Dodaj do ulubionych

Patrioci maile piszą...

16.03.18, 10:28
wyborcza.pl/7,75399,23148530,to-przerazajace-pracownicy-muzeum-zydowskiego-w-londynie.html
"Muzeum Żydowskie w Londynie dostaje ponad 3 tys. maili dziennie od polskich nacjonalistów, którzy popierają ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej. Wiadomości dostają tylko żydowscy pracownicy."

Akcja skoordynowana i z inspiracji dobrze poinformowanych źródel, dla których żydowskie pochodzenie pracowników muzeum nie stanowi żadnej tajemnicy, nawet tych których nazwiska i imiona nie wskazują na takowe.
Ja mam swoje zdanie na temat tego, kto ją inspirował, ale czemu maile do Londynu? czemu nie do Izraela, Muzeum Polin, USA itd.?
Edytor zaawansowany
 • joa66 16.03.18, 12:23
  Spójrz na wyniki wyborcze Polaków w UK.
 • zona_glusia 16.03.18, 12:54
  Nie jedyna. sad Strasznie to wszystko przykre.

  Tu o akcji fake newsów wymierzonych w Muzeum Auschwitz - Birkenau.
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/piotr-cywinski-kl-auschwitz-muzeum-nie-jest-zakladnikiem-polityki-wywiad/ebcsnjs
  "Zarzucono nam chociażby, że podczas ostatnich obchodów wyzwolenia w pierwszym rzędzie posadziliśmy samych więźniów pochodzenia żydowskiego. Co oczywiście jest nieprawdą, byli to Polacy. Skąd się wzięło to przekłamanie? Ponieważ więźniowie wokół szyi mieli zawiązane biało-niebieskie chusty. Przypomnijmy, że są to kolory więziennych pasiaków, a same chusty to nasza wieloletnia tradycja. W artykule pojawiło się jednak zdanie: "Zobaczcie, do pierwszego rzędu zostali dopuszczeni wyłącznie Żydzi".

  Największy absurd polega na tym, że wszystkie kłamstwa można bardzo łatwo sprawdzić i zweryfikować. Żaden z dziennikarzy nie skontaktował się z muzeum, by zapytać, jaka jest prawda. W momencie, kiedy przekaz bazuje na kłamstwie, my musimy stanowczo reagować.

  Dobrym przykładem będzie też atak przypuszczony na premiera Glińskiego w postaci listu otwartego w sprawie rzekomego fałszowania historii w oświęcimskim muzeum. Autor listu przywołał scenę interwencji policji na terenie muzeum, podczas gdy takiej interwencji nie odnotowała ani straż obozowa, ani nawet oświęcimska policja. To historia zupełnie wyssana z palca."
 • mdro 16.03.18, 13:37
  A pod wywiadem dalszy ciąg wyzwisk, powtarzania kłamstw (w tym tych zdementowanych w samym artykule) i główny zarzut, "że Żyd" (hmm, o ile wiem, cała rodzina Piotra łącznie z nim samym to działacze katoliccy, ojciec zaangażowany opozycjonista od lat 70., a stryj był prezesem Związku Żołnierzy AK - jak ci Żydzi wszędzie się potrafią wkręcić...).

  --
  "Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
 • lellapolella 16.03.18, 12:56
  Ale te maile przychodzą od nacjonalistów polskich krajowych czy zamieszkałych w WB?

  --
  To nie tak, że nienawidzę ludzi. Ja po prostu wolę, kiedy nie ma ich w pobliżu.
  Bukowski
 • joa66 16.03.18, 13:03
  Po adresie mailowym raczej nie poznasz, ale kumulacja akurat wokól londynskiego museum i powiázania polskich nacjonalistow z (chyba) Britan first (albo inna angielska nacjonalistyczna bojówka) sa znane - organizowali wspólne marsze antysemickie w Londynie.
 • mdro 16.03.18, 13:30
  Ci "patrioci" to zapewne w większości boty i kremlowskie trolle...

  --
  "Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
 • pani-noc 16.03.18, 13:33
  Joa ma rację, wyniki wyborów w UK mówią wiele o tym jakie poglądy mają tamtejsi polscy emigranci.
 • krecik 16.03.18, 14:22
  Nie, wyniki wyborów mówią o tym, jakie poglądy mają ludzie, którzy na te wybory poszli. Tak gwoli ścisłości.

  Ag

  --
  -_n_|_|_,_ Migawki
  |===.-.===| www.flickr.com/jazzwink/
  |-----((_)).....|
  '==='-'==='jgs
 • lellapolella 16.03.18, 14:38
  Chciałoby się kliknąć: lubię tosmile
  Co do reszty, widzę to podobnie jak mdro, niestety. Z pewnością nacjonalistyczne komórki w WB biorą udział ale kto robi masę i kieruje akcją? Kto korzysta tak naprawdę na tym, by doszczętnie obrzydzić Polaków Brytyjczykom? Kto cały czas szczuje na polską emigrację i chętnie by ją widział budującą wszystkie programy plus #dobrej zmiany#?


  --
  Czarny humor jest jak noga. Nie każdy ją ma.
 • joa66 16.03.18, 14:45
  Nie mam pojęcia kto kieruje, ale sądzę, że "badania terenowe" pt kto jest Żydem a kto nie w museum przeprowadzono raczej lokalnie i prawdopodobnie przez miejscowe grupy nacjonalistyczne (mimo wszystko łatwiejszy dostęp do danych i ich interepretacji). I być może jest to projekt typu dwie pieczenie przy jednym ogniu (napuszczenie na siebie dwóch grup niekoneicznie kochanych przez miejscowych)
 • lellapolella 16.03.18, 15:07
  Tak, widzę to podobnie. Plus to, o czym piszą żona_glusia i mdro i człowiek budzi się w innym świecieuncertain

  --
  - Co to jest: nie mieści się w dupie i nie dzwoni?
  - Pisowska maszyna do dzwonienia w dupie.
  anonimowy komentarz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka