Dodaj do ulubionych

Resortowe mieszkanie Moniki Olejnik

28.02.18, 19:19
Poniżej wieści (zaczerpnięte z reżimowej tv) odnośnie 150 metrowego mieszkania Pani red. Moniki Olejnik w budynku przy ul. Szucha w Warszawie.

- budynek nie jest reprywatyzowany, ale silnie "resortowy" (wybudowany co prawda za Piłsudskiego, jednak za czasów PRL mieszkał tam m.in. tow. "Wiesław" Gomułka, kwiat generalicji LWP oraz esbecji, obecnie mieszka córka gen. Jaruzelskiego). Wygląd z zewnątrz raczej słaby, jednak rewelacyjna lokalizacja naprzeciwko ministerstwa spraw zagranicznych na Szucha i tylko dwa rodzaje metraży mieszkań - 160 m kw i 150 m kw.
- mieszkanie pani red. Olejnik należało do gen. SB Ciastonia, oskarżonego o inspirację i przygotowanie mordu ks. Popiełuszki. W czasie procesu Ciastonia w PRL, broniąca go adwokat odkupiła ten lokal. Pani ta jest matką głównego bohatera afery reprywatyzacyjnej Jakuba R. i aktualnie przebywa w areszcie, oskarżona o przyjęcie wraz z synem łapówek na kwotę ponad 40 mln zł.

Monika Olejnik twierdzi obecnie na fejsie, że to konkretne mieszkanie od tych konkretnych ludzi kupiła przypadkowo. Uwaga - w 2015 roku.

Wierzycie?
Edytor zaawansowany
  • pani-noc 28.02.18, 19:33
    > W czasie procesu Ciastonia w PRL, broniąca go adwokat odkupiła ten lokal. Pani ta jest matką głównego bohatera afery reprywatyzacyjnej Jakuba R. i aktualnie przebywa w areszcie

To wiele wyjaśnia. Dzisiaj wyborcza opisywała, że ta 79 letnia staruszka jest przetrzymywana od roku w podłych warunkach w areszcie, odmawia się jej regularnych badań lekarskich, które powinna mieć robione jako pacjentka onkologiczna. W dzisiejszych czasach strach być adwokatem, który nie stoi na straży interesów dobrej zmiany.

Odnośnie mieszkania Olejnik to szczerze mówiąc powiewa mi gdzie ta pani mieszka.
  • azja001 28.02.18, 19:43
    Nooo zapewne wiele mieszkań ma swoje mroczne historie swoich byłych właścicieli. Kupując takowe trzeba sprawdzić ich historię żeby resortowej tv się nie narazić. Z daleka jedzie tutaj chęcią odwetu, ohyda
  • tiszantul 28.02.18, 20:04
    > Odnośnie mieszkania Olejnik to szczerze mówiąc powiewa mi gdzie ta pani mieszka

i powiewa ci, gdzie mieszkają ofiary reprywatyzacji kamienic. Warszawa, Łódź, Kraków etc. Przynajmniej sprawę Jolanty Brzeskiej udało się załatwić tak, że na warunki mieszkaniowe nie może się uskarżać.

Według TVP w kamienicy gdzie mieszkała pani Brzeska mieszka obecnie redaktor Gugała z Polsatu, były szef "Wydarzeń".

Mam nadzieję, że Schetyna w kampanii wyborczej wyjaśni, że to nie ma znaczenia. I oczywiście czekam na procesy - Gugała i Miszczak już zapowiedzieli.
  • riki_i 28.02.18, 20:25
    tiszantul napisała:

> Według TVP w kamienicy gdzie mieszkała pani Brzeska mieszka obecnie redaktor Gu
    > gała z Polsatu, były szef "Wydarzeń".

Wydaje mi się, że to jest zaledwie jedno z jego mieszkań. Facet który był ambasadorem w Urugwaju oraz szefem działu informacji w ogólnopolskiej tv raczej nie mieszka na stałe na 53 metrach. Zapewne wzorem wielu innych bogatych osób, ma duży dom pod Warszawą, a w sytuacji porannych dyżurów albo jakichś późnowieczornych wydarzeń, awaryjnie trzyma sobie mieszkanko w mieście (z Nabielaka jest rzut beretem do centrum). Rozczulił mnie tekst, że lokum jest niepełnowartościowe, bo wodę grzeje piec gazowy. Ha ha ha! Urwał się z choinki czy liczy na ludzi zahibernowanych w głębokim PRL-u? Niech da zdjęcie tego pieca...
  • tiszantul 28.02.18, 21:05
    > > Według TVP w kamienicy gdzie mieszkała pani Brzeska mieszka obecnie redak
    > tor Gugała z Polsatu, były szef "Wydarzeń".
    >
    > Wydaje mi się, że to jest zaledwie jedno z jego mieszkań. Facet który był ambas
    > adorem w Urugwaju oraz szefem działu informacji w ogólnopolskiej tv raczej nie
    > mieszka na stałe na 53 metrach.

Też mnie to zastanowiło, dlatego dodałem "według TVP". W każdym razie jest właścicielem i korzysta z niego tak czy inaczej.

> Rozczulił mnie tekst, że lokum jest niepełnowartościowe,
    > bo wodę grzeje piec gazowy

Biedaczek. Może mógłby dopłacić ze sto tysięcy i zamienić na pełnowartościową kawalerkę na osiedlu Derby?
  • aqua48 01.03.18, 08:47
    tiszantul napisała:

> i powiewa ci, gdzie mieszkają ofiary reprywatyzacji kamienic. Warszawa, Łódź, K
    > raków etc.

Można powiedzieć, że jestem ofiarą reprywatyzacji przedwojennej kamienicy. Podobnie jak pół mojej dawnej krakowskiej ulicy. Nikt nigdy się tym gdzie będę mieszkać nie przejmował, nie łamał rąk i nie szlochał nad naszym losem. Musieliśmy sobie nowe mieszkania kupić lub wynająć na zasadach wolnego rynku.
  • asia-loi 01.03.18, 19:25
    aqua48 napisała:

Musieliśmy sobie nowe mieszkania kupić lub wynająć na zasadach wolnego rynku.

Ja też musiałam sobie kupić mieszkanie za 100% wartości (na kredyt), ponieważ moi rodzice mieli swój, stary, mały, byle jaki dom. Oni nic od państwa przez cały PRL nie dostali, ja i moja siostra też. Wszyscy musieliśmy sobie kąt do mieszkania kupić za swoją kasę, a najpierw na nią samemu zarobić.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • lea.letizia 01.03.18, 10:16
    A dlaczego ma nie powiewac? Mieszkancy reprywatyzowanych kamiennic powinni kupic sobie mieszkania na wolnym rynku, a najubozszym powinno pomoc panstwo. Dlaczego ma sie o nich martwic wlasciciel, ktory nie mial wplywu na to komu udostepniana jest jego wlasnosc?
    >>>i powiewa ci, gdzie mieszkają ofiary reprywatyzacji kamienic. Warszawa, Łódź, Kraków
  • riki_i 01.03.18, 21:00
    lea.letizia napisał(a):

> A dlaczego ma nie powiewac? Mieszkancy reprywatyzowanych kamiennic powinni kupi
    > c sobie mieszkania na wolnym rynku, a najubozszym powinno pomoc panstwo. Dlacze
    > go ma sie o nich martwic wlasciciel, ktory nie mial wplywu na to komu udostepni
    > ana jest jego wlasnosc?
    > >>>i powiewa ci, gdzie mieszkają ofiary reprywatyzacji kamienic. Wa
    > rszawa, Łódź, Kraków

Przecież to nie dawny właściciel to odzyskał ! Odzyskiwali oszuści na podstawie sfałszowanych dokumentów i handlarze roszczeń skupujący je za grosze. Zrozumiałaś w ogóle o co chodzi w warszawskiej aferze "reprywatyzacyjnej"?

• lea.letizia 02.03.18, 09:35
    Oczywiscie ze zrozumialam, akurat ta sprawa mnie bardzo interesuje bo my tez mielismy sporo do odzyskania. Jak najbardziej jest przeciwna handlarzom roszczen i oszustom, pewnie nawet bardziej niz Ty bo chodzi tez o moje interesy. Mialam na mysli cos innego; legalnych wlascicieli kamiennic traktuje sie dokladnie tak samo gdy probuja jakos zarobic na swojej wlasnosci, gdy probuja odzyskac wynajete lokale.
    My w tej kwestii musielismy sie poddac i sprzedac kamiennice, mozliwe ze tez czyscicielowi. Mialam na mysli to ze prawo w tej kwestii jest zle; zarowno to, ktore pozwala przejac wlasnosc oszustowi jak i to, ktore nie pozwala dysponowac legalnemu wlascicelowi swoja wlasnoscia
  • tanebo2.0 02.03.18, 09:42
    Tylko powiedz jak odróżnić dobrego od złego właściciela? Jaki mechanizm zastosować?
  • szarsz 02.03.18, 09:52
    Tu nie wystarczy odróżnić. Jeszcze riki z forum ematka musi uznać źródło za wystarczająco etyczne. Ciekawe czy sam się stosuje do swoich wysokich standardów i sprawdza sprzedawców wszystkiego co kupuje, do pięciu właścicieli wstecz.
  • riki_i 02.03.18, 09:49
    To było prawo dla gangsterów i oszustów, nie dla dawnych właścicieli.

--
    "Demokracja" na ematce - ban na IP za poglądy.
  • ewawzywa07 02.03.18, 09:54
    Ale było to obowiązujące w owych czasach prawo. Może się Ci to nie podobac, ale było. I nie wszyscy byli gangsterami i oszustami. I jeszcze coś- część autentycznych gangsterów i oszustów znakomicie się odnajduje własnie dziś w Państwie PiS.
  • tanebo2.0 02.03.18, 09:58
    Ale nie ma 100% skutecznego prawa.
  • tiszantul 28.02.18, 20:14
    > To wiele wyjaśnia. Dzisiaj wyborcza opisywała, że ta 79 letnia staruszka jest p
    > rzetrzymywana od roku w podłych warunkach w areszcie

oczywiście w całej Warszawie jest za mało mieszkań, żeby resortowa Olejnik mieszkała gdzie indziej niż w mieszkaniu po człowieku oskarżonym o podżeganie do zabójstwa oraz sprawstwo kierownicze przy zabójstwie Popiełuszki. Po prostu zbieg okoliczności, po prostu "wolny rynek". Nie wiedzieliście, jak działa "polski wolny rynek"? Właśnie tak.

Między Ciastoniem a Olejnik mieszkanie należało do obrończyni Ciastonia. Też pewnie kupiła na wolnym rynku. Jej syn był wicedyrektorem jednostki ratusza zajmującej się warszawską reprywatyzacją. Po prostu przypadek i wolny rynek. Pisowski reżim trzyma niewinnych w wilgotnych kazamatach, ale przyjdzie Schetyna i wszystkich uwolni.

Warto zaapelować do dziennikarzy, żeby nie podejmowali takich tematów, bo przecież takie tematy nikogo nie obchodzą.
  • taniarada 28.02.18, 20:30
    Monika Praczuk córka wysokiego funkcjonariusza SB. Kapowała nawet na swojego męża.
  • pani-noc 28.02.18, 20:40
    Dobrze, że sam uzywasz terminu pisowski reżim. W cywilizowanych krajach nie trzyma się chorych na raka staruszek przez rok w areszcie. Ta pani jest oskarżona o przekręty finansowe, a nie o wymordowanie drużyny harcerek. Ze względu na stan zdrowia nie ucieknie do krajów 3ciego śmiata.

Trzymanie jej bez wyroku przez tyle czasu w więzieniu to absolutny skandal.
  • tiszantul 28.02.18, 20:44
    > To wiele wyjaśnia. Dzisiaj wyborcza opisywała, że ta 79 letnia staruszka jest p
    > rzetrzymywana od roku w podłych warunkach w areszcie, odmawia się jej regularny
    > ch badań lekarskich, które powinna mieć robione jako pacjentka onkologiczna. W
    > dzisiejszych czasach strach być adwokatem, który nie stoi na straży interesów d
    > obrej zmiany.

Na tego rodzaju bezczelność może sobie pozwolić troll na ematce, w kampanii będziecie o wiele grzeczniejsi. O zdrowiu i bezdomności wyrzuconych z mieszkań tysięcy ofiar warszawskiej reprywatyzacji Wyborcza jakoś nie pisała, natomiast zaraz czeka nas cały serial o problemach zdrowotnych ludzi kierujących reprywatyzacją. Jak zdrowie prezydent Gronkiewicz? Nic nie dolega?
  • taniarada 28.02.18, 20:52
    HGW ma się dobrze.Tlen w puszkach jej do więźnia dostarczają.

• asia-loi 28.02.18, 21:15
    taniarada napisał(a):

> HGW ma się dobrze.Tlen w puszkach jej do więźnia dostarczają.
    >

A to HGW siedzi? Coś mnie ominęło?

--
  • riki_i 28.02.18, 21:18
    Nie. Nie siedzi.

--
  • asia-loi 28.02.18, 21:12
    tiszantul napisała:

Jak zdrowie prezydent Gronkiewicz? Nic nie dolega?

Przecież HGW nie ma nawet postawionych żadnych zarzutów, a PiS ma pełnię władzy od 2,5 roku.

--
  • riki_i 28.02.18, 21:15
    asia-loi napisała:

> Przecież HGW nie ma nawet postawionych żadnych zarzutów, a PiS ma pełnię władzy
    > od 2,5 roku.

Nie śpieszą się, bo i po co? Wygodniejsza z punktu widzenia politycznego jest obecna sytuacja, gdy co i raz wybija nowe szambo.
  • asia-loi 28.02.18, 22:02
    riki_i napisał:

> Nie śpieszą się, bo i po co? Wygodniejsza z punktu widzenia politycznego jest obecna sytuacja, gdy co i raz wybija nowe szambo.

Stawiam raczej na to, że PiS nie ma dowodów na winę HGW.
    Wystawili politologa przeciw profesor prawa, a jak politolog sobie nie poradzi, to się od niego odetną.

--
  • riki_i 28.02.18, 22:13
    Mam swoje zdanie na ten temat. Z ich punktu widzenia lepiej ją grillować i powodować rozkład warszawskiej PO niż wyciąć szybkim aresztowaniem, spowodować przewrót wewnętrzny w strukturach Platformy i użerać się z jakimś nowym nieuwikłanym w tę aferę liderem.

--
  • asia-loi 28.02.18, 22:18
    riki_i napisał:

> Mam swoje zdanie na ten temat. Z ich punktu widzenia lepiej ją grillować i powodować rozkład warszawskiej PO niż wyciąć szybkim aresztowaniem ...

Ale HGW już nie jest we władzach PO.

--
  • riki_i 28.02.18, 22:20
    Cały układ personalny związanych z nią ludzi nadal trzęsie warszawską Platformą.

--
  • paskudek1 01.03.18, 06:46
    Czyli tak na prawdę potwierdzasz, że im g... no chodzi o prawdę, jeszcze mniej o tzw sprawiedliwość a chodzi JEDYNIE o uwalenie przeciwników politycznych. W sumie masz rację. O to samo chodzi w "aferze" z mieszkaniem Olejnik

--
    nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
  • mama303 01.03.18, 12:27
    asia-loi napisała:

> Przecież HGW nie ma nawet postawionych żadnych zarzutów, a PiS ma pełnię władzy
    > od 2,5 roku.
    nawet grzywny, które jej zasądzono sa do zwrotu smile

--
    nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
  • riki_i 01.03.18, 21:03
    mama303 napisała:

> asia-loi napisała:
    >
    >
    > > Przecież HGW nie ma nawet postawionych żadnych zarzutów, a PiS ma pełnię
    > władzy
    > > od 2,5 roku.
    > nawet grzywny, które jej zasądzono sa do zwrotu smile

Nie do końca tak jest i nie wszystkie grzywny są do zwrotu.
    warszawa.onet.pl/ratusz-skomentowal-grzywne-dla-gronkiewicz-waltz/88cesnr
  • 1unia4 01.03.18, 11:09
    "ta 79 letnia staruszka jest przetrzymywana od roku w podłych warunkach w areszcie",------------------------

tzn w jakich warunkach przebywa ?
  • tanebo2.0 28.02.18, 19:42
    A kiedy Rajmund rozliczy się ze swojego?
  • taniarada 28.02.18, 20:54
    tanebo2.0 napisał(a):

> A kiedy Rajmund rozliczy się ze swojego?
    Zmień płytę nieboraku.Ta się zdarła.Ile można .
  • livia.kalina 28.02.18, 21:07
    A nie można by płyty zmienić dopiero po wyjaśnieniu za jakie zasługi dla reżimu komunistycznego władza tak hojnie wynagradzzała rodzinę Kaczyńskich? Czy to możet takie represje były? Czego się boisz, że jaka prawda zostanie odkryta?
  • lea.letizia 01.03.18, 10:17
    Mozna, a nawet trzeba dotad, az sie nie rozliczy
  • ichi51e 28.02.18, 19:46
    Czy to nie jest aby ta kamienica z afery kamienicznej?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • margotka28 28.02.18, 19:51
    tak, bo dopóki wina nie zostanie udowodniona to człowiek jest niewinny. Takie na razie mamy prawo. Z zaznaczeniem: na razie. Bo za chwilę to nie wiadomo co będzie.
  • livia.kalina 28.02.18, 20:01
    Ale na czym konkretnie polega zarzut względem M. Olejnik? Bo to o czym piszesz to brzmi jak: "Olejnik kupiła mieszkanie w mieście, które było okupowane przez Niemców". Czyli wszystko prawda, okoliczności nieprzyjemne ale jaki jest zarzut? A co sądzisz o związkach Jakuba R. z min koordynatorem służb specjalnych?
  • tanebo2.0 28.02.18, 20:06
    Zarzut jest następujący: Kupiła więc jest bogata. Jest bogata więc ukradła.
  • niu13 28.02.18, 20:21
    Odebrać resortowym Monisiom i jedno oddać Jakiemu, a drugie Ziobrze. Albo nie, Przyłębskiej, będzie mogła trybunalić z okna kibla.
  • szarsz 28.02.18, 20:50
    Gowinowi oddać. On biedny. Jak Gowin wink
  • niu13 28.02.18, 21:36
    Gowin za cienki na Al. Szucha. No, ewentualnie willa na Ikara, ale tylko sutenera.
  • riki_i 28.02.18, 20:17
    Oczywiście zarzutu nie ma żadnego, bo być nie może. Chodzi jedynie o te zbiegi okoliczności (Olejnik córka generała SB, kupuje mieszkanie w resortowej kamienicy, od pani powiązanej ze służbami i elitami komunistycznego reżimu, którą sąd -jeszcze ten sprzed czyszczenia ziobrowego- umieścił w więzieniu z zarzutami na ponad 40 mln zł łapówek i sprawstwo kierownicze wraz z synem tzw. "reprywatyzacji" w Warszawie) oraz chodzi o ewentualne powiązania towarzyskie , skutkujące określonymi postawami politycznymi.

Jakub R. zna chudego Kamińskiego, Wąsika itp. poprzez brata, który na jednym roku studiował z nimi historię na UW - w czasach gdy studiowało 8% narodu. Jakub R. sugeruje, że owe pisiory doskonale wiedziały czym się trudni i nie tylko im to nie przeszkadzało, ale jeszcze chcieli się wkręcić do biznesu. Słowo przeciwko słowu. Głównym argumentem mają być jakieś pijackie rozmowy na weselu, gdzie panowie wspólnie przebywali. Rzecz nie do sprawdzenia. Do funkcjonariuszy służb specjalnych PiS-u zaufania nie mam za grosz, ale z drugiej strony Jakub R. w chwili obecnej nie ma nic do stracenia i może próbować tkać najróżniejsze historie aby się przynajmniej częściowo wybielić. W jego sytuacji to dość zrozumiałe.

--
  • araceli 28.02.18, 20:27
    riki_i napisał:
    > Jakub R. zna chudego Kamińskiego, Wąsika itp. poprzez brata,
    > który na jednym roku studiował z nimi historię na UW

Podobno wystarczy 7 osób żeby dotrzeć do każdego mieszkańca na ziemi więc Riki jak byk jesteś umoczony big_grin

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • memphis90 02.03.18, 07:36
    Dań Brown twierdzi, że teraz już tylko 4 osoby...smile

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • tiszantul 28.02.18, 20:30
    > Olejnik córka generała SB

do mediów trafiła w stanie wojennym, wykorzystując sytuację, że mniej dyspozycyjnych dziennikarzy represjonowano, inni odmawiali pracy na znak solidarności z ofiarami stanu wojennego, inni nie chcieli firmować swoją osobą działań zbrodniczego reżimu, w efekcie nie było komu pracować, co wykorzystała Olejnik, zgłaszając się do roboty. Dzisiaj obrończyni demokracji i Wasza bohaterka.

Poprzedni właściciel mieszkania generał Ciastoń - szef SB. To jeszcze poczytajcie sobie, kto zakładał TVN.
  • ewawzywa07 02.03.18, 08:54
    Czy wiesz gdzie pracowała Monika Olejnik we wczesnych latach osiemdziesiatych). W Trójce na Myśliwieckiej ( w Warszawie). Tak w owym głosnym PR III PR. Zaiste polityczna robota. Pracowali tak także tacy dziennikarze jak Mann, Niedźwiedzki.
    Monike Olejnik mozna lubic lub nie. Ja za nia nie przepadam, ale panowie Rachoń i Ziemiec oraz pani Holecka do piet jej nie dorastają, ani intelektem ani warsztatem dziennikarskim.
    Ponadto Monika Olejnik pracuje w prywatnej stacji. Ma kontrakt. Kto nie chce jej ogladac nie musi. W prywatnej stacji zarabia sporo co tez jest sprawa między nia a pracodawcą. Nie dostaje pieniędzy z abonamentu RTV, który opłacamy. A z pieniędzmi może robic co chce - kupować mieszkanie, rozdawać biednym.
    Mieszkania na Szucha są drogie i stać na nie ludzi zamoznych. Kupiła na wolnym rynku, nie dostała, tylko kupiła. Poprzednim właścicielem był Ciastoń. Był. Miał akt notarialny. Chciał/musiał sprzedać to mieszkanie. Nie wiem czy zgłosił do agencji ( nie miał takiego obowiązku), może znał Monike Olejnik i wiedział, ze szukka mieszkania. Sprzedał, dostał pieniądze. Co za róznica czy od pana Kowalskiego, który odziedziczył komienicę na Żoliborzu i ja sprzedał za 4 mln, czy przedsiębiorcy panu Malinowiczowi, który zarobił na produkcji piórników czy dziennikerce pani Olejnik.
    Czy ktokolwiek kupując mieszkanie prześwietla byłych właścicieli? Czy fakt, ze ktos kupił mieszkanie od np. przeciwnika politycznego jest czyms złym? Litości w bzdurach.
  • tiszantul 28.02.18, 20:17
    livia.kalina napisała:

> Ale na czym konkretnie polega zarzut względem M. Olejnik? Bo to o czym piszesz
    > to brzmi jak: "Olejnik kupiła mieszkanie w mieście, które było okupowane przez
    > Niemców".

powodzenia z wyjaśnianiem, że wszystko jest okej. W przyszłym roku wybory parlamentarne i na nic tak nie czekam jak na tego rodzaju opowieści opozycji.
  • riki_i 28.02.18, 20:41
    Za dużo tych zbiegów okoliczności. Kuratorem sądowym 120-letniego Pana (rzekomo żyjącego) "przypadkowo" okazuje się pułkownik WSI, zamieszany w 2002 roku w aferę zatrzymania b. prezesa Orlenu Modrzejewskiego. "Spadkobiercą" kamienicy na Mokotowskiej okazuje się krakowski gangster, również podejrzewany o związki z WSI. Miasto Warszawa usłużnie wykwaterowuje mu na koszt podatnika wszystkich lokatorów pod pretekstem rzekomo grożącej katastrofy budowlanej. Gangster za przekręty krakowskie z kamienicami zostaje skazany na... 5 lat w zawieszeniu (!). Przepisuje kamienicę na żonę, ta sprzedaje ją developerowi, po czym Pan "Łapa" wraz z małżonką nagle rozpływa się we mgle i do dziś nikt nie wie gdzie przebywa.

W jeden zbieg okoliczności jestem w stanie uwierzyć, ale nie w dziesiątki. To wszystko świadczy o istnieniu pewnej dziwnej elity, wywodzącej się z wierchuszki decydentów i służb PRL-u. Elity doskonale ze sobą zakumplowanej i prowadzącej wzajemne, niezbyt czyste deale.

--
  • tanebo2.0 28.02.18, 20:49
    Sugerujesz że to Olejnik za tym stoi?
  • riki_i 28.02.18, 20:53
    Za czym ma niby stać? Ty w ogóle myślisz dzisiaj?

Olejnik za niczym nie stoi, po prostu jest częścią określonego środowiska ludzi i po znajomościach klanowych kupiła sobie mieszkanie. Od osób z tej samej kasty co ona.

Oczywiście nie przypuszczała, że Ci "starzy znajomi" , w dodatku chronieni przez służby, staną się bohaterami wielkiej afery gospodarczej. Przez minione 28 lat parasol służb oznaczał nietykalność.

--
  • tanebo2.0 28.02.18, 21:00
    Zadziwiające że zdawałoby się inteligentni ludzie wierzą w bzdury...
  • riki_i 28.02.18, 21:04
    Jakie bzdury? Wytłumacz mi konkretnie, co jest bzdurą.

Ja w przypadki typu "a przechodziliśmy właśnie z tragarzami" niestety nie wierzę.

--
  • tanebo2.0 28.02.18, 21:21
    A ja nie wierzę że każdy kto ma lepiej ode mnie należy do spisku.
  • riki_i 28.02.18, 21:49
    Przecież to nie chodzi o to, że ona ma lepiej niż pani Kowalska Zlituj się.
  • livia.kalina 28.02.18, 21:59
    No ale Olejnik musiała mieszkamie kupić a Jadwiga i Rajmund Kaczyńscy willę, a nie jakieś mieszkanie,dostali od stalinowskiej władzy. Ale to Olejnik jest "resortowa". Gdzie tu logika?
  • riki_i 28.02.18, 22:10
    Nie dostali willi. Sprawa jest dość pogmatwana.
    wiadomosci.wp.pl/internauci-chca-sprawdzic-w-czyjej-willi-mieszka-kaczynski-6153341154785409a

--
  • 71tosia 01.03.18, 01:59
    Jedno jest pewne podobnie jak wielu Warszawiakow Kaczynscy skorzystali z mozliwosci przeksztalcenia uzytkowania wieczystego we wlasnosc za czasow Piskorskiego. Jak dostali to mieszkanie wczesniej ginie w pomroce dziejow wink
  • taniarada 28.02.18, 20:25
    I przypadkiem resortowa kupiła.Amen.
  • la_mujer75 28.02.18, 20:35
    Straszna wina, no straszna...
    A w willi, którą dostał Rajmund, to kto wcześniej mieszkał?
  • livia.kalina 28.02.18, 20:39
    A "Kaczyński" zaczyna się na k, zupełnie jak Kain, który zabił brata. Przypadek?
  • tiszantul 28.02.18, 20:48
    > A "Kaczyński" zaczyna się na k, zupełnie jak Kain, który zabił brata. Przypadek
    > ?

Pisowcy w kampanii spokojnie Wam pojadą o reprywatyzacji. Wy możecie o Kainie i że Kaczor zabił brata. Zachęcam. Społeczeństwo tak tęskni za demokracją.
  • livia.kalina 28.02.18, 21:09
    Może trochę tęskni, uwzględniając ostatni sondaż? smile
  • claudel6 01.03.18, 00:19
    nie sądzę big_grin
  • inguszetia_2006 28.02.18, 20:38
    Witam
    Nie łapię o co ci chodzi? Że casting na kupców robią w kamienicy na Szucha, żeby resortem stała po wiek wieków?smile Racjonalnie patrząc - jak masz ochotę kupić mieszkanie w kamienicy na Śródmieściu, duże, zadbane etc. to na 99% trafisz na resort. Tylko resort takie mieszkania dostawał, a potem kupował z rabatem 90%.
    Pzdr.
    Ing
  • riki_i 28.02.18, 20:49
    inguszetia_2006 napisała:

> Racjonalnie patrząc - jak masz ochotę kupić
    > mieszkanie w kamienicy na Śródmieściu, duże, zadbane etc. to na 99% trafisz na
    > resort. Tylko resort takie mieszkania dostawał, a potem kupował z rabatem 90%.

Ależ nieprawda. Warszawa to nie Pcim. Poza tym od upadku komuny minęło prawie 30 lat i coś niecoś nowych ekskluzywnych kamienic wybudowano np. Rezydencja Opera na Niecałej przy pl. Piłsudskiego czy Rezydencja Foksal w miejscu po dawnym kinie Skarpa, tuż obok Nowego Światu. Również jeśli chodzi o stare, odrestaurowane budynki, to zaręczam Ci, że nie w każdym mieszkał były I sekretarz KC PZPR i ścisłe kierownictwo MSW.

• inguszetia_2006 28.02.18, 21:03
    Witam
    No więc, co ty sugerujesz? Że dostała "rabat" od pani mecenas? Czy że co? Dlaczego Olejnik tak zależało na tym, żeby kupić akurat mieszkanie po Ciastoniu, skoro mogła kupić apartament na Foksal?
    Pzdr.
    Ing
  • riki_i 28.02.18, 21:08
    Na te pytania nie znam odpowiedzi. Można przypuszczać, że najprawdopodobniej w grę wchodził jak to piszesz "rabat".

--
  • livia.kalina 28.02.18, 21:19
    A za co, twoim zdaniem, dostała ten rabat?
  • riki_i 28.02.18, 22:06
    Za nic. Z tytułu znajomości.

Poza tym, ta transakcja jednak "jakoś tam" ochlapała ją i oznaczyła określoną farbą. Wiadomo było, że tematu rodziny R. zawodowo raczej drążyć nie będzie.

--
  • livia.kalina 28.02.18, 22:22
    Jak M. Olejnik czegoś nie drąży to to jest niewydrążone? Chyba ją przeceniasz.
  • riki_i 28.02.18, 22:25
    A inne nazwiska? Miszczak, Gugała? Sporo ważnych dziennikarzy miało osobiste powody, aby tego nie drążyć.

--
  • livia.kalina 28.02.18, 22:45
    No ale jak się ma kupno mieszkań przez trójkę dziennikarzy do powiązań opisanych w tym artykule?
    wyborcza.pl/7,75398,22976461,jakub-r-oskarza-sluzby-pis.html
  • riki_i 28.02.18, 22:59
    Czy wszystko musi się ze wszystkim wiązać? Powiązania z linku już skomentowałem w tym wątku.

--
  • livia.kalina 28.02.18, 23:37
    Komentowałeś to, że Kamiński i Wąsik wypierali się znajomości z Jakubem R a potem wypłynęły zdjęcia (więcej niż jedno) jak Wąsik całuje się namiętnie z Jakubem R?
  • riki_i 28.02.18, 23:53
    Napisałem, że nie mam za grosz zaufania do tych ludzi.

Natomiast Jakub R. okazał się dość naiwny. Gdy człowiek decyduje o milionach złotych i sam ma dziesiątki milionów złotych, nawet najbliższa rodzina często okazuje się wiarołomna. A co dopiero jacyś znajomi od brata. BTW w polityce w ogóle nie ma sentymentów.

--
  • livia.kalina 01.03.18, 23:02
    >A co dopiero jacyś znajomi od brata.
    To nie są "jacyś znajomi od brata". Żona Jakuba R i Wąsik to rodzice chrzestni dziecka Marcina R. Jakub R. i Wąsik spotkali się w samorządzie, gdy w Warszawie rządzili kolejni komisarze wyznaczani przez pierwszy rząd PiS: Mirosław Kochalski i Kazimierz Marcinkiewicz. Wąsik i Jakub R. spotkali się ponownie w samorządzie, bo w wyborach 2010 r. Kamiński wprowadził do Rady Warszawy dawnych współpracowników z CBA. Zauważ, że są to fakty łatwe do sprawdzenia i nie wynikają z zeznań kogokolwiek, gdzie jest słowo przeciwko słowu. Do tego zdjęcia (różne, nie jedno, które można tłumaczyć np "zakładem"), na których obaj panowie są w sytuacjach intymnych.
  • riki_i 01.03.18, 23:16
    No tak, ale wiesz, nawet gdyby byli wszyscy w jednej partii i znali się od 20 lat jak łyse konie, mógłby jeden drugiego wsadzić do pudła. Polityka rządzi się swoimi prawami. W tym wszystkim ciekawe jest tylko jedno pomówienie Jakuba R., jakoby Kamiński i Wąsik chcieli wcisnąć do tego układu swoją kancelarię reprywatyzacyjną. To byłby faktycznie fakt , który mógłby położyć karierę obu panów, ale na razie są to tylko słowa Jakuba R. Same słowa to za mało. Tonący zazwyczaj "brzydko się chwyta" wink

--
  • livia.kalina 01.03.18, 23:31
    No dobrze, to ustalmy- czy my się zgadzamy ze stwierdzeniem, że Jakub R jest przestępcą? I czy wciąż dyskusyjnym jest, że Jakub R znał się doskonale przez lata z Wąsikiem?

Jeśli na oba pytania odpowiemy sobie "tak", to powtórzę za Andrzejem Stankiewiczem- "Czy Wąsik z Kamińskim są kompletnymi idiotami, że się nie zorientowali przez lata, z kim mają do czynienia"?
  • livia.kalina 01.03.18, 23:33
    oczywiście na pierwsze "tak" a na drugie "nie".

mam nadzieję, że reszta jest jasna wink
  • riki_i 01.03.18, 23:48
    livia.kalina napisała:

> No dobrze, to ustalmy- czy my się zgadzamy ze stwierdzeniem, że Jakub R jest pr
    > zestępcą? I czy wciąż dyskusyjnym jest, że Jakub R znał się doskonale przez lat
    > a z Wąsikiem?
    >
    > Jeśli na oba pytania odpowiemy sobie "tak", to powtórzę za Andrzejem Stankiewic
    > zem- "Czy Wąsik z Kamińskim są kompletnymi idiotami, że się nie zorientowali pr
    > zez lata, z kim mają do czynienia"?

Mogą mówić, że wiedzieli, ale chcieli aby się rozkręcił w swej przestępczej działalności i zostawił więcej dowodów. To są śliskie kwestie. Aczkolwiek nie odmawiam słuszności spostrzeżeniu Stankiewicza.
  • claudel6 01.03.18, 00:24
    acha, czyli wiążę się wtedy jak w grę wchodzi opcja liberalna, jak pisowska to wtedy jest przypadek big_grin
  • mama303 01.03.18, 12:42
    riki_i napisał:

> A inne nazwiska? Miszczak, Gugała? Sporo ważnych dziennikarzy miało osobiste po
    > wody, aby tego nie drążyć.
    ale co tu jest do drążenia? ktoś coś ukrywał? tajne archiwa odkryto?

--
  • riki_i 01.03.18, 13:43
    @ mama303

Jak sama mieszkasz w "lewej" kamienicy, którą odzyskano metodą "na reprywatyzacyjny przekręt" i z której brzydkimi metodami wywalano poprzednich lokatorów, to chyba nie będziesz realizować demaskatorskich reportaży i wywiadów na ten temat, czyż nie? No rusz głową....

--
  • tanebo2.0 01.03.18, 14:35
    Paranoja master level... sens miałoby tylko wtedy gdyby Olejnik była jedyną dziennikarką.
  • thank_you 01.03.18, 17:04
    Olejnik jest dziennikarką śledczą? Czy po prostu przeprowadza wywiady?
  • riki_i 01.03.18, 17:22
    thank_you napisała:

> Olejnik jest dziennikarką śledczą? Czy po prostu przeprowadza wywiady?

To jest Pani, która przeprowadza "demaskatorskie" wywiady, tyle, że nie wszystkich gości napastliwie atakuje i dociska do ściany. Tylko tych niektórych.
  • thank_you 01.03.18, 17:29
    Ona żadnej z afer nie wykryła, przeprowadza wywiady, więc o co cho?
  • riki_i 01.03.18, 17:35
    O to, że w tych wywiadach mogłaby zanadto nie naciskać na interlokutora w sprawie jego ew. powiązań z ludźmi od afery reprywatyzacyjnej , skoro sama od mamusi głównego podejrzanego (notabene również siedzącej w areszcie) zakupiła mieszkanie.

--
  • thank_you 01.03.18, 17:37
    Ty czytasz co piszesz?
  • riki_i 01.03.18, 17:41
    Czytam. Wytłumacz mi błąd logiczny mojego rozumowania. Naprawdę mało jest osób takich jak np. artysta Piasek, który sam będąc zdeklarowanym gejem, nie dość że ukrywa ten fakt, to jeszcze publicznie atakuje gejów.

--
  • rosapulchra-0 01.03.18, 17:45
    Jeśli jest zadeklarowany to nie ukrywa.

--
    Wszyscy idący ze swoimi laskami, nieraz mam ochotę takiego huknąć, co się palancie lipisz, masz laskę, to nie wykręcaj głowy za mną. by Alpepe
  • thank_you 01.03.18, 17:48
    Atakuje? Coś ci się nieźle pozajączkowało.
  • riki_i 01.03.18, 18:02
    Styl tych wywiadów jest często napastliwy, w tym sensie użyłem słowa "atakuje". Ty też jesteś z tych, co każdy wyraz odczytują dosłownie?

--
  • thank_you 01.03.18, 18:10
    Cenię sobie precyzję.
  • riki_i 01.03.18, 17:49
    Chodziło mi o fakt bycia stuprocentową gejozą.

--
  • thank_you 01.03.18, 17:52
    Jeśli wyrażę opinię, że nie wierzę w boga, to jest to atak na kościół?
  • riki_i 01.03.18, 18:03
    Nie. Nie jest.

--
  • szarsz 01.03.18, 17:53
    Ty się lepiej zapytaj, czemu niezależni od rozumu w sieci frondy nie naciskają na rozmówców w sprawie afery reprywatyzacyjnej. Otóż dlatego, ze udział Lecha Kaczyńskiego, Błaszczaka i innych pisowskich gwiazdeczek nie ogranicza się do zakupu mieszkania na wolnym rynku.
  • riki_i 01.03.18, 18:03
    Być może, ale na razie -wybacz- to są jedynie insynuacje.

--
  • thank_you 01.03.18, 18:46
    To tak jak twoje insynuacje, że Olejnikowa byłaby delikatniejsza dla cwaniaków z afery reprywatyzacyjnej (czyli - przypomnę - dla wszystkich, od prawa do lewa wink ).
  • thank_you 01.03.18, 18:48
    W ogóle świetny spisek - dać rabat Monice O. i dzięki temu uniknąć wywęszenia przekrętów, bo jak wiadomo - to jedyna dziennikarka w Polsce, a jej program jest znany z ujawniania afer.

Oj riki, riki.
  • biceps_of_steel 01.03.18, 19:14
    Thank You, Ty odkąd pamiętam zawsze bronilas różnych resertowcow i szemranych biznesmenów jak Leszek Czarnecki.
    Dla Ciebie to chyba nawet gangster to fajny facet, bo ma pieniądze...
  • thank_you 01.03.18, 19:18
    Słucham? Ja z resortem mam tyle wspólnego co ty z dziewczynami. big_grin
  • biceps_of_steel 01.03.18, 19:23
    A kto kiedyś Czarneckiego Leszka bronił? Imponują Ci takie brudne pieniądze.
  • thank_you 01.03.18, 19:32
    Gdzie? Zacytuj.

Mnie żadne pieniądze nie imponują - czy to czyste czy to brudne.

Jeśli coś mi imponuje to przedsiębiorczość, pomysłowość, robienie wielkich rzeczy z niczego, lub małych - siłą woli i uporem.
  • biceps_of_steel 01.03.18, 19:43
    I Czarnecki to dla Ciebie wzór biznesmena. Pewnie z 5 lat temu go bronilas, ale wiem że lubisz takich gostków, którzy potrafią dymac cały świat i to są dla Ciebie te wielkie rzeczy. big_grin
  • thank_you 01.03.18, 19:46
    Czyli nie potrafisz zacytować. Cóż, uznam, że to zwykłe insynuacje i oszczerstwa pod moim adresem.

• biceps_of_steel 01.03.18, 19:54
    Odkąd pamiętam, zawsze uważałaś że bogatym wybaczyć można więcej. Jesteś jak korpo laski, które znam. Facet ma być bogaty i przelewy chojnie robić, nie ważne skąd ma kasę.
    Nie widziałem, żebyś źle pisała o byznesmanach o postkomunistycznym rodowodzie.
    Pewnie uważasz, że minimalna godzinowka to podkopywanie polskiej przedsiębiorczości, w tym agencji ochrony, założonych przez esbeków.
  • rosapulchra-0 01.03.18, 20:01
    Jak ma robić te przelewy? shock

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • thank_you 01.03.18, 20:07
    Józek, dowody a nie tylko puste słowa.

Dlaczego mam obrażać kogoś tylko dlatego, że mieli pecha urodzić się w czasach socjalizmu i musieli wtedy kręcić lody?

Jeśli chodzi o pensje to uważam wręcz przeciwnie - z niewolnika nie ma pracownika i wynagradzam dobrze. wink

Facet nie musi być bogaty. Musi być mądry. A że trafiają się tacy z połączeniem tych cech, to cóż - pracuj, może choć to pierwsze będzie ci dane. ;-D
  • biceps_of_steel 01.03.18, 21:05
    Nie miałem nigdy smykałki do ryzyka i zarabiania kasy, do rywalizacji? Tylko na początkowym etapie pracy. Nawet do kobiet boję się startować. Boję się kosza. Zresztą boję się związków. U mnie kończą się rogami. big_grin
  • thank_you 01.03.18, 21:19
    A wiesz, że rogi nosi się bez względu na stan posiadania?

A dla niektórych to nawet fetysz. big_grin
  • biceps_of_steel 01.03.18, 21:48
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • thank_you 01.03.18, 21:53
    Jozek, ty takiego słownictwa używasz, jakbyś co najmniej brudzia ze Słowikiem pił. 😁

• domowapani 01.03.18, 22:09
    Dobrze, że chociaż coś czyta wink
  • biceps_of_steel 01.03.18, 23:18
    Chyba normalnego, męskiego słownictwa?
    A kobiety dziś... No cóż... Niewierne jesteście...
  • thank_you 01.03.18, 23:21
    No, takim jak ty to trudno być wiernym. big_grin Weź się za siebie, józek, albo zamów kolejną dostawę pumeksu. wink
  • biceps_of_steel 01.03.18, 23:37
    No tak, nie kupowałem platynowej biżuterii, nie wyglądałem też jak bóstwo, byłem zwyklym, ex-pryszczatym okularnikiem z dość wysokim BMI, więc trzeba było mnie zdradzać.
    Nie miałem też nigdy kwadratu w resortowej kamienicy na starówce. Mieszkam w "lemingowie" według Cosmetic.
  • thank_you 01.03.18, 23:45
    Jak już pisałam - pięknych, młodych i bogatych też się zdradza. wink
  • biceps_of_steel 01.03.18, 23:49
    Ja szukam takiej, co nie potrafi zdradzać.
  • thank_you 01.03.18, 23:23
    Normalne słownictwo? O "uderzaniu w koronkę? Czytam to u ciebie po raz kolejny.
  • biceps_of_steel 01.03.18, 23:42
    Takie porównanie, jak kobieta mnie zdradziła to poczułem się jakby kumpel kogoś pójściem w koronę.
  • thank_you 01.03.18, 23:48
    A ilu masz kumpli, którzy uderzyli w koronę? big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
  • biceps_of_steel 01.03.18, 23:51
    To taka analogia, na mnie nie miałby nikt haków żeby donosi na mnie m
  • thank_you 02.03.18, 00:10
    Chyba na obiad cię zaproszę. big_grin
  • biceps_of_steel 02.03.18, 07:43
    Chyba, że dla Ciebie hak to chodzenie na marsze antyimigracyjne.
  • tanebo2.0 01.03.18, 23:25
    Nie każdy mężczyzna używa słownictwa z obory. Niektórzy mają wyższy poziom...
  • biceps_of_steel 01.03.18, 23:40
    Ty jesteś francuski piesek. Brzydzisz się metalem, siłownią, goleniem na łyso i boisz się dziewczynom rękę w majtki wkładać, bo mamusia Ci nie pozwala.
  • tanebo2.0 01.03.18, 23:56
    No wiesz. Szlacheckie pochodzenie. Nie każdego spłodził chłop w oborze...
  • rosapulchra-0 01.03.18, 19:50
    Józek, nawet w kłamaniu jesteś kiepściutki.. sciana

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • thank_you 01.03.18, 20:09
    On tej Bieługi przeżyć nie może, kto by pomyślał, iż wódka może wzbudzać takie emocje. ;-D
  • biceps_of_steel 02.03.18, 07:35
    Bo dla mnie picie zwykłej wódki za taką cenę to snobizm.
  • thank_you 03.03.18, 11:48
    To nie jest zwykła wódka - nie boli po niej głowa i nie masz żadnych dolegliwości. Snobizm to jest wtedy, gdy robisz to, aby pokazać innym, że cię stać. Nie jest snobizmem dbanie o komfort dnia następnego - i ta wódka to właśnie daje. Zresztą nie tylko ta. Ja się na tym nie znam, rzadko kiedy piję wódkę, ale jeśli już to wolę taką. I nawet ktoś tak mało zaprawiony w bojach jak ja potrafi docenić jej smak i nie chcieć zapijać jej kolorowymi napojami/sokami itp. - wystarczy dobra, gazowana woda.
  • biceps_of_steel 03.03.18, 13:18
    Sorry, ale po zrobieniu przynajmniej pół litra na baniak, to łeb zawsze boli. big_grin
    Zresztą ja wolę kolorowe destylaty, ale i tak pijak rzadko, bo lać paskudny.
  • thank_you 03.03.18, 13:22
    No widzisz - nie boli.
  • biceps_of_steel 03.03.18, 13:32
    A Ty akurat pół litra robisz na łeb...
    P.S. jakby mija baba robiła pół litra na łeb, to w tyłek bym wlał i z chałupy wygonił, ja szukam dziewczęj nimfy, a ni chłopa. Dla mnie to niekobiece. Podobnie jak bicepsy wielkości moich.
  • thank_you 03.03.18, 13:34
    Ha ha ha. smile)) No nie mam co robić tylko pisać ile i czego piję/piłam. smile)) Na szczęście związek nam nie grozi, józek. big_grin

Jakby co, to chociaż Stumbrasa się napij.
  • biceps_of_steel 03.03.18, 13:43
    Myślisz, że nie piłem droższych trunków? Jednak ogólnie destylatów unikam na ten moment, wolę treningi.
  • thank_you 03.03.18, 13:51
    Gdybyś pił "dobre" a nie "droższe", to nie bolałaby cię głowa po 0.5 l.
  • riki_i 01.03.18, 20:50
    Nie jest jedyna, ale jest opiniotwórcza.

Nie chodzi o ujawnianie afer, tylko o poruszanie (bądź nie) określonych tematów w trakcie prowadzonych przez siebie wywiadów.

BTW kamienica na Mokotowskiej, gdzie po usunięciu "wkładki mięsnej" kupił sobie apartament Miszczak z TVN-u była jak najbardziej przedmiotem "ujawnienia afery". Zrobiła o tym w swoim czasie reportaż Elżbieta Jaworowicz. Pokazywała ludzi, którzy udowadniali swoje prawo do pobytu tam wpisem w .... kennkarcie !!!! Hitler nie dał rady, a Pani Gronkiewicz-Waltz dała! Bo oczywiście program Jaworowicz nie przyniósł żadnego efektu i wszystkich lokatorów wykwaterowano, coby krakowski gangster-rzekomy spadkobierca miał łatwiejsze pole do zarobku.

--
  • szarsz 01.03.18, 20:16
    > Być może, ale na razie -wybacz- to są jedynie insynuacje.

Nie. To są dokumenty, podpisane przez wyżej przeze mnie wymienionych. Od co najmniej dwóch lat dostępne na stronie niejakiego Waltza.
  • tiszantul 01.03.18, 18:21
    riki_i napisał:

> O to, że w tych wywiadach mogłaby zanadto nie naciskać na interlokutora w spraw
    > ie jego ew. powiązań z ludźmi od afery reprywatyzacyjnej , skoro sama od mamus
    > i głównego podejrzanego (notabene również siedzącej w areszcie) zakupiła mieszk
    > anie.

Chyba że dyrektor Miszczak zacznie naciskać, żeby Olejnik pokopała w sprawie Mokotowskiej. Podziwiam Cię, że masz cierpliwość tłumaczyć najprostsze sprawy osobom, które wiadomo, że i tak nie zrozumieją, bo bronią demokracji i wartości europejskich.
  • mama303 01.03.18, 18:42
    riki_i napisał:

> To jest Pani, która przeprowadza "demaskatorskie" wywiady, tyle, że nie wszystk
    > ich gości napastliwie atakuje i dociska do ściany. Tylko tych niektórych.

to chyba oczywiste że nie demaskuje wszystkich bo ani ona dziennikarz śledczy ani nie jest w stanie zajmowac sie wszystkim.

--
  • mama303 01.03.18, 18:39
    riki_i napisał:

> @ mama303
    >
    > Jak sama mieszkasz w "lewej" kamienicy, którą odzyskano metodą "na reprywatyzac
    > yjny przekręt" i z której brzydkimi metodami wywalano poprzednich lokatorów
    człowieku, a bo to jeden dziennikarz na świecie.

--
  • ewawzywa07 02.03.18, 08:57
    Rabat? Nawet jeżeli to co. Kupiła mieszkanie od Ciastonia. Ciastoń mógł swoja własność sprzedać za 4 mln, ale mógł tez za 1 mln. To sprawa Urzędu Skarbowego ( podatek). Przypuszczam, że zapłaciła taki jak trzeba. A, ze Ciastoń ewentualnie dostał mniej to co z tego? Ich sprawa. Może lubi blondynki.
  • kropkaa 01.03.18, 21:01
    "Rezydecja" Opera jest z wyglądu tak tandentna, że tylko barokowego grubaska o rysach Jezuska na każdym balkonie brakuje. Naprawdę nie każdy na te pseudosecesję i tandetę chce patrzeć i jeszcze tam mieszkać.
  • riki_i 01.03.18, 21:07
    kropkaa napisała:

> "Rezydecja" Opera jest z wyglądu tak tandentna, że tylko barokowego grubaska o
    > rysach Jezuska na każdym balkonie brakuje. Naprawdę nie każdy na te pseudoseces
    > ję i tandetę chce patrzeć i jeszcze tam mieszkać.

Z przykrością muszę się zgodzić. Jeśli chodzi o styl tego budynku, to jest on fatalny.
    warszawa.wyborcza.pl/warszawa/56,34896,9672414,6-rezydencja-opera-proj-andrzej-i-barbara-kaliszewscy,,6.html
  • asia-loi 01.03.18, 21:14
    riki_i napisał:

> Z przykrością muszę się zgodzić. Jeśli chodzi o styl tego budynku, to jest on fatalny.

Balkony okropne.

--
  • tiszantul 28.02.18, 20:52
    > Racjonalnie patrząc - jak masz ochotę kupić
    > mieszkanie w kamienicy na Śródmieściu, duże, zadbane etc. to na 99% trafisz na
    > resort

resort jak resort, resortowa Olejnik trafiła na samego szefa SB.
  • livia.kalina 28.02.18, 21:26
    Chodzi ci o to, źe to mieszkanie mogła kupić Szydło, skoro sama sobie przyznała nqgrodę kilkudziesięciu tysięcy złotych, czy, że biedny Gowin kupić nie mógł bo mu do piewszego nie stacza?
  • ewawzywa07 02.03.18, 09:01
    No dobrze... Resort jak resort. Monika Olejnik była córka oficera SB. Nie jej wina, urodziła się w takiej rodzinie. Tego nikt nie wybiera. Jej rodzice mogli sie przyjaźnic, lubic albo po prostu znac z szefem SB. To nic dziwnego ani zdroznego. Ludzie maja najczęściej znajomych z pracy. I idąc dalej tym rozumowaniem ( nie wiem czy tak było), pani Monika dowiedziała się, że Ciastoń sprzedaje mieszkanie. A ona poptrzebowała więc kupiła na wolnym rynku. Czy kogos by dziwiło, ze lekarz kupuje mieszkanie od innego lekarza, którego zna ( znali jego rodzice)? Albo sprzedawca butów od kolegi ze sklepu? Nawet absurdy powinny miec jakąś granicę.
  • szarsz 02.03.18, 09:05
    Ależ ona nawet nie kupiła mieszkania od Ciastonia! Ona kupila mieszkanie od kolejnej wlascicielki, skażone, rozumiesz.
  • riki_i 02.03.18, 09:33
    Kolejna właścicielka była adwokatką Ciastonia w procesie, w którym był oskarżony o sprawstwo kierownicze mordu na ks. Popiełuszce.

--
  • ewawzywa07 02.03.18, 09:39
    No to co z tego? Adwokat broni każdego. Nawet wielokrotnego mordercę. Taki ma zawód. Taki ma fach. Co więcej adwokat z urzędu nie może odmówić obrony, chyba, ze ma ważny powód ( zna strone przeciwną itd). Więc co w tym złego?
  • biceps_of_steel 02.03.18, 19:11
    Ale od Ciastonia drogi idą do Jakuba R.
    To jedna klika. PO jest partią postkomunistyczną.
  • martishia7 28.02.18, 20:46
    "Przypadek" w sensie wpadła na ogłoszenie na gumtree? No raczej nie wierzymy. Czy coś w związku z tym? Też raczej nie bardzo.
  • ichi51e 28.02.18, 20:56
    No ale nawet powiedzmy ze miala cynk ze tam sie mieszkanie zwalnia - co z tego? Co za roznica kto kupil?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • riki_i 28.02.18, 20:58
    ichi51e napisała:

> No ale nawet powiedzmy ze miala cynk ze tam sie mieszkanie zwalnia - co z tego?
    > Co za roznica kto kupil?

Przeczytaj uważnie swoją sygnaturkę.

• ichi51e 28.02.18, 21:05
    No ale ile w pl moze byc ludzi ktorzy maja kase na wykup mieszkania w zabytkowej kamienicy na koncie - teraz sie decyduje gotowka czy przelew? Kto by nie kupil pewnie jakos znany spokrewniony albo spowinowacony.

--
  • riki_i 28.02.18, 21:10
    Jest masa bogatych ludzi, właścicieli rozmaitych firm lub wysoko postawionych korpoludków, którzy jednak nie są "jakoś znano spokrewnieni albo spowinowaceni". Powtarzam - Warszawa to nie Pcim.

--
  • ichi51e 28.02.18, 21:25
    No i jak poskrobiesz okazuje sie ze tu wujek zony a tam eks tesc...

--
  • kropkaa 02.03.18, 00:08
    Nie chcę Cię zbyt gwałtownie sprowadzać do reala, ale i w korpo ciężko pierwszemu lepszemu dojść do partnera. Nawet szybki awans na porządnego manago nie każdemu jest pisany, bo miejsc mało i różne czynniki decydują, nie tylko merytoryczne.
  • tiszantul 01.03.18, 01:32
    martishia7 napisała:

> "Przypadek" w sensie wpadła na ogłoszenie na gumtree? No raczej nie wierzymy. C
    > zy coś w związku z tym? Też raczej nie bardzo.

Nie wierzycie Olejnik, że kupiła, jak sama twierdzi, "na wolnym rynku"? A fe, pisiory. Uważajcie, bo Was Olejnik pozwie. Gugała już zapowiedział pozew. W sądzie traficie na Tuleję i zaorane.
  • ewawzywa07 02.03.18, 09:07
    Na wolnym rynku to nie znaczy, ze na gumtree. Czy było to mieszkanie Ciastonia? Było. Wykupił od państwa tak jak 80% mieszkań zostało wykupionych przez komunalnych najemców, według prawa. Obowiązującego prawa. Prawo nie działa wstecz. A w każdym razie w cywilizowanym kraju nie powinno. Była to jego własność. Powiedzmy, że znał Monike Olejnik, bo pracował z jej ojcem. I wiedział, ze chce kupic mieszkanie więc jej sprzedał. Miał do tego prawo, bo sprzedał swoja własność. I miał prawo ustalic cenę. Mógł zakwestionowac Urząd Skarbowy jesli podatek był za mały. I tyle.... Na wolnym rynku to także od znajomego, sąsiada, kolegi z pracy.
  • tanebo2.0 02.03.18, 09:15
    On anie kupiła od Ciastonia. Ciastoń sprzedał to mieszkanie. Nie wiadomo ile razy później było sprzedawane. I w końcu kupiła je Olewnik. Co miała zrobić? Śledztwo przeprowadzić?
  • riki_i 02.03.18, 09:29
    Masz nicka z czasów PRL, do tego z serii ówczesnych książkowych kryminałów. Wypadałoby ogarniać podstawowe niuanse tamtego systemu. Praca w SB to nie była praca w korpo, a znajomy z pracy to nie był Krzysiu z marketingu ani Basia z HR-u. Tam się groziło i łamalo ludzi oraz upadlało naród. To tego służył ten resort. Pracowały tam ludzkie odpady, gnoj, bandyci. A teraz przeczytaj sobie jeszcze raz swoją historyjkę.

--
  • riki_i 02.03.18, 09:30
    * gnoiło i łamalo ludzi

--
  • ewawzywa07 02.03.18, 09:37
    Mój nick jest taki sam dobry jak każdy inny. Akurat PRL-owskie kryminały z czasów mojego dzieciństwa były całkiem fajne. Znalazłam kilkanaście zeszytów gdzieś u rodziców w piwnicy i chetnie do nich zajrzałam.
    Nie mialam z SB żadnego kontaktu. Tzn może gdzieś ktos obok mnie był w UB/SB, miał tam rodziców, donosił. Wielce prawdopodobne , że tak było.
    Nie wiem kto tam pracował- zapewne i bandyci i koniunkturaliści, których i dziś nie brakuje.
    Powtarzam ludzie pracujący w resorcie ( nieważne jakim) po prostu się znali. Milicjanci- milicjantów, sprzedawcy-sprzedawców, nauczyciele kolegów z tej samej szkoły.
  • riki_i 02.03.18, 09:54
    Fakt pracy w tym resorcie jest głęboko kompromitujacy i wyklucza z grona przyzwoitych ludzi. O pracy w gestapo też byś pisała w takim lekkim tonie?

--
  • ewawzywa07 02.03.18, 09:58
    Napiszę Ci tak. Mój Ojciec był więźniem Auschwitz. I chyba nie sposób polemizować z faktem, ze doświadczył od Gestapo bardzo dużo zła. Stracił prawie cała rodzinę. Mój syn mieszka w Niemczech. Jego koledzy z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością mieli dziadków ( a może pradziadków) w SS czy Gestapo. Może mieli tez kogos kto zamordował bliskich mojego Taty. Tego się nie wyklucza. Przez dom moich Rodziców, bynajmniej nie dementywnych, przewijają się koledzy syna, własnie młodzi Niemcy. Ojciec rozmawia z nimi po niemiecku, gosci. Nie czuje nienawiści, bo ONI niczemu nie zawinili.
  • riki_i 02.03.18, 10:04
    Wiesz co? Poczytaj może wypowiedzi na temat własnej rodziny syna Hansa Franka. Bycie potomkiem zbrodniarzy to jest trauma - dla przyzwoitych ludzi.

--
  • riki_i 02.03.18, 10:05
    A ci mniej przyzwoici nie widzą problemu i kupują mieszkanie po Ciastoniu po starych układach.

--
  • tanebo2.0 02.03.18, 10:09
    Czyli odpowiedzialność przechodzi z rodziców na dzieci? Masz dzieci?
  • ewawzywa07 02.03.18, 10:11
    Powtarzam: kupiła mieszkanie na wolnym rynku. Nieważne od kogo. Zapłąciła za nie. Pewnie wiedziała, że Ciastoń był kiedyś jego właścicielem, byc może nawet bywała w tym mieszkaniu. I co z tego?
    W mieszkaniu, które kupujesz mógł mieszkac każdy! Nie doszukuj sie drugiego dna. Nie szukaj dziury w całym. To, że ktos ma pieniądze, bo je zarobił i kupił mieszkanie , które mu odpowiada nie jest niczym nagannym.
    A moze Ty kupiłas mieszkanie, w którym ktos kogos zabił/zgwałcił???? Czy prowadziłas śledztwo? Dochodzimy juz do absurdu.
  • ewawzywa07 02.03.18, 10:07
    Akurat czytałam sporo na ten temat. Co więcej - rozmawiałam z potomkami hitlerowcó, ale nie zapędzajmy się za daleko i nie porównujmy, bo jest to porównanie absolutnie nieadekwatne, chybione , nieprzyzwoite.
  • riki_i 02.03.18, 10:12
    Ciaston ma krew na rękach, resort UB/SB to nie były sierotki Marysie - do 1956 r. regularnie mordowano, potem gnojono, łamano życiorysy, tepiono uczciwych ludzi. A Ty sobie lekko piszesz o kupowaniu mieszkania od znajomego generała z SB, tak jakby to była znajomość z Panią Małgosia z kadr.

--
  • ewawzywa07 02.03.18, 10:19
    Tak naprawdę reżim przez duże R był do śmierci Stalina czyli 1953 roku. I tu nikt nie zamierza niczego kwestionować. Potem była juz odwilż. Powolna, ale jednak. Były tragiczne wydarzenia w Poznaniu w 1956 roku, owszem, były i póxniejsze.
    Trudno porównywać PRL z 1952 roku z tym z 1960, czy 1970 czy też 1989 - bo porównac się nie da.
    Powtarzam - kupowac można wszystko od każdego. Dlaczego Monika Olejnik miała nie kupic mieszkania, które akurat było do sprzedania? Było więc kupiła. Czy Ty kupując np. banany zastanawiasz się czy ich plantator nie ma na rękach krwi ludzi pracujących na plantacji? Czy kupując chińskie produkty nie widzisz zgnojonych Chińczyków?
  • riki_i 02.03.18, 10:24
    Jak jesteś córką plantatora i kupujesz hacjende po wyjątkowo okrutnym plantatorze to jednak zmienia postać rzeczy.

--
  • tanebo2.0 02.03.18, 10:28
    No to trzeba Wawel zburzyć bo mieszkał na nim kiedyś nazista.
  • ewawzywa07 02.03.18, 10:55
    Nie!!!! Nie burz mi Wawelu! Co prawda od pewnego czasu mam do niego nieco gorszy stosunek, ale codziennie rano go widzę i nie wyobrażam sobie żeby było tam pusto....
  • tanebo2.0 02.03.18, 09:59
    Olewnik pracowała w gestapo?
  • riki_i 02.03.18, 10:07
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • ewawzywa07 02.03.18, 10:14
    Oto pisowska kultura i retoryka, jak zabraknie argumentów inwektywy i osobiste wycieczki a to do nicku a to zawartości dolnego odcinka przewodu pokarmowego.
  • riki_i 02.03.18, 10:27
    Przestań mnie łączyć z PiS - em. Ten człowiek od początku obzdurza cały wątek wyjątkowo kretynskimi uwagami. Trolluje w intencji wybielenia Olejnik.

--
  • tanebo2.0 02.03.18, 10:30
    Złotko! Nawet nie słucham jej audycji. Napisałem dlaczego jestem przeciwko lustracji majątkowej Olejnik. Jasno i wyraźnie. Widać nie dotarło więc powtórzę: jest to zamach na własność prywatną. Dziś ona jutro może ja.
  • riki_i 02.03.18, 12:37
    A co ma wspólnego obnażanie powiązań personalnych i środowiskowych z lustracją majątkową?

Ty sprawdź sobie może znaczenie różnych słów i pojęć.

--
  • tanebo2.0 02.03.18, 13:01
    Misiu, za stary jestem na frajera. Olejnik nie rozpieszcza pisu. Więc pis dobierze się jej do mieszkania. Ja tak to widzę. A co to ma wspólnego z prawem własności? Dużo. Oczywiście można robić to co Mugabe - torturować, zabijać, zjadać, okradać. Ale w I świecie są pewne standardy - nawet jeśli jesteś seryjnym mordercą czy terrorystą to nikt cię nie będzie torturował. Skazać może cię tylko sąd po procesie. Generalnie twój majątek jeśli nie pochodzi z przestępstwa nie zostanie naruszony. A pis i jego h...wenbini są jak naziści w 45' - właśnie przegrywają wojnę ale pociągi na front są mniej ważne od tych do obozów koncentracyjnych. Są zaślepieni. Tyle lat czekali na zemstę że wszelkie standardy idą w kąt. Nawet prawo własności.
  • riki_i 02.03.18, 13:05
    Nie, mój drogi. W prawdziwej demokracji można ujawnić to i owo. Tylko ujawnić, tak jak w byłej NRD po prostu ujawniono archiwa STASI. Każdy mógł sobie od ręki do nich zajrzeć. W sprawie Olejnik nie ma cienia żadnych działań przestępczych. Ujawniono to i owo. Można wysnuć wnioski. "Środowisko" wyje.

--
  • tanebo2.0 02.03.18, 13:11
    Czyli zarobiła choć jest miernotą, zabrać jej. A potem zabrać wszystkim którzy nie są nasi...
  • spanish_fly 02.03.18, 13:18
    Czyli nie miałbyś nic przeciwko temu, żeby TVP zrobiła materiał na Twój temat - majątek, powiązania rodzinne, towarzyskie i biznesowe. W końcu w prawdziwej demokracji można ujawnić to i owo, żeby sobie każdy mógł "wysnuć wnioski". Tak?

Jakiś pretekst z pewnością by się znalazł, skoro nie cofnęli się przed materiałem szkalującym lekarkę biorącą udział w proteście czy ludzi zatrudnionymi w organizacjach pozarządowych czy ludzi biorących udział w demonstracjach.
  • riki_i 02.03.18, 13:32
    Ja nie jestem osobą publiczną. Topowa dziennikarka - tak.

--
  • spanish_fly 02.03.18, 13:37
    W swoim poście wymieniłam Ci kilka osób, które nie będąc osobami publicznymi zarobiły na szkalujące materiały w TVP. Potrzebny jest tylko pretekst, żebyś i Ty na to zasłużył.
  • riki_i 02.03.18, 13:39
    Ależ nie wątpię. Wiem jak działa machina propagandy.

Uwierz wreszcie, że ja naprawdę nie jestem żołnierzem PiS-u. Ale też nie lubię ubeków - po prostu.

--
  • spanish_fly 02.03.18, 13:40
    Jesteś w takim razie tzw. pożytecznym idiotą. Nie wiem co gorsze.
  • riki_i 02.03.18, 16:26
    spanish_fly napisała:

> Jesteś w takim razie tzw. pożytecznym idiotą. Nie wiem co gorsze.

Nie, moja droga. Po prostu, jak to kiedyś powiedział towarzysz Czarzasty "mam swój rozum". Dostrzeganie jakichś pozytywów w rządach PiS-u to jest bycie pożytecznym idiotą? Czyli co, mamy okupację kraju przez PiS i każde, dosłownie każde ich pociągnięcie to głupota albo zbrodnia? Przykro mi, ale takiej narracji ja nie przyjmuję. Każda władza w systemie demokratycznym ma swoje jaśniejsze i ciemniejsze strony. Na przykład projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego między Łodzią a Warszawą uważam za słuszny i pisałem o tym obficie w stosownym wątku. Czy obecna ekipa zdoła ten projekt skutecznie zrealizować , to zupełnie inna kwestia. Ale nie będę w imię jakiejś szaleńczej irracjonalnej nienawiści do PiS-u postponował takiego pomysłu. Podobnie jak nie będę bronił ubeckich dynastii i kapitalizmu kompradorskiego.

• spanish_fly 02.03.18, 16:42
    "Mój drogi", przyłączasz się ochoczo do szkalowania wrogów reżimu, zgodnie z tym, co Ci podadzą reżimowe media i nazywasz to własnym rozumem. Jakoś mnie nie przekonałeś.
  • riki_i 02.03.18, 16:46
    "Moja droga" , Monikę Olejnik mogę szkalować także na własny rachunek, wytykając jej zupełnie inne rzeczy, od biesiad z Michnikiem i Urbanem aż po wściekłą obronę pewnego w-ce premiera z AWS-u nazywanego "bandytą z Pabianic", co to był TW, a zdaniem pani redaktor - nie.

Reżimowe media podały suchą informację.

--
  • spanish_fly 02.03.18, 16:51
    Możesz, ale jednak założyłeś wątek dopiero w momencie, kiedy Ci reżimowe media podały temat, wywołany dla zagłuszenia ostatnich kompromitacji miłościwie nam panujących.
  • riki_i 02.03.18, 17:17
    Szanowna spanish_fly, to jest myślenie spiskowe.

--
  • tanebo2.0 02.03.18, 13:37
    I co tego że nie jesteś? Lekarka też nie była...
  • sumire 02.03.18, 14:09
    Topowa dziennikarka z niedobrego TVN/Radia Zet.
    Taki niby oświecony, a daje się nabierać na taki tani chwyt obliczony na obrzydzenie suwerenowi mitycznych resortowych dzieci z nieprawomyślnych mediów.
  • riki_i 02.03.18, 16:27
    Resortowe dzieci nie są mityczne. Niestety.

--
  • spanish_fly 02.03.18, 16:46
    Oczywiście, że nie są, czego Jarosław Kaczyński i jego banda są najlepszym przykładem, razem z panią Basią - sekretarką z kancelarii Jaruzelskiego, panem Kazimierzem zaufanym kierowcą Macierewicza a wcześniej funkcjonariuszem WSW, i wieloma innymi, których korzeni nie chce mi się tropić, bo istotne jest, to co robią teraz, a nie zamierzchła przeszłość.
  • szarsz 28.02.18, 20:52
    > Poniżej wieści (zaczerpnięte z reżimowej tv)

A wnioski? Toż tu nawet g.. nie ma do obrzucenia.
  • tiszantul 28.02.18, 20:53
    > A wnioski? Toż tu nawet g.. nie ma do obrzucenia.

Twoje zdanie. A społeczeństwo się wypowie w wyborach.
  • szarsz 28.02.18, 20:55
    Ty się wypowiedz. Co konkretnie zarzucasz Monice Olejnik?
  • taniarada 28.02.18, 21:02
    tiszantul napisała:

> > A wnioski? Toż tu nawet g.. nie ma do obrzucenia.
    >
    > Twoje zdanie. A społeczeństwo się wypowie w wyborach.
    Monisia z każdym współpracowała .Byle kasa się zgadzała.To w u prezesów telewizji.To w służbach specjalnych.To u Michnika .To na urodzinach Wałęsy.To u Urbana .Napiszę dla rymu .Była rozrywana.😁

• riki_i 28.02.18, 20:56
    Rywin też miał być chory, a potem właśnie za te zwolnienia wylądował na 2 lata w pierdlu. Bo jednak okazały się lewe.

Nie wiem, czy matka Jakuba R. ma raka, czy nie ma, przed zatrzymaniem wykazywała się wielką bezczelnością i nadzwyczajną witalnością. Poza tym brała czynny udział w przekręcie zakopiańskim.

--
  • szarsz 28.02.18, 20:58
    No to sobie popisałeś, a teraz powiedz. o co ci chodzi?
  • riki_i 28.02.18, 21:14
    To do mnie? Chodzi mi o to, że matka Jakuba R. siedzi słusznie.

--
  • livia.kalina 28.02.18, 21:22
    Jak słusznie, to czemu nie ma przedstawionych zarzutów? Dzisiaj słyszałam, że jej nawet nie przesłuchali.
  • riki_i 28.02.18, 21:26
    No jak to? Przecież zaraz po zatrzymaniu przesłuchiwali ją we Wrocławiu. Śledztwo jest rozwojowe, a co do procesu i postawienia oficjalnych zarzutów to niejaki Mateusz Piskorski lider partii "Zmiana" siedzi już prawie 2 lata bez zarzutów w areszcie. Więc ten tego... nihil novi sub sole. W Polsce na proces czeka się długo.

--
  • claudel6 01.03.18, 00:27
    Zmiana to są ruscy agenci. może jednak służby coś na niego mają.
  • tiszantul 28.02.18, 21:14
    szarsz napisała:

> No to sobie popisałeś, a teraz powiedz. o co ci chodzi?

podsumujmy przygotowanie merytoryczne zwolenników Olejnik:

"mnie to powiewa", "bzdury", "przypadek", "o co ci chodzi"

apeluję do Agory i opozycji o wystawienie jakiegoś konkretnego dobrze przygotowanego trolla, bo nawet nie ma z kim pogadać.
  • riki_i 28.02.18, 21:18
    Mnie urzekł argument, że każdy kto by kupił mieszkanie po Ciastoniu byłby ustosunkowany i znany. Oraz, że każda stara kamienica w Warszawie jest po ludziach z wiadomego resortu.

--
  • inguszetia_2006 28.02.18, 21:33
    Witam
    Nie każda, nie manipuluj, tylko te najlepsze i najbardziej zadbane. Resort nie mieszkał z lokatorami komunalnymi i dbał o "swoje" kamienice.
    Pzdr.
    Ing
  • riki_i 28.02.18, 21:51
    @ inguszetia_2006

No, jeśli by tak było, to jest to argument na niekorzyść red. Olejnik. Dostała ofertę kupna tamże mieszkania, bo była "swoja".

--
  • szarsz 28.02.18, 21:27
    blablabla a konkretów wciąż brak. No dajesz, może być w punktach. Za trudne?
  • riki_i 28.02.18, 21:52
    słuchaj , do kogo Ty się podpinasz z tym bełkotem? o co ci chodzi? cały wątek jest pełen konkretów, masz ich wręcz w nadmiarze

--
  • claudel6 01.03.18, 00:29
    ale jaki to jest zarzut, ze ona kupiła kamienicę, którą wczesniej użytkował resort? nawet z rabatem? jest wolność umów, można sobie ustalać ceny jakie sie chce i nie nie musi być tu sprawiedliwie, ja tez mogę osobie sobie znanej sprzedać mieszkanie ponizej ceny rynkowej i nikomu nic do tego.
  • ichi51e 01.03.18, 07:20
    Chyba chodzi o to ze resortowcow nalezaloby wygnac z ich przytulnych mieszkan i raz na zawsze ustalic ze kto mial w rodzinie urzednika wojskowego sedziego lekarza(lapownik) nie ma prawa kupic kamienicy za 10mln nawet gdyby kase na stol kladl. Czarownicy zyc nie dopuscisz.

--
  • ichi51e 01.03.18, 07:23
    A i nie daj boze sprzedac znajomemu albo komus ze swojej sfery. Zapewne byl to przekret (rabat dla znajomego???) i zwykly Kowalki ktory moglby kupic zostal bezczelnie okradziny!

--
  • solejrolia 28.02.18, 21:44
    A wyjaśniono już jak to się stało, że willa na Żoliborzu znalazła się w posiadaniu rodziny naczelnika?????

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • tiszantul 28.02.18, 21:46
    > A wyjaśniono już jak to się stało, że willa na Żoliborzu znalazła się w posiada
    > niu rodziny naczelnika?????

Macie TVN, macie niemieckie media typu Newsweek i Onet, macie oficjalny organ PZPR "Politykę", macie "Polsat" Solorza, to wyjaśniajcie. Zachęcamy.
  • ichi51e 28.02.18, 21:48
    Normalnie - byl wykladowca Politechniki i wojskowym a tacy wlasnie tam dostawali wille.

--
  • asia-loi 28.02.18, 22:15
    ichi51e napisała:

> Normalnie - byl wykladowca Politechniki i wojskowym a tacy wlasnie tam dostawal
    > i wille.

Ale był podobno akowcem, a akowcy mieli po wojnie przegwizdane. Albo musieli z Polski Ludowej uciekać, albo kończyli w więzieniu. A tu jeden akowiec był hołubiony - DLACZEGO?
    >

--
  • riki_i 28.02.18, 22:19
    Bo organizował studia uzupełniające dla partyjniaków na Politechnice. Chluby nie przynosi, ale o jednak co innego niż działalność Fejgina, Romkowskiego czy Brystygierowej.

--
  • mdro 01.03.18, 09:01
    Za organizowanie studiów i bycie wykładowcą na PW willi się nie dostawało big_grin. Trzeba było mieć jeszcze wujka...

--
    Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują oraz etatowego ematkowego trolla kaz_nodzieja
  • lea.letizia 01.03.18, 10:19
    Myslisz ze tylko tyle?
    Jakos watpie, ze za tak slabe zaslugi tak hojnie go wynagrodzili
  • ichi51e 01.03.18, 07:27
    Bo budowal PRL - ktos musial.

--
  • szarsz 01.03.18, 09:19
    Aaaaaacha. A we Wrocławiu zadyma. Pisiurski wojewoda obrzuca gownem profesora Kuczyńskiego. Tego ze Lwowa, który rzeczywiście organizował życie uniwersyteckie we Wrocławiu. Pierwszego rektora połączonych politechniki i uniwersytetu. Dzięki któremu pierwszy wykład odbył się już w listopadzie 45...

• taniarada 01.03.18, 09:28
    Wyjaśnili tylko za jakie małe pieniądze zbrodniarz i pachołek Moskwy kupił sobie prawie kamienicę,gdzie mieszkało pięć rodzin.Amen.
  • tanebo2.0 01.03.18, 09:35
    Kaczyński?
  • tiszantul 28.02.18, 21:44
    Dzięki temu materiałowi kolejna część społeczeństwa dowie się, kim jest Monika Olejnik i jakie środowiska reprezentuje.
  • taniarada 28.02.18, 22:20
    tiszantul napisała:

> Dzięki temu materiałowi kolejna część społeczeństwa dowie się, kim jest Monika
    > Olejnik i jakie środowiska reprezentuje.
    Ameryki nie odkryłaś.Wystarczy wyszukiwarka.I jest tego tony.Nie wszystko jest prawdą,jak to w necie.Ale pani MO święta nie była.Bujała się w świecie gdzie szary człowiek nie sięgał.Opluwała wszelakie świętości.W jej programie pojawiały się największe łotry z polityki.Pozdrawiam.
  • asia-loi 28.02.18, 22:27
    taniarada napisał(a):

> Ameryki nie odkryłaś.

taniarada, jeszcze się nie zorientowałeś, że tiszantul to facet i jest zagorzałym zwolennikiem PiS.

--
  • szarsz 01.03.18, 09:40
    > Bujała się w świecie gdzie szary człowiek
    > nie sięgał

To całkiem jak Kaczyńscy.
  • ewawzywa07 02.03.18, 09:10
    Dziennikarz ma prawo rozmawiać z róznymi ludźmi - i "łotrami" i swiętymi. No chyba, ze wprowadzimy cenzure. Jeżeli nie chce widziec kogos w TV to mam do dyspozycji pilota. Czy jeżdziła po swiecie? Pewnie tak. Miała na to pieniądze, bo zarabiała. Wiesz, mnóstwo tzw szarych ludzi jeżdzi wszędzie. Moja wcale nie taka znów zamożna koleżanka wyjechała do Nowej Zelandii. Ja wszystkie zarobione pieniądze wydaję na podróże. I co w tym złego????
  • riki_i 02.03.18, 12:38
    Jest różnica czy rozmawia się z kimś na klęczkach czy też tak jak rozmawiał Gembarowski z Marianem Krzaklewskim.

--
  • paskudek1 28.02.18, 22:21
    No KIM jest? Że ojciec taki a nie inny? No rzeczywiście zarzut wręcz na karę więzienia.

--
  • mdro 01.03.18, 09:02
    Już nie mówiąc o tym, że riki mocno ojca Olejnik awansował big_grin, a taki niby zorientowany...

--
    Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują oraz etatowego ematkowego trolla kaz_nodzieja
  • koronka2012 28.02.18, 22:17
    Jak kupujecie mieszkanie na wolnym rynku, to sprawdzacie życiorys poprzedniego właściciela? hmmm, ja zawsze myślałam, że się sprawdza księgi wieczyste i czy nie ma zadłużenia, ale co ja tam wiem....
    Jak ktoś chce mieszkać w konkretnym miejscu, gdzie rotacja mieszkań jest znikoma, to kupi pewnie i od samego diabła bez większych rozkmin.
  • riki_i 28.02.18, 22:32
    koronka2012 napisała:

> Jak kupujecie mieszkanie na wolnym rynku, to sprawdzacie życiorys poprzedniego
    > właściciela? hmmm, ja zawsze myślałam, że się sprawdza księgi wieczyste i czy n
    > ie ma zadłużenia, ale co ja tam wiem....
    > Jak ktoś chce mieszkać w konkretnym miejscu, gdzie rotacja mieszkań jest znikom
    > a, to kupi pewnie i od samego diabła bez większych rozkmin.

Hmmm, jesteś córką hodowcy gołębi. Kupujesz jakieś mieszkanie i okazuje się, że też od prominentnego hodowcy gołębi pocztowych. Zważywszy na ilość takich hodowców w dwumilionowej Warszawie oczywiście jest to czysty przypadek i w ogóle się nie znacie.

• tanebo2.0 28.02.18, 23:13
    Owszem. Może i tak być. Analogia jest tylko jedna - kupno kradzionego samochodu. Lecz jest jedno ale - jedyną przesłanką by coś podejrzewać może być niska cena auta. Jeśli kupujesz ferrari za milion to dlaczego miałbyś podejrzewać że jest kradzione?
  • riki_i 28.02.18, 23:17
    Kupiłem kiedyś porsche i niestety było trefne z wyciętymi numerami. Kupowałem normalnie w komisie, bez ekstra zniżek i nie przyszło mi do głowy, że handluje się tam lewym towarem.

--
  • issa-a 28.02.18, 22:57
    a co tu wierzyć, lub nie? przeciez na to ma dokumenty, jesli tak było. to nie jest tak, ze jedna baba drugiej babie, czyli jeden pisior drugiemu reżimowemu dziennikarzynie, rzuci gnojem.
    Oczywiscie, juz hieny pisiorskie sie zleciały bo moze gnojowka przylgnie na dłużej....
  • tiszantul 01.03.18, 01:22
    > Oczywiscie, juz hieny pisiorskie sie zleciały bo moze gnojowka przylgnie na dłu
    > żej....

Jak zwykle zdumiewa mnie aparat pojęciowy nowoczesnych Europejczyków, mimo to odpowiem. Warto przypomnieć, że autor zdecydowanie najbardziej wartościowych i merytorycznych wpisów w tym wątku riki wielokrotnie podkreślał swój, delikatnie rzecz ujmując, dystans do pisu, a z typowo pisiorskich hien zleciałem się tylko ja jeden. Dominuje klimat "mnie to powiewa", i, co ciekawe, wielka liczba wpisujących się, którym "to powiewa", więc kto się właściwie zleciał? Ja z rikim czy 20 obrończyń demokracji? Wręcz można by powiedzieć, że zleciały się osoby niezainteresowane tematem, natomiast bardzo zdeterminowane do propagowania przekazu "mnie to powiewa". Oczyma wyobraźni widzę te tytuły: TVN: "Nam to powiewa", "Newsweek": "to jakieś bzdury", "Gazeta Wyborcza": "o co Wam chodzi?", "Tygodnik Powszechny": "Mamy dosyć pisowskiego gnoju", Polsat: "przecież to czysty przypadek".
  • ras.szamra 01.03.18, 06:35
    To ja się zapytam wprost, jaki jest powód tego bicia piany? Ktoś złamał prawo? Jakieś zarzuty będą przedstawione Monice Olejnik?
    Bo na razie widzę dużo gadania po jednej i drugiej stronie, a konkretów średnio
  • paskudek1 01.03.18, 06:48
    No nie dostaniesz na to pytanie odpowiedzi bo musieliby ci powiedzieć że chodzi o bicie piany i obrzydzenie błotem. Nic więcej

--
  • issa-a 01.03.18, 09:52
    wiesz, pisuarze, z hienami nie mam nawet zamiaru gadać.
    nawet nie wiem jak szczekać nie będziesz, nie zmieni to mojego zdania, ze zrujnowaliscie kraj, na który ja też zapieprzałam a wy w 2 lata obróciliscie wszystko wniwecz, takimi miernotami jak plaszczak, jojo, świr i konus + klaka.
    Za (juz) klasykiem; wlazłeś na to forum i zdefekowałeś, szczerząc swoja gębę z moim plaszczem w ręku -wzorem twoich idoli prostackich chamów.
  • spanish_fly 28.02.18, 23:40
    Gó...burza, dla odwrócenia uwagi od tego, co robi PIS. Olejnik można nie oglądać, jak komuś nie odpowiada, można bojkotować całe TVN - niestety nic się od tego nie zmienia. PIS dalej rujnuje naszą ojczyznę, ordynarnie nas okrada, odbiera nam prawa, łamie Konstytucję i niszczy jedną za drugą ważną instytucję. Jeszcze rok czy dwa, i pisowscy aparatczycy i oligarchowie będą kupować te mieszkania w drogich lokalizacjach - coś z tymi premiami będą musieli zrobić.
  • tiszantul 01.03.18, 00:53
    spanish_fly napisała:

> PIS dalej rujnuje naszą ojczyznę, ordynarnie nas okrada, odbiera
    > nam prawa, łamie Konstytucję i niszczy jedną za drugą ważną instytucję

to jest piękne, jak tych wielkich słów, tych patetycznych lamentów nikt, zupełnie nikt nie słucha. Idź się pożal Niemcom. Lamentujecie od przegranych wyborów (wcześniej było 15 lat straszenia pisem) ponad dwa lata temu i w tym czasie poparcie dla pisu wzrosło. Kto wie, jaki byłby wynik sondaży, gdyby opozycja mniej histeryzowała i bardziej postawiła na budowanie wizerunku osób stabilnych psychicznie. Przy takiej opozycji kaczy geniusz może wypuścić trzech Macierewiczów i wciąż będzie do przodu wizerunkowo. Wybory za półtora roku i jakoś trudno uwierzyć, że się nagle ogarniecie. Mam nadzieję, że w kampanii nie obędzie się bez straszenia pisem. Warto także skrytykować Kaczyńskiego smile
  • tanebo2.0 01.03.18, 01:13
    Nie cała Polska to małomiasteczkowe drobnomieszczństwo.
  • spanish_fly 01.03.18, 07:41
    Żeby nie wiem jak beznadziejna była opozycja nijak to nie zmienia mojej oceny niszczycielskich działań PIS.
  • 71tosia 01.03.18, 00:43
    20-30 lat temu bogaci kupowali domy w Konstancinie, 20-10 lat temu kupowali przeszklone nowoczesne apartamenty, od kilkanastu lat modne zrobily sie mieszkania w kamienicach. Wiec wlasciwie co jest w tym dziwnego ze zamozni, celebryci kupili takie mieszkania? Jedni kupili je np. od firmy Fenix (firmy, ktora jak sie teraz okazuje ma swoje za uszami ale od lat rewitalizowala stare kamienice w Warszawie) a inni od znajomych znajomych. Pewnie Olejnik moglaby sie wykazac czujnoscia historyczna i mieszkania z wojskowo/policyjno/ubecka historia nie kupowac ale skoro nie jest to przestepstwem to dlaczego mialaby tego nie robic? Co innego gdyby wiedziala ze mieszkanie zostalo przejete w sposob nielegalny, sa do niego roszczenia, mieszkancow czysciciele z niego wyzucili - ale to chyba jednak nie jest to ten przypadek?
  • tiszantul 01.03.18, 01:07
    > Pewnie Olejnik moglaby sie wykazac
    > czujnoscia historyczna i mieszkania z wojskowo/policyjno/ubecka historia nie ku
    > powac

jaką czujnością, jak po pierwsze ona miała ojca majora SB, a mieszkanie było po szefie SB,
    po drugie jest dziennikarką, w wywiadach prezentuje się jako Niezwykle Dociekliwa Osoba, więc nie mogła nie wiedzieć. Kupiła na "wolnym rynku"? Może jeszcze nie miała pojęcia, że to resortowa kamienica, a może nigdy w życiu nie słyszała o SB, generale Ciastoniu i zamordowaniu Popiełuszki? A może po prostu była ROZTARGNIONA?

Jeśli mamy tu jakieś ofiary "wolnych mediów" i "niezależnego dziennikarstwa", podpowiadam tagi: roztargniony sąd najwyższy
  • tanebo2.0 01.03.18, 01:13
    A twój ojciec kim był?
  • claudel6 01.03.18, 23:27
    na pewno żołnierzem wyklętym big_grin
  • 71tosia 01.03.18, 01:41
    gdyby mi ktos zaproponowal mieszkanie w al. Szucha we wzglenie atrakcyjnej cenie, to o ile nie byloby to mieszkanie obciazone roszczeniami ani nie doszlo tam do dramatu z 'czyszczeniem' kamienicy, to nie przeszkadzalo by mi ani to ze przed wojna mieszkal tak endecki oficer, ani ze w czasie wojny oficer SS ani to ze po wojnie mieszkal tam general Ciaston. To ze mieszkanie kilkadziesiat lat temu wykupil ten komunistyczny general i komus pozniej odsprzedal jeszcze mniej, wiekszosc Warszawiakow, nie tylko generalow tak z mieszkaniami komunalnymi zrobila. Jaki jest wlasciwie poroblem z ta Olejnik, oprocz jak rozumiem nie podobajacego ci sie jej pochodzenia? Pytam zupelnie serio. Gdybym to mieszkanie kupila ja czy ty to byloby ok? Problem jest w mieszkaniu czy w Olejnik?
  • kropkaa 02.03.18, 00:16
    I jeszcze Al. Róż ⚘🌷⚘ Kilka nr.
  • issa-a 01.03.18, 10:07
    > jaką czujnością, jak po pierwsze ona miała ojca majora SB, a mieszkanie było po
    > szefie SB,

jakoś kamienice przejęte przez obrotnych braciszków, co prawda tylko PO Expressie Wieczornym, ale za to NALEŻACE DO CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA bo to majatek państwowy był, tak cie nie ruszają?
    Dodam tylko, ze te przejete kamienice są w najdrozszych w Warszawie lokalizacjach i warte sa majatek, a z czego obrotny braciszek ciagnie do dziś (za wynajem).
    Mam nadzieję, że wreszcie, popisuarze, ktos się do doopy dobierze obrotnemu i jego sekretareczce, która ma milionowe udziały w tychże, zastanawiające....widział ktoś sekretarkę - milionerke kiedys?
  • riki_i 01.03.18, 21:11
    issa-a napisała:

> zastanawiające....widział ktoś sekretarkę - milionerke kiedys?

ostatnio widziano podrzędną urzędniczkę w ministerstwie sprawiedliwości , Marzenę K. z kilkudziesięcioma milionami złotych na koncie
  • claudel6 01.03.18, 23:30
    Ty się lepiej przyjrzyj kontom podrzędnych urzędasów dobrej zmiany, którzy awansowali do zarządów największych i najbogatszych spółek Skarbu Państwa. bo oni po roku takiej "pracy" też będą milionerami.
  • riki_i 01.03.18, 23:32
    Marzenie K. tylko w ciągu 4 lat m.st. Warszawa wypłaciło ponad 38 mln zł.

Wątpię, aby którykolwiek janczar dobrej zmiany zbliżył się do tego rezultatu, nawet jak jest wójtem Pcimia zatrudnionym w Orlenie.

--
  • tiszantul 01.03.18, 01:38
    Warto też zaważyć, że gdyby nie riki (który nie jest matką), tematu na ematce by nie było. Jeśli jednak już się pojawił, natychmiast mieliśmy zlot internautek przekonujących, że "sprawa nie ma znaczenia". Rzućcie jeszcze tak z pięćdziesiąt nicków przekonujących, że "sprawa nie ma znaczenia". Tak dla pewności smile
  • 71tosia 01.03.18, 01:46
    ale problem jest w mieszkaniu ktore ma 'zle pochodzenie' czy w Olejnik ktora ma zle pochodzenie? Gdyby mieszkanie Ciastonia kupil bogaty Kowalski to byloby ok? Gdzyby Olejnik kupila w Al Szucha nie mieszkanie Ciastonia ale np jakiegos znanego artysty (tez doswali czasami mieszkania od wladzy na preferencyjnych warunkach) to byloby ok?
  • joa66 01.03.18, 08:41
    Warto też zaważyć, że gdyby nie riki (który nie jest matką), tematu na ematce by nie było. Jeśli jednak już się pojawił, natychmiast mieliśmy zlot internautek przekonujących, że "sprawa nie ma znaczenia"

tiszantul - a jak było z willą Kaczyńskich? znowu się zleci 50 nicków, żeby powiedzieć, że to zdarta płyta? Załóż wątek i wyjasnij czy Kaczyńcy willę kupili na wolnym rynku jak Olejnik czy dostali od komunistów? I za co?
  • claudel6 01.03.18, 23:33
    no to co się tak męczysz na tej ematce? ematka (helou! forum na portalu Agory) to nie jest przekrój społeczeństwa, twój suweren tu jest w mniejszości. idź sobie na fora braci Karnowskich to usłyszysz dokładnie swoją bajkę.
  • tanebo2.0 01.03.18, 23:50
    Taki przydział ma a webbrygadach
  • iberka 01.03.18, 07:05
    Biedna P.Olejnik. Jeszcze się okaże, że zabraknie na kolejne obcasy i nowy fascynator big_grin

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h6w1vt6qz.png
  • tanebo2.0 01.03.18, 07:20
    Kolejna która myśli woreczkiem żółciowym.
  • joa66 01.03.18, 08:30
    Obrzydliwe. Propaganda jak za Stalina.

Może ktoś wreszcie powie za co Kaczynscy dostali willę na Żoliborzu od komunistów?
  • tanebo2.0 01.03.18, 08:42
    Raczej Pol Pota
  • joa66 01.03.18, 08:44
    Wiesz riki, nie każdy chce mieszkać w 'apartamentowcu" gdzie połowa sąsiadów to prostytutki. Jeżeli kupuje się mieszkanie w starej kamienicy, to ta kamienica ma przeszłość. Jeżeli ta kamienica jest dobrze położona, to na pewno kiedyś mieszkali w niej komuniści, no bo kto miał mieszkać. W ten sposób każdy kto kupuje mieszkanie w takim domu jest potencjalnie powiązany z "komunistami'. Trzeba puknąć się w głowę.
  • mdro 01.03.18, 08:56
    A gestapowiec to żaden w niej aby nie mieszkał? Albo jakiś inny okupant...

--
  • niu13 01.03.18, 09:07
    Oczywiście, że mieszkał, bo cała al. Szucha to było za wojny gestapo. Ja bym naprawdę chciała zrozumieć, jakie konsekwencje należy wg obecnej władzy wyciągać z faktu, że córka sbeka kupiła mieszkanie od komunistycznej adwokat. No, jakie? Co z tego tak naprawdę wynika??
  • taniarada 01.03.18, 09:32
    niu13 napisał(a):

> Oczywiście, że mieszkał, bo cała al. Szucha to było za wojny gestapo. Ja bym na
    > prawdę chciała zrozumieć, jakie konsekwencje należy wg obecnej władzy wyciągać
    > z faktu, że córka sbeka kupiła mieszkanie od komunistycznej adwokat. No, jakie?
    > Co z tego tak naprawdę wynika??
    A o pani Brzeskiej nic nie wspomnisz.Tylko o gestapo.
  • pani-noc 01.03.18, 09:43
    Nie wycieraj sobie pisowskiej gęby panią Brzeską tylko odpowiedz na postawione przez niu13 pytanie.
  • szarsz 01.03.18, 09:48
    Ależ ten zmasowany atak nie ma na celu odpowiedzieć na żadne pytanie, tylko wyć i wyzywać innych. Mieszka! Uuuuuu, mieszka! Ukamieniować, bo przecież MIESZKA! I to GDZIE mieszka! Wicie rozumicie.
  • 71tosia 01.03.18, 11:21
    a Pani Jolanta Brzeska mieszkala w Alei Szucha? Czy może Olejnik kupila mieszkanie od czysciela kamienic, bo chyba nie do końca rozumiem te twój argument
  • niu13 01.03.18, 11:54
    To typowy pisiorski styl prowadzenia dyskursu: nie odpowiadamy na konkretne pytanie, tylko walimy w podsycanie konfliktu argumentami z d... Olejnik kupiła na Szucha? Ale za to Pani Brzeska zginęła niewinnie!! (co ma piernik do wiatraka). Rozdajemy pieniądze na nagrody dla debilnych ministrów? Ale za to PO żarła ośmiorniczki! I tak dokoluśka kręci się szczujnia.
  • asia-loi 01.03.18, 21:00
    taniarada napisał(a):

> A o pani Brzeskiej nic nie wspomnisz.Tylko o gestapo.

taniarada, córka Jolanty Brzeskiej jest obecna na tym forum.
    Nie waż się w swoich głupich postach, odnosić do niej. suspicious suspicious suspicious

--
  • tiszantul 02.03.18, 00:02
    > taniarada, córka Jolanty Brzeskiej jest obecna na tym forum.
    > Nie waż się w swoich głupich postach, odnosić do niej. suspicious suspicious suspicious

to oczywiste, że opozycja bardzo chciałaby usunąć nazwisko pani Brzeskiej z debaty publicznej, ale jak by Ci tu powiedzieć... łatwo nie pójdzie. To nie te czasy, kiedy mieliście monopol medialny i nie było internetu.

"nie waż się" - jakbym słyszał Unię Wolności, która 17 lat temu szczęśliwie wyleciała z sejmu, zdobywszy 3% poparcia. Później Frasyniuk próbował ratować, z wynikiem 2%. Wałęsa też próbował, z wynikiem 1%. Tak że czekamy na powrót Waszych bohaterów, pana dwa procent i pana jeden procent, od ponad piętnastu lat poza polityką.
  • kropkaa 02.03.18, 00:20
    A ty Tiszpisnull nadal masz nadzieję, że propagandowym klikaniem dorobisz się na kamienicę. No niestety, nie ten poziom co Olejnik.
  • asia-loi 02.03.18, 17:46
    tiszantul napisała:

> > Nie waż się w swoich głupich postach, odnosić do niej. suspicious suspicious suspicious 2;
    >
    > to oczywiste, że opozycja bardzo chciałaby usunąć nazwisko pani Brzeskiej z debaty publicznej, ale jak by Ci tu powiedzieć... łatwo nie pójdzie. To nie te czasy, kiedy mieliście monopol medialny i nie było internetu.

Wszyscy chcemy, aby mordercy Jolanty Brzeskiej zostali złapani, osądzeni i ukarani.
    A Ty jesteś perfidny, wykorzystując jej nazwisko w tej dyskusji.

--
  • tanebo2.0 01.03.18, 10:07
    Do PiSowców - nie bronię łowców kamienic. Nie bronię dzieci notabli. Natomiast to czego będę bronił do upadłego to prawo własności. Olejnik zabiorą to dlaczego mi mieliby nie zabrać? Skąd mam wiedzieć że pewnego dnia nie przyjdzie jakiś wygolony kibol do mojego domu i nie powie:"ładny dom macie tanebo. Ale wybudowany z resortowej cegły. Więc go wam zabierzemy. Tą rzeźbę w przedpokoju zostawcie bo żonie się podoba"?
  • tiszantul 01.03.18, 12:44
    tanebo2.0 napisał(a):

> Do PiSowców - nie bronię łowców kamienic. Nie bronię dzieci notabli. Natomiast
    > to czego będę bronił do upadłego to prawo własności. Olejnik zabiorą to dlaczeg
    > o mi mieliby nie zabrać? Skąd mam wiedzieć że pewnego dnia nie przyjdzie jakiś
    > wygolony kibol do mojego domu i nie powie:"ładny dom macie tanebo. Ale wybudowa
    > ny z resortowej cegły. Więc go wam zabierzemy. Tą rzeźbę w przedpokoju zostawci
    > e bo żonie się podoba"?

No i proszę, kolejny punkt programowy dla opozycji. Schetyna może obiecać ludziom zwrot nieruchomości skonfiskowanych przez pis. Słyszałem, że w Gołdapi PiS skonfiskował całe osiedle mieszkaniowe (17 bloków), ale musiałbyś sprawdzić.
  • tanebo2.0 01.03.18, 13:28
    Śmieszy cię prawo własności?
  • lea.letizia 01.03.18, 13:48
    Oczywiscie, ze smieszy. Jak kazdego kto niczego sie nie dorobil i nie dorobi
  • ewawzywa07 03.03.18, 14:26
    Byłoby śmieszno gdyby nie było straszno!
  • dyzurny_troll_forum 01.03.18, 10:38
    riki_i napisał:

> Poniżej wieści (zaczerpnięte z reżimowej tv) odnośnie 150 metrowego mieszkania
    > Pani red. Moniki Olejnik w budynku przy ul. Szucha w Warszawie.

Riki, a Ty nie jesteś przypadkiem resortowy? Jakie szkoły Ty masz? Nie dobre komunistyczne placówki przypadkiem? Gdzie karierę robiłeś?
    Opowiedz nam tu ładnie, jak księdzu* na spowiedzi, jak to było?

* wydaje mi się, że wywaliliście komentarz syna księdza o księdzu Popiełuszce, nieładnie towarzysze z Czerskiej, nieładnie - pamiętajcie tylko prawda was wyzwoli
  • spanish_fly 01.03.18, 10:43
    Riki jest po prostu rozgoryczony, że sam nie ma takiego mieszkania w takiej lokalizacji. Trzeba było iść w politykę.

Zobacz, jak sobie niektórzy potrafią radzić:

wiadomosci.wp.pl/siedem-mieszkan-jana-marii-jackowskiego-6037180172944513a
  • riki_i 01.03.18, 13:55
    Sam zgłosiłem jego post. Pisanie, że szkoda iż ubecy nie zabili ich więcej to wyjątkowe draństwo.

--
  • biceps_of_steel 01.03.18, 16:44
    A kto takim bydlęciem się tu okazał?
  • tiszantul 01.03.18, 17:12
    biceps_of_steel napisał:

> A kto takim bydlęciem się tu okazał?

syn księdza
  • ewawzywa07 01.03.18, 10:47
    Weźmy Monike Olejnik. Mozna ja lubic lub nie, ale jest znana dziennikarką i bardzo aktywną w prasie ( wczesniej w radiu) i TVN. Mozna te media lubic lub nie, ale jest zatrudniona. Stacja prywatna więc ma kontrakt gwiazdorski. I nic nikomu do tego. Widocznie TVN to się opłaca.
    Zarabia. Zarabia duzo. Powiedzmy, że 25 tys miesięcznie. Do tego pisze. Tez duzo i tez nie za darmo. Ma mieszkanie - powiedzmy 160 metrowe. 1m2 takiego mieszkania to z grubsza 20 tys ( może trochę więcej). 160 m2x25 tys= 4 mln złotych Duzo, nawet bardzo dużo, ale nie jak na bardzo dobrze zarabiająca dziennikarkę.
    Pierwsza z brzegu reprywatyzowana kamienica jest warta więcej.
    Monika Olejnik jest wiarygodna dla banku własnie ze względu na jej dochody.
    Jej miesięczne wynagrodzenie to 0,5% wartości mieszkania ( 4 mln=100% to 20.000 zł=0,5%)
    Dlaczego nikogo nie dziwi, ze pan Krzysio mieszka w mieszkaniu o powierzchni 65 m2 ( w dość dobrej dzielnicy w Krakowie - 1m2- 8 tys zł)- czyli za 520.000 zł. Pan Krzysi zarabia 3 tysiące czyli 0,57% wartości mieszkania. Prawie to samo. Pan Krzysio jest drobnym urzędnikiem. Pracuje od 8.00 do 16.00. Nikt go nie zna, prócz szwagra i sąsiada. Jego inwestycja nie wzbudza emocji.
  • biceps_of_steel 01.03.18, 19:21
    Nikt nikomu kto zarabia 3 tysiące nie da takiego kredytu.
  • tanebo2.0 01.03.18, 21:08
    OK. Chcesz zarabiać tyle co ona? Idź do tv i powiedz że będzie prowadzić audycje...
  • ewawzywa07 02.03.18, 08:33
    Oczywiście, że nie da. Pan Krzysio mógł dostać spadek po cioci i zainwestować w mieszkanie, mógł miec rodzinne, zarobione przez lata pieniądze i jakos to nie budzi emocji.
  • ewawzywa07 01.03.18, 10:52
    I druga Monika - Jaruzelska. Pracuje, zarabia. Jej ojciec, jakkolwiek by go oceniac pełnił najwyższe funkcje w Polsce. Zarabiał. Zarabiał dobrze. Miał oszczędności. Miał jedyna córkę. Jej mieszkanie to też coś w granicach 4 mln złotych. Czy to jakies dziwne, nienormalne, patologiczne, że rodzice zostawiają swoim dzieciom spadek, majątek, coś czego się dorobili. Tak samo dorobił się ojciec pani Marysi, który prowadził firmę produkującą guziki. I tez zostawił pani Marysi spadek. Dlaczego nikogo nie dziwi, ze pani Marysia kupiła sobie domek nad jeziorem/ w górach/albo mieszkanie w apartamentowcu?
    Pani Monika Jaruzelska tez ma dochody. Z pracy. I tez jest wiarygodna dla banku jesli spełnia kryteria.
    A kto od kogo kupił mieszkanie? Jeżeli kupił na wolnym rynku to mógł od kazdego kto sprzedawał.
  • ichi51e 01.03.18, 11:07
    O dobry przyklad

Monika Jaruzelska, stylistka, lubi wszystko, co ma duszę – stare podwórka, swoją oborę z czerwonej cegły, mieszkanie w kamienicy po pewnym generale i mahoniowe biurko od babci, które ośmieliła się pomalować na szaro.” az strach sie zastanawiac co to za general... i jeszcze bawila sie jako dziecko z corkami p Radziwill! Przypadek?
    www.weranda.pl/styl-zycia-new/znani-i-lubiani-o-domu/chodz-opowiem-ci-historie

--
  • ichi51e 01.03.18, 11:08
    “ama mieszkam w miejscu, o którym zawsze marzyłam. Niedaleko Łazienek, w starej kamienicy z lat trzydziestych, wybudowanej podobno z inicjatywy marszałka Piłsudskiego. Żyli tu wyjątkowi ludzie: premier Walery Sławek, Mira Michałowska, Stefan Kisielewski. Mieszkanie odkupiłam od rodziny pewnego generała. I wtedy przypomniałam sobie, że w tej kamienicy bywałam już jako dziecko, u państwa Garlickich. On był wziętym ortopedą, a pani profesorowa piekła rewelacyjne torty orzechowe. Ich piękny apartament kojarzył mi się z wielkim światem. Po latach to miejsce do mnie wróciło.” to wszystko przypadek??

--
  • mdro 01.03.18, 11:36
    No ale co w związku z tym? Że bywała w tej kamienicy jako dziecko, u znajomych rodziców? I że kojarzyło się jej to z "wielkim światem" i gdy miała pieniądze i okazję, to sobie tam mieszkanie kupiła? Myślisz, że sprzedający brał pod uwagę koneksje rodzinne i wspomnienia pani Moniki, a nie zaproponowaną przez nią cenę? Że nie sprzedałby za podobną panu Januszowi, obrotnemu przedsiębiorcy spod Warszawy?

--
  • ichi51e 01.03.18, 12:10
    No wlasnie ja ironicznie. Bo wydaje mi sie ze pula mieszkan i ludzi ktorzy moga sobie na nie pozwolic w Warszawie nie jest duza. I tak w biznesie i „swiecie celebryckim” wszyscy sa ze soba jakos spokrewnieni. Zadlo kuzynka Malysza. Naprawde jak poszukac to jakis zwiazek sie znajdzie.

--
  • tanebo2.0 01.03.18, 12:17
    Ale jeśli będziesz mieć 10 milionów to możesz sobie to mieszkanko kupić. Nie sądzę że by ci odmówili pod pretekstem że cię nie znają. Twój problem polega więc na braku kasy. No sorry ale nie każdy może być gwiazdą. Jeśli bozia nie obdarzyła talentem to trzeba zapierd... w fabryce.
  • ichi51e 01.03.18, 12:21
    No mozesz. Tyle ze jakos dziwnym trafem u nas przypadkowych milionerow typu z garazu do apartamentowca cos malo...

--
  • tanebo2.0 01.03.18, 12:27
    I tu cię boli. Weź kredyt załóż start up a nie jęcz. Im się udało biztok.money.pl/akademia-biznesu/artykul/25-przykladow-ze-kariera-od-zera-do,93,0,2201693.html ale oni zamiast jęczeć coś robili.
  • ichi51e 01.03.18, 12:35
    Czy ja jecze? Ja akurat chce kupic mieszkanie w kamienicy i aktywnie szukam.

--
  • riki_i 01.03.18, 13:46
    Ależ nie porównuj góralskich wioch z Warszawą! W Wiśle mieszka 11 tysięcy mieszkańców, na takim Ursynowie (jedna z 18 dzielnic Warszawy) 150 tysięcy osób!!!

--
  • ichi51e 01.03.18, 16:49
    Chyba cos ci sie zle podczepilo?

--
  • riki_i 01.03.18, 17:26
    Drzewko to jest dramat, często wariuje. Z drugiej strony cytowanie w każdym poście, postu do którego człowiek chce się odnieść strasznie zamula lekturę. Ta moja uwaga była reakcją na poniższy post:

ichi51e 01.03.18, 12:10
    No wlasnie ja ironicznie. Bo wydaje mi sie ze pula mieszkan i ludzi ktorzy moga sobie na nie pozwolic w Warszawie nie jest duza. I tak w biznesie i „swiecie celebryckim” wszyscy sa ze soba jakos spokrewnieni. Zadlo kuzynka Malysza. Naprawde jak poszukac to jakis zwiazek sie znajdzie.

• riki_i 01.03.18, 13:49
    Nie wiem, mdro. Natomiast gdybym ja miał podobne korzenie jak Pani Olejnik, to raczej uciekałbym jak najdalej od takich kamienic i ich lokatorów. Czy ona nie przewidziała tego, że to wszystko wyjdzie i jeszcze bardziej ugruntuje opinię o niej jako o "córce resortu"?

--