Dodaj do ulubionych

Słodkie lata 90

23.02.18, 18:39
SŁODKIE LATA 90.

Żyliśmy jak zwierzęta.
Bez iPadów, LTE i Internetu.
Dziewczyny bobry miały zarośnięte.
Rzadko goliły nogi.
Nie nie było wyjebane w kosmos.
Nie nie było zapisane na pendrivach,
Wszystko było zapisane w gwiazdach.

Krzysztof Jaworski

--
http://www.izrael.badacz.org/dodatkowe/flaga%5Br1%5D.gif
Edytor zaawansowany
  • heca7 23.02.18, 18:52
    No nie wiem wink Ja tam akurat na początku lat 90 wysępiłam wreszcie od rodziców odtwarzacz video i wszystko co się dało nagrywałam na kasety tongue_out

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • konsta-is-me 23.02.18, 22:59
    Ja to samo 😁
  • 1matka-polka 23.02.18, 19:04
    youtu.be/dR3ccmWmLhk
    --
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • kotomama 23.02.18, 19:13
    Niezłe.

--
    gdy cie widzę lub słyszę pisiorze
    dłoń w kieszeni mi otwiera
    wszystkie tego świata noże
  • 1matka-polka 23.02.18, 19:26
    Polecam reszte, np. "Rev 22:20"wink

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skuwrynsyem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • mildenhurst 23.02.18, 19:10
    zarośnięte bobry, nieogolone nogi? Tylko chyba w Twoim kibucu.
  • kotomama 23.02.18, 19:13
    Chyba w twoim PPHU Grażynexie

--
    http://www.izrael.badacz.org/dodatkowe/flaga%5Br1%5D.gif
  • biceps_of_steel 25.02.18, 13:48
    Lepiej prowadzić Grażynex, niż w kibicu mieszkać.
    Polacy was ratowali, a wy teraz szkalujecie nasz kraj.
  • szeptucha.z.malucha 23.02.18, 19:20
    To raczej 80-te. W 90-tych dziewczyny się goliły😛
  • chatgris01 23.02.18, 22:57
    W 80-tych tez wink
  • janja11 23.02.18, 19:26
    Hę??? Byłaś tzw. sarenką!
    Ja nigdy nie miałam zarośniętych nóg. Odkąd była potrzeba usuwania włosków posiadałam depilator. Izraelskiej produkcji zresztą.
    Wśród znajomych też tzw. sarenek nie kojarzę.

• janja11 23.02.18, 19:30
    No tak. KOTOmama. Futrzasty nick nie przypadkowy. Ty lubisz futerka.
  • 1matka-polka 23.02.18, 19:53
    Dla ciebie ppwstal inny utwor, pod tytulem: Wóda zryje banie.
    youtu.be/WVu23_Tu81A

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • kondolyza 23.02.18, 19:51
    ja nie bylam zarosnieta, nogi golilam min raz w tygodniu
    i nie zylismy jak zwierzeta (ja i moja rodzina i przyjaciele na pewno nie)

nie bylo ipadow ale byly doscmany walkmany wieze i inne boomboxy i bylo wyrabane w kosmos!
  • 89mumin 23.02.18, 20:19
    Fakt, przez większą część tej dekady nóg nie goliłam. Bo nie było z czego smile A tak ogólnie - nie lubię tej dekady, ani moda, ani muzyka ani nawet kino z tamtych lat nie wyróżnia się według mnie na tle sztuki z poprzednich dekad. Jedyne co wspominam z rozrzewnieniem to wejście MTV na polski rynek (tego prawdziwego, z muzyką). Do reszty sentymentu brak.

--
    Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można.
  • 1matka-polka 23.02.18, 20:24
    Muzyka sie nie wyroznia? Przeciez to byla zlota era w historii rocka...

