Dodaj do ulubionych

Krótkie czy długie włosy po 40-tce

08.03.18, 13:04
Zawsze miałam włosy do ramion ale ostatnio zaczynam się zastanawiać nad krótką fryzurą. Czy taka fryzura dodaje lat? Zawsze mnie kusiło ale nigdy nie odważyłam się przejść metamorfozę. Czy Wy skusiłyście się i żałowałyście? Która fryzura jest wygodniejsza i łatwiejsza do ułożenia. Mam małe dzieci i czasu też mało na stanie przed lustrem.
Edytor zaawansowany
  • alpepe 08.03.18, 14:00
    Jeśli masz twarz o pięknych rysach i nienaganny kształt czaszki, to spróbuje, włosy odrosną. Ja mam wrażenie, że w pewnym wieku to długie włosy dodają lat, ale ja mam niezmienną fryzurę na topielicę, zresztą edelstein chyba stwierdziła, że włosów nie mam, więc wiesz wink

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • alpepe 08.03.18, 14:00
    to spróbuj, miało być.

--
    Tak walczę ze złem
  • annajustyna 08.03.18, 14:54
    Jeszcze długość brody przy krótkich włosach jest bardzo ważna. Ja naprawdę długie włosy mam właśnie od 40.
  • alpepe 08.03.18, 15:23
    telefon mi padł, nie mam numeru Twojej komórki.

--
    Tak walczę ze złem
  • annajustyna 08.03.18, 15:26
    A wiesz, ze wlasnie wklepalam Twoj dzis na nowego smartphone´a i myslalam, czy sie nie odezwac?
  • lellapolella 08.03.18, 21:48
    annajustyna napisała:

> Jeszcze długość brody przy krótkich włosach jest bardzo ważna.

Miałam ściąć ale wobec powyższego wysiadam- nie mam brody i już chyba nie zapuszczęwink

--
    Jezus potrafił chodzić po wodzie, a ogórki w 90% składają się z wody... Zatem, jeśli potrafię chodzić po ogórkach, w 90% jestem Jezusem!
  • morgen_stern 09.03.18, 13:40
    big_grin big_grin big_grin

--
    Moi drodzy, po co kłótnie,
    Po co wasze swary głupie,
    Wnet i tak zginiemy w zupie!
  • hosta_73 10.03.18, 11:55
    Koniecznie zostaw długie! Mniej bedzie się rzucał w oczy brak brody. Zero brody i krótkie włosy - toż będziesz wyglądać jak dziwadło jakieś!
  • mid.week 10.03.18, 14:00
    Zgadzam się. Z długich to zawsze można sobie zaczeskę na brodę zrobić.
  • princesswhitewolf 08.03.18, 17:50
    nie alpepe. Abys wyladala jak topielica musisz miec ksztalt twarzy topielicy i wlosy totalnie, ale to zupelnie proste- straki. Nie wolno ci tez byc sniada. Topielice sa bladolice. Osoba z okragla twarza nigdy nie bedzie wygladac jak topielica tak samo osoba z kreconymi wlosami.
    Niestety nie kazda z nas ma szanse na ten glamorous Look w wydaniu czarnowlosej a la Adam's family
  • alpepe 08.03.18, 18:00
    Mam jasną cerę, choć dzieci bledsze, twarz klasyczny owal o kościach policzkowych, których mi zazdrości córka i strąki...

--
    Tak walczę ze złem
  • princesswhitewolf 08.03.18, 18:02
    no dobra. Marzanna jestes zatem
  • alpepe 08.03.18, 18:19
    chłe, chłe wink

--
    Tak walczę ze złem
  • roorza 08.03.18, 14:28
    Nie rozważałabym tego w kategorii lat smile Jeżeli nigdy nie miałaś, to warto spróbować i takiej fryzury. Dawniej młodym przyzwalano na długie włosy, im starsze kobiety, tym miały mieć krótsze fryzury (tak mi się wydaje). Fajnie, że takie czasy minęły, a każdy może chodzić w tym co lubi (czytaj: nie koniecznie mu pasuje wink Idź do dobrego, zaufanego fryzjera. Może skracaj systematycznie -przy każdej wizycie coraz krócej. Bałabym się radykalnej zmiany, chyba, że to czujesz i potrzebujesz smile
  • anika772 08.03.18, 14:30
    41 lat, włosy do łopatek. Skracam czasami do barków, ale nie umiem sobie siebie wyobrazić w zupełnie krótkich włosach.
    Co do wieku, jednym dodaje lat, innym nie. To nie tylko od cięcia zależy, ale i od koloru, jakości włosów, kształtu czaszki, rysów twarzy.
  • morgen_stern 08.03.18, 14:32
    Kiedyś byłam zdania, że kobieta po czterdziestce z długimi, rozpuszczonymi włosami wyglądają jak czarownice, ale im jestem starsza, tym bardziej zmieniam zdanie smile co właściwie jest w tym złego? Zdecydowanie wolę wyglądać jak wiedźma niż jak paniusia, co kompletnie do mnie nie pasuje i czułabym się przebrana w stylówie a la "elegancka pani po 40".
    Poza tym ostatnio kilka razy natknęłam się w filmach na starsze kobiety z długimi, pięknymi siwymi włosami. Do tego fajnie ubrane - wyglądały czadowo. To jest cel, do którego będę dążyć tongue_out

--
  • lellapolella 08.03.18, 21:54
    "natknęłam się w filmach na starsze kobiety z długimi, pięknymi siwymi włosami. Do tego fajnie ubrane - wyglądały czadowo. To jest cel, do którego będę dążyć "
    Jako niewątpliwie starsza na tej ścieżce stwierdzam, że jest jakiś przekręt z tymi długimi siwymi włosami- one nie chcą za cholerę siwieć en massesad Siwieją kosmykami, nad wyraz obleśnie. Może trzeba mieć nadmiarowy testosteron, żeby osiągnąć stan szpakowatości a potem całkiem siwych?(myśli, przywołując w pamięci Patti Smith...)

--
    Uwierz mi na słowo: najgłupsza kobieta potrafi kierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety, by kierować głupcem. R. Kipling
  • morgen_stern 09.03.18, 13:41
    Można się wspomagać farbami, kiedy siwizna jest brzydka i nierównomierna. Ale nie wiem, czy w tym wieku nie będzie mi to konkretnie zwisać smile

--
  • julek_i_ja 09.03.18, 13:20
    Ja juz niedlugo przekrocze ta magiczna bariere i wlosow sciac nie zamierzam. Dlugosc za posladki, zawsze rozpuszczone.
    Mam zamiar byc wiedzma do smierci wink
  • morgen_stern 09.03.18, 13:40
    Siostro! big_grin

--
  • naggina 08.03.18, 14:36
    krótka jest zdecydowanie prostsza- własnie zapuściłam ....
    mi ładnie było z fajną krótką fryzurą (nie na listoniszkę/kolejarkę) i reraz mi też ładnie tongue_out

--
    --nothing is ever easy in the world of men---
  • piernicola 08.03.18, 14:44
    Moim zdaniem krótkie włosy uwydatniają owal twarzy, bob te rejony maskuje, więc jeśli owal już zaczyna obwisać to niezbyt. No i krótkie włosy źle wyglądają do twarzy bardzo podłużnych, fatalnie z odstającymi uszami i niespecjalnie do okularów.
    I wcale nie są takie wygodne, jak to się wszystkim wydaje. Trzeba chodzić co 6 tygodni do bardzo dobrego fryzjera (do podcinania długich końcówek można chodzić rzadziej i do byle jakiego) i trzeba je myć i układać rano, nie ma opcji "awaryjnej" (szybki koński ogon).
    Oprócz tych wad krótkie włosy są genialnesmile
  • anika772 08.03.18, 15:13
    Moje typy stworzone do krótkich fryzur: Jamie Lee Curtis, Robin Wright, Halle Berry, Katarzyna Zielińska.
  • piernicola 08.03.18, 17:19
    Z wymienionych J.L. Curtis próbowałabym jednak czesać w półdługie (z asymetryczną grzywką). Do całkiem krótkich ma zbyt długą twarz.
  • capa_negra 08.03.18, 23:02
    Jeśli masz dobrze ścięte włosy to rano wystarczy lotion, suszarka i lakier. Jak się chcesz wypindrzyć smile to prostownica i nabłyszczacz

--
    A weź ty takie rady zwiń w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa czopek
  • magata.d 10.03.18, 12:10
    capa_negra napisała:

> Jeśli masz dobrze ścięte włosy to rano wystarczy lotion, suszarka i lakier. Jak
    > się chcesz wypindrzyć smile to prostownica i nabłyszczacz
    >
    Oczywiscie najpierw woda i szampon.
  • magata.d 10.03.18, 12:04
    " i trzeba je myć i układać rano, nie ma opcji "awaryjnej" (szybki koński ogon)."
    Najgorsze co może być to ten szybki koński ogon zrobiony z nieświeżych włosów. A u dorosłej kobiety to już okropieństwo.

Także lepiej krótkie, ale zawsze zadbane.
  • magata.d 10.03.18, 12:07
    Kobiety z dłuzszymi wlosami często mają je właśnie bardziej zaniedbane. Krótsze fryzury są prawie zawsze świeże.
  • magata.d 10.03.18, 12:09
    Moze właśnie wydaje im się, ze jak zwiążą w kucyk tłustawe włosy, to nie będzie widać, że nie umyły.
  • madzioreck 10.03.18, 13:30
    A skąd pomysł, że awaryjny koński ogon robi się akurat z powodu tłustych włosów? Bo w moim świecie robi się go, jak się po nocy włosy kijowo ułożyły albo jak jest bad hair day czy coś takiego.
  • magata.d 10.03.18, 14:08
    Kijowo ułożone włosy po nocy równie kijowo wygladają w kucyku. Kobieta po 40-tce w kucyku z powodu źle ulozonych wlosów po nocy niestety nie bedzie wyglądać dobrze np. w pracy, bo na fitnesie czy na spacerze w parku to ok.
  • madzioreck 10.03.18, 14:18
    Taaa, jasne. Bo w gładko spiętych włosach widać, że widać, że Ci się włosy napuszyły czy zrobiła dziwna fala nad czołem.
  • magata.d 10.03.18, 14:39
    Żeby ładnie wyglądać w bardzo krótkiej fryzurze (typu chłopczyca) czy w gładko spiętych wlosach w kucyka trzeba mieć odpowiednie rysy twarzy, kształt glowy.
  • madzioreck 10.03.18, 14:57
    We fryzurze awaryjnej nie chodzi o to, żeby wyglądać bardzo ładnie, tylko, żeby wyglądać schludnie i nie straszyć. A jeśli ktoś zawsze musi wyglądać "ładnie", to pewnie dba o to, żeby odpowiednio wcześnie wstać i się odpicować na tip-top albo nie idzie do łóżka wieczorem z rozkudłanymi włosami, tylko je jakoś plecie, spina, zwija.
    Ja mówię o sytuacjach typu, że poszłam spać w niedosuszonych włosach i pół mam pokręcone albo napuszone, a pół - proste, i wygląda to idiotycznie nawet dla mnie, która włosów w zasadzie nie układa. Albo przedziwny lok nad czołem. Wystarczy zapleść warkocz czy spiąć jakoś włosy, dziwny lok zabrać z czoła, nie trzeba się nie wiadomo jak ulizywać. Może nie wyglądam w kucyku czy warkoczu jak gwiazda filmowa (bez tego zresztą też nie), ale wyglądam po prostu normalnie.
  • hopsi-daisy 08.03.18, 14:51
    Ostatnio sie zastanawiałam i obserwuje panie pod tym kątem już pare mcy i wniosek mam jeden: krótkie wlosy u pan nie po 40 bo to za wczesnie ale tak po 50 - dodaja nie lat ale męskości. Duza większość - tak z 70%, i to bez względu na urodę czy makijaz, wygladają jak faceci (mowie o glowie i twarzy). Takze ja zostaje przy dluzszych wlosach. Nie koniecznie długich ale przynajmniej do brody.
  • majaa 08.03.18, 14:56
    Przy wyborze fryzury kierowałabym się raczej kształtem twarzy i głowy, a nie wiekiem. Zwłaszcza że mówimy o paniach 40+ a nie 70+smile
  • mama.nygusa 08.03.18, 15:13
    Ostatnio spotkalam znajoma, kobitka przed 40, zawsze nosi rozpuszczone wlosy tak troche za ramiona, no a ostatnio sciela tak z 15cm- wyglada 10 lat mlodziej, w szoku jestem do teraz, 15 cm wlosow mniej= -1o lat, moze tylko akurat u niej, ale efekt niesmowity.

--
    "Jethon: PiS łamie konstytucję
    Mazurek: W którym miejscu?
    Jethon: Nie wiem, nie znam się.
  • konsta-is-me 08.03.18, 19:25
    To zalezy od twarzy.
    Jesli sie ma nienaganna twarz, mozna nosic krotkie 😉
  • wapaha 08.03.18, 19:54
    Spadaj tongue_out
    Mam naganną twarz
    Nie jestem piękna
    Nie jestem chyba nawet przeciętna
    Ale tak mi dobrze, swobodnie, freedom i w ogóle
    tongue_out
    wink
  • konsta-is-me 08.03.18, 20:16
    😉👍
  • cosmetic.wipes 10.03.18, 19:38
    wapaha napisała:

> Mam naganną twarz
    > Nie jestem piękna
    > Nie jestem chyba nawet przeciętna

Weś nie prdl i nie kokietuj 😜😘

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • woman_in_love 08.03.18, 15:12
    na krótko oczywiście.

Oczywiście mam gdzieś hołotę czy innego suwerena z takimi poglądami, więc ja zamierzam mieć długie. Amen.
  • antyideal 08.03.18, 15:22
    U mnie od razu kilka lat + przy krótkich włosach, więc zostaję przy długości do ramion.
  • andaba 08.03.18, 15:32
    Moim zdaniem krótkie włosy bardzo postarzają.
    Ale co kto lubi.
    Co do czasu - to nie jestem pewna, czy krótkie włosy są mnie czasochłonne - no chyba że obcięte maszynką na rekruta.
    Natomiast długie - rozczesać, związać - minuta. Dwie jak się zaplata.
  • alpepe 08.03.18, 15:35
    Ale za to mycie, ostatnio nakładam maskę na włosy po myciu, masakra, dwie godziny schnięcia.

--
    Tak walczę ze złem
  • andaba 08.03.18, 15:47
    Długość schnięcia bardziej zależy od gęstości, niż od długości włosów.
  • wapaha 08.03.18, 18:20
    Jako, że pływam odczuwam znaczącą różnicę w długości włosów-zwłaszcza jesienno-zimową porą. Moje włosy są w dodatku trudne do suszenia - sam fryzjer jak suszył to się dziwił bo myślał z początku że to efekt ich zniszczenia - ale ja tak po prostu mam. Przy włosach do ramion ich pielęgnacaja ( chlor bardzo wysusza ) i suszenie ( przy moich po 20 min suszenia miałam nadal miejscami mokre ) były/będą udręką..
  • andaba 08.03.18, 18:35
    Z wieloletniego doświadczenia basenowego (nie własnego, bo sama nigdy włosów do ramion nie miałam) na przykładzie dziesiątek suszonych dzieciaków zauważyłam, że właśnie najgorsze sa włosy do ramion. Krótkie - wiadomo, długie po upięciu w silikonowym lub gumowym czepku są miejscami suchsze. Takie do ramion mokre całkiem.

Moja córka, jak umyje włosy wieczór, rano wstaje z mokrymi, ja, nawet jak miałam ilość włosów taką samą, musiałam mieć mocno splecione warkocze, żeby mi przez noc nie wyschły. Więc tu się zgadzam - każde włosy są trochę inne.
  • wapaha 08.03.18, 18:48
    Są ciaśniej zwinięte , zrolowane w koczek i pewnie dlatego miejscami suche. Aczkolwiek przy pływaniu konkretnym ( a nie taplaniu się czy przemieszczaniu ) to i to pewnie nie zawsze wyjdzie.
  • konsta-is-me 08.03.18, 18:57
    Nie, dlugosc schniecia zalezy glownie od porowatosci wlosa.
  • madzioreck 10.03.18, 13:35
    Może przy porównywalnej długości. Mam akurat doświadczenie na świeżo - w styczniu ścięłam włosy długie do pasa na boba. No czas schnięcia nieporównywalny, godzina a 3 godziny to jednak różnica. Lub w 3 minuty suszarką a 15 minut.
  • mozambique 08.03.18, 15:48
    tez sie zgadzma, najtrudniejsze do utrzymania sa wlasnie te krótkie , dorbiazgowo wycieniwoane fryzurki , miałam taką raz w zyciu , w czasach studenckich, cholery dostawalam codzinnei rano - min 40 min, na samą stylizacje włosów., co miesiac obowiazkowo do tego samego fryzjera ( inny nigdy tak samo wlosów nie podetnie) itp
    OD kiedy pracuje zawodowo i nie mam czasu rano - nosze wlosy dłuzsze, takie które w minute upne, zepnę, zwinę, a w 2 minuty zrobie schludne upięcie na wypełniaczu. Jak przez kilka miesiecy bylam unieruchomiona to wlsoy po prostu mi sobie urosły i je splatałam , ciekawe jakby mi w tym czasie "sobie urosła" taka precyzyjnie wyrzeźbiona fryzurka.

--
    by Niezatapialna Armada :
    "Ptak zamachał skrzydłami i odleciał. Czymże , ach czymże byłby bez skrzydeł?"
    Nielotem? Pingwinem, strusiem? Jest wiele możliwości.
    Na przykład Kiwi.
  • zona_mi 09.03.18, 00:40
    > Natomiast długie - rozczesać, związać - minuta.

Nie rozczesywałaś moich... Wolałam wiązać bez rozczesywania wink
  • issa-a 08.03.18, 15:37
    w takich, w jakich jest mi lepiej
    Krótkie czy długie? Zasada 6 cm fryzjera gwiazd rozstrzygnie, w jakich włosach ci lepiej
  • kubek290713 08.03.18, 18:13
    no i wyszło mi 6 cm.... hmmm
  • eliszka25 08.03.18, 18:59
    wyszlo mi, ze mam krzywo uszy! jak przykladam linijke do lewego ucha, to mam 8 cm, a jak do prawego, to 7 big_grin
  • la_mujer75 08.03.18, 22:37
    Mam 5,3 cm, hm... Czyżby krótką sobie strzelić fryzurkę? Od 40 lat noszę długie włosy . Ostatnie moje zdjęcie z krótkimi włosami nie zachęca. Fakt, że miałam coś koło 3 lat i grzywkę obciętą przez mamę (totalny brak zdolności manualnych). I proste włosy.
  • mamaemmy 08.03.18, 17:56
    Dużo moich koleżanek w wieku 36-43 obcieło włosy. Momentalnie wyglądały na starsze..

--
    Historia małej Emmy Marii
  • princesswhitewolf 08.03.18, 18:04
    Mam 46 i wlosy wycieniowane stopniami. Najdluzsze do prawie pasa, najkrotsze gdzies powyzej lopatek. Nie slyszalam od nikogo w realu ze wygladam zle, wrecz przeciwnie uwazaja ze wygladam mlodziej niz moj wiek
  • wapaha 08.03.18, 18:16
    Ścięłam miesiąc temu tak na 2 cm. Wewnętrznie nie poczułam zmiany- bo w zasadzie do 25 rż miałam krótkie wlosy ( z fazami na krótkiego boba ). Potem zaczęłam zapuszczać i jak ścinałam to ciągle do boba ( tym razem dłuższego ). Zewnętrznie- wielu się podoba ale też kilka osób mi powiedziało, że "nie lubią kobiet w krótkich włosach". W tym mój mąż tongue_out ( o tym wiedziałam od zawsze) . Wiele osób nie zauważyło zmiany co może świadczyć o tym, że jest mi w nich tak dobrze i tak " po prostu" że zmiana nie rzuca sie w oczy wink
    Cóż..zapuszczam .
    Do następnego razu
    p.s. nigdy wiek nie był dla mnie wyznacznikiem wyglądu-ubioru-fryzury
  • konsta-is-me 08.03.18, 19:30
    2 tyg. temu dobilam 40-tki i szczesliwie nie przyszlo mi do glowy, ze jestem starsza pania.
    Co za czasy...

Zamierzam nosic tak dlugie, jak to mozliwe.
    Jak mi sie uda zapuscic do talii a najlepiej do pasa, to bede dumnie powiewac grzywa, chocby i po 80-tce,😎
    Albowiem jest to moje nieziszczone marzenie-cale dziecinstwo i nastolectwo musialam nosic krotkie, a potem tak sie kruszyly ze... byly krotkie.
    Wiec krotkim wlosom mowie gromkie - nie.
  • jolie 08.03.18, 20:45
    Ja należę do kobiet, które krótka fryzura odmładza. To bardzo dziwne, bo nie mam idealnych rysów twarzy, a i włosy trudne - gęste i kręcone. Teraz zapuszczam, bo chcę je spinać, ale uważam, że w długich wyglądam poważniej i mnie przytłaczają (jest ich za dużo, zakrywają uszy i szyję, a powinnam szyję i uszy odsłaniać).
  • alpepe 08.03.18, 20:55
    Akurat loczki odmładzają ZAWSZE

--
    Tak walczę ze złem
  • annajustyna 08.03.18, 20:58
    Loczki?! W zyciu! Wystarczy spojrzeć na Miss Piggy...
  • alpepe 09.03.18, 14:05
    Napisałam, odmładzają, nie upiększają smile

--
    Tak walczę ze złem
  • jolie 08.03.18, 21:23
    Twoim zdaniem loczki odmładzają, moim zdaniem nie. Zresztą ja mam loki, nie loczki i odmładza mnie odsłonięcie szyi i uszu. Dlatego też zapuszczam, żeby włosy spinać, na pewno nie będę nosić rozpuszczonych (efekt czarownicy murowany). Zresztą ja w ogóle uważam, że kręcone włosy są brzydsze od prostych, nie ogarniam zachwytów nad lokami.
  • la_mujer75 08.03.18, 22:39
    A jaką masz fryzurę na kręcone włosy. Ja mam takowe i każdy fryzjer na myśl o krótkiej fryzurze proponował mi obcięcie na jeżyka sad
  • jolie 08.03.18, 22:57
    Miałam (bo już sporo odrosły) cięcie trochę a la E.Górniak w młodości, trochę a la Kożuchowska. I naprawdę to, że są z natury kręcone nie przeszkadzało, oczywiście nie układały się tak jak u Górniak, ale przy mojej ilości włosów i temu, że naturalnie odstają od czaszki wcale nie musiałam ich codziennie stylizować. Czasami trochę zawinęły się po swojemu, ale to nie wyglądało źle. Całe życie słyszałam te mądrości typu "prawdziwa kobieta ma długie włosy", "jak zetniesz, to pozbawisz się atutu", "na kręconych włosach nic fajnego nie wyjdzie" i właściwie w moim przypadku nic się nie sprawdziło. Jedyny minus takich włosów imo - częste wizyty u fryzjera, bo rosną mi bardzo szybko. No i są dosyć....monotonne? Długie można różnorodnie upiąć. I powtarzam - rozpuszczone, długie włosy dla mnie - koszmar, czarownica plus czapka z włosów, która wszystko zasłania - na pewno urody mojej twarzy nie dodaje.
  • la_mujer75 09.03.18, 07:53
    Ja liczę, że jak zacznę się farbować, włosy się zmienią i wyprostują, a wtedy będę miała większe pole do popisu.
  • chatgris01 10.03.18, 09:29
    Henna i podobne bardzo prostuja wlosy (wlasnie to ponownie odkrylam).
  • jolie 10.03.18, 17:35
    Możliwe, że moja fryzura przy skręcie mocnym i drobnym wyglądałaby nieciekawie. Ja mam włosy bliskowschodnie nie afro.
  • 89mumin 08.03.18, 21:17
    Miałam kiedyś włosy ostrzyżone na 2mm tylko z prawej strony głowy, nie zauważyłam, żeby prawa część zaczęła od tego wyglądać starzej big_grin

--
    Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można.
  • jola-kotka 08.03.18, 22:47
    W zyciu nie chce krotkich wlosow ale sa laski co im w takich dobrze wszystko zalezy od urody
  • capa_negra 08.03.18, 22:59
    Do czterdziestki miałam długie w naturalnym kolorze, po 40-tce z roku na rok coraz krótsze, w coraz ostrzejszym kolorze - doszłam do czerwonego i bardzo długo czułam się z nimi świetnie.
    Przed 50tką poczułam potrzebę zmiany i co prawda dalej miałam czerwone, ale zapuściłam brody. Teraz mam tył podcięty, przód poniżej brody, a od wczoraj platynowy blond - 6 godzin u fryzjera smile

--
    A weź ty takie rady zwiń w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa czopek
  • 21mada 10.03.18, 13:08
    Co wy z tym zapuszczaniem brody? Już druga o tym pisze. To się teraz nosi?
  • chatgris01 10.03.18, 13:21
    big_grin
  • chatgris01 10.03.18, 13:23
    https://static.lexpress.fr/medias_9957/w_2048,h_890,c_crop,x_0,y_10/w_640,h_360,c_fill,g_north/v1411723660/le-chanteur-autrichien-travesti-a-barbe-vainqueur-du-concours-de-l-eurovision-2014-conchita-wurst-thomas-neuwirth-a-stockholm-en-suede-le-30-septembre-2014_5098288.jpg
  • zona_mi 09.03.18, 00:36
    Do wczoraj miałam długie.
    Teraz z krótkimi nie uważam, że wyglądam starzej.
  • shumari 09.03.18, 01:01
    Całkiem niedawno jakiś ekspert w DDTVN mówił, że jeśli długość od płatka ucha do brody przekracza 6 cm to długie a jeśli nienorzekracza to krótkie. To oczywiście zasada umowna ale ponoć sprawdzona
  • gulcia77 09.03.18, 02:06
    A ja tam noszę raz długie, raz krótkie, zależy od fantazji, a moje włosy szybko rosną smile Obecnie krótko, z dłuższą samą górą, w fantazyjnych kolorkach - czerń połączona z atramentowsym niebieskim, srebrem i różem. Lubię eksperymentować z włosami, a od kiedy uratowałam je po , to jeszcze bardziej lubię szaleć.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • lodomeria 09.03.18, 03:28
    Boże, te długie krótkei włosy to był po prostu kod kulturowy: warkocz nosiła dziewica, mężatka, już podczas zabawy weselnej zakładała czepiec (oczepiny, helooooł), prostytutkom goliło się włosy w ramach kary, no i po śmierci męża trzeba było obciąć włosy (żeby przypadkiem nie pokalać pamięci zmarłego wodzeniem innych mężczyzn na pokuszenie).

W dzisiejszych czasach potencjalny adorator po prostu Cię zapyta, czy masz męża albo chłopaka i w drugą stronę: nikt nie pomyśli żeś ladacznica, jak się na łyso ogolisz.

Fryzurę dobierasz do włosów, twarzy, sylwetki, trybu życia, umiejętności stylizowania fryzur, zasobności portfela. Nie ma żadnych przesłanek za tym, żeby dobierać fryzurę do "po 40-tce".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.