Dodaj do ulubionych

Aborcja - moja wizja kompromisu

16.04.18, 21:28
Mam taką wizję nowego kompromisu w sprawie aborcji.
Powinien zostać wprowadzony całkowity zakaz aborcji dla kobiet, które chcą całkowitego zakazu aborcji przy jednoczesnym daniu wyboru kobietą, które chcą prawa wyboru.

--
gdy cie widzę lub słyszę pisiorze
dłoń w kieszeni mi otwiera
wszystkie tego świata noże
Edytor zaawansowany
  • anika772 16.04.18, 21:31
    "kobietą"?? Krejzi zlituj się. Poza tym, kompromis może być.
  • livia.kalina 16.04.18, 21:33
    Mój kompromis: nikogo się nie zmusza. Ani do aborcji ani do kontynuacji ciąży.
  • super_hetero_dyna 16.04.18, 22:58
    Doskonały pomysł. Zakaz kradzieży obejmujący tylko uczciwych. A złodzieje bez zakazu,
  • livia.kalina 16.04.18, 23:02
    Teraz już nie trzeba kraść. Wystarczy sobie przyznać nagrodę, bo się należało.
  • arwena_11 16.04.18, 23:05
    teraz się nie kradnie - tylko jest się roztargnionym
  • super_hetero_dyna 16.04.18, 23:07
    Gangsterom z PO nie wystarczało. Nagrody przyznawali sobie swoją droga, a kradli swoją.
  • niu13 16.04.18, 23:34
    Pora zrozumieć, że po 2 latach rządów rozlicza się tylko sam pisiorski burdel a powoływanie się na Peło już wszystkich grzeje?
  • super_hetero_dyna 17.04.18, 06:28
    Pora zrozumieć, ze Wy już nikogo nie będziecie „rozliczać”.
  • nisar 17.04.18, 07:18
    Owszem będziemy, nie licz na bezkarność.

--
    Jeśli idziesz na szczyt, nie dziw się że jest pod górę.
  • iwles 17.04.18, 07:42
    Owszem, bedziemy, was.
    A ty nie strasz, ze pozamykasz nam wszystkim usta.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • lea.letizia 17.04.18, 12:09
    A co, sadzisz ze pis pozamyka wszystkich normalnych ludzi w wiezieniach? Tylko kto wtedy bedzie pracowal na ten wasz "elektorat"?
  • natalia.nat 17.04.18, 12:45
    PO już nie rządzi. Oceniamy aktualnie rządzących, którzy nie mieli być dojną zmianą.
    Rozumiem, że jak "twoi" okradają to jest w porządku?

• super_hetero_dyna 17.04.18, 12:48
    Moi nikogo nie okradają.
  • natalia.nat 17.04.18, 12:58
    Okradają i to w skali niewyobrażalnej dotąd.
    Nie twoi, powiadasz? Wystarczy, że ich usprawiedliwiasz. Jeden pies.

• pani-noc 17.04.18, 14:40
    Ktoś coś ukradł? Dowody poproszę, wyroki skazujące za członkostwo w mafii czy innej grupie zorganizowanej gangsterów.

Jak nie masz dowodów to nie chrzań jak potłuczony.
  • leann32 16.04.18, 23:20
    Aborcja jest problemem religijnym, podobnie jak antykoncepcja, pigulka dzien po itp.

Wynika z definicji zycia poczętego, jakie tworzą panowie księża, którzy podobnie jak my - kobiety - paradują w sukienkach, co jest jak widac wystaczające by pan ksiądz mogł uznac się reprezentantem tej płci.

Oni - bo boży syn jak mniemam o antykoncepcji nie slyszal - stworzyli sobie reguly, ktorych wszyscy powinni przestrzegac.

Natomiast pragne nadmienic, ze gdyby ich katolicki elektorat byl godny zaufania w kwestii przestrzegania przepisow koacielnych, to nie trzebaby go bylo za pysk trzymac przepisami prawa - bo czymze jest doczesne dwa lata na rakowickiej w porownaniu do zycia wiecznego w piekle, po zlamaniu piątego przykazania.

Wiec jak mniemam katoliczka nawet gdyby byla w ciąży z dzieckiem z wadą letalną, dodatkowo z gwałtu i z zagrozeniem zycia, to koszulki z napisem „aborcja jest ok” nie wlozy i wyskrobac sie nie da.

A lekarz katolik tez z pewnoscią zabiwgu nie zrobi. Albo idac wzorem Chazana zrobi ale potem powie, ze sie nawrocil i to sie nie liczy bo tak robią mordercy.

Dlatego moja propozycja kompromisu jest taka, aby pozwolic niewierzacym miec - jak mawia mlodziez - wyj..ane na to co oferuje ta religia.

Nie mam ochoty na ogladanie krzyżyków na scianie szkol, nie mam ochoty na ogranicznia do antykoncepcji, nie mam ochoty sluchac walenia dzwonow kolo moich okien w niedziele, sluchania modłów w telewizji publicznej i definiowania zygoty jako dziecka.

A jak ktos w to wierzy / niech sobie tak postepuje jak mu wiara każe.
    Ale nie wlazi z buciorami w moje zycie. To jest jedyny kompromis na jaki moge przystać.
  • niu13 16.04.18, 23:40
    Jaką metodą zamierzasz weryfikować poglądy tych kobiet? Ustanowisz Sądy Moralne, w ktorych wyroki o treści: "ta niewiasta zaiste jest przeciwniczką aborcji i jej wyskrobać nie można" będzie wydawał Ziobro?
  • tmk123 16.04.18, 23:46
    niu13 napisała:

> Jaką metodą zamierzasz weryfikować poglądy tych kobiet? Ustanowisz Sądy Moralne
    > , w ktorych wyroki o treści: "ta niewiasta zaiste jest przeciwniczką aborcji i
    > jej wyskrobać nie można" będzie wydawał Ziobro?

Bardzo prosto- sprawdzamy w księgach parafialnych, Jak jest katoliczka i nie dokanała apostazji to ma zakaz aborcji
  • aguar 17.04.18, 07:23
    Ten pomysł spodobał mi się jak mało, co!!!! Jest genialny.
  • aerra 17.04.18, 07:27
    A mi nie, bo ja nie będę się podpisywać pod durnymi przepisami kościelnymi i występować wg zasad wymyślonych przez tę organizację, skoro przy zapisie nikt mnie o zdanie nie pytał.
  • aguar 17.04.18, 08:00
    Rozumiem Twój punkt widzenia, ale uważam, że to by pomogło jakby się ludzie gremialnie wypisywali.
  • aerra 17.04.18, 10:23
    Ani mi się śni aktualizować im dane.
    Jakby można było całkiem te dane kazać im usunąć, to bym to zrobiła. W tej chwili - za adnotację i przy warunkach jakie trzeba spełnić - nie ma mowy.
  • hopsi-daisy 18.04.18, 13:55
    Tylko że wypisać się nie jest tak łatwo. Walczę o to już 3 lata i dupa, gadał dziad do obrazu. Dodatkowo utrudnia mi fakt, że nie mieszkam w PL więc nie moge iść osobiście. Ile już wysłałam mejli, faxów i listów poleconych za potweirdzeniem odbioru to wiem tylko ja i odbiorca i co? Jak myślisz? Dostałam choć jedną odpowiedź?

Podejżewam, że jakbym chodziła osobiście to bym cały zastęp butów zdarła z tym samym skutkiem...
  • tmk123 16.04.18, 23:44
    Popieram w 100%
    Rozumiałabym problem, gdyby wierzace kobiety zmuszano siła do aborcji. Np rodzimy tylko zdrowe dzieci w małzeństwie.
    Dal mnie stosowanie antykoncepcji, pigułki po i wszesnej aborcji jest wręcz wskazane i moralne i racjonalne.

Skoro państwo jest teoretycznie świeckie i demokratyczne to katoliczki mogą rodzić dowolnie. Bo np dziecko Świadków Jehowy i tak dostanie transfuzję, na które zezwolenie wyda sąd w trybie praktycznie natychmiastowym.
  • biceps_of_steel 17.04.18, 07:35
    Jak Ci dzwon przeszkadza, to stopery polecam. Nie trzeba było zamieszkać tam, gdzie stała świątynia.
  • tanebo2.0 17.04.18, 08:06
    A jeśli gdy zamieszkał firmy katabasów nie było i wybudowali ją później.
  • arwena_11 17.04.18, 08:22
    To się zagląda do planów zagospodarowania terenu. NP decyzja na budowę ŚOB jest starsza od miasteczka Wilanów.
  • katriel 17.04.18, 01:41
    To jeszcze trzeba wymyślić, jak dać wybór płodom. Żeby rodziły się te i tylko te, które chcą. Ale jak sprawdzić, czy płód chce się urodzić?

--
    There is a horse in aisle five.
  • milva24 17.04.18, 06:41
    Płód nie ma świadomości więc nie może nic chcieć lub nie chcieć. Choć kiedy słyszę o dzieciach urodzonych z bardzo cięzkimi wadami rozwojowymi lub zakatowanych przez opiekunów we wczesnym dzieciństwie to sądzę, że one nie chciałyby się urodzić gdyby miały wybór.
  • super_hetero_dyna 17.04.18, 07:08
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • iwles 17.04.18, 08:03

chamski komentarz, ale odpowiem:

TAK, gdybym wiedziała, że czeka mnie niedługo śmierć w strasznych męczarniach i cierpieniu, to wolałabym się nie urodzić.

--
    Paweł

• super_hetero_dyna 17.04.18, 12:09
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • aguar 17.04.18, 12:18
    No więc po co zmuszać "lewaczki" do rodzenia?
  • super_hetero_dyna 17.04.18, 12:46
    A cóż winne dziecko, że ma matkę-lewaczkę? Jeśli piszę, że wolałbym, żeby lewaczki nie rodziły to nie znaczy wcale, że popieram aborcję u lewaczek. Popieram sterylizację.
  • ania-z-lasu 17.04.18, 12:21
    Hipokryta
  • super_hetero_dyna 17.04.18, 12:47
    Pomidor.
  • natalia.nat 17.04.18, 12:47
    Kosz. Klikajmy.
  • super_hetero_dyna 17.04.18, 12:50
    Klikajcie. W ramach tolerancji i wolności słowa. Lewackie totalniaki. smile
  • natalia.nat 17.04.18, 13:01
    Tolerancja i wolność słowa nie przejawia się w tym, że można pisać WSZYSTKO. Są pewne granice.
    I musisz mieć niezły tupet, żeby pisać o tolerancji.
  • semihora 17.04.18, 14:30
    Oczywiście. Wolność słowa jest wtedy, gdy parszywiec może napisać każde świństwo.

Szkoda tylko, że tak nie bronisz tej wolności, gdy ktoś ciebie zwyzywa. Już samo to, że nie wiesz, czym jest wolność słowa, świadczy o twoich brakach umysłowych.

(Ja się nie obrażę za wycięcie. I tak się gryzłam w palce, żeby nie być dosadną, a przecież mogłam do bólu skorzystać z dyniowej definicji wolności słowa.)

--
    Dzisiejszy bunt jest jutrzejszym prawem, dzisiejsze bluźnierstwo jutrzejszym komunałem.
  • lodomeria 17.04.18, 15:20
    Wygasić i nie odpowiadać, ewentualnie nie wygaszać, nie odpowiadać ale regulranie monitować moderację o zablokowanie trolla na forum.

Dopóki rozkręcacie wątki na dziesiątki czy setki postów z trollami (podczas gdy takie bez trolli nie mogą dobić nawet 20 odpowiedzi) to moderacji nie opłaca się kontrowersyjnych czy wręcz wulgarnych wypowiedzi wycinać. Dla nich liczą się tylko kliki a nie jakość forum.
  • madami 17.04.18, 15:34
    Lepiej wygasić - czego oczy nie zobaczą to serce nie zadrży wink
  • aguar 17.04.18, 07:26
    "To jeszcze trzeba wymyślić, jak dać wybór płodom. Żeby rodziły się te i tylko te, które chcą. Ale jak sprawdzić, czy płód chce się urodzić?"
    A właściwie skąd pomysł, że płody nie chciałyby tego, czego chcą im matki? Że nie miałyby do nich zaufania, że chcą tego, co najlepsze? Że byłyby przeciwko własnym matkom, po stronie ludzi, którzy chcą je skrzywdzić?
  • 1matka-polka 17.04.18, 09:53
    No wlasnie. To jest takie proste, ze wiekszosc matek chce, zeby ich dzieciom bylo dobrze a te, ktore tego nie chca tym bardziej nie powinny miec dzieci...

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • iwles 17.04.18, 07:59

katriel napisała:

> To jeszcze trzeba wymyślić, jak dać wybór płodom. Żeby rodziły się te i tylko t
    > e, które chcą. Ale jak sprawdzić, czy płód chce się urodzić?

może zacznijmy od komórki jajowej ? Pytał ją ktoś kiedyś ? i odpowiedziała, czy chce zostać zapłodniona ?

--
    Paweł

• aerra 17.04.18, 10:25
    I jeszcze czy na pewno przez tego osobnika, a nie jakiegoś innego big_grin
  • madami 17.04.18, 08:05
    katriel napisała:

> To jeszcze trzeba wymyślić, jak dać wybór płodom. Żeby rodziły się te i tylko t
    > e, które chcą. Ale jak sprawdzić, czy płód chce się urodzić?
    >

zygota przecież komunikuje się z matką, przecież jej powie wink
  • jdylag75 17.04.18, 10:20
    Ty lepiej, skoro się komunikuje to może wyrażać żal do sprawców poczęcia i żądać natychmiastowego usunięcia.
  • ania-z-lasu 17.04.18, 12:12
    Dobre smile tylko jak to wprowadzić w życie? Może powinny to mieć wpisane w dowodzie????

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.