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • chatgris01 23.02.18, 20:33
    Zlota era w historii rocka to raczej lata 80.
    Z 90 pamietam glownie techno tongue_out (choc troche dobrego rocka tez bylo, ale nie przebije lat 80 i przelomu 60/70).
  • 1matka-polka 23.02.18, 20:45
    A co ty piszesz...RHCP, Korn, NIN, Manson, Alise in chains, Soundgarden, Rammstein, Sisters of mercy, Tool, Pearl Jam, Slipknot, Nirwana, Prodigy, Faith no more, Smashing pumpkins, Primus, Aerosmith, Guns n roses...nawet polowy nie wymienilam...
    Przepraszam za ewentualne bledy, jechalam z pamieci.

--
    Mark Twain
  • 1matka-polka 23.02.18, 20:50
    A wlasciwie to nawet nie jest 1/100 ze wszystkich superzespolow ktore wtedu powstaly i graly.

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • chatgris01 23.02.18, 20:52
    Przeciez wiekszosc z tych wymienionych przez Ciebie zaczela wlasnie w latach 80, a niektore i koncu 70 big_grin
  • 1matka-polka 23.02.18, 21:13
    Pod koniec lat 80-tych. A najlepsze albumy I przeboje nagrali w latach 90-tych.

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • mdro 23.02.18, 22:28
    Ja tam się nigdy muzyką nie pasjonowałam specjalnie, ale Aerosmith i Sisters of Mercy sukcesy zaczęli odnosić pod koniec lat 70. Z kolei Guns N’ Roses, Nirvana i Alice in Chains stały się sławne już pod koniec lat 80. A z lat 80. są np. Metallica, The Police, The Clash, Red Hot Chili Peppers...

--
    Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują oraz etatowego ematkowego trolla kaz_nodzieja
  • 1matka-polka 23.02.18, 22:39
    To, ze zespol powstal w latach 80-tych to nie znaczy, ze wtedy nagral najlepsze albumy i najwieksze hity.

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • mdro 23.02.18, 22:55
    Aha, czyli Metallica, The Police czy The Clash w latach 80. nie nagrywały największych hitów? Zwłaszcza Police i Clash, które rozpadły się gdzieś w II połowie tej dekady?

--
    Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują oraz etatowego ematkowego trolla kaz_nodzieja
  • 1matka-polka 23.02.18, 23:02
    Nie, Nirwana, Alice in chains i RHCP to zespoly, ktore wiekszosc swojej najbardziej znanej muzyki nagrali w latach 90-tych.

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • niu13 23.02.18, 23:06
    Jessuu co to za debata. L. 90 to dekada grungu i z tym się nie da polemizować, tak po prostu jest
  • memphis90 24.02.18, 09:08
    Metallica największe hity nagrywała po 91, czyli od Black wzwyż, ale nie dalej, niż do Garage i S&M smile Ale to oczywiście subiektywna opinia..

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • apfelstrudel 25.02.18, 16:53
    Czarny album to faktycznie 91, ale najbardziej ekscytującą muzykę grali wcześniej. Nie jestem ortodoksem i nie twierdzę, że Metallica skończyła się po "Kill'em all", ale nie porównujmy np. "Master of puppets" z Czarnym. Ten pierwszy zjada ten drugi na podwieczorek.
  • bubba_13 26.02.18, 09:08
    Nevermind: 1991, Dirt Alice in Chain: 1992, GnR zaczęli wcześniej, ale Use your illussion wyszły w 1991...

tak że ten tego z tymi latami 80-tymi
  • biceps_of_steel 24.02.18, 01:30
    Korn, Manson, Slipknot. Cóż za wyrafinowany poziom, niemal z filharmonii.
  • 1matka-polka 24.02.18, 08:21
    Slayer i Motorhead to doprawdy sam polot i finezja...

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • biceps_of_steel 24.02.18, 10:05
    Zespoły, które zmienił muzykę, podobnie jak fale: punk rocka i hardcore.
    Z 90tych zapomniałaś i Panterze.
  • biceps_of_steel 24.02.18, 10:08
    Zespoły, które zmienił muzykę, podobnie jak fale: punk rocka i hardcore.
    Z 90tych zapomniałaś o Panterze.
  • 89mumin 23.02.18, 21:19
    Mnie się lata 90-te już bardziej z amerykańskim hip-hopem kojarzą. Dekada rocka, to dla mnie (jak tu już wcześniej wspomniano) lata 80-te.

