Dodaj do ulubionych

Miopatia mięśni , b. w. kinaza kreatyny/ depresja?

30.04.18, 14:20
Dziewczyny,
Może któraś z Was się tym spotkała albo zna osobę, której to dolega i przeszła leczenie w tym kierunku.
Mój ojciec ma zdiagnozowaną miopatię mięśni. Objawia się to tym, że bardzo bolą go kolana, generalnie mięśnie nóg.
Robił dużo badań i m. in. wyszło że ma bardzo wyskoą kinazę kreatyny- 1500 ( norma 200 dla mężczyzn). Szuka po omacku, trochę - lekarze mówią że leczy się objawowo, bo przyczyn może być setki jak przy katarze.... wykluczyli reumatoidalne zapalanie stawów.
Ze swojej strony dodam, ze od ponad 25 lat choruje na depresję ( leki brane z przerwami ) i zespół jelita drażliwego ( mam wrażenie , że wszystko u niego ma podłoże nerwowe ...piszę jako dziecko osoby cholerycznej, która zawsze chciała narzucać swoje zdanie innym a jak nie wychodziło depresjasad
Aha- wiek 60 lat.
W którym kierunku robić badania ( tarczyca? Serce zdrowe bo u nas nikt w rodzinie nie chorował ).
Macie do polecenia jakiegoś dobrego lekarza ( Białystok lub ewentualnie Warszawa tez wchodzi w grę).
Czytałam trochę o tym, ale to jak szukanie igły w stogu siana....i już czuję , że znowu ten ton w głosie ojca ze nikt się nim nie interesuje, dzieci maja go w d....lekarze nie umieją pomóc.... znowu depresja ???? Nie ukrywam ze mam ambiwaletne uczucia wobec ojca bo postępował z moja matka nie tak jak powinien ( dzieci pamiętają ) a i mnie zranił wielokrotnie ( nawet teraz) wiec się niejako odcielam dla własnego dobra...
Niestety jak czytam wątki iż związkach przemocowych ( np ostatni o przemocy ekonomicznej) to niestety tak wyglądało małżeństwo moich rodziców.sad
Napisałam o tym żeby dać calosciowy obraz sytuacji.
Przepraszam ze tak się rozpisałam, ale może były podobne wątki ....
Wszelka pomoc / rady mile widziane.
Edytor zaawansowany
  • leni6 30.04.18, 14:34
    Tarczyce przy depresji zawsze warto sprawdzić , do głowy przychodzi mi jeszcze tezyczka.
  • memphis90 30.04.18, 16:50
    1. Sprawdzić skutki uboczne leków czy nie ma miopatii.
    2. Choroby wirusowe, jeśli sprawa jest świeża i krótkotrwała; w takich wypadkach wszystko się samo normalizuje
    3.Wrodzone zaburzenia metaboliczne typu zaburzenia beta oksydacji kwasów tłuszczowych mogą powodować miopatię i wysokie CK. Postacie łagodne mogą ujawniać się w wieku dorosłym, ciężkie już u dzieci. Przy tego typu problemach należy unikać niskich stężeń cukru we krwi, głodzenia, intensywnej pracy miesni- które są bardzo niebezpieczne. A jak tam parametry wątrobowe?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • dorwila 30.04.18, 17:16
    może to być fibromialgia - tak mi sie skojarzyło...
  • memphis90 30.04.18, 20:42
    W fibromialgii nie ma wykładnikow uszkodzenia mięśni, czyli wysokiego CK. To bardziej choroba układu nerwowego niż kości czy mięśni.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • melani5 30.04.18, 21:01
    Zbadac borelioze, Objawy i diagnoza jak u mojego meza.Ck tez mial wysokie. 10 lat chodzenia po lekarzach, rok temu diagnoza sla(naszczescie mylna).Test na borelioze elispot wyszedl pozytywnie,wczesniejsze testy wychodzily negatywnie.. Jest w trakcie leczenia, szybko wraca do zdrowia.Fizycznie juz duzo lepiej, dalej ma problemy gastryczne,ale jest lepiej. Ck wrocilo do normy.
  • snakelilith 30.04.18, 21:06
    Gdzieś istnieją badania, że depresja może mieć także coś wspólnego ze stanami zapalanymi w organizmie, a te mogą manifestować się wszędzie, w mięśniach, jelitach itd. Zasugerowałabym więc lekarzowi leki przeciwzapalne z uwzględnieniem stanu zdrowia (żołądek, serce, nerki) i generalnie dla pacjenta zdrową dietę z odpowiednimi suplementami, przed wszystkim kwasy omega 3. Wiele ludzi ma także dobre doświadczenia z olejem z konopii z wysokim procentem kannabidiolu (CBD). Takie oleje (stosowane doustnie) bez substancji psychoaktywnych (bez THC) są dostępne na rynku i działają przeciwzapalnie, oraz łagodzą stany depresyjno-psychotyczne.
  • inka.1982 30.04.18, 21:09
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie tropy. Powiem ojcu żeby sprawdził.
  • wiem-1 01.05.18, 00:08
    Warszawa, Szpital Banacha Klinika Neurologii zajmuje się diagnostyką chorób nerwowo mięśniowych.

Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej
    Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk

02-106 Warszawa, ul. A. Pawińskiego 5

tel. 22 668 52 50, fax. 22 668 55 32
    Można umówić się na diagnostykę znacznie szybciej niż na Banacha.
    Trzeba wykazać dużo determinacji i własnej inwencji w dociekaniu diagnostycznym.

Kraków ul.Botaniczna neurologia.
    To najlepsze diagnostycznie ośrodki diagnozujące choroby nerwowo mięśniowe.
    Czy ojciec przyjmije statyny(leki na obniżenie poziomu cholesterolu)? mogą być jedną z przyczyn.
  • inka.1982 01.05.18, 00:52
    Dziękuję bardzo !
  • aguar 01.05.18, 08:57
    A tak poza tym, to za bardzo się nie angażuj. Tzn. możesz mu pomóc, o ile jest miły i wiesz, że możesz liczyć na wzajemność. Ale 60 lat to jeszcze niestary facet, może sam się sobą zająć. I chyba by mu się przydała psychoterapia.
  • phantomka 01.05.18, 09:24
    Ostatnio jak robilam jakies statystyki, to w kilku miejscach wyniki pokazywaly dobre rezultaty psychoterapii dla leczenia jelita drazliwego. Moze tata sprobowalby czegos krotkoterminowego?
  • aguar 01.05.18, 11:47
    Ten tata przede wszystkim potrzebuje terapii, żeby przestał krzywdzić otoczenie, nie mam przekonania czy wystarczy krótkoterminowa. Autorce też by się przydała, żeby przestało jej się wydawać, że jest mu coś winna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.