Dodaj do ulubionych

Kosmetyki do makijażu do cery alergicznej

09.02.18, 18:55
Możecie polecić coś sprawdzonego? Od jakiegoś czasu mam problemy ze skórą na powiekach. Powracają zmiany alergiczne. Mam nadzieję, ze obecne leczenie będzie skuteczne. Wiem, ze muszę uważać z kosmetykami. Jakie cienie, maskary itp. polecacie?
Edytor zaawansowany
  • princesswhitewolf 09.02.18, 19:20
    Clinique. ...
    Physicians Formula. ...
    Tarte Cosmetics....
    Burt's Bees...
    tanszy
    HypoAllergenic
  • magata.d 09.02.18, 19:24
    Ale używałaś ich? Które dla ciebie najlepsze?
  • princesswhitewolf 09.02.18, 20:12
    Clinique tak, od wielu lat. Tarte super maja concealer czy jak to tam po polsku, and Burt's Bees szczegolnie do suchej skory
  • pade 09.02.18, 21:26
    Princess, napisałam Ci o podkładzie Tarte w wątku o tuszach do rzęs.

--
    Ja robię swoje i ty robisz swoje.
    Nie jestem na tym świecie po to, aby spełniać twoje oczekiwania.
    A ty nie jesteś po to, by spełniać moje.
    Ty jesteś ty, a ja jestem ja.
  • princesswhitewolf 09.02.18, 23:19
    Ja zazwyczaj nie wchodze dluzej niz 24 godz na watek i porzucam je ale ide zobaczyc bo moze cos fajnego
  • madami 09.02.18, 19:33
    Te o najprostszym składzie, ja osobiści e bardzo lubie te:
    Physicians Formula
    Tarte Cosmetics
    oraz mineralne jak Lily Lolo, Annabelle Minerals, Neauty, Pixie
  • 1st.world.problems 09.02.18, 19:41
    Tez się podpiszę pod mineralnymi. Ew kolorowka z aptecznych, ale tam niewielki wybor
  • princesswhitewolf 09.02.18, 20:13
    > Lily Lolo,

jesli ktos lubi ciasto na twarzy
  • snakelilith 10.02.18, 13:59
    Używam mineralnych cieni Lily Lolo i nie mam ciasta na twarzy. Coś najwidoczniej robisz źle.
  • princesswhitewolf 10.02.18, 17:41
    cienie ulegaja "creasing" i maja slaba pigmentacje, krem BB, a takze ich foundation powder sa beznadziejne po nalozeniu.
    To juz z mineralnych Bare Minerals sa lepsze

ja sie byle czym nie zadowalam. Zreszta minerals sa mniej oczyszczone niz te w ktorych dane mineraly podlegaja scislejszym obrobkom laboratoryjnym a zatem nie wskazane dla skory alergicznej. Polecam goraco ten artykul by sie przekonac ze wiekszosc "mineral" cosmetic companies wciskaja zwykle kity bo niestety nie da sie nieoczyszczonych substancji polozyc na twarz i w praktyce robia to samo co main stream
    www.webmd.com/beauty/features/the-lowdown-on-mineral-makeup#1
  • snakelilith 10.02.18, 21:25
    princesswhitewolf napisała:

> cienie ulegaja "creasing" i maja slaba pigmentacje, krem BB, a takze ich found
    > ation powder sa beznadziejne po nalozeniu.

Nie oceniam tu podkładów, bo ich nie używam, a piszę o cieniach mineralnych w proszku. Ty piszesz ogólnie o Lily lilo nie uwzględniając nawet, czy piszesz o prasowanych, które mają inny skład więc mogą zachowywać się zupełnie inaczej, czy tych w pudrze. Przy tych w pudrze nie robi się żaden"creasing", w każdym razie nie na moim ekologicznym kremie i na moje ekologicznej fundacji. Jak zachowuje się ten puder na silikonym bazie, czy kremie z parafiną nie wiem. A i pigemntację pudrowych lily lolo uważam za bardzo dobrą, nawet za bardzo intensywną. Używam regularnie kolorów cream soda, choc fudge cake, soft brown, mudpie, mystery, miami taupe, sand dune i cosmopolitan. Wszystkie uważam za bardzo dobre i co nawet ważniejesze, nie powodują u mnie żadnych podrażnień, a mam bardzo wrażliwe oczy.

Polecam goraco ten artykul by sie przekonac ze
    > wiekszosc "mineral" cosmetic companies wciskaja zwykle kity bo niestety nie da
    > sie nieoczyszczonych substancji polozyc na twarz i w praktyce robia to samo co
    > main stream

Już te twoje teorie spiskowe na temat kosmetków mineralnych tu prezentowałaś. Dla mnie ważne jest, że kosmetyki nie są napakowane parafiną, silikonami, talkiem i paroma innymi niepotrzebnymi mojej skórze rzeczami, dlatego preferują krótkie, łatwe do sprawdzenia składy. Dlatego z lily lolo wybieram kolorówkę w pudrze. Mnie ona służy, jeżeli dla ciebie to byle co, to smaruj się dalej konwencjonalną chemią. Nie moja sprawa.
  • madami 10.02.18, 22:23
    Akurat Lily Lolo ma dość uznane i polecane minerały, to tzw. średnia półka. Oczywiście, że podkłady nie musza każdemu odpowiadać, tak to jest z minerałami jednemu podpasują, innemu nie. Ja swego czasu przetestowałam mnóstwo różnych firm: Annabelle Minerals, earthnicyty, pixie, Amie, ecolore, uoga uoga, zakres cen to 40-100zł. Niektóre mi się ciastoliły, inne całkiem fajnie podpasowały i żywam cały czas. Znalazłam swój sposób na minerały.
    Miałam też do czynienia z wyżsżą półką, np. Jane Iredale i przyznam, że te kosmetyki są fantastyczne, jeżeli was stać to warto się przyjrzeć ( niestety ale cena podkłady to ponad 200zł i jest mało wydajny) świetne cienie, korektory, pudry, bazy.
    Bare Minerals w świecie ecokosmetyków jest uznawane za markę pseudo mineralną wink
  • aqua48 09.02.18, 20:20
    Jeśli masz zmiany alergiczne na powiekach, to może zrezygnuj z malowania oczu? Możesz sobie nie tylko pogorszyć stan skóry ale też zaszkodzić oczom. Jeśli chcesz się malować to raczej musisz wypróbować sama co Cię uczula, a co nie. Ja mam konkretne firmy których produktów nie używam.
  • magata.d 09.02.18, 22:56
    Oczywiście, że odkąd pojawiły się zmiany na powiekach to zrezygnowałam z makijażu. Nie ma mowy, żebym na zaczerwienioną skórę nakładała jakieś makijażowe kosmetyki, nawet te dla alergików. Lekarka powiedziała, ze po wyleczeniu, ustąpieniu zmian, i przy odpowiedniej pielęgnacji, będę mogła robić makijaż, tylko właśnie odpowiednimi kosmetykami. Mam wyrazistą oprawę oczu tzn. ciemne i dość długie i gęste rzęsy, więc makijaż robię bardzo delikatny, używając mało kosmetykow. No, ale już trochę zatęskniłam, więc pytam, zeby się zorientować.
  • issa-a 10.02.18, 03:17
    jest mnóstwo "kolorowych" kosmetykow dla alergikow. Z atestami. Na stronach roznych kosmetykow "eco".
    Osobiscie mało uzywam, właściwie tylko kredki do oczu i właśnie taką mam - eco.
    Z firm - Lavera, Logona, Sante i inne.
    Mogłabym podac linki ale...musisz poszukac sama bo i tak wytną
  • issa-a 10.02.18, 03:22
    a tak przy okazji...ja tez miałam problem z powiekami, swojego czasu. Tam jest najdelikatniejsza skora i najszybciej reaguje...
    Czym myjesz twarz? bo ja mialam problemy po mydlach, naszych polskich, pewien jeleń i to drugie "aa".
    Lekarz przepisał Protopic, "opierdz..ł" za mydla i...pomogło. W każdym razie, od kilku lat spokoj.
  • magata.d 10.02.18, 14:01
    issa-a napisała:

> a tak przy okazji...ja tez miałam problem z powiekami, swojego czasu. Tam jest
    > najdelikatniejsza skora i najszybciej reaguje...
    > Czym myjesz twarz? bo ja mialam problemy po mydlach, naszych polskich, pewien j
    > eleń i to drugie "aa".
    > Lekarz przepisał Protopic, "opierdz..ł" za mydla i...pomogło. W każdym razie, o
    > d kilku lat spokoj.

Twarz myję żelami do mycia twarzy. Do cery alergicznej, aptecznymi, różnymi. Teraz np. mam żel emolium i z ziaji z seri med.
  • magata.d 10.02.18, 14:10
    Do smarowania na powieki i pod oczy dermatolog poleciła mi krem svr topialyse palpebral.
  • issa-a 10.02.18, 15:15
    z tego, co piszesz, to dermatolog potraktowala cie raczej łagodnie, moze twój problem jest też "łagodny"?
    Ja dostalam masc na recepte.
    W każdym razie, z mojego doświadczenia wynika, ze jednak naważniejsze, w pielegnacji, jest Ph mydel. A jeśli nie zwracasz na to uwagi to powinno uzywac sie, po myciu, odpowiednich toników.
    A ziaji to akurat moja skora w ogole nie toleruje, takze serii med.
    W najlepszym razie nie ma efektow
  • magata.d 10.02.18, 21:29
    Napisałam co dermatolog poleciła mi do pielęgnacji. Natomiast jako lekarstwo przepisała mi maść na receptę oraz lek przeciwalergiczny doustny, też na receptę.
  • aqua48 11.02.18, 13:42
    issa-a napisała:

> A ziaji to akurat moja skora w ogole nie toleruje, takze serii med.

Mam podobnie, jestem uczulona na Ziaję w każdej postaci wyjąwszy ichni krem z masłem kakaowym w brązowym pudełeczku.
  • danaide 15.02.18, 21:28
    Ok. rok temu popełniłam wątek o problemach ze skórą również oczu. Zaszkodziły mi chyba toniki drogeryjne. Na twarz dostałam protopic, ale mnie poparzył, zresztą blisko oczu się nie da. Wyciągnęłam się maściami aptecznymi i odstawiłam feralne toniki. Dziś mój żelazny zestaw to mydło z aleppo + dermedic hydrain płyn micelarny. Stosuję też co jakiś czas polecony tu argenton. W sprawie makijażu nie pomogę, bo ja jednak z najniższej półki biorę i niekoniecznie mineralnej.
  • danaide 16.02.18, 06:00
    A, przypomniałam sobie, pomógł mi jeszcze cerkopil.
  • madami 10.02.18, 08:19
    Ja osobiście byłabym ostrożna jeżeli chodzi o kosmetyki eco, często zawierają ekstrakty roślinne, które również mogą być uczulające albo drażniące. Na pewno lepsze od tych drogeryjnych bo z reguły nie zawierają szkodliwych substancji ale jeżeli ktoś jest alergikiem to musi też ostrożnie podchodzić do ekstraktów i wyciągów.
  • arwena_11 10.02.18, 08:38
    Ja jedynie na podkład smashboxa nie mam alergii. Tusz - Armani ( przetestowałam chyba wszystkie marki w douglasie - nakładałam i czekałam - najczęściej w ciągu 2-3 minut leciały mi łzy i zmywałam ). Cieni prawie nie używam - bo właśnie też większość mnie uczula.
  • madami 10.02.18, 09:04
    U mnie sprawdzają się tusze Clinique i Collistar, po całej reszcie to samo płaczę i rozmazuję
  • snakelilith 10.02.18, 14:12
    Tu należy rozróżniać pomiędzy podrażnieniami i pradziwą alergią, bo pierwsze może być spowodowane tzw. łażącymi tłuszczami, które wędrują ze swojego miejsca przenaczenia (rzęsy) do oka i tam mogą podrażniać. To zdarza się u wiele osób także przy niektórch kremach. Drugie może mieć coś wspólnego z prawdziwym uczuleniem na barwniki, zwłaszcza te ciemne, gdzie mogą być reszty metali ciężkich i niklu. Zwłaszcza kolor zielony (tusze , cienie) jest bardzo problematyczny i może mocno uczulać. Dlatego coś co sprawdzi się u jednej osoby, nie musi funkcjonować u innej. Najlepiej stosować więc od razu produkty hypoalergic, bo te są specjalnie testowane.
  • snakelilith 10.02.18, 14:04
    To nie do końca jest prawda. Ekologiczna kolorówka jest zwykle hypoalergiczna i nie zawiera żadnych problematycznych ekstraktów i wyciągów. Każda szansująca się bowiem ekologiczna marka posiada serię pielęgnującą dla cery alergicznej/atopowej i nie strzela sobie w stopę proponując klientom alergizującą kolorówkę.
  • issa-a 10.02.18, 14:34
    >Ja osobiście byłabym ostrożna jeżeli chodzi o kosmetyki eco

no, oczywiśice...wszystko moze uczulic.
    jednak najczęściej sa to własnie te "dodatki" w postaci barwnikow, zapachow.
  • magata.d 11.02.18, 00:12
    Ostatnio wpadłam na to, że uczula mnie coś w domu. Miałam nasilone objawy. Pojechałam na narty i tam nagle stan mojej skory się poprawił, przez cały pobyt powieki wyglądały calkiem nieźle. Używałam tych samych kosmetyków do pielęgnacji. No ale przecież ręczniki były inne, pościel, woda. Może to np. płyn do prania mnie uczula?
  • madami 11.02.18, 13:00
    Dokładnie. Raz w życiu uczulił mnie olejek. Często je używam i zawsze było wszystko ok aż zakupiłam olejek firmy Organique - użyłam skóra swędzi jak szalona, patrzę na skład a tam kilka chemicznych dodatków ( swoją drogą ta marka to też pseudo eco/ naturalna)....
  • kropkaa 11.02.18, 17:10
    No niestety. Zawsze, ale to zawsze należy sprawdzać składy. Choć ja nie kumam, po co nazywać markę Organic, skoro nie ma się nawet zamiaru być organic. Nie dość, że kłamią, to jeszcze zakładają, że konsumenci to debile, a oni tacy sprytni janusze biznesu.
  • kropkaa 11.02.18, 09:07
    Używam Zuii, ale cieni nie miałam. Primer, fluid, brązer, rozświetlacz bardzo lubię.
  • malwinabojarska 15.02.18, 19:31
    Z cieni hipoalergicznych sprawdz sobie koniecznie Alille - to polski producent, ktory tworzy cienie bez parabenow i chemii smile Zawieraja one w zamian maslo shea, ktore pielegnuje skore smile
  • ankawiitczak 25.03.18, 12:59
    Cienie mineralne z Annabelle mnie uratowały, tez nie mogłam nic używać a te są spoko
  • black_magic_women 25.03.18, 17:44
    Proszę o kasowanie ww spamerki. To już kolejny post, w którym w mało subtelny sposób zachwala firmę na a.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.