Dodaj do ulubionych

Kto wytłumaczy?- ustawa o IPN

09.02.18, 12:14
Jako że od paru lat przestalam oglądac wszelkie programy informacyjne i polityczne, to czasem tylko docieraja do mnie jakieś strzępki informacji. I wczoraj czytam w pasku ze mamy konflikt polsko- izraelski. Czy mogę prosić o przybliżenie przyczyny rzekomego konfliktu? w telegraficznym skrócie smiledziekuje bardzo.


--
"Mniej nerwów mnie kosztuje izolacja od ludzi niż akceptowalne
społecznie funkcjonowanie z nimi"( by Triss)
Edytor zaawansowany
 • super_hetero_dyna 09.02.18, 22:43
  Przyczyną konfliktu jest to, że żydowskie "organizacje przemysłu holokaustu" od niedawna wspierane instytucjonalnie przez państwo Izrael (agencja Hearth) umyśliły sobie, że przejmą mienie pozostawione w Polsce bez spadkobierców po zamordowanych przez Niemców Żydach. Problem w tym taki, że według obowiązującej we wszystkich cywilizowanych państwach zasady, wywodzącej się jeszcze z Prawa Rzymskiego, majątki osób zmarłych bez pozostawienia spadkobierców stają się własnością państwa, takie uroszczenia są absolutnie bezprawne. Wyłudzacze wpadli zatem na pomysł, że jeśli zaczną nasze państwo szkalować, kłamliwie przypisywać mu udział w niemieckim ludobójstwie, to ze strachu przed popsuciem reputacji, interesów, czy wreszcie dla świętego spokoju, sami stworzymy rasistowskie ustawy, które kryterium obywatelstwa w kwestii dziedziczenia zastąpią kryterium trybalistycznym. Wyraźnie zapowiedział to były prezes WJC, Izrael Singer, mówiąc: Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym."
  Nowelizacja ustawy o IPN staje w poprzek tym planom, a w każdym razie poważnie je utrudnia i stąd ten jazgot.
 • super_hetero_dyna 09.02.18, 22:49
  Errata:
  1. "po zamordowanych przez Niemców obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego"
  2. "stają się własnością państwa, którego obywatelem był zmarły".
 • super_hetero_dyna 09.02.18, 23:01
  cd.

  Dodatkową, bardzo istotną okolicznością w sprawie jest fakt, że senat USA przegłosował w tych dniach ustawę nr 447, która upoważnia rząd Stanów Zjednoczonych do wywierania presji na państwach, które weszły w posiadanie w/w majątków, aby przekazały je organizacjom żydowskim. Ustawa została przekazana do dalszego procedowania Izbie Reprezentantów. Środowisko Polonii amerykańskiej, do tej pory skutecznie rozbijane działaniami geremkowszczyzny z MSZ, w ostatnim czasie zebrało się w sobie i w obronie Polski podjęło próbę lobbingu przeciwko w/w ustawie. Działania Izraela obliczone są także na utrącenie tych wysiłków.
 • kotomama 09.02.18, 22:53
  A co jest celem tego sztucznego konfliktu napisałam wczoraj.
  Obecnie rządzi w Polsce agentura obcego kraju i naszego wroga Rosji.
  Został tu osadzona po to by oderwać Polskę od zachodniej cywilizacji i wepchnąć z powrotem w strefę wplywów Rosji.
  Dokonać tego można poprzez wyjscie Polski z UE i Nato.
  Dlatego też powstała ta ustawa. Jej celem było wywołanie bezposrednio konfliktu z Izraelem. Ale ważniejszy był ten drugi ukryty cel. Skonfliktowanie Polski z USA tak by można było rozpocząć propagandowe natarcie mające w ostatecznym celu doprowadzić do opuszczenia przez Polskę Nato.
  Także ten konflikt to kolejny krok do celu by Polska stała się wrakiem zależnym od Rosji.

  --
  Gdyby powstańcom ktoś szepnął po latach
  Że ich symbole będą na łapach,
  gaciach, butelkach, pałach
  Z grobów by wstali by się wyrzygać
 • bcde 09.02.18, 23:34
  Konflikt wynika z tego, że prawo w Polsce jest pisane na kolanie przez ludzi nie mających kompetencji i pojęcia o prawidłowej legislacji, a następnie uchwalane bez należytych konsultacji i w pośpiechu, w nocy.

  "Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367) lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega karze grzywny lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości

  Art. 55a. 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega karze grzywny lub karze ograniczenia wolności. 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej."

  Przepis jest sformułowany debilnie, bo jeśli ktoś będzie twierdził, że zbrodniarzami byli Polacy, to nie oznacza, że wskazuje na (cały) naród polski (tak, małymi literami się to pisze). Po drugie - jeśli ktoś ma przypisywać zbrodnie Polakom wbrew faktom, to "wbrew faktom", jako znamię czynu zabronionego musi zostać udowodnione przez oskarżyciela. Jeśli ktoś przypisze zbrodnie Polakom, nie wskazując dokładnie szczegółów, to nie sposób mu udowodnić, że robi to wbrew faktom, gdyż generalnie nie przeprowadza się dowodów na okoliczności negatywne i nie sposób jest udowodnić, że nie wydarzyło się coś, o czym dokładnie nie wiadomo. Po trzecie - w dobie internetu i mediów społecznościowych każde oświadczenie i wypowiedź może być współcześnie podciągane pod działalność artystyczną i nikomu nie można działalności artystycznej ograniczać, a ponadto działalność artystyczna z natury przekracza ustalone normy i wymyka się jednoznacznej ocenie, więc nie może być jedynej słusznej interpretacji zachowania się sprawcy. W zasadzie powinno wystarczyć więc powołanie się na działalność artystyczną, aby nie było mowy o przestępstwie.
  Uchwalony przepis ma więc bardzo ograniczone zastosowanie w praktyce, co zapewne nie było intencją prawodawcy, a z drugiej strony prawne aspekty tego bubla nie są rozumiane przez Żydów i ogólnie zagranicę. Kruszy się więc kopie bez sensu, ale to polscy durnie wywołali ten problem, próbując ograniczać wolność słowa i narzucać jedynie słuszną prawdę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.