Dodaj do ulubionych

Sprawdziany, prace klasowe

13.04.18, 08:57
Czy u Waszych dzieci w szkole (raczej pytam o klasy od 4 w górę) sprawdziany odbywają się zawsze po skończeniu każdego działu z danego przedmiotu? Czy niekoniecznie?

--
Sygnaturka się zgubiła....
Edytor zaawansowany
  • asmarabis 13.04.18, 09:01
    hahahahhahahaa
    nauczyciele w szkle slonka juz chyba odliczaja dni do wakacji

--
    "Bo to nie jest glupia osoba, wbrew pozorom. Bardzo kreatywnie i inteligentnie wypisuje te dyrdymaly i mam wrazenie, ze swietnie sie przy tym bawi."
    Iskierka3 o mnie smile
  • slonko1335 13.04.18, 09:22
    wszyscy znani mi nauczyciele odliczają dni do wakacji...podobnie jak dzieci i większośc ich rodziców...

--
  • asmarabis 13.04.18, 09:26
    Ale czy ty masz zamiara zostawic ich kiedys w spokoju czy bedziesz dreczyc do matury?

--
    "Bo to nie jest glupia osoba, wbrew pozorom. Bardzo kreatywnie i inteligentnie wypisuje te dyrdymaly i mam wrazenie, ze swietnie sie przy tym bawi."
    Iskierka3 o mnie smile
  • slonko1335 13.04.18, 09:56
    Chyba masz problem -ja się bardzo dobrze dogaduję z nauczycielami moich dziecismile

--
  • nangaparbat3 13.04.18, 09:25
    Tak. W ogole to liczba sprawdzianow w mojej szkole rosnie poza tym w postepie geometrycznym i juz nikt nad tym nie panuje. Sami nauczyciele mowią, że jest ich za duzo, ale ze jak nie robią sprawdzianu, to dzieciaki sie nie uczą. Bledne koło i paranoja.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • slonko1335 13.04.18, 09:37
    No właśnie i się zastanawiam czy ktoś w jakiejś szkole wykombinował jakieś inne sposoby?
    Moja córka ma grafik dozwolonymi sprawdzianami zapełniony do połowy maja. Dwóch nauczycieli postanowiło odpuścić dzieciakom sprawdziany. Historyk ostatnio zrobił karty pracy i quiz jako powtórzenie wiadomości, dzieciaki mogły korzystać z podręczników, zeszytów, dostępnych pomocy, wyszukać wiadomości-wydaje mi się że skorzystały bardziej niz na wkuwaniu na sprawdzian.
    Nauczycielka od realioznastwa robił z kolei podsumowanie wiadomości na quizlecie, quizy, prace w grupach, też w taki fajny sposób, że nie był to typowy sprawdzian z zakuwaniem a w głowie zostawało.
    Może ktoś cos podpowie fajnego.

--
  • bei 13.04.18, 09:29
    Normalne, po zakończeniu działu sprawdzian, jak dział ma dużo materiału to czasami w połowie, kartkówki prawie co lekcja. Zamiast dopytywać dwie-trzy osoby i tracić z 15 mińut to nauczyciel w czasie 10 min robi krótka kartkówkę.
  • ewa_mama_jasia 14.04.18, 19:16
    A kiedy tłumaczy nowy temat? Sprawdzi listę obecności - 5 minut. Rozda kartki, wyjaśni polecenia, dzieci napiszą, zbierze od wszystkich - na pewno to nie jest 10 minut tylko ze 20. I pół lekcji nie ma. Na końcowe działania, np. zadanie pracy domowej powiedzmy 5 minut. To przepraszam, na tlumaczenie i utrwalanie tematu ile zostaje? 15 minut?

--
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • kurt.wallander 13.04.18, 09:36
    Niekoniecznie. A jakie to ma znaczenie?
  • slonko1335 13.04.18, 09:39
    Bo czytam między innymi tu i widzę spiralę sprawdzianów, bardzo zniechęcająca i demotywująca dzieci i ciekawa jestem czy ktoś ma inne sposoby które niekonicznie są stricte sprawdzianem ale motywują dzieciaki do pracy.

--
  • nangaparbat3 13.04.18, 09:46
    Podobno najskuteczniejsze sa sprawdziany, ktore dzieci sprawdzają kolegom. Potem sprawdzone rozdaje sie z powrotem, wiec sprawdzaja, czy kolega sie nie pomylił. wiedza się utrwala. Ale nie ma ocen , ktore mozna wpisac do Librusa - kiedy o tym opowiadałam, jedna z kolezanek poplakala sie ze zlosci.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • kurt.wallander 13.04.18, 09:49
    nangaparbat3 napisała:

> Podobno najskuteczniejsze sa sprawdziany, ktore dzieci sprawdzają kolegom. Pote
    > m sprawdzone rozdaje sie z powrotem, wiec sprawdzaja, czy kolega sie nie pomyli
    > ł. wiedza się utrwala. Ale nie ma ocen , ktore mozna wpisac do Librusa - kiedy
    > o tym opowiadałam, jedna z kolezanek poplakala sie ze zlosci.
    >
    U nas niektórzy tak robią. Oceny sa wstawiane.
  • slonko1335 13.04.18, 09:57
    >U nas niektórzy tak robią. Oceny sa wstawiane.
    no ale to ciągle zostaje zwykłym sprawdzianem do którego trzeba zakuć...

--
  • kurt.wallander 13.04.18, 19:56
    No tak.
  • saszanasza 13.04.18, 09:55
    Najpóźniej dwa tygodnie po zakończeniu działu, w trakcie kolejnego.

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • mea8 13.04.18, 10:06
    U mojego Sz. od zawsze po każdym dziale. Średnio wychodzi raz na miesiąc. Najgorsze są kumulacje - jak się spotkają przyroda z historią. Wtedy faktycznie dużo materiału do powtórzenia. Inne przedmioty jakoś u nas nie wymagają dodatkowej pracy, młody idzie z biegu.

--
    Bocianom już dziękuję smile
  • slonko1335 13.04.18, 10:32
    z każdego przedmiotu raz na miesiąc średnio czy w ogóle sprawdzian raz na miesiąc?
    moja córka uwaga, uwaga najwiecej chyba musiała się uczyć do techniki w tym semestrze i z tej techniki ma najgorsze oceny póki co- w zeszłym miała celujący u tej samej nauczycielki smile

--
  • mea8 13.04.18, 12:30
    Z kazdego przedmiotu mniej wiecej co miesiac. Technika i muzyka też u nas nie błyszczy - ze sprawdzianów same 3tongue_out W zyciu nie pisalam sprawdzianu ani z muzyki ani z techniki.

--
  • szarsz 13.04.18, 13:10
    U mojego też nie ma. Z muzyki oceny są za śpiewanie, czyli znajomość tekstu i za pracę na lekcji. Z techniki za prace.
  • slonko1335 13.04.18, 14:12
    O rany bo już zgłupiałam, że raz na miesiąc ma jakis sprawdzian ....i się zastanawiałam jak im tak rzadko wychodzismile Moja z techniki ma co drugi tydzień ostatnio. Poległa na maszynach w tartaku do obróbki drewna dokumentnie. W poniedziałek ma z włókien i włókiennictwasmile

--
  • mea8 13.04.18, 14:23
    Czekaj, mowimy o pracach klasowych? Takie sa po zakonczeniach dzialu - 6-10 tematow. Z przyrody, historii, angielskiego i matmy. Polskiego nie ogarniam. W miedzyczasie jest odpytywanie i kartkowki na biezaco. Z techniki byl jakis o ryskunku technicznym, budownie domu i cos tam jeszcze. Z muzyku o Chopinie. Zwykle było tak, ze własnie historia z przyroda akurat wychodzily w jednym tygodniu. I wtedy byl sajgon.

--
  • slonko1335 13.04.18, 14:34
    Tak po działach ma prace klasowe z tematów tylu ile jest w dziale, z przyrody czasami to 8 a czasami 4, podobnie z historii. Oprócz tego sprawdziany i kartkówki oczywiście z części zagadnień. Miała sprawdzian z drewna po dwóch tygodniach z włókien , nie wiem szczerze mówiąc jaki to zakres ale większość dzieci z tych sprawdzianów dostała oceny na poziomie 2-3, wiec nie mam pojęcia co tam takiego mogło być ale było zapowiedziane jako duży sprawdzian z wyprzedzeniem i wpisaniem do dziennika jako rezerwacja terminu zgodnie z WSO i pisali każdy przez całą godiznę lekcyjną....

--
  • slonko1335 13.04.18, 14:44
    znalazłam zakres jaki był na drewno:
    • gatunki drzew
    • budowa drewna
    • etapy przetwarzania drewna
    • zastosowanie i właściwości materiałów drewnopochodnych
    • konserwacja drewna i materiałów drewnopochodnych
    • narzędzia do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych
    • bezpieczne posługiwanie się narzędziami

wcześniej przed drewnem miała z papieru:
    • znaczenie materiałów papierniczych w życiu codziennym
    • etapy produkcji papieru
    • rodzaje wytworów papierniczych i ich zastosowanie
    • metody obróbki papieru
    • narzędzia do obróbki papieru

w poniedziałek ma włókna:
    • terminy: włókno, tkanina, dzianina, ścieg
    • pochodzenie i rodzaje włókien
    • właściwości i zastosowanie różnych materiałów włókienniczych
    • sposoby konserwacji ubrań
    • znaczenie symboli umieszczanych na metkach odzieżowych
    • narzędzia i przybory krawieckie
    • rodzaje ściegów krawieckich

--
  • mea8 13.04.18, 16:17
    Masakra. Szkoda dzieciakow. Jakby nie mogł nauczyciel o tym po prostu opowiedziec na lekcji.

--
  • berdebul 13.04.18, 21:26
    Myślisz, że nie opowiedział tylko wymaga?
  • slonko1335 14.04.18, 11:40
    Chyba chodziło bardziej o to, że wystarczyłoby chyba na tym etapie żeby tylko opowiedział i pokazał bardziej praktycznie a niekonicznie od razu robił godzinny sprawdzian z takiego zakresu bo jak widać tymi sprawdzianami to najłatwiej dzieciaki katować i mało komu chce się inaczej...

--
  • ewa_mama_jasia 14.04.18, 19:10
    Przerażające. Może to zmiana programowa? Mój od czwartej klasy nie miał ani jednego sprawdzianu z plastyki, techniki czy informatyki. Z roweru - były testy próbne przed karta rowerowa i egzamin, z rysunku technicznego - projektowanie kuchni na papierze milimetrowym z wizualizacja na klatce, z drewna czy papieru - jakieś prace. Może na lekcjach o teorii mówili, ale sprawdzianu nie było. Tak samo na informatyce - sprawdzianem są prace wykonane na lekcji, projekty, programy itp.

--
  • kurt.wallander 13.04.18, 19:56
    slonko1335 napisała:

> moja córka uwaga, uwaga najwiecej chyba musiała się uczyć do techniki w tym sem
    > estrze i z tej techniki ma najgorsze oceny póki co

Może historia roweru?
  • slonko1335 13.04.18, 20:04
    To mieli w 4 klasie i sprawdzian tez a jakże wink

--
  • mama303 13.04.18, 21:35
    no niestety, teraz praktycznie innej formy podsumowania partii materiału sie nie praktykuje! Jak to mozliwe że kiedyś prawie wcale nie miałam sprawdzianów w szkole?

--
    nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
  • gem.stone 14.04.18, 11:20
    Syn w 5 klasie - zawsze. Z niektórych przedmiotów (np. matematyka), nawet częściej. Jest co robić.
  • scarlett74 14.04.18, 18:48
    tak, ale w okolicach końca półrocza/roku jest jazda bez trzymanki ( w tygodniu mogą być 3 sprawdziany)
  • ewa_mama_jasia 14.04.18, 19:26
    Nie. Szósta klasa idzie podobnym torem od czwartej. Z polskiego klasowka raz - dwa w semestrze, oceniane są prace na lekcji (aktywność i praca w grupach nad problemem), prace domowe (ćwiczenia lub wypracowanie), odpowiedź, czasami wiersz na pamiec itp. Z matematyki, przyrody, historii, angielskiego i francuskiego po każdym dziale, ale w trakcie działu z jedna - dwie kartkówki sa. Z reguły niezapowiedziane. Z religii ze dwa razy w semestrze, czasem większe prace domowe (zadane na cały rok, jedna praca na tydzien, oceniane ze 2 wazniejsze), z muzyki ze 2-3 kartkówki w semestrze, śpiewanie piosenki. Co do informatyki, plastyki i techniki - praca na lekcji na zadany temat i z wykorzystaniem wskazanej techniki czy materialow, ewentualnie do dokończenia w domu. W sumie na nadmiar prac klasowych i kartkówek nie narzekam. Syn też nie.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.