12.03.18, 10:28
Właśnie jesteśmy w trakcie wyboru miejsca na wakacje. W tym roku braliśmy pod uwagę Maderę albo Cypr.
Przeglądałam też Egipt. I właśnie on mnie urzekł. Nadal tam niebezpiecznie? Odradzacie? Nie chciałabym siedzieć tylko w kurorcie. Zawsze biorę pod uwagę też zwiedzanie. Rejon
sharm el sheikh by mnie interesował. W lipcu.
--
„Każdy człowiek jest jak księżyc. Ma swoją drugą stronę której nikomu nie ukazuje.”
Edytor zaawansowany
  • mag1_k 12.03.18, 10:32
    wow, dodatkowo w lipcu big_grin szerokiej drogi
  • 3lato 12.03.18, 10:36
    big_grin

--
    „Każdy człowiek jest jak księżyc. Ma swoją drugą stronę której nikomu nie ukazuje.”
  • jola-kotka 12.03.18, 10:41
    Nie
  • kamea_chateau 12.03.18, 10:47
    To nie jest obecnie państwo na wyjazdy turystyczne.
    Przed arabska wiosna owszem, teraz absolutnie nie.
    Niby kurorty są chronione, ale na zdrowy rozum nikt nie będzie się narażał dla turystów.
    Moj znajomy był osiem lat pracownikiem Ambasady RP w Kairze i absolutnie odradza. ABSOLUTNIE
  • jematkajakichmalo 12.03.18, 10:55
    Bardzo polecam, ale niekoniecznie w lipcu, gdzie temperatury przekraczaja grubo 40 stopni. Przy takich temperaturach to chyba tylko kurort zostanie wink Najlepszy czas na Egipt to pazdziernik/listopad.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • bywalec.hoteli 12.03.18, 11:20
    a czy Egipt jest na liście niezalecanych przez MSZ miejsc do podróży?
  • leni6 12.03.18, 11:44
    Nie wiem na ile tam jest teraz niebezpiecznie, ale zwiedzanie Egiptu jest bardzo uciążliwe (ewentualnie drogie) i lipiec to zdecydowanie nie jest dobry termin to.
  • klerjeser 12.03.18, 12:00
    Lipiec i Sharm to kiepskie połączenie. Albo się jedzie w formule Sinai Only albo trzeba dokupywac wizę, ale do Kairu i Gizy dalej niż z Hurghady. Zwiedzanie Synaju dość ryzykowne, bo właśnie tam dokonywano ataków terrorystycznych. Zwiedzanie w lipcu to masakra z powodu upału. Zostaje kurort i sporty wodne, rafy ładne, ale nie wszędzie doplyniesz (Sinai Only), moim zdaniem lepiej wybrać Marsa, gdzie raf więcej i ładniejsze plaże.
  • dyzurny_troll_forum 12.03.18, 11:55
    3lato napisała:

> Właśnie jesteśmy w trakcie wyboru miejsca na wakacje. W tym roku braliśmy pod
    > uwagę Maderę albo Cypr.

Leć sobie na Maderę, zahacz o Porto Santo. I będzie Szanowna Pani zadowolona!
  • butch_cassidy 12.03.18, 13:53
    Też nie zdążyłam zobaczyć Egiptu przed arabską wiosną, ale się nie wybieram. Tym bardziej, że dla mnie atrakcyjne jest zwiedzanie, a nie hotele.
  • jematkajakichmalo 12.03.18, 14:18
    Jeszcze pytanie czy lecisz np. sama z mezem czy z dziecmi (i jak duzymi)?
    Nawet jak bedziesz w Hurgadzie to czy do Luksoru czy do Kairu jest daleko i dzieciaki sie tylko umecza. Temperatury w Kairze w ostatnich latach niekiedy przekraczaly 50 stopni... Na poludniu jest jeszcze gorzej.
    Co do bezpieczenstwa - nie ma problemu, unikalabym tylko Synaju (sam pobyt w Sharm bylby OK, tam tez nie potrzeba wizy).

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka