Dodaj do ulubionych

Molestowanie? (lajt)

22.02.18, 11:44
Byłem w firmie, do której po wejściu do właściwego budynku, idzie się przez długi i dosyć wąski korytarz, który tuż za wejściem ma jeszcze dodatkowe krótkie przewężenie. Kiedy już wychodziłem i owym korytarzem szedłem do wyjścia, z zewnątrz weszła młoda kobieta i szła naprzeciwko mnie. Ponieważ wychodziło, że miniemy się we wspomnianym przewężeniu, przesunąłem się w prawo i zatrzymałem, żeby dziewczyna swobodnie przeszła. Zrobiłem to z dwóch powodów: po pierwsze nie chciałem wywoływać w niej dyskomfortu, a po drugie nie chciałem być wzięty za starego oblecha, co to z każdej okazji skorzysta, żeby się otrzeć o młódkę wink. Tu od razu zaznaczam, że gdyby z przeciwka szedł facet, to na pewno nie robiłbym takich ceregieli z zatrzymywaniem, bo aż tak wąsko tam nie było, żeby się nie minąć, lekko schodząc na bok i ewentualnie obracajac się. Całe zdarzenie trwało kilka sekund, po czym znalazłem się na zewnątrz i wtedy dopadły mnie refleksje: czy WŁAŚNIE TO, co zrobiłem, nie było - w myśl najnowszych tendencji - naganne, no bo podkreśliłem tym gestem różnicę płci (!), a też zwracając tym uwagę, iz mam do czynienia z płcią żeńską, właśnie w taki sposób dopuściłem się molestacji?
Wobec powyższego: Panie premierze, - jak żyć?!

Pozdro!

--
Naucz się śmiać z samego siebie.
Będziesz miał ubaw na całe życie...
Edytor zaawansowany
  • triss_merigold6 22.02.18, 11:49
    Nie, po prostu masz wkodowane, że w tym kręgu kulturowym ludzie czują dyskomfort kiedy narusza się ich przestrzeń osobista, a zbyt bliskie podejście to właśnie naruszenie.
  • kolpik124 22.02.18, 11:55
    co to jest ten "lajt", dziadziu?

--
    "Moja sytuacja jest taka, że mam już ostatnie lata na tzw. rozród...mam żonatego kochanka...ogólnie jestem raczej zdrowa"
    kaz_nodzieja, 31.12.2016
  • mallard 22.02.18, 12:06
    kolpik124 napisała:

> co to jest ten "lajt",

Napisał bym Ci, gdybym nie był pewien, że wiesz tongue_out

dziadziu?

No jeszcze nie, jeszcze troszkę. smile

--
  • dyzurny_troll_forum 22.02.18, 16:33
    mallard napisał:

> kolpik124 napisała:
    >
    > > co to jest ten "lajt",
    >
    > Napisał bym Ci, gdybym nie był pewien, że wiesz tongue_out
    >
    > dziadziu?

z klopikiem chcesz merytorycznie pogawędzić!? zuch!
  • fornita111 22.02.18, 11:56
    Za za durny watek, witki opadaja
  • morgen_stern 22.02.18, 11:59
    Ja już nic nie piszę.

--
    Moi drodzy, po co kłótnie,
    Po co wasze swary głupie,
    Wnet i tak zginiemy w zupie!
  • mallard 22.02.18, 12:11
    fornita111 napisała:

> Za za durny watek, witki opadaja

Forni, ale to chyba obciach dopisywać się w durnych wątkach, prawda?
    A tak w ogóle, Ty musisz zaglądać do moich wątków? Ja, jak widzę kosz na śmieci, to nie zaglądam doń, żeby zobaczyć co tam jest.

--
  • fornita111 22.02.18, 12:15
    Maldi: inne traktowanie ze wzgledu na plec to seksizm, nie molestowanie. Musisz blyszczec nie tylko zenujacymi dowcipasami, ale tez ignorancja?
  • mallard 22.02.18, 13:00
    fornita111 napisała:

> Maldi: inne traktowanie ze wzgledu na plec to seksizm, nie molestowanie. Musisz
    > blyszczec nie tylko zenujacymi dowcipasami, ale tez ignorancja?

