Dodaj do ulubionych

"Wciskanie dziecka z kąpielą.."

15.04.18, 10:38
Nie ukrywam, że posłanki N. są niesamowite pod tym względem, p.Petru udało się jedno: równo pozarażał posłanki, które się go pozbyły, ale p.Tyszard Bez Wiedzy swoje im przekazał, to z dnia dzisiejszego: mówi posłanka Scheuring-Wielgus.
Tekst linka
Edytor zaawansowany
  • katriel 15.04.18, 10:45
    Nie ma takiego frazeologizmu. Jest "wmawianie dziecka w brzuch" i "wylewanie dziecka z kąpielą".

--
    Ach, jaki pyszny jest szpinaczek!
    Ach, jaki pyszny jest buraczek!
    Ach, jaki brudny mam śliniaczek!
    Ach, jaki cudny niemowlaczek!
  • pani07 15.04.18, 10:51
    No zdecydowanie ta pani posłanka, jaki i p.Petru z językiem polskim i frazeologizmami nie radzą sobie:
    wiadomosci.onet.pl/kraj/internauci-kolejny-raz-wysmiewaja-ryszarda-petru/v43ztg
  • mamma_2012 15.04.18, 12:39
    A ja tam wolę takie przejęzyczenia niż „zamknij lewacką mordę”, „zdradzieckie mordy” czy gorszy sort czy animalny element.
  • fifiriffi 16.04.18, 18:06
    mamma_2012 napisała:

> A ja tam wolę takie przejęzyczenia niż „zamknij lewacką mordę”, „zdradzieckie m
    > ordy” czy gorszy sort czy animalny element.

mam tak samo.... Wole takie pomyłki, niż chamskie odzywki

--
    "jest ujowo, ale stabilnie..."
  • sumire 15.04.18, 12:44
    Wolimy to, niż agresję i wulgaryzmy twojej umilowanej partii Polaków-katolików.

Nawiasem mówiąc, jakoś tu dużo was dzisiaj. Skąd taka nagła aktywność, coś przykrywać znowu trzeba? I podobno niedziela jest dla rodziny, to co tu robisz?
  • memphis90 15.04.18, 13:01
    Oni wmawiają w kąpielą, żeby malowodzia nie było! To z troski!

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • peonka 16.04.18, 15:37
    No właśnie o tym jest ten wątek.... wink
    To cytat z posłanki jest.

--
    Operacja psa osób bezdomnych:
    pomagam.pl/operacja_Fafika
  • woman_in_love 15.04.18, 12:46
    www.youtube.com/watch?v=lcJ04RegSKo
  • dyzurny_troll_forum 16.04.18, 16:42
    woman_in_love napisała:

Jak to nie!? Tego idiotę przebija chociażby:

Prezydent 2020
    Marek Suski

• semihora 15.04.18, 12:55
    Wolska dla Wolaków!

Serio, nie ona jedna ma problem z językiem, po każdej stronie barykady i w każdej partii takich pełno.

--
    Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
  • livia.kalina 16.04.18, 15:40
    Zwykłe, nieistotne przejęzyczenia, które pisstrolle wyciągają żeby przykrywać pisdzielskie afery.
  • 1elka26 16.04.18, 17:47
    Dwoicie sie i troicie żeby wymyślić jakieś afery, tylko że to na nic. PIS musiałby rządzić co najmniej 100 lat żeby dorównać w ilości afer gorliwym obrońcom III Rp. Myślisz, że Polacy szybko zapomną o latach usankcjonowanego przez układ lewicy solidarnościowej z postkomunistyczną, procesu uwłaszczania się na państwowym majątku?
    W ilości bredni wygadywanych przez nowoczesne posłanki wraz z ich guru nikt nawet nie stanie w szranki. A jezeli doda się do nich silna ekipę platformerską z Gajewską. Pomaską, Nitrasem, i Szczerbą na czele to już w tej chwili cih radosna twórczość przebiła wszystkie przejezyczenia polityków wszystkich innych możliwych opcji.
    Chociaż number one u mnie to:

"Zaczęło się dość łatwo, biorąc pod uwagę, że Joanna Augustynowska startowała do Sejmu z okręgu wrocławskiego. Kto namalował "Panoramę Racławicką"? Poseł nie wiedziała, że wśród w sumie dziewięciu autorów, najpopularniejszy jest Wojciech Kossak.

Cicho rzuciła, że może Matejko. Pierwsza zła odpowiedź...

Kto był pierwszym królem Polski? Tym pytaniem prowadząca wydała się jeszcze bardziej łaskawa. Co na to pani poseł? "Nie przypomnę sobie, nie przypomnę sobie i mój mąż mnie zabije, ale nie wiem."

No i na koniec: kto marzył o szklanych domach? I w tym momencie poloniści o słabych nerwach powinni byli na moment wyłączyć odbiorniki, by nie słyszeć, jak pani poseł nieśmiało stwierdza, że "chyba Syzyf".

Tymczasem Cezary Baryka wtacza na szczyt góry ogromny głaz, który wciąż spada."
    dzikikraj.interia.pl/wyjete-z-sieci/news-trzy-pytania-ktore-wystarczyly-by-zawstydzic-posel-augustyno,nId,2397240

Po prostu genialne.
  • ichi51e 16.04.18, 18:00
    Sory jakie przejezyczenie? Cos dzwoni ale nie wiadomo gdzie.
    Przypomina mi sie dowcip w ktorym maz sie przejezyczyl bo zamiast powiedziec „podaj mi prosze cie sol” powiedzial „ty k... zmarnowalas mi zycie”

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • pani-noc 16.04.18, 16:37
    A Borubar? Irasiad? To dopiero była beka!
  • mdro 16.04.18, 18:17
    Żenujące jest, jak pisie trolle dwoją się i troją, by wyciągnąć jakieś pomyłki i przejęzyczenia, jednocześnie wyrażając pełne uwielbienie dla partii, w której w pierwszym szeregu stoją takie tuzy jak "Caryca" Suski, "Hatakumba" Jaki, "Wziąść" Pawłowicz, "O Katyniu uczyłam się z przedwojennych książek" Witek, "Powstanie warszawskie docenili Piłsudski z Dmowskim" Macierewicz czy "Chemtrails" Szyszko...

Nawiasem mówiąc, "wciskanie dziecka z kąpielą" jest, w odróżnieniu po wyżej wymienionych, całkiem dowcipne (i nie dam głowy, że nieumyślne - wielu osobom zdarza się przekręcać niektóre znane powiedzenia z pełną świadomością). No ale ten nasz forumowy lepszy sort dowcipu nie jest w stanie złapać, wielokrotnie dawał temu dowody.

--
    "Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
  • 1elka26 16.04.18, 18:36
    Trudno nam się wznieść na wyżyny intelektu proponowane przez stojące na wyższym poziomie nowoczesne posłanki. Kto wie jaka to odkrywcza myśl stoi za wezwaniem "precz z dyktaturą kobiet". Zapewne dyktatura upadnie w święto sześciu króli.
    Mam nadzieję, że w przyszlosci powstanie jakieś wybitne dzieło poświecone pogłębionej analizie filozoficznej wypowiedzi członków partii o zagadkowej nazwie - kropka N.

Aha, przy okazji może poinformuję szanowne forum o najnowszym sondażu. Jakoś wasz organ prasowy tym razem nie śpieszy się z podaniem tej informacji. Jest to dziwne,zwłaszcza że sondaż został przeprowadzony przez Kantar Public:

"Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w kwietniu, 36 proc. wyborców zagłosowałoby na PiS, a 23 proc. na PO; próg wyborczy przekroczyłyby oprócz tego SLD (7 proc.), Kukiz'15 (6 proc.) i Nowoczesna (5 proc.) - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public. "
  • 1elka26 16.04.18, 18:41
    mdro napisała:

> Żenujące jest, jak pisie trolle dwoją się i troją, by wyciągnąć jakieś pomyłki
    > i przejęzyczenia, jednocześnie wyrażając pełne uwielbienie dla partii, w której
    > w pierwszym szeregu stoją takie tuzy jak "Caryca" Suski, "Hatakumba" Jaki, "Wz
    > iąść" Pawłowicz, "O Katyniu uczyłam się z przedwojennych książek" Witek, "Powst
    > anie warszawskie docenili Piłsudski z Dmowskim" Macierewicz czy "Chemtrails" Sz
    > yszko...
    >
    Pozwolę sobie poinformować, że forma "wziąść" nie jest błędem. Chyba, że podważasz w tej kwestii autorytet prof. Bralczyka.
    natemat.pl/152993,krystyna-pawlowicz-jest-jak-sienkiewicz-i-mickiewicz-prof-bralczyk-nie-powinnismy-byc-przesadnie-okrutni-dla-poslanki

• sumire 16.04.18, 18:46
    Jako troll mający poważne problemy z polską składnią raczej nie powinnoś pouczać innych w temacie poprawności językowej. Nawiasem mówiąc, straszną biegunkę masz od kilku dni, ty i twoi koleżkowie typu tiszantul i pani07. Ciekawy zbieg okoliczności big_grin
  • mdro 16.04.18, 20:13
    Biedny słabopolskojęzyczny trollu, link znalazłeś, ale lektura tego miniwywiadu z Bralczykiem już cię przerosła...

--
    "Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
  • 1elka26 16.04.18, 20:20
    Mam nadzieję, że jako osoba posługująca sie nienaganna polszczyzną wyśmiejesz nie tylko p. Pawłowicz ale także Mickiewicza i Sienkiewicza. Najwyraźniej słabo znali język polski jeżeli używali formy "wziąść"
    Możesz mnie w takim razie oświecić jak to jest? Z Pawłowicz kpimy, a z Mickiewicza?
  • cosmetic.wipes 16.04.18, 20:49
    Elka, matole, przeczytaj, jeśli potrafisz, co linkujesz big_grin

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • sumire 16.04.18, 20:53
    "Myślę, że język osób o prawicowych czy narodowych poglądach i jego patos stanowi większe niebezpieczeństwo niż język sprawiedliwości społecznej, o tak to nazwijmy" big_grin
    Ależ ci się, PiSStrollu, ten link nie udał big_grin big_grin
  • mdro 16.04.18, 20:56
    Od XIX wieku już trochę czasu minęło (choć po twojej wiedzy i doborze cytatów dobrze widać, że poza XIX wiek to na tych twoich kursach wiedzy o Polsce za bardzo nie wyszli...). Muszę cię zmartwić, już w wydawnictwach poprawnościowych z 2. dekady XX wieku forma "wziąść" jest uważana za niepoprawną. (A Bralczyk sobie z Pawłowicz podkpiwa, oczywiście).

--
  • iwles 16.04.18, 20:57
    Tylko prawdziwy ruski troll nie wie, ze w 1936 roku zostala przeprowadzona polska reforma ortograficzna, ktora m.in. zmienila pisownie z "wziąść" na "wziąć".
    A teraz neptyku, sprawdz sobie lata życia Mickiewicza, Sienkiewicza i Pawłowicz.
    I nie ośmieszaj się więcej samodzielnym myśleniem, lepiej ci wychodzi przepisywanie przekazow z Nowogrodzkiej.
    No chyba ze to bylo w mailu z biura partyjnego 😄

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • livia.kalina 16.04.18, 21:43
    Jak my w Polsce uczyliśmy się "wziąć" po reformie to elka uczył się o nadwołżańskiej mentalności, jednym okiem znad lekcji rzucając na " Szpital na skraju miasta".
  • jolunia01 16.04.18, 21:51
    Mickiewicz był Litwinem, Sienkiewicz miał mieszane pochodzenie, a w dodatku w ich czasach szkolnych nauczanie języka polskiego nie było priorytetem. Uczyli się więc od niekoniecznie doskonale ten język znających. Poza tym - od ich czasów język się zmienił.
    W linkowanym przez ciebie, trollu, wywiadzie, prof. Bralczyk zauważa, że i u Mickiewicza, i u Sienkiewicza "wziąść" SIĘ POJAWIAŁO, a niejaka Pawłowicz chce tę błędną formę narzucić jako obowiązującą; różnica jest istotna.

--
    Właśnie się dowiedziałam, jak bardzo jestem do tyłu z trendami makijażowymi... jamsu, primer, cakey look, cera porless i wy-airbrushowana, dewy look, finisher sulwhasoo, sleeping pack, urban decey. Jestem zapuszczoną diznozaurzycą - by morgen_stern

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.