--
  • 1matka-polka 23.02.18, 21:26
    A wymienisz z pamieci jakies zespoly rockowe, ktore nagraly najlepsze albumy w latach 80-tych?

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • chatgris01 23.02.18, 21:34
    Polskie czy zagraniczne?
  • 1matka-polka 23.02.18, 21:36
    Zagraniczne.

--
    Kurt Vonnegut
  • 1matka-polka 23.02.18, 21:36
    A ty jestes mumin?

--
    Kurt Vonnegut
  • chatgris01 23.02.18, 21:39
    A, sorki, myslalam, ze to do mnie. Pamietam, co sluchalam w latach 80 wink
  • 1matka-polka 23.02.18, 21:42
    Nie szkodzi, wymieniaj.

--
    Mark Twain
  • chatgris01 23.02.18, 22:15
    Queen, Scorpions, Depeche Mode, Dire Straits, Roxette, Sisters Of Mercy, The Cure, Pink Floyd (wrocili wtedy), Fleetwood Mac, Eurythmics, Yazoo, New Order, Tears For Fears, Simply Red, Jethro Tull, The Stranglers, Kraftwerk, Kiss, ACDC, Ultravox, Saxon, Red Box, Genesis, Marillion, Toto, Cocteau Twins, Dead Can Dance, U2.

Oprocz tego solisci-Mickael Jackson, Prince, David Bowie, Madonna, Cate Bush, Cindi Lauper, Mike Oldfield, Bruce Springsteen, Vangelis, Jean-Michel Jarre, Jon Anderson, Sinead O'Connor, Gary Moore, Shakin' Stevens...

To tak na szybko.
  • 1matka-polka 23.02.18, 22:18
    No czesc z nich to swiecilla triumfy w latach 80-tych. Chocby Queen. Best of wydal w 81 roku.

--
    Kurt Vonnegut
  • 1matka-polka 23.02.18, 22:21
    Poza tym mial byc tylko rock.

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • chatgris01 23.02.18, 22:26
    Ale jaki rock? Twardy, metal, klasyczny, elektroniczny? Bo pojecie dosc szerokie i w dodatku sie przenika, nie wszystkie grupy mozna sklasyfikowac scisle w jednej odmianie...
  • 1matka-polka 23.02.18, 22:30
    Na pewno nie Madonna ani M. Jackson.

--
    Kurt Vonnegut
  • chatgris01 23.02.18, 22:34
    No fakt, oni nie.
  • mdro 23.02.18, 22:46
    No cóż, i Madonna, i Jackson są w Rock and Roll Hall of Fame big_grin

--
  • chatgris01 23.02.18, 22:59
    To w koncu oni sa pop czy rock? big_grin
    Mowilam, ze ciezko okreslic.
  • chatgris01 23.02.18, 22:27
    Wlasnie sobie odswiezam Status Quo ‎– In The Army Now smile
  • simply_z 23.02.18, 22:39
    nie musisz specjalnie odświeżać. Ta piosenka leci od 20 paru lat w komercyjnych rozgłośniach radiowych do znudzenia.
  • chatgris01 23.02.18, 22:42
    Nie slucham komercyjnych rozglosni radiowych, wiec dawno jej nie slyszalam.
  • apfelstrudel 25.02.18, 17:35
    Uzupełnię. Będzie alfabetycznie - Accept, Bryan Adams, powrót Aerosmith (w 90-tych to spsieli strasznie), Adam Ant, Anthrax, Asia, kolejne wcielenie Black Sabbath z Dio, Bon Jovi (strawny tylko w 80-tych), Bowie - sukces komercyjny, Kate Bush (może nie rock, ale sukces spektakularny), Cinderella, Alice Cooper - powrót, Def Leppard, Duran Duran, Echo & Bunnymen, wystrzałowe dwie pierwsze płyty Faith No More (a potem było jeszcze lepiej), Bryan Ferry, Foreigner, Peter Gabriel, Jednak Gunsi (bo ich najlepsza płyta to Appetite), Heart, Human League, Billy Idol, INXS, Iron Maiden, Joy Division, Judas Priest, Killing Joke, Madness, Megadeth, Motley Crue, Motorhead, New Order, Nine Inch Nails (pierwsza płyta w 89, potem dużo wspaniałych, ale do tej mam sentyment), Ozzy Osbourne, Prince, Robert Plant solo, Oueensryche i ich Operation mindcrime, Ratt, Bardzo fajne pierwsze płyty REM, Roxy Music, Rush, Simple Minds, Siouxie and the Banshees, Skid Row (to akurat na przełomie), Rick Springfield, Talk Talk, Talking Heads, Tesla, The Police, powrót Tiny Turner, Van Halen, Whitesnake, Winger, ZZ Top i pewnie mnóstwo innych, o których przypomnę sobie później.
  • konsta-is-me 25.02.18, 18:47
    Roxette pominelas.
  • apfelstrudel 25.02.18, 20:06
    Uzupełniałam wpis koleżanki chatgris01. Tam było Roxette.
  • 89mumin 23.02.18, 21:44
    Dla mnie to Ramones, the Clash i Joy Division, w sumie głównie koniec lat 70tych, anie 80te, w każdym razie na pewno nie 90te. Rock z lat 90tych, to mi się kojarzy z czymś a'la Guns'n'Roses i Aerosmith - nie moje klimaty.

--
  • manon.lescaut4 23.02.18, 23:07
    Mumin! Mamy podobne muzyczne skojarzeniasmile I tez lata 90 kojarzą mi się raczej z muzyczna wsią, no może poza Nirvana...
  • 89mumin 23.02.18, 23:22
    Ja mam z Nirvaną taki problem, że lata ich świetności albo może ich legendarności przypadły na okres mojej podstawówki (tej wczesnej), więc kojarzą mi się z 'gó...arami' w za dużych swetrach / koszulach w kratę zakochanymi w Cobainie, bo był taką tragiczną postacią. W którymś momencie tak mnie to wnerwiało, że stałam się fanką Hole <dawne dzieje, teraz nie mogę tego słuchaćsmile>. W każdym razie do tej pory nie potrafię podejść do ich muzyki zbyt poważnie.

--
  • manon.lescaut4 23.02.18, 23:42
    To tak jak i ja jesli chodzi o te lata. Pamietam czerwona bluzę z napisem u koleżanki z klasy no i niestety tragiczna wiadomośćsad A już dużo dużo później zapoznałam się z innymi kapelami z tego kręgu jak Smashing Pumpkins czy Alice in chains i muszę przyznać, ze są całkiem niezłe.
  • biceps_of_steel 24.02.18, 01:27
    Judas Priest, Iron Majden, Slayer, Motorhead, nawet Metallica, wszyscy oni najlepsze albumy nagrali w 80tych.
  • fadilla 24.02.18, 09:00
    Czarny album Metallici wydany został na początku lat 90, z niego pochodzą ich najlepsze w dziejach kawałki Enter Sandman, The Unforgiven, czy juz kultowe Nothing Else Matters. Kto tego nie znał? Ale nie oznacza, że okres lat 90 to najlepszy okres dla rocka, niestety nie, bo to era hiphopu, i rnb, przynajmniej intensywnie lansowana przez mainstream.

W polskiej muzyce byl wówczas wyjącołkający babiniec, same babki Kowalska, Górniak, Bartosiewicz, Varius Manx żadnego charyzmatycznego faceta. I jakaś mało rockowa i treściwa ta ich muzyka, niestety kiepsko w porównaniu do lat 80, gdy był Lombard, Perfekt, Maanam.

--
    W Iranie obowiązuje prawo szariatu, a z tym prawem się nie dyskutuje. by lady-z-gaga
  • morgen_stern 24.02.18, 09:13
    Metalliki... błagam, nie "Metallici" wink

--
    Moi drodzy, po co kłótnie,
    Po co wasze swary głupie,
    Wnet i tak zginiemy w zupie!
  • fadilla 24.02.18, 09:49
    No widzę, trochę po czesku wyszło big_grin

--
    W Iranie obowiązuje prawo szariatu, a z tym prawem się nie dyskutuje. by lady-z-gaga
  • memphis90 24.02.18, 09:16
    No proszę Cię, od Bartosiewicz i Nosowskiej nie było równie lepszych wokalistek rockowych w Polsce... Dobra, jest jeszcze Chylińska, ale mnie ona osobiście bardzo męczy. Naprawdę trudno nazwać je wyjącołkajacymi, z kolei Górniakowa nigdy nie była wokalistką rockową.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • fadilla 24.02.18, 09:55
    Była Ostrowska w latach 80, bardziej rockowa i wizerunkowo i wokalnie.

--
  • tanebo2.0 24.02.18, 10:16
    Lata 90 to raczej agro rock i Bajm
  • memphis90 24.02.18, 10:30
    Ostrowska jest poza konkurencją smile

--
  • 89mumin 24.02.18, 10:20
    Jak to??? A KORA?

--
  • memphis90 24.02.18, 10:36
    Kora dla mnie nie istnieje. Nie znoszę jej męczącej maniery śpiewania, nie znoszę jako osoby (to wysyłanie narkotyków "na pieska"- dno), nie podobają mi się utwory, które dla mnie stoją bliżej popu. Wypieram z umysłu. Zresztą Maanam to też lata '80, a my tu o '90 mówimy.

--
  • 89mumin 24.02.18, 10:42
    Krakowski spleen czy Zdrada bliżej popu niż np. Jenny?

--
  • memphis90 24.02.18, 10:56
    Wiesz, ja się nie chcę kłócić, obiektywnie możesz mieć rację. Ja po prostu Maanam wypieram z umysłu, no nie zniosę, od dziecka mam wstręt. I - jeszcze raz - mówimy tu o latach 90, a Maanam to jednak bardziej 80.

--
  • 89mumin 24.02.18, 11:01
    Ja też się kłócić nie chcę. W kwestii formalnej, piszemy pod moim postem, w którym porównałam muzykę z lat 90-tych do tej z poprzednich dekad, stąd taki wysyp starej muzyki w tym drzewku. Maanam to też dla mnie muzyka z lat 80-tych.

--
  • apfelstrudel 25.02.18, 17:36
    Aaaaaa. Najlepsze kawałki Metalliki na Czarnym? Radzę jednak posłuchać Master of Puppets albo ...And Justice For All.
  • memphis90 24.02.18, 09:12
    A który z albumów Metalliki uważasz za najlepszy? Kill'em all?

--
  • kotomama 24.02.18, 09:41
    Enjoy the silence

--
    "Polskiej nienawiści płonie wielki piec
    Nie ma dokąd uciec, nie ma dokąd biec
    I jak brudnej wódki haust polski Modern Holocaust"
    Maria Peszek
  • memphis90 24.02.18, 10:57
    To Depesze, nie Metallica smile

--
  • tanebo2.0 24.02.18, 11:20
    Psuja! Całe życie myślała że jest metalówą a okazało się że była depeszówą...
  • fadilla 24.02.18, 11:24
    Można było być jednym i drugim, choć ortodoksyjni metale nie uznawali.

--
  • fadilla 24.02.18, 11:21
    Sie biedaczce pomyliło bo to tez z albumu z czarna okładką i różą Violator

--
  • biceps_of_steel 24.02.18, 10:10
    Czarny album jest tylko najbardziej znany, 2. i 3. płyty to zapewne największe dzieła "Mety".
  • memphis90 24.02.18, 10:41
    Master of Puppets i Ride of the Lightening? Hmm, co kto lubi, ale ja z powyższych albumów słucham glownie tytułowej Master, a z drugiej For Whom the Bells tolls. Wyzej oceniam albumy Black, Load i Reload.

--
  • biceps_of_steel 24.02.18, 11:01
    Bo widocznie wolisz rock od metalu.
  • memphis90 24.02.18, 15:53
    Daleka jestem od szufladkowania. Niedawno się dowiedziałam, że Metallica to sztandarowy trash-metal, a ja nawet nie wiedzialam, ze jest jakiś trash.....

--
  • biceps_of_steel 24.02.18, 16:53
    Tak, przed czarnym albumem to był thrash.
  • apfelstrudel 25.02.18, 17:39
    Biceps - tu jakaś młodzież chyba pisze. Oczywiście, że był thrash. I wielka czwórka - Metallica, Megadeth, Anthrax i Slayer. I jeszcze dodatkowo Sepultura, Testament i Kreator.
  • biceps_of_steel 25.02.18, 18:39
    Sepultura to raczej jako groove metal była określana wink
    Jeszcze Sodom z Niemiec smile
  • apfelstrudel 25.02.18, 18:44
    Przecież wtedy to jeszcze nie nawymyślali tego pierdyliona gatunków metalu. Jak S. zaczynała to się trash mówiło. I już.
  • chatgris01 25.02.18, 18:48
    Przypomnialam sobie, jak sie na imprach sluchalo Agent Orange big_grin
  • biceps_of_steel 25.02.18, 19:43
    To nie moja młodość, zazdroszczę tych czasów.
  • biceps_of_steel 24.02.18, 01:05
    Tak, złota era, Twój Manson, król rock'n'rolla big_grin
  • 89mumin 23.02.18, 23:04
    O właśnie - ładna definicja tej dekady, większość utworów melodyjna i łatwa w odbiorze. Kropka. Podobne odczucia mam w stosunku do mody i kinematografii z tamtych czasów. Niezbyt nowatorskie, niezbyt ambitne, ale przyjemne i łatwe w odbiorze - takie czasy.

--
  • tanebo2.0 23.02.18, 23:30
    Przede wszystkim lata 90 to początek MTV. To znaczy stacja powstała dekadę wcześniej ale dopiero dekadę później młodzież kupiła sobie telewizory. A MTV to przede wszystkim Michael Jackson. I Madonna. Ale także Roxette, Ace of Base, Spice Girls czy Deepehe Mode . Za kontrkulturę uchodziła Nirvana czy Prodigy a za wyższą REM. Były też zespoły jednego hitu - choćby Mr. President – „Coco Jambo”. Do dziś pamiętam jak kumpela mi pokazywała sąsiada który puszczał na balkonie ten przebój na cały regulator po 12 godzin i tańczył tylko w slipkach. Albo Fun Factory - Celebration.
  • 89mumin 23.02.18, 23:40
    Zupełnie inaczej zapamiętałam MTV. REM, a konkretnie Loosing my religion zapamiętałam jako utwór grany przez MTV bez przerwy, dla mnie to właśnie jest klasyk pop-kultury rodem z MTV lat 90-tych. Alternatywa kojarzy mi się raczej z tym, co na MTV puszczali późnym wieczorem - Bjork, Massive Attack czy Tricky. Za to Mr. President, Fun Factory czy Scooter, to dla mnie klasyczna Viva wink

--
  • tanebo2.0 23.02.18, 23:48
    pl.wikipedia.org/wiki/Lista_najlepiej_sprzedaj%C4%85cych_si%C4%99_album%C3%B3w_muzycznych wychodzi na to że poza Jacksonem mamy jeszcze Céline Dion...
  • tanebo2.0 23.02.18, 23:59
    jak mogłem zapomnieć!!!
  • konsta-is-me 24.02.18, 08:56
    Czy tylko mi sie kojarzy rowniez z polskimi zespolami?
    Various Manx (z Lipnicka) De Mono, Bartosiewicz a nawet O. N. A.
  • ichi51e 24.02.18, 10:06
    Mnie glownie. Zlote lata polskiej muzyki od tego czasu nic nowego nie ma

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ichi51e 24.02.18, 10:06
    Mnie glownie. Zlote lata polskiej muzyki pop od tego czasu nic nowego nie ma

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • livia.kalina 24.02.18, 13:23
    Dla mnie MTV tamtych lat to olśnienie w niedzielne wieczory o 22 wraz z programem prowadzonym przez Paula Kinga. Tylko nie mogę sobie przypomnieć jak się ten program nazywał wink Unikatowe klipy, które nawetteraz trudno wnecie znaleźć np z wydawnictwa 4AD.
  • chatgris01 23.02.18, 20:35
    No popatrz, a ja regularnie golilam nogi, pachy i bikini od poczatku lat 80 tongue_out
    I nie bylam odosobniona (fakt, "sarenki" tez sie trafialy, ale to byl obciach).
  • sanrio 23.02.18, 20:35
    Pierd..li. Ja tam nie miałam zarośniętego bobra w latach 90. W sumie nigdy nie miałam.

--
    koty...najlepszy przykład na to, że karma wraca
  • la_mujer75 23.02.18, 20:52
    Ja tam mam sentyment do lat 90'. To był czas mojego dorastania...
    P.S. nogi , pachy i bikini to goliła już moja matka! W latach 70'
  • paradist 23.02.18, 21:32
    Hej, krejzol, słoik słodko wspomina rodzinną gminę?
  • ichi51e 23.02.18, 21:30
    Sory ja w 90tych nogi i bikini depilowalam podobnie jak matka i ciotki. Internet rowniez byl. Przez telefon. Ten dzwiek nie do zapomnienia

--
  • chatgris01 23.02.18, 22:29
    Przypomnialas mi o Minitelu big_grin
  • princesswhitewolf 23.02.18, 22:31
    ja mialam pierwsza Motorole w 1996r
  • princesswhitewolf 23.02.18, 22:30
    >Rzadko goliły nogi.

Glupoty Krzysztof gada. Oczywiscie ze golilam nogi juz jako nastolatka, nie wspominajac majac 20+ lat czyli w latach 90tych. Nie przypominam sobie by ktoras NIE golila.
  • folsom_prison_blues 23.02.18, 22:38
    Ale to poezja jest? Ktoś się serio pod tym g.... podpisał swoim nazwiskiem?
  • 1matka-polka 23.02.18, 22:43
    Ano...

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • mdro 23.02.18, 22:43
    Krejzi, ile ty/autor tego cytatu mają lat?Trzydzieści i lata 90. wydają się zamierzchłą przeszłością? W latach 90. były komputery osobiste, walkmany, magnetowidy i kamery wideo. I depilatory big_grin. Wyjebane w kosmos może nic nie było, za to było cool, a zapisywało się na dyskietkach, a w użyciu zaczynały być i płyty CD. I komórki (pierwszą miałam chyba w 1998).

--
  • 1matka-polka 23.02.18, 22:48
    Autor jest kolo 50 tki i chyba mial na mysli lata 80-te. Ogolnie bardzo slaby ten uwor i merytorycznie i formalnie. Ale kotomama lubi chałę, byleby kontrowersyjnie i najlepiej z bluzgami.

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skuwrynsyem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • biceps_of_steel 25.02.18, 13:49
    A Ty lubisz chałę w postaci Mansona.
  • lucadimontezemolo 24.02.18, 00:00
    W katach 90 zaczełam jako nastolatka i skończyłam jako wczesna dzwudziestka i zapewniam, że goliłam nogi,pachy i inne okolice.W drugiej połowie lat 90 na pewno mieliśmy internet , bo mój brat nabił jakiś kosmiczny rachunek za gry.

--
    Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny
  • mdro 24.02.18, 00:23
    Możliwe, choć raczej wątpliwe. Jeśli już, to prędzej sam koniec lat 90., choć Neostrada to już początek XXI wieku. Ale internetowych gier z tego czasu nie kojarzę wink.

