09.02.18, 10:41
Zachowujac proporcje, jedna z rzeczy, za ktore najbardziej nienawidze pis jest zniszczenie Trojki. Wychowalam sie na niej, i mieszkajac zagranica sluchalam caly czas - nie mam TV, wiec tym bardziej polskich programow, i Trojka to byl moj kontakt z polska kultora i aktualnosciami. Teraz siedzie w pracy w ciszy, wieczorem tez juz nie ma audycji, ktore lubilam. Jak 10 lat temu pis zniszczyl Trojke, to sie podniosla, i nawet lepsza moze, bo to trwalo tylko dwa lata. Teraz juz sie nie podniesie, bo zespol zostal rozpedzony i po kilku latach juz sie go nie odtworzy. Czesc ludzi w miedzyczasie odejdzie na emeryture, inni nie beda chcieli znow zmienic pracy.
Nienawidze pis za to z calej sily. Za to, ze jest to typowy idiotyzm w ich wykonaniu, bo publicznosci Trojki i tak nigdy nie przekonaja do siebie, a teraz przy sluchalnosci lecacej na leb, na szyje, to juz w ogole jest niszczenie dla niszczenia. Swoja droga dlaczego prawactwo jest takie marne intelektualnie i nie ma ani jednego specjalisty czy dobrego dziennikarza? I dlaczego tak po wschodniemu nie rozumieja, na czym polega praca dziennikarza? I skoro rzady pis mlekiem i miodem plyna, tp dlaczego, k..a, trzeba klamac, klamac i klamac na antenie? Przeciez skoro jest tak cudownie, to prawda sie powinna sama obronic? Moze Arwena albo purchawa sie wypowiedza, ciekawa jestem, jakie maja zdanie apologetki pisowskie na temat wolosci slowa i rzetelnosci dziennikarskiej.

Wklejam artykul o sytuacji w Trojce.

Edytor zaawansowany
  • gris_gris 09.02.18, 10:43
    – Jest coraz gorzej. To kierownictwo wskazuje, kogo możemy, a kogo nie możemy zapraszać do programów na żywo, kogo reporterzy mogą nagrywać, a kogo nie w swoich materiałach – mówią mi dziennikarze z Myśliwieckiej 3/5/7.

Anonimowo. Rozmawiać o tym, co się dzieje w stacji, nie wolno. – Ci, którzy krytycznie wypowiadali się o odejściu Artura Andrusa i Roberta Kantereita, mieli nieprzyjemności – tłumaczą.
    Andrus, rezygnując, miał nadzieję, że mimo ideologicznych nacisków partii rządzącej Trójka sobie poradzi. – Nie radzi, nie radzi – mówią reporterzy. – Atmosfera coraz gęstsza, serwisy coraz cięższe od ideologii.
    W listopadzie zeszłego roku z Programu III odeszła spora grupa dziennikarzy – poza Andrusem i Kantereitem Wojciech Zimiński, Artur Orzech i Michał Gąsiorowski. Wcześniej Trójkę opuścili m.in. Magda Jethon, Jerzy Sosnowski, Marcin Zaborski, Michał Nogaś, Grażyna Mędrzycka-Gęsicka, Tomasz Ławnicki i Jurek Owsiak.
    1 lutego br. w ich ślady poszedł Paweł Sołtys, znany dziennikarz ekonomiczny i były szef związku zawodowego w Programie III. Po 10 latach rozstał się ze stacją, bo – jak tłumaczył portalowi Wirtualnemedia.pl – „skala umotywowanych politycznie wpływów, nacisków na decyzje dotyczące programów i obsadę redaktorską jest tak duża, że media publiczne przekształcają się w partyjne, propagandowe”. – U mnie został przekroczony próg bólu – stwierdził Sołtys.

Bez PiS nie ma programu
    Dyrektorem Trójki od maja zeszłego roku jest Wiktor Świetlik – od czasu „dobrej zmiany” to już trzeci szef po Paulinie Stolarek-Marat i Adamie Hlebowiczu. Nowym wicedyrektorem został właśnie Mariusz Cieślik, a drugim jest Tomasz Kowalczewski.
    Kowalczewski i Łukasz Kurtz-Królikiewicz wspólnie nadzorują serwisy informacyjne i dwa pasma na żywo: poranne i popołudniowe „Zapraszamy do Trójki”. – To w sumie sześć godzin programu i dla nich jest superważne, by przypilnować obowiązującej wykładni politycznej – mówi jeden z reporterów. – Kilkunastu dziennikarzy, którym jeszcze zależy na rzetelności, jest dzień w dzień na froncie heroicznej walki z propisowską propagandą.
    Przykłady? Gdy wybuchła afera z nowelizacją ustawy o IPN, w „Zapraszamy do Trójki” musiały ukazywać się informacje, że dzielni Polacy ratowali Żydów i zakazane było przypominanie o pogromach na ziemiach polskich. W serwisach informacyjnych podkreślano, że PiS uchwalił tę ustawę, by nikt już nie mówił o „polskich obozach śmierci”. – A przecież w ustawie nie ma nawet tego sformułowania, więc to nie jest fakt, ale narracja władzy, którą my podajemy jak obiektywną informację – komentuje dziennikarz Trójki. – To niezgodne ze standardami rzetelnej, obiektywnej i niezależnej informacji.

Potem pojawiły się sugestie, by przygotować materiał, że tak niewiele trzeba było, by obnażyć prawdziwą politykę Izraela wobec Polski. No i pokazać, że tak naprawdę Żydom chodzi o reprywatyzację majątku. – Jeśli ktoś ma w czasie kolegium wątpliwości, to słyszy, że to nie czas na sejmikowanie. I jest zapraszany na indywidualne rozmowy – mówi dziennikarz stacji.
    Indywidualne rozmowy przeprowadza Kurtz-Królikiewicz, który ma ksywkę „Egzekutor”. Tłumaczy podczas nich, jaka jest teza i jak ją trzeba udowodnić. – To normalne łamanie kręgosłupów i sprowadzanie radiowych reporterów do statywów – podkreślają na Myśliwieckiej.
    Kurtz-Królikiewicz często mówi młodym dziennikarzom, że materiał jest zły, bo „nie opowiedziałeś się po żadnej ze stron”. – Wszyscy wiedzą, że zawsze musi być komentarz korzystny dla PiS. Jeśli ktoś się stawia, to słyszy, że materiał idzie do kosza, program się nie ukaże i że ma szukać innej pracy – opowiadają dziennikarze z Myśliwieckiej.

„Puls Trójki”, popołudniowa rozmowa na żywo, też jest oczkiem w głowie nowego kierownictwa. – Generalna zasada: zawsze musi być ktoś z PiS. W przeciwnym razie nie ma programu! Były nawet groźby, że jeśli nie będzie polityka z PiS, to trzeba zmieniać wszystkich gości i zapraszać nie polityków, ale publicystów. Ale też tylko tych z notesu kierownictwa – mówi jeden z naszych rozmówców. – Najczęściej są to politycy z frakcji Antoniego Macierewicza albo publicyści związani z „Gazetą Polską”. Czasami ktoś z góry dzwoni i mówi reporterowi, że gdzieś niedaleko ma być Tomasz Sakiewicz, naczelny „Gazety Polskiej”, i żeby podjechać go nagrać.
    Bo prezesem Polskiego Radia jest Jacek Sobala – dostał tę posadę dzięki poparciu środowiska Sakiewicza. To była ze strony prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego próba zrównoważenia wpływów prorządowych środowisk medialnych. Bracia Jacek i Michał Karnowscy popierają bowiem prezesa TVP Jacka Kurskiego i tam mają programy.
    – I my to odczuwamy na co dzień na własnej skórze, bo w materiale nie może się pojawić np. wypowiedź byłego szefa MON Tomasza Siemoniaka, jeśli nie mamy nagranego Macierewicza. A jeśli nie mamy, to musimy Siemoniaka ciąć – opowiadają reporterzy.

Prewencyjna cenzura szefów
    To właśnie reporterzy mają najwięcej problemów. – Czasami dyrekcja Trójki kontroluje jeszcze niegotowe materiały, w trakcie montowania, przed wyemitowaniem. Jeśli jest za mało głosów PiS lub są za słabe, reporter musi materiał przemontować. To klasyczna prewencyjna cenzura – skarżą się w Trójce.
    Zupełnie bezprecedensowe jest instruowanie reporterów, co mają mówić podczas wejść na antenę na żywo: – U nas w popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” mamy wejścia z Sejmu. I proszę sobie wyobrazić, że reporterzy muszą się wcześniej spowiadać, co chcą powiedzieć. Jeśli to kierownictwu nie pasuje, to trzeba wypowiedź zmieniać. Albo reporter nie wchodzi.
    Inny temat, na który kierownictwo Trójki jest wyczulone, to neonaziści. Gdy po reportażu „Superwizjera” TVN toczyła się debata w tej sprawie, w Programie III pilnowano, by nie wpuszczać na antenę zbyt wielu głosów słuchaczy, którzy byli zaniepokojeni wzrostem nastrojów antysemickich. – Po jednym z programów dyrektor Kowalczewski miał pretensje, że takich głosów było za dużo – opowiada jeden z dziennikarzy.

lnny przykład cenzury – w tym roku nie wolno było na antenie Trójki informować o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. – Po raz pierwszy! – denerwują się reporterzy. – I była awantura o materiał o Orkiestrze w piątkowym „Zapraszamy do Trójki”, na dwa dni przed finałem. Oficjalna wersja była taka, że nie informujemy o WOŚP, bo nie mamy patronatu.
    Podsumowanie finału WOŚP było, ale tylko w serwisach, bez tradycyjnego materiału po południu w magazynie. Zespół zgłosił wtedy votum separatum od tej decyzji. No i były pretensje, że tyle o Orkiestrze, a tylko jeden materiał o Caritasie.
    Wielu dziennikarzy Trójki nie akceptuje też obecności na ich antenie Wojciecha Cejrowskiego – „dobra zmiana” dała mu w sobotni poranek godzinny program muzyczny zatytułowany „Audycja podzwrotnikowa”. – Kiedyś w starej Trójce ktoś taki jak Cejrowski, ze swoimi fobiami, nie miałby miejsca – mówi dziennikarz związany ze stacją od kilkunastu lat.
    Bo Cejrowski komentuje też politykę na antenie TVP Info. 1 lutego mówił o Donaldzie Tusku: „Kiedy plują na Polskę, tak jak przed chwilą napluł Tusk, to jest to świnia, która siedzi w kinie”. Chodziło o tweet szefa Rady Europejskiej o nowelizacji ustawy o IPN: „Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o polskich obozach , szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą...”.
    Parę miesięcy temu w TVP Info Cejrowski stwierdził z kolei, że „Donald Tusk kocha Polskę, ale od tyłu. Czyli, żeby wydoić tak, jak krowę się kocha od tyłu”. O liderce Nowoczesnej Katarzynie Lubnauer mówił, że „nie wiadomo, czy chłop, czy baba intelektualnie”. Innym razem agitował za tym, by można było wywiesić tabliczkę: „Nie obsługuję homo, nie obsługuję Murzynów, nie obsługuję członków KOD-u, bo ich nie lubię”.
    – TVP i Trójka to media publiczne. A Cejrowski jest wszystkim, czym nie jest trójkowość, nasz znak rozpoznawczy – mówi reporter z Myśliwieckiej. – Trójkowe to znaczy z klasą, z kulturą, mądre, pr
  • lauren6 09.02.18, 10:45
    Już Ci tłumaczę. Bo prawacy to małe siurki, którzy się boją silnych, inteligentnych ludzi. Ma być mierny, bierny, ale wierny. Niezbyt lotny, by nie stanowił konkurencji. Stąd masz zawrotne kariery różnych miernot intelektualnych w różnych dziedzinach pisowskiego życia.
  • gris_gris 09.02.18, 10:48
    Prawda, jacy oni sa intelektualnie cieniutcy? A jak sie pusza, jak piorka stroja!

