Dodaj do ulubionych

ZUS_postępowanie

08.03.18, 12:51
znalazłam trochę czasu więc opiszę moją historyjkę z ZUS-em, dla niektórych emam, które harpiowato mnie atakowały i zarzucały oszustwo ...Mam doświadczenia zawodowego ponad 10 lat, od kilku dobrych lat zarządzam dużymi zespołami, pracuję na stanowiskach dyrektorskich, jestem w zarządzie firmy. I przez tyle zapi..alania postanowiłam skoncentrować się na rodzinie.
Zmieniłam nową pracę, wynegocjowałam sobie bardzo wysokie wynagrodzenie i bach...pierwszego dnia w nowej pracy wieczorem zrobiłam test i okazało się, że jestem w ciąży. Ucieszyłam się i od 10-tego tygodnia jestem na zwolnieniu.
ZUS to wszystko zakwestionował urządzając sobie wielkie dochodzenie w mojej sprawie. Zebrałam dowody, pracodawca też je potwierdził. I ZUS umorzył postępowanie w mojej sprawie przyznając mi tym samym rację i wypłatę świadczeńsmile
Tym postem (bardzo w skrócie) chcę pokazać, że zajście w ciążę jest naturalnym procesem biologicznym, ludzie się rodzą niezależnie od tego kiedy i jak toczy się praca zawodowasmile
Nigdy nie oszukiwałam w tym temacie. Na szczęście się zdarzyło.
A Wam harpie powinno być łysosmilesmile
Edytor zaawansowany
  • spanish_fly 08.03.18, 12:55
    Jesteś na tym zwolnieniu dlatego, że się ucieszyłaś? Nie bardzo rozumiem. ZUS nie czepia się ciąży tylko zwolnienia.
  • stolikowa 08.03.18, 13:19
    no czepiał się, ale jestem po ,,wyroku'' oczyszczona z zarzutów. O to chodzi.
  • spanish_fly 08.03.18, 13:48
    Standardowa praktyka w takich sytuacjach - badanie czy zatrudnienie było faktyczne i czy wynagrodzenie ma uzasadnienie rynkowe. Czy Ci faktycznie potrzebne zwolnienie lekarskie od 10-tego tygodnia zapewne nie sprawdzali.
  • mozambique 08.03.18, 13:38
    czyli zus łaskawie uznał ze towja ciąża jest usprawiedliwiona ?

--
    by Niezatapialna Armada :
    "Ptak zamachał skrzydłami i odleciał. Czymże , ach czymże byłby bez skrzydeł?"
    Nielotem? Pingwinem, strusiem? Jest wiele możliwości.
    Na przykład Kiwi.
  • araceli 08.03.18, 13:45
    mozambique napisała:
    > czyli zus łaskawie uznał ze towja ciąża jest usprawiedliwiona ?

Nie - zus sprawdził, że zatrudnienie nie było fikcyjne celem wyłudzenia świadczenia.

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • stolikowa 08.03.18, 14:15
    dokładnie.
  • noemi29 08.03.18, 15:35
    mozambique 08.03.18, 13:38
    czyli zus łaskawie uznał ze towja ciąża jest usprawiedliwiona

Nie, ZUS sprawdził czy była pozorność zatrudnienia i na podstawie przedstawionych dowodów, uznał, że doszło faktycznie do podjęcia zatrudnienia.
  • fadilla 08.03.18, 14:23
    Musiałaś mieć bardzo mocne dowody wink, a pracodawca pewnie dołączył do grona płaczących.

--
    W Iranie obowiązuje prawo szariatu, a z tym prawem się nie dyskutuje. by lady-z-gaga
  • stolikowa 08.03.18, 15:14
    dowody miałam nie do obalenia...kasa należy mi się jak psu buda. Nie robię nic niezgodnego z prawem...taki mamy system...taki mamy klimat wink nie wyżywajcie się na kobietach w ciąży. To system, w którym wszyscy tkwimy jest chory...zasiłki, długi macierzyński, 500 +, kobiety tylko z tego korzystająsmile i się dobrze mają. A Ty podatniku płać i płacz...no i bądź zazdrosnysmile
  • spanish_fly 08.03.18, 15:30
    Kasa należy Ci się pod warunkiem, że faktycznie jest jakaś przyczyna uniemożliwiająca Ci w tej chwili pracę. A tego ZUS nie badał. A przynajmniej, jeszcze nie.
  • stolikowa 08.03.18, 15:32
    he? przecież nie ja wystawiam sobie zwolnienie lekarskie tylko lekarz. Miej pretensje do niego.
  • spanish_fly 08.03.18, 15:35
    Lekarz stawiając diagnozę opiera się na tym, co mu powiesz. A mogłaś kłamać, czy chociażby przesadzać.
  • stolikowa 08.03.18, 15:37
    uważasz, że mogłam okłamać lekarza na temat mojej ciąży? nie mierz mnie swoją miarą...plisss spanish
  • spanish_fly 08.03.18, 15:56
    Na temat ciąży raczej nie. Ale zwolnienia lekarskiego w czasie ciąży nie dostaje się "na ciążę". Nie udawaj, że nie rozumiesz, plissss.
  • stolikowa 08.03.18, 17:23
    No właśnie nie rozymiem co masz na myśli. Wytłumacz mi proszę.
  • sabciasal 08.03.18, 15:20
    no i ok. w twojej sprawie ZUS najprawdopodobniej w ogóle nie badał zasadności zwolnienia, a sprawdzał, czy zatrudnienie w nowej firmie, z wysoką pensją, nie jest fałszem. miło, że nie jest.
    a dlaczego ma być innym łyso?
  • serei 08.03.18, 17:53
    dlaczego mi ma być łyso? współczuję tylko twojemu pracodawcy że trafiła mu się pani chora na ciążę. lekarz wypisze L$ jak tylko mu powiesz co chce usłyszeć więc plisssss wątek z du.y. Założyłaś go aby sie rozgrzeszyć z lenistwa i ups nie wyszło. Miłego chorowania w ciąży i zyczę twojemu pracodawcy aby trafił na uczciwą kobietę

--
    "Dankaimirek- rasowa Polka: nie o to chodzi, żebym ja miał nową krowę, tylko żeby sąsiadowi zdechła." by Anorektycznazdzira
  • stolikowa 08.03.18, 18:03
    Nie choruję na ciążę...były powody do zwolnienia lekarskiego. Nie będę o nich pusać bo nic Wam do tego. Przeczytaj wyżej co napisałam...mnie bardziej frustruje system, w którym tkwimy. 500 +, macierzyński, socjal. Nie robię nic niezgodnego z prawem i dobrze o tym wiesz. To system jest winny a nie kobiety, które z niego korzystają. A mój pravodawca...cóż nie grał czysto ze mną więc chyba jestem z nim kwita
  • pani.owiec 08.03.18, 18:10
    Pierwszego dnia nowej pracy okazało się, że jesteś w ciąży a pracodawca już zdążył nie grac z Tobą czysto?
  • stolikowa 08.03.18, 18:31
    Tak, byłam na wypowiedzeniu trzy mce z poprzedniej firmy. Wynegocjowałam sobie zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy. Nowy pracodawca wykorzystał to i ptacowałam dla niego w tym czasie bez kasy...
  • pani.owiec 08.03.18, 18:44
    Nikt Ci nie kazał, robiłaś to z własnej woli.
  • stolikowa 08.03.18, 18:52
    Tia...na pewno...weź
  • pani.owiec 08.03.18, 18:54
    A jak mogli Cię zmusić do bezpłatnej pracy w firmie, w której nigdy nie byłaś zatrudniona?
  • stolikowa 08.03.18, 18:58
    Dziewczyno...jeśli idziesz do nowej pracy chcesz dobrze wypaść. Tym bardziej, ze nowy pracodawca cały czas mówił, ze jest pożar i potrzebuje rąk do pracy.A ja miałam odmówić nowemu pracodawcy? Też byś się wypięła?
  • pani.owiec 08.03.18, 19:04
    Nie miałaś się wypiąć i odmówić tylko podpisać umowę o pracę.
  • stolikowa 08.03.18, 19:06
    Podpisałam...czytaj ze zrozumieniem...ech...
  • pani.owiec 08.03.18, 19:13
    Ale trzy miesiące pracowałaś za darmo, to jakim cudem?
  • stolikowa 08.03.18, 19:24
    Jeszcze raz: pracowałam w firmie A, złozyłam wypowiedzenie 31 maja. Wynegocjowałam sobie zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy, czyli czerwiec, lipiec, sierpień powinnam mieć wakacje bo od 01 września miałam zacząć pracę u pracoxawcy B. Ale nowy pracodawca wiedząc o mojej sytuacji wykorzystał to. I zamiast mieć wakacje zapie..rzałam za free by od 01 września z umową o pracę zacząć u pracodawcy B. Kapiszi?
  • sasanka4321 08.03.18, 19:32
    >Jeszcze raz: pracowałam w firmie A, złozyłam wypowiedzenie 31 maja. Wynegocjowałam sobie zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy, czyli czerwiec, lipiec, sierpień powinnam mieć wakacje bo od 01 września miałam zacząć pracę u pracoxawcy B. Ale nowy pracodawca wiedząc o mojej sytuacji wykorzystał to.<

Ty wynegocjowalas sobie zwolnienie z obowiazku pracy w czerwcu, lipcu i sierpniu w firmie A, natomiast firma B wynegocjowala sobie u Ciebie zwolnienie z obowiazku wynagradzania Cie za czerwiec, lipiec i sierpien.

Jaki w tym problem? I Ty dobrze negocjujesz i firma B big_grin
  • stolikowa 08.03.18, 19:43
    Wow!
  • pani.owiec 08.03.18, 19:33
    Czyli dokładnie tak jak rozumiem od początku. Trzy miesiące pracowałaś za darmo, bez umowy o pracę.
    Widać chciałaś, bo zmusić Cię nie można.

I jak to się ma do tego:

"Mam doświadczenia zawodowego ponad 10 lat, od kilku dobrych lat zarządzam dużymi zespołami, pracuję na stanowiskach dyrektorskich, jestem w zarządzie firmy. "
  • stolikowa 08.03.18, 19:44
    Normalnie...jedno nie wyklucza drugiego.
  • pani.owiec 08.03.18, 19:45
    No fakt, nie wyklucza, można być w zarządzie i nie mieć za grosz rozumu i poczucia własnej wartości jako pracownika.
  • arabelax 08.03.18, 19:42
    Czyli jesteś stolikowa po prostu głupiabig_grin a tyle lat doświadczenia, stanowiska dyrektorskie, no i zarząd. A co nas obchodzi twoje l4?
  • stolikowa 08.03.18, 19:45
    To Ci jeszcze napiszę, ze z tej mojej głupoty na moje konto wpływa co miesiąc około 18 tysięcy wynagrodzeniasmile
  • pani.owiec 08.03.18, 19:46
    Jakoś przez 3 miesiące nie wpływało.
    A teraz też nie wpływa wynagrodzenie, tylko zasiłek chorobowy.
  • sasanka4321 08.03.18, 19:51
    >Jakoś przez 3 miesiące nie wpływało.
    A teraz też nie wpływa wynagrodzenie, tylko zasiłek chorobowy.<

Eh, czepiasz sie big_grin . Za to zaraz po studiach wplywalo, jak sie stolikowa, po obronie, zatrudnila jako dyrektor wielkiego zespolu big_grin
  • stolikowa 08.03.18, 19:59
    Nie od razu...to była ciężka orka. Doceń to bejb.
  • arabelax 08.03.18, 19:49
    To idź sobie kupić coś ładnego zamiast głupoty na forum wypisywaćbig_grin
  • stolikowa 08.03.18, 19:53
    Już byłam na zakupach. A harpie się zleciały smile
  • arabelax 08.03.18, 20:05
    To teraz się pochwal, co kupiłaśbig_grin
  • tak_to_nowy_nick 09.03.18, 01:01
    stolikowa napisał(a):

> To Ci jeszcze napiszę, ze z tej mojej głupoty na moje konto wpływa co miesiąc o
    > koło 18 tysięcy wynagrodzenia

Serio tylko 18?? Za całe to wieloletnie wypruwanie sobie żył, poświęcenie życia prywatnego i rodzinnego, zaprzepaszczenie dzieciństwa własnego dziecka, na etacie super-hiper-nadprezes dostajesz tylko 18 tysięcy?! Buchacha, toć ogarnięty informatyk w dobrym corpo, taki co to o 17 na luzie wychodzi z roboty i może sobie raz na tydzień zrobić dzionek work-from-home, gdzie siedzi przy lapku w łóżku, zarabia tyle po 6-7 latach big_grin
    Haha, taaki hype na początku wątku, zawrotna kariera, dramatyczne poświęcenia i przeżarte zazdrością harpie dookoła - i taki antyklimatyczny finał big_grin
  • stolikowa 09.03.18, 03:05
    Cieszę się z tego co mam i doceniam. Jestem tylko kobietą wink
  • zlababa35 09.03.18, 09:04
    Oj, wiem, że ironia, ale nawet w żartach nie powinnaś tak myśleć sad.

--
    Cosmo znów zdjął rękawiczkę i przyjrzał się swojej dłoni. Zdawało się, że na palcu pojawił się zielonkawy odcień ? zastanowił się, czy w stopie pierścienia nie występuje miedź. Ale sunące w górę ramienia różowe, prawie czerwone pasma wyglądały bardzo zdrowo.
  • asia-loi 08.03.18, 18:20
    stolikowa napisał(a):

To system jest winny a nie kobiety, które z niego korzystają.

To że są luki w prawie nie znaczy, że trzeba je wykorzystywać.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • stolikowa 08.03.18, 18:33
    Nigdy, tak jak pisałam nie naciągałam prawa i nigdy nie oszukiwałam w tej materii. A może ja nie widzę tego. Napisz mi gdzie oszukałam piękne, polskie państwo?
  • zuzi.1 08.03.18, 21:47
    Ale w jakim celu poinformowalas nowego pracodawcę o tym, ze zwolnili cie z obowiazku świadczenia pracy? To nie byl mądry ruch. Po tym nastąpił ruch nowego pracodawcy, któremu brakowało na cito rak do pracy, w postaci ściągnięcia cie szybciej do roboty. Sama to tak naprawde sprowokowalas.
  • stolikowa 08.03.18, 21:53
    Prawda...plułam sobie w twarz, ale nie musiał tego robić.
  • sasanka4321 08.03.18, 19:25
    >Mam doświadczenia zawodowego ponad 10 lat, od kilku dobrych lat zarządzam dużymi zespołami, pracuję na stanowiskach dyrektorskich, jestem w zarządzie firmy.

Ja to bym chciala wiedziec, jak sie jako swiezak, po kilku latach pracy, zostaje dyrektorem zarzadzajacym duzymi zespolami, a po 10 wchodzi do zarzadu. Nie masz na nazwisko Misiewicz?
  • stolikowa 08.03.18, 19:39
    Da się my dear. Zapierdzielałam po kilkanaście h dziennie, trzy kierunki studiów podyplomowych w tym MBA, masa kursów certyfikatów. I ciągle 120% plus chora ambicja. Konsekwencje: moje dziecko mnie prawie nie znało podobnie u mnie...wierz mi, da się. Płacisz wysoką cenę, ale zarobki to trochę rekompensują. Rusz tyłek i zadbaj o swoją karierę my love...
  • zlababa35 08.03.18, 19:47
    Rany. Z Twojego postu wynika jednak, że nie warto (AŻ tak dbać wink).

--
    Cosmo znów zdjął rękawiczkę i przyjrzał się swojej dłoni. Zdawało się, że na palcu pojawił się zielonkawy odcień ? zastanowił się, czy w stopie pierścienia nie występuje miedź. Ale sunące w górę ramienia różowe, prawie czerwone pasma wyglądały bardzo zdrowo.
  • stolikowa 08.03.18, 19:51
    To prawda ja jestem z tych skrajnych karierowiczek dlatego nie musisz tak jak ja...ale chociaż trochę by się Wam przydało. Druga sprawa, ze odczułam zmęczenie i stąd decyzja o drugim dziecku. Fakt, ze siedzę w domu pomógł mi zbliżyć się z rodzinąwink
  • sasanka4321 08.03.18, 19:53

A sa tez szanse, ze psychoterapia pomoglaby Ci sie zblizyc z rozumem big_grin
  • sasanka4321 08.03.18, 19:54
    koryguje:

A sa tez szanse, ze psychoterapia pomoglaby Ci sie zblizyc z rozumem big_grin

• stolikowa 08.03.18, 19:55
    Piękne...w momencie kiedy harpie nie mają argumentów zaczynają obrażać. Klasyk. Trzymajcie poziom harpiesmile bum szaka laka
  • arabelax 08.03.18, 20:06
    Siedzenie w domu jednak ci nie służy.
  • stolikowa 08.03.18, 20:13
    Dobrze, że wiesz lepiej. Dziękuję ci, ze mnie uświadomiłaś. Możesz jakieś argumenty przytoczyć i o nie się oprzemy. Jeśli jednak mam wchodzić w jałowe, nic niewnoszące dyskusje to odpuść i się nie pogrążaj bo mnie nie sprowokujeszsmile
  • arabelax 08.03.18, 20:17
    Haha ewidentnie ci się dziś nudzi big_grin
  • stolikowa 08.03.18, 20:22
    A to też. Trochę was prowokuję bo wiesz...na zwolnieniu mam duuuużo wolnego czasusmile
  • arabelax 08.03.18, 20:30
    Tak pani dyrektor big_grin
  • stolikowa 08.03.18, 20:39
    A ty na jakim stanowisku pracujesz jeśli można zapytać?
  • arabelax 08.03.18, 21:05
    Prezes big_grin
  • stolikowa 08.03.18, 21:32
    O to tak jak ja- pamiętaj jestem w zarządzie.a Tobie nie wierzę...
  • arabelax 08.03.18, 21:37
    Jesteś na l4 a nie w zarządziebig_grin
  • stolikowa 08.03.18, 21:55
    Poczytaj o zarządach, a zwłaszcza o prezesie zarządu vel. zw.lek.
  • arabelax 08.03.18, 21:39
    W sensie jesteś w zarządzie firmy, gdzie pracowałas bez umowy? Faaajnie
  • pani.owiec 08.03.18, 21:41
    Prawda? W tym zarządzie pracowała bez umowy i bez wynagrodzenie trzy miesiące.
  • arabelax 08.03.18, 21:46
    No ale teraz jest na l4 i ma 18 000 co miesiąc i kilka fakultetow i oh wow oh super hyper I chyba teraz jej trzeba zazdrościć big_grin
  • stolikowa 08.03.18, 21:57
    Właśnie pokazujesz, ze zazdrościszsmiletadadadaaaam
  • arabelax 08.03.18, 21:59
    Bardzo, aż mnie skręca ojojoj big_grin
  • stolikowa 08.03.18, 22:38
    Harpie już same nie wiecie o co wam chodzi. Zapętlacie się a żółć z was wypływa każdą, zawągrowaną porą. Zafundowałyście mi wspaniałą rozrywkę przy święcie kobiet. Dalej się miotajcie i taplajcie w swoim bagienku...
  • stolikowa 08.03.18, 21:58
    W zarządzie zadiadłam później po podpisaniu umowy, wcześniej zalatwiane były papiery krsy i inne
  • araceli 09.03.18, 07:34
    stolikowa napisał(a):
    > W zarządzie zadiadłam później po podpisaniu umowy, wcześniej
    > zalatwiane były papiery krsy i inne

To znaczy wpisano cię do krs jak nie byłaś w zarządzie???? Kłam nam kłam...

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • sasanka4321 09.03.18, 02:10
    >Prawda? W tym zarządzie pracowała bez umowy i bez wynagrodzenie trzy miesiące.

No, to byl s t a z w zarzadzie big_grin . Do zarzadow teraz tez biora stazystow za darmoche, zeby przyoszczedzic big_grin
  • araceli 09.03.18, 07:33
    pani.owiec napisał(a):
    > Prawda? W tym zarządzie pracowała bez umowy i bez wynagrodzenie trzy miesiące.

Kłamać też trzeba umić wink

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • zosia_1 08.03.18, 21:44
    Pamiętaj, jesteś NA ZASIŁKU CHOROBOWYM 😄
  • stolikowa 08.03.18, 21:56
    Pamiętam
  • zlababa35 09.03.18, 00:50
    Mnie? Mnie to by się teraz długie wakacje przydały w ciepłym klimacie big_grin.
    Ja akurat z frakcji, że skoro człowiek musi jakoś zarabiać, żeby żyć, no to cóż, pracuje (choć mógłby w tym czasie robić pierdylion fajniejszych rzeczy).

--
  • zlababa35 08.03.18, 19:46
    A kiedy wypłacą Ci te świadczenia?

--
  • stolikowa 08.03.18, 19:52
    Juz mi wypłacili. Dzisiaj po prostu opisałam sytuację sprzed miesięcy.
  • noemi29 08.03.18, 21:45
    Uśmiałam się czytając wątek 😀
    To forum czasami powinno nazywać się:
    eściemniara 😀
  • stolikowa 08.03.18, 21:56
    To Cię zmartwię...czysta prawdasmile jak boga kocham harpio
  • noemi29 08.03.18, 23:21
    stolikowa napisał(a):

> To Cię zmartwię...czysta prawdasmile jak boga kocham harpio
    😁😁😁
    Uderz w stół...
  • zlababa35 09.03.18, 00:47
    Aha. To dobrze. Jak osobie z rodziny naliczyli błędnie emeryturę i poszło pismo, to w ogóle nic się nie pojawiło na koncie przez następne 2 m-ce, a potem dopiero 2 zaległe przelewy (skorygowane poprawnie) i bieżący. Tyle, że żyć za coś trzeba, zanim jaśnie państwo się zdecydują, ile wypłacić.

--
  • cosinuss 09.03.18, 11:23
    no powiem Wam, że pierwszy raz spotkałam się z czymś takim, żeby się kobieta cieszyła, że musi od 10 tyg ciąży być na zwolnieniu, takim na serio. Dziwny środek ciężkości w tym poście. Nie żałuję Ci kasy ani nie zazdroszę, zwłaszcza jak jest na serio i w jakiś tam sposób rekompensuje również jeszcze 7 miesięcy niezłego stresu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.