Dodaj do ulubionych

nowa moda matek eko nawiedzona kolezanka cdn

22.02.18, 02:50
Nie ze moda nawiedzona chodz budzi moje watpliwosci organizacyjne a kolezanka o ktorej kiedys juz pisalam. Pranie w orzeszkach, maslo jako krem, olej kokosowy pod oczy. Tez nie neguje nie stosowalam. A nawiedzona bo sama tak o sobie mowi. Wpada zdyszana. Byla na usg porod juz terminowo za 9 dni. Ok usiadz soczek itd. Pach nowy pomysl. Fb powiedzialo : jest nowa metoda wychowawcza .
-" wiesz przeczytalam super. Bezpieluchowe wychowywanie co sadzisz"?
-Yyy zbieram szczeke z podlogi.
Nic nie sadze nie moja bajka.
-Posluchaj i tu .....
- No ok i?
- przy ( imie dziecka ) nie slyszalam o tym teraz bede stosowac .
- Super.
Jolka jak to jolka szuka w necie czyta ok .Malo realne . Mysle sobie duzo pracy.
Telefon odbieram,dalej walkuje temat.
- nic nie doradzisz . Foch. Rozlaczyla sie.
Noce to pora na myslenie. Czy ja serio powinnam cos doradzic? Czy mozna bezdzietna co pampersa widzi w reklamie pytac o takie rzeczy?
O co ona sie na mnie obrazila?
Ja przeczytalam o tej metodzie mam pojecie ale co moge doradzic . Nic . Zreszta ona oczekuje potwierdzenia swoich slow a ja pojecia nie mam czy to dobry pomysl.
Mam nadzieje ze jej przejdzie bo kurde czuje sie niefajnie. To tak jak bym poszla do matematyka o porade prawna.
Ja sie zle zachowalam czy ona czepia sie mnie bez powodu?
Jakby zapytala o cos o czym mam pojecie jakies psychologiczne zawirowania z glowa, buty, pieski czy cos ze swiata pustej Jolki ale takie cos.
Szkoda lubie ta dziewczyne. Ech. Przeprosic pierwsza?

Edytor zaawansowany
  • paniusia.aniusia 22.02.18, 05:40
    Ale za co masz przepraszać ?

--
    Nie chcę o tym teraz myśleć – postanowiła Scarlett. – Jeżeli zacznę o tym myśleć teraz, będę się musiała martwić. Nie ma powodu, aby sprawy nie miały się ułożyć tak, jak tego chcę (…wink
  • butch_cassidy 22.02.18, 07:23
    E tak nowa... Dziesięć lat temu już to było wink

Może hormony smile
    Nie przepraszałabym jakoś uniżenie, ale jeśli ją lubisz to jakoś na luzie, tak jak tu - możesz zadzwonić i powiedzieć mniej więcej to samo. Skoro oczekuje potwierdzenia... To nie jest jakaś wątpliwa moralnie kwestia i przytaknąć pro forma można, że to niby fajnie brzmi. Sądzę, że jak spróbuje sama zrezygnuje bez względu na Twoje zachęty lub ich brak. No chyba że by nie big_grin Ale to nie powinno wpływać na Waszą relację przecież, o ile jej dziecko nie zacznie Ci sikać po kanapach np. tongue_out
  • niu13 22.02.18, 07:49
    Możecie mi w skrócie wytłumaczyć, jak można wychować dziecko BEZ PIELUCHY? Założe się, że te eko sreko matki rezygnują po max 3 miesiącach.
  • butch_cassidy 22.02.18, 07:55
    Trzeba non-stop patrzeć na nie i błyskawicznie wysadzać. Mnie się znudziło po jednym dniu wink
  • lady_mary 22.02.18, 07:57
    Znam takie, co stosują nhn i pieluchy wielorazowe. Nie wiem, jak one po tych dzieciach "widzą, że chce kupę", dla mnie to trochę bajki i naginanie faktów. To już dla mnie taki poziom abstrakcji, że unikam dyskusji.

--
    I suppose she is entitled to put up an argument. 
    Of course she is. She's just not allowed to win it.
  • alpepe 22.02.18, 08:55
    ja wychowywałam pieluchowo, a i tak widziałam, czy chce to czy tamto, więc nie wiem, czemu się dziwisz. Zdarzało mi się nawet obcym matkom sugerować na dworze, że mają wysadzić dziecko, bo dla mnie to było jasne, a one nie dostrzegały. Oczywiście miałam rację.

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • lady_mary 22.02.18, 09:04
    Gratuluję supermocy. Ja jakoś u niemowlęcia nie jestem w stanie tego stwierdzić. Widocznie słaba ze mnie matka, trudno.

--
    I suppose she is entitled to put up an argument. 
    Of course she is. She's just not allowed to win it.
  • tak_to_nowy_nick 22.02.18, 09:07
    alpepe napisała:

> Zdarzało mi się nawet obcym matkom sugerować na dworze, że mają wysadzić dziecko,
    > bo dla mnie to było jasne

Równie jasne jak to, że ich mężowie się w ciebie bezustannie wgapiali? big_grin

> one nie dostrzegały

No popatrz...

> Oczywiście miałam rację.

Oczywiście! big_grin
  • cauliflowerpl 22.02.18, 12:29
    A siku? Serio pytam, ciekawa jestem.
    Bo przeciez dzieci sikaja nawet przez sen. I co wtedy?
  • tanebo2.0 22.02.18, 12:38
    można pić
  • cauliflowerpl 22.02.18, 12:45
    Ta, ale to tez trzeba wyczaic w pore, ze dziecko zamierza siknac. Mnie to czuwanie interesuje bardziej niz to, do czego sie ten mocz lapie.
  • mid.week 22.02.18, 21:42
    W wanienkę pod kołyską
  • fragile_f 22.02.18, 08:52
    Moja kolezanka tak wychowala dzieciaka (+ na specjalne okazje pielucha). Dała radę.

--
    Fragile
  • tanebo2.0 22.02.18, 09:47
    I co to daje? Dziecko jest lepsze?
  • jem.gluten.i.cukier 22.02.18, 09:50
    Po prostu niektórzy wolą tak i tyle.

--
    ina_nova: "Nietypowe to są niedźwiedzie polarne na Zanzibarze".
  • ichi51e 22.02.18, 09:51
    Pewnie samo szybciej sie uczy korzystac z toalety. W chonach to norma byla (tyle ze tam dzieci 10 lat temu jak bylam robily kupy gdzie staly - raz widzialam w sklepie na srodku podlogi) wiesz jak masz dziecko ktore zie dlugo odpieluszalo to generalnie widzisz duzo plusow.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ichi51e 22.02.18, 09:52
    *Chinach. Tyle ze nie wiem jak z noworodkami i dziecmi do 6 mca. Stawiam ze takie male jednak mialy cos podkladane a odpielusza sie dziecko ruchome.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • aqua48 22.02.18, 15:14
    niu13 napisał(a):

> Możecie mi w skrócie wytłumaczyć, jak można wychować dziecko BEZ PIELUCHY? Zało
    > że się, że te eko sreko matki rezygnują po max 3 miesiącach.

Normalnie. Ale..w innej strefie klimatycznej i przy używaniu huśtawki z pnączy zamiast łóżeczka z materacem smile
  • disco-ball 22.02.18, 15:54
    Oj zdziwiłabyś się! Spotkałam raz matkę z 2-ka dzieci (2lata i 3tyg) na seansie filmu dla mam. Dziewczyna te młodsze wysadzana na nocnik!! Co chwile! Najbardziej niepokoiła mnie siedząca pozycja dla takiego maluszka.
    Jakieś przerażajace to było. Ja z takim małym dzieckiem i tak do kina bym nie polazla, bo przecież to dopiero od chwili wyklute...
  • niu13 22.02.18, 23:13
    Jak wygląda wysadzanie na nocnik noworodka? WTF, czy ludzion już do reszty odwala?
  • claudel6 22.02.18, 23:45
    słabo mi sie robi od samego czytania sad
  • bei 22.02.18, 09:35
    Poczekaj, wypowiesz się, jak zobaczysz jak ta mama będzie sobie radzić bez pieluch.
    Jest zimno, będzie mogła praktykować tylko w domu, oby tylko nie zostawiała dowodów, ze nie jest to najlepsza metoda na Twoich dywanach.
    Na pewno metoda jest świetna w Indiach....
  • jola-kotka 22.02.18, 16:15
    Ale ja wczoraj weszlam w artykul o tym i tam jest ze jak wychodza to stosuja te pieluchy
  • jem.gluten.i.cukier 22.02.18, 09:46
    Ani to nowe, ani modne, bo to raczej nisza. Niektórzy stosują i sobie chwalą. Przepraszać nie masz za co. Koleżanka powinna docenić, że nie radzisz, bo zwykle wszyscy się rwą z radami i komentarzami.

--
  • princesswhitewolf 22.02.18, 09:50
    >Pranie w orzeszkach

fenomenalnie sie sprawdza w przypadku swetrow welnianych w polaczeniu z niska temp w pralce. Serdecznie polecam. Do reszty ubran nie bo toto odswieza a nie pierze
  • rulsanka 22.02.18, 11:30
    W ogóle wszystko świetnie piorą, tylko trzeba dać przynajmniej 100g sody oczyszczonej do prania, do jasnych rzeczy więcej. Bez sody efektu nie ma. Natomiast porównywałam wielokrotnie jakość prania w orzechach i różnego rodzaju proszkach/płynach/kapsułkach. Różnicy na korzyść gotowych środków piorących nie widzę. Dla mnie zaletą orzechów jest brak zapachu, a jakość prania porównywalna.

--
    Pomóż uratować życie!!! www.siepomaga.pl/ratujemykacperka
  • jola-kotka 22.02.18, 14:10
    Czyl soda pierze nie orzechy. smile
  • rulsanka 22.02.18, 22:23
    Soda zmiękcza wodę, dzięki czemu saponiny z orzechów mają formę rozpuszczalną, a nie wytrąca się osad. Podobnie jak z mydłem, bardziej się mydli w miękkiej wodzie.

--
  • princesswhitewolf 22.02.18, 22:28
    musze sprobowac dodawac sody ruslanka

Jola, kup orzechy i wsadz do wody. TO sie mydli... Nie tylko mydlo i detergenty chemiczne sie mydla. Mydli sie tez Mydlnica lekarska
  • jola-kotka 22.02.18, 23:19
    A ok dzieki dziewczyny .
  • princesswhitewolf 23.02.18, 00:09
    dodam tylko ze ja nie z eko pobudek ( bo normalnie uzywam proszku hypoalergicznego po prostu) tylko ze wzgl na ta dzianine( swetry). Nawet plyny do swetrow specjalne czasem mi je "zalatwily" pomimo niskiej temp. A od czasu orzechow nie ma takich cyrkow
  • rulsanka 23.02.18, 00:36
    A ja zaczęłam używać, bo syn uczulał się na wszystkie proszki i to po około 2 miesiącach stosowania. Wtedy trzeba było wszystko prać na nowo, w czym innym. I tak od 7 lat używam głównie orzechów. Uważam, że dobrze piorą, równie dobrze jak gotowe detergenty. A są sporo tańsze i nie mają zapachu.

--
  • ichi51e 22.02.18, 09:54
    Nie na podloge chyba a na ulicy. To jest wlasnie ta roznica u nas czlowiek by trzymal w domu zeby wstydu nie bylo tam z czystym sumieniem dziecko defekuje na stodku ulicy.

--
  • ichi51e 22.02.18, 10:31
    Na onecie jest artykul akurat. Przeczytalam powiem szczerze mam jedna watpliwosc. Niby w duchu rb uczysz sie czytac swoje dziecko ale niestety mam watpluwosc taka ze jednak nie uczysz sie czytac tylko jednak wysadzasz caly czas wysadzasz przytrzymujesz dobry sedesik dobry i tak jednak zamiast czytac dziecko to po prostu tresujesz jak zwierzaka.

--
  • moadek 22.02.18, 10:49
    noworodka się wysadza na nocnik?????
  • ichi51e 22.02.18, 10:52
    Jak prosiaka trzymasz w lozeczku z zelazna kratka zamiast materacyka...

--
  • moadek 22.02.18, 10:57
    no chyba, że tak smile
  • afro.ninja 22.02.18, 12:39
    Żart. No wysadzaja dzieci po spaniu nie na nocnik a do zlewu, takich chińskich nocnikow dla niemowląt. Oczywiście, zdarza się osikanie rodzica, nawet dość często. Co ciekawe, później te dzieci mają regresy, nawet jako trzylatki, więc moim zdaniem ta metoda to zwyczajne wysadzanie, tak jak kiedyś wysadzano tka okolo roku, bo sie nikomu pieluch prac juz nie chciało.
  • afro.ninja 22.02.18, 12:36
    Mma podobne zdanie, metoda stara jak świat, myślę, ze cała Azja i Afryka szybko puszcza dzieci bez majtek. U nas, moim zdaniem nhn podyktowane jest modą, skapstwem, nawiedzeniem w stylu eko.
  • mikams75 22.02.18, 12:47
    buzuja dziewczynie hormony, potrzebuje przytulenia, potakniecia. Znam wiele kobiet, ktore w ciazy sie naczytaly i opowiadaly roznosci a po porodzie rzeczywistosc okazala sie inna. A wiec przytul, przytaknij, wez poprawke na jej obecna sytuacje i odrealnione postrzeganie otoczenia a twoje zdanie i tak sie tak naprawde liczyc nie bedzie.
  • jola-kotka 22.02.18, 14:42
    Moje zyciowe doswiadczenie mowi ze jak cos sie nie powiedzie komus a wczesniej bylo przez kogos poparte. Osoba ponoszaca porazke przezuca wine na tego kto mowil zrob tak . Dlatego lepiej zachowac neutralny stosunek. Nigdy nie wiadomo dla kogo co jest na tyle powazna sprawa ze w razie niepowodzenia zaboli a bol bedzie szukal ofiar. Ja juz taka ofiara na cudze frustracje nie chce byc.
  • jem.gluten.i.cukier 22.02.18, 14:49
    W takiej sytuacji się mówi "interesujący pomysł, opowiedz coś więcej". i tyle, ktoś się poczuje wysłuchany

--
  • jola-kotka 22.02.18, 14:58
    Jale ja wysluchalam dwa razy raz w cztery oczy, drugi jeszcze raz przez telefon.
  • livia.kalina 22.02.18, 14:25
    >Zreszta ona oczekuje potwierdzenia swoich slow
    Jak wiesz, czego oczekuje, to czemu jej tego nie dasz? Ubędzie ci coś?
  • jola-kotka 22.02.18, 14:37
    Dziwne pytanie. Potwierdzic mozna cos o czym sie cos wie. Trzeba tez rozmawiajac z kims przewidziec ze druga strona pociagnie po potwierdzeniu z mojej strony rozmowe i moze oczekiwac argumentow ktorymi sie kierowalam potwierdzajac. I wtedy sytuacja sie zrobi jeszcze bardziej nieprzyjemna bo ja ich nie mam. Powiem mi np. Ze przytaknelam dla swietego spokoju. I ja nie jestem osoba ktora mowi wbrew sobie to czego inni oczekuja wbrew sobie. Musze czuc to co mowie. A jak mam cos powiedziec wbrew sobie to nie mowie wcale.
  • livia.kalina 22.02.18, 14:45
    No ale jakie jest ryzyko? Spróbuje i np jej sie nie uda? Co się może złego stać? Jeśli się cieszy na takie pomysł to czemu jej w tym nie wesprzeć?
  • jola-kotka 22.02.18, 15:01
    Wesprzec gdy to juz sie dzieje jest ok. Wspierac w czyms o czym ani ona ani ja nie mamy pojecia jest ryzykiem, szegolnie jesli wiesz ze osoba ta jest osoba bardzo ambitna a porazka moze zabolec. Wtedy ciebie moze oskarzyc mowilas ze super pomysl a tu lipa . Na co mi to?
  • ichi51e 22.02.18, 15:12
    Serio sa ludzie ktorzy przychodza do bezdzietnych znajomych z pomyslem ze beda dziecko bez pieluch chowac a potem maja pretensje ze im zle doradzali? Kosmos.

--
  • jola-kotka 22.02.18, 16:10
    Sa i to sa fajni ludzie smile ale tez sie zdziwilam tym razem
  • mikams75 22.02.18, 16:14
    no kosmos, przeciez to luzna pogawedka, ta znajoma moze niezbyt trafnie formuluje wypowiedzi i pytania, ze jola czuje sie odpowiedzialna za podejmowanie decyzji. Nie traktowalabym tego tak powaznie.
  • jola-kotka 22.02.18, 16:16
    A ja sie przejelam zdenerwowalam laske tydzoen przed porodem az sie rozlaczyla
  • mikams75 22.02.18, 22:01
    pieluchy czy ich brak to nie powod do takich nerwow.
  • jola-kotka 22.02.18, 22:23
    Widocznie dla niej powod.
  • lalkaika 22.02.18, 14:42
    ah jak popalalam tez bylo tak fajnie ,stare dzieje . Trzym sie Jola.
  • arim28 22.02.18, 15:11
    W Chinach to od pokolen tak wychowuja, czyli metoda stara jak Chiny wink
  • arim28 22.02.18, 15:12
    www.emmawpodrozy.pl/2013/08/dziurawe-spodnie-czyli-chinski-trening.html#
  • ichi51e 22.02.18, 16:49
    Komentarze bezcenne!

--
  • ga-ti 22.02.18, 20:28
    Taaak, moja koleżanka np. postanowiła przy pierwszym dziecku, że nie będzie stosowała pieluch jednorazowych, bo to samo zło, więc prała tetrowe, prała i prała, później prasowała, zaangażowała do tego męża, mamę i siostrę... po miesiącu zrezygnowała. Drugie dziecko postanowiła wysadzać, hm, mnie by się nie chciało, wszędzie chodziła z nocnikiem i torbą ciuchów na zmianę, w domu, np. moim, wysadzała do zlewu. No ok. jej dziecko, jej sprawa. Nie przyspieszyło to świadomego odpieluchowania się dziecka. Ja patrzyłam szeroko otwartymi oczami i zastanawiałam się, co by mnie zmusiło do takich ceregieli. Nie wiem, co wymyśliła przy trzecim dziecku, ochłodziłyśmy relacje wink

Jola, tak na chłopski rozum, to masz rację, co masz doradzać, jeśli sama tego nie sprawdziłaś. Ale ciężarnej troszkę odbijać może wink zadzwoń, zażartuj, przytaknij i już smile
  • jola-kotka 22.02.18, 21:48
    Obawiam sie ze ja taka wyrozumiala nie jestem to ze zlewem by u mnie nie przeszlo smile. Jutro zadzwonie do niej niech emocje opadna.
  • a1ma 22.02.18, 22:14
    Pozwoliłaś dziecku koleżanki defekowac do zlewu?????

--
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate.
  • claudel6 22.02.18, 23:42
    koleżanka ma rację - oczywiście, że powinnas doradzić.
    żeby się puknęła w głowę.

ja sobie myślę, ze takie laski to biorą się z nadmiaru czasu. ma za dużo czasu, to znajduje sobie takie wypełniacze - spędza całe dnie czytając o ekometodach, a potem je stosując.
  • jola-kotka 22.02.18, 23:53
    Ale byl by dym . Kiedys jej powiedzialam ze watpie zeby maslo nawet to eko dzialalo na zmarszczki dwa tygodnie sie nie pojawiala.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka