Dodaj do ulubionych

skąd tyle jadu na forum?

07.03.18, 12:22
Kiedyś było forum, na którym nie ziało się jadem. Kto był, ten wie.
Czytam, czasem piszę, ale nadal mnie dziwi ilość hejtu i dokopywanie sobie nawzajem.
Chyba szkoda czasu i nerwów na pyskówki z nieznajomymi. Są tu sensowne babki, jest kilka takich co to pazurami po oczach. Po co się tak pieklić i dokopywać?
Edytor zaawansowany
  • alicia033 07.03.18, 12:35
    skontowni.
  • edelstein 07.03.18, 12:36
    lubie to😂

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • zona_mi 07.03.18, 12:44
    Raczej z jadalni.

• zlababa35 07.03.18, 13:04
    Chyba z pastwiska albo chlewika w niektórych przypadkach tongue_out.

--
    Cosmo znów zdjął rękawiczkę i przyjrzał się swojej dłoni. Zdawało się, że na palcu pojawił się zielonkawy odcień ? zastanowił się, czy w stopie pierścienia nie występuje miedź. Ale sunące w górę ramienia różowe, prawie czerwone pasma wyglądały bardzo zdrowo.
  • butch_cassidy 07.03.18, 14:36
    Proszę nie obrażać przyzwoitych zwierzątek! smile
  • zlababa35 07.03.18, 14:45
    Racja! Przyzwoitych i pożytecznych!

--
    Cosmo znów zdjął rękawiczkę i przyjrzał się swojej dłoni. Zdawało się, że na palcu pojawił się zielonkawy odcień ? zastanowił się, czy w stopie pierścienia nie występuje miedź. Ale sunące w górę ramienia różowe, prawie czerwone pasma wyglądały bardzo zdrowo.
  • ichi51e 08.03.18, 08:34
    Kazdy o sobie suspicious

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • 7katipo 09.03.18, 20:18
    Albo z jadowni wink
  • jola-kotka 07.03.18, 12:46
    Taka faza
  • satoja 07.03.18, 12:58
    Panie wchodzą w okres menopauzalny tongue_out Ty się ciesz, że tylko tyle kwasów. Za kolejne 20 lat to tu będzie prawdziwy wylew złości i frustracjitongue_out
  • jeszcze_blizniaki 07.03.18, 13:06
    To wtedy będzie forum ebabcia...
  • kochamruskieileniwe 07.03.18, 15:01
    Jeżeli forum będzie istniało jeszcze- przyjdą nowe forumki. Zapewne będą to dzieci obecnej e-matki suspicious

Od dłuższego czasu zastanawiam się (niekiedy, w ramach rozrywki podczas bezsennej nocy) co napiszą dzieci dzisiejszej ematki.
    Zeby nie było - jeżeli syn mój dopadnie to form, też mnie ciekawi, co by napisał...suspicious
  • heca7 07.03.18, 15:33
    Moja 16 latka już lubi sobie zajrzeć na to forum żeby zobaczyć co tam mama napisała wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • kochamruskieileniwe 07.03.18, 18:55
    hmm.... nic kontrowersyjnego nie piszesz smile
    Ciekawe jakie zdanie będą miały dzici co "ostrzejszych" forumek. Takie, które nie owijąją w bawełnę i wykładają swoje poglądy i racje "kawa na ławę" suspicious
  • rosapulchra-0 07.03.18, 18:58
    Moje córki czytują forum. Mają wyrobione zdania na temat niektórych forumek.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • kochamruskieileniwe 07.03.18, 19:17
    Uściślę, chodzi mi o np - konfrontację tego co matka pisała z rzeczywistością. Np w kwestii metod wychowawczych. smile
  • rosapulchra-0 07.03.18, 20:12
    Rzadko się wypowiadam na temat kwestii wychowawczych, ale jak do tej pory nieścisłości żadnych nie było i raczej nie będzie, bo to już dorosłe kobiety i żyją samodzielnie.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • kolpik124 07.03.18, 19:25
    a co myślą na temat twojej obciachowej sagi?

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • bergamotka77 07.03.18, 20:37
    A jakie mają na temat mamusi , ktora odbija zajętego chłopa z żoną w ciąży? 🤔Ja bym się na twoim miejscu za wzór cnót nie stawiała big_grin

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • heca7 07.03.18, 21:17
    Niektóre dzieci będą na pewno zdziwione. Bo nie każda matka w realu jest taka odważna i wygadana wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • bergamotka77 07.03.18, 21:38
    Moje nie beda zdziwione bo mnie znają. Starszy wie że siedze czasem na ematce więc zna to forum i może wejść i poczytać bo zna mojego Nicka. Czasem mu czytałam posty, które jego dotyczyły bo nie wiedziałam czy się zgadza były o tym pisać. Problemu nie miał. Mało tego, zna sprawę z moim eksem Hiszpanem i wie, że na ematce był o tym wątek. Dziś jest prawie dorosły i myślę że zrozumiałby . Myślę, ze szanuje nas za to, że wyszliśmy z tego kryzysu obronną ręką, widzi, że się kochamy i wspieramy i nie wstydzimy się o tym mówić, że była taka sytuacja i przyznać do błędu. Ba przeprosić ze narazilismy ich na stres. Może to będzie dla niego lekcja, ze da się utrzymać związek jeśli ludziom na sobie naprawdę zależy. A nawet uczynić go jeszcze lepszym.

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • 89mumin 07.03.18, 13:13
    Też się nad tym zastanawiam, nie rozumiem. Częściowo to chyba efekt tego, że agresja jest bardziej widoczna niż zrównoważone głosy w dyskuji, a jednocześnie napędza kolejne skrajności, co chyba zniechęca do jakiejś rozsądnej rozmowy.

--
    Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można.
  • jeszcze_blizniaki 07.03.18, 13:38
    Tak.
    A tu łatwo komuś nawtykać bez konsekwencji i sobie ulżyć. Tylko wtedy rozmowa właśnie schodzi na dyskusję poboczne i odechciewa się gadać.
  • latarnia_umarlych 07.03.18, 18:58
    "Częściowo to chyba efekt tego, że agresja jest bardziej widoczna niż zrównoważone głosy w dyskuji"

To prawda, tę agresję uprawia właściwie tylko kilka niezrównoważonych dowalaczek. Nie powinno się im odpowiadać, ale niestety często normalne forumki wdają się w dyskusję i sytuacja się nakręca.

--
    http://i.giphy.com/xTiTnIfXulQHRJTNJu.gif
  • jeszcze_blizniaki 07.03.18, 21:13
    Dokładnie. Olewać dowalaczki. Tylko czasem trudno wytrzymać.
  • kotomama 07.03.18, 14:21
    Ahhh te stare dobre czasy co ich nigdy nie było.

--
    http://www.izrael.badacz.org/dodatkowe/flaga%5Br1%5D.gif
  • asia_i_p 07.03.18, 17:36
    Akurat te były, Koto.
    Parę miesięcy temu czytałam wątek z jakimś kontrowersyjnym pytaniem - zabij mnie, nie pamiętam jakim, ale pamiętam wrażenie, jak miło wszyscy odpowiadają i jak nikt się nie czepia. Potem spojrzałam na datę.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • iwoniaw 07.03.18, 18:19
    Tak, zapewne to wątek, gdzie zła cenzura wycięła te wszystkie fajerwerki swobodnych wypowiedzi, które przecież są samym kolorytem i co w ogóle komu przeszkadzają big_grin

Na forum jestem już tak długo, że teoria, jakoby kiedyś "nie było jadu" może mnie jedynie śmieszyć, nawet gdybym nie widziała tych wyciągniętych z otchłani "kulturalnych i merytorycznych" wątków w całości, jak wyglądały "na bieżąco". Kto tu bywał przed laty, doskonale wie, o czym piszę.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • 89mumin 07.03.18, 19:57
    To nie jest tak, że kiedyś jadu nie było, ale mam wrażenie, że nieco zmieniły się proporcję. Ja te powiedzmy 10 lat temu czytywałam dość regularnie inne fora na Gazecie, a na emamę zaglądałam sporadycznie i odkąd pamiętam emama to było jedno z niewielu forów, na których dyskusje toczyły się "na żywca", a nie w tempie 1 post na godzinę albo dziennie. I pamiętam też kłótnie, być może leciały nawet wyzwiska. Natomiast mam wrażenie, że tych wątków z 'jatkami' było mniej, powiedzmy że z tego co zapamiętałam, to zdarzał się taki jeden na pierwszej stronie. Teraz ta proporcja jest delikatnie inna.

--
    Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można.
  • iwoniaw 07.03.18, 21:02
    Jedyne, czego naprawdę nie było, to tabunów trolli politycznych klepiących posty bez ładu, składu i związku z tematem. I nawet jeśli toczyły się emocjonalne dyskusje (z postami do wycięcia jak najbardziej), to między żywymi ludźmi z autentycznymi poglądami, a nie pół wątku wklejek prop-agitek. To owszem, tak. No i faktycznie w 2003 nikt nie wywlekał postów sprzed dekady, ale to jakby z innych powodów niż szlachetność charakterów i brak pamiętliwości wink

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • taki-sobie-nick 08.03.18, 00:06

Teraz ta proporcja jest delikatnie inna.

Nieco inna. "Delikatnie" tu nie pasuje. Ja też z tych, co mają wrażenie, że ilość jadu wzrasta.
  • asia_i_p 07.03.18, 20:10
    Nie chodzi o język.
    Nie pamiętam tematu. Ale z pytania wynikało, że kobieta nie jest idealna, a większość postów było z odpowiedzią na pytanie, które zadała, a nie z tłumaczeniem, dlaczego to wszystko jej wina.
    Jak się ktoś wkurzył, to wyzwiska może i latały, ale nie było takiej totalnej krytyki. Ona była na Niemowlaku i stamtąd uciekałam tutaj, bo tutaj można było się przyznać do nieidealności i po przeczytaniu odpowiedzi nie poczuć się gorzej. Teraz moim zdaniem się nie da.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • lady-z-gaga 07.03.18, 14:26
    >Kiedyś było forum, na którym nie ziało się jadem. Kto był, ten wie.

Ciekawe, co się z nim stało. Czyżby umarło?
    Tyle osób boleje regularnie nad jadem i pyskówkami, a jednak nie potrafią utrzymac przy życiu porządnego forum, za to przyczyniają się do rozkwitu tego siedliska niegodziwości, na jakim jesteśmy. Cuda, panie, cuda....
  • heca7 07.03.18, 14:40
    Dokładnie. Gdzie są te wszystkie fora ze spijaniem sobie z dzióbków i głaskaniem po główkach?

--
  • alpepe 07.03.18, 14:58
    zdechły

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • zlababa35 07.03.18, 17:16
    No, skoro nie widzicie żadnej różnicy między spijaniem sobie z dzióbków a menelskimi odzywkami... wink

--
  • lady-z-gaga 07.03.18, 18:15
    a co dokładnie chciałaś powiedzieć? wink
  • zlababa35 07.03.18, 18:33
    Dokładnie właśnie to. Można pisać wrednie, kąśliwie, uprawiać ostre potyczki, a niekoniecznie obrzucać otoczenie g... w napadzie agresji. Między slodzeniem sobie nawzajem a smrodzeniem w cudzych wątkach jest milion możliwości. Niektóre osoby tutaj piszące mnie po prostu brzydzą.

--
  • alpepe 07.03.18, 14:27
    Że które niby, które? Bo jeśli ematka, to ja jestem na forum od chyba 2003 i na ematce żmije były zawsze.

--
    Tak walczę ze złem
  • vasaria 07.03.18, 14:43
    jestem na ematce od 2000 roku smile. pamiętam jak nastąpił rozłam i część przeniosła się na magiel. ale chyba coś z tym maglem nie wyszło.
  • heca7 07.03.18, 14:53
    Był wielki foch i magiel się zamknął wink

--
  • alpepe 07.03.18, 14:57
    pytanie, pod jakim nickiem, chłe, chłe.
    Myślałam, że pierwsze fora to 2001.

--
    Tak walczę ze złem
  • jeszcze_blizniaki 07.03.18, 14:53
    Dla emam nieziejących jadem, po prostu
  • alpepe 07.03.18, 14:58
    no, czyli bery i bojki śląskie, podsumujmy, tu nigdy nie było inaczej, tylko czasem jest to bardziej widoczne.

--
    Tak walczę ze złem
  • zlababa35 07.03.18, 17:12
    Czym innym są żmije, a czym innym szambiarki pracujące pełną parą wink.

--
  • larrisa 07.03.18, 14:59
    Internet wstąpił pod strzechy...stał się po prostu ogólnodostępny a co za tym idzie pojawiły się również prymitywy, które nie mają szans zaistnieć w inteligentnej dyskusji, więc jadą na zasadzie "skoro nie mogę być mądra przynajmniej będę kontrowersyjna".
  • fadilla 07.03.18, 15:11
    Przegapiałaś poprzednie pyskówki.

--
    W Iranie obowiązuje prawo szariatu, a z tym prawem się nie dyskutuje. by lady-z-gaga
  • tol8 07.03.18, 15:12
    Z zazdrości. Najbardziej atakowane są te zaradne. Najchętniej atakują podstarzałe, przed menopauzą. Odreagowują kiepski seks, brzydki wygląd, niepowodzenia dokopywaniem i wyciąganiem wątków nieprzychylnych autorowi. Po porcji jadu widać, kto nie zaznał dobrego seksu w nocy.

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • heca7 07.03.18, 15:36
    Jeśli zaradnością nazwać wynoszenie papieru toaletowego z pracy i blokowanie karty żeby booking nie ściągnął należności... tongue_out suspicious hehhe

--
  • ochacha 07.03.18, 15:52
    A dobry seks w dzień, albo jego brak też się pod to podciąga?
    Same schematy. Równie dobrze można byłoby powiedzieć, że z powodu burzy na Jowiszu i śniegu w Narnii.
  • ewa_mama_jasia 07.03.18, 19:24
    Też mam takie wrażenie. Jestem na forum już ponad 12 lat i naprawdę kiedyś było spokojniej. Teraz są dowalanki, często wszystkie rzucają się na jedną, wyciągają jakies sprawy sprzed lat, dowalaja dzieciom forumek. To jest wstrętne. Często tu pisze się o problemach i owszem, zdarza sie znaleźć wsparcie, ale częściej dostaje się op... Problem w tym, że jak czlowiek pisze o kłopotach, to jest słaby, wrażliwy. I dowalanie mu w tym momencie jest świńskim kopaniem leżącego. A najsmutniejsze jest to, że robią to te oswiecone, nowoczesne kobiety, spełnione, robiące karierę.

--
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • rosapulchra-0 07.03.18, 20:14
    Jest całkiem spore grono jatkogennych forumek, no i jeszcze istnieje owczy pęd. Jedna nada kierunek jatce i cała reszta leci jak popadnie.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • zlababa35 07.03.18, 20:18
    Ja tam za bardzo właśnie nie wierzę, że są spełnione wink. Ktoś, kto jest spełniony, nie będzie latał po wpisach do 5 lat wstecz i szukał "haków" na kogoś, bo ma w życiu ciekawsze zajęcia.
    Ostatnio mi się coś takiego tu przytrafiło i czuję się zażenowana poziomem rozmówczyni - która najpierw pozornie z obojętną, a nawet wręcz życzliwą ciekawością wypytywała mnie nt. mojej miesięcznej pracy w szkole, z której zrezygnowałam prędziutko i nie ukrywam powodów. A potem nagle, w zupełnie innej dyskusji, wcale nie na tematy osobiste, użyła całkiem od czapy argumentu, że byłam "beznadziejną nauczycielką", skoro już nie była w stanie inaczej mnie przedyskutować. A ta dyskusja naprawdę nie była aż tak istotna i nie takiego kalibru, żeby komuś wyciągać jakieś osobiste "potknięcia" (choć ja swoją decyzję widzę jako przejaw zdrowego rozsądku wink). I takiej niskiej argumentacji ad personam, która ostatnio tu króluje, jakoś nie ogarniam - po co komuś chce się w coś takiego bawić.

--
  • wielki_uscisk 07.03.18, 22:20
    ewa_mama_jasia napisała:

> A najsmutniejsze jest to, że robią to te oswiecone,
    > nowoczesne kobiety, spełnione, robiące karierę.

Z ich fb fotogalerii tak wnosisz? wink

Ludzie zadowoleni ze swojego życia chyba nie przeciągają innych pod kilem (czy jak się ten brzuszek statku nazywa).
    Dyżurna teoria to nieudany/nieistniejący seks - może to uproszczenie, ale jakaś wentylowana frustracja chyba musi występować (dlatego też moje powątpiewanie w Twoje słowa).
  • yenna_m 07.03.18, 20:15
    Bzdura.
    Jad był zawsze.
  • zlababa35 07.03.18, 20:20
    Jad - pewnie tak. Choć kiedyś chętniej czytałam samodzielną. Takie rzyganie g..., jak teraz - chyba nie. Jest różnica między osobami złośliwymi, ironicznymi, a psycholkami.

--
  • alpepe 07.03.18, 20:42
    pamięć Ci szwankuje, ot, co. Wyciąganie szczególików z przeszłości też zawsze było.

--
    Tak walczę ze złem
  • yenna_m 07.03.18, 21:24
    Wyciaganie szczególikow ale i grube lincze.
    W 2002 roku bodajże zlinczowano w dośc obrxydliwy sposób jedna dziewczynę, bo zawarła niestandardowy slub i wiodła dość nietypowe zycie, jako mama licznej gromadki.
    Babka fajna, pomocna, nieglupia.

I tak ciagle jest na ematce.
    Ino po prostu mniej sie pamieta to, co bylo pomyjami i wylewalo sie na cudze glowy.
  • ardzuna 07.03.18, 20:18
    Zapomniałaś napisać że "współczujesz naszym dziecią".
    Ci nowi w ogóle nie znają starych dobrych zwyczajów. Podniosłam stary wątek który ci wyjaśni "skond tyle jadó".

--
    Obecnie skłaniam się ku byciu zwiewną leliją, delikatną,
    przemęczoną, z fochami raz na jakiś czas a jednocześnie maksymalnie niezależną finansowo. /triss_merigold6/
  • ardzuna 07.03.18, 20:21
    Jeszcze garść wyjaśnień
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,86861557,86861557,Dla_czego_tyle_jadu_w_waszych_wypowiedziach_.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,18338493,18338493,Skad_w_nas_tyle_jadu_.html

--
    Obecnie skłaniam się ku byciu zwiewną leliją, delikatną,
    przemęczoną, z fochami raz na jakiś czas a jednocześnie maksymalnie niezależną finansowo. /triss_merigold6/
  • ardzuna 07.03.18, 20:25
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,73490476,73490476,Jad_na_forum_.html#p73539073
    --
    Gdyby moj xiaze malzonek takie akcje zaczal robic, zrobilabym podwojny wysilek lezenia i pachnienia i obrastania otoczenia w syf wkladajac sobie jego foch gleboko w cytopyge. /myelegans/
  • kropkacom 07.03.18, 20:36
    Wzruszyłam się.

--
    "Ponieważ jestem tylko ostatecznie człowiekiem
    Jesteś w końcu tylko człowiekiem
    Nie zrzucaj winy na mnie Nie zrzucaj twojej winy na mnie"
  • stolikowa 07.03.18, 20:29
    Pfff...ale co za brednie. Byłam tutaj sześć lat temu i był jad i chamstwo tak jak teraz. Nic się nie zmieniło w kwestii chamstwa na forum.
  • bergamotka77 07.03.18, 20:47
    Blagam regularnie powstają takie ubolewajace watki. Zale wylewa niejaka zlababa, która też potrafi dosr... choc w bialych rękawiczkach i myśli, ze to sie nie liczy. Gdyby tu bylo tylko lizanie się po cipkach to szybko bym się wypisała. To forum ma niepowtarzalny charakter. Zróżnicowany jak my wszystkie i to jest jego wartość - przestępstwem byłoby to korygować. Takie spectrum poglądów rzadko jest dostępne w jednym miejscu. Ja je niezmiennie uwielbiam choć dostałam tu po uszach nie raz i raz je opuszczalam ; ) No i chyba jestem zaradna wg tol bo jak zauważyła iziula często dostaję zyebki kompletnie bez podstaw bo napisałam to ja. Bo ktoś chce się wyżyć. Na zdrowie smile

--
  • zlababa35 07.03.18, 21:33
    O, cześć psychofanko big_grin. Interesujące, ile razy wspominasz mnie pisząc o forum. Jakaś mała obsesja?

--
  • bergamotka77 07.03.18, 21:44
    Nie jestem twoja psychofanka ale poznałam się na tobie smile Jako pierwsza mnie radośnie żegnalas i oblewalas opuszczenie forum choć okazałam ci dużo serca i miałam dużo sympatii dla Ciebie. Bo inne tak pisały to się chetnie podczepilas wnosząc toast za moje odejście . No niestety zostałam, tylko widzę Cię teraz w innym świetle. Lubisz zerować na innych i wszystkim wszystkiego zazdrościć - męża, auta, znajomych a nawert pincet plus.

--
  • edelstein 08.03.18, 08:32
    No wlasnie najbardziej jeczy zla baba,ktora lazi za mns krok w krok😂 to na pewno wina tarczycy,chiciaz czytajac ile ona paczkow zre to jednak za wysoki poziom cukru😂

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • obrus_w_paski 07.03.18, 21:43
    „Kiedyś, kiedyś”.
    Kiedyś to forum było nowe, pisało się pod IP i bez stałego nicka, nie każdy czuł się na siłach dowalać po IP typu „ośwolskie pcim dolny”.
    Zreszta jak tylko ludzie zaczęli się logowac + forum istniało na tyle długo ze można było prześwietlić jakiegoś forumowicza, zauważyć nieścisłości - wtedy zaczęły się dowalanki.
    Pamietam jeszcze jak byłam w liceum i często siedziałam na forum uroda. Jak „ruda na serio” się chajtnela i wysyłała do wszystkich zdjęcia ze swojego ślubu...Omg, co się potem działo na forum...a to było na początku 2000!
  • aj.riszka 08.03.18, 00:20
    Ktoś tu kiedyś wspominał, że ten jad, to takie działanie motywujące ma wink Podobno, regularnie wylewany: motywuje innych do bycia lepszym człowiekiem wink
  • taki-sobie-nick 08.03.18, 00:22
    aj.riszka napisała:

> Ktoś tu kiedyś wspominał, że ten jad, to takie działanie motywujące ma wink Podob
    > no, regularnie wylewany: motywuje innych do bycia lepszym człowiekiem wink

To był w błędzie, może najwyżej powodować zaburzenia psychiczne.
  • aj.riszka 08.03.18, 00:30
    Pamiętam, że to było napisane z przymrużeniem oka smile
  • taki-sobie-nick 08.03.18, 00:32
    aj.riszka napisała:

> Pamiętam, że to było napisane z przymrużeniem oka smile

Rozumiem, ale problem jest zbyt poważny, aby mrużyć oko.
  • muchy_w_nosie 08.03.18, 00:49
    Kurcze wole jad od "pieśni ku chwale ojczyzny". I już nie pamiętam dawnego forum, zawsze było dokopywanie a jak komuś się nie podobało to było drugie forum emama na kafeteri??? gdzie miodek z dziubków spijały sobie matki - kilka razy weszłam poczytać i mnie zemdliło - ale to z dychę lat temu było ... także ja kopaninę pamiętam od zawsze, tylko te 15 lat temu było więcej młodych lasek wink
  • taki-sobie-nick 08.03.18, 00:57
    muchy_w_nosie napisał(a):

> Kurcze wole jad od "pieśni ku chwale ojczyzny"

A ja widzę jeszcze inne możliwości.
  • jeszcze_blizniaki 08.03.18, 10:20
    Jest różnica między słodzeniem a poniżaniem.
  • 1maja1 08.03.18, 10:34
    Dokladnie!

--
    A ja lubie te zdj cia dzieci. Moze to kwestia tego ze sama mam male i fajnie wiedziec ze znajomym tez sie dobrze chowaja. za to cudze zwierzeta (zwlaszza te nad ktorymi ktos sie znecal) nic mnie nie obchodza
    by ichi51e
  • damajah 08.03.18, 01:12
    Jestem na forum od wielu lat (raz zmieniłam nick) z długimi przerwami i nie widzę różnicy. Jest jak było wink
  • lady-z-gaga 08.03.18, 07:16
    Szkoda że masz taki nowiutki nick. Można byłoby sprawdzić przy okazji, dla przykładu, jak powinno wyglądać kulturalne, życzliwe pisanie na forum. A tu du.a.
    Skąd brać wzorce, no skąd?
  • iwoniaw 08.03.18, 08:58
    lady-z-gaga napisała:

> Szkoda że masz taki nowiutki nick. Można byłoby sprawdzić przy okazji, dla przy
    > kładu, jak powinno wyglądać kulturalne, życzliwe pisanie na forum.

big_grin big_grin big_grin
    Milion na dziesięć, jak to piszą na forum big_grin

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • takamania 08.03.18, 07:27
    Rozmawiałam wczoraj z mężem o wątku hedny. Facet otarł się o różne g... w robocie ale go po tym go zatkało.
    Na pocieszenie uchylę rąbka tajemnicy sprzed wielu lat, że kilka takich wszystkowiedzących i przekonanych o swojej superzajebistości mamuś jak się ujawniło w realu to okazało sie,że było mocno sfrustrowanych zyciowo albo życie potem mocniej dojechało. Nie ma ludzi z idelanymi życiorysami.
  • edelstein 08.03.18, 08:35
    Dlaczego nie jestem zdziwiona,ze najbardziej nad poziomem forum"ubolewaja"te co sa aktywne podczas kazdej jatki i te z nowymi nickami😂

--
  • karola2122 08.03.18, 09:34
    Z powodu anonimowości. W oczy tego, co tu piszą, nikt nie powie, a anonimowość i brak bezkarności pozwalają na dowalenie ludziom. Zakładam, że każda z tych osób, co hejtuje, ma jakieś problemy, rodzinne, w pracy lub z własną osobowością.

Byłam kiedyś przez dłuższy na pewnym forum tematycznym, nie na gazecie. Kiedyś było bardzo OK, ale potem zaczęło się to, co tu, i było jeszcze gorzej. Kilka trolli zakolegowało się, był nie tylko hejt (i nie taki, jak tu, tylko o wiele gorszy, tu jeszcze są kwiatuszki), ale także pomówienia, znieważenia. Doszło do sprawy sądowej (udało się ustalić autora tych najgorszych wpisów, który zresztą usuwał konta i zakładał kolejne, z nowym nickiem), a forum praktycznie zamarło. Tuż po powstały 2 grupy tematyczne na FB, jedna ta hejterów (i niektórych naiwnych, myślących, że otrzymają tam pomoc i porady), druga normalna, i bardzo duża i aktywna, gdzie administratorami są osoby hejtowane przez tamtych, które bardzo uważają na atmosferę, usuwają wszelkich hejterów, i kontrolują, żeby oni (znani z imienia i nazwiska), ani ich koledzy, a także admini i moderatorzy tamtego forum nie reagujący na hejt, nie pojawili się na tej grupie. Poza tym, na FB nie ma anonimowości, rozmawia się z OSOBĄ, której zdjęcie widzisz (i nie tylko zdjęcie, dotykasz jej życia, o ile udostępniła na profilu), i atmosfera siłą rzeczy jest o wiele bardziej życzliwa.

A tamto forum.. cóż, RIP, chociaż szkoda, bo tam było sporo uporządkowanej wiedzy na temat. Ale atmosfera w ostatnich latach funkcjonowania była fatalna, gorsza, niż tu. Czyli jednak nie szkoda..
  • kropkacom 08.03.18, 10:37
    Bez pewnej dozy jadziku to forum nie byłoby by sobą big_grin Smutne jest to, że jest kilka nicków, które urządzają sobie igrzyska, gdy któraś ematka potrzebuje się wygadać. Celowo pisze - wygadać. Te igrzyska to z nudów i frustracji. Jestem pewna.

--
  • lady-z-gaga 08.03.18, 11:05
    Kropko, nie ma czegoś takiego, jak "wygadać" na publicznym forum. I mówię to, mimo, że wątku Hedny nie napisałam nawet jednej literki. Akurat w tym przypadku uznałam, że lepiej nie pisać nic, niż napisać coś niemiłego.
    Jednak forum służy do wypowiadania opinii i nie należy czynić zarzutu, że ktoś tę opinię publikuje. Nie każda krytyka jest hejtem, dokopywaniem, a tak, niestety jest traktowana. Paradoksalnie, nawet skrajne chamstwo jest mniej tępione.
    Broń boże nie wolno napisać czegoś, co zachwieje przekonaniem wątkodawcy o własnej racji, własnej krzywdzie i wyłącznie cudzej (obowiązkowo) winie. Wtedy natychmiast pojawi się oskarżenie o frustrację, zazdrość, albo inne podłe motywacje. Rozumiem, że czasem ktoś potrzebuje wyłącznie głasków, może powinna powstac jakaś gałąź forumowa pt "tutaj przytakujemy i piszemy tylko pozytywne/pochwalne komentarze" ? a moderację poprośmy, aby wycinała tam nawet za niewinne "nie masz racji"? i wilk będzie syty, i owca cała. Osoby, ktore nie mają ochoty na refleksję, chcą się tylko wyżalić, będą widziały, że gdzie pójść. A w innych wątkach pozwólcie się obiektywnie wypowiadać. Bo to jednak jest miejsce publiczne, nie kolanka mamusi, albo przyjaciółki. Nie naprawimy świata i nie spowodujemy, że internet będzie miejscem wyłącznie przyjaznym, a obcy, anonimowi ludzie będę zawsze dobrzy i sprawiedliwi. Trochę instynktu samozachowawczego nie zawadzi wink
  • kropkacom 08.03.18, 11:22
    Nie, nie... To forum jest i od wygadania, i od opinii. Sam nagłówek to sugeruje. Jest taki przekrój tematów i sposobów pisania, że na wszystko jest miejsce i czas. Jak będziemy wszyscy jechać na hamulcu ( wybacza, że po raz kolejny powtarzam to sformułowanie) to w końcu na sto procent będziemy czytać o wyimaginowanych problemach redaktorek oraz trolli.

--
  • kropkacom 08.03.18, 11:33
    Co do rzekomej frustracji to tak działa, że im mniej zgadza nam się życie w realu tym więcej ulewa się tu na forum. Jestem przekonana, że zdecydowana większość tak ma. Tak, nie jestem święta.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.