Nie zauważyła koleżanka, w swojej zapalczywej chęci dokopania mi (wink), że moja refleksja ma podwójny wniosek: po pierwsze, przepuszczając kobietę, zgodnie z naszą kulturą, robię różnicę między płciami, a więc pewne środowiska zawołały by "seksista!", po drugie, tym aktem uprzejmości podkreślam fakt, że ona tam w ogóle jest i znowu, te same środowiska mogły by powiedzieć, że jest to jakaś zawoalowana forma molestowania. Podobno gdzieś tam w tzw cywilizowanym świecie, przepuszczając kobietę w drzwiach, można byc posądzonym o molestowanie.

--
  • fornita111 22.02.18, 13:06
    Ojp co ty cpiesz maldi? Tez chce troche tego!
  • mallard 22.02.18, 13:29
    fornita111 napisała:

> Ojp co ty cpiesz maldi? Tez chce troche tego!

Ale to już jutro, dziś wszystko zjadłem.

--
  • dyzurny_troll_forum 22.02.18, 16:38
    mallard napisał:

> fornita111 napisała:
    >
    > > Maldi: inne traktowanie ze wzgledu na plec to seksizm, nie molestowanie.
    > Musisz
    > > blyszczec nie tylko zenujacymi dowcipasami, ale tez ignorancja?
    >
    > Nie zauważyła koleżanka, w swojej zapalczywej chęci dokopania mi (wink), że moja
    > refleksja ma podwójny wniosek: po pierwsze, przepuszczając kobietę, zgodnie z n
    > aszą kulturą,

(1) w zasadzie tej kultury na którą się powołujesz to już nie ma, i dobrze, bo ona podobno słaba była;
    (2) w związku z (1) można się było swobodnie wepchnąć;
    (3) wcześniej czy później się płeć żeńska nauczy zasad nowej, obecnie obowiązującej kultury. I sama będzie ustępować!
  • adriana.la.cerva 22.02.18, 13:33
    A ty sobie nie mozesz znalezc jakiegos meskiego forum ?
  • mallard 22.02.18, 13:40
    adriana.la.cerva napisał(a):

> A ty sobie nie mozesz znalezc jakiegos meskiego forum ?

A jak ja chcę znać zdanie kobiet, to gdzie mam je poznać - na męskim forum?

--
  • adriana.la.cerva 22.02.18, 13:41
    To zone zapytaj.
  • mallard 22.02.18, 13:55
    adriana.la.cerva napisał(a):

> To zone zapytaj.

Oczywiście, że pytam, ale to jest tylko jedna z Was, innych zdania nie znam - a czasem chciałbym. Poza tym moja żona jest niewiele młodsza ode mnie, wiec może ma staroświeckie poglądy? big_grin

--
  • fornita111 22.02.18, 14:27
    No to masz zdanie kobiety: durnowate heheszki z molestowania, wiekszosci kobiet nie bawia. Nie bawi ich zdrabnianie nickow (imion), nie bawi ich, jak je ktos obcy nazywa "sloneczkiem". Nie jestes ani troche szarmancki, staroswiecki, ani sympatyczny w tych swoich historyjkach. I uwazaj: na forum ci to kobiety powiedza, w realu- niekoniecznie. Czesto panie rozne zarciki zmilcza z litosci, ale co sobie pomysla, to pomysla.
  • mallard 22.02.18, 14:39
    fornita111 napisała:

> na forum ci to kobiety powiedza, w realu- niekoniecznie.

W realu, proszę pani Fornitty111, to ja żyję, forum to odskocznia od realu, tu można trochę inaczej występować.
    Ale ale, - a jesteś w ogóle w stanie merytorycznie odnieść się do tematu, który poruszyłem? Nie wiesz, co byś pomyślała (powiedziała) w sytuacji, którą opisałem? "Przesadzasz dziadziu?", "och, co za uprzejmy gościu?", czy jeszcze coś?

--
  • fornita111 22.02.18, 14:44
    Taaaa i w realu masz zupelnie inne poczucie humoru i styl. Juz to widze. A w realu, to ja sie staram nie ocierac ani o mezczyzn, ani o kobiety, wiec dla mnie opisana "sytuacja" jest tak naturalna, ze bym jej pol mysli nie poswiecila. Wystarczajaco merytoryczna odp? big_grin
  • adriana.la.cerva 22.02.18, 14:46
    Daj spokoj fornita, dziadkowi chodzi o zlapanie wolnego sluchacza i wmanewrowanie w jego rentowo-emerytalne watki.
  • lady-z-gaga 22.02.18, 13:43
    Nie wiem, w czym wątki Joli są mądrzejsze. Za to wiem, dlaczego jej nikt nie przegania - w jej wątkach ematki mogą błyszczeć własną mądrością. W wątkach Mallarda właściwie nie ma pola do popisu. Ani dobrej rady udzielić, ani się pokłócić, ani - w ulubionym ematkowym stylu - skierowac dyskusję na temat własnej osoby "a ja wczoraj/w zeszłym roku/ ..itp".
    Wkurzający gość, prawda? nie pozwala się forumowo realizować, na stos z nim tongue_out wink
  • adriana.la.cerva 22.02.18, 13:53
    Problem z Mallardem polega na tym, ze jego watki sa tendencyjne i nudne jak flaki z olejem. Dziewczyny czesto mu to sygnalizuja ale on chyba jest z gatunku tych osob co jak je oplujesz to powiedza ze deszcz pada.
  • lady-z-gaga 22.02.18, 14:02
    "Nudny" to nie jest zjawisko najbardziej dokuczliwe na forum. Bywają gorsze, a nie wzbudzają takich negatywnych emocji.
  • morgen_stern 22.02.18, 14:11
    Bo tu nie tylko o nudę chodzi, pisano już o tym kilka razy, tylko wciąż udajesz, że nie wiesz, o co chodzi.

--
  • mallard 22.02.18, 14:04
    w postaci Iwoniaw, Fornitta111, może ktoś tam jeszcze, no i teraz Ty. Mam wrażenie, że jest Was tu jednak nieco więcej.
    A może zróbcie jakieś głosowanie wobec tego?

--
  • morgen_stern 22.02.18, 14:05
    Zupełnie nie o to chodzi... Rozumiem, że masz do niego słabość, ale naprawdę nie wszyscy są tu tylko po to, by się kłócić. I nie wszyscy muszą się zachwycać nudnawym, ale przewrażliwionym na swoim punkcie dziadziem.

--
  • morgen_stern 22.02.18, 14:12
    A co do joli, to chyba sama nie wierzysz w to, co piszesz, przecież ona spotyka się tu z dużym hejtem i niechęcią.

--
  • lady-z-gaga 22.02.18, 14:17

Na tym forum roi się od trolli i głupoli, które są przyjmowane z otwartymi ramionami. Mają rzesze obrończyń, ktore jak widac, do takiego własnie forumowania mają słabość. No więc możesz uznać, że ja mam słabość do Mallarda, chociaż to nieprawda. Czekam tylko, aż ktoś mi przysra z powodu mojego wieku i uzna, że swój swojego broni wink
  • morgen_stern 22.02.18, 14:50
    Myślę, że trochę się zapędziłaś. Nie widzę zjawiska, żeby trolle były tu przez wszystkich przyjmowane z otwartymi ramionami. Tak samo nie widzę powodu, żeby autora wątku traktować jakoś szczególnie inaczej od innych użytkowników forum, tu raczej każdy, kto się wyróżnia i jest rozpoznawalny ma swoich zwolenników i przeciwników. Czas chyba przywyknąć?

--
  • lady-z-gaga 22.02.18, 15:00
    >tu raczej każdy, kto się wyróżnia i jest rozpoznawalny ma swoich zwolenników i przeciwników. Czas chyba przywyknąć?

Ja przywykłam z pewnością, a i Tobie przypomnę, jesli będzie trzeba wink jestem dziwnie spokojna, że okazja szybko się znajdzie wink
  • morgen_stern 22.02.18, 15:02
    A to podobno ja jestem kaowcem forum... Mogę ci bez problemu odstąpić tę zaszczytną funkcję, chyba bardziej na nią zasługujesz smile

--
  • lady-z-gaga 22.02.18, 15:07
    Tak, jestes kaowcem forum i tolerancja dla nieskrępowanego okazywania sympatii i antypatii trochę dziwi w Twoim poście. Dlatego napisałam, że przypomnę - bo jestem pewna, że bardzo niedługo oburzysz się na poziom dyskusji i będziesz grzmieć o tym, jakaż to agresja i nieżyczliwość tu panuje. tongue_out
  • morgen_stern 22.02.18, 15:09
    Jesteś mocno tendencyjna i dziwnie nie zauważasz, że już baaardzo dawno o tym nie pisałam, za to ty ostatnio brylujesz w ustawianiu innych do pionu. Trochę samokrytyki i autorefleksji nie zaszkodzi.

--
  • pade 22.02.18, 15:23
    Hmm, wtedy to akurat byłam po Twojej stronie. Tym bardziej dziwi mnie Twoja postawa w tym wątku. Nie tylko Twoja zresztą, pod Fornittę to się chyba ktoś podszyłsad

--
    "Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać. Bez egoizmu, ale bardzo starannie, dbać o siebie i swoje własne uczucia. Poświęcać się temu co sprawia przyjemność." W.Osiatyński
  • morgen_stern 22.02.18, 15:26
    Przykro mi, po prostu działa mi on na nerwy. Kojarzy mi się z typem "polskiego dżentelmena", na który jestem wyjątkowo cięta. Tu całuję rączki, ależ proszę, kobietki, och, ach, hihi, ale wystarczy go lekko dźgnąć i pan dżentelmen nagle się ulatnia. Obiecuję już nie wchodzić w jego wątki tongue_out

--
  • pade 22.02.18, 15:31
    Rozumiem, każdy ma na kogoś uczulenie. Problem tylko w tym jak dajemy temu wyraz.

--
    "Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać. Bez egoizmu, ale bardzo starannie, dbać o siebie i swoje własne uczucia. Poświęcać się temu co sprawia przyjemność." W.Osiatyński
  • mallard 22.02.18, 15:45
    morgen_stern napisała:

> Przykro mi, po prostu działa mi on na nerwy.

Nie wiem czemu, ale lubię takie konkretne stwierdzenia, nawet jeśli są przeciwko mnie:

A wiesz Morgen, co by było najlepsze? Gdyby się okazało, że znamy się w realu i mamy o sobie nawzajem jak najlepsze zdanie... big_grin

--
  • fornita111 22.02.18, 15:46
    Nikt sie pode mnie nie podszyl wink Zreszta ja do wieku maldiego nie pije - bo i nie ma do czego pic. Chyba po to zalozyl watek, zeby dostac odzew? To dostal. Nie, ten watek nie jest tylko glupi, czy nudny. On jest "zartobliwie seksistowski"- ja tego nie znosze, wiec to napisalam. Jolki zagrywek tez nie znosze i bede ja hejtowac za kazdym razem, jak znow kogos w potrzebie skopie- nie interesuje mnie czy innym forumkom sie to podoba, czy nie. I wobec rikiego tez bede niegrzeczna i wobec moderacji. Ostrzegam uczciwie, ze to sie nie zmieni tongue_out
  • pade 22.02.18, 15:55
    Fornitta, Ty nie jesteś niegrzeczna. Ty walisz po mordziesad

--
  • fornita111 22.02.18, 16:43
    No i bede dalej. Wszystkie wrazliwe i dobrze wychowane osoby z gory przepraszam. To NIE jest kpina- sama lubie kulturalne osoby takie jak Kura, czy AsiaiP ale ja taka na tym forum juz nie bede. Wiec wiecie, spodziewajcie sie po mnie w najblizszym czasie bardziej "edelstyle" wink i starajcie sie nie zwracac uwagi
  • mallard 22.02.18, 16:02
    fornita111 napisała:

> On jest "zartobliwie seksistowski"- ja tego nie znosze, wiec to napisalam.

Moim zdaniem nie był Fornita, a przynajmniej nie miał taki być. Jeżeli żartowałem, to nie ze sprawy, tylko z wynaturzeń, które jej tak na prawdę szkodzą.
    Niestety "słowo pisane" ma tę ułomność, że nie widać mimiki i nie słychać intonacji, co czasem jak widać powoduje nieporozumienia.
    P.S. To "słoneczko", to do grobowej deski będziesz wypominać? wink

--
  • pade 22.02.18, 15:03
    Argumenty w stylu rentalno-emerytowy, dziadzio, dziad ect. są nie tylko ad personam, są zwyczajnie chamskie. Przyklaskiwanie tego typu chamówie świadczy o przyklaskującym.
    Jak mnie ktoś nudzi to nie wchodzę w jego wątki po prostu. Jakbym miała każdemu, kto na tym forum mnie nudzi, jest dla mnie zwyczajnie durny, albo chamski, napisać co o nim myślę, to by mi dnia nie starczyłosmile

--
  • morgen_stern 22.02.18, 15:10
    Toteż na ogół nie wchodzę, niestety czasem się złamię. Jestem tylko człowiekiem tongue_out

--
  • pade 22.02.18, 14:59
    Morgen, przewrażliwionym? A gdzie, w którym miejscu?
    Dziadziem? A co to do cholery za określenie?

--
  • morgen_stern 22.02.18, 15:03
    Były już takie wątki, w którym pan mallard nagle przestawał być miły i jowialny.

--
  • pade 22.02.18, 14:57
    lady-z-gaga napisała:

> Nie wiem, w czym wątki Joli są mądrzejsze. Za to wiem, dlaczego jej nikt nie pr
    > zegania - w jej wątkach ematki mogą błyszczeć własną mądrością. W wątkach Malla
    > rda właściwie nie ma pola do popisu. Ani dobrej rady udzielić, ani się pokłócić
    > , ani - w ulubionym ematkowym stylu - skierowac dyskusję na temat własnej osoby
    > "a ja wczoraj/w zeszłym roku/ ..itp".
    > Wkurzający gość, prawda? nie pozwala się forumowo realizować, na stos z nim tongue_out
    > wink

Otóż to!

--
  • fuzja-jadrowa 22.02.18, 13:53
    A podziekowala chociaz?
  • mallard 22.02.18, 13:58
    fuzja-jadrowa napisał(a):

> A podziekowala chociaz?

Nie wiem, bo jak napisałem, chwile potem byłem już za drzwiami.

--
  • aj.riszka 22.02.18, 14:06
    fuzja-jadrowa napisał(a):

> A podziekowala chociaz?

O, właśnie! Ja zawsze dziękuję, np.za pierwszeństwo w drzwiach...smile
  • lalkaika 22.02.18, 14:30
    Lajt czy nie ,nie wiem. W tej kwesti jakos nie moge sobie znalezc miejsca,przemyslam,czytam wiadomosci,brukowce,czasem rzuce okiem na programy sniadaniowe,mam fejsa etc. Ten natlok informacji i komentarzy przytlumil mnie. Tu slynne aktorki ,tam nastolatki z prowincji ,czy biurowe mobbingi .. Faktem jest,ze mam 40 lat,zdaje sobie sprawe ,ze w mediach nie do konca potrafie rozroznic co jest rzetelna informacja a co tzw. hejtem czy innym spamem.Czuje sie skolowana . ,w zwiazku z tym nie zabieram nigdy pozycji na te tematy,choc ciagle sie o tym mowi.
  • jola-kotka 22.02.18, 15:05
    Ojp ty to masz rozkminy
  • lalkaika 22.02.18, 15:49
    no mam ,chyba pojde na solarium smile
  • lalkaika 22.02.18, 15:56
    Bez jaj,jestescie pewne swojego zdania w tak zawiklanej kwesti? Ja nie,wiem czym jest gwalt ,wiem czym jest molestowanie w sensie stricto.Gubie sie troche ,i boje sie samej siebie . No dobra,sprobuje,choc pisanie nie jest moja mocna strona. Czy my same sobie nie robimy kuku ta akcja i im podobnym ?
  • bei 22.02.18, 15:51
    Jeśli nie wgapiałeś się prowokująco w dziewczynę to OK 😊
    Fajnie spotkać na swej drodze gentelmana.
  • lalkaika 22.02.18, 15:59
    najfajniej jak sie ma glota wycelowanego w jadra. ..
  • danaide 22.02.18, 18:38
    Nigdy się nie nauczycie... To nie było molestowanie. To była dyskryminacja.
    smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.