Dodaj do ulubionych

Długotrwała antybiotykoterapia

23.01.18, 06:28
Trwa juz miesiąc i będzie trwać jeszcze co najmniej 2 miesiące. Jak wspomóc organizm (chodzi o dzecko). Oczywisvie daję probiotyki, ale co jeszcze mogę zrobić?
Edytor zaawansowany
  • 1matka-polka 23.01.18, 07:32
    A mozesz napisac na co ten antybiotyk? Ppza tym raczej nic nie mozesz zrobic. Tylko zdrowe odzywianie i elim8nacja ewentualnych alergenow.

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skuwrynsyem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • 1matka-polka 23.01.18, 08:02
    I ewntualnie eliminacja kwasow owocowych, laktozy, zmniejszenie udzialu blonnika w diecie, itp., zeby nie podrazniac zoladka.

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skuwrynsyem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • memphis90 24.01.18, 11:00
    Błonnik podrażnia żołądek? Laktoza podrażnia żołądek? Przy takim "leczeniu" będzie mieć dysbakteriozę i sraczkę jak się patrzy... Jedno i drugie ma akurat działanie prebiotyczne...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • 1matka-polka 24.01.18, 11:23
    Oczywiście, że błonnik podrażnia, i laktoza też, zwłaszcza przy nietolerancji laktozy, którą ma wiele osób a nawet o tym nie wie. Błonnik dodatkowo utrudnia wchłanianie substancji odżywczych.

--
    Psalm 23
  • 1matka-polka 24.01.18, 11:30
    A słyszałaś o diecie ubogoresztkowej przy zapaleniach jelit?

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • leni6 23.01.18, 07:49
    W czasie antybiotykoterapi polecam enterol.
  • aguar 23.01.18, 07:53
    Napisz na co, bo tego typu terapie są kontrowersyjne, może poza gruźlicą...
  • izabela1976 23.01.18, 08:01
    A czemu kontrowersyjne? Ja antybiotyk brałam ponad 2 m-ce. Mus to mus. Na zęba brałam.
  • 1matka-polka 23.01.18, 08:04
    I co wyleczylas tego zeba?

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • ichi51e 23.01.18, 08:43
    I co myslisz ze jak napisze ze to na podejrzenie boreliozy a forum zdrcyduje ze to bez sensu to odstawi?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • 1matka-polka 23.01.18, 08:46
    A jesli napisze cos innego???

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • aguar 23.01.18, 08:50
    "I co myslisz ze jak napisze ze to na podejrzenie boreliozy a forum zdrcyduje ze to bez sensu to odstawi?"
    Może da się chociaż przekonać do zasięgnięcia drugiej opinii. W końcu chodzi o dziecko.
  • jatojagodnik 23.01.18, 10:21
    na PODEJRZENIE boreliozy u dziecka lekarze nie chca podawać antybiotyków. Muszą mieć potwierdzenie. Moją córkę z bardzo poważnymi objawami i pozytywnym wynikiem w badaniu przesiewowym (który sie nie potwierdził w dokładniejszych testach) lekarze przez 5 miesięcy przeczołgali przez 3 różne szpitale, robili miliony badań na wszystkie możliwe choroby. Za każdym razem robili też ta cholerna boreliozę i zawsze była ujemna. Po 5 miesiącach, gdy córka juz prawie nie mogła chodzić i zaczęła tracic pamięć, kolejny raz poszło badanie do jakiegoś kolejnego laboratorium... i znależli. I dopiero wtedy podali antybiotyki, które w ciagu 2 tygodni postawiły ją z powrotem na nogi. Brała przez miesiąc, nie było potrzeby powtarzać kuracji.
  • princesswhitewolf 23.01.18, 09:09
    w ogole nie sa kontrowersyjne aguar. Po prostu myslisz ze to antybiotyk mocy jak podawany przy grypie.
  • 1matka-polka 23.01.18, 09:14
    "antybiotyk mocy jak podawany przy grypie"
    ???

--
    Psalm 23
  • princesswhitewolf 23.01.18, 09:42
    en.wikipedia.org/wiki/List_of_antibiotics
  • 1matka-polka 23.01.18, 10:25
    Gdzie tam jest grypa i nadal nie rozumiem.

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • deq3 23.01.18, 14:54
    aguar napisała:

> Napisz na co, bo tego typu terapie są kontrowersyjne, może poza gruźlicą...