--
  • thaures 24.02.18, 00:55
    Doskonale pamiętam wesele koleżanki w czerwcu 90 roku i jej świadkową z niewygodnymi pachami. Aż mi wzrok ściągało, więc było to dziwne..
    Odtwarzacz CD dostałam w 91 roku- był jeszcze rzadkością, ale był.
    Natomiast wszystkie ciuchy z tamtego okresu bym na siebie dziś zmiescila - nawet jakbym ważyła z 10-15 kg więcej.
  • magia 24.02.18, 17:53
    To było słynne ppp i łączenie się przez modem.
    Zaczynałam od irca w latach 90-tych, kończyłam na grach on-line typu roguelike typu Moria, Net-hack.
  • al_sahra 24.02.18, 01:09
    Hm, ja nie miałam owłosionych nóg, miałam za to internet.
  • lodomeria 24.02.18, 01:16
    Od jakichś 10 lat nie mam już pendrive wink
  • piepe 24.02.18, 01:28
    Ot, facet powiedział, co wiedział o kobietach. Należy pogłaskać i zapewnić, ze jego tomik wierszy na pewno się sprzeda.
  • 71tosia 24.02.18, 02:26
    pierwszy depilator elektryczny kupilam na poczatku lat 90 w Stanach, W Polsce nie byly wtedy dostepne. Wiec autor ma troche racji ze depilacja nie byla az tak powszednia jak dzis. Inna rzecz ze wraca moda na niedepilowanie wiec autor moze poczuc sie znowu jak za mlodych lat wink
    polki.pl/moda-i-uroda/pielegnacja-ciala,golenie-miejsc-intymnych-golic-czy-nie,10069906,artykul.html
  • memphis90 24.02.18, 09:22
    W latach 90 dotarłam do pełnoletnosci - depilator dostałam chyba na 16 urodziny (i do dziś działa!) , bobra się goliło, choć nie było mody i parcia na brazylijkę, internet był- ale drogi, na kablu od telefonu. Pendrive'y pojawiły się niedługo później.

--
  • memphis90 24.02.18, 09:30
    Nie, inaczej :

LATA '90
    Nie byliśmy już zwierzętami zza muru
    Choć uczłowieczone kobiety znienacka zyskały "bobry" (do golenia maszynką lub pianką)
    Nóg zarośniętych się nie pokazywalo
    Publicznie
    Grało w snake'a na Nokii 3310
    VSH stoczyło walkę z CD
    Odeszło jak stare Kasprzaki na kasety
    W niepamięć
    Rzadko odkurzaną hipsterską modą na vintage
    Ale to dopiero nadejdzie
    LTE migoce jak jutrzenka swobody
    Na horyzoncie zdarzeń

Memphis

--
  • biceps_of_steel 24.02.18, 11:02
    Oj niektóre nauczycielki to miały straszne kudły pod rajstopami, dla mnie to horror dzieciństwa.
  • tanebo2.0 24.02.18, 11:21
    Czyli zamiast uczyć się zaglądałeś nauczycielkom pod spódnice?
  • biceps_of_steel 24.02.18, 11:38
    Ty zawsze musisz tak się kobietom podlizywać, że nawet musisz udawać że bronisz nóg włochatych jak u chłopa?
  • biceps_of_steel 24.02.18, 11:40
    Zrozum chłopie, że jak będziesz lizusem bez własnego zdania, to tą drogą dlugo jeszcze nie zamoczysz. A czasu masz mało, bo 50tka chyba coraz bliżej.
  • tanebo2.0 24.02.18, 11:40
    Ucz się misiu ode mnie, ucz...
  • fadilla 24.02.18, 11:46
    W tej wymianie zdań to oboje wyglądacie jak Beavis i Butt-head big_grin

--
  • biceps_of_steel 24.02.18, 11:47
    Żeby być 59letnim prawiczkiem?
  • tanebo2.0 24.02.18, 13:03
    40 - letnim. Lepsze to niż bycie faszystą...
  • biceps_of_steel 24.02.18, 13:09
    Widzisz, ja jestem dla Ciebie wyimagowanym faszystą, a Tu prawdziwym postkomunistą, konserwującym nietykalność beneficjentów poprzedniego ustroju oraz transformacji.
    Immer gegen die Rotten.
  • memphis90 25.02.18, 10:32
    Panowie, proszę nie zasmiecać mojej gałązki drzewka i zamiast kłócić się - proszę natychmiast zacząć komplementowac mój poetycki kunszt!

--
  • tanebo2.0 25.02.18, 11:03
    Proszę bardzo:
    uwielbiam twoje małe stópki
    uwielbiam twój mały nosek
    uwielbiam twoje małe paluszki
    i móżdżek uwielbiam
    proporcjonalny...
  • princesswhitewolf 25.02.18, 13:41
    >roszę natychmiast zacząć komplementowac mój poetycki kunszt!

...poczucie humoru i celna poetycka riposte...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.