Dodaj do ulubionych

Zakupy w specjalistycznym sklepie czy przez intern

21.04.18, 22:24
Wchodzę do sklepu specjalistycznego (3000m2, nie byle dziupla) z zamiarem kupna produktu X. Sprzedawca probuje mnie przekonac, ze lepszy bedzie Y. Obydwa produkty kosztuja +/- tyle samo. Pierwsze o czym mysle: Y daje lepsze marze sprzedajacym (teorie spiskowe). Druga mysl: w koncu to specjalista, chce doradzic jak najlepiej, ja sie na tym nie znam (jeszcze wink
Zasadniczo najlepiej byloby kupic przez internet, bo taniej, ale to sprzet, z ktorym nigdy nie mialam do czynienia, a sklep ma dobra renome i nie bede miec problemu z reklamacja, w razie czego.
I wyszlam z niçzym, bo musze sobie przemyslec.
Macie takie problemy z rozkminkami? Komu zwykle "ufacie", opisujacym w internecie sprzet uzytkownikom czy sprzedawcy-specjaliscie?

Dla emam keybordzistek mam prosbe dodatkowa; co sadzicie o moim wyborze Yamahy PSR e363 i sugestii sprzedawcy, by wymienic ja na Casio LK280?
Argumentami za Casio byly m.in.system klawiszy podobny do prawdziwego pianina (ale za te cene?...) i podswietlane klawisze (do nauki).
Edytor zaawansowany
  • butch_cassidy 21.04.18, 22:32
    Kupuję przez internet. Na chłodno analizuję, co mi potrzebna, w sensie jakie funkcje. Nie lubię, jak sprzedawcy stosują na mnie swoje sztuczki. Tak, teoria spiskowa wink
    Skąd przekonanie, że ten sprzedawca jest specjalistą? Masz podstawy, by tak przypuszczać? Jak tak, to ok.
  • qs.ibidem 21.04.18, 22:42
    Mial swoje lata i jak zagral na klawiszach, to robilo wrazenie. Ja mam b.male pojecie o tych instrumentach.
  • aqua48 21.04.18, 22:49
    Podświetlane klawisze nie są potrzebne do niczego. Najlepiej zapytać w takiej sytuacji nauczyciela muzyki co radzi kupić.
  • qs.ibidem 21.04.18, 23:00
    Wlasnie na tym etapie, o ile ma klawiature dynamiczna, to wszystko jedno.
  • mikams75 21.04.18, 22:50
    nie lubie naciskow sprzedawcow, wiec w takiej sytuacji tez bym nic nie kupila i bym poszukala na spokojnie w necie opinii a pozniej - albo by zamowila w necie jesli roznica w cenie duza, albo wrocila do sklepu.
  • taki-sobie-nick 21.04.18, 22:53
    podswietlane klawisze (do nauki)

Gadżet.
  • mamtrzykoty 21.04.18, 23:28
    Na dodatek psujący naukę, bo zamiast sie uczyć grać bębni się w klawisze, które sie zaświecą - bezsesn.
  • kotomama 21.04.18, 23:08
    Nigdy nie polegam na tym co wygadują sprzedawcy.
    Jakoś szczególnie źle pod tym kątem pamiętam vision esxpres. Sprzedawcy na stacjach są mniej upierdliwi i natarczywi we wciskaniu niepotrzebnych produktow niz tam.

--
    gdy cie widzę lub słyszę pisiorze
    dłoń w kieszeni mi otwiera
    wszystkie tego świata noże
  • bo1 22.04.18, 09:23
    Kumatego sprzedawcy warto posłuchać, o ile faktycznie jest kumaty. Ten nie był, bo zachwalanie podświetlanych klawiszy zdyskredytowało go na amen. Używanie ich wręcz opóźni naukę. Nacisnąć coś, co się akurat zaświeci, umiałaby też małpa. Do nauki grania potrzebna jest jednak działająca mózgownica. Co do wyboru instrumentu - wybrałabym yamahę, bo ma lepsze brzmienie niż casio. Z tym, że żaden keyboard za kilkaset zł nie będzie naprawdę dobry. Żeby kupić coś przyzwoitego, trzeba niestety wydać sporo więcej.
  • qs.ibidem 22.04.18, 13:09
    Mysle, ze ewentualnie to podswietlenie i karaoke (w przypadku Casio) to ewentualnie dodatkowe gadżety, tak moglabym.je traktowac.
    Bardziej mnie interesuje ta mechanika klawiszy (sprzedawca sugerowal, ze ten model Casio ma zblizona do prawdziwego pianina, ja mam watpliwosci ze wzgledu na cene), obydwa sprzety sa z polki +/- 1000 pln. Bo1, jesli chodzi o opinie porownujaca, masz na mysli ogolnie wyroby, czy te modele?
  • bo1 22.04.18, 17:39
    qs.ibidem napisała:

> Bo1, jesli chodzi o opinie porow
    > nujaca, masz na mysli ogolnie wyroby, czy te modele?

Ogólnie wyroby.
  • joa66 22.04.18, 09:47
    W opisanej sytuacji zapytałabym jednak nauczyciela muzyki.

A sklepach specjalistycznych bywa różnie - nie żałuję, że słuchałam porad w sklepach elektronicznych. Żałuję, że słuchałam tych w winiarskich smile (wciskali mi chyba to, czego nikt nie chciał kupować)
  • qs.ibidem 22.04.18, 13:03
    Wlasnie nauczyciel nie chce sie osobiscie angazowac w wybor (o ile jest to instrument od pewnego poziomu zaawansowania i ma klawisze dynamiczne, tu obydwa spelniaja te warunki).

Chcemy zaczac od tej polki, wiem, ze jeszcze lepsze brzmienie to tysiac, dwa lub osiemnascie tysiecy pln wiecej.

• megiagnes 08.06.18, 13:44
    Różne wypowiedzi pojawiły się w tym wątku, między innymi taka, że np: yamaha ma lepsze brzmienie niż casio. Owszem taki genos czy tyros 5, który kosztuje 15k na pewno lepiej zabrzmi, ale w tym segmencie do 1k, można mocno polemizować. Proponuję sobie posłuchać nowego CT-X700, który w tej chwili można kupić za niecałe tysiąc zeta www.youtube.com/watch?v=2C1xL9idX9o
  • qs.ibidem 08.06.18, 16:12
    big_grin
    Dopisze, ze po odwiedzeniu 3 innych sklepow... kupilam tego CT-X 700! Uzytkujemy juz prawie 2 miesiace i jestesmy bardzo zadowoleni.
    I mysle, ze pod wzgledem jakosci to wszystkie modele do 500 € sa podobne. Roznica w ofercie dodatkow (rytmy, song book itp)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka