Dodaj do ulubionych

"Polityka"- wciąż nie zauważyli dlaczego przegrali

18.02.18, 18:28
...i nie wysunęli żadnych wniosków. Przeczytałem cały ostatni numer "Polityki", gazety, którą zacząłem czytać prawie 25 lat temu, w liceum, kiedy jeszcze miała format dużej gazety, mimo postkomunistyczno-partyjnego rodowodu pisała ciekawie, lekko lewicowo, ale bez przesady. Od 2015 jest gazetą opozycyjną i bardzo antyrządową, dba o to towarzysz redaktor Baczyński, z zaangażowaniem, którego nie powstydził by się nadredachtór Michnik. I co mamy? 40% numeru to artykuły, ze rząd i PiS jest zły i niedemokratyczny bo.... bo nie wiadomo co, bo jest PiSem. Jest nawet artykuł, który zaczyna się jako analiza sytuacji, w której się znajduje opozycja i co ma zrobić , żeby odsunąć PiS od władzy. A co w środku artykułu : PiS jest zły ale skuteczny, a o tym dlaczego opozycja jest tam gdzie jest i co musi zrobić, żeby wygrać wybory nie ma za bardzo. Teraz podgrzewają atmosferę ostatnimi sprawami dotyczącymi czasów wojny , choć to temat, który za pare chwil zostanie zapomniany, a PiSowi daje ugrać dodatkowe procenty poparcia. I taka jest opozycja: nic nie zaproponuje pozytywnego, nie ma planu dla Polski, chce tylko odsunąć PiS od władzy, ale sama nie potrafi przekonać wyborców ani często samych siebie. Z takim podejściem Kaczafi ma kolejne 2 kadencje zapewnione. Nie mówię, ze wszystko popieram w rządzie, ale teraz nie ma żadnej alternatywy na scenie politycznej dla Polski, potrzebna jest mądra i sensowna opozycja - a takiej nie ma - może trochę u Kukiza, ale to nie do końca opozycja. Wstyd opozycjo, wstyd "Polityko", wstyd inne opozycyjne media! To moje słowo na niedzielę smile
Edytor zaawansowany
 • mamablue 18.02.18, 19:18
  No raczej ty się wstydź i to mocno, że u Kukiza trochę sensownej opozycji widzisz tongue_out Ślepy jesteś, stary czy po gimnazjum?
 • bywalec.hoteli 18.02.18, 19:22
  No może rozwiń i uzasadnij swą tezę. Partia Kukiz'15 niektóre ustawy pisu popiera a niektóre oprotestowuje. Nie widać tu żadnego interesu tylko to jak oni widza Polskę. Przecież nie ma ich w rządzie.
 • mamablue 18.02.18, 19:31
  bywalec.hoteli napisał:

  > No może rozwiń i uzasadnij swą tezę. Partia Kukiz'15 niektóre ustawy pisu popie
  > ra a niektóre oprotestowuje. Nie widać tu żadnego interesu tylko to jak oni wid
  > za Polskę. Przecież nie ma ich w rządzie.
  Jakbym umiała takie turlające się buźki, to bym wstawiła. Żal czytać. Lepiej nie rozmyślaj za dużo, umów się z bicepsem na siłce albo idź postrzelaj. Dno.
 • bywalec.hoteli 18.02.18, 19:34
  No właśnie - wyzwij mnie od głupków , okaż pogardę - a argumentem nie poparłaś żadnym!
 • mamablue 18.02.18, 19:41
  Pojęcie "oni" w opozycji do swojskiego my + widzenie Kukiza jako opozycji skutecznie określa cię jako rozmówcę. Szkoda czasu.
 • pani-noc 18.02.18, 21:03
  Wprowadzili do sejmu narodowców i antyszczepionkowców. Na mój gust wystarczy by skreślić ich z listy "sensownych" ruchów politycznych.
 • mamablue 18.02.18, 21:11
  Ale pan bywalec (światowy znaczy) takich niuansów nie kuma.
 • tiszantul 19.02.18, 00:48
  > Ślepy jesteś, stary czy po gimnazjum?

  ten moment, kiedy miłośniczka opozycji zalicza absolwentów gimnazjów do mało rozgarniętych. Nie martw się dziewczyno, gimnazja już zaorane!
 • naggina 19.02.18, 09:43
  "Nie martw się dziewczyno, gimnazja już zaorane!"
  teraz będzie : po podstwówce jesteś (krótszej, głupszej, aaaa) czyli jełop

  --
  --nothing is ever easy in the world of men---
 • purchawkapuknieta 19.02.18, 12:21
  Facet pisze, że czyta "Politykę" od 25 lat, od czasów liceum. Biedactwo mu z gimnazjum wyjeżdża.

  --
  Nowak: Tusk jest dotknięty przez Boga wielkim geniuszem
 • bywalec.hoteli 19.02.18, 13:26
  purchawkapuknieta napisała:

  > Facet pisze, że czyta "Politykę" od 25 lat, od czasów liceum. Biedactwo mu z gi
  > mnazjum wyjeżdża.
  Racja! smile Ale nie o to chodzi - nie ma argumentów, to obraża i wyzywa rozmówcę.
 • lellapolella 18.02.18, 19:24
  bywalec.hoteli napisał:

  > ...i nie wysunęli żadnych wniosków.

  Bo wnioski się wysnuwa, nie wysuwa. Zadziwiające, że dobra zmiana objawia się zawsze najpierw w polszczyźnie.
  --
  "W przyrodzie tak już jest, że jak coś jest małe, cherlawe i niezbyt mądre, to musi być jadowite" R.Kipling
 • bywalec.hoteli 18.02.18, 19:30
  lellapolella napisała:
  > Bo wnioski się wysnuwa, nie wysuwa.
  Racja, mój błąd słownictwa!
  A coś na temat?
 • mamablue 18.02.18, 19:32
  Prawda? Droga zmiana pełną gębą. Wstydź się, bywalcu, wstydź.
 • tiszantul 18.02.18, 20:46
  > Bo wnioski się wysnuwa, nie wysuwa. Zadziwiające, że dobra zmiana objawia się z
  > awsze najpierw w polszczyźnie.

  Była już taka partia ludzi bardzo mądrych i oświeconych. Nazywała się Unia Wolności. Siedemnaście lat temu dostała 3% w wyborach parlamentarnych. Od tego czasu, nawiasem mówiąc, legendarny Władek Frasyniuk był zmuszony uprawiać politykę poza sejmem.
 • bialeem 18.02.18, 19:54
  Ja jestem bliska zrobienia "na triss" i zagłosowania na ludowców, ale ziemi cholibka nie mam. PO się nie wygrzebie, bo się oderwała od rzeczywistości i nawet jak spróbuje wrócić na ziemię, to nikt im nie uwierzy. N. lata w stratosferze ledwociepła i niezdecydowana, na lewice ogórkowo milerową nikt nie zagłosuje. Kukiz, to takie razemy, ale z drugiej strony. Do tego sami nie wiedzą czego chcą i są szczerze zdziwieni, że ktoś ich do sejmu wpuścił. Opozycji nie ma. No nie istnieje. Co te media mają pisać? Kogo ocieplać i podsuwać? Kononowicz by się przydał.

  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • bywalec.hoteli 18.02.18, 22:56
  Ale co Ci da głos na ludowców? Przecież albo nie wejdą a jeśli wejdą to do każdego się mogą dokleić - taki zawodowy koalicjant i zabrać kilka mało ważnych stanowisk.
 • bialeem 18.02.18, 23:58
  Kompletnie nic nie da. Głosowanie na żadną z obecnych partii nic nie da. Ludowcy przynajmniej mało szkodzą. Tak poważnie, to ja kompletnie nie mam na kogo głosować i podejrzewam, że nie jestem jedyna. Serio pytam - do kogo media mają zachęcać?
  W polityce, toku czy GW jest pewnego rodzaju mentalność nie do przeskoczenia. Redaktorzy tam żyją jeszcze transformacją. Uważają się za bohaterów i obrońców wolności, których trzeba do niebios wynosić. Za mędrców niosących kaganek oświecenia pod strzechy ignorantów i się z tym nie kryją. To chyba najbardziej zagubiona grupa zawodowa jaką widziałam. Kogo oni mają prowadzić skoro sami się pałętają na oślep po kniei?
  Młodsi, którzy przychodzą, to albo misjonarze zapatrzeni w swoje bożyszcza albo mediaworkerzy zdobywający kliki. Jak w GW Sroczyński się wychylił pisząc dobrze i z sensem, ale nie po linii partii, to go wykopali. Co zabawne... Gazeta.pl go z marszu przygarnęła.

  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • bywalec.hoteli 19.02.18, 00:26
  Racja, dobrze napisane. Nawet gorzej, oni wierzą, ze lud głupi wszystko kupi (co oni napiszą)
 • bialeem 19.02.18, 21:55
  Nie. Nie wierzą, że ludzie są tak głupi, że ich nie słuchają. Bo że ich nie słuchają, to już się zorientowali. Nie wiedzą tylko dlaczego. Wiem, bo znam to środowisko od podszewki.

  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • bywalec.hoteli 20.02.18, 13:18
  bialeem napisał:

  > Nie. Nie wierzą, że ludzie są tak głupi, że ich nie słuchają. Bo że ich nie słu
  > chają, to już się zorientowali. Nie wiedzą tylko dlaczego. Wiem, bo znam to śro
  > dowisko od podszewki.
  Serio, aż tak są zadufani w siebie? I oni w to wierzą? Myślałem, że cynicznie wmawiają ludziom coś, w co sami już nie wierzą. I właśnie się zorientowali, że ludzie im też nie wierzą
 • bialeem 20.02.18, 20:18
  Tak. Wierzą. Też jestem pod wrażeniem, ale podejrzewam, że mają po prostu ciasne, spójne, potakujące bąbelki informacyjne. To akurat zdarza się wielu ludziom w dzisiejszym społeczeństwie (google i FB nie pomaga).
  Spadki sprzedaży są globalne, więc da się je jakoś wytłumaczyć. Państwo dołki kopie, a my lilije cierpimy. Przebijają się tylko wyniki wyborów, których złym państwem ani spadkami czytelnictwa nie da się wytłumaczyć (chociaż są próby z ruskimi trollami). Zresztą wszystkie sondaże, to też spiseg.
  Z drugiej strony społeczeństwo jest tak podzielone, że centrowe poglądy (jak to było? Symetryści?) są wygwizdywane przez obie strony i się też nie sprzedają. Nie sprzedają, to nikt tak nie pisze. Nikt tak nie pisze, to ich nie ma w przestrzeni publicznej i tak w kółko macieju. Trochę to przerażające.

  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • triss_merigold6 20.02.18, 20:50
  To jest nieustający syndrom Unii Wolności.
 • bywalec.hoteli 21.02.18, 09:51
  No właśnie - brakuje mi gazety, która by nie była wychylona w żadną stronę, albo taką, która prezentowałaby różne poglądy od lewicy do prawicy.
 • bialeem 21.02.18, 19:28
  Ja się przestawiłam na economista. Moja wiedza o świecie o którym się w głównych mediach nie mówi (Afryka, Ameryka południowa, Chiny) na tym bardzo zyskała. Tak samo nowinki naukowe i techniczne. Polska także tam gości. Ostatnio był art o populistycznych partiach wspierających programy socjalne (w tym o pis) i przedstawione to było w wyważony sposób. Starają się być obiektywni z lekkim zjazdem na liberalizm gospodarczy. Niestety cholerstwo jest drogie, ale płacę, bo jednak dobre dziennikarstwo jest bardzo cenne.
  Z polskich GDP jest ok.

  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • bywalec.hoteli 22.02.18, 12:54
  Ciekawe - a ile kosztuje dostęp do Economista?
 • bialeem 22.02.18, 14:56
  Ja mam tą: 1 year €225 na print i digital, ale zmienię na sam digital, bo głównie słucham i mi się papier wala nawet nieodfoliowany. Na start mają 20€ za 3 miesiące.

  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • bywalec.hoteli 22.02.18, 15:47
  no to faktycznie sporo
 • riki_i 19.02.18, 01:10
  bialeem napisał:

  > Ludowcy przynajmniej mało szkodzą.

  Że co? Wiesz ile wynoszą dopłaty z naszych podatków do KRUS-u? 17 mld rocznie!!! Ja dziękuję za takie "malutkie" szkodzenie...
 • bialeem 19.02.18, 10:34
  Jak byłam młodziutka, to robiłam inwentaryzację zadeklarowanych upraw do dopłat unijnych. Taka praca dorywcza. Generalnie wieś wyglądała tak, że jest jeden - dwoje wielkoobszarowych i masa ciułaczy robiących dla siebie i trochę na rynek. Jakoś specjalnie lewicowa nie jestem, ale uznaję prawo tych ludzi do czegoś w stylu KRUSu jako formy zmniejszenia obciążeń stałych w wypadkach np mniejszych plonów. Co innego ludzie na normalnych etatach, którzy kilka razy w roku biorą wolne żeby siać lub kosić i co innego wspomniani wielkoobszarowi.
  Poza tym gdyby KRUSowcy byli w ZUSie, to też byśmy do nich dopłacali. Jak będę miała chwilę czasu, to wyszukam jakie jest ratio świadczeniobiorca/wydatki ZUS vs KRUS, bo w sumie sama jestem ciekawa ile wydajemy na KRUS biorąc pod uwagę ile byśmy wydawali gdyby rolników wcisnąć do ZUSu.

  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • riki_i 19.02.18, 12:11
  Przede wszystkim pomyłką są symboliczne składki do KRUS, płacone raz na kwartał. Płacą dużo mniej niż mikroprzedsiębiorca płaci za jeden miesiąc.

  Podejście takie, że "łuni som biedne" i i tak trzeba by za nich płacić, to jest konserwowanie biedy. Właśnie dlatego, że jest KRUS wiele osób nie chce się wyrwać z podobnych klimatów.

  --
  "Demokracja" na ematce - ban na IP za poglądy.
 • bialeem 19.02.18, 12:58
  O. 7,3 miliona świadczeniobiorców ZUS i 1,2 miliona świadczeniobiorców KRUS
  Przychody ZUS ze składek 152mld +7 OFE, od państwa 45. Wydatki na świadczenia ok 204
  Przychodów KRUS ze składek nie znalazłam. Mogłabym policzyć po stawkach i ubezpieczonych, ale wychodzą śmieszne kwoty. Od państwa 17mld.
  Jeżeli dobrze liczę, to jeden rolnik kosztuje 14,1 tys rocznie, a jeden emeryt 6,1 tys rocznie. Co zabawniejsze jak się policzy ile kosztuje emeryt w ogóle (składki + państwo) - 27,6 tys rocznie, to się zastanawiam z czego ci rolnicy żyją bez tych dodatkowych składek.
  Przeniesienie rolników oznacza ich wyższe składki, ale oznacza średnio 8k oszczędności na łebka. To niecałe 10 miliardów oszczędności. Do tego koszty ZUSu by raczej wzrosły niż zmalały i to raczej nieproporcjonalnie do wpływających składek i ZUS trzeba by było bardziej dofinansować.
  Może się kalkuluje, ale nie jakoś bardzo i wyraźnie. Do tego chciałam zauważyć, że pisiaki rolników praktycznie nie ruszyły (poza ograniczeniem obrotu ziemią).  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • riki_i 19.02.18, 16:33
  Przychody KRUS ze składek niewiele ponad 1 mld.  --
  "Demokracja" na ematce - ban na IP za poglądy.
 • bialeem 19.02.18, 21:13
  Nie bardzo zmienia to wyliczenia. KRUS nie jest drogim programem. Choć mógłby być tańszy.
  Ah - jeszcze - liczba świadczeniobiorców KRUS systematycznie spada. ZUSu mocno rośnie. Tu by się strasznie przydała ta wycofana reforma emerytalna. uncertain

  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • a.va 18.02.18, 20:03
  Ależ już od dawna wiadomo, co ma zrobić opozycja, żeby odsunąć PIS od władzy. Tak samo, jak wiadomo, dlaczego wciąż PIS wygrywa w sondażach. Tylko że opozycja (żadna, ani N, ani PO) nic z tym nie robi.

  Jakby się im zegary w 2015 zatrzymały. Nie zauważyli, że PIS wygrywa ustawami socjalnymi, że w Polsce jest ogromny zwrot na lewo i PIS to wykorzystał, że wygrywa się na mieszkanie plus, na dodatkowe autobusy na liniach, na których ich do tej pory nie było, na przedszkola. A jak się im mówi, to tylko bulgoczą: suweren! życie na kredyt! konstytucja! A Hanna Gronkiewicz-Waltz dalej podpisuje papiery do wyrzucania lokatorów. No owszem, ostatnio N załapała i krzyknęła: będziemy budować żłobki! Tyle że ponieważ są partią liberalną, to nikt im nie uwierzył.

  Fragment o Kukizie litościwie pominę wink

  Jedyna nadzieja w tym, że pisowcy wklejają memy o Tusku. Czyli nie są pewni przyszłorocznego zwycięstwa. To licha nadzieja, ale zawsze coś.
 • mamablue 18.02.18, 20:13
  A dlaczego pomijasz fragment o Kukuzie? Takie bzdety trzeba punktować, żeby się kolesiowy coś w mózgu ruszyło w tym samozadowoleniu.
 • a.va 18.02.18, 20:57
  Jeśli ktoś twierdzi, że Kukiz jest opozycją, to co ja, biedna, mogę wink
 • bywalec.hoteli 18.02.18, 21:28
  a.va napisała:

  > Jeśli ktoś twierdzi, że Kukiz jest opozycją, to co ja, biedna, mogę wink
  Przecież napisałem, ze to nie do końca opozycja. Choć są poza rządem.
 • tiszantul 18.02.18, 20:38
  > Jedyna nadzieja w tym, że pisowcy wklejają memy o Tusku. Czyli nie są pewni prz
  > yszłorocznego zwycięstwa.

  Z drugiej strony, patrząc na poziom tej koncepcji, można by powiedzieć, że dla opozycji nie ma już żadnej nadziei.

  Gdyby nie wklejali memów o Tusku, to byłby spin, że "pisowcy boją się Tuska, bo nie wklejają jego memów". Ale to fajnie, że z nadzieją idziecie do wyborów 2019. Nadzieja to ważna rzecz.
 • a.va 18.02.18, 20:56
  Nie traciłbyś czasu na odpowiadanie mi, gdyby ta koncepcja była nietrafiona, masz do obsłużenia zbyt wiele miejsc. W ogóle by cię tu nie było. Dopóki tu siedzisz i próbujesz nas przekonać, dopóki jest tu Elka i paru innych, dopóty wiadomo, że nie macie pewności.
  Ale to słaba pociecha, bo wyniki sondaży i gospodarcze mówią same za siebie.
 • tiszantul 18.02.18, 20:51
  > I taka jest opozycja: nic nie zaproponuje pozytywnego, nie ma planu dla Polski, c
  > hce tylko odsunąć PiS od władzy

  Warto tu przypomnieć, że według opozycji to Kaczyński jest opanowany pragnieniem władzy i nie ma nic do zaproponowania społeczeństwu, a opozycja potrzebuje władzy tylko po to, żeby realizować swój bogaty program.
 • tiszantul 18.02.18, 21:05
  > I taka jest opozycja: nic nie zaproponuje pozytywnego, nie ma planu dla Polski

  jak to nie ma planu? A PLAN PETRU?
 • sunheart 18.02.18, 21:59
  mamablue a ty masz coś do powiedzenia??
  czy tylko zaśmiecasz wątek swoją osobą?
  nie podoba ci się wyjściowy post to idź sobie stąd
 • bywalec.hoteli 18.02.18, 22:58
  Rzeczywiście mamablue jest jak ta opozycja - tylko krzyczy i obraża a konkretów żadnych! To pewnie trzecie wcielenie krejzimamy
 • sunheart 19.02.18, 00:59
  też tak myślę smile
  a krejzolkę wygasiłam, bo tak jak jej nick wskazuje ma nie po kolei w tunelu smile
 • ichi51e 19.02.18, 08:28
  Jak tak dalej pojdzie to na SLD zaglosuje uncertain trudno sie nie zgodzic.

