość często. Co jest "niedopuszczalnego" w chudej wołowinie grillowanej
    > bez tłuszczu i warzywach? Ok, rozumiem, że ktoś moze dostawać drgawek na myśl
    > o białym pieczywie, serze i bekonie, ale bułę zawsze można wziąć bezglutenową p
    > ełnoziarnistą wink a pozostałe pominąć.
    > Hotdogi niestety rzadko, bo chłop nie lubi, a szkoda, bo ja uwielbiam. Moje ulu
    > bione są z białą kiełbaską i kiszoną kapustą zasmażaną i z chorizo, grillowanym
    > bakłażanem i sałatą.
    O Boziuniu. Zaproś mnie na takiego hot-doga😋😋
  • triismegistos 16.01.18, 19:37
    Ależ chętnie, będę miała dla kogo zrobić smile

--
    Nowośmieszna big_grin
  • karme-lowa 16.01.18, 19:41
    triismegistos napisała:

> Ależ chętnie, będę miała dla kogo zrobić smile
    >
    😁😋😋
  • bazia8 16.01.18, 19:52
    Karme-lowa, a ty nie wiesz, że do koleżanki Triismegistos to kolejka stoi? Ona tak pisze o jedzeniu...
    Proszę zachować kolejność zgłoszeńsmile

--
    Jestem atrakcyjna i bardzo szczupla, mam bardzo dobry metabolizm (Cichociemno)
  • karme-lowa 16.01.18, 20:06
    bazia8 napisała:

> Karme-lowa, a ty nie wiesz, że do koleżanki Triismegistos to kolejka stoi? Ona
    > tak pisze o jedzeniu...
    > Proszę zachować kolejność zgłoszeńsmile
    >
    Nie wiedziałam😂.
    Zróbmy imprezę składkową. Triis zrobi hot-dogi, ja hamburgery, a Ty może frytki😁
  • triismegistos 16.01.18, 21:12
    Spokojnie, mogę zrobić hot-dogi, frytki, burgery i pizzę dla wszystkich. Piwo przynieście tongue_out
    Uwielbiam karmić gości big_grin

--
  • bazia8 17.01.18, 03:49
    Cudownie!
    smile

--
    Jestem atrakcyjna i bardzo szczupla, mam bardzo dobry metabolizm (Cichociemno)
  • memphis90 17.01.18, 11:44
    To ja po Tobie!

--
  • aj.riszka 16.01.18, 19:09
    Nie robie. Ale, oczywiscie, jest dopuszczalne. Robimy zapiekanki i pizze.
  • ga-ti 16.01.18, 19:59
    Domowe hot-dogi robimy z kupnej bułki, kupnej parówki, kupnego sera i keczupu smile
    Hamburgery zwykle z kupnej bułki (raz piekliśmy własne), mięso robimy własne, kupione, ale w formie kawała mięcha, obrabiamy własnoręcznie smile
    Robimy tortille z kupnych placków, resztę obrabiamy sami.
    Pizzę samodzielnie zupełnie.
    Frytki z ziemniaków (choć częściej z mrożonek).
    Kurczaka z ryżem prawie jak od 'Chińczyka'.
    Czasem takie jedzonko robimy na obiad, czasem na kolację, ale zwykle robimy z dużym udziałem męża i dzieci, ja pomagam przy krojeniu wink

U nas wiele potraw jest dopuszczalnych smile
  • solejrolia 16.01.18, 20:11
    Bardziej na obiadokolację, ale tak: hamburgery, z chudej wołowiny, z surówkami- mniam,
    i domowa pizza,
    czy frytki z sałatą /bukietem surówek

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • crea.tura 16.01.18, 20:25
    Ofkors smile Hamburger domowy z wołowiny byle nie za chudej, krwisty, z liście sałaty, piklem, czerwoną cebulą i pomidorem.
    Robimy pizzę, tortillę, frytki się zdarzą, byle nie mrożone! Od mrożonych frytek wolę suchy chleb z masłem. Hot dogów nie robię. Ale równie dobrze za obiad w dniu lenistwa może być bułka przełożona kotletem mielonym (przepis z kwestii smaku, miodzio!) a nawet chlebek ze schabowym, do tego obowiązkowo kiszony ogórek. Całkiem pyszne jedzenie.
  • loola_kr 16.01.18, 21:21
    tak, robimy hamburgery, hot-dogi. Bardzo lubimy. Z frytkami.
  • inguszetia_2006 16.01.18, 21:23
    Witam
    Robimy czasami. Mąż preferuje bez bułki, mięso i frytki, sam sobie robi i sam zjada. My (ja, córka) wolimy z bułką, pomysł na sos podkradłam z maca - dodaję wasabi.
    Pzdr.
    Ing
  • emka_uk 17.01.18, 00:29
    Tak. Dzieciaki uwielbiają. Ja jeszcze robię nugettsy z frytkami.
  • butch_cassidy 17.01.18, 11:31
    Na obiad? Nie, niedopuszczalne wink
    Raz na rok mniej więcej robię hot-dogi, ale to nie na obiad.
  • aaa-aaa-pl 17.01.18, 12:29
    Dlaczego zapytam ? Czasami dobrze jest przełamać " schemat" .Zrobić " inaczej".
  • butch_cassidy 17.01.18, 14:08
    Nie jadamy.
    Schemat przełamuję przy pomocy jakichś bardziej egzotycznych dań np.
  • tom.ewik 17.01.18, 14:03
    Jasne, że robię smile I jeszcze zapiekanki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka