Dodaj do ulubionych

Dobre wiadomości

14.04.18, 15:53
Ostatnie dwa dni przynoszą Polakom same dobre wiadomości. Przede wszystkim zakończony został proces naprawy systemu wymiary sprawiedliwości. Kolejna dobra wiadomość to pozytywna ocena stanu naszej gospodarki przez najbardziej krytycznie nastawioną agencję ratingową S&P. W tym przypadku trzeba stwierdzić, że pomimo wysiłków "totalnej opozycji" wspartej przez szereg tzw. "obronców demokracji" trwające od dwu lat wysiłki których jedynym celem jestt wystawianie dla rządu jak najgorszej opinii, nie przynoszą efektu.
Na szczęście ekonomiści widzą jak jest naprawdę. A przecież miało być tak źle, budżet uchwalony nielegalnie, miały być setki procesów, firmy padać tysiącami, itd. itd.
"Czekamy na kolejny naturalny krok ze strony agencji jakim będzie podniesienie samego ratingu. 2017 rok zakończył się bardzo niskim poziomem deficytu budżetowego. Ten pozytywny trend utrzymuje się również w tym roku. W ubiegłym roku także po raz pierwszy dług publiczny spadł w ujęciu nominalnym (nie licząc oczywiście zmian w OFE w 2014 r.). To wszystko nie mogło zostać niezauważone nawet przez najbardziej krytyczną w stosunku do nas agencję ratingową - mówi minister finansów Teresa Czerwińska."
businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/rating-polski-agencja-sandp/y73vr1t
Oczywiście, powyższa informacja w tzw. mediach opiniotwórczych została potraktowana marginalnie, bo jak mozna chwalić rząd? Zwłaszcza, że są osiągnięcia których nie da się podważyć?
Efektem dobrej sytuacji sa nowe propozycje: czyli tzw. "piątka Morawieckiego": Dobry Start, Obniżka CIT do 9%25, Program Dostępność+, Mała firma - mały ZUS, Drogi lokalne -
I to jest program który będzie zrealizowany. Nic więc dziwnego, że "totalna opozycja" wije się i wymyśla coraz bardziej oderwane od rzeczywistości zagrożenia.

"Dzisiaj widzieliśmy program naszych przeciwników politycznych. Można nazwać go umownie „Nic się nie da”. (…) No właśnie, 500+ niemożliwe, banki, instytucje finansowe na sprzedaż, stocznie do zamknięcia, cukrownie też na sprzedaż, LOT musi być oddane w obce ręce. Taka była filozofia wcześniej - „weź kredyt, zmień pracę”.
Wcześniej rządzili ci, którzy mieli kamień zamiast serca dla polskich przedsiębiorców i oni mają tylko jeden program, ten program nazywa się anty-Pis. My też mamy jeden program – on nazywa się Polska. Dlatego ruszamy z naszymi wieloma projektami, kontynuujemy takie wielkie projekty, które też miały być niemożliwe, jak via Carpatia, Centralny Port Komunikacyjny, via Baltica, program „czyste powietrze”, program Mieszkanie+, gdzie w 2019 roku, to jest moje zobowiązanie, będzie w budowie 100 tys. mieszkań z tego programu" - wypowiedź premiera Morawieckiego to program który nie tylko jest do zrealizowania, ale można też miec pewnośc, że bedzie zrealizowany.

Co ma natomiast do zaoferowania "totalna opozycja"? Widzimy to na ulicach: wrzask i wycie, a jak pracują posłowie "totalnej opozycji"/ - mozna to było zaobserwować w ostatnich dniach. Nie kończące się wnioski o przerwę i tyrady nie mające kompletnie nic wspólnego z przedmiotem obrad.
Mozna tylko żałować, że nasza "totalna opozycja" nie chce widzieć jak bardzo szkodzi swoją działalnością Polsce. No cóż, tesknota za utraconymi stołkami jest w ich przypadku wazniejsza.
Edytor zaawansowany
  • jeziorowa 14.04.18, 16:14
    Dowcipaski trzymają się ciebie w to piękne, słoneczne popołudnie? 😂😂😂 Bądź uprzejma podać nazwę substancji, którą przyjmujesz, może komuś też pomoże w beznadzieji. 😝
  • 1elka26 14.04.18, 16:50
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • wkurzo-namama 14.04.18, 17:01
    elcia. o obniżce ZUS słyszę od roku. serio. bo temat mnie bardzo interesuje. i pupa.
  • 1elka26 14.04.18, 17:32
    Teraz jest wyraźna zapowiedź. To ma być pierwszy projekt, tak więc zapewne niedługo możemy spodziewać się stosownej ustawy.

- Pierwszym naszym projektem jest niższy ZUS, składka bardziej proporcjonalna do zarobków w wysokości 2,5-krotności wynagrodzenia minimalnego, czyli 5300 zł, co się będzie zmieniało w kolejnych latach - obiecuje Mateusz Morawiecki.
    businessinsider.com.pl/wiadomosci/nizszy-zus-i-cit-dla-malych-firm-obietnice-morawieckiego/6whd99r
  • wkurzo-namama 14.04.18, 18:50
    zapowiedź to była w zeszłym roku. ustawa miała wejść w życie miesiąc temu. srali muchy będzie wiosna.
  • agonyaunt 14.04.18, 17:48
    Nic się nie zmieni, na pewno nie dla tych którzy już prowadzą DG. ZUS nie ma na bieżące wypłaty, a Ty byś chciała, żeby mu zakręcić kurek z wpływamismile Jeśli ZUS pójdzie w dół, to tylko na zachętę dla nowych firm, w dodatku z obostrzeniami dochodowymi. Nie, sorry, przychodowymi, bo przecież we wszystkich dotychczasowych projektach jest mowa o składce od przychodu, nie od dochodu.
  • jeziorowa 14.04.18, 18:15
    Przepraszam, ale muszę panią pani 1elka26 zapytać, czy nie opuściła pani zbyt dużo dawek leków? Nie jest możliwe, aby osoba (nawet z obniżonym IQ) dała się nabrać na aż taką ściemę. I gwarantuję, że choćbyś nie wiem jak dużo i często mówiła, że ziemia jest płaska (nawet podpierając się wypowiedziami wg ciebie ekspertów i autorytetów) to ona ani trochę z tego powodu nie wypłaszczy się.
  • 1elka26 14.04.18, 19:09
    A ostrzegałam wielokrotnie. Pozostawanie w oparach mgły tzw. mediów gazetopodobnych nie jest bezkarne.
    To ja ponownie zapytam się, czy ekonomiści z cytowanej już wielokrotnie agencji ratingowej też nie wzieli odpowiedniej dawki leków?
    Przypomnę także, że dwa lata temu nasi wybitni przedstawiciele opozycji wieścili krach po wprowadzeniu 500+ i co?
    Ale w koncu to nie mój problem. Tkwijcie nadal w swoim urojonym świecie.
  • taki-sobie-nick 14.04.18, 21:14
    z zespołem Downa, które PiS tak kocha.

I sądzę, że na wyżej wymienione cele PiS weźmie pieniądze z kieszeni dzieci poczętych, urodzonych i dorosłych, to znaczy pieniądze rencistów i wszelkie na niepełnosprawnych.

Jak zwykle u nas.
  • semihora 14.04.18, 22:21
    Dla każdego dziecka, ale pod warunkiem, że to będzie od drugiego dziecka? suspicious

--
    Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
  • wkurzo-namama 14.04.18, 16:35
    I co ja mam teraz zrobić? Urodziłam trójkę, a tu od czwartego dopiero emeryturę dadzą dodatkową...
    ps. jak czytam, że premier CHCE coś tam coś tam zrobić z małym ZUSem, gdzie przepisy miały obowiązywać (zgodnie z tym, co mówiono w połowie zeszłego roku) najpierw od stycznia, potem przesunięto na marzec, potem od maja, a teraz znowu coś chcą... ale nic nie wiadomo, to mnie wuj strzela i tyle.
  • aniani7 14.04.18, 16:40
    Chyba tylko dla ciebie, stawke ci podniesli i dlatego tak sie rozpisales/as?
  • saszanasza 14.04.18, 16:44
    Kosz, to nie tvn24

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • saszanasza 14.04.18, 16:44
    saszanasza napisała:

> Kosz, to nie tvn24
    >

A właściwie nie telewizja reżimowa tylko forum

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • kitek_maly 14.04.18, 16:46
    1elka26
  • hosta_73 14.04.18, 16:48
    Razem z przekazem dnia przysłali ten propagandowy wywód?