Kontrowersyjne to są diagnozy przez internet
  • szeera 23.01.18, 16:25
    "Kontrowersyjne to są diagnozy przez internet"

Ale ona nikogo nie diagnozuje. Jedynie kwestionuje ewentualną terapię. Gdy pojawiają się pewne słowa kluczowe, np. chlorofil, cieciorka i długotrwała antybiotykoterapia to się odzywa dzwonek alarmowy. Oczywiście wiem, że dziecko może mieć taką terapię zgodnie z wiedzą medyczną na inne schorzenia niż borelioza. Ale długotrwała antybiotykoterapia na boreliozę robi się bardzo popularna, a jest potencjalnie bardzo szkodliwa. Nie ma również podstaw naukowych, a przepisują to niestety lekarze.
  • deq3 23.01.18, 16:37
    Ja te pytania "a czy na pewno potrzebny też antybiotyk" odbieram właśnie w kategoriach "a probowałaś może cieciorkę wsadzić w nogę?"

Przecież to jest matka tego dziecka, chyba wie że antybiotyki to nie dropsy i pewnie ma powód żeby je dawać. Zresztą sama ich sobie nie przepisała. Skąd to poczucie że wiecie lepiej (i że bardziej wam zależy na dobru jej dziecka) mimo że nawet nie wiecie co to za choroba i jaki to antybiotyk?
  • szeera 23.01.18, 16:42
    Ktoś zapytał, czy to przypadkiem nie na boreliozę i tyle. Uważam to za nieszkodliwe, bo autorka wątku świetnie wie czy leczy dziecko na boreliozę czy nie. Jeśli nie to temat jej nie dotyczy. Jeśli tak, to była namawiana na zasięgnięcie innej opini lekarskiej - a to bardzo dobra rada.

"zresztą sama ich sobie nie przepisała" No niestety te antybiotyki na leczenie latami boreliozy też przypisują lekarze. Tak samo jak homeopatię i parę innych rzeczy.
  • makurokurosek 23.01.18, 07:59
    To na co choruje twoje dziecko, że ma przewidziane 3 miesięczne podawanie antybiotyku , przy normalnych dawkach przeznaczonych na 7 dni? Przy tak długiej kuracji to to pytanie powinnaś skierować do lekarza.
  • princesswhitewolf 23.01.18, 09:10
    makrokurosek a skad wiesz co to za antybiotyk i na co? I nie mysl o infekcjach gardlowonosowych bo na to sa silniejsze antybiotyki niz na 101 innych schorzen
  • leyre2 23.01.18, 09:11
    Co oznacza silniejsze?
  • princesswhitewolf 23.01.18, 09:41
    antybiotyki to rozne zwiazki chemiczne a nie jeden jak zapewne wiesz + podawane sa w roznych dawkach. Jak mowilam, na pecherz moczowy ( chroniczne problemy) bierze sie miesiac w malej dawce stosowny zwiazek chemiczny.
  • leyre2 23.01.18, 10:07
    princesswhitewolf napisała:

Jak mowilam, na pecherz moczowy ( chroniczne problemy) bierze sie miesiac w malej dawce stosowny zwiazek chemiczny.

Serio? Moja corka miewala kiedys infekcje pecherza i nigdy nie zalecano antybiotyku przez miesiac.
  • eliszka25 23.01.18, 10:18
    bo nie na kazde zapalenie pecherza bierze sie antybiotyk przez miesiac. ja mialam okres, ze co jakis czas lapalam zum i leczone to bylo zawsze tradycyjnie, czyli antybiotyk max przez 2 tygodnie. moj mlodszy syn natomiast bral antybiotyk w malej dawce przez 2 lata bez przerwy. na problemy ukladu moczowego wlasnie. to zalezy po prostu od wielu roznych czynnikow i sam fakt, ze cos ciebie nie spotkalo, nie oznacza, ze nie istnieje
  • leyre2 23.01.18, 10:29
    eliszka25 napisała:

to zalezy po prostu od wielu roznych czynnikow i sam fakt, ze cos ciebie nie spotkalo, nie oznacza, ze nie istnieje

Alez oczywiscie. Dlugotrwale podawanie antybiotykow nawet w malych dawkach stosuje sie gdy jest taka koniecznosc. Tak wiec zakazenia ukladu moczowego mozna leczyc kilka dni antybiotykiem albo i kilka tygodni a nie jak princess napisalam ze akurat pecherza leczy sie miesiac
  • eliszka25 23.01.18, 10:33
    leyre2 napisał(a):