--
    "Owszem, jestem zjawiskowa. Powinnam być ikoną feminizmu, takim metrem z Sevres(...)" (triss_merigold6)
  • sumire 09.02.18, 11:03
    Ostatnio czytałam badania słuchalności stacji radiowych - w Krakowie w drugiej połowie 2017 Trójka miała o ponad połowę niższy wynik niż rok wcześniej. Masakryczny spadek. To jest Titanic już teraz.
    Też się zastanawiam, dlaczego prawica myli dziennikarstwo z propagandą.
  • spanish_fly 09.02.18, 11:06
    Nie myli, to jest raczej celowe.
  • butch_cassidy 09.02.18, 11:13
    Też mnie to ogromnie smuci sad
    Pierniczona dyktaturka...
  • maadzik3 09.02.18, 11:14
    od ponad dwóch lat nie słucham już trójki i już do niej nie wrócę. a też się na niej wychowałam i też mi z tego powodu smutno. artykuł wstrząsający. ale nie zaskakujący.

--
    In God we trust, everybody else pays cash
  • semihora 09.02.18, 12:33
    Szkoda Trójki. Lubiłam, ale nie słucham, bo mam alergię na prymitywną propagandę. Niektórzy potrafią słuchać tych bredni dla beki, ja od razu się wkurzam.

--
    Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
  • zona_glusia 09.02.18, 13:05
    Nie słucham od 2 lat i jest mi przykro, bo bardzo lubiłam. Przerzuciłam się na słuchanie TOK FM. Jerzy Sosnowski, który kiedyś prowadził "Klub Trójki", ma swoją audycję po 20 w poniedziałki.

Stopniowo, powoli wprowadza się w naszym kraju co raz mocniejszą cenzurę. Media publiczne to po prostu propaganda. Próbowano finansowo zastraszyć TVN. Teraz ta ustawa o IPN.
  • sumire 09.02.18, 13:37
    Ja też regularnie słuchałam. Obraziłam się na dobre po odejściu Nogasia. I w sumie jeśli teraz słucham radia, to BBC, bo pod względem muzycznym i treściowym nie ma żadnej polskiej stacji, która mogłaby Trójkę mi zastąpić.
    Podobno dekoncentracja mediów na razie odsunięta w czasie, ale jestem przekonana, że rząd coś wymyśli, żeby się dobrać do prywatnych stacji.
  • gris_gris 09.02.18, 13:55
    Moj maz tez bardzo lubl Trojke, choc nie rozumial, o czym mowa, ale wlasnie przez muzyke. Nie znam innej stacji z taka muzyka, na pewno nie ma tu, gdzie mieszkam.

--
    "Owszem, jestem zjawiskowa. Powinnam być ikoną feminizmu, takim metrem z Sevres(...)" (triss_merigold6)
  • lellapolella 09.02.18, 13:18
    Moje ulubione radio, że zacytuję, "przekroczyło próg bólu". I tak, dla mnie to też ważne, nie mieszkam poza Polską ale w lesie i także bez TV. Trójka łączyła mnie z bieżącym życiem. Teraz niby też, ale co to za życie?

--
    Czarny humor jest jak noga. Nie każdy ją ma.
  • ortolann 09.02.18, 14:05
    Bardzo długo się powstrzymywałam od tych ocen sytuacji w Trójce. Nie podobało mi się robienie bohaterów z niektórych dziennikarzy odchodzących stamtąd (bo to by także znaczyło, ze ci, którzy zostali to moralne wraki). Rozumiałam wiele zarzutów i się z nimi zgadzałam. Ponadto, uważam, że wiele trójkowych świętości to zwykłe nuzdiarstwo i odcinanie kuponów od dawnej błyskotliwości i klasy (Niedźwiecki, niestety coraz częściej Mann, Kaczkowski, Chojnacki).
    Ale niestety, no niestety, nie da się tej Trójki teraz słuchać. Jakieś drętwe bogoojczyźniane audycje, przeraźliwie puste, wtórne i zarzut najgorszy - straszliwie nudne. Wrzaski Cejrowskiego i jego mundrości (choć muzyka często ożywcza i ciekawa).
    Trójka za Skowrońskiego była perełką. Teraz to nie wiem nawet jak to nazwać. Dawniej Trójka to pionier, odkrywca fantastycznej muzyki, ciekawych trendów, inteligenckiego humoru. Czy pamiętacie Powtórki z Rozrywki, choćby z lat '90?
    Teraz to zupełnie, ale to zupełnie inna historia.

--
    http://s17.rimg.info/5aa663295cabae0e0baed1538c766a3b.gif
  • bywalec.hoteli 10.02.18, 16:56
    ortolann napisała:
    > Trójka za Skowrońskiego była perełką. Teraz to nie wiem nawet jak to nazwać. Da
    Zgadzam się. Dlatego trzeba przywrócić Skowronskiego w Trójce ! smile
  • feliz_madre 09.02.18, 14:06
    O patrz, nawet nie wiedziałam że tylu ludzi odeszło. Przestalam słuchać chyba po odejsciu Magdy Jeton i syfu jaki się wtedy narobił. Tez bolało, bo słuchałam Trojki 35 lat niemalże codziennie. Na pocieszenie i pamiątkę kupilam sobie taką książkę-cegłę 33 x Trójka.
  • bywalec.hoteli 10.02.18, 12:09
    Syf to się zrobił po odejściu Krzysztofa Skowronskiego - po nagonce wybiórczej, ze pisior. A on po prostu bardzo dobrym szefem radia był. Ci następcy te Jethony to juz równia pochyla radia.
  • zona_glusia 10.02.18, 12:28
    Może wtedy jeszcze nie był pisowcem, ale stał się nim, gdy wziął 140 tysięcy od PiSu na rozwój swojego innego przedsięwzięcia medialnego.
  • bywalec.hoteli 10.02.18, 16:54
    zona_glusia napisał(a):
    > Może wtedy jeszcze nie był pisowcem, ale stał się nim, gdy wziął 140 tysięcy od
    > PiSu na rozwój swojego innego przedsięwzięcia medialnego.
    Jakiego przedsięwzięcia?
  • zona_glusia 10.02.18, 17:48
    Radia internetowego.
  • sumire 10.02.18, 12:34
    Ale to za Jethon Trójka miała rekordową słuchalność.
  • bywalec.hoteli 10.02.18, 12:44
    Co ty opowiadasz , jaka rekordowosc? Za jethon ledwo dało się tego słuchać
  • sumire 10.02.18, 12:50
    Miała, miała.
    Teraz ma dla odmiany najniższą od... czasów Skowrońskiego.
  • gris_gris 10.02.18, 12:54
    Wez nie chrzan bzdur. Po Skowronskim wlasnie trzeba bylo ratowac Trojke.

--
  • bywalec.hoteli 10.02.18, 19:01
    To ty nie chrzan bzdur. Po Jethon to właśnie trzeba ratować Trójkę
  • gris_gris 10.02.18, 19:08
    wlasnie widzimy to ratowanie

--
  • sumire 10.02.18, 21:44
    Pokaż to nam na cyferkach.
  • alicia033 10.02.18, 14:25
    bywalec.hoteli napisał:

> Syf to się zrobił po odejściu Krzysztofa Skowronskiego - po nagonce wybiórczej,
    > ze pisior.

bo pisior.

>A on po prostu bardzo dobrym szefem radia był.

z punktu widzenia ziemkiewicza, lichockiej, lisickiego, karnowskich i całej reszty pisiej propagandy, która tam grasowałasad z pewnością był.
    Dla reszty trujka <intended> była tak samo wówczas niesłuchalna, jak teraz.

• eilian 09.02.18, 17:08
    Ubolewam nad tym bardzo, jeszcze słucham, głównie audycji muzycznych, serwisy trochę wpuszczam jednym uchem, wypuszczam drugim. Niekiedy z ogromnym zażenowaniem i zdziwieniem słucham audycji Kuby Strzyczkowskiego, nie tyle z jego powodu, ile słuchaczy. Matko, ile tam teraz oszołomstwa dzwoni. Wcześniej tego tyle nie było, czy było przesiewane? No nie rozumiem, może dostali zielone światło i czują, że teraz to ich radio. Tak, pis wszystko niszczy a ludzie im przyklaskują. Jesteśmy chorym narodem.
  • zona_glusia 09.02.18, 17:19
    Z przytoczonego wyżej artykułu wynika, że teraz głosy słuchaczy są przesiewane.

Inny temat, na który kierownictwo Trójki jest wyczulone, to neonaziści. Gdy po reportażu „Superwizjera” TVN toczyła się debata w tej sprawie, w Programie III pilnowano, by nie wpuszczać na antenę zbyt wielu głosów słuchaczy, którzy byli zaniepokojeni wzrostem nastrojów antysemickich. – Po jednym z programów dyrektor Kowalczewski miał pretensje, że takich głosów było za dużo – opowiada jeden z dziennikarzy.
  • sumire 09.02.18, 17:32
    Ano. Zawsze w jakiś tam sposób były, radio to radio i nie każdego świra należy puszczać w eter, ale teraz dużo bardziej to widoczne. Ale Strzyczkowski, któremu od dawna słuchacze zarzucają stronniczość (dlatego nigdy nie lubiłam jego programu, a podpadł mi wyjątkowo po programie o "dyktaturze mniejszości seksualnych"), chyba w nowej Trójce nieźle się odnajduje.
  • maslova 09.02.18, 17:51
    > Ale Strzyczkowski, któremu od dawna słuchacze zarzucają stronniczość (dlatego nigdy nie lubiłam jego programu, a podpadł mi wyjątkowo po programie o "dyktaturze mniejszości seksualnych"), chyba w nowej Trójce nieźle się odnajduje.

Rzadko mam okazję słuchać "Za a nawet przeciw" (kiedyś prawie codziennie). W ostatnim czasie udało mi się posłuchać kilku audycji i jestem w szoku, co się stało z tym programem. Kiedyś bardzo ciekawy i prowadzony w sposób IMO rzetelny i wyważony, obecnie stal się tubą propagandową PISu. Jestem bardzo rozczarowana Kubą Strzyczkowskim sad
  • gris_gris 09.02.18, 19:19
    Ja tez, nie slucham juz.

--
  • lellapolella 09.02.18, 18:39
    eilian napisała:

> Matko, ile tam teraz oszołomstwa dzwoni. Wcześniej tego tyle ni
    > e było, czy było przesiewane? No nie rozumiem, może dostali zielone światło i c
    > zują, że teraz to ich radio. Tak, pis wszystko niszczy a ludzie im przyklaskują
    > . Jesteśmy chorym narodem.

I o to właśnie chodzi, o to, żebyśmy czuli się jak samotne wyspy na rozległym morzu nienawiści. Niska słuchalność, spadek poziomu, ogólna sieczka i upadek to pikuś, naturalny słuchacz Trójki ma się czuć jak ptak dodo wśród tych wszystkich świrów dopuszczanych do audycji na żywo. Propaganda ma przede wszystkim zdusić ducha, pokazać, że opór jest wbrew wszelkiej logice, ma właśnie wywołać wrażenie, że "ludzie im przyklaskują
    > . Jesteśmy chorym narodem."
    Jest takie powiedzenie Oscara Wilde`a, nie pamiętam go dokładnie ale brzmi mnie więcej tak, że nie warto słuchać wrogów, bo można zostać przekonanym. Przekonanie, moim zdaniem, nie musi dotyczyć meritum, wystarczy wywołanie wrażenia, że na wszelką walkę jest za późno, że już się dokonało.

--
    W niektórych krajach występują krokodyle różańcowe. Natomiast gatunkiem charakterystycznym dla Wolski jest osioł różańcowy. Chociaż jest gatunkiem pospolitym, występującym w Wolsce masowo,to jest tam pod ścisłą ochroną. by ukos
  • misoune 09.02.18, 17:39
    Ale muzyka nadal na trójce jest niezła. Zwłaszcza na tle sieczki w rmfie czy zetce.
    Tomasz Rożek też niczego sobie.
    I Niedźwiedź.
    No i piątki z Wojtkiem Manem.
    Ale ogólnie bida ...
  • gris_gris 09.02.18, 19:22
    Tylko ja dawniej mialam Trojke czesto wlaczona, a teraz przez to, ze musze unikac tej propagandy i dyrdymalow, nie wlaczam jej prawie wcale, i przegapiam audycje muzyczne. No i poniewaz najwiecej szkod jest w pasmach publicystycznych w ciagu dnia, nie moge juz sluchac Trojki w pracy, i bardzo mi tego brakuje.

--
  • misoune 10.02.18, 10:15
    Masz rację, ale ja jednak słucham, przełączam w trakcie wiadomości, albo innej propagandy.
    W obecnych czasach zmiana pilotem zaprogramowanego kanału trwa ułamek sekundy.
    A szkoda mi odrzucić całkiem trójkę, pod pewnymi względami nie ma zastępstwa. Reszta polskich stacji, to już szmira totalna.
    Ja jeszcze podsłuchuję lokalnego radia Lublin.
  • sumire 10.02.18, 10:56
    No właśnie w tym cały problem - nie ma dla Trójki alternatywy i raczej już nie będzie.
    Acz moi rodzice przerzucili się na Radio Pogoda big_grin Ostatnio byłam u nich na weekend - przez cały boży dzień Mieczysław Fogg, Eugeniusz Bodo, Kasia Sobczyk, Mieczysław Wojnicki, Karel Gott... czad!
  • misoune 10.02.18, 11:24
    No ja niestety mieszkam w rejonie Polski, gdzie takich wymyslnych stacji da się słuchać tylko w internecie, albo przez dekoder tv sat.
    W samochodzie lub zwykłym odbiorniku niestety nie.
    Dlatego trójki i Lublina sobie naprzemiennie grzecznie słucham wink
  • mamablue 09.02.18, 20:17
    Nie ma już czegoś takiego jak Trójka. Trójka to legenda. Miernoty nie mogą tworzyć Trójki, zatem ona po prostu umarła, a w jej miejsce powstał jakiś dziwaczny propagandowy twór.
  • de_sueno 10.02.18, 10:42
    Trójka to też od zawsze było moje radio. Teraz słucham tylko wybranych audycji, muzycznych lub filmowych. Czasem jeszcze Raport o stanie świata, ale tu już też czuć "dobrą" zmianę. Na serwis wyłączam albo przyłączam - nie da się tego słuchać. Kiedyś regularnie słuchałam Salonu politycznego, ale teraz grozi to niestrawnością żołądka. Żal mi Trójki bardzo. Większość znajomych przestała jej słuchać 2 lata temu. Ja tak zupełnie zrezygnować nie potrafię.
  • feniks_4 10.02.18, 17:25
    Ja tez słuchałam wyłącznie Trójki od czasów licealnych. Teraz jej nie poznaje.. Dzisiaj (sobota) włączyłam radio po 10.00 i usłyszałam wydzierającego się jak przekupka na targu Cejrowskiego, szok, zaraz wyciszyłam głos.
    Jednak nie potrafię się przekonać do innej stacji i dalej jej słucham, wyciszając po prostu głos podczas pisowskich audycji.
    To jest skandal, co oni zrobili z Trójki..
  • eilian 10.02.18, 19:23
    Cejrowski faktycznie brzmi jak przekupa na targu, ale muzykę puszcza fajną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.