--
    Zwierzę z meblem? Waran z komodo.
  • saszanasza 14.04.18, 16:52
    hosta_73 napisał(a):

> Razem z przekazem dnia przysłali ten propagandowy wywód?
    >

Ja nawet tego nie czytałam, zwystarczy mi "autor", żeby zakwalifikować treść do s-f

--
  • 1elka26 14.04.18, 16:53
    Niestety, nikt mi niczego nie przesyła - a szkoda.
    To może zaprezentujesz to co wam przysyłają? jakiś chociażby szczątkowy, ale pozytywny, program?

• saszanasza 14.04.18, 16:57
    1elka26 napisał(a):

> Niestety, nikt mi niczego nie przesyła - a szkoda.
    > To może zaprezentujesz to co wam przysyłają? jakiś chociażby szczątkowy, ale po
    > zytywny, program?
    >
    Ja nie jestem politycznym trollem, w odróżnieniu od ciebie i nie zamierzam czegokolwiek prezentować. Włącz sobie tvn24. Powinno wystarczyć

--
  • natalia.nat 17.04.18, 12:03
    Całe dnie i noce siedzisz i wypisujesz te bzdury pod kilkoma nickami, tutaj i na dziesiątkach innych portali, forach, pod artykułami, gdziekolwiek się da. Jakieś pieniądze musisz z tego mieć, nie ma żadnej wątpliwości. W żadnej pracy nie trzymaliby notorycznie niewyspanej baby bez odrobiny kreatywności, która cały dzień klepie w klawiaturę, zamiast pracować. Szkoda tylko że takie marne te posty, w kółko te same teksty, bez polotu i własnej refleksji. Dlatego musisz się naklepać, bo brak jakości musisz zastąpić ilością. Jesteś żenująca.
    Wszystkie programy PiSu to łapówa wyborcza, wyciąganie pieniędzy z budżetu na socjal i nierobów, realnych korzyści dla Polski nie ma żadnych. Niezadługo czeka nas los Grecji, bo garstka pracujących w Polsce, którą się okrada do potęgi, tego nie utrzyma. W tej chwili wzrost gospodarki napędzają wydatki konsumpcyjne oraz bardzo dobra koniunktura gospodarcza strefy euro. Jednak przy braku inwestycji, wzroście inflacji, wysokim deficycie strukturalnym Polska będzie bardzo wrażliwa na kryzysy światowe, a te nadchodzą wielkimi krokami. Władza powinna właśnie teraz trzymać gospodarkę w ryzach, tworzyć programy zwiększające inwestycje i liczbę pracowników na rynku, a nie zniechęcać do podejmowania pracy durnymi pomysłami socjalnymi. Ta kiełbasa wyborcza tylko Polsce zaszkodzi. Wystarczy znać się odrobinę na ekonomii i prawach rynku, żeby to rozumieć.
    businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/pis-za-dwa-lata-czeka-gospodarcza-recesja-w-polsce/6jbl3p4
  • 1elka26 17.04.18, 15:08
    Może chociaż jakiś cień dowodu na ten stek bredni? Oczywiście nie ma i nie będzie, ale może warto udac się do lekarza? Tworzenie takich teorii spiskowych musi być bardzo wyczerpujące - zwłaszcza tak bezpodstawnych i oderwanych od rzeczywistości.
    Współczuję.
  • bistian 17.04.18, 18:42
    natalia.nat napisała:

> Wszystkie programy PiSu to łapówa wyborcza, wyciąganie pieniędzy z budżetu na s
    > ocjal i nierobów, realnych korzyści dla Polski nie ma żadnych.

Mądrze napisane. Po tym rozdawnictwie, większość zapomina, że rząd nie ma własnych pieniędzy. Elka wierzy, że to z ograniczonych przewałów na VAT. Załóżmy, że to prawda. Ucieka 30 mld złotych rocznie, Komisja Europejska mówi o 40 mld rocznie. Powiedzmy, że mamy 7 mln dzieci 0-17 lat. Gdyby każdy dostał 500+, czyli 6 tys. rocznie, to suma wynosiłaby dokładnie 42 mld rocznie. Ale, nie każdy dostanie i VAT cały nie jest uszczelniony, bo się nie da. Na więcej prezentów pieniędzy nie ma i to jest jedyny pewnik. Jeśli obniżą się dochody, bo część osób przestanie pracować, to zmniejszą się dochody z VAT. Z czasem cwaniaki przechytrzą system i ten odzysk będzie mniejszy. Jak widać, to jest bardzo ryzykowne księgowanie. PiS podaje wyższą kwotę wyłudzonego podatku VAT, dla mnie to świadczy o ukrywanego kredycie i dawaniu jedną ręką, a zabieraniu drugą.

> W tej chwili wzrost gospodarki napędzają wydatki konsumpcyjne
    > oraz bardzo dobra koniunktura gospodarcza strefy euro. Jednak przy braku inwest
    > ycji, wzroście inflacji, wysokim deficycie strukturalnym Polska będzie bardzo w
    > rażliwa na kryzysy światowe, a te nadchodzą wielkimi krokami. Władza powinna wł
    > aśnie teraz trzymać gospodarkę w ryzach, tworzyć programy zwiększające inwestyc
    > je i liczbę pracowników na rynku, a nie zniechęcać do podejmowania pracy durnym
    > i pomysłami socjalnymi.

Słusznie powiedziane. Jest stare żydowskie powiedzenie: Zwalniają? To będą zatrudniać! Zatrudniają? To będą zwalniać! Wahania gospodarki są pewnym elementem naszego systemu. Kryzys musi nastąpić i trzeba się przygotować do tego, kiedy są pieniądze. Rząd faktycznie nic nie robi w tym kierunku.
  • biceps_of_steel 14.04.18, 17:06
    Akurat mieszkanie+ zdecydowanie oceniam z niepokojem, bo obowiam się że tam trafią tam różni wielodzietni.org, którzy nie będą spłacać zobowiązań, a władza nie będzie miała jaj by ich pogonić do schronisk dla bezdomnych.
  • bywalec.hoteli 14.04.18, 17:20
    Trzeba się temu przyglądać z uwagą, żeby nie podwyższali podatków tylko obnizali.
  • 89mumin 14.04.18, 19:34
    Hah, dobre sobie. A jak Ty chcesz te wszystkie zapowiedzi sfinansować w inny sposób niż podwyżką podatków? Do tego widać już w kogo ta podwyżka uderzy - CIT obniżony, ZUS w dg obniżony, czyli znów jazda po pracownikach - najpierw na tapetę pójdzie nielimitowany ZUS. I to wszystko w oparciu o malejący dług publiczny wskutek różnicy na FOREXie... Echhh szkoda pisać nawet.

--
    Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można.
  • bywalec.hoteli 14.04.18, 21:03
    89mumin napisała:

> Hah, dobre sobie. A jak Ty chcesz te wszystkie zapowiedzi sfinansować w inny sp
    > osób niż podwyżką podatków? Do tego widać już w kogo ta podwyżka uderzy - CIT o
    > bniżony, ZUS w dg obniżony, czyli znów jazda po pracownikach - najpierw na tape
    > tę pójdzie nielimitowany ZUS. I to wszystko w oparciu o malejący dług publiczny
    > wskutek różnicy na FOREXie... Echhh szkoda pisać nawet.
    >
    Z podatków, ale bez podwyższania ich. Zobacz - budżet jest rewelacyjny, odzyskano kilkadziesiąt miliardów z VATu i rożnego wykrywania przestępstw, pensje rosną, firmy rosną, konsumpcja rośnie, a wiec płaca wyższe kwotowo PITy, CITy i VATy a obniżka CIT i ZUS dla firm może nawet zwiększyć wpływy z podatku, bezrobotnych juz prawie nie ma a wiec płaca podatki i nie trzeba ich utrzymywać. Grzechem byłoby nie skorzystać z gospodarczej prosperity. Poza tym maja opodatkować duże sklepy - ponoć unia się zgodziła. ZUS ma pozostać limitowany do 30-krotnosci.
  • ona-26 14.04.18, 21:19
    Skąd informacja o limitowanym zusie?
  • bywalec.hoteli 14.04.18, 21:56
    ona-26 napisała:

> Skąd informacja o limitowanym zusie?
    Emilewicz zapowiada, ze się o to stara, żeby ten roczny okres przejściowy został przedłużony. Poza tym ustawa o zniesieniu 30-krotnosci nie weszła w życie- Duda jej nie podpisał tylko skierował do TK. Nawet ZUS jej nie chciał, wiec może po cichu się z tego wycofują.
  • ona-26 14.04.18, 22:26
    Dziękuję
  • 89mumin 14.04.18, 21:19
    Dochodówka to wystarcza na utrzymanie samej siebie, jeśli faktycznie zanotowano jakiś wzrost wpływów, to będzie z tego na bonusy dla urzędników i tyle, w tym przypadku nie ma się co łudzić, to jest podatek mający dawać pozór sprawiedliwości społecznej.

VAT - zgoda, wzrosła ściągalność; częściowo na pewno jak najbardziej zasadnie (JPK, karuzele itd.) częściowo wskutek wzmożonych kontroli i przekwalifikowywania transakcji - te sprawy trafią do sądu, podatek został wpłacony, a jeśli finalnie sprawy zakończą się sukcesem podatników, to będzie zwracany wraz z odsetkami. Przypuszczam, że na VAT państwo sporo zarobi (i dobrze), ale nie liczyłabym całości aktualnego wzrostu jako przysporzenia definitywnego.

No i ZUS... Ja to widzę tak, w środowisku mojej mamy coraz więcej osób przechodzi na emeryturę. Są to pracownicy, którzy przepracowali ostatnich prawie 30 lat w korporacjach, a więc płacących max ZUSu. Ich emerytury są dużo wyższe niż ich poprzedników sprzed 10-20 lat. I ok, należy im się. Tylko, że w ZUS problemy ze środkami były już przed podwyższeniem wieku emerytalnego, a teraz jesteśmy po ponownym obniżeniu i jeszcze chcemy wypłacać emerytury osobom, które - jak rozumiem - nie płaciły składek. To wszystko z tego uzbieranego VATu? Nie wydaje mi się. Niedawno ktoś tu publikował ogłoszenie MF, w którym samo Ministerstwo przyznawało, że duży spadek długu publicznego, to skutek umocnienia się złotówki w stosunku do walut, w których Polska jest zadłużona. Nie muszę chyba mówić co się stanie, jak trend zacznie być odwrotny. No chyba, że zakładamy, że nie zacznie...

--
  • bywalec.hoteli 14.04.18, 22:09
    Wiesz, jest jakieś prawo ekonomiczne które mówi, ze zmniejszenie podatków powoduje wzrosty przychodów podatkowych. Akurat firmom małym warto ulżyć, żeby się rozwijały, rosły i żeby tworzyły się startupy, z których powstaną polskie globalne i lokalne korporacje. To jest inwestycja. Przecież np. Izrael jest taki bogaty i ma wysoki PKB w dużej mierze dzięki izraelskim a nie zagranicznym firmom.
    Co do emerytur dla osób, które nie płaciły składek, to jestem sceptyczny. Z drugiej strony wychowanie wielu dzieci tez jest duża praca na rzecz społeczeństwa i inwestycja.
  • 89mumin 14.04.18, 22:24
    Jeśli obniżysz podatki od DG, a podwyższysz koszty zatrudnienia pracownika, to realnie ulżysz głównie tzw. samozatrudnionym. Nie przeczę, że wśród jednoosobowych DG mogą być jakieś odkrywcze start-upy, ale nie oszukujmy się, większość to po prostu uciekinierzy przed ZUS / PIT 32%. Kolejnym beneficjentem będą firmy z wysokimi dochodami i niskimi kosztami zatrudnienia. Firmy pracujące nad nowymi technologiami, czyli to co jest siłą Izraela, to firmy z często bardzo wysokimi kosztami zatrudnienia, które jednocześnie w fazie inwestycyjnej nie generują dochodów / wysokich dochodów. Im taki ruch nie pomoże.

--
  • bywalec.hoteli 14.04.18, 23:30
    A jednoosobowa DG płaci CIT? DG powinno być wg mnie ozusowane tak jak umowa o prace i w tym kierunku chyba to zmierza
  • 89mumin 14.04.18, 23:36
    Dla DG jest ta zapowiedź - Mała firma - mały ZUS. Przy czym te zatrudniające pracowników, których koszt zatrudnienia wciąż rośnie, raczej na tym nie skorzystają. Do przodu będą jednoosobówki.

--
  • bywalec.hoteli 15.04.18, 16:10
    To co, przechodzimy z UOP na DG?
  • bywalec.hoteli 14.04.18, 22:10
    Wiesz, jest jakieś prawo ekonomiczne które mówi, ze zmniejszenie podatków powoduje wzrosty przychodów podatkowych. Akurat firmom małym warto ulżyć, żeby się rozwijały, rosły i żeby tworzyły się startupy, z których powstaną polskie globalne i lokalne korporacje. To jest inwestycja. Przecież np. Izrael jest taki bogaty i ma wysoki PKB w dużej mierze dzięki izraelskim a nie zagranicznym firmom.
    Co do emerytur dla osób, które nie płaciły składek, to jestem sceptyczny. Z drugiej strony wychowanie wielu dzieci tez jest dużą praca na rzecz społeczeństwa i inwestycją
  • mamma_2012 14.04.18, 17:36
    Dobra wiadomość to będzie jak stąd znikniesz z bezmyślnie wklejanymi tekstami, których nie czytasz bo nie rozumiesz.
  • aguar 14.04.18, 17:42
    Żeby ten PIS zrobił choć jedną rzecz, która by poprawiła jakość mojego niełatwego życia...Ale nicsad
  • biceps_of_steel 14.04.18, 20:19
    Nie przyjął turystów z Afryki, więc im za to dziękuję.
  • iwles 15.04.18, 13:25
    Oj Jozek. Nie wiem czy to dla ciebie takie dobre. Moze wsrod tych turystow znalazlaby sie jakas dziewica, ktora umialaby cie pokochac?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • biceps_of_steel 15.04.18, 13:27
    Tak i nie potrafiłaby się podpisać nawet. Za to taką Miriam Shaded, to bym przygarnął do sypialni.
  • pani-noc 14.04.18, 17:42
    PIS znów rozdaje pieniądze bogatym, a rodziny z niepełnosprawnymi dorosłymi dziećmi dalej mają klepać biedę:

trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,23256870,autorka-listu-do-kai-godek-brak-snu-wsparcia-perspektyw.html

Dobra zmiana dla kolegów królika!
  • niu13 14.04.18, 18:41
    Co widzimy na ulicach?
    Może to, co ja na dzisiejszym spacerze po Trakcie Królewskim: prawdziwą Polskę w ruinie. Reprezentacyjne ulice mojego miasta, tj. Nowy Świat i Chmielna opustoszały. Co 2 kamienica pusta, dawne luksusowe sklepy i knajpy pozamykane, zamalowane okna, zabite dechami drzwi. Efekt zakazu handlu w niedziele i rozpierduchy wymyślonej przez dresiarza z Opola- Jakiego. Na pl. Piłsudskiego straszy nieforemny , niedopasowany estetycznie koszmar, czyli schody Papcia Chmiela z obstawą policji. Jakby ktoś się zerzygał na zabytkową, symboliczną przestrzeń. Albo zrobił kupę po zażyciu węgla. Nie przypuszczałam, że dożyję takich czasów. Nienawidzę was, prostaki.
  • 1elka26 14.04.18, 19:16
    OO tak - to jedno potraficie - nienawidzić. Mogę tylko współczuć. Najwyraźniej cierpisza na chorobę typową dla osób przekonanych o swojej wyższości znanej jako - mania grandiosa.
  • taki-sobie-nick 14.04.18, 21:19
    1elka26 napisał(a):

> OO tak - to jedno potraficie - nienawidzić. Mogę tylko współczuć. Najwyraźniej
    > cierpisza na chorobę typową dla osób przekonanych o swojej wyższości znanej ja
    > ko - mania grandiosa.

Gramatyka! Wyszło ci, że znana jako mania wielkości jest domniemana wyższość osób.
  • niu13 14.04.18, 22:12
    Sądząc po składni i słownictwie obstawiam średnio wykształconego Janusza lat ok 60.
  • natalia.nat 17.04.18, 12:12
    OO tak.
    Znalazła się ta kochająca ludzi. Żeby tylko z nadmiaru tej miłości serce ci nie pękło.
  • 1elka26 14.04.18, 19:21
    Może zamiast pisać do wyborczej zwróci się do prezydenta Adamowicza? Czepiacie się ministrów za nagrody, ale czy ktos może wytłumaczyć jakie wybitne osiągnięcia ma pracownik żeby za 3 miesiące pracy otrzymać premię w wysokości 26,3 tysięcy zł?
    Znajomym krolika w Gdansku, jak widać zyje się wspaniale:
    wiadomosci.wp.pl/gigantyczne-nagrody-w-gdanskim-ratuszu-a-teraz-pokretne-tlumaczenie-6240686428186753a
  • woman_in_love 14.04.18, 18:51
    Przyznaj się, przekabaciliście w końcu Urbana? big_grin
  • mamalgosia 14.04.18, 20:11
    Ale gdzie na ulicach jest wrzask i wycie?
    Wrzaski to ja widzę jak przemawia B Sz.
    Pan Prezydent też chyba nie zna zasady działania mikrofou, no chyba, że chodzi o to, by go słyszano w Kongosmile

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • taki-sobie-nick 14.04.18, 21:17
    mamalgosia napisała:

> Ale gdzie na ulicach jest wrzask i wycie?
    > Wrzaski to ja widzę jak przemawia B Sz.
    > Pan Prezydent też chyba nie zna zasady działania mikrofou, no chyba, że chodzi
    > o to, by go słyszano w Kongosmile
    >
    Tam go też nie słyszą.
  • 1elka26 15.04.18, 12:04
    Gdzie słychać? Wystarczy posłuchać tego co dzieje się na manifach i tzw. kontrmiesiącznicach. Zresztą wszystkie manifestacje z udziałem tzw. obywateli są pod tym względem fascynujące. Zero treści - maksimum wrzasku.

Aha - i jeszcze jedna dobra informacja. Nie przepadam za narodowcami, ale to co zrobili wczoraj na Jasnej Górze było świetne. Nie dali się sprowokować czekającym tzw' Obrońcom demokracji". I tak trzymać - zamiast wdawac się w jakieś utarczki słowne , trzymać się z daleka od tych wrzaskliwych grupek. Niech stoją z swoimi transparentami i niech wrzeszczą.
    Wystarczy traktować ich jak trędowatych - omijać z daleka.
  • natalia.nat 17.04.18, 12:29
    1elka26 napisał(a):

> Gdzie słychać? Wystarczy posłuchać tego co dzieje się na manifach i tzw. kontrm
    > iesiącznicach. Zresztą wszystkie manifestacje z udziałem tzw. obywateli są pod
    > tym względem fascynujące. Zero treści - maksimum wrzasku.
    >
    > Aha - i jeszcze jedna dobra informacja. Nie przepadam za narodowcami, ale to co
    > zrobili wczoraj na Jasnej Górze było świetne. Nie dali się sprowokować czekają
    > cym tzw' Obrońcom demokracji". I tak trzymać - zamiast wdawac się w jakieś utar
    > czki słowne , trzymać się z daleka od tych wrzaskliwych grupek. Niech stoją z s
    > woimi transparentami i niech wrzeszczą.
    > Wystarczy traktować ich jak trędowatych - omijać z daleka.

Właśnie całe może miłości się wylało.
    Taa. Opozycja to krzyki i wrzaski, pisowcy to sam cud, miód i orzeszki.
    www.youtube.com/watch?v=1OvW20CupZY
  • taki-sobie-nick 14.04.18, 21:17
    Chciałam spytać, kto konkretnie utracił te stołki? Jacyś tajemniczy obywatele, których jedyną winą jest nielubienie PiS-u (i nawet nie chodzą na żadne demonstracje), niepełniący za PO żadnych funkcji publicznych?
  • iwles 14.04.18, 22:17

Elu, zakupy zrobione juz? Posprzatane w domu? Pranie rozwieszone? Dzieci lekcje odrobily?
    Bo wiesz... Jutro niedziela, czas na spacer z rodzina i nicnierobienie. Nie zapomnij! Zebys przypadkiem nie przyszla do roboty, tej na forum, bo to grzech.

--
    Paweł

• 1elka26 15.04.18, 11:57
    Mam pozbawiać się takiej przyjemności jak lektura forum?? Przecież to lepsza rozrywka niż najlepsze komedie. Takiego natężenia groteski i absurdu nigdzie nie znajdę. A nie - jest coś co przebija nawet forum, sejmowe wystąpienia Gasiuk-Pihowicz i jej nowoczesnych kolezanek.
    Czy można przebić chociązby dzisiejszą wypowiedź Scheuring-Wielgus?
    "I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha" - w programie "Śniadanie w Polsat News". Genialne!!!
  • saszanasza 15.04.18, 12:08
    Ty w zasadzie masz tylko jeden problem. Nie rozumiesz, że choćbyś dwoił się i toił na tym forum nikogo nie przekonasz. Tu są takie same betony jak ty, tylko z innej strony barykady-z tej normalnej.

--
  • 1elka26 15.04.18, 13:21
    Co do tej normalności, to mam duże wątpliwości. Zwłaszcza, jeżeli jedyne co potraficie jako przedstawiciele tej "normalnej" części społeczeństwa, to tylko krzyczeć jak jest źle.

Przekonywać? , ależ wręcz przeciwnie - jesteście potrzebne właśnie takie jak teraz. Właśnie jako takie zabetonowane lemingi.
  • iwles 15.04.18, 12:35
    Elu, sprzeniewierzasz sie swojej partii. Chyba po to walczylas o wolne niedziele, zeby spedzac ten czas rodzinnie, razem z dziecmi na spacerkach, wycieczkach itd. Jestes zywym przykladem, ze ta ustawa to o kant d...y potluc, nawet dla was 😄😄😄

--
    Paweł

• 1elka26 15.04.18, 13:30
    Taak - problem polega na tym, że to nie jest moja partia. Ale jedyna która chce zerwać z dziedzictwem III RP i to jest dla mnie najważniejsze.
    I nie martw się o mój sposób spędzania niedzieli. Ciekawe, jak ci biedni Niemcy żyją bez mozliwości zakupów w niedziele?
  • bistian 17.04.18, 18:16
    1elka26 napisał(a):

> Taak - problem polega na tym, że to nie jest moja partia. Ale jedyna która chc
    > e zerwać z dziedzictwem III RP i to jest dla mnie najważniejsze.

Ciągle mnie coś dziwi. To już nie mamy III RP? Wojna jakaś była? Jesteśmy pod okupacją? Jaki teraz mamy ustrój? Czy już mamy króla? Widziałem gościa, co szedł w pierwszym szeregu, przed prezydentem. surprised

Chyba coś przespałem... wink
  • pitupitt 17.04.18, 10:35
    Lepsza jest Pawłowicz z wieczną pianą na twarzy big_grin

--
    One moment can change a day
    One day can change a life
    One life can change the world
    I live by this quote <3 (by Oswell Music)
  • pitupitt 17.04.18, 10:33
    O q...wa, widać, że wybory się zbliżają. Brakuje tylko gogocośtam z jego "pięknie jest" i pistroliki będą w kompecie ujadać. Eluniu dzięki, że mi przypomniałaś, kogo mam wygasić!!!

--
    One moment can change a day
    One day can change a life
    One life can change the world
    I live by this quote <3 (by Oswell Music)
  • 1elka26 17.04.18, 11:28
    Oczywiście, że wybory zbliżają się i soleczeństwo doskonale widzi jaki jest stan państwa. Każda osoba myslaca samodzielnie to dostrzega, chociażby nie mający przecież nic wspólnego z PIS J. Hausner, który wczoraj w programie M. Olejnik tak stwierdził:

"Jeżeli ktoś sądził, że PiS doprowadzi do katastrofy gospodarczej i kryzysu gospodarczego, to niech to wszystko odszczeka – powiedział w TVN24 były wicepremier w rządzie SLD Jerzy Hausner. "

dorzeczy.pl/kraj/61908/Hausner-do-Olejnik-Jezeli-ktos-sadzil-ze-PiS-doprowadzi-do-katastrofy-gospodarczej-to-niech-to-odszczeka.html

Ale lemingi i tak dalej będą w kółko swoje powtarzać. No cóż, takie mają wytyczne.
  • iwles 17.04.18, 12:23

jak już bierzesz Hausnera jako wzór, to bądź sprawiedliwa i bierz jego słowa z dobrodziejstwem inwentarza. Rozumiem, że z tym też się zgadzasz?:

" Zbigniew Ziobro jest osobą, która swoim postępowaniem najbardziej uzasadnia rodzaj działania prowadzący do nihilizmu prawnego, czyli do takiej politycznej instrumentalizacji prawa, w której jeśli coś jest nam wygodne, to to uchwalimy i to jest w tym momencie prawo".

--
    Paweł

• 1elka26 17.04.18, 15:05
    Przede wszystkim, nie jako wzór - gdyż jest z całkiem innej bajki jeżeli chodzi o jego poglądy polityczne, ale cytowana wypowiedź dotyczy kwestii stricte ekonomicznych. A w tej dziedzinie jest na pewno fachowcem.
    Kto zresztą nieustannie wieszczy od dwu lat katastrofę gospodarcza? - może więc warto odszczekać te wszystkie brednie?
    Może w takim razie odniesiesz się do tej konkretnej wypowiedzi a nie do wypowiedzi dotyczącej całkowicie innej kwestii?

Poza tym, może przypomnę jak to Platforma uchwalała to co jej wygodne, kompletnie nie licząc się z zdaniem społeczeństwa? Poza tym jak sobie wyobrażasz czyszczenie tej stajni Augiasza jaką pozostawiła nam w spadku III RP bez zdecydowanych i konkretnych zmian?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.