Dodaj do ulubionych

Ukraińskie dzieci w szkole

09.02.18, 17:00
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23002387,wyrzucili-ze-szkoly-uczniow-z-ukrainy-bo-opiekun-nie-wywiazywal.html
W szkole moich dzieci są ukraińskie (i nie tylko) dzieci, ale z tego co wiem, to są w Polsce z rodzicami. Zatem mają tutaj opiekunów.
W tym przypadku mam mieszane uczucia, na dyrektorce wieszają psy, ale kto odpowiada za te dzieci w razie wypadku? Dlaczego polska szkoła sportowa ma kształcić ukraińskich sportowców, którzy zapewne wrócą do kraju (skoro są tam rodzice?)
Edytor zaawansowany
  • mary_lu 09.02.18, 18:03
    Dyrektorka dobrze zrobiła, nad dzieciakami wyraźnie nie było nadzoru i potem byłyby nagłówki "gdzie była szkoła".
  • szpil1 09.02.18, 18:17
    Ten cały opieku jakiś cichociemny, tak kręcił z zamieszkaniem może sam był nielegalnie w Polsce? A skoro on odmawiał opieki na dziećmi kiedy szkoła dzwoniła to niby kto miał się nimi zająć? I kto miał płacić za internat? Dyrektorka dobrze postąpiła.
  • lellapolella 09.02.18, 18:25
    Jakby nie było, wyrzucanie uczniów ze szkoły w połowie roku, w dodatku w czasie ferii, wygląda paskudnie. Mam nadzieję, że sąd rodzinny i prawnicy zbadają tę sprawę.

--
    W niektórych krajach występują krokodyle różańcowe. Natomiast gatunkiem charakterystycznym dla Wolski jest osioł różańcowy. Chociaż jest gatunkiem pospolitym, występującym w Wolsce masowo,to jest tam pod ścisłą ochroną. by ukos
  • malowanka06 09.02.18, 20:38
    sąd rodzinny bo zajmie się rodzicami?
    Mnie najbardziej zastanawia właśnie to, że dlaczego mamy kształcić obce dzieci za darmo. Rozumiem, gdy przyjeżdża rodzina. Ale tutaj były same dzieci. Dodatkowo w klasach sportowych, więc pewnie też dodatkowo dotowane klasy. I co? Wyszktałcimy ich i wrócą grać w ukraińskiej lidze?
    polskie dzieci płacą za interenat i wyżywienie, a temci nie?
  • verdana 09.02.18, 21:02
    Nie za damo. Jednym z podanych powodów było zaleganie z płatnością.
  • szpil1 09.02.18, 21:07
    Pewnie Malowanka odniosła się do poprzedniego postu. Lellapolella twierdzi, że wyrzucanie uczniów w połowie roku jest nie w porządku. Czyli co, poczekać do końca roku, a zaległości już dosyć spore niech dalej rosną? Chyba o to Malowance chodzi.
  • lellapolella 09.02.18, 21:43
    Nie tyle chodziło mi o połowę roku, ile o sposób załatwienia sprawy: dzieci wyjeżdżają na ferie i nie są wpuszczone do Polski z powrotem, bo w międzyczasie przestały być uczniami- tak się żadnych spraw nie załatwia. Te dzieci zostały zatrzymane NA GRANICY.
    Co do konkretów, artykuł za wiele ich nie podaje, co to znaczy np "W pewnym momencie dług wobec szkoły za internat wynosił 14 tys. zł"? Że potem wynosił mniej, że został zniwelowany? Kuratorium też już "ma wątpliwości", czyli albo je ma albo umywa ręce, bo coś zostało zaniechane. Jeśli piszę o sądzie, mam na myśli głównie organ, który ustali jak wyglądają fakty, bo z artykułu jednoznacznie nie wynika nic oprócz tego, że dzieci do Polski nie wpuszczono.

--
    <*>
    Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów- nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. G. Orwell
  • kub-ma 09.02.18, 18:49
    A mnie zastanawia gdzie kuratorium było wcześniej. Kiedy dyrektorka szukała pomocy w rożnych instytucjach, nikt nie pomógł, ale kiedy dyrekcja podjęła decyzję - kuratorium już wszczęło kontrolę. Czy kuratorium jest tylko od kontrolowania?

--
    "Jeśli ludzie nie wierzą, że matematyka jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie." John von Neumann
  • bywalec.hoteli 10.02.18, 00:34
    "Ja nie znaju" smile
  • mrs_jedi 10.02.18, 10:05
    Jedyne co mnie dziwi, to , że dzieciaki zawrócono dopiero z granicy. Coś mi się widzi, że wcześniej zostały powiadomione rodziny o sytuacji, ale ktoś im poradził, aby mimo wszystko próbować.
    Ktoś miał też pomysł, aby nagłośnić sprawę w mediach.
  • malowanka06 10.02.18, 11:26
    Poszukałam, bo mnie interesuje ta sprawa bo jest blisko mojego podwórka
    wroclaw.tvp.pl/35943140/08022018-1830
    w filmie wypowiada się trener i ojciec trenera, prezes klubu. Odnoszę wrażenie, że to oni ciągną za medialne sznurki. Nie wiem co klub traci, pewnie grube pieniądze.
  • thaures 11.02.18, 00:02
    Ja też mam pod opieką Ukrainki.. Uczą się w szkole, mieszkają w internacie. Rodzice są na Ukrainie, po feriach muszą przyjechać z dziećmi do Polski, ponieważ do 16 roku życia nie mogą same wjechać na teren Polski. Widocznie jest taki przepis. Wychowawca że szkoły wyraża wszystkie zgody i to jest obciążające, bo w razie jakiegoś problemu- on ma największy. No i kwestia wolnych dni, ferii, weekendu majowego... Gdzie te dzieci mają być? Pod czyją opieką? Szkoły nieczynne, internat również. Jest wszystko ok, gdy nic się nie dzieje. W razie jakiegokolwiek problemu, to nauczyciele, wychowawcy mają kłopot.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.