Dodaj do ulubionych

10 smardzow jadalnych, 4 chętnych. Co zrobić :)

27.04.18, 20:37
Tak by każdy poczuł ich smak? Oprócz smaku malizny, oczywiście.
Macie jakiś pomysł (byleby nie jajecznica)?
Edytor zaawansowany
  • positronium 27.04.18, 20:40
    Pokroić na pół grzyby, będzie równo. wink

--
    Dobre obyczaje - kulturalne forum dyskusyjne o tym, jak się zachować
  • kochamruskieileniwe 27.04.18, 20:44
    Aha, bzy pachną oszałamiająco smile - właśnie wróciłam ze smardzobrania. To co pokazywałam trzy dni temu - obecnie w pełnym rozkwicie. Złotlin, pigwowiec, hiacyntu i niezapominajki pod kwitnącą jeszcze jabłonką stanowią piękną kompozycję kolorystyczną smile
  • klamkas 27.04.18, 20:52
    Weź ty...A gdzie litość dla alergików?

• kochamruskieileniwe 27.04.18, 20:54
    Nie mam litości, jakem alergiczka....
    Czekam na jaśminy - wtedy się skicham suspicious
  • klamkas 27.04.18, 21:03
    To ja też nie mam - oby zakwitły jak najszybciej!
  • kochamruskieileniwe 27.04.18, 21:07
    big_grin
  • danaide 27.04.18, 20:45
    Risotto?
  • lellapolella 27.04.18, 20:46
    www.doradcasmaku.pl/przepis/297412/smardze-w-smietanie-z-makaronemmoje-ulubione.html
    Szłabym w tym kierunkuwink

--
    Uwierz mi na słowo: najgłupsza kobieta potrafi kierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety, by kierować głupcem. R. Kipling
  • kochamruskieileniwe 27.04.18, 21:09
    No dobra smile Jako przystawka się nada....
  • memphis90 27.04.18, 22:42
    Ale, oczywiście, zebrałas je na prywatnej posesji lub w Czechach, a nie przyniosłas z lasu...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • chatgris01 27.04.18, 22:44
    O mniam! Zrob kurczaka w sosie smietanowo-smardzowym smile
  • dziennik-niecodziennik 27.04.18, 23:34
    A to nie chronione?...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • memphis90 28.04.18, 07:02
    No właśnie chronione... Chyba, że komuś w ogródku własnym urosną.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • kochamruskieileniwe 28.04.18, 09:46
    Spokojnie smile
    Z lasu ani łąki/parku nie przytargałam smile
    Pokazywałam w wątku forum.gazeta.pl/forum/w,567,165933056,165933056,Cos_Wam_pokaze_.html?p=165947937
    te co wyrosły obok kompostu smile
    Konwalie też tylko z ogrodu zbieram.
    Smardze mam od wielu lat w ogrodzie. Pielęgnuję grzybnię smile Do 2014 nie smiałam zbierać owocników nawet z ogrodu - było to zakazane. Miało to dobry skutek, bo zarodniki się rozsiewały.
    W lesie to nienienie.... Chociaż w lesie smardzów nie widziałam. Widziałam je na Cmentarzu Północnym w Warszawie...
    Ja w lesie nawet sarniaków i szmaciaków gałęzistych nie zbieram suspicious

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.