> Alez oczywiscie. Dlugotrwale podawanie antybiotykow nawet w malych dawkach sto
    > suje sie gdy jest taka koniecznosc. Tak wiec zakazenia ukladu moczowego mozna l
    > eczyc kilka dni antybiotykiem albo i kilka tygodni a nie jak princess napisalam
    > ze akurat pecherza leczy sie miesiac

princess nie pisala nigdzie, ze kazde zapalenie pecherza leczy sie miesiac, tylko, ze takie rozwiazanie stosuje sie przy chronicznych problemach. dla mnie to jednak bardzo duza roznica
  • leyre2 23.01.18, 10:41
    eliszka25 napisała:

> leyre2 napisał(a):
    >
    > princess nie pisala nigdzie, ze kazde zapalenie pecherza leczy sie miesiac, tyl
    > ko, ze takie rozwiazanie stosuje sie przy chronicznych problemach. dla mnie to
    > jednak bardzo duza roznica

A to tez nie jest prawda, moja corka miala czeste, smialo mozna powiedziec chroniczne infekcje przez kilka lat dosc czesto i nie leczono jej podajac antybiotyki dlugo.
    Sa choroby kiedy takie rozwiazania sie stosuje i to ogolnie wiadomo, moga to byc infekcje pecharza nawet chroniczne ale wcale nie musza.
  • princesswhitewolf 23.01.18, 11:40
    twoja corka miala nawracajace ( to dziadostwo nawraca) ale nie chroniczne non stop i srodmazszowe.
  • leyre2 23.01.18, 12:15

> twoja corka miala nawracajace ( to dziadostwo nawraca) ale nie chroniczne non s
    > top i srodmazszowe.
    Non stop powiadasz, czyli as pierwszym razem bylo wiadomo ze to non stop cuz jednak przeszlo i wrocilo? No chyba ze nie przeszlo po typowym antybiotyku czyli trzeba go zmienic ale w tym przyoadku tez trzeba zrobic przerwe na czas hodowania bakterii. Wiec jakbys nie bylo to powracajace jest chroniczne, bo chodzi o czestotliwosc
  • princesswhitewolf 23.01.18, 12:59
    no nie przeszlo u niej. Ja nie urolog wiec nie bede ci mowisz szczegolow ale poczytaj tutaj: forum.gazeta.pl/forum/w,690,115849303,115849303,lecze_sie_Pegasys_Copegus.html#p118660386 szczegolnie co glida jakas tam piosze

z pecherzem moczowym jest tak ze sa rozne tam opcje a nie tylko klasyczne . Ona probowala nawet jakies wyciagi z konika morskiego i kwas hilauronowny itd itp. W koncu dali jej jakis slaby antybiotyk na dlugi czas i przeszlo nie wrocilo. Pracuje a nie sika i wyje z bolu.
  • leyre2 23.01.18, 14:53

> no nie przeszlo u niej.

Ah u niej. Czyli to nie twoje doswiadczenia. I wszystko jasne
  • leyre2 23.01.18, 10:29
    eliszka25 napisała:

> bo nie na kazde zapalenie pecherza bierze sie antybiotyk przez miesiac. ja mial
    > am okres, ze co jakis czas lapalam zum i leczone to bylo zawsze tradycyjnie, cz
    > yli antybiotyk max przez 2 tygodnie. moj mlodszy syn natomiast bral antybiotyk
    > w malej dawce przez 2 lata bez przerwy. na problemy ukladu moczowego wlasnie. t
    > o zalezy po prostu od wielu roznych czynnikow i sam fakt, ze cos ciebie nie spo
    > tkalo, nie oznacza, ze nie istnieje
  • princesswhitewolf 23.01.18, 11:39
    bo to nie bylo na tyle powazne. Ja tez miewalam i mi nie zapisali na dluzej niz 10 dni bo mialam ostre acz krotkie. Zapisuja na srodmazszowe zapalenie pecherza moczowego ktore jest chroniczne. Moja kolezanka sie z tym meczyla
  • makurokurosek 23.01.18, 09:15
    Tu nie chodzi o moc antybiotyku, tylko jego działanie czyli wybicie całej flory bakteryjnej. Rady forumek mogą być pomocne w przypadku normalnego krótkiego używania antybiotyku, w przypadku tak długiego okresu to zdecydowanie o radę powinno się pytać lekarza.
  • princesswhitewolf 23.01.18, 09:45
    pewno ze tak, ale lekarz tez nic nie poradzi na to poza radzeniem jakichs prebiotykow ktore jak pokazuja testy sa nie wiecej skuteczne jak kefir czy jogurt tudziez kapusty kwaszone.
  • eliszka25 23.01.18, 10:06
    no wlasnie rowniez moc antybiotyku jest wazna przy dlugotrwalych kuracjach. moj mlodszy syn dostawal antybiotyk przez pierwsze 2 lata swojego zycia bez przerwy. 2x dziennie, ale w malej dawce. i nie, nie zalecil tego lekarzyna z koziej wulki, tylko o takim postepowaniu zdecydowalo konsylium lekarskie w naszym szpitalu klinicznym. sciagneli na nie nawet kilku specjalistow z innych szpitali. czasem takie kuracje maja uzasadnienie i trzeba wybrac tzw. mniejsze zlo. my mielismy do wyboru podawanie antybiotyku lub ryzykowanie tym, ze dziecku nerki wysiada.

wbrew temu, co piszesz, antybiotyk nie wybil calej flory bakteryjnej u mojego syna. rosl zdrowo, rozwijal sie normalnie i wcale jakos strasznie podatny na inne choroby nie byl i nie jest.

antybiotyki podaje sie tez czasem przed operacjami. moj syn bral antybiotyk przez chyba miesiac przed operacja, rowniez w dostosowanej do potrzeb dawce, zeby nie wyladowal z infekcja ukladu moczowego akurat w dniu operacji.

do takich kuracji stosuje sie inne antybiotyki i w innych dawkach niz w przypadku normalnej infekcji i stosowaniu leku przez 7 dni.
  • alicia033 23.01.18, 12:10
    makurokurosek napisała:

> To na co choruje twoje dziecko, że ma przewidziane 3 miesięczne podawanie antyb
    > iotyku ,

a trądzik chociażby.
    I bierze się antybiotyk dłużej, niż 3 miesiące.
  • aurinko 23.01.18, 17:03
    A co ciebie obchodzi na co choruje jej dziecko? Co za wscibska (...).
  • princy-mincy 23.01.18, 08:18
    Mój mąż miał 2 mce kuracji antybiotykiem i był wtedy na restrykcyjnej diecie przeciwgrzybicznej.
    Takie długotrwałe przyjmowanie antybiotyków (u niego jeszcze wysoka dawka) sprzyja nadkażeniem grzybami, głównie candidia.
    Nie jadł prawie wcale chleba, żadnych makaronów, słodyczy, owoców, tylko wybrane warzywa itp.
    Z dzieckiem będzie pewnie trudniej, ale i tak warto poczytać w necie/ udać się do dietetyka.
  • princesswhitewolf 23.01.18, 09:08
    grey, nie wiem czy wiesz ale antybiotyk antybiotykowi nierowny, a takze sa dawki i daweczki. Wiec sporo zmiennych.

Np chroniczne zapalenia pecherza moczowego leczy sie wlasnie antybiotykami dlugotrwalymi ale nie sa one takie mocne jak w leczeniu innych schorzen.

• kropkacom 23.01.18, 11:05
    Na pewno nic nie wie a antybiotyk przepisała dziecku sama big_grin

--
    *
  • princesswhitewolf 23.01.18, 11:36
    no chyba lekarz jej nic nie poradzil jak wspierac... i nie wyjasnil ze nie dal jej konskiej dawki...
  • kropkacom 23.01.18, 11:38
    No oczywiście big_grin

--
    *
  • princesswhitewolf 23.01.18, 11:42
    ale co tam. ematka lepsza niz lekarz lol
  • kropkacom 23.01.18, 11:45
    Autorka była chyba u lekarza.

--
    *
  • princesswhitewolf 23.01.18, 12:15
    no toz mowie ze ematka lepsza niz lekarzuncertain
  • aurinko 23.01.18, 16:59
    Jestem na antybiotykach od września. Cały czas w tabletkach, a od prawie dwóch tygodni na dożylnych w szpitalu. W szpitalu podają probiotyk oraz - jeśli ktoś potrzebuje to leki na grzybice. Ogólnie dobrze jest odstawić albo przynajmniej ograniczyć cukier, białą mąkę i nabiał z wyjątkiem jogurtu naturalnego, kefiru, mleka ukwaszonego. Możesz podawać kwas kaprylowy w kropelkach. Do tego Enterol plus probiotyk. Probiotyk dobrze jest co jakiś czas zmienić. Jeśli dziecko będzie się zdrowo odżywiać to nie będą potrzebne suplementy i sztuczne witaminy. Zrób chociaż raz w mcu badanie watrobowe z krwi i morfologie. Obserwuj jame ustna dziecka i jak będzie wyglądać inaczej to zgłoś lekarzowi. Jak sobie przypomnę coś jeszcze to dopiszę.
  • aurinko 23.01.18, 17:06
    Kiszonki oczywiście jeśli dziecko lubi. Tylko takie prawdziwe, nie na occie smile może zakwas buraczany by przeszedł? Chociaż po troszku codziennie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka