Dodaj do ulubionych

Ludzie, którzy Was inspirują

11.02.18, 21:00
Ludzie, którzy Was inspirują - swoim życiem, osiągnięciami, którzy sprawiają, że chce się Wam krzyczeć - ja też mogę! - i działać, ludzie, których podziwiacie? Są tacy?
Edytor zaawansowany
  • kotomama 11.02.18, 21:03
    Nie.

--
    Gdyby powstańcom ktoś szepnął po latach
    Że ich symbole będą na łapach,
    gaciach, butelkach, pałach
    Z grobów by wstali by się wyrzygać
  • alpepe 11.02.18, 21:09
    nie

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • bywalec.hoteli 13.02.18, 14:40
    Oczywiście podawajcie przykłady smile
  • adriana.la.cerva 11.02.18, 21:11
    nie
  • kota_marcowa 11.02.18, 21:12
    Nie.
  • bi_scotti 11.02.18, 21:16
    Of course! Czasem caloscia zycia, czasem tylko jednym aktem/dzialaniem ale zawsze sa - czy to w przestrzeni publicznej, np. Clara Hughes, czy w zupelnie prywatnej lacznie z najblizszymi. Nie wyobrazam sobie zycia bez bycia inspired przez tych, ktorzy mnie otaczaja lub o ktorych wiem to i owo wink Byloby beznadziejnie - nie jestem samotna wyspa! Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • kota_marcowa 11.02.18, 21:41
    Są ludzie, którzy są dla mnie ważni, z których opinią się liczę, są to osoby z bliskiego otoczenia, wszelkiej maści "celebrytów i sławy dziedziny dowolnej", olewam.

Natomiast tekst :
    "Ludzie, którzy Was inspirują - swoim życiem, osiągnięciami, którzy sprawiają, że chce się Wam krzyczeć - ja też mogę! - i działać, ludzie, których podziwiacie? Są tacy?"
    Uważam za żenujące, słodkopierdzące, grafomańskie, pierdy.
  • simply_z 11.02.18, 21:44
    czemu..?
  • triss_merigold6 11.02.18, 22:06
    Pewnie dlatego, że to strasznie egzaltowanie brzmi, jak pierwsze uniesienia pensjonarki.
  • zona_mi 11.02.18, 22:16
    Może dla ludzi, którzy sami tego nie doświadczyli, a mają małą wyobraźnię.
  • triss_merigold6 11.02.18, 22:20
    Po prostu wystarczy być mniej pobudliwym i nie odbierać bodźców na wysokim C.
  • zona_mi 11.02.18, 22:22
    A można się zainspirować na niskim C?
    Bo sam fakt, że czyjeś działanie pobudza mnie do aktywności, nie znaczy, że biegam i piszczę.
  • nangaparbat3 11.02.18, 22:30
    Każdy się czasem pobudza, tyle że z rożnych przyczyn.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • obrus_w_paski 17.02.18, 14:41
    Martwiłabym się, gdyby ludzie się nie pobudzali, nie ma co się robić na zimna sunie, skoro potem się podskakuje jak nastolatka w innych tematach. Dla niektórych to „inspirujący ludzie”, dla innych motory, dzieci, praca, muzyka albo ukochana babcia prawiaca mądrości
  • bywalec.hoteli 11.02.18, 22:41
    Może napisałem to zbyt górnolotnie, zajechałem Grzesiakiem czy innym manipulatorem-motywatorem, ale chodziło mi o wyrażenie tej wyjątkowości, która was naprawdę inspiruje. Czy jest ktoś taki? Kto?
    Nie można być takim cynicznym, nie przesadzajcie Kota i Triss.
  • zona_mi 11.02.18, 21:28
    Są.
    Głównie z dziedzin sztuk różnych.
    Inspirujący, dopingujący przez swoją działalność, nie tylko osiągnięcia jakieś wielkie, czasem przez to, co i jak robią/piszą/działają.
  • bywalec.hoteli 12.02.18, 09:11
    czyli - kto to ? smile
  • zona_mi 12.02.18, 10:05
    Paweł Chustak - muzyk.
    Paweł Pawlak - grafik, rzeźbiarz.
    Inez Kruk - scenarzystka.
    Kilkoro pisarzy.
    Różni ludzie, działający w taki sposób, że myślę - ale fajnie, ja też tak chcę i mogę coś robić.
    Biorę przykład, inspiruję się, rozwijam w swoim kierunku i mam satysfakcję.
  • nangaparbat3 11.02.18, 22:04
    doktor Pietro Bartolo, Lampedusa

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • bywalec.hoteli 12.02.18, 09:25
    napisz o nim więcej
  • nangaparbat3 13.02.18, 15:21
    Co tu pisać? Byl zwyklym lekarzem w czyms w rodzaju osrodka zdrowia na Lampedusie. Aż zaczeli przypływać uchodźcy. Bada kazdego, kto pojawia się na wyspie. I wypisuje akty zgonu tym, co zmarli po drodze.

--
  • feliz_madre 11.02.18, 22:22
    Pewnie! Np. moja mama. Czyta ok. 200 książek rocznie. Jest moją inspiracją w tej dziedzinie smile

Różne bliższe i dalsze kobiety w moim otoczeniu - porywają się na coś, co przez całe życie było im obce i niedostępne i osiągają to! np. w wieku 45 lat podejmują studia, robią prawo jazdy, zmieniają całkiem zawód.

Oraz ludzie, którzy nagle odnajdują jakaś pasję, ktora ich nakręca do działania, wręcz uskrzydla, daje ogromną satysfakcję i powoduje, że są uśmiechnięci i szczęśliwi, nie żyją życiem innych, nie narzekają, nie marudzą, tylko naprawdę tryskają tą radością życia. Mam wokół siebie paru takich odkrywców, ich entuzjazm jest zaraźliwy i działa motywująco smile
  • zona_mi 11.02.18, 22:30
    O, tak, tego rodzaju ludzie mnie też potrafią zainspirować.
    Animować do działań własnych wink
  • kura17 11.02.18, 22:32
    mam przyjaciolke, ktora bardzo podziwiam, ale jednak mnie nie inspiruje - jestem pewna, ze nie moge byc taka jak ona ... jest (chyba?) jedyna znana mi osobiscie i dobrze osoba, ktora moge okreslic slowem "geniusz". kobieta jest niesamowita, ma fanstastyczna umyslowosc, wiedze, zdolnosc kojarzenia faktow, tlumaczenia zjawis, dodatkowo ma pamiec idealna (wg mnie ...) - sama mowi, ze czegokolwiek sie nauczyla lub uslyszala/zobaczyla, to pamieta ... dla mnie pasuje do niej idealnie angielskie slowo "brilliant" smile niesamowicie porusza mnie jej inteligencja i wiedza i sposob laczenia faktow - jest w tym tak szybka, ze czasem kreci sie w glowie ... jednosczesnie potrafi tlumaczyc rozne problemy bardzo dobrze, ma wyksztalcenie fizyczne i matematyczne i te dwie dziedziny przenikaja sie w jej umyslowosci i sluza sobie jednoczesnie. uwielbiam z nia rozmawiac, dyskutowac o problemach (nie tylko naukowych). dodatkowo jest osoba bardzo lojalna (przyjaciel jest przyjacielem na cale zycie), oddana i szczodra. wiem, ze nigdy nie beda taka, jak ona (nie ta umyslowosc), ale sama przyjazn z nia mnie ubogaca.

a co smile

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • redheadfreaq 12.02.18, 02:27
    Tak, jest kilka takich osób. Niestety głównie w kontekście "czemu ja tak nie umiem" sad

--
    - On twierdzi, że ją kocha. (granatowe_tulipany)
    - twierdzi, twierdzi. To sie rymuje z "pierdzi", ale poza tym nic naprawde nie znaczy.(minor.revisions)
  • jem.gluten.i.cukier 12.02.18, 10:10
    Tak, mam masę szalenie utalentowanych i inspirujących znajomych.

--
    ina_nova: "Nietypowe to są niedźwiedzie polarne na Zanzibarze".
  • bywalec.hoteli 13.02.18, 14:39
    A są wśród nich znani ludzie? Podawajcie jacy! smile
  • koza_w_rajtuzach 13.02.18, 15:49
    Nikt mnie nie inspiruje, bo jestem leniwa, ale jest mnóstwo ludzi, których podziwiam za pewne cechy, których ja nie posiadam.
    Moja mama całe życie była bardzo pracowita, a jej dom lśnił czystością. Niestety ja miewam problemy z utrzymaniem porządku, mimo, że codziennie coś tam ogarniam. Mamie nigdy nie zdarzyło się, żeby nie ugotowała obiadu, nawet jeśli miała grypę żołądkową. Do tego miała sporo cierpliwości do różnych czynności, której ja nie mam.
    W kwestii rodzicielstwa podziwiam ludzi, którzy są bardzo konsekwentni wobec dzieci, trzymają się ściśle określonych zasad, czyli nie ma opcji, żeby wyszli z dziećmi z domu bez przekąsek (zdrowych, a jakże), ustalają czas na komputery/tablety itp. i dokładnie się tego trzymają, poświęcają czas dzieciom, które są wychowywane na książkach typu "Franklin" i nie zbaczają obranej drogi.
    Ja jestem bardzo spontaniczna. Na wycieczki wybieramy się bez zapasu żywności, a jak jesteśmy głodni, to coś kupujemy na miejscu/po drodze. Z dziećmi jestem bardzo związana, ale traktują mnie bardziej jak koleżankę niż mamę (nie przeszkadza mi to), pozwalam im na wiele i nudzi mnie wychowywanie według poradników.
    Na FB mam mnóstwo znajomych, którzy jeżdżą kilometrami na rowerach, są bardzo aktywni. Też ich podziwiam, ale mi by się nie chciało.
  • bywalec.hoteli 17.02.18, 14:16
    Kiedyś Justyna Kowalczyk
  • fornita111 17.02.18, 14:31
    J. K. Rowling. I wiele innych osob, ktore wybily sie dzieki ciezkiej pracy i talentowi. CR7 tez na przyklad wink
  • fornita111 17.02.18, 14:40
    Ale najbardziej: Stephen King!
  • bywalec.hoteli 17.02.18, 21:16
    Tak, CR7 jak najbardziej. Ludzie jadą po nim, ze lalus zelus, ale wyszedł z maderskiej biedy a swój sukces osiągnął bardzo ciężka praca. Zresztą Robert Lewandowski podobnie - praca praca praca.
  • fornita111 17.02.18, 21:24
    Tak, ale Lewandowski nie pochodzi z biednej rodziny. A CR, albo np Tevez (Neymar chyba tez?), to sa wlasnie przyklady prawdziwej drogi z nizin na szczyt. I ja to bardziej cenie- nie ujmujac nic Lewandowskiemu smile
  • bywalec.hoteli 17.02.18, 21:49
    Lewy pochodzi z bogatej rodziny? Wcześnie zmarł mu tata, mama musiała ogarniać wszystko, dojeżdżał pociągami jako dzieciak godzinami na treningi, grał w Zniczu Pruszków bo Legia uznała, ze nie nadaje się do futbolu, bo za chudy czy za drewniany wink. (A dziś taki perfekcyjny egzekutor futbolowy na poziomie światowym). Tam na pewno nie było kokosów. Lepiej zaczęło się dopiero jak grał u nas w Poznaniu.
  • fornita111 17.02.18, 21:57
    Nie z bogatej, ale i nie z bardzo biednej chyba? Zdaje sie,ze jego tata byl trenerem i wkrecil go w futbol? No nie jest to jednak historia jak ze Slumdoga...
  • bywalec.hoteli 17.02.18, 23:16
    Tata Cristiano chyba był sprzątaczem w lokalnym klubie piłkarskim, wiec tez może go wkręcił w futbol. U CR7 imponuje mi to,ze on chce i umie się dzielić z innymi swoim bogactwem i ze nie zapomniał o korzeniach. I ze tym, ze z przeciętna moim zdaniem reprezentacje Portugalii tak ciągnie do przodu, ze z każdego Euro przywożą medal (a obecnie złoto). Lewemu życzę, by w końcu coś wygrał (np. MŚ ! wink)
  • fornita111 17.02.18, 23:41
    bywalec.hoteli napisał:

> U CR7 imponuje mi to,ze on chce i umie się dzielić z innymi swoim bogactwem i ze nie zapomniał o korzeniach.
    No to ja mam podobnie.
    >Lewemu życzę, by w końcu coś wygrał (np. MŚ !
    Zyczysz mu, zeby sie przeniosl do reprezentacji Niemiec? tongue_out
  • bywalec.hoteli 18.02.18, 01:00
    Lewy ma praktycznie ostatnia szansę żeby wygrać medal mistrzostw świata. I on to zrobi smile żeby wygrać ligę mistrzów musiałby przenieść się do areału. To byłoby fajne - Lewy i CR7 na ataku. Ale raczej do tego nie dojdzie. I dlatego lewy musi w Mundialu coś wygrać smile
  • bywalec.hoteli 18.02.18, 01:01
    Musialby przenieść się do Realu a nie areału smile
  • fornita111 18.02.18, 08:38
    To by Real musial kogos sprzedac. Przeciez oni juz maja rewelacyjnego Bale'a ktory nie gra calych meczow. Co za duzo dobrych napastnikow to niezdrowo, bo na lawce beda siedziec. Zreszta ja Lewandowskiego nie widze w Realu jakos.
  • bywalec.hoteli 18.02.18, 11:53
    W każdym razie musiałby pójść do lepszego klubu niż Bayern i wyszarpać sobie miejsce w podstawowym składzie od ludzi klasy takiego Bale'a na przykład. Jeśli tego nie zrobi, to zostają mu MŚ smile
  • ponis1990 17.02.18, 14:41
    Martyna Wojciechowska smile

--
    Lubię placki
  • butch_cassidy 17.02.18, 22:22
    Anselm Grun i Dalajlama smile
    Obaj potrafią w lekki, przystępny i ponadreligijny sposób przekazywać to, co istotne.
  • beataj1 17.02.18, 23:26
    Mój szef.
    Niestety ja tak nie mogę. Jestem od niego znacznie głupsza.
    Ale to naprawdę przyjemność móc pracować dla kogoś, kto jest prawdziwym autorytetem.

--
    Życie jest jak striptiz transwestyty. Wszystko ładnie, pięknie aż tu nagle...
  • biceps_of_steel 17.02.18, 23:48
    Putin
  • bergamotka77 17.02.18, 23:52
    Są - w mojej pracy poznaje wiele takich osób i to jest ogromna wartość dodana mojego zawodu smile

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • babcia.stefa 18.02.18, 09:54
    Nie. Inspirować się mogę najwyżej co do dekoracji stołu, fajnego ciucha albo co zrobić na obiad.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.