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • zona_glusia 19.02.18, 11:36
  bywalec.hoteli napisał:

  > rząd i PiS jest zły i niedemokratyczny bo.... bo nie wiadomo co, bo jest PiSem
  No rzeczywiście nie wiadomo sad
  1 Przekształcenie TK w instytucję całkowicie fasadową
  2. Rozwalanie na naszych oczach KRS i SN
  3. Przerobienie telewizji na tubę propagandową
  4. Zniszczenie "Trójki", następna tuba propagandowa, wprowadzenie poprzez naciski wewnętrznej cenzury
  5. Ograniczanie prawa do demonstracji, przez wprowadzenie manifestacji cyklicznych
  6. Odwoływanie niewygodnych sędziów faksami
  7. Wprowadzanie tylnymi drzwiami cenzury: kara nałożona na TVN za relację wydarzeń w sejmie 2016, ustawa o IPN
  8. Brak konsultacji społecznych (w tym eksperckich) dochodzący do absurdów takich, że ustawę o IPN konsultował 1 człowiek, o czym szeroko pisał prawicowy "Klub Jagieloński"
  9. Brak przejrzystości: nie można się dowiedzieć kto był ekspertem w sprawie reformy programowej MEN, nie wiadomo kto zgłasza sędziów do KRS ( jakość tych kandydatów jest na poziomie sędzi Przyłebskiej)
  10. Szykanowanie protestujących: przetrzymywanie w wozach policyjnych, wytaczane sprawy, na przykład o naruszenie miru domowego Sejmu, nadużywanie siły i upokarzanie szczególnie wobec obrońców Puszczy.
  To wszystko są posunięcia niedemokratyczne. O braku uzbrojenia armii przez Macierewicza, jego rosyjskich powiązaniach, Misiewiczach, osłabieniu pozycji Polski w UE, nie chcę mi się pisać.
 • tiszantul 19.02.18, 12:48
  zona_glusia napisał(a):

  > bywalec.hoteli napisał:
  >
  > > rząd i PiS jest zły i niedemokratyczny bo.... bo nie wiadomo co, bo jest
  > PiSem
  > No rzeczywiście nie wiadomo sad
  > 1 Przekształcenie TK w instytucję całkowicie fasadową
  > 2. Rozwalanie na naszych oczach KRS i SN
  > 3. Przerobienie telewizji na tubę propagandową
  > 4. Zniszczenie "Trójki", następna tuba propagandowa, wprowadzenie poprzez nacis
  > ki wewnętrznej cenzury
  > 5. Ograniczanie prawa do demonstracji, przez wprowadzenie manifestacji cykliczn
  > ych
  > 6. Odwoływanie niewygodnych sędziów faksami
  > 7. Wprowadzanie tylnymi drzwiami cenzury: kara nałożona na TVN za relację wydar

  > 8. Brak konsultacji społecznych (w tym eksperckich) dochodzący do absurdów taki

  > 9. Brak przejrzystości: nie można się dowiedzieć kto był ekspertem w sprawie re

  > 10. Szykanowanie protestujących: przetrzymywanie w wozach policyjnych, wytaczan

  > To wszystko są posunięcia niedemokratyczne. O braku uzbrojenia armii przez Mac
  > ierewicza, jego rosyjskich powiązaniach, Misiewiczach, osłabieniu pozycji Polsk
  > i w UE, nie chcę mi się pisać.

  Nie znudziło Ci się jeszcze? Do kogo adresujesz swój komunikat? TVN z Wyborczą trąbią o tym od dwóch i pół roku bez przerwy, a pisowi rośnie. Wypada przyznać rację postkomunistycznej "Polityce" - opozycja nie ma żadnego, absolutnie żadnego pomysłu. Wybory można wygrać tylko programem, a nie straszeniem pisem. Sugeruję naprawdę opracować program. Przez pierwsze parę lat nikt Wam nie uwierzy, ale w końcu powinny być jakieś efekty.

  Myślisz, że Polacy tak "zobojętnieli na demokrację"? Po prostu ludzie Wam nie wierzą i tyle.

  Przyjęcie uchodźców, przywrócenie wysokich emerytur esbekom, powrót karuzeli vatowskich, nowy program reprywatyzacji pod kierownictwem Gronkiewicz, likwidacja 500+, pisanie ustaw pod dyktando Niemiec i Izraela, przywrócenie szarej strefy na rynku paliw, Ryszard Petru na premiera - i to się nazywa program. Sformułujcie program, alleluja i do przodu.
 • tiszantul 19.02.18, 13:02
  Jest tyle rzeczy, o których społeczeństwo marzy, przywrócenie gimnazjów, ułatwienie dostępu do aborcji, spacyfikowanie proboszczów, małżeństwa jednopłciowe, meczet w każdym powiecie... Pomysły leżą na ulicy, ale opozycja woli płakać Niemcom, że demokracja umiera.
 • tiszantul 19.02.18, 12:53
  W założeniach właściciele III RP mieli rządzić wiecznie przy monopolu medialnym, fasadowej demokracji i zmieniając od czasu do czasu szyldy. Stąd ten dramatyczny kwik, gdy przegrali wybory. Tego nie było w planie.
 • sumire 19.02.18, 13:32
  No, w porównaniu z obecnym to straszny był w III RP monopol medialny, zwłaszcza w mediach publicznych big_grin
 • alicia033 19.02.18, 14:40
  he, he, he, jak na zamówienie:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23041224,terlecki-znalazl-winnych-kryzysu-wokol-ustawy-o-ipn-kukiz-oburzony.html#Z_MTstream
 • natalia.nat 19.02.18, 15:51
  Nie no oczywiście, wina za to, że rządzi działający niedemokratycznie i łamiący konstytucję PiS, leży po stronie opozycji, a nie po stronie tych, którzy na tych oszołomów głosowali.
  Nie bardzo rozumiem, jakich cudów na kiju oczekujesz od opozycji.
  PiS za rządów platformy też nic specjalnego nie robił, był po prostu zwykłą totalną opozycją, przy czym najczęściej krytykował to wszystko co teraz sam robi. Przed samymi wyborami zaoferowali sporą łapówkę z publicznych pieniędzy. Dzisiejsza opozycja ma zaoferować 1000 plus albo mieszkania za darmo? Jakoś nie widzę, żeby rozsądne programy wzbudzały entuzjazm w narodzie.
  Może coś zaproponuj, mądralo.
  Wszystko niestety wskazuje na to, ze problem jest nie w opozycji, a w obywatelach.


 • tiszantul 19.02.18, 16:11
  > Może coś zaproponuj, mądralo

  No dobra, nie macie pomysłów, w porządku. Ale skąd wobec tego u opozycji taki pęd do władzy, skoro i tak nie mają żadnego programu? Czyżby chodziło wyłącznie o kasę i stanowiska?

  > Wszystko niestety wskazuje na to, ze problem jest nie w opozycji, a w obywatela
  > ch.

  Heh, przez tyle lat mieliście wszystkie telewizje, prawie wszystkie gazety, dyżurnych autorytetów na każdym kanale i nie udało się wychować społeczeństwa? Skąd taka porażka pedagogiczna?
  Społeczeństwo jest do luftu, ale rządzić nim i doić było fajnie, co? W przyszłym roku kampania wyborcza, będziecie mieli sporo okazji wskazać obywatelom ich wady i wyjaśnić, co powinni myśleć i robić. Ruszajcie z kagankiem oświaty w ciemny lud.
 • niu13 19.02.18, 16:29
  Ja mam pomysł, spoko luz- przyjeżdża ze Słupska Biedroń, z Nowacką zakładają partię i wygrywają w cuglach😀
 • riki_i 19.02.18, 16:31
  niu13 napisał(a):

  > Ja mam pomysł, spoko luz- przyjeżdża ze Słupska Biedroń, z Nowacką zakładają pa
  > rtię i wygrywają w cuglach😀

  Owszem. W knajpach wokół placu Zbawiciela w Warszawie i w nowej Hali Koszyki.
 • natalia.nat 19.02.18, 16:32
  Najłatwiej zaproponować łapówkę z publicznej kieszeni i wygrać. Tyle tylko, że to nie o to chodzi. Skoro tego nie rozumiesz, to już jest twój problem.
  Co twojej wypowiedzi, jeżeli napiszesz coś w temacie, to ci odpowiem, stekiem zupełnie oderwanych od problemu ogólników, które zamieszczasz w kosmetycznie zmienionej formie pod wszystkimi swoimi nickami na okrągło, nie zamierzam zawracać sobie głowy. Nie dyskutuję z trollami.
 • tiszantul 19.02.18, 18:50
  > Wszystko niestety wskazuje na to, ze problem jest nie w opozycji, a w obywatela
  > ch.

  To jest piękna fraza do kontemplacji. Przerżnęliśmy wybory. Kto jest temu winien? SPOŁECZEŃSTWO.
 • tiszantul 19.02.18, 21:26
  > Wszystko niestety wskazuje na to, ze problem jest nie w opozycji, a w obywatela
  > ch.

  Piękna fraza, po prostu bezbłędna. Skoro mamy już takie beznadziejne społeczeństwo, to może po prostu nie startujcie w wyborach?

  Osobną radość sprawia mi teza, że "w opozycji nie ma problemu". To fajnie, że w opozycji nie ma problemu.
 • bialeem 19.02.18, 21:32
  Jak nie przestaniesz pisać sam do siebie, to cie zablokują. Nie jesteś w stanie skupić się na tyle żeby wyrazić swoje myśli w jednym poście?

  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • madami 19.02.18, 16:52
  Czyli wszystkie media powinny piać hymny pochwalne na temat PISu?
 • tiszantul 19.02.18, 17:38
  madami napisała:

  > Czyli wszystkie media powinny piać hymny pochwalne na temat PISu?

  Bynajmniej. W tej chwili sytuacja nie jest zła. Polski odbiorca może sobie włączyć TVN24, może sobie włączyć TVP. Dzięki pisowi odbiorca ma wybór. Za Platformy nie miał wyboru, bo TVP mówiła to samo co TVN24, Polsat i Superstacja.
  Jest teza, że przegięcie pisowskie TVP ma równoważyć przegięcie opozycyjne wszystkich pozostałych stacji. Wielu pisowców jest niezadowolonych z TVP i chciałoby czegoś na wyższym poziomie. Ale ja z przyjemnością oglądam TVP Info, naprawdę nie spodziewałem się, że doczekam takich treści w polskiej telewizji.
 • tiszantul 19.02.18, 17:42
  Jak oglądam sobie w TVP Info komisję Jakiego albo premiera Morawieckiego w Monachium, to pierwszy raz w życiu mam poczucie, że dokładnie na to głosowałem.
 • anorektycznazdzira 19.02.18, 16:58
  Ale wiesz, że mantrowanie wbitego przez kaczystów "opozycja jest żałosna, jest głupia, jest nieskuteczna, w ogóle nie ma opozycji" także nie pomoże?
  I wiesz, że nie masz leminga nad powtarzacza kaczych SMSów dnia?


  --
  '[Zwierzęta: I to zadziała???] Nie!!! A nawet tak!!! Maurce, powiedz im. [Maurice: Tak z 50%...] by król Julian
 • tiszantul 19.02.18, 17:31
  > Ale wiesz, że mantrowanie wbitego przez kaczystów "opozycja jest żałosna, jest
  > głupia, jest nieskuteczna, w ogóle nie ma opozycji" także nie pomoże?

  Wątek zaczął się od tej tezy zaprezentowanej w "Polityce". To "Polityka" jest pismem mantrujących kaczystów? Jak najbardziej zachęcam do debaty o sytuacji na opozycji, być może okaże się, że sytuacja na opozycji na rok przed wyborami parlamentarnymi wcale nie jest zła, a może jest wręcz dobra?

  > I wiesz, że nie masz leminga nad powtarzacza kaczych SMSów dnia?

  A mogłem być mądrym Europejczykiem ze Schetyną i Petru. Masz ci los.
 • bialeem 19.02.18, 21:16
  Z którym z tych stwierdzeń się nie zgadzasz? Ja nie czytuję skrajnej prasy, czerpię wiedzę z różnych źródeł i do takiego wniosku jestem w stanie dojść samodzielnie.
  Co Twoim zdaniem pomoże? Kłamstwa?


  --
  Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
 • tiszantul 20.02.18, 20:45
  > Przeczytałem cały ostatni numer "Polityki"

  ty to masz końskie zdrowie. Ja rozumiem przejrzeć w empiku albo pożyczyć od sąsiada - starego komucha, ale żeby czytać cały numer? może jeszcze kupiłeś? smile
 • tanebo2.0 22.02.18, 15:13
  Sprawa jest prosta - póki white trash będą miały na tyle dobrze żeby zajmować się polityką będzie PiS, Orban i Trump. Potrzebny jest kryzys żeby zajęli się zająć się zarabianiem na to by nie zdechnąć z głodu a nie polityką.
 • bywalec.hoteli 27.02.18, 22:42
  nie zgadzam się - kryzys niepotrzebny smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.