Dodaj do ulubionych

bombilla do yerba mate?

09.02.18, 20:58
czy to prawda, że yerba mate pita przez bombillę smakuje inaczej?

zaczynam przygodę z tą herbatą, a pani w sklepie twierdziła, że to inny-lepszy smak jak się używa bombillę właśnie
Edytor zaawansowany
  • mamablue 09.02.18, 21:05
    Chodzi ci o tą rurkę z sitkiem na końcu? Taką pijałam, ale ogólnie yerba mi źle robiła i ten metaliczny posmak, fuj.
  • panna_lila 09.02.18, 21:17
    tak.
    Nie lubię picia napojów przez słomkę więc tu tym bardziej mam wątpliwości
  • mamablue 09.02.18, 21:28
    Mnie nie przypasowała, ale to chyba sprawa samej yerby i mody na nią (uległam). Piłam w całym zestawie, grucha ze skóry czegośtam, w ktorej się parzy i ta metalowa rurka, aż mnie wstrząsa na samo wspomnienie......
  • butch_cassidy 09.02.18, 23:15
    Mate trzeba lubić (i móc, bo jest dość mocno pobudzająca, jak kawa), a już czy się chce bawić w tradycyjny sprzęt, czy parzyć w takim do herbaty, to sprawa drugorzędna. Znakomicie się do mate nadaje choćby french press . Zalać można dwukrotnie, o ile pamiętam.
  • butch_cassidy 09.02.18, 23:12
    Trochę inaczej, ale z pewnością nie jest to konieczność.
    Ale kup przez all, jeśli chcesz spróbować - może być nawet kilka razy taniej niż w sklepie.
  • pruszynkaaa 10.02.18, 04:32
    Zdecydowanie nie jest niezbędna - ta rurka ma siteczko które odcedza Ci fusy, więc sporo ułatwia.
    Moja ulubiona wersja yerby jest taka - zaparzam w dzbanku do herbaty z sitkiem w środku, przelewam napar do dużego dzbanka i uzupełniam sokiem jabłkowym albo pomarańczowym, dodaje lód. W takiej wersji jest suuuper smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.