02.02.18, 18:58
Dziewczyny wiem, że wątek się przewijał. Szukałam w wyszukiwarce i niestety nie znalazłam odpowiedzi, której szukam. Jestem w ciąży w 27 tygodniu. Dzisiaj odebrałam wyniki, może któraś z Was mogłaby mnie poratować jakąś informacją bo nie wytrzymam do poniedziałku - do wizyty.
Moje wyniki:
TSH 1323 norma (0550-4788)
ATG 32,4 norma <60,0
ATPO 136,5 norma < 60,0.
Czy to poważne przekroczenie normy ATPO?
Edytor zaawansowany
  • stolikowa 02.02.18, 18:58
    TSH to 1,323
  • domowapani 02.02.18, 19:12
    Dla mnie małe wink najniższe to ja mam w okolicach 300, a miewalam już powyżej 1000.
  • stolikowa 02.02.18, 19:17
    pociesz mnie proszę ...boję się, że źle to wpłynie na dziecko.
  • domowapani 02.02.18, 19:26
    W ciąży jesteś? Ja najwyższe w ciąży właśnie miałam najwyższe. Przerażona byłam. A potem się dowiedziałam, że antypo tak naprawdę tylko informuje, że stan zapalny jest większy albo mniejszy, ale nie ma wpływu na ciąże. Pilnuj Trójcy, dobierz właściwą dawkę leku i się nie stresuj. Będzie dobrze.
  • domowapani 02.02.18, 19:28
    A ciąża sama w sobie jest czynnikiem obciazajacym tarczyce, stąd też podwyższaja się przeciwciała. Luzik.
  • stolikowa 02.02.18, 19:32
    jezuuu dziewczyno ozłocę Cię!
  • domowapani 02.02.18, 20:37
    smile niech Ci brzuch rośnie na zdrowie! 😘
  • mary_lu 02.02.18, 19:35
    Masz normalne przeciwciała przy hashi. Tysiące kobiet takie mają, rodzą zdrowe dzieci.

Najważniejsze w ciąży jest ft4, czyli poziom wolnej tyroksyny, u Ciebie raczej nie jest zły, skoro masz niskie tsh (tsh to hormon przysadki, jak przysadka czuje, że w krwi jest mało hormonu t4 produkowanego przez tarczycę, to wysyła więcej tsh aby pobudzać tarczycę do pracy).

Masz dopiero początek hashi, pierwsze badania? Dostaniesz euthyroks/letrox i urodzisz normalnie.
  • stolikowa 02.02.18, 19:38
    biorę euthyrox bo poprzednio TSH miałam około 2,9. Teraz po trzech tygodniach brania spadło TSH do 1,323
  • stolikowa 02.02.18, 19:39
    dzięki mary_lu
  • mary_lu 02.02.18, 19:46
    To prawdopodobnie masz dobrą dawkę, ale ja bym przy okazji każdych badań robiła ft4 dla pewności. Jeżeli lekarz nie wystawi skierowania, to i tak to tylko kilkanaście złotych dopłaty. Ft4 powinno być trochę powyżej połowy zakresu normy, czyli jak norma będzie np. 12-22, to dobry wynik to 18-19.

Będzie dobrze, od 10 lat znam internetowo i normalnie setki kobiet w ciąży z hashi i nie słyszałam od nich o ani jednym przypadku problemów ciążowych gdy hashimoto było zwyczajnie leczone. Wszystkie urodziły tak, jakby problem z tarczycą nie istniał.
  • stolikowa 02.02.18, 19:52
    boję się, że to za późno wyszło- jestem w 27 tygodniu ciąży. Lek zaczęłam przyjmować w 24 tygodniu. Wcześniej TSH było w normie (w październiku) a pod koniec grudnia skoczyło TSH do 2,9. Boję się, ze to może już wpłynąć na dziecko. Jestem po poronieniu i terminacji ciąży i dlatego to zmartwienie...
  • mary_lu 02.02.18, 19:59
    Ciąża to w większości przypadków jedno wielkie zamartwianie się, a po urodzeniu dziecka zamartwianie się o nie x10. Masz wyrównany tabletkami poziom hormonów, łożysko ciągnie t4 jak szalone, a we krwi jest i tak ich wystarczająco, skoro przysadka tak "twierdzi". To są wyniki normalnej, leczonej hashimotki.
  • domowapani 02.02.18, 20:48
    Bo taki urok hashimoto, że b często pojawia się w ciąży, po porodzie itp. Mi hashimoto wyszło tuż po 2 porodzie. Bosz jak ja panikowalam, bo nic o tej chorobie nie wiedziałam i tylko czytałam internety. Więc lazilam na neonatologie do mojej pięknej i doszukiwalam się upośledzen, ciężkich uszkodzeń bla bla bla.
    Jest zdrowa i jej jedynym upośledzeniem jest syndrom głuchego ucha na matki wołanie. To jeszcze nie sklasyfikowana jednostka chorobowa, acz bardzo częsta wink
    Schize zaczęłam mieć przy 3, nieplanowanej ciąży, bo wtedy już od 5 lat byłam oficjalnie chora na hashimoto. Do tego zaczęłam plamic, a nie chciałam informować, że jestem w ciąży, więc wzięłam tylko tydzień zwolnienia na "grypę". Na szczęście mój najwspanialszy na świecie gin mi wszystko objaśnil, zabronił korzystania z wyszukiwarki netowej i urodziłam taki okaz zdrowia, że hej.
  • madami 02.02.18, 19:59
    TSH masz dobre, nie przejmuj sie przeciwciałami, nie wpływają na ciążę ( ale kontroluj tarczycę po porodzie!), i badać całą trójkę tarczycową TSH, ft3 i ft4 - Ciebie interesują przede wszystkim wolne hormony a konkretnie ft4 - korzystnie jest dla matki i dla płodu alby było w miarę wysoko ( oczywiście w granicach normy).
  • stolikowa 02.02.18, 20:03
    pisz do mnie
  • konsta-is-me 02.02.18, 20:48
    Przekroczenie ATPO jest male i samo w sobie nie wskazuje na Hashimoto, ani nawet na jego podejrzenie...
    Moze wynikac z miliona innych przyczyn i byc chwilowe.
    Trzeba by zrobic USG.
    Poza tym wyniki b. dobre.
    W ogole sie nie nakrecaj bez sensu i powodu , nic tu nie szkodzi dziecku.
  • stolikowa 02.02.18, 20:54
    Dziękuję, jestem bardzo wdzięczna za dobre słowo. Bardzo!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.