Dodaj do ulubionych

Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi

28.02.18, 17:26
Moje dziecko ma strasznie ciężki plecak (jak wszystkie dzieci) Waga dochodzi do 9-10 kg. Uważam że przy wadze dziecka 32 kg to bardzo dużo. Chciałabym kupić jej plecak na kółkach ale takie zwykłe plecaki na malutkich kółeczkach nie zdają egzaminu na chodniku niezbyt równym czy wręcz na drodze nieutwardzonej (a córka kawałek idzie po takiej drodze ze szkoły) Takie mam info od koleżanek córki które te swoje kółkowe plecaki i tak na plecach noszą bo ciągnąć ponoć niewygodnie. Macie jakieś doświadczenia i możecie polecić plecak który nie jest pomyślany tylko na wożenie po gładkiej posadzce szkolnej? Nie chcę jej dawać do szkoły walizki na kółkach, tylko plecak szkolny z dobrymi kółkami pomyślany na ciągnięcie po drodze do domu (o ile takie cudo isnieje)
Obserwuj wątek
  • damajah Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 28.02.18, 17:30
   Małżonek znalazł takie cudo:
   strefaucznia.pl/plecaki-na-kolkach/4727-plecak-szkolny-na-kolkach-paso-duze-kola-motyw-kolorowe-piora-5903162041018.html
   Ale przyznam że mam wątpliwości bo moje dotychczasowe badania w tym temacie mnie zniechęciły do plecaków na kółkach. Z drugiej strony przyznaję że plecak dziecko ma za ciężki i o ile rano najczęściej ją wozi któreś z nas to z odbiorem słabo więc musi sama to przytargać do domu.
  • bei Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 28.02.18, 17:42
   Mój przez dwa lata chodził z rollerem - nikidom.
   Duże kolka i można go nie tylko ciągnąć ale wygodnie pchać przed sobą. W szkole jednak lepiej znosić i wnosić- mimo, ze lekko pokonuje schody to robi niepotrzebny hałas. Teraz już nosi plecak, na kółkach miał w 5 i 6 klasie.
  • jematkajakichmalo Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 28.02.18, 17:49
   Mam taki plecak w normalnej wersji(nie dla ucznia, ale wielkosc w sumie ta sama wiec chyba bez roznicy) i wiem jedno - jest mega niewygodny w noszeniu. Przez raczke i kolka ma jednak inny stelaz. Nie chcialabym z czyms takim chodzic codziennie do szkoly...
   P.S. co tam w tym Waszym plecaku tyle wazy?

   --
   "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
    • lucyjkama Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 28.02.18, 20:26
     Moja jest w 4 klasie i jej plecak waży max 3,5 kg. Sam plecak z jedzeniem 1 kg z hakiem. Piórnik nosi jeden (po co dwa?) , zeszyty 32 kartkowe żeby niepotrzebnie wagi nie podkręcać. Książki- te najcięższe kupiłam do domu i te szkolne zostają w szkole. Młoda nosi zeszyty, ćwiczenia tylko jak jest praca domowa.
       • damajah Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 01.03.18, 12:13
        U nas nie wystarczy! Moje dziecko ma listę potrzebnych rzeczy - kredki - koniecznie ołówkowe, pisaki, dwa ołówki, dwa długopisy, gumka, linijka, ekierka, cyrkiel, klej nożyczki. To się nie mieści sensownie w jednym piórniku żeby nie wylatywało wszystko jak otworzy. Ma dwie tuby na to.
        • aamarzena Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 01.03.18, 13:15
         Czy to jest lista rzeczy codziennego użytku, czy lista, którą dostaliście na początku roku, żeby wiedzieć co w ogóle w ciągu całego roku będzie potrzebne w szkole. Długopis jest potrzebny codziennie, drugi w razie gdyby pierwszy się wypisał, ale cyrkiel? W IV klasie?
         Jesli ma szafke w szkole niech zostawia te kredki, klej, pisaki, po co to nosić w te i nazad? W domu chyba też macie takie sprzęty.
         • aamarzena Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 01.03.18, 13:18
          "Długopis jest potrzebny codziennie, drugi w razie gdyby pierwszy się wypisał, ale cyrkiel? W IV klasie? "
          Żel mi się wpisało, między cyrklem a kolejnym zdaniem było pytanie o klej, kredki i nozyczki. To pewnie na plstykę czy inna technikę, na pozostałych przedmiotach raczej zbędne. A jeśli będzie potzreba od czasu do czasu zrobic rysunek na polskim czy przyrodzie to nauczyciel może zapowiedzieć, żeby na tę lekcję dzieciaki przyniosły mazaki czy kredki.
           • damajah Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 01.03.18, 15:40
            Poruszałam sobiście z nauczycielami. Na j.polski nawet w pierwszym tygodniu 4 klasy uparcie dawałam jej normalny zeszyt i z nauczycielką byłam na wojnie. Dostała trzy minusy i jedynkę. Z Panią po prostu przegrałam tą wojnę i z resztą dałam sobie spokój bo mi dzieciak ryczał w domu że wszyscy mają tylko nie ona. Wsparcie od wychowawczyni zerowe i to w każdym temacie, pani generalnie robi wrażenie że ma naszą klasę "za karę"
            • aamarzena Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 01.03.18, 15:46
             Kurczę, to cos nie tak ze szkołą. A jak inni rodzice zapatruja sie na te wielkie i ciężkie zeszyty? Co na to rada rodziców (domyslam się, że problem ciężkich tornistrów dotyczy równiez innych klas)
             W ogóle jak nauczyciele tłumaczą konieczność noszenia dużych i ciężkich zeszytów przez dzieci?
          • damajah Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 01.03.18, 15:35
           cyrkiel bo mają teraz geometrię. reszta potrzebna nie tylko na plastykę, np. o klej i nożyczki oraz kredki ołówkowe poprosiła również nauczycielka od j.polskiego. Oczywiście że ma to wszystko w domu i to ze sporymi zapasami. Problem w tym że ona jak trzyma to w szafce to często zapomina że przed daną lekcją ma wyciągnąć konkretne rzeczy i potem ma np. Drugi problem że nagminnie gubi (najczęściej pożycza i nie pilnuje żeby jej oddano) i kiedy pakuje się w domu to ma przykazane sprawdzenie codziennie czy ma wszystko - jeśli nie ma to dokładamy z zapasów. Mino że myślę ciągle jak to zrobić żeby nie była aż taka roztrzepana to jednak muszę przyznać że ma to po mnie, byłam identyczna i niestety gdzieś w okolicach liceum dopiero zaczęłam lepiej panować nad swoim bałaganiarstwem i głową w chmurach.
     • damajah Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 01.03.18, 12:11
      U nas część zeszytów w formacie a4 i to z twardą okładką - taki wymóg nauczycieli. Piórniki dwa bo nauczyciele wymagają bardzo dużo przyborów a młoda jak zostawiała w szafce to ciągle jakieś minusy za brak tego czy tamtego (gubiła. W domu sprawdza codziennie z listą czy wszystko jest i uzupełnia jak czegoś brakuje) Do tego nosi duży zeszyt do rysowania bo kocha, zawsze jakąś książkę do czytania.
      Książki jej kupię faktycznie do domu.
    • ophelia78 Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 01.03.18, 10:34
     >Większość przedmiotów to duża książka i ćwiczenia+ zeszyt (4 kl SP)

     Kup dziecku drugi komplet podręczników i to co się da, niech zostawia w szkole jeśli macie szafki
     jeśli szafek w szkole nie ma, to też kup dziecku drugi komplet podręczników (zakładam że jeden macie szkolny do oddania) i go porozrywaj na rozdziały i niech nosi tylko ten rozdział/kartki, które są akurat potrzebne.
     To zdaje egzamin, ale przy dobrze ogarniającym dziecku.
     • damajah Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 01.03.18, 12:16
      Moje słabo ogarniające niestety. Podręczniki kupię, już wczoraj postanowiłam. To odciąży trochę ten plecak bo podręczniki są duże i ciężkie. Szafkę ma, tylko nie ogarnia. Np. jak miała nie przynosić piórników i zostawiać w szafce wszystkie przybory to ciągle jakiś - albo np bo zapomniała wziąć przed lekcją czegoś, bo zgubiła i nie ogarnęła, u nas nawet za brak kleju od razu np uncertain
     • jematkajakichmalo Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 01.03.18, 12:23
      Ja mojej najcięższe książki czy ćwiczenia posmarowałam. Oryginały leżą w szkole, reszta tutaj na wypadek zadania domowego.
      Tego z piornikami też nie kumam, chociaż u nas dokładnie to samo, muszą być dwa.
      Strój na wf zostaje w szkole, raz w tygodniu przynosi tylko koszulkę i spodenki do wymiany. Butów już nie targa ze sobą.
      Woda mąż 0,5 litra, ale jest ten plus, że w klasie stoją skrzynki z wodą i dzieci mają tam kubeczki.
      Zeszytów u nas nie ma w ogóle, albo piszą w ćwiczeniach, albo dostają do teczek (każdy przedmiot inny kolor teczki) i jak skończą dany temat to się to oproznia w domu do jednego segregatora.
      Wcześniej nosiła swoje "skarby" i to one też sporo wazyly, ale teraz zmadrzala i już nie nosi.
      Do szkoły ma 1,5 km w jedną stronę i pokonuje te trasę na hulajnodze więc sama się stara, żeby ten plecak nie ważył za dużo. Ale 10 kg to faktycznie masakra.

      --
      "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • alpepe Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 28.02.18, 17:59
   Moja córka w niemieckiej szkole nagle ma dużo do noszenia, bo zeszyty, skoroszyty, ćwiczenia i książki. Na szczęście mają szafki, zarządziłam się i kupiłam jej drugi komplet podręczników, no, z wyjątkiem jednej, do GeWi, i tak ma ciężki plecak, ale jest lepiej. Te tornistry na kółkach nie są wcale dobre, już tu inne forumki napisały, czemu.

   --
   Tak walczę ze złem
   A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • berdebul Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 28.02.18, 18:27
   Zastanów się, jaką pozycję trzeba przyjąć żeby ciagnąć za sobą plecak. Następnie weź walizkę z 1/3 masy Twojego ciała i przeciągnij na dystansie odpowiadającym drodze szkoła-dom. Gwarantuję, że w połowie zaczną bolec Cię plecy, o irytującym stukocie kółek nie wspominając.

   Dobierz plecak z pasem biodrowym i piersiowym, dobrze dopasowany i sprawdź, czy wagę robią podręczniki, czy przydasie.
   • damajah Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 28.02.18, 18:44
    Hm, jak muszę jechać pociągiem z ciężką walizką to 100x bardziej wolę ją ciągnąć niż nieść. Postawa jest ok jeśli walizka ma długą rączkę...Córka ma do szkoły jakieś 800m. Odgłosy jej nie będą przeszkadzać. Bardzo chce plecak na kółkach, tyle ze ja widzę że zazwyczaj się nie sprawdza bo kółeczka malutkie, przewidziane na wożenie po szkole a nie po ulicach)
    • e-ness Re: Plecak na kółkach odporny na chodniki i drogi 28.02.18, 20:34
     Moje dziecię te chciało bo inni maja .Tylko jak sobie trochę pochodziło z tym plecakiem ( 1,5 roku i to naprzemiennie z takim tradycyjnym, z padem biodrowym i piersiowym) ) na trasie 1,6 km to z rozpacza odkryłam z nabawiła się wady postawy! Jedno ramie wyżej , pochylona do przodu No masakra.
     Całe szczęście nie trzeba było walczyć i porzuciła kołeczka. A nad postawa nadal pracujemy .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka