Dodaj do ulubionych

Fajne seriale w TVP

19.04.18, 21:44
Jako, ze od dawna myślałem, ze w TV to nigdy nic ciekawego i nie oglądanego nie leci, a jak leci, to w tym czasie, kiedy kapie czy kładę dzieci, to ostatnio odkryłem w TVP 3 ciekawe seriale o dobrej porze:
- wtorki 22:30 na Jedynce „Krawcowa z Madrytu” - trochę kryminal trochę obyczajowy wysmakowana sceneria Hiszpanii i Maroka w okresie hiszp wojny domowej, bardzo piękna aktorka Ariana Ugarte i znana z domu z papieru Nairobi
- czwartek 21:30 na Dwójce - The Americans - Zawód Amerykanin - szpiegowski w USA para Ruskow agentów KGB w latach sześćdziesiątych udaje rodzine Amerykanów - piękna Keri Russell
- a przed nim o 20:45 widzę zaczął się dobry niemiecki serial Szpieg D’83 - realia NRD-RFN szpiegostwo przez młodego chłopaka - wyglada również na ciekawy - na razie nie obczailem pięknych kobiet wink
Także polecam te seriale
Edytor zaawansowany
  • mid.week 19.04.18, 21:47
    Mogą puszczać hity prosto z kin a i tak nie włączę publicznej
  • bywalec.hoteli 20.04.18, 00:12
    To nie włączaj. A na TVNie cos leci interesującego ?
  • iwles 20.04.18, 00:22
    Nawet gdyby mialy leciec non stop reklamy, to i tak na publiczna nie przelączę ! 😄

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • mid.week 20.04.18, 06:38
    Na TVN oglądam tylko DDTVN do weekendowych śniadań wink
  • bywalec.hoteli 20.04.18, 09:22
    oj - to wszystko tłumaczy.
  • mid.week 20.04.18, 10:46
    niechęć to publicznej?
  • bywalec.hoteli 20.04.18, 12:02
    Nie - stan umysłu od oglądania tv śniadaniowej
  • iwles 20.04.18, 12:06

oj, a z ciebie własnie wyszedł wpływ tv publicznej i wynik nie jest dla ciebie dobry.

--
    Paweł

• mid.week 20.04.18, 20:52
    Oj coś nie tak z moim umysłem? Niby człowiek wie, że śniadaniówka jest jak fastfood i w nadmiarze szkodzi, ale żeby od 2 poranków na tydzień doznać uszczerbku na umyśle... Zmartwiłam się. Przed programem powinna lecieć informacja o konieczności konsultacji z lekarzem!
  • vasaria 23.04.18, 01:10
    Mam tak samo. TVP z zasady nie włączam.
  • maniaczytania 19.04.18, 21:58
    The Americans jest świetny.

Zdaje się, że w maju będą jeszcze "Gołębiarki" na podstawie powieści Alice Hoffman.

--
    Maniaczytania - blog
  • alicia033 20.04.18, 07:36
    "Krawcowa z Madrytu" jest bardzo przyjemna dla oczu ale żeby ją obejrzeć wcale nie trzeba włączać reżimowej gadzinówki.

--
    www.siepomaga.pl/weronikaibartek
  • bywalec.hoteli 20.04.18, 09:22
    a gdzie to można znaleźć? Na Netfliksie nie ma.
  • kotomama 20.04.18, 11:50
    W mojej wersji Americans akcja dzieje się w latach 80.

--
    "Polskiej nienawiści płonie wielki piec
    Nie ma dokąd uciec, nie ma dokąd biec
    I jak brudnej wódki haust polski Modern Holocaust"
    Maria Peszek
  • cauliflowerpl 20.04.18, 12:58
    Krawcowa jest swietna (w ogole hiszpanska TV ostatnimi laty poszalala z serialami na wysokim poziomie) ale lepiej nie czytac ksiazki albo czytac w bardzo duzym odstepie czasu. Fabula rozjezdza sie juz w trzecim odcinku :o
  • semihora 20.04.18, 13:07
    A już myślałam, że będzie coś o "Klanie" albo "Koronie królów"... Zawiodłam się sad

--
    Nie mam serca do pilności, do piękności, do świętości - to zbyt wyszukany stan!
  • janja11 20.04.18, 13:14
    Z TVP kojarzą mi się klasyki w stylu "M jak miłość" albo "Ranczo". Nie oglądam, ale to jest właściwe miejsce dla takich produkcji.
    Natomiast totalnie nie wiem o co chodzi z wysypem seriali tureckich w TVP.
    Czy ktoś to hurtowo kupił w pakiecie?
  • ewa_mama_jasia 20.04.18, 13:42
    Pewnie moda. W latach 80-tych były brazylijskie, w 90tych wysyp wenezuelskich, wszystkich z jedną aktorką smile, teraz przyszedł czas na tureckie smile A dobre te tureckie? Bo słyszałąm / widziałam fragmenty dwóch: osławionego haremu z wredną Polką w roli głównej i coś o zamienionych córkach, odnalezionych wiele lat później - jednej z bogatej rodziny i drugiej z biednej.

--
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • janja11 20.04.18, 14:08
    No to mamy podobną wiedzę i doświadczenie w temacie. Swego czasu znajoma z pracy oglądała hit o sułtanie i bardzo wszyscy o tym dyskutowali.
    Dla mnie nie była do zniesienia maniera aktorska. Grali jak w teatrze.
    Gdzieś czytałam, że Turcy mają ambicję takie lokalne centrum przemysłu filmowego na wzór Hollywood stworzyć, aby lansować tamtejsze wzorce kulturowe.
  • ewa_mama_jasia 20.04.18, 14:15
    No to mamy podobną wiedzę i doświadczenie w temacie.

smile

--
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • bmsien 22.04.18, 21:44
    Obejrzałam jeden serial turecki, no może nie żaby od razu kazdy odcinek, ale co najmniej 1 odcinek w tygodniu: Tysiąc i jedna noc. Na plus: bardzo ładna muzyka, zupełnie inna niż w polskich serialach, po samej muzyce można poznać że to turecki serial wink Bohaterowie chodzą po domu w kapciach, gdy tylko wchodzą do domu od razu szpilki zdejmują i eleganckie lakierki, wszyscy w kapciach, czy to dzieci, czy senior rodu, czy elegancka pani architekt Szecherezada. Role dzieci fajnie zagrane, bardzo naturalne. Nie darmo ten serial uważany jest za kultowy, wszystko takie ładne, była jedna mega wredna bohaterka co przeszła przemianę i się milsza zrobiła, w porównaniu z pokazywanym w tym samym czasie Wspaniałym stuleciem był bardzo miły dla oka i dla ucha smile Na minus: trzecia seria serialu miała już bardzo wydumane losy bohaterów, główna para się rozeszła, Szecherezada omal nie wyszła za innego ale już w białej sukni doszła do wniosku ze jednak wróci do tego.. jak mu tam... sułtana wink Co drugi odcinek ktoś lądował w szpitalu: śmiertelnie chory synek Szecherezady na początku, rak, pobicia, dużo pobić, poronienia u głównych bohaterek, zawał... Na siłę dodana zła pani architekt, była narzeczona nieżyjącego już męża Szecherezady która sobie wymyśliła zemstę, w sumie to mało knucia intryg przeciw sobie nawzajem, chociaż te intrygantki to uzdolnione w swoim fachu były wink Więcej nie będę oglądała chociaż z tego serialu w sumie jestem zadowolona.
  • bywalec.hoteli 20.04.18, 15:27
    janja11 napisał(a):

> Z TVP kojarzą mi się klasyki w stylu "M jak miłość" albo "Ranczo". Nie oglądam,
    Ja też ani Z jak Zdrowie czy Na wspólnej czy jakoś tak.
  • aqua48 20.04.18, 21:00
    Dla mnie, niezależnie od tego na jakim kanale, to zwyczajnie za późno te filmy się zaczynają. My chodzimy spać z kurami...
  • bywalec.hoteli 22.04.18, 19:55
    O której chodzicie spac? Kiedy kladziecie dzieci? Kiedy macie czas dla siebie? 20:45, 21:40, 22:40 to dla nad jeszcze wcześnie kiedy dzieci zwykle spia
  • nolus 22.04.18, 20:52

Fajny serial w TVP to był serial "Glina". Btw, przy okazji promocji filmu "Pitbull : Ostatni pies" udało się namówić (a zapewne zmusić) Władysława Pasikowskiego do niezwykle rzadkiej czynności - udzielenia wywiadu, który przy okazji dał mi właśnie odpowiedź na nurtujące mnie od x lat pytanie : dlaczego nie nakręcono trzeciej serii serialu "Glina", mimo dużej oglądalności i chyba nawet petycji w tej sprawie.Dotychczas sądziłam,że to pan Pasikowski nie przejawiał chęci nakręcenia kolejnej części, ale to chyba byłoby zbyt proste, bo przecież jakiś inny reżyser zawsze się znajdzie smile I jak się okazuje, scenariusz trzeciego sezonu od wielu lat pokryty jest grubą warstwą kurzu, a to TVP - z sobie tylko znanych przyczyn - nie wyraża chęci nakręcenia kolejnej części.Szkoda, wielka szkoda...

--
    "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
  • rysiowa85 22.04.18, 22:42
    Z czego wynik twoje chore poparcie dla władzy? Czy próbowałeś to leczyć? Jakie są prognozy? A moze piszesz wątki z poparciem dla pisu (i jej reżimówki) za pieniądze? Ile ci płacą od posta? 2 ruble, 5 rubli?
  • bywalec.hoteli 23.04.18, 09:06
    To do mnie czy do kogośc innego? Daj spokój, napisałem, że są fajne seriale, nic o polityce, a ty masz rysiowa jakąś obsesję polityczną. Trzeba ci wiedzieć, że piszę również krytyczne dla rządu posty.
  • iwles 23.04.18, 09:11

>nic o polityce,

ale tvp jest polityczna, więc chcąc nie chcąc, oglądając ją podnosisz jej sondaże, czyli w pośredni sposób pokazujesz, że popierasz to, co robią.

--
    Paweł

• bywalec.hoteli 23.04.18, 09:27
    no a TVN przecież też jest bardzo polityczna, i co jakbym oglądał ciekawy film z Clintem Eastwoodem na TVN7 (na TVN raczej nie leci nic ciekawego , tylko gnioty dla głupków), to czy oznacza, że popieram to co robią ?
  • iwles 23.04.18, 09:35

TVN to sobie może reprezentować pewne poglądy polityczne, bo jest prywatna i niefinansowana z naszych podatków.

tvp jest finansowana z naszych podatków i im większą oglądalnością się wykaże, tym większe dotacje może dostać z budżetu (zamiast np. przeznaczyć pieniądze z budżetu na niepełnosprawne dzieci)

--
    Paweł

• bywalec.hoteli 23.04.18, 09:28
    iwles napisała:
    > chcąc nie chcąc, oglądając ją podnosisz jej sondaże
    W jaki sposób podnoszę jej sondaże? Oni wiedzą kto ogląda ? Przecież sygnał emitowany jest w powietrzu.
  • iwles 23.04.18, 09:32

tak, wiedzą,

--
    Paweł

• bywalec.hoteli 23.04.18, 09:31
    Doucz się, Iwles, tzw. oglądalność mierzona jest na podstawie sondaży a nie na podstawie tego czy oglądam czy nie. Skoro oglądam TVP i nikt do mnie nie dzwoni z ankietą, to nie ma żadnego wpływu na te sondaże i tzw. oglądalność:
    businessinsider.com.pl/media/tv-radio/jak-mierzy-sie-ogladalnosc-telewizji-w-polsce-telemetria/67jnp5q
  • morgen_stern 23.04.18, 09:39
    big_grin

--
    Moi drodzy, po co kłótnie,
    Po co wasze swary głupie,
    Wnet i tak zginiemy w zupie!
  • iwles 23.04.18, 09:42

przeczytałeś, co zalinkowałeś ? big_grin

"Dziś jest już trochę inaczej, bo dekodery sieci kablowych, podłączone do internetu, mogą gromadzić i przesyłać informacje o tym, co jest na nich oglądane. "

nikt nie musi do ciebie dzwonić z pytaniem: co pan dziś oglądał?

--
    Paweł

• bywalec.hoteli 23.04.18, 09:51
    Nie mam takiego dekodera smile
  • maniaczytania 23.04.18, 21:40
    jako że ja oglądam to, co mi się podoba niezależnie na jakim kanale 'leci' wink, to podrzucę jeszcze info, że jest w tvp na dwójce taki cykl "Kino bez granic", w którym emitowane są filmy z różnych krajów, bardzo zróżnicowane tematycznie i gatunkowo, ale w zasadzie każdy jeden wart obejrzenia. Ten cykl jest w niedziele, ok. 22:00.

--
    Maniaczytania - blog
  • bywalec.hoteli 23.04.18, 22:46
    O, ciekawe! Co leciało wczoraj?
  • maniaczytania 23.04.18, 22:53
    "Złota dama" z Helen Mirren, oparta na faktach. O Marii Altmann, austriackiej Żydówce, która próbowała odzyskać skradziony przez nazistów najsłynniejszy obraz Klimta należący do jej ciotki (ją przedstawiający).

--
    Maniaczytania - blog

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka