Dodaj do ulubionych

Spotkała mnie niespodziewanie miła rzecz

08.03.18, 17:57
Poszukiwałam w obcym mieście taksówki. Zapytałam o najbliższy postój młodego chłopaka. Stwierdził, że niestety nie wie i dołączył do grupy znajomych. Kilka minut później cała grupa wróciła do mnie - a już byli po przejściu ruchliwej dwupasmówki. Zawrócili, bo jedno z nich miało na komórce telefon taxi. Dzięki nim w porę dotarłam na dworzec - a to był ostatni pociąg.
Taka mała troska o panią w potrzebie. Prosta życzliwość. Jednak ludzie potrafią być wspaniali.
Mam nadzieję, że tym młodym ludziom przydarzy się coś miłego.
Edytor zaawansowany
  • tanebo2.0 08.03.18, 18:02
    Czyli są pozytywy bycia starszą panią...
  • mama.nygusa 08.03.18, 18:05
    Przylaczam sie do zyczen.

--
    "Jethon: PiS łamie konstytucję
    Mazurek: W którym miejscu?
    Jethon: Nie wiem, nie znam się.
  • kennaa 08.03.18, 18:20
    A czy ja napisałam, że jestem starszą panią?
  • ludborka 08.03.18, 18:06
    Super 😊
  • kkalipso 08.03.18, 18:19
    Miałam kiedyś podobną sytuację tyle że chodziło o dziecko i wózek. Winda nie działała i tak "holowałam" dziecko i wózek od schodka do schodka aż dzielny nastolatek mimo nadjeżdżającej kolejki wtargnął mi wózek na samą górę i jeszcze zdążył na nią bo koledzy drzwi przytrzymywali - fajne dzieciaki do kina jechały.

--
    http://bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
  • mallard 08.03.18, 18:28
    Piękna sprawa, aż serce rośnie. smile
    A jakie to "obce" miasto, - jeśli mogę spytać?

--
    Naucz się śmiać z samego siebie.
    Będziesz miał ubaw na całe życie...
  • kennaa 08.03.18, 18:36
    Obce dla mnie, bo tam byłam pierwszy raz od niepamiętnych czasów - Poznań.
  • mallard 08.03.18, 18:43
    kennaa napisała:

> Obce dla mnie, bo tam byłam pierwszy raz od niepamiętnych czasów - Poznań.

Kurde, miałem nadzieję, że napiszesz Gdańsk... wink

--
    Naucz się śmiać z samego siebie.
    Będziesz miał ubaw na całe życie...
  • nawoyka 08.03.18, 21:10
    W Gdańsku to nie wiem ale takich jak w Gdyni to nigdzie nie spotkałam. Mili, źyczliwi, otwarci.
  • disco-ball 08.03.18, 18:38
    A dla mnie dziś kurier specjalnie podjechał (był, jak mnie nie było i się telefonicznie umawialiśmy na jutrzejszy poranek) i odebrał wielka pakę. Powiedział, ze chciał mi zrobić niespodziankę, żebym się jutro nie martwiła i nie spieszyła się po odstawieniu dzieci do przedszkola smile
  • mamaemmy 08.03.18, 18:39
    Fajnie-zawsze w takich wypadkach posyłam takim ludziom dobrą energię smile

--
    Historia małej Emmy Marii
  • mamaemmy 08.03.18, 18:41
    Dodam jeszcze,że często takie sytuacje mnie w życiu spotykają. Ale tak naprawdę dopiero od kilku lat potrafię je w pełni docenić. Wcześniej uważałam "żemisięnależy " ...

--
    Historia małej Emmy Marii
  • isanek 08.03.18, 19:16
    Uwielbiam takie historie smile Tylko za bardzo mnie wzruszają wink
  • gulweig31 08.03.18, 19:58
    Mam tak samo smile Takie historie przywracają mi wiarę w człowieka smile
  • joa66 08.03.18, 19:54
    A mnie cieszy, że ludzie zauważaja takie rzeczy i potrafią się z nich cieszyć.
  • janja11 08.03.18, 19:59
    A co zrobiłaby w podobnej sytuacji e-matka? Pomaga, czy ma w dvpie człowieka w potrzebującego pomocy?
  • bergamotka77 08.03.18, 20:09
    Super. A ja weszłam do Starbucksa spisać z facetem który mnie puknal w korku oświadczenie i dostałam kawę za darmo od bardzo przystojnego baristy z okazji Dnia Kobiet. W pracy mężczyźni też byli szalenie dzentelmenscy ale oni są tacy na co dzień plus dziś przygotowali fajną niespodziankę.

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • thea19 08.03.18, 21:13
    chyba oswiadczyny po pukaniu a nie oswiadczenie. no chyba, ze to bylo oswiadczenie o dobrowolnym pukaniu.
  • bergamotka77 08.03.18, 21:23
    Niestety nie takie pukanie było grane wink

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • ga-ti 08.03.18, 20:24
    Oooo, bardzo miło z ich strony smile

Ja miałam podobnie jak Kkalipso z wózkiem. Z maluchem w wózku i przedszkolakiem musiałam dostać się z Alei Solidarności na górę na Plac Zamkowy. Ok, jest winda przecież, dojeżdżam, a tu klops, winda nie działa. Ustałam jak sierota pod schodami, które wydawały mi się aż do nieba i myślę, co począć, jak tu dostać się jakoś dookoła. Aż tu niespodziewanie podbiega młody facet (20 kilka lat), łapie wózek i woła 'pomóc pani wejść?' ledwie zdążyłam za nim wink A nawet podziękować porządnie nie mogłam, bo ten już popędził dalej smile

A kiedyś w Szczecinie pytaliśmy o drogę autem i przemiły pan taksówkarz stwierdził, że nas poprowadzi, za darmo smile
  • issa-a 09.03.18, 01:42
    to tak a'propos wozka...
    kiedys targałam głęboki wózek, z niemowlakiem, na 8 pietro bo akurat obie windy sie zepsuly.
    Na ktoryms pietrze sąsiadki dekorowały korytarz na "przyjecie obrazu".
    Żadna tyłka nie ruszyła, zeby mi pomoc...katoliczki.......
    co tylko utwierdzilo mnie w jakosci polskiego katolicyzmu
  • butch_cassidy 08.03.18, 21:17
    No to jest fajne smile
  • butch_cassidy 08.03.18, 21:19
    Aj, chciałam się podpiąć pod Joą, fajnie jak to się dostrzega. Ale i fajnie, że się zdarza smile

Sama nie zapomnę, jak jadąc stopem na pociąg do Berlina utknęliśmy w korku. Korek po jakimś czasie się rozładował, ale już wiedzieliśmy, że zapewne spóźnimy się na pociąg. A kierowca zawiózł nas na sam dworzec, sporo zbaczając z własnej trasy. Dzięki temu złapaliśmy pociąg w ostatniej chwili smile
  • kk345 09.03.18, 00:23
    Bo ludzie generalnie są życzliwi, wbrew temu, co media piszą.

Wczoraj łamałam sobie gałęzie forsycji, które ktoś obciął i rzucił na stos na trawnik- i kiedy tak się z nimi szarpałam, przechodzący mężczyzna zaoferował się z pomocą, bo ma scyzoryk i dłoni nie zniszczębig_grin Wzruszył mnie...
  • happy_end 09.03.18, 00:28
    Gdzie te forsycje już kwitną??? O_O
  • anika772 09.03.18, 07:05
    "Prosta życzliwość. Jednak ludzie potrafią być wspaniali."

Oczywiście, większość taka jest, życzliwa i chętna do pomocy, zwłaszcza takiej "chwilówki", która nie kosztuje wiele czasu i zaangażowania. Mnie takie miłe gesty ze strony ludzi spotykają bezustannie, nie pozostaję dłużnasmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.