Dodaj do ulubionych

11 miesieczne niemowle

29.04.18, 08:31
Czesc dziewczyny, mam takie pytanie: jak nauczyc prawie rocznego niemowlaka, karmionego piers,pic z kubeczka, bo wyczerpaly mi sie wszystkie pomysly. Mam juz w domu caly asortyment sklepowy, rozne rodzaje kubeczkow I butelek. Mloda od poczatku jest uparta I z niczego co piersia nie jest, nie napije sie. Rozszerzanie diety zaczelismy od 6 miesiaca. Akceptuje tylko jedzenie do raczki, nie chce jesc lyzeczka ale je bardzo ladnie sama. Podpowiedzcie co z tym piciem, juz sama nie wiem. Dziekuje z gory za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • noalle Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 08:40
      U mnie 8-miesięczniak piję głównie z bidonu że słomką. Dałam mu napełniony wodą, przypadkiem possał słomkę, zobaczył, że leci woda i od tego czasu normalnie już z niego pije. Mamy jeszcze doidy, ale ten muszę mu przytrzymywać, a i tak się nim oblewa. Myślę, że musisz jej proponować wodę, aż zaskoczy, że nią też ugasi pragnienie.
      • martishia7 Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 09:50
        U mnie tak samo. Próbowała possać słomkę taką techniką jak pierś i poszło. Na początku trochę się oblewała, teraz też pluje dla zabawy czasami wink ale wypija bardzo dużo. Zwykły bidon z miękką rurką z Canpolu.
      • disco-ball Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 13:16
        Słomka, ja za pierwszym razem dałam soczek w kartoniku. Lekko ścisnęłam, żeby sok poleciał i syn zassal i załapał smile potem tylko woda w jakichś bidonach canpol.
        A starszy lubił kubek lovi 360', tylko tez trzeba załapać, jak dobrze zassac
      • azja001 Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 09:19
        11 miesięczniak pijący tylko z piersi? Przesada, matka uwiązana 24 na dobę. Może wyczekać moment aż będzie mocno spragniona, zniknąć z pola widzenia i poprosić osobę 3 aby podała dziecku kubek z piciem. Najlepiej zwykły bez cudów
        • coldbluesky Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 09:36
          Tak wiem, przesada. Powiedz to mojemu dziecku. Mloda od malego zostaje z tata sama, ale nic nie wypije z kubka (butelki)a mamy przerozne w domu. probowalismy mleko z butelki, tez nie wezmie. Poprostu nic nie pije kiedy wychodze. Nie wiem co zle robimy, ze starszym nie mielismy takiego problemu.
          • 3-mamuska Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 16:57
            coldbluesky napisał(a):

> Tak wiem, przesada. Powiedz to mojemu dziecku. Mloda od malego zostaje z tata
            > sama, ale nic nie wypije z kubka (butelki)a mamy przerozne w domu. probowali
            > smy mleko z butelki, tez nie wezmie. Poprostu nic nie pije kiedy wychodze. Nie
            > wiem co zle robimy, ze starszym nie mielismy takiego problemu.

Dziwne, bo dziecko naturalnie pcha dzioba do kubków szklanek osob 3.
            Moja piła tylko pierś ,a od6 miesiąca tylko zwykła szklanka właśnie początkowo na zasadzie pchania wszystkiego do buzi.

--
            -----------------
            Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
            • rulsanka Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 19:16
              Dziecko pozostawione bez piersi po prostu skorzysta ze szklanki. Nie chce pić, bo nie potrzebuje. Moje dzieci zaczynały pić po skończeniu 13 miesięcy. Przy czym np. młodszy chodził do żłobka na kilka godzin. Nie pił tam nic, ale pieluchy mu zmieniano, bo miał pełne. Mleko z piersi bardzo dobrze nawadnia.

--
              Pomoc dla Zuzi
        • ichi51e Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 10:06
          No to dawac zwykly kubek - co z tego ze sie zalewa? W koncu zlapie jak nie bedzie miec wyjscia. Albo butelke z dziobkiem. Zdrojka np

--
          wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • positronium Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 09:39
      Ja się nie znam, ale w pierwszym odruchu przyszło mi na myśl, żeby z tego kubka dać jej coś pysznego. Nie wiem, co tam małe dzieci mogą, no ale jakieś slodkawe coś, sok na przykład rozcienczony. Żeby zbudować w głowie pozytywną konotację: kubek = smaczne rzeczy.

--
      Dobre obyczaje - kulturalne forum dyskusyjne o tym, jak się zachować
    • thea19 Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 10:19
      moj mlodszy syn tez nie akceptuje lyzeczki. nie zje kaszki, zupki ani niczego, czego nie da sie wziac do reki i wlozyc do paszczy. pociesza mnie mysl, ze kiedys w koncu zacznie uzywac sztuccow. moj ma 8,5mca i na razie picia zadnego nie daje. latem, w czasie upalow, pocwiczymy wode z kubka/bidonu.
    • juuuu7 Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 10:48
      Moj syn zaczal interesowac sie piciem z bidonu dopiero gdy mial 14mcy-czyli gdy poszlam do pracy. Wiec poki co, nie martwilabym sie, widocznie piers mu wystarcza. Proponuj wode i tyle, kiedys zalapie.
    • ichi51e Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 11:01
      Btw - probowalas zwykly kartonik ze slomka? Trik polega na tym ze wsadzasz slomke i lekko naciskasz karton zeby bylo cisnienie. Nie dawaj dziecku trzymac kartonika btw bo bedzie powodz

--
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
      • coldbluesky Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 11:16
        Probowalam kartonik, tylko mloda wyrywa mi wszystko z reki jak pruboje jej cos dac do buzi. Nie chce zeby ja karmic, zaciska buzie I nic z tego. Jak zostawie kubek, bidon zeby sama pila to jedynie stuka nim, bawi sie ale nie pije. Nie wiem juz czy poprostu to olac, przeciez kiedys chyba zalapie.
        • noalle Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 11:36
          Daj jej bidon że słomką pełen wody, żeby nawet do góry nogami z niego leciało jak się pociągnie i niech dziecko się bawi. Jak zacznie go ssać i lizać to w pewnym momencie zassie też rurkę i pewnie się nauczy pić. Robi się gorąco, a na spacerach może być ciężko co 10 minut dawać pierś. A próbowałaś kubka 360? Podobno niektórym dzieciom bardziej pasuje.
        • disco-ball Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 13:20
          Może trenuj przed kąpielą w wannie, ograniczysz straty. Daj golasowi mały plastikowy kubek, kartonik (dla mnie sok na testy jest ok, ale chyba gdzieś widziałam wodę w kartonikach) nich się bawi, może coś trafi do buzi
    • tanebo2.0 Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 11:17
      A może postaw się na miejscu dziecka. Co ono widzi? Kubek z jakimś dziwnym dziubkiem. Jak ma to skojarzyć z piciem? Może pokaż mu że tam jest woda? Na przykład oblej je z takiego kubka.
    • afro.ninja Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 11:47
      Doidy cup z minimalna ilością wody, bidon ze slomką. Bierz poprawke, ze może pic ze slomki i to wypluwac. Moj ma obecnie 15 miesięcy, chętnie pije wodę z kubka, jak miał 11 miał gdzieś wszystkie kubki, nie zmuszalam, bo i po co?!
    • piernicola Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 16:26
      Aż sprawdziłam, czy to wątek sprzed dekady czy aktualny.
      Do autorki wątku - pilnie ucz pić z kubeczka, albowiem niemowlę na pewno się odwodni będąc na samej piersi. Chyba że masz wodnisty pokarm, toś szczęściara. A jak nie to przepajaj koniecznie herbatką.
    • szeptucha.z.malucha Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 17:36
      Córka nie próbuje Was naśladować w piciu z kubka? Może poczęstuj ją ze swojej szklanki? Albo mały kubeczek dobkaemiwnia odciągnięty pokarmem niemowląt/ dozownik dobleków?
      Kolejny ponysł - zwykła butelka ze sklepu z dziobkiem z wodą.- ty jedną, ona drugą.
      A jak nic nie działa, to trzeba odpuścić na dwa tygodnie i podsuwać jej ponysły na picie od nowa po tej przerwie.
    • rulsanka Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 19:22
      Moje dzieci zaczynały pić po 13 miesiącu, przy czym wcale nie były uwieszone do piersi. Młodszy wręcz chodził do żłobka, gdzie odmawiał picia i panie się dziwiły. Ale pieluchy miał zasikane. Mleko z piersi bardzo dobrze nawadnia i jeżeli karmisz 3-4 razy dziennie, to dziecku wystarcza.
      U nas były różne niekapki itp, ale po prostu w okresie początków chodzenia, dzieci zaczynały same pić, ze zwykłej szklanki. Dawałam do picia tylko wodę.

--
      Pomoc dla Zuzi
    • pani_libusza Re: 11 miesieczne niemowle 29.04.18, 21:34
      Metoda prób i błędów, w końcu młode z znajdzie kubek z którego zacznie pic. Na pocieszenie dodam ze moje dziecko zaczęło pic z kubka gdy miało gruuuubo ponad rokuncertain gdy musiałam wyjść z domu był „pojony” woda na łyzeczce, a z diody nauczył się picz gdy dostał koktajl bananowy, aplauz i brawa od calej całej rodziny ze pije sam pomogły i w końcu woda tez poszła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka